Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 września 2012 r.
15:21
Edytuj ten wpis

Alarmujący raport Brytyjczyków ws. gazu łupkowego. "Autorzy nawet nie ruszyli się zza biurek"

0 10 A A

Brytyjscy eksperci: Wydobycie gazu łupkowego zagraża ludziom i środowisku. Najbardziej narażone są wody gruntowe, powierzchniowe i powietrze

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Oczywiście! W Kanadzie i USA są dziesiątki tysięcy odwiertów i codziennie umierają tam z tego powodu setki ludzi – ironizuje Krzysztof Hetman, marszałek województwa.

Alarmujące wnioski przynosi dokument opracowany na zlecenie dyrekcji generalnej Komisji Europejskiej ds. środowiska. Przygotowała go brytyjska firma AEA. Autorzy raportu przekonują, że wiercenie w łupkach może zagrażać wodom gruntowym i powierzchniowym. Do wzrostu zagrożenia może się przyczyniać nieszczelna izolacja odwiertu.

– Domyślam się, że autorzy nawet nie ruszyli się zza biurek, by zobaczyć odwierty i porozmawiać z ludźmi – dodaje Hetman. – Ja miałem taką okazję i wnioski są jak najbardziej pozytywne.

Własny raport opublikowała wcześniej dyrekcja KE ds. energii. Ma on jednak diametralnie różną wymowę. To kolejna odsłona batalii o łupki na forum wspólnoty. W przyszłym roku KE ma bowiem zaproponować nowe regulacje dotyczące wydobycia gazu z łupków. Ich zaostrzenie uderzyłoby przede wszystkim w Polskę, w tym w nasze województwo, gdzie wydano już ponad 20 koncesji na badanie złóż.

– Ciekawa jestem, na jakiej podstawie autorzy raportu doszli do tak radykalnych wniosków – komentuje Lena Kolarska-Bobińska, europoseł, zasiadająca m.in. w Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii. – Takie publikacje to nic dobrego. Mogą bowiem wpłynąć na nowe prawo, tworzone przez Komisję Europejską.

– Od tego mamy naszych europosłów, żeby powstrzymać niekorzystne dla nas zmiany – dodaje Hetman.

Brytyjski raport wskazuje też na szereg luk w unijnym prawie i zaleca zaostrzenie regulacji środowiskowych.

– Szkoda, że sprawa wydobycia gazu jest tak naładowana polityką – ocenia Paweł Poprawa, ekspert Instytutu Studiów Energetycznych. – Dyrekcja ds. środowiska jest przeciwna eksploatacji łupków, a dyrekcja ds. energii jest za. Obie strony umacniają pozycje.

Największe doświadczenie w wydobyciu gazu łupkowego mają Stany Zjednoczone. – Stan Nowy Jork szykuje się do zniesienia moratorium na eksploatację złóż łupkowych – dodaje Poprawa. – Problem został dokładnie przebadany i nie dopatrzono się zagrożenia. A warunki w tym stanie są podobne do naszych.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
atom-gasprom-ekofaszysta / 2 października 2012 o 18:01
0
Tiaaa, od razu powiedzmy, że WSZYSCY, którzy zadają niewygodne pytania gaz-geszeftowi nt. szczelinowania i skażeń to, z definicji - lobbysci atomowi, wiatrakowo- biopaliwowi, eko-faszyści i niezawodne, ulubione przez gaz-lobby , niesmiertelne "Szpiony Gaspromu"!!! ( mimo, że Gasprom sam nas za chwile będzie szczelinował, bo ma juz ponad 20% Koncesji na g. łupkowy, ha ha, no ale dyżurne hasełko wykreowane przez PRy amerykańskich gaz-koncernów na samym poczatku - Gaz-Krucjaty na Dziki Wschód Europy - zostało!).

