Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 stycznia 2015 r.
11:41
Edytuj ten wpis

5 lat więzienia za potrącenie nastolatki. Takiej kary chce prokurator dla Witolda B.

146 23 A A

5 lat więzienia dla byłego policjanta oraz rok i 6 miesięcy w zawieszeniu na 5 lat dla jego żony. Takich kar domaga się prokurator dla Witolda i Moniki B. Mężczyzna śmiertelnie potrącił nastolatkę na przejściu dla pieszych i uciekł. Jego żona pomogła mu zacierać ślady.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Jako ojciec może nie zawsze byłem idealny, chciałem to poprawić, ale już nie mogę. Oni mi ją odebrali - mówił przez łzy Jan Piszyk, ojciec 19-letniej Kasi, zmarłej w wypadku. - Tu nie ma nic na usprawiedliwienie. Zdarzają się wypadki, ale trzeba być człowiekiem. Trzeba być dobrym, sprawiedliwym.

Proces w sprawie tragedii w Wólce zakończył się we wtorek w sądzie w Świdniku. Witoldowi B., za spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi do 12 lat za kratami. Prokuratura domaga się w sumie 5 lat, 15 tys. zł zadośćuczynienia dla rodziny ofiary i 2 tys. zł nawiązki na rzecz poszkodowanych w wypadkach. Do tego należy doliczyć 6 letni zakaz prowadzenia pojazdów.

- Dowody nie pozostawiają żadnych wątpliwości, co do winy - przekonywał podczas mowy końcowej prokurator Arkadiusz Stańczyk. - Witold B. był policjantem. Miał bronić, chronić i pomagać ludziom. W dniu wypadku zaprzeczył wszystkim tym wartościom.

Prokurator zwrócił również uwagę na zachowanie policjanta po tragedii. - Zatrzymał się, ale nie po to, by pomóc - dodał Stańczyk. - Powiedział "uciekamy” i odjechał. Później kłamał. Nie wspomniał o żonie, z którą podróżował. Wymyślił samochód, który miał jechać przed nim.

Do tragicznego wypadku w Wólce doszło grudniu ubiegłego roku. Na przejściu dla pieszych zginęła 19-letnia Kasia. Mundurowi dopiero po kilku dniach namierzyli sprawcę. Okazało się, że to Witold B. - policjant z Łęcznej.

- Oskarżony wtedy cały czas pracował. Wiedział co się dzieje i co robią jego koledzy. Szukanie sprawcy tego wypadku było dla nich priorytetem - dodał prokurator.

Po wypadku Witold B. odstawił swojego passata do mechanika w Spiczynie. Po paru dniach uszkodzone auto znaleźli policjanci. Później wrócili na miejsce z Witoldem B. - On stał przy radiowozie, policjanci rozmawiali przez telefon - relacjonował w sądzie brat mechanika. - Później powiedzieli mu, że jest zatrzymany. Widziałem, jak zakładają mu kajdanki.

Witold B. cały czas przebywa w areszcie. Jego żona odpowiada w procesie z wolnej stopy. Musi liczyć się z karą za utrudnianie śledztwa i zacieranie śladów. Prokuratura domaga się dla niej roku i 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 5 lat oraz 2 tys. zł grzywny.

- Monika B. sama zgłosiła się do prokuratury, bo bała się zatrzymania w pracy lub w domu - przekonywał prokurator Stańczyk. - Wiedziała, że organy ścigania gromadzą dowody przeciwko niej i zatrzymanie jest kwestią dni.

Kobieta początkowo przedstawiła śledczym wersję wydarzeń uzgodnioną z mężem. Później wysłała do rodziców ofiary list z przeprosinami. Korespondencja trafiła do ich prawnika. Rodzice Kasi nie chcieli jej czytać.

- Oskarżona wysłała ten list dopiero, kiedy rodzice ofiary nie zgodzili się na zakończenie sprawy bez procesu - dodał Stańczyk.

