Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 grudnia 2013 r.
17:36
Edytuj ten wpis

Al. Kraśnicka: Będą światłą, wróci ruch

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 12 A A
 (MACIEJ KACZANOWSKI/ARCHIWUM)
(MACIEJ KACZANOWSKI/ARCHIWUM)

Jeszcze w tym tygodniu może zostać uruchomiona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu al. Kraśnickiej z ul. Bohaterów Monte Cassino. Jutro mają się zacząć prace przy jej montażu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Brak sygnalizacji świetlnej uniemożliwia pełne otwarcie skrzyżowania dla ruchu, z kolei na uruchomienie świateł nie pozwalał brak sterownika regulującego ich pracę. Początkowo otwarcie skrzyżowania planowano na koniec września, okazało się jednak, że producent sterownika nie dostarczył urządzenia na czas.

Brak sterownika był też powodem przedłużających się problemów kierowców wyjeżdżających z osiedli na Rudniku. Światła na skrzyżowaniu al. Spółdzielczości Pracy i ul. Dożynkowej zostały wyłączone na czas przebudowy skrzyżowania. Ich ponowne uruchomienie zapowiadano do 10 listopada. Nic z tych zapowiedzi nie wyszło, światła zostały uruchomione z opóźnieniem.

W Lublinie były także inne podobne przypadki. Po tym, jak piorun uszkodził szafkę sterującą światłami, na kilka dni zgasła sygnalizacja na ważnym skrzyżowaniu. Oczekiwanie na urządzenie przeciągało się do tego stopnia, że miasto zdecydowało się na tymczasowe rozwiązanie do czasu przyjazdu brakującego elementu.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
a / 5 grudnia 2013 r. o 08:25

Potrwać tak, ale nie wieki... do tego czemu przynajmniej w jedną stronę od X czasu nie można już wrócić autobsów 10, 26, 28 ?

Avatar
Gość / 3 grudnia 2013 r. o 16:23

Za sposób przeprowadzenia tej inwestycji powinny polecieć głowy!!!! Faktycznie Prezydent Żuk dużo robi, ale dlaczego tak nieudolnie??? Remont skrzyżowania trwający 7 miesięcy?? To skandal!!! Setki mieszkańców jest odciętych od świata i musi jeździć objazdami.... Może w końcu jakiś dziennikarz weźmie się rzetelnie za ten temat i wyjaśni przyczyny tego skandalu? Z tego co mówił UM, z wykonawcą podpisano umowę z terminem wykonania na połowę grudnia!!!! Dlaczego rozpisując przetarg określono, tak długi termin realizacji??? Pomimo ślimaczego tempa robót (prace trwały max do 15-16), już pod koniec września w zasadzie większość prac była wykonana. Wystarczyło założyć światła (w tej sytuacji nie rozumiem dlaczego określono termin wykonania na połowę grudnia). Mówi się, że opóźniła się firma dostarczająca sterownik - hmmm, a może sprawdzić kiedy generalny wykonawca go zamówił (bo mam jakieś nieodparte wrażenie, że dopiero jak skończył prace budowlane tj. pod koniec września). Miasto powinno przeprosić mieszkańców za nieudolne przeprowadzenie tej inwestycji i pociągnąć do odpowiedzialności winnych....

No to jak - są odcięci czy muszą jeźdzć objazdami?

A teraz pytanie - jakie masz doświadczenie w budownictwie o drogownictwie? Czekam na odpowiedź.

Czemu co drugi Polak nie jest w stanie zrozumieć, że JAK COŚ MA BYĆ ZROBIONE, TO MUSI POTRWAĆ?

No to jak - są odcięci czy muszą jeźdzć objazdami?

A teraz pytanie - jakie masz doświadczenie w budownictwie o drogownictwie? Czekam na odpowiedź.

Czemu co drugi Polak nie jest w stanie zrozumieć, że JAK COŚ MA BYĆ ZROBIONE, TO MUSI POTRWAĆ?

rozwiń
Avatar
Cancer / 3 grudnia 2013 r. o 14:58

Tomek ma oczywiście rację, chcę jego wypowiedź tylko uzupełnić. Gdyby autor artykułu (drs) był dziennikarzem, a nie powielał cudzych, bałamutnych wyjaśnień ( brak sterownika!!!) sprawdził by:

1. Dlaczego ZDiM ogłosił przetarg na remont skrzyżowania bez projektu stałej organizacji ruchu w tym projektu sygnalizacji świetlnej?

