Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 czerwca 2018 r.
6:45

Arkady mają nowe pozwolenie na budowę. Plany się zmieniły. Co może tu powstać?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 53 A A

W środę nowe pozwolenie na budowę odebrał inwestor, który na terenie Arkad planuje podziemny parking z częścią handlową. Jeżeli do końca roku nie zbuduje obiektu w stanie surowym, miasto będzie mogło nałożyć na niego kary finansowe. Chyba że znowu da mu więcej czasu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Inwestorem od lat obiecującym rozpoczęcie budowy jest spółka Arkady. To ona w latach 2005-2007 przejęła od miasta w użytkowanie wieczyste teren między ul. Lubartowską, Świętoduską i ówczesną Przystankową (dzisiejszą ul. Bajkowskiego). Miała zbudować podziemny parking i galerię handlową.

W umowach dotyczących przejęcia gruntu zapisano, że fundamenty powinny być gotowe jesienią 2008 r., a budynek w stanie surowym zamkniętym do końca roku 2011. Terminy kilkakrotnie zmieniano, a spółka zobowiązała się do tego, że jeśli ich nie dotrzyma, zapłaci miastu karę.

Budowy jak nie było, tak nie ma. Przez 13 lat zdążyli się tu zjawić drwale i archeolodzy. Ci pierwsi powycinali drzewa, drudzy przekopali teren. Pojawił się też płot otaczający teren budowy, a zniknął pomnik Ofiar Getta, przeniesiony „tymczasowo” przed podstawówkę nr 24 na róg Radziwiłłowskiej i Niecałej.

W ciągu 13 lat zdążyły się też zmienić plany. Nie ma już mowy o dużej galerii handlowej, której dotyczyło pozwolenie na budowę wydane w 2009 r. Wczoraj inwestor odebrał nowe, zamienne pozwolenie na znacznie okrojony obiekt.

Teraz mowa jest tylko o 315 miejscach parkingowych, a część handlowa zostanie ograniczona do jednego poziomu (około 3 tys. mkw.), którego nie da się już nazwać centrum handlowym.

– Prawie połowę powierzchni najmu przewidujemy pod gastronomię. Kompleks Alchemia będzie mieć profil gastronomiczno-usługowy. Blisko 75 proc. powierzchni całkowitej obiektu będzie stanowił parking – zapowiada Marek Woliński, przedstawiciel inwestora.

– Obiekt będzie płytszy – przyznaje Woliński. – Bez zmian pozostaje ukształtowanie terenu na powierzchni, czyli tak jak w poprzednich wersjach część nadziemną stanowić będzie dwupoziomowy budynek Arkad i trójkątny budynek restauracji w miejscu dawnych kas biletowych. Pozostała część zajmie przestrzeń rekreacyjna z ławkami i dużą ilością zieleni.

Spółkę wciąż gonią terminy zapisane w umowie zawartej z miastem. – Jeśli Arkady nie zamkną stanu surowego do końca 2018 r., inwestor zapłaci karę 4 mln zł, z czego 2 mln są zabezpieczone w udziałach spółki, kolejne 2 mln w kamienicy stojącej pod adresem Olejna 9/Rybna 6 – informuje Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. Czy miasto wyegzekwuje kary, czy raczej zgodzi się na kolejną zmianę terminu? – Decyzje będą podejmowane pod koniec roku w zależności od sytuacji.

Czy Arkady zamierzają się starać o kolejną zmianę terminu? W środę zapytaliśmy o to wprost, ale spółka wprost nie odpowiedziała. – Skupiamy się na realizacji inwestycji i jesteśmy zdeterminowani, żeby ją ukończyć – twierdzi Woliński. – Jeśli chodzi o najbliższe prace, to w wakacje na teren inwestycji wróci firma Archee, by dokończyć prace archeologiczne. Trwa również komercjalizacja obiektu, mamy podpisaną umowę ze Stokrotką na 600 m kw., niebawem podpiszemy umowę z lokalnym restauratorem na wynajęcie trójkątnego budynku pod restaurację. Rozmawiamy również m in. z drogerią, dwoma kawiarniami, restauracją i pralnią.

