Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 stycznia 2020 r.
6:32

22 lubelskich sędziów powołanych z rekomendacji nowej KRS. Czy wstrzymają się od orzekania?

Autor: Zdjęcie autora jsz
6 68 A A
(fot. Kazimierz Chmiel / archiwum)

Sędziowie powołani z rekomendacji „nowej” Krajowej Rady Sądownictwa są nieuprawnieni do orzekania – wynika z czwartkowej uchwały Sądu Najwyższego. W okręgu lubelskim takich sędziów jest 22. – Wyroki wydane z ich udziałem będzie można podważyć – ostrzegają prawnicy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Uchwała Sądu Najwyższego odnosi się tylko do rozstrzygnięć, które zapadły lub zapadną po 23 stycznia. Wcześniejsze wyroki wydane z udziałem sędziów z rekomendacji „nowej” KRS mają moc prawną. Od orzeczeń sprzed 23 stycznia można się odwoływać tak, jak do tej pory.

Z kolei wyroki wydane później można podważać wskazując, że zostały wydane przez nieprawidłowo obsadzone składy sędziowskie – taki wniosek płynie z uchwały SN, który jednocześnie zaapelował do wszystkich sędziów Sądu Najwyższego, wybranych przez „nową” KRS o powstrzymanie się od orzekania.

Efekt?

Już w piątek odroczono rozprawy w Izbie Cywilnej Sądu Najwyższego z udziałem takich sędziów. W lubelskich sądach takich odroczeń jeszcze nie odnotowano.

– Nie mam żadnych informacji na ten temat – mówi sędzia Barbara Markowska, rzeczniczka Sądu Okręgowego w Lublinie.
Jak dodaje, w całym okręgu lubelskim jest 22 sędziów rekomendowanych przez nową KRS. Cztery osoby z tego grona to sędziowie sądów rejonowych. Pozostali orzekają w sądzie okręgowym. Wśród nich jest m.in. sędzia Markowska.

– Jeżeli zajdzie potrzeba to podejmę takie czynności, jakie uznam za stosowne. Do tej pory takiej potrzeby nie było – wyjaśnia rzeczniczka odpowiadając na pytanie czy powstrzyma się od orzekania.

Organizacje zrzeszające sędziów również nie zajęły jeszcze jednoznacznego stanowiska w sprawie.

– W tej chwili toczą się dyskusje na ten temat. Zastanawiamy się, czy sędziowie, których dotyczy uchwała SN powinni się wstrzymać od orzekania. Zdania są podzielone – mówi sędzia Agnieszka Straub-Cegiełko, prezes lubelskiego oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia. – Ta uchwała nie mówi, że wstrzymanie się orzekania jest automatyczne. Wskazuje jedynie, że skutki wynikające z wadliwego powołania sędziego, mają znaczenie w konkretnych okolicznościach sprawy.

Według rzecznika Sądu Najwyższego, czwartkowa uchwała SN może mieć poważne skutki dla obywateli. Rzecznik wskazał, że może dojść do sytuacji, w których strony postępowania będą zaskarżać wyrok wskazując na niewłaściwą obsadę składu sędziowskiego. Jeśli bowiem jakaś sprawa jest prowadzona przez skład z udziałem sędziego wybranego przez nową KRS, to orzeczenie wydane przez taki sąd (od 24 stycznia) będzie można podważyć.

– Przerwano poprzednią kadencję KRS, a konstytucja na to nie pozwala. Każdy obywatel może mieć sprawę i może się okazać, nawet po latach, że skład sądu był niewłaściwy. I dojdzie do wznowienia postępowania i do zmiany wyroku – tłumaczył w rozmowie z RMF FM były minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski.