Pełnomocnik rodziców Kasi domaga się dłuższego wyroku dla Witolda B. oraz kary bez zawieszenia dla jego żony. Obrońca byłego policjanta wnioskowała o uniewinnienie mężczyzny od zarzutu spowodowania wypadku. Sugerowała, że dziewczyna wtargnęła na przejście. - Nie ma dowodów, że szła szybko lub biegła - zauważyła mec. Anna Lewandowska. - Nie ma również dowodów, że szła powoli. Wiadomo natomiast, że spieszyła się na autobus. Kierowca nie ma obowiązku zatrzymania się przed przejściem, bo pieszy jest na chodniku i może będzie chciał wejść na pasy.

Podczas wtorkowej rozprawy Monika i Witold B. przeprosili rodziców zmarłej Kasi. Obrońca byłego policjanta domaga się uzupełnienia opinii biegłych, którzy badali sprawę. Wyrok ma być ogłoszony za tydzień.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 stycznia 2015 o 13:36
0

Cały świdnik, ktoś z nadzoru powinien w końcu przyjrzeć się

jakie toczą się tu sprawy ,jakie zapadają wyroki.Ci co oferują temu

byłemu stróżowi prawa taki wyrok (jego zachowanie po wypadku

będąc policjantem) niech staną przed lustrem i popatrzą na siebie

a potem w twarze tych rodzicow dziewczynki.

Avatar
skandal / 21 stycznia 2015 o 09:01
0

Jeśli sędzia dam mu 5 lat, to sam też powinien pójść siedzieć za taki wyrok.

Wyroki powinny być takie: policyjna gnida 25 lat, żona 5 lat bez zawieszenia.

Wyobrażacie sobie, że wasze kochane dziecko nie żyje, a morderca za marne 5 lat wychodzi i spotykacie go na rybach z wędką w ręku, słuchającego szumu wody i śpiewu ptaków ????? POLSKI SYSTEM PRAWNY SPRZYJA BANDYTOM I MORDERCOM.

Avatar
Andy / 21 stycznia 2015 o 07:39
0

On jeszcze zapłącze. Bo karma to suka.

Suka jest tylko jedna !!!!!   Smoleńska !!!!!

Avatar
siomik / 21 stycznia 2015 o 07:37
0

12 lat minimum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zamknac oboje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Minimum 12 lat,a 7 dla tego sQrwysyna co dał 5.

Avatar
Lullaby / 20 stycznia 2015 o 21:51
0

On jeszcze zapłącze. Bo karma to suka.

Avatar
Gość / 20 stycznia 2015 o 20:47
0

Ciekawe czy gdyby oskarżonym był nie-policjant to prokurator byłby także litościwy...

Ty czy ja  za taki czyn dostalibyśmy po 12 lat do odsiadki

bo my zwykli obywatele

Avatar
Gość / 20 stycznia 2015 o 20:45
0

areszt zaliczą do wyroku i wyjdzie za 2 lata 

jak mawiał Pawlak 

sąd sąd , ale sprawiedliwość dopadnie go 

Avatar
Gość / 20 stycznia 2015 o 20:00
0

Ze względu na wykonywany zawód przez tego Pana należy się mu najwyższy wymiar kary bez taryfy łagodzącej. Nie ważne czy z jego winy ta dziewczyna nie żyje ale za to że jako policjant uciekł z miejsca wypadku. Dość taryf ulgowych dla tych nieudaczników co tylko innych wiedzą jak karać. 

Dokładnie, jestem takiego samego zdanie, jak dostanie 5 lat to po prostu porażka policji, prokuratury i sądu. Nie do wiary za takie zachowanie się 5 lat. Ręce opadają...

Dokładnie, jestem takiego samego zdanie, jak dostanie 5 lat to po prostu porażka policji, prokuratury i sądu. Nie do wiary za takie zachowanie się 5 lat. Ręce opadają...

rozwiń
Avatar
Gość / 20 stycznia 2015 o 19:58
0

Mam nadzieję że sędzia bardziej się postara niż prokurator

Oby, bo przestanę wierzyć w sprawiedliwość i niezawisłość sądów.

