Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 lipca 2015 r.
6:45

Aqua Lublin: Koniec budowy basenu olimpijskiego. Kiedy otwarcie?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 11 A A

Dziś powinna się zakończyć budowa centrum pływackiego z basenem olimpijskim przy Al. Zygmuntowskich. Obiekt wraz z wyposażeniem będzie kosztować 105 mln zł. Teraz zaczyna się wyścig z czasem, by atrakcje jak najszybciej były dostępne dla mieszkańców

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Termin zakończenia prac jest wyznaczony na 31 lipca – mówi Marzena Szczepańska, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta. Nie oznacza to, że jutro robotnicy znikną z placu budowy, bo będą jeszcze musieli dokonać poprawek, które przy tak dużym obiekcie są prawie nieuniknione.

– Cały czas robimy wstępne odbiory i cały czas coś pokazujemy palcem – przyznaje Szczepańska. Komisja, która ma sprawdzić prawidłowość robót i przejąć obiekt od wykonawcy zacznie pracę na dobre wtedy, gdy w dzienniku budowy pojawi się wpis o zakończeniu prac. – Mam nadzieję, że taki wpis nastąpi w piątek. Komisja będzie mieć na pracę 54 dni, choć może uwinąć się z pracą znacznie szybciej.

Gdy komisja uzna, że basen jest w porządku, przystawi swoją pieczątkę i przejmie obiekt. Ale wtedy Ratusz będzie musiał zebrać jeszcze trzy obce pieczątki. Jedną musi uzyskać od straży pożarnej, która będzie sprawdzać bezpieczeństwo przeciwpożarowe i drogi ewakuacyjne. Drugą od sanepidu, który przyjrzy się stanowi sanitarnemu obiektu, w tym instalacjom oczyszczania wody. Dopiero z pozytywnymi opiniami sanepidu i straży miasto może wystąpić o decyzję dopuszczającą obiekt do użytkowania, którą wydaje nadzór budowlany.

Z kompletem tych dokumentów samorząd będzie mógł przekazać centrum pływackie jego zarządcy, którym ma być Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. I właśnie ta spółka ustali opłaty za korzystanie z obiektu i godziny jego otwarcia. – Cennik podamy we wrześniu – zapowiada Marcin Bielski z MOSiR. Spółka przyjmuje właśnie pracowników nowego basenu. – Jesteśmy w połowie rekrutacji.

Ratusz zakłada, że pierwsi użytkownicy wykąpią się tu we wrześniu. Wyposażenie obiektu (m.in. sprzęt do nauki pływania, urządzenia dla sportowców, czy też wyposażenie siłowni) jest kupowane przez miasto w ramach odrębnych zleceń.

Co nam zbudowano

Część A

Znajduje się tu basen olimpijski. Posiada on ruchome dno pozwalające regulować głębokość niecki oraz ruchomy i zatapialny pomost, który umożliwia dzielenie niecki na mniejsze części i to na cztery sposoby. Pierwszya konfiguracja: basen 50-metrowy z dziesięcioma torami. Druga: dwa baseny 25-metrowe, każdy z dziesięcioma torami. Trzecia: basen 50-metrowy z pięcioma torami i dwa baseny 25-metrowe, w każdym po pięć torów. Ostatnia z możliwych konfiguracji to basen 50-metrowy, jeden 25-metrowy i jeden wypłycany, wszystkie z pięcioma torami.

Pływających można będzie oglądać nie tylko z widowni (2 tys. miejsc), ale i z kawiarni w głównym holu, gdzie będą trzy wielkie okna w bocznej ścianie niecki. Obok znalazła się sala konferencyjna na 60 osób. Są też przebieralnie, natryski, pomieszczenia dla sędziów, zawodników, trenerów i kontroli antydopingowej.

Część B

To część rekreacyjna. W pierwszym basenie (60 mkw. lustra wody) o głębokości od 1 do 1,2 m będą dysze ścienne, ławeczki napowietrzające, tu również będzie wodospad i ścianka wspinaczkowa. Drugi basen jacuzzi (36 mkw. lustra wody) ma 1,25 m głębokości, hydromasaż, leżanki i ławeczki napowietrzające. Dla dzieci przeznaczony jest basen trzeci (33 mkw., głębokość od 45 do 60 cm) z grzybkiem, statkiem wspinaczkowym ze zjeżdżalnią, trapem wspinaczkowym i armatką wodną.