Co jednak zrobic z , lekko licząc - KILKOMA SETKAMI M I L I O N Ó W, może nawet - M I L I A R D E M LUDZI na całym świecie, którzy tworzą już dziś tzw.Rewolucję Antyłupkową???!!!!
Kliknijmy w Googlach proste hasło : NO FRACKING ! ( NIE SZCZELINOWAĆ! ) - wypada...40 milionów stron! - wszelakich protestów: zakazów, moratoriów na wydobywanie gazu łupkowego, marszów Anti-Frack, manifestów, listów otwartych - Anti-Frack, stowarzyszeń Anti-Frack...Licząc po 25 osób na taki jeden protest ( to chyba i tak nader skromnie?) dostajemy...MILIARD ludzi Wystepujących dziś C Z Y N N I E na świecie - P R Z E C I W - FRACKINGOWI czyli wydobywaniu gazu łupkowego!
A to przede wszystkim protesty A M E R Y K A Ń S K I E , bo to USA jest i "ojczyzną" i głównym eksportetrem tego swiństwa i obywatele USA jako pierwszi zaznali Gaz-Szczęścia stosowanego na skale przemysłową.
Dzis mówią swe gorące NIE! --- NO - F R A C K I N G! --- czy oni wszyscy, w USA ale też i w zagrozonej Frack-Syfem..o pardon! Frack-Orgazmem - Francji, Anglii, Szwecki, Norwegii, Niemczech, Bułgarii, Czechach, Austrii, Szwajcarii, Rumunii, ale tez i w - RPA i Australii ...czy owe setki milionów ludzi, w najbardziej cywilizowanych krajach Ziemi, to wyłącznie : "lobby atomowe" i oczywiście - Szpiony Gaspromu?
Jakie jeszcze "lobby" wymyslicie sobie, żalośni gaz-agenci, by zamazywać realny obraz Fracking-Afery na swiecie?
W RPA- Republice Południowej Afryki...może lobby diamentowe? A w Australii - może... kangurzee?!!! W Czechach - piwne, w Niemczech- wiadomo - ekofaszystowskie! w Kanadzie - indianskie, a w USA - rzecz jasna - rosyjskie?
Pamietajcie, że wasze nazwiska - zostaną NA ZAWSZE zapamiętane, jako nazwiska i personalia Frack - Lobbystów!
Dziś jeszcze, na skutek obowiązujacej w Polsce ( w mediach i wśród polityków) GAZ- DEZINFORMACJI, GAZ- CENZURY, nie odczuwacie , co to znaczy. Czas jednak, jak zawsze, pracuje (choc może powoli) na rzecz Prawdy, a gdy ta wyłoni się w całej swej postaci ( oby nie wraz ze Skazeniami, których juz nie da się zataić, a co gorsza - O D W R Ó C I Ć !) - nie znajdziecie na tej Ziemi miejsca, by sie ukryć. Zobaczcie sobie na You Tube "I will die for Water" - [media]http://www.youtube.com/watch?v=x0mU-mgabzo[/media] - materiał z ...RPA, Afrykanerka, pisarka, artystka - Antoinette Pienaar przedstawicielka południowoafrykańskiej elity intelektualnej i zarazem Frack-Protestu ,mówi I WILL DIE FOR WATER czyli : UMRĘ ZA WODĘ... Mówi to w związku z planami szczelinowania w RPA za gazem łupkowym przez koncern Shell. Myslicie , że jest agentką Gaspromu, bo Gasprom oczywiście eksportuje swój gaz ziemny do Południowej Afryki?

Wojna o Wodę to nie zarty, ani kwestia jakichs tam pieniedzy i karierek - dla wiekszości ludzi ( bo dla Was- tak, to określa własnie wasz marny, szczurzy wymiar)
Wojna o Wodę to Wojna na Życie i Śmierć!
Nie wiecie, jakiego Demona budzicie. I nie ci, co krzyczą dziś w protestach i mają pełna swiadomość Frack- Syfu - bedą dla was najsurowsi.
A ci, co milcząco - póki co wciąż, wciąż nie dowierzają w Ciemną Prawde o Frackingu, bo jeszcze się łudzą, bo tkwia wciąz w waszej gaz-propagandzie, gaz-ułudzie, gaz- niewiedzy, gaz-marzeniach, ale jak dotrze do nich wreszcie owa bezwzględna i niewesoła Prawda o Frack-Skażeniach i waszej zdradzie, przyjda któregos dnia do waszych domów, może nawet - nocą i sami wymierzą wam sprawiedliwość.
Tak reagują tzw. prości ludzie. Działają. Bez zbednych slów i prologów. Oko za oko. Ząb za ząb. Tę tylko znają sprawiedliwość, bo...tylko tej ich uczycie, Wy, co nie lękacie sie dopuścic do najgorszej zdrady - do Skażenia ludziom Wody Pitnej. Nie pompujcie cisnienia Zła do granic ludzkich wytrzymalości. Bo poznacie owo Zło na własnej skórze
Tiaaa, od razu powiedzmy, że WSZYSCY, którzy zadają niewygodne pytania gaz-geszeftowi nt. szczelinowania i skażeń to, z definicji - lobbysci atomowi, wiatrakowo- biopaliwowi, eko-faszyści i niezawodne, ulubione przez gaz-lobby , niesmiertelne "Szpiony Gaspromu"!!! ( mimo, że Gasprom sam nas za chwile będzie szczelinował, bo ma juz ponad 20% Koncesji na g. łupkowy, ha ha, no ale dyżurne hasełko wykreowane przez PRy amerykańskich gaz-koncernów na samym poczatku - Gaz-Krucjaty na Dziki Wschód Europy -... rozwiń
Avatar
natalia / 2 października 2012 o 13:28
0
No to już po Was ludzie, ani wody ani płodów rolnych ani mleka od Was już za chwilę nikt nie będzie chciał bo będzie zatrute...brońcie się ludzie!!!
Avatar
krzoy / 10 września 2012 o 12:21
0
Panie Hetman jest pana ignorantem! "Przypuszczam, że naukowcy się nie ruszyli zza biurek"... a pan sam osobiście zaglądał do dziurki odwiertu i uważa się za lepszego eksperta od naukowców prowadzących badania latami wdłóg naukowych standardów i metodologii!!! Jest pan po prostu śmieszny!
Oczywiście inna historia, że musimy wybrać całkiem realne zagrożenie czy zyski z eksploatacji!
Avatar
oberv. / 10 września 2012 o 11:47
0
[color=#b22222][font=arial, helvetica, sans-serif]Dlaczego [size=4]AEA Technology sporządziła raport szkalujący łupki?[/size][/font][/color]
[color=#b22222][font=arial, helvetica, sans-serif][size=4]Proste - głównym zajęciem [/size][size=4]AEA Technology jest praca przy konkurencyjnych projektach jądrowych...[/size][/font][/color]