Również rzecznik nowej KRS sędzia Maciej Mitera przyznał w rozmowie z dziennikarzami, że „uchwała SN jest wiążąca”. Innego zdania jest jedynie resort sprawiedliwości, który przekonuje, że uchwałę wydano z „rażącym naruszeniem prawa” i sędziowie nie powinni się do niej stosować.

e-Wydanie

Komentarze 68

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nowi / 28 stycznia 2020 o 07:21
+13
Minęło 30 lat i komunizm wrócił do Polski. Przy aplauzie miernot, które sprzedały kraj za 500 złotych.
Avatar
wczasy w Tajlandii / 28 stycznia 2020 o 13:27
+9
Może któryś z sedziow , niekoniecznie z sn, rozszyfruje suwerenowi termin "przepiłować 13tkę" ?
Avatar
Gość / 28 stycznia 2020 o 13:46
+8
Jeżeli mamy największą w Europie ilość sędziów na 100 tys mieszkańców i najdłuższe kolejki w oczekiwaniu na wyrok to chyba jest coś nie tak.
Avatar
Gość / 28 stycznia 2020 o 06:58
+8
Skład KRS z Burym z PSL, sorry z Janem B. był ok? Wybrani przez niego sędziowie są super?
Avatar
goj / 29 stycznia 2020 o 00:05
+6
Obce ojroswiry znów decydują o naszych wewnętrznych sprawach?! Targowica 2.0 w toku!  P0stkomuna P0-ZSL-SLD znowu oddaje Polskę w obce łapska?[/quote] Miej honor i nie korzystaj z tego, co zostało zbudowane bądź wyremontowane z udziałem środków od tych "ojroswirow", jak ich nazywasz. Podejrzewam, że będziesz musiał nawet od Internetu się odciąć. Czy ten naród zawsze musi być taki głupi?[/quote] [quote][quote]Obce ojroswiry znów decydują o naszych wewnętrznych sprawach?! Targowica 2.0 w toku!  P0stkomuna P0-ZSL-SLD znowu oddaje Polskę w obce łapska?
Miej honor i nie korzystaj z tego, co zostało zbudowane bądź wyremontowane z udziałem środków od tych "ojroswirow", jak ich nazywasz. Podejrzewam, że będziesz musiał nawet od Internetu się odciąć. Czy ten naród zawsze musi być taki głupi?
 geremek, mazowiecki, michnik, stolzman, berman.... OSCYLATOR BAGSIK - GĄSIOROWSKI,  "most", ... MIEJ HONOR I WYP....
 geremek, mazowiecki, michnik, stolzman, berman.... OSCYLATOR BAGSIK - GĄSIOROWSKI,  "most", ... MIEJ HONOR I WYP.... rozwiń
Avatar
Gość / 28 stycznia 2020 o 13:35
+6
Dzięki uchwale ta, która miała 2 promile alkoholu we krwi już może wracać do wykonywania zawodu.
Avatar
CO ICH ŁĄCZY ??? / 29 stycznia 2020 o 00:00
+5
Józef Różański ( Goldberg), Adam Humer, Stefan Michnik (Szechter), Anatol Fejgin, Zygmunt Wizelberg, Salomon Morel, Helena Wolińska ( Fajga Danielak),Józef Światło (Izaak Fleischfarb), Julia Brystygier, Jan Hryckowian, Mieczysław Widaj, Stanisław Supruniuk.
Avatar
Gość / 28 stycznia 2020 o 23:56
+5
Już w 1971 roku Izraelski dziennik Maariv donosił, że to Żydzi mordowali Polaków w Katyniu.
Avatar
vvv / 28 stycznia 2020 o 19:12
+5
- Nie bądźcie obojętni, jeżeli widzicie kłamstwa historyczne. Nie bądźcie obojętni, kiedy widzicie, że przeszłość jest naciągana do aktualnych potrzeb polityki. Nie bądźcie obojętni, gdy jakakolwiek mniejszość jest dyskryminowana, ponieważ istotą demokracji jest to, że większość rządzi, ale demokracja na tym polega, że prawa mniejszości muszą być chronione jednocześnie - mówił Turski. - Nie bądźcie obojętni, kiedy jakakolwiek władza narusza przyjęte umowy społeczne, już istniejące, bądźcie wierni przykazaniu. Jedenaste przykazanie: nie bądź obojętny, bo jeżeli nie, to się nawet nie obejrzycie jak na was, jak na waszych potomków, "jakiś Auschwitz", nagle spadnie z nieba - zaznaczył na koniec.