Z części rekreacyjnej można też... wypłynąć z budynku do basenu zewnętrznego (200 mkw. lustra wody, głębokość 1,25 m.), który będzie czynny przez cały rok i wyposażony w ławeczki napowietrzające. Obok będzie kolejny basen zewnętrzny (12 mkw.) z hydromasażem.

Część C

Na parterze działać ma zespół odnowy biologicznej i rehabilitacji z siłownią, pomieszczeniami do masażu, hydromasażu, światłolecznictwa i kriolecznictwa. Będzie tu także ogród zimowy z pnączami i drzewami, restauracja i sklep sportowy.

Piętro zajmą sauny: fińska, aromatyczna, saunarium, dwie łaźnie tureckie, solarium, beczka lodowa, wanny, leżaki, pojemniki z lodem, ciepły basen i natrysk regeneracyjny. Na drugim piętrze będzie sala fitness, siłownia, sala cardio, rowery do spinningu oraz szatnie i natryski.

Tak było 16 lipca

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kujon / 31 lipca 2015 o 17:09
0

sfrustrowany PiSiorku a poza tym wszyscy zdrowi? utarło się, że każdy basen o długości 50m nazywany jest "olimpijskim"

ciężko nie odnieść wrażenia, że takich jak ty boli każda inwestycja Żuka i gotów jest czepić się czegokolwiek byle by tylko się czepić i skrytykować

Obiekt można nazwać olimpijskim jak są podstawy do tej nazwy. Pływanie na IO ma 2 pozycję wśród sportów rozgrywanych na IO zaraz po lekkiej atletyce. Frekwencja na finałach zawodów pływackich dochodzi do 20 tys widzów. A tu w Lublinie widownia jest na 2 tys widzów. Ten co organizuje ME, MŚ nie mówiąc o IO wybierze obiekt, który zapewni mu dochód.  A czy 2 tys widzów da jakiś zysk? Wątpię. Niczego się nie czepiam tylko wyrażam swą opinię. Walczyłem od 1968 r o wolność słowa. Przyszła niby Wolna Polska i już jak POkraki doszli do władzy to ta wolność słowa jest dla POniektórych POdczas POsiłku u Sowy. A reszta milczeć.

Obiekt można nazwać olimpijskim jak są podstawy do tej nazwy. Pływanie na IO ma 2 pozycję wśród sportów rozgrywanych na IO zaraz po lekkiej atletyce. Frekwencja na finałach zawodów pływackich dochodzi do 20 tys widzów. A tu w Lublinie widownia jest na 2 tys widzów. Ten co organizuje ME, MŚ nie mówiąc o IO wybierze obiekt, który zapewni mu dochód.  A czy 2 tys widzów da jakiś zysk? Wątpię. Niczego się nie czepiam tylko wyrażam swą opinię. Walczyłem od 1968 r o wolność słowa. Przyszła niby Wolna Polska i już jak POkraki doszli do wład... rozwiń

Avatar
Kujon / 31 lipca 2015 o 17:08
0

sfrustrowany PiSiorku a poza tym wszyscy zdrowi? utarło się, że każdy basen o długości 50m nazywany jest "olimpijskim"

ciężko nie odnieść wrażenia, że takich jak ty boli każda inwestycja Żuka i gotów jest czepić się czegokolwiek byle by tylko się czepić i skrytykować

Obiekt można nazwać olimpijskim jak są podstawy do tej nazwy. Pływanie na IO ma 2 pozycję wśród sportów rozgrywanych na IO zaraz po lekkiej atletyce. Frekwencja na finałach zawodów pływackich dochodzi do 20 tys widzów. A tu w Lublinie widownia jest na 2 tys widzów. Ten co organizuje ME, MŚ nie mówiąc o IO wybierze obiekt, który zapewni mu dochód.  A czy 2 tys widzów da jakiś zysk? Wątpię. Niczego się nie czepiam tylko wyrażam swą opinię. Walczyłem od 1968 r o wolność słowa. Przyszła niby Wolna Polska i już jak POkraki doszli do władzy to ta wolność słowa jest dla POniektórych POdczas POsiłku u Sowy. A reszta milczeć.