2. Kiedy wykonawca robót otrzymał ten projekt, w tym projekt sygnalizacji świetlnej?

3. Kiedy najwcześniej wykonawca mógł zamówić rzeczony sterownik?

Na marginesie; każdy, niekoniecznie fachowiec, kto spojrzy na krawężnik ulicy BMC od skrzyżowania z ul. Krasińskiego w kierunku al. Kraśnickiej, będzie pewien, że projektant, wykonawca i inspektor nadzoru dobrali się w korcu maku. Co trzeba mieć w głowie (lub czego nie mieć) by coś takiego zrobić? 

Tomek ma oczywiście rację, chcę jego wypowiedź tylko uzupełnić. Gdyby autor artykułu (drs) był dziennikarzem, a nie powielał cudzych, bałamutnych wyjaśnień ( brak sterownika!!!) sprawdził by:

1. Dlaczego ZDiM ogłosił przetarg na remont skrzyżowania bez projektu stałej organizacji ruchu w tym projektu sygnalizacji świetlnej?

2. Kiedy wykonawca robót otrzymał ten projekt, w tym projekt sygnalizacji świetlnej?

3. Kiedy najwcześniej wykonawca mógł zamówić rzeczony sterownik?

Na marginesie; każdy, n... rozwiń

Avatar
z / 3 grudnia 2013 r. o 14:39

Paranoja. Skrzyżowanie gotowe od kilku miesięcy , ale zamknięte z powodu braku świateł. Czy jeśli nowe światła się np. zepsują , to też należy się spodziewać zamknięcia całego skrzyzowania barierkami do czasu naprawy?

Avatar
xyz / 3 grudnia 2013 r. o 12:18

Wrócą światła i wrócą korki

Avatar
x / 3 grudnia 2013 r. o 11:06

A kiedy Zemborzycka? Czy musi dojść do czyjejś tragedii? Pracownicy robią i... robią. Bardziej udają że robią.

Avatar
Gość / 3 grudnia 2013 r. o 09:44

Dlaczego nie działa sygnalizacja na skrzyżowaniu Jana Pawła II - Filaretów ?

Avatar
ANTYPAŃSTWO / 3 grudnia 2013 r. o 08:52

JAK W POLSCE ROBIĄ COŚ URZĘDASY, ZLECAJĄ ROBOTĘ  FIRMIE Z TZW. PRZETARGU, TO TA FIRMA MOŻE ROBIĆ CO JEJ SIĘ ŻYWNIE PDOBA!!MOŻE NIE ODDAWAĆ INWESTYCJI NA CZAS, KRĘCIĆ, KANTOWAĆ A URZĘDNICY OPOWIADAĆ DYRYDAMŁY, CZEMU GOTOWA DROGA DALEJ NIE JEST PRZEJEZDNA ITP!!JAK ROBI COŚ FIRMA PRYWANTA, OBCIĄŻONA FISKALNIE, TO JEJ NAGŁE PROBLEMY FINANSOWE, BO JEST KRYZYS, ALBO BRAK ZAMÓWIEŃ URZĘDASÓW NIE OBCHODZĄ. A TO,ŻE FIRMA TA DAWAŁA PRACĘ, PRZEZ WIELE LAT PŁACICŁA I UTRZYMYWAŁA TO PAŃSTWO CZYLI ARMIĘ URZĘDASÓW, KTO BY SIĘ PRZEJMOWAŁ, PRZECIEŻ NIE URZĘDNIK!!

JAK W POLSCE ROBIĄ COŚ URZĘDASY, ZLECAJĄ ROBOTĘ  FIRMIE Z TZW. PRZETARGU, TO TA FIRMA MOŻE ROBIĆ CO JEJ SIĘ ŻYWNIE PDOBA!!MOŻE NIE ODDAWAĆ INWESTYCJI NA CZAS, KRĘCIĆ, KANTOWAĆ A URZĘDNICY OPOWIADAĆ DYRYDAMŁY, CZEMU GOTOWA DROGA DALEJ NIE JEST PRZEJEZDNA ITP!!JAK ROBI COŚ FIRMA PRYWANTA, OBCIĄŻONA FISKALNIE, TO JEJ NAGŁE PROBLEMY FINANSOWE, BO JEST KRYZYS, ALBO BRAK ZAMÓWIEŃ URZĘDASÓW NIE OBCHODZĄ. A TO,ŻE FIRMA TA DAWAŁA PRACĘ, PRZEZ WIELE LAT PŁACICŁA I UTRZYMYWAŁA TO PAŃSTWO CZYLI ARMIĘ URZĘDASÓW, KTO BY SIĘ PRZEJMOWAŁ, PRZECIEŻ NI... rozwiń

