Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 grudnia 2013 r.
18:30
Edytuj ten wpis

25 lat dla adwokata za zabójstwo aplikantki

0 6 A A
Proces adwokata Macieja T. ruszył 28 lutego. (Archiwum)
Proces adwokata Macieja T. ruszył 28 lutego. (Archiwum)

W lubelskim Sądzie Okręgowym w poniedziałek zakończył się proces adwokata z Białegostoku, oskarżonego o brutalne zabójstwo aplikantki. Maciej T. został skazany na 25 lat więzienia i natychmiast trafił za kraty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Proces trwał od lutego 2011 roku. Toczył od się za zamkniętymi drzwiami. Jako oskarżyciele posiłkowi występowali w nim rodzice zamordowanej Marty K. Sprawa zabójstwa 31-latki trafiła do Lublina, bo białostoccy sędziowie wyłączyli się od jej rozpoznawania. Oświadczyli, że znają oskarżonego Macieja T. Pracował on w okręgu białostockim jako radca prawny. Poza tym jego krewny jest sędzią w Białymstoku. Prokuratura uznała, że ofiara Macieja T. została uduszona, a zabójstwo było umyślne.

– Maciej T. został skazany na 25 lat więzienia – mówi Artur Ozimek, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie. – Sąd uznał, iż działał on z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia. Mężczyzna został aresztowany.

Adwokat przebywał na wolności, bo już po kilku tygodniach od pierwszej rozprawy wypuszczono go z aresztu. Sąd uznał, że materiały zebrane na ówczesnym etapie postępowania wykluczają możliwość popełnienia zbrodni.

Do zabójstwa Marty K. doszło w nocy z 1 na 2 stycznia 2010 roku. Młoda prawniczka została zamordowana w swoim mieszkaniu w Białymstoku. Śledczy ustalili, że udusił ją jej partner – Maciej T. Kobieta była aplikantką w jego kancelarii. Nie wiadomo dokładnie, co działo się w mieszkaniu. Pewne jest, że 31-latka została uduszona.

Z pierwszych, nieoficjalnych informacji wynikało, że miała na ciele siniaki i zadrapania. W noc zabójstwa jej oprawca zadzwonił pod numer 112. Kiedy na miejsce dotarli ratownicy, kobieta była już martwa. Adwokat był pijany.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
arturo / 3 grudnia 2013 r. o 15:29

akurat zaraz mu pozmieniają artykuły odwrócą kota ogonem ze z zabójcy stanie się ofiara z prawem do bronienia bo kto mu co zrobi jak w Polsce prawa dla prawników nie ma i ręka rękę myje hahaha prawo jest tylko w nazwie i dla biednych

Avatar
virago / 3 grudnia 2013 r. o 14:34

"Do zabójstwa Marty K. doszło w nocy z 1 na 2 stycznia 2010 roku.

Proces trwał od lutego 2011 roku."

.... proces zakończył prawie 4 lata od momentu zabójstwa (a wyrok jest na razie nieprawomocny) i trwał prawie 3 lata.

Parodia.

Avatar
Gość / 3 grudnia 2013 r. o 08:58

Przypominam, że oskarżony o morderstwo odpowiadał  wolnej stopy! Każdy inny nie-togowiec na jego miejscu dawno by siedział! A wyrok nieprawomocny. Sawicka też została skazana, a potem ...? Ech! Szkoda słów! Sąd Apelacyjny pewnie uchyli wyrok.

Dlatego ten kaszubski żyd musi odejść,nie ma teraz żadnego prawa w Polsce.

Avatar
Kauzyperda / 2 grudnia 2013 r. o 22:26

Przypominam, że oskarżony o morderstwo odpowiadał  wolnej stopy! Każdy inny nie-togowiec na jego miejscu dawno by siedział! A wyrok nieprawomocny. Sawicka też została skazana, a potem ...? Ech! Szkoda słów! Sąd Apelacyjny pewnie uchyli wyrok.

Avatar
asdf / 2 grudnia 2013 r. o 21:56

Jest na obu listach. 

