Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 stycznia 2018 r.
16:12

"Afera biurowcowa” w Lublinie. Prezydent Żuk znów stanie przed komisją

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 125 A A
Krzysztof Żuk
Krzysztof Żuk (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Będzie dalszy ciąg „afery biurowcowej” dotyczącej wynajęcia dla Urzędu Miasta pomieszczeń w budynku, który dopiero miał powstać. Korzystne dla prezydenta Lublina orzeczenie, które zapadło w tej sprawie w grudniu, zostało zaskarżone przez rzecznika dyscypliny finansów publicznych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Oznacza to, że prawidłowością działań prezydenta Lublina zajmie się teraz Główna Komisja Orzekająca, która nie może orzec na jego niekorzyść. Może jedynie uchylić orzeczenie oczyszczające go z zarzutów i przekazać sprawę do ponownego rozpoznania w pierwszej instancji.

Przypomnijmy: chodzi o głośną umowę zawartą przez miasto jeszcze w 2014 roku (ostatecznie rozwiązaną). Dotyczyła ona wynajęcia dla Urzędu Miasta od firmy Orion powierzchni biurowej w budynku mającym powstać przy ul. Wieniawskiej na działce, którą wcześniej Orion kupił od miasta.

Umowę podpisał sekretarz miasta, Andrzej Wojewódzki na podstawie pełnomocnictwa, którego udzielił mu prezydent Krzysztof Żuk. Obaj zostali za to obwinieni o złamanie prawa, bo kontrola z Urzędu Zamówień Publicznych uznała, że doszło tutaj do zlecenia robót budowlanych bez wymaganego prawem przetargu.

Sprawa Żuka i Wojewódzkiego trafiła do Regionalnej Komisji Orzekającej, która uniewinniła obu samorządowców, ale to orzeczenie zostało uchylone przez Główną Komisję Orzekającą. W efekcie nad winą lub niewinnością prezydenta i sekretarza musiała się zastanowić Międzyresortowa Komisja Orzekająca przy ministrze finansów, która 13 grudnia uniewinniła sekretarza i umorzyła postępowanie przeciwko prezydentowi.

W swym grudniowym orzeczeniu komisja stwierdziła co prawda, że „umowa najmu” miała charakter zamówienia robót budowlanych bez wymaganego prawem przetargu. Stwierdziła, że było to błędem, ale jednocześnie przyznała, że błędy te nie odbiły się na miejskiej kasie, która nie poniosła z tego tytułu żadnego wydatku.

– Mimo błędnej kwalifikacji tego zamówienia, osoby odpowiedzialne za jego przeprowadzenie dołożyły należytej staranności w celu zabezpieczenia interesu miasta – podkreślał Piotr Nagraba, przewodniczący komisji w ustnym uzasadnieniu orzeczenia, od którego mógł się jeszcze odwołać Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych. Mógł i to zrobił.

Żuk: Działanie na "polityczne zlecenie"

Zdaniem prezydenta Krzysztofa Żuka odwołanie to jest działaniem „na polityczne zlecenie” Prawa i Sprawiedliwości. Żuk stawia taki zarzut w oświadczeniu rozesłanym do mediów. Przypomina w nim o komentarzach, które po korzystnym dla niego orzeczeniu zamieścili w internecie dwaj posłowie Prawa i Sprawiedliwości: Sylwester Tułajew oraz Artur Soboń. Pisali oni, że to jeszcze nie koniec sprawy i że będzie ona miała swój ciąg dalszy.

– Odwołanie Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych potwierdza, że sprawa była działaniem na polityczne zlecenie – komentuje Żuk. – Dobitnie to pokazuje, że w roku wyborczym posłowie PiS chcą atakować swoich przeciwników politycznych w każdy możliwy sposób, bez względu na potwierdzone wcześniejszymi orzeczeniami fakty.