[font=arial,helvetica,sans-serif][color=#333333][size=4]"AEA Technology plc was formed in 1996 as the privatised offshoot of the United Kingdom Atomic Energy Authority.[/size][/color]
[color=#333333][size=4]It is a constituent of the FTSE Fledgling Index. Originally it consisted of divisions with expertise in a wide variety of areas, mostly the products of nuclear-related research. [/size][/color]
[color=#333333][size=4]These included nuclear safety, nuclear engineering, environmental protection, battery technology and non-destructive testing."[/size][/color][/font]
[color=#b22222][font=arial, helvetica, sans-serif]Dlaczego [size=4]AEA Technology sporządziła raport szkalujący łupki?[/size][/font][/color]
[color=#b22222][font=arial, helvetica, sans-serif][size=4]Proste - głównym zajęciem [/size][size=4]AEA Technology jest praca przy konkurencyjnych projektach jądrowych...[/size][/font][/color]

[font=arial,helvetica,sans-serif][color=#333333][size=4]"AEA Technology plc was formed in 1996 as the privatised offshoot of the United Kingdom Atomic Energ... rozwiń
Avatar
REM / 10 września 2012 o 08:44
0
[quote name='REM' timestamp='1347259318' post='672382']
kilka-kilkadziesiąt procent
[/quote]

Sorry, miało być kilka kilkadziesiąt (jak nie kilkaset) razy.
Avatar
REM / 10 września 2012 o 08:41
0
Joskoś,o czym ty piszesz. Chyba nie masz zielonego pojęcia na czym to polega. Po kiego czorta przytaczasz eksploatację ropy z piasków. Widzę, że dla niektórych takie programy jak Discovery i National Geographic powinny być ustawowo odłączane z sieci kablowych. Za dużo się chłopie naoglądałeś. Pomijam już fakt, że o eksploatacji ropy z piasków u nas nawet się nikt nie zastanawia. Wytłumacz mi też w jaki sposób zamknięta instalacja może zanieczyścić wody gruntowe? Owszem, może zanieczyścić wody gruntowe znajdujące się... kilka km pod powierzchnią. Jeżeli tak się martwisz o wodę z takiej głębokości, to chętnie na własny koszt pojadę na miejsce takiego odwiertu, każe sobie nalać wody do butelki i przywiozę ci do wypicia. Ciekaw właśnie jestem po jakim czasie cię wysprzęgli. Woda już na głębokości 300-500m jest zanieczyszczona, ale to jest proces naturalny. Zasolenie i mineralizacja przekracza wszelkie dopuszczalne normy o kilka-kilkadziesiąt procent, a im głębiej tym jest gorzej. Poczytaj sobie jakąś fachową literaturę, lub protokoły z odwiertów poszukiwawczych WK np: dla bogdanki i wszystko będziesz wiedział. Odpuść sobie stawianie jakichkolwiek tez naukowych opierając się tylko na reportażach z kanałów popularno-naukowych.
Joskoś,o czym ty piszesz. Chyba nie masz zielonego pojęcia na czym to polega. Po kiego czorta przytaczasz eksploatację ropy z piasków. Widzę, że dla niektórych takie programy jak Discovery i National Geographic powinny być ustawowo odłączane z sieci kablowych. Za dużo się chłopie naoglądałeś. Pomijam już fakt, że o eksploatacji ropy z piasków u nas nawet się nikt nie zastanawia. Wytłumacz mi też w jaki sposób zamknięta instalacja może zanieczyścić wody gruntowe? Owszem, może zanieczyścić wody gruntowe znajdujące się... kilka km pod powierzch... rozwiń
Avatar
realista / 10 września 2012 o 08:27
0
A z rosji oprócz gazu i ropy będziemy kupować wodę taki los zgotują nam wszystko wiedzący politycy
Avatar
gość / 10 września 2012 o 08:21
0
Dziennik robi dobrą robotę dla Gazpromu i Norwegów ,dobrze służą swoim panom ,za to im rzucą jakiegoś gnata,wszak gazeta polskojęzyczna to co sie dziwić że robią za V kolumnę
Avatar
lolek / 10 września 2012 o 08:08
0
Polska ma pokłady węgla ale dla UE dymi i za dymienie trzaba płacić tyle aby się nie opłacało. Polska produkowała cukier w dużych ilościach ale dla UE za dużo i trzeba nam to ukrucić bo o zgrozo moglibyśmy na eksporcie zarobić. Mieliśmy tranzyt gazu od Rosji do UE - nie może być aby Polska na tym zarabiała i położyli rurę w Bałtyku przy okazji blokując polskie porty dla największych statków. Być może mamy znaczne pokłady łupków - też źle bo moglibyśmy uniezależnić się energetycznie i jeszcze innym sprzedawać. Czyje interesy ta UE reprezentuje ? Jeśli okaże się, że mamy wystarczająco łupków to olać tą UE, a z czasem sami do nas zapukają aby im rurkę z gazem pociągnąc.