NIe można próbować uprawiać polityki na prochach ofiar Shoah!  Odczytywanie tej wypowidzi inaczej niż jako przesłanie uniwersalne, a nawiazujące do polikityki krajowej to podłość, wzór podłości jak 1 kg w Sevres!
NIe można próbować uprawiać polityki na prochach ofiar Shoah!  Odczytywanie tej wypowidzi inaczej niż jako przesłanie uniwersalne, a nawiazujące do polikityki krajowej to podłość, wzór podłości jak 1 kg w Sevres! rozwiń
Avatar
ZDRADZIECKIE M0RDY / 28 stycznia 2020 o 18:30
+5
Obce ojroswiry znów decydują o naszych wewnętrznych sprawach?! Targowica 2.0 w toku! P0stkomuna P0-ZSL-SLD znowu oddaje Polskę w obce łapska?
Avatar
_K_ / 30 stycznia 2020 o 10:37
-2
Zulka - wygraj wybory  a zobaczysz sobie wszystko co cie interesuje,rządy bedą wasze i sedziowie będą wasi.
I jeszcze jedno. Chodzi o to, by sędziowie nie byli "nasi", tylko by byli niezawiśli. Można się nie zgadzać z wieloma wyrokami, zdecydowanie sprawy sądowe trwają za długo, ale to nie wina sędziów. Oni się poruszają w granicach prawa, którego nie stanowią. A tego jakoś PiS zmieniać nie chce. Pseudoreformy PiSu nie tylko nie naprawiają sytuacji w sądownictwie, ale wręcz sądy krępują. I to właśnie o to im chodzi - żeby można było kiedyś PiSowskich aparatczyków nie skazać za przekręty, chronić ich po grób, a może nawet unieważniać wybory, które pójdą nie po myśli obecnie rządzących. Tylko że przeciętna polska miernota powtarzająca jak mantrę sformułowanie o sędziowskiej kaście odmieniane na wszystkie sposoby (albo i nie odmieniane), kompletnie tego nie rozumie.
Cienki bolek jestes nie znasz życia nie miałes nic do czynienia w sądach jak traktują ludzi. Czy sedzia jadąc  po pijaku to też dobry sędzia, jak kradnie pieniądze  staruszce to też dobr sędzia, jak sprzedaje ci gospodarstwo za kilka zł to tez dobry sedzia,zujesz w 4 ścianach bloku i .uj wiesz co sie dzieje wokól ciebie. Sądy muszą być zreformowane . A może chcesz sędziego na telefon ???? jak platformiarze robili, Mogę ci podac przykładów tysiąc a mioże nie oglądaj program ,,państwo w państwie, kasta.
Ty za to wiesz bardzo dużo. Czyżbyś był kryminalistą?
Ty za to wiesz bardzo dużo. Czyżbyś był kryminalistą? rozwiń
Avatar
ddd / 30 stycznia 2020 o 08:07
-1
Zulka - wygraj wybory  a zobaczysz sobie wszystko co cie interesuje,rządy bedą wasze i sedziowie będą wasi.
I jeszcze jedno. Chodzi o to, by sędziowie nie byli "nasi", tylko by byli niezawiśli. Można się nie zgadzać z wieloma wyrokami, zdecydowanie sprawy sądowe trwają za długo, ale to nie wina sędziów. Oni się poruszają w granicach prawa, którego nie stanowią. A tego jakoś PiS zmieniać nie chce. Pseudoreformy PiSu nie tylko nie naprawiają sytuacji w sądownictwie, ale wręcz sądy krępują. I to właśnie o to im chodzi - żeby można było kiedyś PiSowskich aparatczyków nie skazać za przekręty, chronić ich po grób, a może nawet unieważniać wybory, które pójdą nie po myśli obecnie rządzących. Tylko że przeciętna polska miernota powtarzająca jak mantrę sformułowanie o sędziowskiej kaście odmieniane na wszystkie sposoby (albo i nie odmieniane), kompletnie tego nie rozumie.