Komentarze 53

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
1 / 17 czerwca 2018 o 12:19
0
Takich to właśnie inwestorów PiS do Lublina przyciągnął. 13 lat i dalej nic się nie dzieje. Żuk jak ściągnął IKEA to rach, ciach, ciach i obiekt stoi a nie jakieś kombinowanie i przesuwanie w nieskończoność terminu zakończenia prac.
 co ty bredzisz z tą ikeą? przeciez z ikeą to tez zaczynała sie juz robić saga, juz chodziły głosy ze ikea planuje sie wycofać z tej budowy, dlatego tak długo jest przeciagana jej budowa.
Avatar
gggg / 15 czerwca 2018 o 00:39
0
Lata obiecanek-cacanek i ciągle tylko szpetnie ogrodzony fragment w ścisłym centrum miasta!!! SKANDAL! Blisko 13 lat i NIC kompletnie się nie dzieje!!! Co to za dziadowski inwestor?! Co to za dziadowskie użydniki miejskie, co to beztrosko pozwalają na taką wizytówkę miasta!!
 Boje sie że Pana pytania sa niezwykle sensowne, a szło chyba o to - że podobnie jak w przypadku górek - aby inwestycja i ewentyalne Zyski  przeszły w ręce konkretnych osób ścisle związanych z pewnym układem biznesowym lubelskim.
Avatar
bbb / 15 czerwca 2018 o 00:35
0
Ludzie, ogarnijcie się, nie powtarzajcie bredni, że na zachodzie walczą z samochodami w miastach. Tam wszędzie gdzie to jest możliwe buduje się parkingi podziemne, nawet pod istniejącymi budynkami mieszkalnymi. Wszyscy wiedzą, że jeżeli ograniczy się możliwość dostępu do jakiegokolwiek rejonu miasta to ten rejon staje się mniej atrakcyjny i "usycha" tak jak usycha drzewo gdy ogranicza się mu dopływ wody, jak choruje i umiera człowiek gdy ograniczy mu się dopływ krwi do poszczególnych organów. W Lublinie właśnie z powodu bezsensownej, doktrynalnej walki z samochodami zamiera Krakowskie Przedmieście z przyległościami. A przecież powinno się wybudować kilka łatwo dostępnych, dużych parkingów podziemnych na obrzeżach śródmieścia a może i nawet w samym centrum. Twierdzenie, że przez duże parkingi zakorkuje się miasto to jest zwykła ściema. Pod Centrum Spotkania Kultur jest parking na 250 pojazdów. Czy ktoś kiedykolwiek widział zakorkowaną z tego powodu ulicę Radziszewskiego? W miejscu Alchemii powinien powstać duży parking podziemny nawet na 1000 samochodów. Poprawiło by to dostępność i atrakcyjność Starego Miasta i Krakowskiego Przedmieścia i pozwoliło by oczyścić przestrzeń publiczną z samochodów parkujących na ulicach, chodnikach i terenach zielonych tego rejonu miasta.
 Pełan zgoda!! O tym własnie mówiłem powyżej, powinmien byc parking i to nawet zbudfowanyu przez Miasto! parking a nie galeria lub stokrotka - dobije ona zresdztą okoliczne sklepiki spożywcze i monopolowe.
 Pełan zgoda!! O tym własnie mówiłem powyżej, powinmien byc parking i to nawet zbudfowanyu przez Miasto! parking a nie galeria lub stokrotka - dobije ona zresdztą okoliczne sklepiki spożywcze i monopolowe. rozwiń
Avatar
Gość / 15 czerwca 2018 o 00:01
0
Tyle drzew wycięto, a Arkad jak nie było tak i nie ma. Nieudaczniki w tym ratuszu siedzą!
Avatar
lll / 14 czerwca 2018 o 20:36
0