Obiekt można nazwać olimpijskim jak są podstawy do tej nazwy. Pływanie na IO ma 2 pozycję wśród sportów rozgrywanych na IO zaraz po lekkiej atletyce. Frekwencja na finałach zawodów pływackich dochodzi do 20 tys widzów. A tu w Lublinie widownia jest na 2 tys widzów. Ten co organizuje ME, MŚ nie mówiąc o IO wybierze obiekt, który zapewni mu dochód.  A czy 2 tys widzów da jakiś zysk? Wątpię. Niczego się nie czepiam tylko wyrażam swą opinię. Walczyłem od 1968 r o wolność słowa. Przyszła niby Wolna Polska i już jak POkraki doszli do wład... rozwiń

Avatar
Gość / 31 lipca 2015 o 15:14
0
gadajcie sobie co chcecie, ja się cieszę, na pewno będę korzystać!!!
Avatar
Opal / 31 lipca 2015 o 13:21
0

Po co jest ten basen? Właśnie, po co? Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten basen? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest basen na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym basenem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić! Prawdziwe pieniądze zarabia się na drogich, słomianych inwestycjach.

Ministrem co tak sypał finans na inwestycje sportowe zajęły się pewne służby. Oby chłopina wyszedł cało.

Ministrem co tak sypał finans na inwestycje sportowe zajęły się pewne służby. Oby chłopina wyszedł cało.

rozwiń
Avatar
Iga / 31 lipca 2015 o 12:45
0

sfrustrowany PiSiorku a poza tym wszyscy zdrowi? utarło się, że każdy basen o długości 50m nazywany jest "olimpijskim"

ciężko nie odnieść wrażenia, że takich jak ty boli każda inwestycja Żuka i gotów jest czepić się czegokolwiek byle by tylko się czepić i skrytykować

Synek basen wybudowała Gmina Lublin a nie Łysoń. Nasi Żuk to wybudował w Świdniku kurną chatę. Możesz nazywać 50 metrową nieckę basenu olimpijską. Co do nazwy Stadion Olimpijski to  żadne państwo nie może organizować zawodów i nazywać je olimpiadą Przekonał się o tym ZSRR jak chciał w czasie IO w Los Angeles zorganizować olimpiadę PDL. MKOl nie zgodził się na nazwę tych zawodów, w których udział brały zawodnicy państw co zbojkotowały IO w Los Angeles. Od prezentowania inwestycji sportowych budowanych przez Gminę jest Dyrektor Wydziału sportu UM Lublin ewentualnie nadzorca ds inwestycji Miasta. No ale ten nasi Łysoń wszędzie wsadza swoją glacę. Jak to wygląda z perspektywy ogłady i wychowania gdy szef danej jednostki organizacyjnej ma swoich podwładnych w nosie. Było już od 1990 r wielu Prezydentów Miasta Lublin ale takiego samochwały jeszcze nie było. A absolutorium dostał tylko 1 głosem. Czyli ta walka, żeby przepchnąć do RM Lublin babinę ze Świdnika udała się i Łysoniowi i Walerce Suchodupcowej co tak oblepili swymi bużkami Czuby nie pisząc na banerach, że ta babina mieszka w Świdniku a che rządzić w Lublinie. No ale takie sprawy w Lublinie to od 5 lat normalka.

Synek basen wybudowała Gmina Lublin a nie Łysoń. Nasi Żuk to wybudował w Świdniku kurną chatę. Możesz nazywać 50 metrową nieckę basenu olimpijską. Co do nazwy Stadion Olimpijski to  żadne państwo nie może organizować zawodów i nazywać je olimpiadą Przekonał się o tym ZSRR jak chciał w czasie IO w Los Angeles zorganizować olimpiadę PDL. MKOl nie zgodził się na nazwę tych zawodów, w których udział brały zawodnicy państw co zbojkotowały IO w Los Angeles. Od prezentowania inwestycji sportowych budowanych przez Gminę jest Dyrektor Wydzia... rozwiń

Avatar
Gość / 31 lipca 2015 o 10:51
0
Po co jest ten basen? Właśnie, po co? Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten basen? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest basen na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym basenem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić! Prawdziwe pieniądze zarabia się na drogich, słomianych inwestycjach.
Avatar
Gość / 31 lipca 2015 o 10:21
0
@Urbano - żadnych zawodów olimpijskich w 1936 roku we Wrocławiu nie było. Stadion Olimpijski we Wrocławiu nazywa się tak, bo odbyły się tam III Igryzska Niemeicki w 1930 r. jako przygotowanie do IO w Los Angeles w 1932 r. http://wiadomosci.onet.pl/polska-juz-walczyla-o-swoje-io/yc057 @ Guest - każdy basen 50 metrowy jest nazywany "olimpijskiim", czy wam się to podoba, czy nie
Avatar
mieszkaniec_Czechowa / 31 lipca 2015 o 10:13
0