 Cienki bolek jestes nie znasz życia nie miałes nic do czynienia w sądach jak traktują ludzi. Czy sedzia jadąc  po pijaku to też dobry sędzia, jak kradnie pieniądze  staruszce to też dobr sędzia, jak sprzedaje ci gospodarstwo za kilka zł to tez dobry sedzia,zujesz w 4 ścianach bloku i .uj wiesz co sie dzieje wokól ciebie. Sądy muszą być zreformowane . A może chcesz sędziego na telefon ???? jak platformiarze robili, Mogę ci podac przykładów tysiąc a mioże nie oglądaj program ,,państwo w państwie, kasta.
 Cienki bolek jestes nie znasz życia nie miałes nic do czynienia w sądach jak traktują ludzi. Czy sedzia jadąc  po pijaku to też dobry sędzia, jak kradnie pieniądze  staruszce to też dobr sędzia, jak sprzedaje ci gospodarstwo za kilka zł to tez dobry sedzia,zujesz w 4 ścianach bloku i .uj wiesz co sie dzieje wokól ciebie. Sądy muszą być zreformowane . A może chcesz sędziego na telefon ???? jak platformiarze robili, Mogę ci podac przykładów tysiąc a mioże nie oglądaj program ,,państwo w państwie, kasta. rozwiń
Avatar
Henio / 29 stycznia 2020 o 16:43
+3
Jeżeli jest tak wszystko okay to dlaczevo nie lokażę list poparcie.  Tylko wyszukują różnych kruczków by do ujawnienie nie doszło.
 Bronią dostępu do tych list jak niepodległości, bo pewnie mają duuuużo do ukrycia. Może komuś zabrakło podpisów, może kogoś innego poparły "martwe dusze", a ktoś inny poparł się sam?
Avatar
_K_ / 29 stycznia 2020 o 13:08
0
Zulka - wygraj wybory  a zobaczysz sobie wszystko co cie interesuje,rządy bedą wasze i sedziowie będą wasi.
  I jeszcze jedno. Chodzi o to, by sędziowie nie byli "nasi", tylko by byli niezawiśli. Można się nie zgadzać z wieloma wyrokami, zdecydowanie sprawy sądowe trwają za długo, ale to nie wina sędziów. Oni się poruszają w granicach prawa, którego nie stanowią. A tego jakoś PiS zmieniać nie chce. Pseudoreformy PiSu nie tylko nie naprawiają sytuacji w sądownictwie, ale wręcz sądy krępują. I to właśnie o to im chodzi - żeby można było kiedyś PiSowskich aparatczyków nie skazać za przekręty, chronić ich po grób, a może nawet unieważniać wybory, które pójdą nie po myśli obecnie rządzących. Tylko że przeciętna polska miernota powtarzająca jak mantrę sformułowanie o sędziowskiej kaście odmieniane na wszystkie sposoby (albo i nie odmieniane), kompletnie tego nie rozumie.
  I jeszcze jedno. Chodzi o to, by sędziowie nie byli "nasi", tylko by byli niezawiśli. Można się nie zgadzać z wieloma wyrokami, zdecydowanie sprawy sądowe trwają za długo, ale to nie wina sędziów. Oni się poruszają w granicach prawa, którego nie stanowią. A tego jakoś PiS zmieniać nie chce. Pseudoreformy PiSu nie tylko nie naprawiają sytuacji w sądownictwie, ale wręcz sądy krępują. I to właśnie o to im chodzi - żeby można było kiedyś PiSowskich aparatczyków nie skazać za przekręty, chronić ich po grób, a może nawe... rozwiń
Avatar
_K_ / 29 stycznia 2020 o 13:03
+1