Ludzie, ogarnijcie się, nie powtarzajcie bredni, że na zachodzie walczą z samochodami w miastach. Tam wszędzie gdzie to jest możliwe buduje się parkingi podziemne, nawet pod istniejącymi budynkami mieszkalnymi. Wszyscy wiedzą, że jeżeli ograniczy się możliwość dostępu do jakiegokolwiek rejonu miasta to ten rejon staje się mniej atrakcyjny i "usycha" tak jak usycha drzewo gdy ogranicza się mu dopływ wody, jak choruje i umiera człowiek gdy ograniczy mu się dopływ krwi do poszczególnych organów. W Lublinie właśnie z powodu bezsensownej, doktrynalnej walki z samochodami zamiera Krakowskie Przedmieście z przyległościami. A przecież powinno się wybudować kilka łatwo dostępnych, dużych parkingów podziemnych na obrzeżach śródmieścia a może i nawet w samym centrum. Twierdzenie, że przez duże parkingi zakorkuje się miasto to jest zwykła ściema. Pod Centrum Spotkania Kultur jest parking na 250 pojazdów. Czy ktoś kiedykolwiek widział zakorkowaną z tego powodu ulicę Radziszewskiego? W miejscu Alchemii powinien powstać duży parking podziemny nawet na 1000 samochodów. Poprawiło by to dostępność i atrakcyjność Starego Miasta i Krakowskiego Przedmieścia i pozwoliło by oczyścić przestrzeń publiczną z samochodów parkujących na ulicach, chodnikach i terenach zielonych tego rejonu miasta.
Ludzie, ogarnijcie się, nie powtarzajcie bredni, że na zachodzie walczą z samochodami w miastach. Tam wszędzie gdzie to jest możliwe buduje się parkingi podziemne, nawet pod istniejącymi budynkami mieszkalnymi. Wszyscy wiedzą, że jeżeli ograniczy się możliwość dostępu do jakiegokolwiek rejonu miasta to ten rejon staje się mniej atrakcyjny i "usycha" tak jak usycha drzewo gdy ogranicza się mu dopływ wody, jak choruje i umiera człowiek gdy ograniczy mu się dopływ krwi do poszczególnych organów. W Lublinie właśnie z powodu bezsensowne... rozwiń
Avatar
Gość / 14 czerwca 2018 o 18:01
0
Ta Alchemia to stary przekręt pisowskiego prezydenta, Andrzeja Pruszkowskiego
Avatar
Stanisław / 14 czerwca 2018 o 14:22
0
Czy ten rejon nie POwinien być objęty ochroną konserwatora zabytków?
Avatar
gość / 14 czerwca 2018 o 14:14
0
Czego tu mialo nie być....Kto wtedy rzadzil? czy nie przypadkiem dwoch udatnych radnych, specow od przekretow, w tym niewykupienia poligonu i budowy skrzyzowania Trasa- Sikorskiego?? I kto wział kase?  no bo przeciez mialo byc i podziemne przejscie na St, Miasto i trolejbusy na Hanki Świetoduskiej i rozbudowa ratusza... ale szczesliwie udalo sie wyciąc drzewa , wziąc teren  w uzytkowanie wieczyste  (teraz przeksztalcane  w posiadanuie rzeczywiiste) i wal sie, drogi Lublinie...ŻADNEJ GALERII TU NIE BEDZIE, BEDA SKLEPY I SKLEPICZKI A cAŁOŚĆ PO PRZEKSZTALCENIACH WLASNOŚCIOWYCH ZOSTANIE SPRZEDANA DEVELOPEROWI.
Czego tu mialo nie być....Kto wtedy rzadzil? czy nie przypadkiem dwoch udatnych radnych, specow od przekretow, w tym niewykupienia poligonu i budowy skrzyzowania Trasa- Sikorskiego?? I kto wział kase?  no bo przeciez mialo byc i podziemne przejscie na St, Miasto i trolejbusy na Hanki Świetoduskiej i rozbudowa ratusza... ale szczesliwie udalo sie wyciąc drzewa , wziąc teren  w uzytkowanie wieczyste  (teraz przeksztalcane  w posiadanuie rzeczywiiste) i wal sie, drogi Lublinie...ŻADNEJ GALERII TU NIE BEDZIE, BEDA SKLEPY I SKLEPICZKI A cAŁOŚĆ PO... rozwiń
Avatar
Gość / 14 czerwca 2018 o 14:00
0
Jak nie skończą do końca 2018 to przywalić karę i po kłopocie.
Avatar
Gość / 14 czerwca 2018 o 13:54
0
Takich to właśnie inwestorów PiS do Lublina przyciągnął. 13 lat i dalej nic się nie dzieje. Żuk jak ściągnął IKEA to rach, ciach, ciach i obiekt stoi a nie jakieś kombinowanie i przesuwanie w nieskończoność terminu zakończenia prac.