Dotychczas myślałem, że tylko Kurier Lubelski jest agitką Łysonia. Bo miesiącami pierniczył o przesłach na stadionie. Ale DW też to robi. Może od czasu do czasu. Nazywanie obiektu sportowego olimpijskim to nie przesada? A była w Lublinie olimpiada ?

sfrustrowany PiSiorku a poza tym wszyscy zdrowi? utarło się, że każdy basen o długości 50m nazywany jest "olimpijskim"

ciężko nie odnieść wrażenia, że takich jak ty boli każda inwestycja Żuka i gotów jest czepić się czegokolwiek byle by tylko się czepić i skrytykować

sfrustrowany PiSiorku a poza tym wszyscy zdrowi? utarło się, że każdy basen o długości 50m nazywany jest "olimpijskim"

ciężko nie odnieść wrażenia, że takich jak ty boli każda inwestycja Żuka i gotów jest czepić się czegokolwiek byle by tylko się czepić i skrytykować

rozwiń
Avatar
Gość / 31 lipca 2015 o 09:26
0
Dotychczas myślałem, że tylko Kurier Lubelski jest agitką Łysonia. Bo miesiącami pierniczył o przesłach na stadionie. Ale DW też to robi. Może od czasu do czasu. Nazywanie obiektu sportowego olimpijskim to nie przesada? A była w Lublinie olimpiada ?
Avatar
Urbano / 31 lipca 2015 o 09:23
0

To jakie IO były lub będą w Lublinie? To, że niecka basenu ma wymiar 50 mb nie upoważnia to nazywania obiektu olimpijskim. Jedynie Wrocław ma obiekty olimpijskie bo tam w 1936 r odbywały się zawody w ramach IO w Berlinie. 

Avatar
Kujon / 31 lipca 2015 o 17:09
0

sfrustrowany PiSiorku a poza tym wszyscy zdrowi? utarło się, że każdy basen o długości 50m nazywany jest "olimpijskim"

ciężko nie odnieść wrażenia, że takich jak ty boli każda inwestycja Żuka i gotów jest czepić się czegokolwiek byle by tylko się czepić i skrytykować

Obiekt można nazwać olimpijskim jak są podstawy do tej nazwy. Pływanie na IO ma 2 pozycję wśród sportów rozgrywanych na IO zaraz po lekkiej atletyce. Frekwencja na finałach zawodów pływackich dochodzi do 20 tys widzów. A tu w Lublinie widownia jest na 2 tys widzów. Ten co organizuje ME, MŚ nie mówiąc o IO wybierze obiekt, który zapewni mu dochód.  A czy 2 tys widzów da jakiś zysk? Wątpię. Niczego się nie czepiam tylko wyrażam swą opinię. Walczyłem od 1968 r o wolność słowa. Przyszła niby Wolna Polska i już jak POkraki doszli do władzy to ta wolność słowa jest dla POniektórych POdczas POsiłku u Sowy. A reszta milczeć.

Obiekt można nazwać olimpijskim jak są podstawy do tej nazwy. Pływanie na IO ma 2 pozycję wśród sportów rozgrywanych na IO zaraz po lekkiej atletyce. Frekwencja na finałach zawodów pływackich dochodzi do 20 tys widzów. A tu w Lublinie widownia jest na 2 tys widzów. Ten co organizuje ME, MŚ nie mówiąc o IO wybierze obiekt, który zapewni mu dochód.  A czy 2 tys widzów da jakiś zysk? Wątpię. Niczego się nie czepiam tylko wyrażam swą opinię. Walczyłem od 1968 r o wolność słowa. Przyszła niby Wolna Polska i już jak POkraki doszli do wład... rozwiń

Avatar
Kujon / 31 lipca 2015 o 17:08
0

sfrustrowany PiSiorku a poza tym wszyscy zdrowi? utarło się, że każdy basen o długości 50m nazywany jest "olimpijskim"

ciężko nie odnieść wrażenia, że takich jak ty boli każda inwestycja Żuka i gotów jest czepić się czegokolwiek byle by tylko się czepić i skrytykować