Zulka - wygraj wybory  a zobaczysz sobie wszystko co cie interesuje,rządy bedą wasze i sedziowie będą wasi. Mam pytanie dla ciebuie czy byłas jeden raz w sądzie  jak się tam traktuje ludzi,podejrzewam ,że nie. Czy widziałaś jak sedzia na rozprawie trzyma koło nogi swojej swojego pupilka psa ??. Rabią sedziowie co chcą / nie wszyscy/ pora na zmianę naród jest od oceny nie kilku platformiarzy i arbuzów. zabrać im immunitety reszta wydarzeń to tylko  kwestia czasu. Brawo P I S  tak trzymać. Naród ci  jest wdzięczny za zmiany.
Naród jest w swojej masie zbyt głupi, żeby oceniać cokolwiek. Chciałbyś, żeby naród wybierał ludzi zajmujących się energetyką jądrową? Żeby naród decydował, kto ma przeprowadzać operacje na otwartym sercu? Dlaczego w takim razie naród ma nie mieć wpływu na to, kto zostaje biskupem? Puste slogany powtarzasz, miernoto.
Naród jest w swojej masie zbyt głupi, żeby oceniać cokolwiek. Chciałbyś, żeby naród wybierał ludzi zajmujących się energetyką jądrową? Żeby naród decydował, kto ma przeprowadzać operacje na otwartym sercu? Dlaczego w takim razie naród ma nie mieć wpływu na to, kto zostaje biskupem? Puste slogany powtarzasz, miernoto. rozwiń
Avatar
Wars / 29 stycznia 2020 o 08:45
-1
Zawiesić SN i nie płacić.
Avatar
nie ukradłem 50 zł. / 29 stycznia 2020 o 07:04
-1
Zulka - wygraj wybory  a zobaczysz sobie wszystko co cie interesuje,rządy bedą wasze i sedziowie będą wasi. Mam pytanie dla ciebuie czy byłas jeden raz w sądzie  jak się tam traktuje ludzi,podejrzewam ,że nie. Czy widziałaś jak sedzia na rozprawie trzyma koło nogi swojej swojego pupilka psa ??. Rabią sedziowie co chcą / nie wszyscy/ pora na zmianę naród jest od oceny nie kilku platformiarzy i arbuzów. zabrać im immunitety reszta wydarzeń to tylko  kwestia czasu. Brawo P I S  tak trzymać. Naród ci  jest wdzięczny za zmiany.
Avatar
Zulka / 29 stycznia 2020 o 06:26
+3
Jeżeli jest tak wszystko okay to dlaczevo nie lokażę list poparcie.  Tylko wyszukują różnych kruczków by do ujawnienie nie doszło.
Avatar
goj / 29 stycznia 2020 o 00:05
+6
Obce ojroswiry znów decydują o naszych wewnętrznych sprawach?! Targowica 2.0 w toku!  P0stkomuna P0-ZSL-SLD znowu oddaje Polskę w obce łapska?[/quote] Miej honor i nie korzystaj z tego, co zostało zbudowane bądź wyremontowane z udziałem środków od tych "ojroswirow", jak ich nazywasz. Podejrzewam, że będziesz musiał nawet od Internetu się odciąć. Czy ten naród zawsze musi być taki głupi?[/quote] [quote][quote]Obce ojroswiry znów decydują o naszych wewnętrznych sprawach?! Targowica 2.0 w toku!  P0stkomuna P0-ZSL-SLD znowu oddaje Polskę w obce łapska?
Miej honor i nie korzystaj z tego, co zostało zbudowane bądź wyremontowane z udziałem środków od tych "ojroswirow", jak ich nazywasz. Podejrzewam, że będziesz musiał nawet od Internetu się odciąć. Czy ten naród zawsze musi być taki głupi?
 geremek, mazowiecki, michnik, stolzman, berman.... OSCYLATOR BAGSIK - GĄSIOROWSKI,  "most", ... MIEJ HONOR I WYP....
 geremek, mazowiecki, michnik, stolzman, berman.... OSCYLATOR BAGSIK - GĄSIOROWSKI,  "most", ... MIEJ HONOR I WYP.... rozwiń
Avatar
CO ICH ŁĄCZY ??? / 29 stycznia 2020 o 00:00
+5
Józef Różański ( Goldberg), Adam Humer, Stefan Michnik (Szechter), Anatol Fejgin, Zygmunt Wizelberg, Salomon Morel, Helena Wolińska ( Fajga Danielak),Józef Światło (Izaak Fleischfarb), Julia Brystygier, Jan Hryckowian, Mieczysław Widaj, Stanisław Supruniuk.
Zobacz wszystkie komentarze 68