Avatar
adwokat / 2 grudnia 2013 r. o 21:21

czy adwokat to to samo co radca prawny??? autorze artykułu zapewniam, że nie! przed napisaniem głupot warto byłoby zasięgnąć miarodajnej informacji

Avatar
arturo / 3 grudnia 2013 r. o 15:29

akurat zaraz mu pozmieniają artykuły odwrócą kota ogonem ze z zabójcy stanie się ofiara z prawem do bronienia bo kto mu co zrobi jak w Polsce prawa dla prawników nie ma i ręka rękę myje hahaha prawo jest tylko w nazwie i dla biednych

Avatar
virago / 3 grudnia 2013 r. o 14:34

"Do zabójstwa Marty K. doszło w nocy z 1 na 2 stycznia 2010 roku.

Proces trwał od lutego 2011 roku."

.... proces zakończył prawie 4 lata od momentu zabójstwa (a wyrok jest na razie nieprawomocny) i trwał prawie 3 lata.

Parodia.

Avatar
Gość / 3 grudnia 2013 r. o 08:58

Przypominam, że oskarżony o morderstwo odpowiadał  wolnej stopy! Każdy inny nie-togowiec na jego miejscu dawno by siedział! A wyrok nieprawomocny. Sawicka też została skazana, a potem ...? Ech! Szkoda słów! Sąd Apelacyjny pewnie uchyli wyrok.

Dlatego ten kaszubski żyd musi odejść,nie ma teraz żadnego prawa w Polsce.

Avatar
Kauzyperda / 2 grudnia 2013 r. o 22:26

Przypominam, że oskarżony o morderstwo odpowiadał  wolnej stopy! Każdy inny nie-togowiec na jego miejscu dawno by siedział! A wyrok nieprawomocny. Sawicka też została skazana, a potem ...? Ech! Szkoda słów! Sąd Apelacyjny pewnie uchyli wyrok.

Avatar
asdf / 2 grudnia 2013 r. o 21:56

Jest na obu listach. 

Avatar
adwokat / 2 grudnia 2013 r. o 21:21

czy adwokat to to samo co radca prawny??? autorze artykułu zapewniam, że nie! przed napisaniem głupot warto byłoby zasięgnąć miarodajnej informacji

Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 7-9 października

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 7-9 października

W weekend u siebie sezon zaczynają koszykarki z Lublina. Polski Cukier AZS UMCS zagra z KS Basket 25 sp. z o.o. Bydgoszcz. Drugi raz przed własną publicznością wystąpią także zawodnicy Startu. A dodatkowo kibice będą mogli już w piątek obejrzeć spotkanie siatkarzy LUK Lublin z Jastrzębskim Węglem.

Biedronka wprowadzi się do centrum Lublina. Dyskont będzie w znanym budynku

Biedronka wprowadzi się do centrum Lublina. Dyskont będzie w znanym budynku

Na 10 lat właściciel sieci Biedronka wynajął od miasta lokal na parterze budynku Astorii na rogu Al. Racławickich i ul. Lipowej.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 7.10.2022

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 7.10.2022

Wielka kontrola. Strażacy sprawdzą schrony i piwnice
galeria

Wielka kontrola. Strażacy sprawdzą schrony i piwnice

W Świdniku w miejscach ukrycia może się zmieścić prawie 700 osób. W Kraśniku znacznie więcej, a w Lublinie schrony pomieszczą 1 proc. mieszkańców. Teraz strażacy będą sprawdzać takie obiekty i inne miejsca jak piwnice bloków i garaże wielostanowiskowe.

Dni otwarte Funduszy Europejskich w Kraśniku

Dni otwarte Funduszy Europejskich w Kraśniku

DOFE to coroczna impreza, którą organizuje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. To czas, kiedy małe i duże przedsiębiorstwa, a także instytucje z całej Polski prezentują swoje funduszowe projekty. Tegoroczna – już dziewiąta – edycja święta Funduszy Europejskich zaplanowana została na 7-9 października 2022 r. W tym roku zapraszamy do Kraśnika.