ps. Brytyjczycy to niech lepiej się zajmą swoją "arcybezpieczną" i "proekologiczną" technologią wydobycia ropy w Zatoce Meksykańskiej bo co tam nawyprawiali to przebija wszelakie łupki. ... co interesik na ropie zagrożony ?
Polska ma pokłady węgla ale dla UE dymi i za dymienie trzaba płacić tyle aby się nie opłacało. Polska produkowała cukier w dużych ilościach ale dla UE za dużo i trzeba nam to ukrucić bo o zgrozo moglibyśmy na eksporcie zarobić. Mieliśmy tranzyt gazu od Rosji do UE - nie może być aby Polska na tym zarabiała i położyli rurę w Bałtyku przy okazji blokując polskie porty dla największych statków. Być może mamy znaczne pokłady łupków - też źle bo moglibyśmy uniezależnić się energetycznie i jeszcze innym sprzedawać. Czyje interesy ta UE reprezentuj... rozwiń
Avatar
joskoś / 10 września 2012 o 08:00
0
Panie Hetman, Kanada to taki trochę większy kraik od Polski z dużymi niezamieszkałymi obszarami.
Na tych właśnie obszarach wydobywa się m.in. gaz łupkowy (metodą proponowaną dla Polski) oraz ropę naftową z piasków roponośnych.
Efektów wydobycia gazu nie widać od razu na powierzchni przywołałem więc wydobycie ropy z piasków roponośnych aby mógł Pan sobie zobaczyć jak wygląda to "user friendly" wydobycie surowców naturalnych w kanadyjskiej prowincji Alberta.
Google i Google Earth a potem Pan ironizuj.
Avatar
atom-gasprom-ekofaszysta / 2 października 2012 o 18:01
0
Tiaaa, od razu powiedzmy, że WSZYSCY, którzy zadają niewygodne pytania gaz-geszeftowi nt. szczelinowania i skażeń to, z definicji - lobbysci atomowi, wiatrakowo- biopaliwowi, eko-faszyści i niezawodne, ulubione przez gaz-lobby , niesmiertelne "Szpiony Gaspromu"!!! ( mimo, że Gasprom sam nas za chwile będzie szczelinował, bo ma juz ponad 20% Koncesji na g. łupkowy, ha ha, no ale dyżurne hasełko wykreowane przez PRy amerykańskich gaz-koncernów na samym poczatku - Gaz-Krucjaty na Dziki Wschód Europy - zostało!).