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełm: „Trójka” doczeka się remontu boiska szkolnego

Chełm: „Trójka” doczeka się remontu boiska szkolnego 0 0

Ponad 541 tys. zł będzie kosztować Urząd Miasta w Chełmie modernizacja boiska szkolnego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3. Przetarg, do którego przystąpiło siedem firm z całej Polski, wygrało przedsiębiorstwo Supreme Sport z Warszawy.

Energia Kozienice - Lublinianka 1:1. Za dużo zmarnowanych sytuacji

Energia Kozienice - Lublinianka 1:1. Za dużo zmarnowanych sytuacji 0 0

Lublinianka powinna wygrać w sobotę z Energią Kozienice, ale zmarnowała kilka dobrych sytuacji. Efekt? Wynik remisowy 1:1.

Skoki Narciarskie. Stefan Kraft wygrał sobotni konkurs w Rasnovie
film

Skoki Narciarskie. Stefan Kraft wygrał sobotni konkurs w Rasnovie 0 0

Drugie miejsce zajął Niemiec Karl Geiger, trzeci był jego rodak Constantin Schmid

Są jeszcze dostępne bilety na spektakl "Klaps! 50 twarzy Greya"
9 marca 2020, 18:00

Są jeszcze dostępne bilety na spektakl "Klaps! 50 twarzy Greya" 0 0

9 marca o godz. 18 na scenie Centrum Spotkania Kultury (plac Teatralny 1) Teatr Polonia zaprezentuje spektakl komediowy "Klaps! 50 twarzy Greya" w gwiazdorskiej obsadzie. Można jeszcze nabywać wejściówki na przedstawienie.

"Utraciliśmy sześciu niebieskich braci". Policyjne psy zginęły w wyniku awarii ciepłowniczej
film

"Utraciliśmy sześciu niebieskich braci". Policyjne psy zginęły w wyniku awarii ciepłowniczej 0 2

Warszawa. W piątek wieczorem odeszli nasi towarzysze służby: Magnet, Jogin, Edamis, Lasso, Jerk i Long. Brakuje słów, by opisać rozmiar tej tragedii. Żegnajcie nasi niebiescy bracia – napisała Komenda Stołeczna Policji po tragicznym wypadku, do którego na terenie policyjnych koszar w Warszawie. W wyniku awarii ciepłowniczej zginęło sześć policyjnych psów.

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Porażka w generalnym sprawdzianie

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Porażka w generalnym sprawdzianie 0 3

W ostatnim sparingu przed startem rozgrywek Górnik Łęczna przegrał w Tychach z tamtejszym GKS. Już w najbliższy weekend zielono-czarni zagrają pierwszy mecz o punkty w tym roku

Chełmianka – Omega Stary Zamość 4:0. Cztery transfery tuż-tuż

Chełmianka – Omega Stary Zamość 4:0. Cztery transfery tuż-tuż 0 2

Znowu dobry wynik młodej drużyny z Chełma. W sobotę podopieczni Jana Konojackiego pokonali występującą w zamojskiej klasie okręgowej Omegę Stary Zamość 4:0.

Zwłoki mężczyzny znalezione na rzece Krzna w Białej Podlaskiej

Zwłoki mężczyzny znalezione na rzece Krzna w Białej Podlaskiej 10 2

Zwłoki mężczyzny zauważono na rzece Krzna dzisiaj po godz. 9 - informuje portal bp24.pl. Na miejscu pracują służby ratownicze. Na razie nie udało się ustalić tożsamości mężczyzny.