Avatar
1 / 17 czerwca 2018 o 12:19
0
Takich to właśnie inwestorów PiS do Lublina przyciągnął. 13 lat i dalej nic się nie dzieje. Żuk jak ściągnął IKEA to rach, ciach, ciach i obiekt stoi a nie jakieś kombinowanie i przesuwanie w nieskończoność terminu zakończenia prac.
 co ty bredzisz z tą ikeą? przeciez z ikeą to tez zaczynała sie juz robić saga, juz chodziły głosy ze ikea planuje sie wycofać z tej budowy, dlatego tak długo jest przeciagana jej budowa.
Avatar
gggg / 15 czerwca 2018 o 00:39
0
Lata obiecanek-cacanek i ciągle tylko szpetnie ogrodzony fragment w ścisłym centrum miasta!!! SKANDAL! Blisko 13 lat i NIC kompletnie się nie dzieje!!! Co to za dziadowski inwestor?! Co to za dziadowskie użydniki miejskie, co to beztrosko pozwalają na taką wizytówkę miasta!!
 Boje sie że Pana pytania sa niezwykle sensowne, a szło chyba o to - że podobnie jak w przypadku górek - aby inwestycja i ewentyalne Zyski  przeszły w ręce konkretnych osób ścisle związanych z pewnym układem biznesowym lubelskim.
Avatar
bbb / 15 czerwca 2018 o 00:35
0
Ludzie, ogarnijcie się, nie powtarzajcie bredni, że na zachodzie walczą z samochodami w miastach. Tam wszędzie gdzie to jest możliwe buduje się parkingi podziemne, nawet pod istniejącymi budynkami mieszkalnymi. Wszyscy wiedzą, że jeżeli ograniczy się możliwość dostępu do jakiegokolwiek rejonu miasta to ten rejon staje się mniej atrakcyjny i "usycha" tak jak usycha drzewo gdy ogranicza się mu dopływ wody, jak choruje i umiera człowiek gdy ograniczy mu się dopływ krwi do poszczególnych organów. W Lublinie właśnie z powodu bezsensownej, doktrynalnej walki z samochodami zamiera Krakowskie Przedmieście z przyległościami. A przecież powinno się wybudować kilka łatwo dostępnych, dużych parkingów podziemnych na obrzeżach śródmieścia a może i nawet w samym centrum. Twierdzenie, że przez duże parkingi zakorkuje się miasto to jest zwykła ściema. Pod Centrum Spotkania Kultur jest parking na 250 pojazdów. Czy ktoś kiedykolwiek widział zakorkowaną z tego powodu ulicę Radziszewskiego? W miejscu Alchemii powinien powstać duży parking podziemny nawet na 1000 samochodów. Poprawiło by to dostępność i atrakcyjność Starego Miasta i Krakowskiego Przedmieścia i pozwoliło by oczyścić przestrzeń publiczną z samochodów parkujących na ulicach, chodnikach i terenach zielonych tego rejonu miasta.
 Pełan zgoda!! O tym własnie mówiłem powyżej, powinmien byc parking i to nawet zbudfowanyu przez Miasto! parking a nie galeria lub stokrotka - dobije ona zresdztą okoliczne sklepiki spożywcze i monopolowe.
 Pełan zgoda!! O tym własnie mówiłem powyżej, powinmien byc parking i to nawet zbudfowanyu przez Miasto! parking a nie galeria lub stokrotka - dobije ona zresdztą okoliczne sklepiki spożywcze i monopolowe. rozwiń
Avatar
Gość / 15 czerwca 2018 o 00:01
0
Tyle drzew wycięto, a Arkad jak nie było tak i nie ma. Nieudaczniki w tym ratuszu siedzą!
Avatar
lll / 14 czerwca 2018 o 20:36
0