Co jednak zrobic z , lekko licząc - KILKOMA SETKAMI M I L I O N Ó W, może nawet - M I L I A R D E M LUDZI na całym świecie, którzy tworzą już dziś tzw.Rewolucję Antyłupkową???!!!!
Kliknijmy w Googlach proste hasło : NO FRACKING ! ( NIE SZCZELINOWAĆ! ) - wypada...40 milionów stron! - wszelakich protestów: zakazów, moratoriów na wydobywanie gazu łupkowego, marszów Anti-Frack, manifestów, listów otwartych - Anti-Frack, stowarzyszeń Anti-Frack...Licząc po 25 osób na taki jeden protest ( to chyba i tak nader skromnie?) dostajemy...MILIARD ludzi Wystepujących dziś C Z Y N N I E na świecie - P R Z E C I W - FRACKINGOWI czyli wydobywaniu gazu łupkowego!
A to przede wszystkim protesty A M E R Y K A Ń S K I E , bo to USA jest i "ojczyzną" i głównym eksportetrem tego swiństwa i obywatele USA jako pierwszi zaznali Gaz-Szczęścia stosowanego na skale przemysłową.
Dzis mówią swe gorące NIE! --- NO - F R A C K I N G! --- czy oni wszyscy, w USA ale też i w zagrozonej Frack-Syfem..o pardon! Frack-Orgazmem - Francji, Anglii, Szwecki, Norwegii, Niemczech, Bułgarii, Czechach, Austrii, Szwajcarii, Rumunii, ale tez i w - RPA i Australii ...czy owe setki milionów ludzi, w najbardziej cywilizowanych krajach Ziemi, to wyłącznie : "lobby atomowe" i oczywiście - Szpiony Gaspromu?
Jakie jeszcze "lobby" wymyslicie sobie, żalośni gaz-agenci, by zamazywać realny obraz Fracking-Afery na swiecie?
W RPA- Republice Południowej Afryki...może lobby diamentowe? A w Australii - może... kangurzee?!!! W Czechach - piwne, w Niemczech- wiadomo - ekofaszystowskie! w Kanadzie - indianskie, a w USA - rzecz jasna - rosyjskie?
Pamietajcie, że wasze nazwiska - zostaną NA ZAWSZE zapamiętane, jako nazwiska i personalia Frack - Lobbystów!
Dziś jeszcze, na skutek obowiązujacej w Polsce ( w mediach i wśród polityków) GAZ- DEZINFORMACJI, GAZ- CENZURY, nie odczuwacie , co to znaczy. Czas jednak, jak zawsze, pracuje (choc może powoli) na rzecz Prawdy, a gdy ta wyłoni się w całej swej postaci ( oby nie wraz ze Skazeniami, których juz nie da się zataić, a co gorsza - O D W R Ó C I Ć !) - nie znajdziecie na tej Ziemi miejsca, by sie ukryć. Zobaczcie sobie na You Tube "I will die for Water" - [media]http://www.youtube.com/watch?v=x0mU-mgabzo[/media] - materiał z ...RPA, Afrykanerka, pisarka, artystka - Antoinette Pienaar przedstawicielka południowoafrykańskiej elity intelektualnej i zarazem Frack-Protestu ,mówi I WILL DIE FOR WATER czyli : UMRĘ ZA WODĘ... Mówi to w związku z planami szczelinowania w RPA za gazem łupkowym przez koncern Shell. Myslicie , że jest agentką Gaspromu, bo Gasprom oczywiście eksportuje swój gaz ziemny do Południowej Afryki?