Soboń: Lublin zakładnikiem politycznych fobii lidera PO

– Niepotrzebnie Prezydentowi Krzysztofowi Żukowi puszczają nerwy. Trzeba cierpliwe tłumaczyć swoje decyzje, a nie maskować je politycznymi atakami. Nie chciałem zejść do poziomu Prezydenta Żuka więc tego dotychczas nie mówiłem: komisja etyki poinformowała mnie na piśmie, że odrzuciła wniosek, który skierował Prezydent. Szkoda, że Lublin staje zakładnikiem politycznych fobii lidera lubelskiej PO – komentuje Artur Soboń.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 125

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Sylwek, Arturek / 30 stycznia 2018 r. o 16:58
+2
I tak na was nikt nie zagłosuje. Możecie grillować tego Żuka jeszcze przez kolejne 30 lat, nic wam to nie da. Ludzie są zadowoleni z tego co się dzieje w mieście i nie widzą sensu wprowadzania do ratusza Misiewiczów, którzy już kiedyś rządzili w Lublinie i nie był to zbyt dobry okres dla mieszkańców.
Avatar
Gość / 30 stycznia 2018 r. o 16:58
+2
I tak na was nikt nie zagłosuje. Możecie grillować tego Żuka jeszcze przez kolejne 30 lat, nic wam to nie da. Ludzie są zadowoleni z tego co się dzieje w mieście i nie widzą sensu wprowadzania do ratusza Misiewiczów, którzy już kiedyś rządzili w Lublinie i nie był to zbyt dobry okres dla mieszkańców.
Avatar
Gość / 30 stycznia 2018 r. o 16:43
+2
polityczna nagonka na Żuka, PIS jest żałosny
Avatar
Gość / 30 stycznia 2018 r. o 16:39
+2
pisuary będą odgrzewać ten temat na potrzeby kolejnych wyborów, widać absolutny brak pomysłu na kampanię samorządową w Lublinie
Avatar
Gość / 30 stycznia 2018 r. o 16:38
+2
Arturku- Żukowi to sznurowadła możesz wiazać a nie równać się z nim.!.
Avatar
lu / 30 stycznia 2018 r. o 16:36
+2
undefined napisał:
Sprawa jest jasna i śmierdzi na kilometr polityczną nagonką. Dwóch szeregowych posłów PiS wiedziało, że będzie ciąg dalszy zaraz po ogłoszeniu wyroku przez Komisję Orzekającą przy Ministerstwie Finansów(czyli tak de facto zanim jeszcze rzecznik dyscypliny zapoznał się z orzeczeniem). Skąd wiedziało? To są niestety standardy białoruskie i trochę to przykre oraz żenujące, że atakuje się prezydenta, który zrobił tyle dobrego dla naszego miasta. Atakuje się, dodajmy, tylko dlatego, że nie ma PiS-owskiej legitymacji.
 Podpisuję się pod tym wpisem rękami i nogami
 Podpisuję się pod tym wpisem rękami i nogami rozwiń
Avatar
Gość / 30 stycznia 2018 r. o 16:34
+2
Uwaga na po-urzedniczego trolla w typie Hadacza. wszędzie widzi PiS. Dobry troll 1/10.
Avatar
żadne podkopywania nie pomogą / 30 stycznia 2018 r. o 16:34
+2
Żadne sobonie i tułajewy nie bądą rządzić Lublinem.
Avatar
Gość / 30 stycznia 2018 r. o 16:33
+2
taki prawy czlowiek ten Żuk...
Avatar
Gość / 30 stycznia 2018 r. o 16:32
+2
PiS PRECZ Z LUBLINA!!!
Avatar
Gość / 31 stycznia 2018 r. o 23:12
+1
Lubelskie - najbiedniejszy region w całej Unii od lat - i do tego potęznie zadłuzony - dramat
Avatar
Gość / 31 stycznia 2018 r. o 23:10
+1
kariera zukowa przypomina te P0łamane fontanny - nie da się tego obronić
Avatar
Gość / 31 stycznia 2018 r. o 23:10
+1
Do przeciwników Żuka. Powiedzcie, jak pogodzić deklarowaną tylekroć wiarę z głoszeniem fałszywego świadectwa przeciw prezydentowi? Czy naprawdę nic nie zrobił dla miasta?! W kwestii rzekomego brudu w mieście, trzeba uderzyć się we własne piersi. Dosłowny brud zostawiają po sobie ci, którzy nie umieją zadbać sami o porządek. To nie prezydent Żuk jest winien pleniącemu się chamstwu. Kto natomiast robi wiele brudu w znaczeniu przenośnym, wiemy doskonale. I rozliczymy w dniu wyborów. Jak można pogodzić też wiarę z nietajoną nienawiścią i zawziętością? Czy nie zapala się w was ostrzegawcze światło, jakaś iskra nakazująca zachowanie umiaru, rozsądku i odrobiny przyzwoitości? Bo lublinianie mają już dość.
Do przeciwników Żuka. Powiedzcie, jak pogodzić deklarowaną tylekroć wiarę z głoszeniem fałszywego świadectwa przeciw prezydentowi? Czy naprawdę nic nie zrobił dla miasta?! W kwestii rzekomego brudu w mieście, trzeba uderzyć się we własne piersi. Dosłowny brud zostawiają po sobie ci, którzy nie umieją zadbać sami o porządek. To nie prezydent Żuk jest winien pleniącemu się chamstwu. Kto natomiast robi wiele brudu w znaczeniu przenośnym, wiemy doskonale. I rozliczymy w dniu wyborów. Jak można pogodzić też wiarę z nietajoną nienawiścią i zawzięt... rozwiń
Avatar
Gość / 31 stycznia 2018 r. o 21:23
+1
Niech idzie na emeryturę i tym najlepiej przysluży się Lublinowi
Avatar
Lol / 31 stycznia 2018 r. o 19:40
+1
Lublin za kadencji żuczka kwitnie?  Zakwit brudem... i deweloperami. Przedewszystkim deweloperami zakwit Lublin
Avatar
Won / 31 stycznia 2018 r. o 19:39
+1
Nie pozwolił żadnej spółdzielni starej zadnego bloku wybudowac tylko pozwalał deweloperom, zrobił z lublinian piesków łańcuchowych deweloperów i banków.
Avatar
Bleeee / 31 stycznia 2018 r. o 19:36
+1
Siedzi cały ratush i broni małego Żuczka ale on na to nue zasluguje nie poprawił życia mieszkancom tylko gowien nabudowal i wydał kase, wydawać kase każdy umie..
Avatar
Lllll / 31 stycznia 2018 r. o 19:31
+1
Co on zrobił dla Lublina? Nic  deweloperom ułatwił zycie.
Avatar
A / 31 stycznia 2018 r. o 19:28
+1
Lublin za kadencji żuczka kwitnie?  Zakwit brudem... i deweloperami.
Avatar
antywszyscy / 31 stycznia 2018 r. o 18:23
+1
undefined napisał:
Lublin za kadencji Żuka kwitnie i to jest fakt, tylu inwestycji nie było nigdy wcześniej
 A że tak zapytam...kto za to płaci i z czego ? 
Zobacz wszystkie komentarze 125