Ludzie, ogarnijcie się, nie powtarzajcie bredni, że na zachodzie walczą z samochodami w miastach. Tam wszędzie gdzie to jest możliwe buduje się parkingi podziemne, nawet pod istniejącymi budynkami mieszkalnymi. Wszyscy wiedzą, że jeżeli ograniczy się możliwość dostępu do jakiegokolwiek rejonu miasta to ten rejon staje się mniej atrakcyjny i "usycha" tak jak usycha drzewo gdy ogranicza się mu dopływ wody, jak choruje i umiera człowiek gdy ograniczy mu się dopływ krwi do poszczególnych organów. W Lublinie właśnie z powodu bezsensownej, doktrynalnej walki z samochodami zamiera Krakowskie Przedmieście z przyległościami. A przecież powinno się wybudować kilka łatwo dostępnych, dużych parkingów podziemnych na obrzeżach śródmieścia a może i nawet w samym centrum. Twierdzenie, że przez duże parkingi zakorkuje się miasto to jest zwykła ściema. Pod Centrum Spotkania Kultur jest parking na 250 pojazdów. Czy ktoś kiedykolwiek widział zakorkowaną z tego powodu ulicę Radziszewskiego? W miejscu Alchemii powinien powstać duży parking podziemny nawet na 1000 samochodów. Poprawiło by to dostępność i atrakcyjność Starego Miasta i Krakowskiego Przedmieścia i pozwoliło by oczyścić przestrzeń publiczną z samochodów parkujących na ulicach, chodnikach i terenach zielonych tego rejonu miasta.
Ludzie, ogarnijcie się, nie powtarzajcie bredni, że na zachodzie walczą z samochodami w miastach. Tam wszędzie gdzie to jest możliwe buduje się parkingi podziemne, nawet pod istniejącymi budynkami mieszkalnymi. Wszyscy wiedzą, że jeżeli ograniczy się możliwość dostępu do jakiegokolwiek rejonu miasta to ten rejon staje się mniej atrakcyjny i "usycha" tak jak usycha drzewo gdy ogranicza się mu dopływ wody, jak choruje i umiera człowiek gdy ograniczy mu się dopływ krwi do poszczególnych organów. W Lublinie właśnie z powodu bezsensowne... rozwiń
Avatar
Gość / 14 czerwca 2018 o 18:01
0
Ta Alchemia to stary przekręt pisowskiego prezydenta, Andrzeja Pruszkowskiego
Avatar
Stanisław / 14 czerwca 2018 o 14:22
0
Czy ten rejon nie POwinien być objęty ochroną konserwatora zabytków?
Avatar
gość / 14 czerwca 2018 o 14:14
0
Czego tu mialo nie być....Kto wtedy rzadzil? czy nie przypadkiem dwoch udatnych radnych, specow od przekretow, w tym niewykupienia poligonu i budowy skrzyzowania Trasa- Sikorskiego?? I kto wział kase?  no bo przeciez mialo byc i podziemne przejscie na St, Miasto i trolejbusy na Hanki Świetoduskiej i rozbudowa ratusza... ale szczesliwie udalo sie wyciąc drzewa , wziąc teren  w uzytkowanie wieczyste  (teraz przeksztalcane  w posiadanuie rzeczywiiste) i wal sie, drogi Lublinie...ŻADNEJ GALERII TU NIE BEDZIE, BEDA SKLEPY I SKLEPICZKI A cAŁOŚĆ PO PRZEKSZTALCENIACH WLASNOŚCIOWYCH ZOSTANIE SPRZEDANA DEVELOPEROWI.
Czego tu mialo nie być....Kto wtedy rzadzil? czy nie przypadkiem dwoch udatnych radnych, specow od przekretow, w tym niewykupienia poligonu i budowy skrzyzowania Trasa- Sikorskiego?? I kto wział kase?  no bo przeciez mialo byc i podziemne przejscie na St, Miasto i trolejbusy na Hanki Świetoduskiej i rozbudowa ratusza... ale szczesliwie udalo sie wyciąc drzewa , wziąc teren  w uzytkowanie wieczyste  (teraz przeksztalcane  w posiadanuie rzeczywiiste) i wal sie, drogi Lublinie...ŻADNEJ GALERII TU NIE BEDZIE, BEDA SKLEPY I SKLEPICZKI A cAŁOŚĆ PO... rozwiń
Avatar
Gość / 14 czerwca 2018 o 14:00
0
Jak nie skończą do końca 2018 to przywalić karę i po kłopocie.
Avatar
Gość / 14 czerwca 2018 o 13:54
0
Takich to właśnie inwestorów PiS do Lublina przyciągnął. 13 lat i dalej nic się nie dzieje. Żuk jak ściągnął IKEA to rach, ciach, ciach i obiekt stoi a nie jakieś kombinowanie i przesuwanie w nieskończoność terminu zakończenia prac.
Zobacz wszystkie komentarze 53