Wojna o Wodę to nie zarty, ani kwestia jakichs tam pieniedzy i karierek - dla wiekszości ludzi ( bo dla Was- tak, to określa własnie wasz marny, szczurzy wymiar)
Wojna o Wodę to Wojna na Życie i Śmierć!
Nie wiecie, jakiego Demona budzicie. I nie ci, co krzyczą dziś w protestach i mają pełna swiadomość Frack- Syfu - bedą dla was najsurowsi.
A ci, co milcząco - póki co wciąż, wciąż nie dowierzają w Ciemną Prawde o Frackingu, bo jeszcze się łudzą, bo tkwia wciąz w waszej gaz-propagandzie, gaz-ułudzie, gaz- niewiedzy, gaz-marzeniach, ale jak dotrze do nich wreszcie owa bezwzględna i niewesoła Prawda o Frack-Skażeniach i waszej zdradzie, przyjda któregos dnia do waszych domów, może nawet - nocą i sami wymierzą wam sprawiedliwość.
Tak reagują tzw. prości ludzie. Działają. Bez zbednych slów i prologów. Oko za oko. Ząb za ząb. Tę tylko znają sprawiedliwość, bo...tylko tej ich uczycie, Wy, co nie lękacie sie dopuścic do najgorszej zdrady - do Skażenia ludziom Wody Pitnej. Nie pompujcie cisnienia Zła do granic ludzkich wytrzymalości. Bo poznacie owo Zło na własnej skórze
Tiaaa, od razu powiedzmy, że WSZYSCY, którzy zadają niewygodne pytania gaz-geszeftowi nt. szczelinowania i skażeń to, z definicji - lobbysci atomowi, wiatrakowo- biopaliwowi, eko-faszyści i niezawodne, ulubione przez gaz-lobby , niesmiertelne "Szpiony Gaspromu"!!! ( mimo, że Gasprom sam nas za chwile będzie szczelinował, bo ma juz ponad 20% Koncesji na g. łupkowy, ha ha, no ale dyżurne hasełko wykreowane przez PRy amerykańskich gaz-koncernów na samym poczatku - Gaz-Krucjaty na Dziki Wschód Europy -... rozwiń
Avatar
natalia / 2 października 2012 o 13:28
0
No to już po Was ludzie, ani wody ani płodów rolnych ani mleka od Was już za chwilę nikt nie będzie chciał bo będzie zatrute...brońcie się ludzie!!!
Avatar
krzoy / 10 września 2012 o 12:21
0
Panie Hetman jest pana ignorantem! "Przypuszczam, że naukowcy się nie ruszyli zza biurek"... a pan sam osobiście zaglądał do dziurki odwiertu i uważa się za lepszego eksperta od naukowców prowadzących badania latami wdłóg naukowych standardów i metodologii!!! Jest pan po prostu śmieszny!
Oczywiście inna historia, że musimy wybrać całkiem realne zagrożenie czy zyski z eksploatacji!
Avatar
oberv. / 10 września 2012 o 11:47
0
[color=#b22222][font=arial, helvetica, sans-serif]Dlaczego [size=4]AEA Technology sporządziła raport szkalujący łupki?[/size][/font][/color]
[color=#b22222][font=arial, helvetica, sans-serif][size=4]Proste - głównym zajęciem [/size][size=4]AEA Technology jest praca przy konkurencyjnych projektach jądrowych...[/size][/font][/color]

[font=arial,helvetica,sans-serif][color=#333333][size=4]"AEA Technology plc was formed in 1996 as the privatised offshoot of the United Kingdom Atomic Energy Authority.[/size][/color]
[color=#333333][size=4]It is a constituent of the FTSE Fledgling Index. Originally it consisted of divisions with expertise in a wide variety of areas, mostly the products of nuclear-related research. [/size][/color]
[color=#333333][size=4]These included nuclear safety, nuclear engineering, environmental protection, battery technology and non-destructive testing."[/size][/color][/font]
[color=#b22222][font=arial, helvetica, sans-serif]Dlaczego [size=4]AEA Technology sporządziła raport szkalujący łupki?[/size][/font][/color]
[color=#b22222][font=arial, helvetica, sans-serif][size=4]Proste - głównym zajęciem [/size][size=4]AEA Technology jest praca przy konkurencyjnych projektach jądrowych...[/size][/font][/color]

[font=arial,helvetica,sans-serif][color=#333333][size=4]"AEA Technology plc was formed in 1996 as the privatised offshoot of the United Kingdom Atomic Energ... rozwiń
Avatar
REM / 10 września 2012 o 08:44
0
[quote name='REM' timestamp='1347259318' post='672382']
kilka-kilkadziesiąt procent
[/quote]