Obiekt można nazwać olimpijskim jak są podstawy do tej nazwy. Pływanie na IO ma 2 pozycję wśród sportów rozgrywanych na IO zaraz po lekkiej atletyce. Frekwencja na finałach zawodów pływackich dochodzi do 20 tys widzów. A tu w Lublinie widownia jest na 2 tys widzów. Ten co organizuje ME, MŚ nie mówiąc o IO wybierze obiekt, który zapewni mu dochód.  A czy 2 tys widzów da jakiś zysk? Wątpię. Niczego się nie czepiam tylko wyrażam swą opinię. Walczyłem od 1968 r o wolność słowa. Przyszła niby Wolna Polska i już jak POkraki doszli do władzy to ta wolność słowa jest dla POniektórych POdczas POsiłku u Sowy. A reszta milczeć.

Obiekt można nazwać olimpijskim jak są podstawy do tej nazwy. Pływanie na IO ma 2 pozycję wśród sportów rozgrywanych na IO zaraz po lekkiej atletyce. Frekwencja na finałach zawodów pływackich dochodzi do 20 tys widzów. A tu w Lublinie widownia jest na 2 tys widzów. Ten co organizuje ME, MŚ nie mówiąc o IO wybierze obiekt, który zapewni mu dochód.  A czy 2 tys widzów da jakiś zysk? Wątpię. Niczego się nie czepiam tylko wyrażam swą opinię. Walczyłem od 1968 r o wolność słowa. Przyszła niby Wolna Polska i już jak POkraki doszli do wład... rozwiń

Avatar
Gość / 31 lipca 2015 o 15:14
0
gadajcie sobie co chcecie, ja się cieszę, na pewno będę korzystać!!!
Avatar
Opal / 31 lipca 2015 o 13:21
0

Po co jest ten basen? Właśnie, po co? Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten basen? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest basen na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym basenem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić! Prawdziwe pieniądze zarabia się na drogich, słomianych inwestycjach.

Ministrem co tak sypał finans na inwestycje sportowe zajęły się pewne służby. Oby chłopina wyszedł cało.

Ministrem co tak sypał finans na inwestycje sportowe zajęły się pewne służby. Oby chłopina wyszedł cało.

rozwiń
Avatar
Iga / 31 lipca 2015 o 12:45
0

sfrustrowany PiSiorku a poza tym wszyscy zdrowi? utarło się, że każdy basen o długości 50m nazywany jest "olimpijskim"

ciężko nie odnieść wrażenia, że takich jak ty boli każda inwestycja Żuka i gotów jest czepić się czegokolwiek byle by tylko się czepić i skrytykować

Synek basen wybudowała Gmina Lublin a nie Łysoń. Nasi Żuk to wybudował w Świdniku kurną chatę. Możesz nazywać 50 metrową nieckę basenu olimpijską. Co do nazwy Stadion Olimpijski to  żadne państwo nie może organizować zawodów i nazywać je olimpiadą Przekonał się o tym ZSRR jak chciał w czasie IO w Los Angeles zorganizować olimpiadę PDL. MKOl nie zgodził się na nazwę tych zawodów, w których udział brały zawodnicy państw co zbojkotowały IO w Los Angeles. Od prezentowania inwestycji sportowych budowanych przez Gminę jest Dyrektor Wydziału sportu UM Lublin ewentualnie nadzorca ds inwestycji Miasta. No ale ten nasi Łysoń wszędzie wsadza swoją glacę. Jak to wygląda z perspektywy ogłady i wychowania gdy szef danej jednostki organizacyjnej ma swoich podwładnych w nosie. Było już od 1990 r wielu Prezydentów Miasta Lublin ale takiego samochwały jeszcze nie było. A absolutorium dostał tylko 1 głosem. Czyli ta walka, żeby przepchnąć do RM Lublin babinę ze Świdnika udała się i Łysoniowi i Walerce Suchodupcowej co tak oblepili swymi bużkami Czuby nie pisząc na banerach, że ta babina mieszka w Świdniku a che rządzić w Lublinie. No ale takie sprawy w Lublinie to od 5 lat normalka.