Avatar
j / 3 grudnia 2013 r. o 08:42

Za sposób przeprowadzenia tej inwestycji powinny polecieć głowy!!!! Faktycznie Prezydent Żuk dużo robi, ale dlaczego tak nieudolnie??? Remont skrzyżowania trwający 7 miesięcy?? To skandal!!! Setki mieszkańców jest odciętych od świata i musi jeździć objazdami.... Może w końcu jakiś dziennikarz weźmie się rzetelnie za ten temat i wyjaśni przyczyny tego skandalu? Z tego co mówił UM, z wykonawcą podpisano umowę z terminem wykonania na połowę grudnia!!!! Dlaczego rozpisując przetarg określono, tak długi termin realizacji??? Pomimo ślimaczego tempa robót (prace trwały max do 15-16), już pod koniec września w zasadzie większość prac była wykonana. Wystarczyło założyć światła (w tej sytuacji nie rozumiem dlaczego określono termin wykonania na połowę grudnia). Mówi się, że opóźniła się firma dostarczająca sterownik - hmmm, a może sprawdzić kiedy generalny wykonawca go zamówił (bo mam jakieś nieodparte wrażenie, że dopiero jak skończył prace budowlane tj. pod koniec września). Miasto powinno przeprosić mieszkańców za nieudolne przeprowadzenie tej inwestycji i pociągnąć do odpowiedzialności winnych....

100% zgody dokładnie tak! Pan Żuk niech nie spodziewa się dużego poparcia od mieszkańców os. Krasińskiego za ten numer ... 

100% zgody dokładnie tak! Pan Żuk niech nie spodziewa się dużego poparcia od mieszkańców os. Krasińskiego za ten numer ... 

rozwiń
Avatar
Tomek / 3 grudnia 2013 r. o 08:14

Za sposób przeprowadzenia tej inwestycji powinny polecieć głowy!!!! Faktycznie Prezydent Żuk dużo robi, ale dlaczego tak nieudolnie??? Remont skrzyżowania trwający 7 miesięcy?? To skandal!!! Setki mieszkańców jest odciętych od świata i musi jeździć objazdami.... Może w końcu jakiś dziennikarz weźmie się rzetelnie za ten temat i wyjaśni przyczyny tego skandalu? Z tego co mówił UM, z wykonawcą podpisano umowę z terminem wykonania na połowę grudnia!!!! Dlaczego rozpisując przetarg określono, tak długi termin realizacji??? Pomimo ślimaczego tempa robót (prace trwały max do 15-16), już pod koniec września w zasadzie większość prac była wykonana. Wystarczyło założyć światła (w tej sytuacji nie rozumiem dlaczego określono termin wykonania na połowę grudnia). Mówi się, że opóźniła się firma dostarczająca sterownik - hmmm, a może sprawdzić kiedy generalny wykonawca go zamówił (bo mam jakieś nieodparte wrażenie, że dopiero jak skończył prace budowlane tj. pod koniec września). Miasto powinno przeprosić mieszkańców za nieudolne przeprowadzenie tej inwestycji i pociągnąć do odpowiedzialności winnych....

Za sposób przeprowadzenia tej inwestycji powinny polecieć głowy!!!! Faktycznie Prezydent Żuk dużo robi, ale dlaczego tak nieudolnie??? Remont skrzyżowania trwający 7 miesięcy?? To skandal!!! Setki mieszkańców jest odciętych od świata i musi jeździć objazdami.... Może w końcu jakiś dziennikarz weźmie się rzetelnie za ten temat i wyjaśni przyczyny tego skandalu? Z tego co mówił UM, z wykonawcą podpisano umowę z terminem wykonania na połowę grudnia!!!! Dlaczego rozpisując przetarg określono, tak długi termin realizacji??? Pomimo ślimaczego t... rozwiń

Avatar
a / 5 grudnia 2013 r. o 08:25

Potrwać tak, ale nie wieki... do tego czemu przynajmniej w jedną stronę od X czasu nie można już wrócić autobsów 10, 26, 28 ?