Sorry, miało być kilka kilkadziesiąt (jak nie kilkaset) razy.
Avatar
REM / 10 września 2012 o 08:41
0
Joskoś,o czym ty piszesz. Chyba nie masz zielonego pojęcia na czym to polega. Po kiego czorta przytaczasz eksploatację ropy z piasków. Widzę, że dla niektórych takie programy jak Discovery i National Geographic powinny być ustawowo odłączane z sieci kablowych. Za dużo się chłopie naoglądałeś. Pomijam już fakt, że o eksploatacji ropy z piasków u nas nawet się nikt nie zastanawia. Wytłumacz mi też w jaki sposób zamknięta instalacja może zanieczyścić wody gruntowe? Owszem, może zanieczyścić wody gruntowe znajdujące się... kilka km pod powierzchnią. Jeżeli tak się martwisz o wodę z takiej głębokości, to chętnie na własny koszt pojadę na miejsce takiego odwiertu, każe sobie nalać wody do butelki i przywiozę ci do wypicia. Ciekaw właśnie jestem po jakim czasie cię wysprzęgli. Woda już na głębokości 300-500m jest zanieczyszczona, ale to jest proces naturalny. Zasolenie i mineralizacja przekracza wszelkie dopuszczalne normy o kilka-kilkadziesiąt procent, a im głębiej tym jest gorzej. Poczytaj sobie jakąś fachową literaturę, lub protokoły z odwiertów poszukiwawczych WK np: dla bogdanki i wszystko będziesz wiedział. Odpuść sobie stawianie jakichkolwiek tez naukowych opierając się tylko na reportażach z kanałów popularno-naukowych.
Joskoś,o czym ty piszesz. Chyba nie masz zielonego pojęcia na czym to polega. Po kiego czorta przytaczasz eksploatację ropy z piasków. Widzę, że dla niektórych takie programy jak Discovery i National Geographic powinny być ustawowo odłączane z sieci kablowych. Za dużo się chłopie naoglądałeś. Pomijam już fakt, że o eksploatacji ropy z piasków u nas nawet się nikt nie zastanawia. Wytłumacz mi też w jaki sposób zamknięta instalacja może zanieczyścić wody gruntowe? Owszem, może zanieczyścić wody gruntowe znajdujące się... kilka km pod powierzch... rozwiń
Avatar
realista / 10 września 2012 o 08:27
0
A z rosji oprócz gazu i ropy będziemy kupować wodę taki los zgotują nam wszystko wiedzący politycy
Avatar
gość / 10 września 2012 o 08:21
0
Dziennik robi dobrą robotę dla Gazpromu i Norwegów ,dobrze służą swoim panom ,za to im rzucą jakiegoś gnata,wszak gazeta polskojęzyczna to co sie dziwić że robią za V kolumnę
Avatar
lolek / 10 września 2012 o 08:08
0
Polska ma pokłady węgla ale dla UE dymi i za dymienie trzaba płacić tyle aby się nie opłacało. Polska produkowała cukier w dużych ilościach ale dla UE za dużo i trzeba nam to ukrucić bo o zgrozo moglibyśmy na eksporcie zarobić. Mieliśmy tranzyt gazu od Rosji do UE - nie może być aby Polska na tym zarabiała i położyli rurę w Bałtyku przy okazji blokując polskie porty dla największych statków. Być może mamy znaczne pokłady łupków - też źle bo moglibyśmy uniezależnić się energetycznie i jeszcze innym sprzedawać. Czyje interesy ta UE reprezentuje ? Jeśli okaże się, że mamy wystarczająco łupków to olać tą UE, a z czasem sami do nas zapukają aby im rurkę z gazem pociągnąc.

ps. Brytyjczycy to niech lepiej się zajmą swoją "arcybezpieczną" i "proekologiczną" technologią wydobycia ropy w Zatoce Meksykańskiej bo co tam nawyprawiali to przebija wszelakie łupki. ... co interesik na ropie zagrożony ?
Polska ma pokłady węgla ale dla UE dymi i za dymienie trzaba płacić tyle aby się nie opłacało. Polska produkowała cukier w dużych ilościach ale dla UE za dużo i trzeba nam to ukrucić bo o zgrozo moglibyśmy na eksporcie zarobić. Mieliśmy tranzyt gazu od Rosji do UE - nie może być aby Polska na tym zarabiała i położyli rurę w Bałtyku przy okazji blokując polskie porty dla największych statków. Być może mamy znaczne pokłady łupków - też źle bo moglibyśmy uniezależnić się energetycznie i jeszcze innym sprzedawać. Czyje interesy ta UE reprezentuj... rozwiń
Avatar
joskoś / 10 września 2012 o 08:00
0
Panie Hetman, Kanada to taki trochę większy kraik od Polski z dużymi niezamieszkałymi obszarami.
Na tych właśnie obszarach wydobywa się m.in. gaz łupkowy (metodą proponowaną dla Polski) oraz ropę naftową z piasków roponośnych.
Efektów wydobycia gazu nie widać od razu na powierzchni przywołałem więc wydobycie ropy z piasków roponośnych aby mógł Pan sobie zobaczyć jak wygląda to "user friendly" wydobycie surowców naturalnych w kanadyjskiej prowincji Alberta.
Google i Google Earth a potem Pan ironizuj.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie 8 1

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które w czwartek mogą pojawić się w naszym województwie.

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony 0 5

Miasto ogłosiło przetarg na urządzenie nowego odcinka parku między ul. Jana Pawła II a Poznańską. Oznacza to, że od os. Górki będzie można się przespacerować, choć z jedną przeszkodą, aż do sklepów przy Orkana. W planach jest też przedłużenie parku Jana Pawła II w przeciwnym kierunku, do Nadbystrzyckiej.

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii 1 0

Siatkówka plażowa Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek zaliczyły nieudany turniej w Gstaad. Polki pożegnały się z imprezą już po fazie grupowej

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia] 11 13

– Zrobiłem to w dobrej wierze – przekonuje Stanisław Sokół, radny gminy Borki w powiecie radzyńskim, który został przyłapany na wywożeniu odpadów z cmentarza w Woli Osowińskiej. Śmieci wysypał pod lasem i przysypał ziemią. – Widziałem taką potrzebę, bo to zwyczajnie śmierdziało – tłumaczy.