10 tys. kroków przy kasie samoobsługowej. Internauci poruszeni: "Ja na dyżurze w szpitalu 10 tysięcy kroków robię do godziny 11"
Magazyn

10 tys. kroków przy kasie samoobsługowej. Internauci poruszeni: "Ja na dyżurze w szpitalu 10 tysięcy kroków robię do godziny 11" 18 7

W połowie lutego opublikowaliśmy tekst, w którym pracownicy sklepów skarżyli się na wyjątkowo wyczerpującą ich zdaniem pracę na tzw. kasach samoobsługowych. Artykuł wzbudził ogromne poruszenie. Pracownicy innych branż denerwowali się, że ich zajęcia są znacznie trudniejsze. Pracownicy sklepów apelowali: „Nie narzekajmy! Cieszmy się, że nie wyparły nas jeszcze roboty”.

Motor znowu lepszy od Wisły Puławy, tym razem w sparingu

Motor znowu lepszy od Wisły Puławy, tym razem w sparingu 0 0

Zwycięstwo w lidze, wygrana w Pucharze Polski, a teraz także przy okazji gry kontrolnej. W sobotę Motor Lublin pokonał w Puławach tamtejszą Wisłę 3:1.

Lubelskie: Uwaga na silny wiatr. Może powiać z prędkością nawet 75 km/h

Lubelskie: Uwaga na silny wiatr. Może powiać z prędkością nawet 75 km/h 6 1

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem, który może powiać dzisiaj wieczorem i w nocy w całym województwie lubelskim. W porywach będzie on osiągał prędkość nawet 75 km/h.

Puławy: Tancerze zmieniają scenę. Turniej „O pierścień księżnej Izabeli” z inną oprawą

Puławy: Tancerze zmieniają scenę. Turniej „O pierścień księżnej Izabeli” z inną oprawą 9 0

W tym roku już po raz 19. tancerze z całej Polski będą rywalizować w turnieju „O pierścień księżnej Izabeli” w Puławach. Impreza promująca tradycyjne, polskie tańce zmieni oprawę. Miasto skorzysta z obiektu przy ZST.

Domówka w klimacie PRL w DDK Czuby Południowe
22 lutego 2020, 18:00

Domówka w klimacie PRL w DDK Czuby Południowe 0 0

Nietypowo, bo w sobotę, Dzielnicowym Dom Kultury Czuby Południowego (ul. Wyżynna 16) zaprasza na kolejną odsłonę cyklu "Piątek wieczorową porą". Wszystko z powodu 5. urodzin DDK. Będzie zabawa w stylu PRL. Start 22 lutego o godz. 18.

Jechał zbyt szybko i wypadł z drogi. Jego auto dachowało

Jechał zbyt szybko i wypadł z drogi. Jego auto dachowało 0 2

Kierowca jechał zbyt szybko, a jego samochód wypadł z drogi w pobliżu miejscowości Korolówka-Osada (pow. włodawski) i dachował w przydrożnym rowie. 37-latek wyszedł z tego zdarzenia bez szwanku.

Górnik Łęczna celuje w awans do Fortuna I Ligi w swoje 40-te urodziny
Magazyn

Górnik Łęczna celuje w awans do Fortuna I Ligi w swoje 40-te urodziny 18 5

Górnik Łęczna kończy zimowy okres przygotowawczy. W sobotę zespół trenera Kamila Kieresia rozegra ostatni sparing przed startem drugiej ligi. W niedzielę wieczorem drużyna zaprezentuje się kibicom, a już w przyszły weekend rozegra pierwszy w tym roku mecz o ligowe punkty. Cel na najbliższą rundę jest jasny: awans do Fortuna I Ligi. Tym bardziej, że w tym sezonie klub świętował 40-lecie istnienia

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!