Avatar
Gość / 3 grudnia 2013 r. o 16:23

Za sposób przeprowadzenia tej inwestycji powinny polecieć głowy!!!! Faktycznie Prezydent Żuk dużo robi, ale dlaczego tak nieudolnie??? Remont skrzyżowania trwający 7 miesięcy?? To skandal!!! Setki mieszkańców jest odciętych od świata i musi jeździć objazdami.... Może w końcu jakiś dziennikarz weźmie się rzetelnie za ten temat i wyjaśni przyczyny tego skandalu? Z tego co mówił UM, z wykonawcą podpisano umowę z terminem wykonania na połowę grudnia!!!! Dlaczego rozpisując przetarg określono, tak długi termin realizacji??? Pomimo ślimaczego tempa robót (prace trwały max do 15-16), już pod koniec września w zasadzie większość prac była wykonana. Wystarczyło założyć światła (w tej sytuacji nie rozumiem dlaczego określono termin wykonania na połowę grudnia). Mówi się, że opóźniła się firma dostarczająca sterownik - hmmm, a może sprawdzić kiedy generalny wykonawca go zamówił (bo mam jakieś nieodparte wrażenie, że dopiero jak skończył prace budowlane tj. pod koniec września). Miasto powinno przeprosić mieszkańców za nieudolne przeprowadzenie tej inwestycji i pociągnąć do odpowiedzialności winnych....

No to jak - są odcięci czy muszą jeźdzć objazdami?

A teraz pytanie - jakie masz doświadczenie w budownictwie o drogownictwie? Czekam na odpowiedź.

Czemu co drugi Polak nie jest w stanie zrozumieć, że JAK COŚ MA BYĆ ZROBIONE, TO MUSI POTRWAĆ?

No to jak - są odcięci czy muszą jeźdzć objazdami?

A teraz pytanie - jakie masz doświadczenie w budownictwie o drogownictwie? Czekam na odpowiedź.

Czemu co drugi Polak nie jest w stanie zrozumieć, że JAK COŚ MA BYĆ ZROBIONE, TO MUSI POTRWAĆ?

rozwiń
Avatar
Cancer / 3 grudnia 2013 r. o 14:58

Tomek ma oczywiście rację, chcę jego wypowiedź tylko uzupełnić. Gdyby autor artykułu (drs) był dziennikarzem, a nie powielał cudzych, bałamutnych wyjaśnień ( brak sterownika!!!) sprawdził by:

1. Dlaczego ZDiM ogłosił przetarg na remont skrzyżowania bez projektu stałej organizacji ruchu w tym projektu sygnalizacji świetlnej?

2. Kiedy wykonawca robót otrzymał ten projekt, w tym projekt sygnalizacji świetlnej?

3. Kiedy najwcześniej wykonawca mógł zamówić rzeczony sterownik?

Na marginesie; każdy, niekoniecznie fachowiec, kto spojrzy na krawężnik ulicy BMC od skrzyżowania z ul. Krasińskiego w kierunku al. Kraśnickiej, będzie pewien, że projektant, wykonawca i inspektor nadzoru dobrali się w korcu maku. Co trzeba mieć w głowie (lub czego nie mieć) by coś takiego zrobić? 

Tomek ma oczywiście rację, chcę jego wypowiedź tylko uzupełnić. Gdyby autor artykułu (drs) był dziennikarzem, a nie powielał cudzych, bałamutnych wyjaśnień ( brak sterownika!!!) sprawdził by:

1. Dlaczego ZDiM ogłosił przetarg na remont skrzyżowania bez projektu stałej organizacji ruchu w tym projektu sygnalizacji świetlnej?

2. Kiedy wykonawca robót otrzymał ten projekt, w tym projekt sygnalizacji świetlnej?

3. Kiedy najwcześniej wykonawca mógł zamówić rzeczony sterownik?

Na marginesie; każdy, n... rozwiń

Avatar
z / 3 grudnia 2013 r. o 14:39

Paranoja. Skrzyżowanie gotowe od kilku miesięcy , ale zamknięte z powodu braku świateł. Czy jeśli nowe światła się np. zepsują , to też należy się spodziewać zamknięcia całego skrzyzowania barierkami do czasu naprawy?

Avatar
xyz / 3 grudnia 2013 r. o 12:18

Wrócą światła i wrócą korki

Avatar
x / 3 grudnia 2013 r. o 11:06

A kiedy Zemborzycka? Czy musi dojść do czyjejś tragedii? Pracownicy robią i... robią. Bardziej udają że robią.