Avatar
Gość / 20 stycznia 2015 o 19:55
0

To jest kara? Śmieszne! Jeżeli dostanie 5 lat to nic tylko uciekać z miejsca wypadku. Był został, byli mu udowodnili że był pijany, i że za szybko jechał, że ratowali i by dostał za uczciwość 12 lat. Ale w Polsce bandyci żyją jak królowie. Znając życie wyjdzie po roku za dobre sprawowanie. 

Avatar
Gość / 21 stycznia 2015 o 13:36
0

Cały świdnik, ktoś z nadzoru powinien w końcu przyjrzeć się

jakie toczą się tu sprawy ,jakie zapadają wyroki.Ci co oferują temu

byłemu stróżowi prawa taki wyrok (jego zachowanie po wypadku

będąc policjantem) niech staną przed lustrem i popatrzą na siebie

a potem w twarze tych rodzicow dziewczynki.

Avatar
skandal / 21 stycznia 2015 o 09:01
0

Jeśli sędzia dam mu 5 lat, to sam też powinien pójść siedzieć za taki wyrok.

Wyroki powinny być takie: policyjna gnida 25 lat, żona 5 lat bez zawieszenia.

Wyobrażacie sobie, że wasze kochane dziecko nie żyje, a morderca za marne 5 lat wychodzi i spotykacie go na rybach z wędką w ręku, słuchającego szumu wody i śpiewu ptaków ????? POLSKI SYSTEM PRAWNY SPRZYJA BANDYTOM I MORDERCOM.

Avatar
Andy / 21 stycznia 2015 o 07:39
0

On jeszcze zapłącze. Bo karma to suka.

Suka jest tylko jedna !!!!!   Smoleńska !!!!!

Avatar
siomik / 21 stycznia 2015 o 07:37
0

12 lat minimum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zamknac oboje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Minimum 12 lat,a 7 dla tego sQrwysyna co dał 5.

Avatar
Lullaby / 20 stycznia 2015 o 21:51
0

On jeszcze zapłącze. Bo karma to suka.

Avatar
Gość / 20 stycznia 2015 o 20:47
0

Ciekawe czy gdyby oskarżonym był nie-policjant to prokurator byłby także litościwy...

Ty czy ja  za taki czyn dostalibyśmy po 12 lat do odsiadki

bo my zwykli obywatele

Avatar
Gość / 20 stycznia 2015 o 20:45
0

areszt zaliczą do wyroku i wyjdzie za 2 lata 

jak mawiał Pawlak 

sąd sąd , ale sprawiedliwość dopadnie go 

Avatar
Gość / 20 stycznia 2015 o 20:00
0

Ze względu na wykonywany zawód przez tego Pana należy się mu najwyższy wymiar kary bez taryfy łagodzącej. Nie ważne czy z jego winy ta dziewczyna nie żyje ale za to że jako policjant uciekł z miejsca wypadku. Dość taryf ulgowych dla tych nieudaczników co tylko innych wiedzą jak karać. 

Dokładnie, jestem takiego samego zdanie, jak dostanie 5 lat to po prostu porażka policji, prokuratury i sądu. Nie do wiary za takie zachowanie się 5 lat. Ręce opadają...

Dokładnie, jestem takiego samego zdanie, jak dostanie 5 lat to po prostu porażka policji, prokuratury i sądu. Nie do wiary za takie zachowanie się 5 lat. Ręce opadają...

rozwiń
Avatar
Gość / 20 stycznia 2015 o 19:58
0

Mam nadzieję że sędzia bardziej się postara niż prokurator

Oby, bo przestanę wierzyć w sprawiedliwość i niezawisłość sądów.

Avatar
Gość / 20 stycznia 2015 o 19:55
0

To jest kara? Śmieszne! Jeżeli dostanie 5 lat to nic tylko uciekać z miejsca wypadku. Był został, byli mu udowodnili że był pijany, i że za szybko jechał, że ratowali i by dostał za uczciwość 12 lat. Ale w Polsce bandyci żyją jak królowie. Znając życie wyjdzie po roku za dobre sprawowanie. 

Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 23 6

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 4 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 19 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 116 11

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 336 13

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 4 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 20 9

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 7 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 16 5

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 3 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!