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie. Nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Dane z miast i powiatów

Lubelskie. Nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Dane z miast i powiatów

161 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie lubelskim. Nie odnotowano ani jednego nowego przypadku w powiecie włodawskim.

Koronawirus w Polsce. Raport 15 maja 2021 r.

Koronawirus w Polsce. Raport 15 maja 2021 r.

Jest 2 896 nowych osób zakażonych i 6 764 tych, którzy wyzdrowieli. Ministerstwo Zdrowia opublikowało właśnie najnowszy raport dotyczący koronawirusa.

46-letni kierowca staranował znak drogowy. Mężczyzna był pijany

46-letni kierowca staranował znak drogowy. Mężczyzna był pijany

Dwa promile alkoholu w organizmie miał kierowca mazdy, którego zatrzymali policjanci w miejscowości Janów (powiat chełmski). 46-letni mężczyzna wjechał do rowu i uszkodził znak drogowy.

Nocna fiesta w Lublinie. Otworzyli ogródki piwne [ZDJĘCIA]
galeria

Nocna fiesta w Lublinie. Otworzyli ogródki piwne [ZDJĘCIA]

Dokładnie minutę po północy z piątku na sobotę puby i bary przyjęły pierwszych, od miesięcy, gości.

Powiat chełmski. Drzewo spadło na jezdnię. Powodem nie była wichura

Powiat chełmski. Drzewo spadło na jezdnię. Powodem nie była wichura

Oparło się wichurze, złamały go wiosenne pąki. Konary starego drzewa nie wytrzymały naporu i runęły na drogę tuż przed Rozięcinem w gminie Wojsławice. Trzeba było interwencji strażaków, aby droga znów stała się przejezdna.