Avatar
Gość / 3 grudnia 2013 r. o 09:44

Dlaczego nie działa sygnalizacja na skrzyżowaniu Jana Pawła II - Filaretów ?

Avatar
ANTYPAŃSTWO / 3 grudnia 2013 r. o 08:52

JAK W POLSCE ROBIĄ COŚ URZĘDASY, ZLECAJĄ ROBOTĘ  FIRMIE Z TZW. PRZETARGU, TO TA FIRMA MOŻE ROBIĆ CO JEJ SIĘ ŻYWNIE PDOBA!!MOŻE NIE ODDAWAĆ INWESTYCJI NA CZAS, KRĘCIĆ, KANTOWAĆ A URZĘDNICY OPOWIADAĆ DYRYDAMŁY, CZEMU GOTOWA DROGA DALEJ NIE JEST PRZEJEZDNA ITP!!JAK ROBI COŚ FIRMA PRYWANTA, OBCIĄŻONA FISKALNIE, TO JEJ NAGŁE PROBLEMY FINANSOWE, BO JEST KRYZYS, ALBO BRAK ZAMÓWIEŃ URZĘDASÓW NIE OBCHODZĄ. A TO,ŻE FIRMA TA DAWAŁA PRACĘ, PRZEZ WIELE LAT PŁACICŁA I UTRZYMYWAŁA TO PAŃSTWO CZYLI ARMIĘ URZĘDASÓW, KTO BY SIĘ PRZEJMOWAŁ, PRZECIEŻ NIE URZĘDNIK!!

JAK W POLSCE ROBIĄ COŚ URZĘDASY, ZLECAJĄ ROBOTĘ  FIRMIE Z TZW. PRZETARGU, TO TA FIRMA MOŻE ROBIĆ CO JEJ SIĘ ŻYWNIE PDOBA!!MOŻE NIE ODDAWAĆ INWESTYCJI NA CZAS, KRĘCIĆ, KANTOWAĆ A URZĘDNICY OPOWIADAĆ DYRYDAMŁY, CZEMU GOTOWA DROGA DALEJ NIE JEST PRZEJEZDNA ITP!!JAK ROBI COŚ FIRMA PRYWANTA, OBCIĄŻONA FISKALNIE, TO JEJ NAGŁE PROBLEMY FINANSOWE, BO JEST KRYZYS, ALBO BRAK ZAMÓWIEŃ URZĘDASÓW NIE OBCHODZĄ. A TO,ŻE FIRMA TA DAWAŁA PRACĘ, PRZEZ WIELE LAT PŁACICŁA I UTRZYMYWAŁA TO PAŃSTWO CZYLI ARMIĘ URZĘDASÓW, KTO BY SIĘ PRZEJMOWAŁ, PRZECIEŻ NI... rozwiń

Avatar
j / 3 grudnia 2013 r. o 08:42

Za sposób przeprowadzenia tej inwestycji powinny polecieć głowy!!!! Faktycznie Prezydent Żuk dużo robi, ale dlaczego tak nieudolnie??? Remont skrzyżowania trwający 7 miesięcy?? To skandal!!! Setki mieszkańców jest odciętych od świata i musi jeździć objazdami.... Może w końcu jakiś dziennikarz weźmie się rzetelnie za ten temat i wyjaśni przyczyny tego skandalu? Z tego co mówił UM, z wykonawcą podpisano umowę z terminem wykonania na połowę grudnia!!!! Dlaczego rozpisując przetarg określono, tak długi termin realizacji??? Pomimo ślimaczego tempa robót (prace trwały max do 15-16), już pod koniec września w zasadzie większość prac była wykonana. Wystarczyło założyć światła (w tej sytuacji nie rozumiem dlaczego określono termin wykonania na połowę grudnia). Mówi się, że opóźniła się firma dostarczająca sterownik - hmmm, a może sprawdzić kiedy generalny wykonawca go zamówił (bo mam jakieś nieodparte wrażenie, że dopiero jak skończył prace budowlane tj. pod koniec września). Miasto powinno przeprosić mieszkańców za nieudolne przeprowadzenie tej inwestycji i pociągnąć do odpowiedzialności winnych....

100% zgody dokładnie tak! Pan Żuk niech nie spodziewa się dużego poparcia od mieszkańców os. Krasińskiego za ten numer ... 

100% zgody dokładnie tak! Pan Żuk niech nie spodziewa się dużego poparcia od mieszkańców os. Krasińskiego za ten numer ... 

rozwiń
Avatar