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Komitet Krzysztofa Żuka skarży się na TVP Lublin. Wytyka nieobecność na konferencjach

Komitet Krzysztofa Żuka skarży się na TVP Lublin. Wytyka nieobecność na konferencjach 2 3

Dlaczego nas nie pokazujecie – pytają Telewizję Polską działacze komitetu Krzysztofa Żuka i składają oficjalną skargę do TVP.

Kajakiem po Chodelce. Trasa spływu ma być bardziej atrakcyjna dla turystów

Kajakiem po Chodelce. Trasa spływu ma być bardziej atrakcyjna dla turystów 0 0

Chodelka będzie bardziej dostępna dla kajakarzy. 17-kilometrowa trasa spływu pobiegnie przez Opole Lubelskie, Karczmiska i Wilków.

Wieczne Czytanie: Józef Łobodowski w DDK Węglin
27 września 2018, 18:00

Wieczne Czytanie: Józef Łobodowski w DDK Węglin 2 0

Co Gdzie Kiedy. 27 września o godz. 18 w Muzeum Józefa Czechowicza (ul. Złota 3) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu DDK Węglin Wieczne Czytanie, które będzie poświęcone twórczości Józefa Łobodowskiego.

Pomysł na biznes w Lublinie. Otworzył pierwszy w mieście automat z kebabami

Pomysł na biznes w Lublinie. Otworzył pierwszy w mieście automat z kebabami 153 6

Rozmowa z Pawłem Zasadą, właścicielem Kebab Box, pierwszego automatu na kebaby.

Były obawy o kolejne połączenie lotnicze z Lublina. Ważna deklaracja Wizz Air

Były obawy o kolejne połączenie lotnicze z Lublina. Ważna deklaracja Wizz Air 44 2

Loty linii Wizz Air do Londynu Luton pozostaną siatce połączeń Portu Lotniczego Lublin w przyszłorocznym sezonie letnim. Przewoźnik potwierdza natomiast, że do rozkładów nie wrócą zawieszane z końcem października rejsy do Sztokholmu i Kijowa.