ARiMR oferuje wsparcie  na działania proekologiczne

ARiMR oferuje wsparcie na działania proekologiczne

Rozmowa z Krzysztofem Gałaszkiewiczem, dyrektorem Lubelskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Warsztaty, usługi opiekuńcze i wspólny czas dzięki wsparciu unijnemu

Warsztaty, usługi opiekuńcze i wspólny czas dzięki wsparciu unijnemu

„Za krokiem krok” to tytuł projektu realizowanego przez Środowiskowy Dom Samopomocy, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Starostwo Powiatowe w Kraśniku. A wszystko dzięki wsparciu funduszy unijnych.

Przełomowa decyzja. Muzeum Gotów w Masłomęczu jednak powstanie
galeria

Przełomowa decyzja. Muzeum Gotów w Masłomęczu jednak powstanie

Dołożyć 6 mln zł, czy zrezygnować z 13,5? – przed takim dylematem stanęli radni gminy Hrubieszów. Wybrali tę pierwszą opcję. Dzięki temu jeszcze w październiku będzie mogła zostać podpisana umowa na budowę Centrum Dziedzictwa Archeologicznego i Kulturowego.

Falkonu w Lublinie już nie będzie. Jest pomysł na nowy festiwal fantastyki - StarFest
4 listopada 2022, 9:00
galeria

Falkonu w Lublinie już nie będzie. Jest pomysł na nowy festiwal fantastyki - StarFest

W Lublinie odbędzie się nowy festiwal dla wielbicieli fantastyki i popkultury. StarFest powstał w wyniku inspiracji popularnym Falkonem, który ostatni raz odbył się w 2019 roku, i ma być jedną z największych imprez tematycznych w kraju. Pasjonaci mogą już rezerwować termin w kalendarzu: 4-6 listopada.

MKS FunFloor kontra Siofok KC. Rywalki faworytkami

MKS FunFloor kontra Siofok KC. Rywalki faworytkami

MKS FunFloor Lublin rozpoczyna walkę o fazę grupową. Aby się tam dostać musi przejść dwie rundy kwalifikacyjne. Pierwszym rywalem już w sobotę w hali Globus będzie Siofok KC (godz. 18).

Zamość. Nowy biurowiec ma dać pracę. Setki nowych miejsc pracy

Zamość. Nowy biurowiec ma dać pracę. Setki nowych miejsc pracy

Od podpisania listu intencyjnego do zawarcia umowy minęły cztery lata. W przyszłym roku być może ruszy budowa, a po upływie kolejnego lub dwóch na działce u zbiegu ulic Wyszyńskiego i Legionów w Zamościu ma szanse pojawić się nowoczesny biurowiec. To wspólna inwestycja miejskiej spółki i Agencji Rozwoju Przemysłu w ramach programu Fabryka.

Uczelnia z Zamościa kusi i wabi studentów. Akademik za złotówkę

Uczelnia z Zamościa kusi i wabi studentów. Akademik za złotówkę

Chcesz się przenieść do Zamościa? Nie ma sprawy. Pojawią się problemy na macierzystej uczelni? Pomożemy je rozwiązać. Akademia Zamojska zachęca studentów, by skorzystali z jej oferty, kusząc np. miejscem w akademiku nawet za... symboliczną złotówkę.

Hummel IV liga: Jakub Pryliński i Michał Zuber w klasyfikacji strzelców gonią Mariusza Chmielewskiego

Hummel IV liga: Jakub Pryliński i Michał Zuber w klasyfikacji strzelców gonią Mariusza Chmielewskiego

Po ośmiu kolejkach można zaryzykować już chyba stwierdzenie, że o koronę króla strzelców w tym sezonie powalczą zawodnicy, którzy w poprzednich rozgrywkach także należeli do czołowych snajperów ligi. Na czele na razie jest Mariusz Chmielewski, ale tuż za nim znajdują się: Jakub Pryliński, Michał Zuber, czy Dominik Skiba

Icemania w Lublinie. Jeszcze nie wystartowała, a już wiadomo, że będzie drożej

Icemania w Lublinie. Jeszcze nie wystartowała, a już wiadomo, że będzie drożej

Zaczęły się przygotowania do otwarcia lodowiska Icemania. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to łyżwiarze wjadą tutaj pod koniec przyszłego tygodnia.

MKS Avia Świdnik – SMS PZPS Spała 3:1. Oddali uczniom seta
galeria

MKS Avia Świdnik – SMS PZPS Spała 3:1. Oddali uczniom seta