Synek basen wybudowała Gmina Lublin a nie Łysoń. Nasi Żuk to wybudował w Świdniku kurną chatę. Możesz nazywać 50 metrową nieckę basenu olimpijską. Co do nazwy Stadion Olimpijski to  żadne państwo nie może organizować zawodów i nazywać je olimpiadą Przekonał się o tym ZSRR jak chciał w czasie IO w Los Angeles zorganizować olimpiadę PDL. MKOl nie zgodził się na nazwę tych zawodów, w których udział brały zawodnicy państw co zbojkotowały IO w Los Angeles. Od prezentowania inwestycji sportowych budowanych przez Gminę jest Dyrektor Wydzia... rozwiń

Avatar
Gość / 31 lipca 2015 o 10:51
0
Po co jest ten basen? Właśnie, po co? Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten basen? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest basen na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym basenem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić! Prawdziwe pieniądze zarabia się na drogich, słomianych inwestycjach.
Avatar
Gość / 31 lipca 2015 o 10:21
0
@Urbano - żadnych zawodów olimpijskich w 1936 roku we Wrocławiu nie było. Stadion Olimpijski we Wrocławiu nazywa się tak, bo odbyły się tam III Igryzska Niemeicki w 1930 r. jako przygotowanie do IO w Los Angeles w 1932 r. http://wiadomosci.onet.pl/polska-juz-walczyla-o-swoje-io/yc057 @ Guest - każdy basen 50 metrowy jest nazywany "olimpijskiim", czy wam się to podoba, czy nie
Avatar
mieszkaniec_Czechowa / 31 lipca 2015 o 10:13
0

Dotychczas myślałem, że tylko Kurier Lubelski jest agitką Łysonia. Bo miesiącami pierniczył o przesłach na stadionie. Ale DW też to robi. Może od czasu do czasu. Nazywanie obiektu sportowego olimpijskim to nie przesada? A była w Lublinie olimpiada ?

sfrustrowany PiSiorku a poza tym wszyscy zdrowi? utarło się, że każdy basen o długości 50m nazywany jest "olimpijskim"

ciężko nie odnieść wrażenia, że takich jak ty boli każda inwestycja Żuka i gotów jest czepić się czegokolwiek byle by tylko się czepić i skrytykować

sfrustrowany PiSiorku a poza tym wszyscy zdrowi? utarło się, że każdy basen o długości 50m nazywany jest "olimpijskim"

ciężko nie odnieść wrażenia, że takich jak ty boli każda inwestycja Żuka i gotów jest czepić się czegokolwiek byle by tylko się czepić i skrytykować

rozwiń
Avatar
Gość / 31 lipca 2015 o 09:26
0
Dotychczas myślałem, że tylko Kurier Lubelski jest agitką Łysonia. Bo miesiącami pierniczył o przesłach na stadionie. Ale DW też to robi. Może od czasu do czasu. Nazywanie obiektu sportowego olimpijskim to nie przesada? A była w Lublinie olimpiada ?
Avatar
Urbano / 31 lipca 2015 o 09:23
0

To jakie IO były lub będą w Lublinie? To, że niecka basenu ma wymiar 50 mb nie upoważnia to nazywania obiektu olimpijskim. Jedynie Wrocław ma obiekty olimpijskie bo tam w 1936 r odbywały się zawody w ramach IO w Berlinie. 

Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie 1 0

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które w czwartek mogą pojawić się w naszym województwie.

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony 0 3

Miasto ogłosiło przetarg na urządzenie nowego odcinka parku między ul. Jana Pawła II a Poznańską. Oznacza to, że od os. Górki będzie można się przespacerować, choć z jedną przeszkodą, aż do sklepów przy Orkana. W planach jest też przedłużenie parku Jana Pawła II w przeciwnym kierunku, do Nadbystrzyckiej.

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii 1 0

Siatkówka plażowa Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek zaliczyły nieudany turniej w Gstaad. Polki pożegnały się z imprezą już po fazie grupowej

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia] 9 8

– Zrobiłem to w dobrej wierze – przekonuje Stanisław Sokół, radny gminy Borki w powiecie radzyńskim, który został przyłapany na wywożeniu odpadów z cmentarza w Woli Osowińskiej. Śmieci wysypał pod lasem i przysypał ziemią. – Widziałem taką potrzebę, bo to zwyczajnie śmierdziało – tłumaczy.