Z opóźnieniem, ale są. Nowe trolejbusy wyjeżdżają na ulice Lublina

Z opóźnieniem, ale są. Nowe trolejbusy wyjeżdżają na ulice Lublina 9 11

Na ulice Lublina wyjeżdżają dziś nowe, przegubowe trolejbusy marki Ursus. Są klimatyzowane, wyposażone w biletomaty, a dzięki akumulatorom mogą kursować tam, gdzie nie ma nad jezdnią sieci zasilającej. Miasto kupiło w sumie 15 takich pojazdów za ponad 34 mln zł

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [21-23.09]
21 września 2018, 10:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [21-23.09] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Na ekrany lubelskich kin wkracza polski film kostiumowy Kamerdyner. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Miasto pozwało radną. Urząd domaga się przeprosin

Miasto pozwało radną. Urząd domaga się przeprosin 6 2

Władze Białej Podlaskiej pozwały radną niezależną Alicję Łagowską. Sprawa o ochronę dóbr osobistych toczy się przed Sądem Okręgowym w Lublinie.

Lubelskie: W przychodni zadrwili z RODO. Terminator, Jogi, Batman i inni na liście
galeria

Lubelskie: W przychodni zadrwili z RODO. Terminator, Jogi, Batman i inni na liście 222 11

Jogi, Batman, Szogun, Izaura, Masa, Skrzat – to tylko niektóre z zabawnych pseudonimów, jakie mieli otrzymać pacjenci przychodni w miejscowości Wohyń koło Radzynia, w województwie lubelskim. Chodzi o zachowanie anonimowości w związku z RODO (czyli nowego prawa o danych osobowych, które obowiązuje od 25 maja).

Motor gra z Sokołem Sieniawa bez nowego trenera. Rehabilitacja za Hutnika?

Motor gra z Sokołem Sieniawa bez nowego trenera. Rehabilitacja za Hutnika? 4 4

Piłkarze i kibice Motoru chcą, jak najszybciej zapomnieć o tym, co stało się w Krakowie. Ma w tym pomóc sobotni występ żółto-biało-niebieskich. Lublinianie zmierzą się na Arenie z Sokołem Sieniawa (godz. 18). Wszystko wskazuje na to, że na ławce trenerskiej „awaryjnie” zasiądzie Robert Chmura

Wypadek na al. Solidarności. Kierowca wjechał na czerwonym świetle?

Wypadek na al. Solidarności. Kierowca wjechał na czerwonym świetle? 10 7

Jedna osoba została ranna w wypadku na al. Solidarności w Lublinie.

Armia ukraińska przejęła dowództwo nad brygadą wielonarodową. Uroczystości na pl. Litewskim
galeria

Armia ukraińska przejęła dowództwo nad brygadą wielonarodową. Uroczystości na pl. Litewskim 0 10

Na placu Litewskim w Lublinie odbyły się w piątek dwie ceremonie wojskowe Wielonarodowej Brygady. Dowództwo nad brygadą przejęła armia ukraińska, zaś Batalion Dowodzenia otrzymał sztandar.

The World Biggest Eye Contact Experiment także w Lublinie
22 września 2018, 15:00

The World Biggest Eye Contact Experiment także w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny na całym świecie przeprowadzona zostanie wyjątkowa akcja, podczas której ludzie zatrzymają się, aby popatrzeć sobie w oczy. Ponownie The World Biggest Eye Contact Experiment zorganizowany zostanie także w Lublinie - 22 września w Tarasach Zamkowych.

W Polsce na tę chorobę cierpią tylko dwie osoby. Pomóżmy Michalinie w walce z "zarazą"

W Polsce na tę chorobę cierpią tylko dwie osoby. Pomóżmy Michalinie w walce z "zarazą" 14 5

Rodzina Lubańskich z Białej Podlaskiej zbiera pieniądze na zdiagnozowanie córki Michaliny. Potrzeba 15 tys. zł. na badania genetyczne.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!