Lublin. Nowe opłaty za wywóz śmieci są już nieuchronne. Uchwała nie została unieważniona

Lublin. Nowe opłaty za wywóz śmieci są już nieuchronne. Uchwała nie została unieważniona

Już nic nie zatrzyma planowanej na 1 lipca zmiany opłat za wywóz śmieci od mieszkańców Lublina. Regionalna Izba Obrachunkowa nie znalazła podstaw do uchylenia decyzji Rady Miasta, która dla większości mieszkańców oznacza podwyżkę opłat

Motor zagra w Krakowie z Hutnikiem. Kibice będą dodatkowym atutem rywali?

Motor zagra w Krakowie z Hutnikiem. Kibice będą dodatkowym atutem rywali?

Rok temu cała Polska żyła konfliktem Motoru i Hutnika o to, która z drużyn powinna awansować do II ligi. Ostatecznie na tym poziomie występują obie ekipy. A w sobotę zmierzą się ze sobą w Krakowie (godz. 17). Gospodarze będą mieli już wsparcie swoich kibiców.

Lubelskie. Jednego dnia ogłosili przetarg na dwie obwodnice
galeria

Lubelskie. Jednego dnia ogłosili przetarg na dwie obwodnice

Zamość i Szczebrzeszyn będą miały obwodnice. Drogowcy właśnie ogłosili odpowiedni przetarg.

Jak zrobić idealny koktajl? Barmanka z Lublina o drinkach i konkursie World Class
Magazyn

Jak zrobić idealny koktajl? Barmanka z Lublina o drinkach i konkursie World Class

Rozmowa z Olgą Palamarchuk, barmanką z Lublina, uczestniczką ogólnopolskiego konkursu barmańskiego World Class.

Nie ma mocnych na reklamową brzydotę. "Wolna amerykanka"

Nie ma mocnych na reklamową brzydotę. "Wolna amerykanka"

Mimo tego, że miasto Puławy uchodzi za rozwinięte, to wobec reklamowego chaosu psującego estetykę przestrzeni publicznych jest zupełnie bezradne. Nie prowadzi w tym względzie żadnej polityki. W efekcie na ogrodzeniach i budynkach latami może wisieć niemal wszystko.

Chełm. Tłumy na pl. Łuczkowskiego, bo zjechały foodtrucki
zdjęcia
galeria

Chełm. Tłumy na pl. Łuczkowskiego, bo zjechały foodtrucki

Dawno nie widziany ruch i gwar wrócił na plac Łuczkowskiego w Chełmie. Miesiące covidowej pustki szybko wypełnili amatorzy orientalnej gastronomii. Wszystko za sprawą weekendowego karawaningu foodtrucków, który właśnie zawitał do Chełma.

Lublin. Dawno nie było takiej imprezy. Wszystkie pierogi świata
zdjęcia
galeria

Lublin. Dawno nie było takiej imprezy. Wszystkie pierogi świata

Japońskie, hiszpańskie, tybetańskie. Do niedzieli można skosztować najbardziej wyszukanych pierogów.

Młodzi Białorusini manifestowali w Lublinie. Ich koledzy stają przed sądem
zdjęcia
galeria

Młodzi Białorusini manifestowali w Lublinie. Ich koledzy stają przed sądem

Piątkowa pikieta w centrum Lublina to wyraz solidarności młodych Białorusinów z kolegami, którzy zostali w ojczyźnie.

Górnik Łęczna zagra z Odrą Opole, czyli przełamać złą passę

Górnik Łęczna zagra z Odrą Opole, czyli przełamać złą passę

W sobotnie popołudnie nie potrafiący wygrać spotkania od pierwszego kwietnia Górnik Łęczna zagra u siebie z Odrą Opole. Czy zielono-czarni przywitają się po przerwie spowodowanej obostrzeniami ze swoimi kibicami zwycięstwem, które pozwoli im nadal marzyć o awansie do PKO BP Ekstraklasy

Trzy młode sokoły w puławskim gnieździe dostały obrączki
galeria

Trzy młode sokoły w puławskim gnieździe dostały obrączki

Para sokołów wędrownych gniazdująca na kominie elektrociepłowni Grupy Azoty "Puławy" doczekała się trzech młodych potomków. W piątek zaobrączkowali je przedstawiciele Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.