Kamil Janicki, „Epoka milczenia”

Kamil Janicki, „Epoka milczenia” 0 0

Szokujący jest obraz międzywojennej Polski w „Epoce milczenia”. Gwałty, pedofilia, handel żywym towarem, wreszcie „zwyczajne” bicie – to sytuacje znane z kronik kryminalnych także i dzisiaj. Szokuje jednak to, że w opisywanych przez Kamila Janickiego przypadkach role często się zamieniają. To ofiara jest stawiana w roli winnego. A jeśli nawet nie, to znikąd nie znajduje pomocy. To przestępca jest przez aparat ścigania tłumaczony, że został sprowokowany, że ofiara sama tego chciała. I choć wiele się w tych kwestiach zmieniło, i w wielu kręgach nie ma już przyzwolenia na takie zachowania, to wciąż zdarzają się sytuacje całkiem podobne. Właśnie dlatego – tłumaczy autor – powstała ta książka.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych. 0 0

Z całą pewnością każdy z nas chciałby móc pochwalić się obezwładniającym, pięknym uśmiechem i zdrowymi zębami. Prawda jest jednak taka, że wciąż bardzo dużo osób ma problemy z uzębieniem, przez co niestety stosunkowo rzadko się uśmiechamy. Posiadanie kompletnego uzębienia jest ważne nie tylko pod względem estetycznym, ale również – a może przede wszystkim - z powodów zdrowotnych. Musimy wiedzieć, że nawet utrata jednego zęba wpływa negatywnie na nasz zgryz. Braki w uzębieniu sprawiają, że niemożliwe jest prawidłowe rozdrobnienie pokarmu, co może mieć niekorzystny wpływ na pracę naszego układu trawiennego. Każdy utracony ząb to również wolna przestrzeń pomiędzy zębami – zęby sąsiadujące od góry lub od dołu – nie napotykając na kontakt, mają tendencję do „wysuwania się”; zęby sąsiadujące w ramach szczęki czy żuchwy – mogą się przesuwać czy przemieszczać powodując przeróżne komplikacje, które często kończą się interwencją ortodonty.

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian?

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian? 2

Wydajna sprzedaż produktów i usług nie może istnieć bez efektywnej reklamy. Większość osób prowadzących firmy doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Niestety, inwestycja w reklamę często okazuje się zupełnie nietrafiona, a człowiek zastanawia się - dlaczego? Co się stało, że pomimo sporych kosztów, poniesionych na rozpropagowanie marki, klientów wcale nie przybyło? Problem tkwi najprawdopodobniej w formie reklamy.

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie 1 3

Podopieczni Łukasza Gieresza w pierwszym swoim sparingu w tym okresie przygotowawczym rozbili aż 7:1 beniaminka IV ligi Start Krasnystaw.

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia]
galeria

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia] 6 7

Groźny wypadek w miejscowości Krupe. Na prostym odcinku drogi zderzyły się czołowo dwa volkswageny.

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą
Po naszej publikacji

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą 45 7

Prokuratura zajmie się sprawą śmierci 26-latka z okolic Poniatowej. Kamil Gnaś mimo silnego bólu, gorączki i wymiotów nie został przyjęty do miejscowego szpitala. Zmarł po kilku dniach.

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup”

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup” 1 0

W Narolu został rozegrany IV Turniej Oldbojów 35+ „Parkowa Cup”. W zawodach triumfował zespół Traper Lubaczów, który pokonał w finale ekipę gospodarzy dopiero po rzutach karnych (3:2)

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun
28 lipca 2018, 15:00

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun 3 1

Co Gdzie Kiedy.Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na wernisaż wystawy Ewy Braun Odtwarzanie minionych światów... Otwarcie ekspozycji odbędzie się 28 lipca o godz. 15 i towarzyszyć będzie Festiwalowi Dwa Brzegi.

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy 82 17

Wojsko zapowiada powrót na dawny poligon na Majdanku. Będą tu ćwiczyć „terytorialsi”. Mieszkańcy bloków na pobliskim Felinie są zaniepokojeni. Obawiają się hałasu i sądzą, że może tutaj powstać strzelnica. Mundurowi uspokajają: nie będzie ani strzelnicy, ani czołgów.

Historyczny awans Bad Boys Zastawie

Historyczny awans Bad Boys Zastawie 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Bad Boys Zastawie po raz pierwszy w historii będą beniaminkiem w V lidze

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 22 4

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!