Kamil Janicki, „Epoka milczenia”

Kamil Janicki, „Epoka milczenia” 0 0

Szokujący jest obraz międzywojennej Polski w „Epoce milczenia”. Gwałty, pedofilia, handel żywym towarem, wreszcie „zwyczajne” bicie – to sytuacje znane z kronik kryminalnych także i dzisiaj. Szokuje jednak to, że w opisywanych przez Kamila Janickiego przypadkach role często się zamieniają. To ofiara jest stawiana w roli winnego. A jeśli nawet nie, to znikąd nie znajduje pomocy. To przestępca jest przez aparat ścigania tłumaczony, że został sprowokowany, że ofiara sama tego chciała. I choć wiele się w tych kwestiach zmieniło, i w wielu kręgach nie ma już przyzwolenia na takie zachowania, to wciąż zdarzają się sytuacje całkiem podobne. Właśnie dlatego – tłumaczy autor – powstała ta książka.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych. 0 0

Z całą pewnością każdy z nas chciałby móc pochwalić się obezwładniającym, pięknym uśmiechem i zdrowymi zębami. Prawda jest jednak taka, że wciąż bardzo dużo osób ma problemy z uzębieniem, przez co niestety stosunkowo rzadko się uśmiechamy. Posiadanie kompletnego uzębienia jest ważne nie tylko pod względem estetycznym, ale również – a może przede wszystkim - z powodów zdrowotnych. Musimy wiedzieć, że nawet utrata jednego zęba wpływa negatywnie na nasz zgryz. Braki w uzębieniu sprawiają, że niemożliwe jest prawidłowe rozdrobnienie pokarmu, co może mieć niekorzystny wpływ na pracę naszego układu trawiennego. Każdy utracony ząb to również wolna przestrzeń pomiędzy zębami – zęby sąsiadujące od góry lub od dołu – nie napotykając na kontakt, mają tendencję do „wysuwania się”; zęby sąsiadujące w ramach szczęki czy żuchwy – mogą się przesuwać czy przemieszczać powodując przeróżne komplikacje, które często kończą się interwencją ortodonty.

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian?

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian? 2

Wydajna sprzedaż produktów i usług nie może istnieć bez efektywnej reklamy. Większość osób prowadzących firmy doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Niestety, inwestycja w reklamę często okazuje się zupełnie nietrafiona, a człowiek zastanawia się - dlaczego? Co się stało, że pomimo sporych kosztów, poniesionych na rozpropagowanie marki, klientów wcale nie przybyło? Problem tkwi najprawdopodobniej w formie reklamy.

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie 1 3

Podopieczni Łukasza Gieresza w pierwszym swoim sparingu w tym okresie przygotowawczym rozbili aż 7:1 beniaminka IV ligi Start Krasnystaw.

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia]
galeria

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia] 8 7

Groźny wypadek w miejscowości Krupe. Na prostym odcinku drogi zderzyły się czołowo dwa volkswageny.

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą
Po naszej publikacji

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą 47 7

Prokuratura zajmie się sprawą śmierci 26-latka z okolic Poniatowej. Kamil Gnaś mimo silnego bólu, gorączki i wymiotów nie został przyjęty do miejscowego szpitala. Zmarł po kilku dniach.

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup”

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup” 1 0

W Narolu został rozegrany IV Turniej Oldbojów 35+ „Parkowa Cup”. W zawodach triumfował zespół Traper Lubaczów, który pokonał w finale ekipę gospodarzy dopiero po rzutach karnych (3:2)

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun
28 lipca 2018, 15:00

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun 3 1

Co Gdzie Kiedy.Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na wernisaż wystawy Ewy Braun Odtwarzanie minionych światów... Otwarcie ekspozycji odbędzie się 28 lipca o godz. 15 i towarzyszyć będzie Festiwalowi Dwa Brzegi.

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy 87 17

Wojsko zapowiada powrót na dawny poligon na Majdanku. Będą tu ćwiczyć „terytorialsi”. Mieszkańcy bloków na pobliskim Felinie są zaniepokojeni. Obawiają się hałasu i sądzą, że może tutaj powstać strzelnica. Mundurowi uspokajają: nie będzie ani strzelnicy, ani czołgów.

Historyczny awans Bad Boys Zastawie

Historyczny awans Bad Boys Zastawie 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Bad Boys Zastawie po raz pierwszy w historii będą beniaminkiem w V lidze

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 22 4

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.