Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 września 2012 r.
16:27
Edytuj ten wpis

Awantura o autobus. Pasażerowie z Lipniaka nie chcą się przesiadać

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 95 A A
 (Wojciech Nieśpiałowski/ Archiwum)
(Wojciech Nieśpiałowski/ Archiwum)

Mieszkańcy Zimnych Dołów protestują przeciw likwidacji autobusowej linii 11.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Linia 11 kursuje przez ul. Wojciechowską, Zana, Filaretów, Głęboką, Narutowicza, Lubartowską, al. Tysiąclecia, al. Andersa, Mełgiewską i Grygowej.

Ale 1 października ma zniknąć, na Grygowej trafi linia 1, a na Lipniak linia 44 kursująca dwa razy częściej od "jedenastki”. 44 jedzie z Wojciechowskiej przez Zana, Bohaterów Monte Cassino, Armii Krajowej, Jana Pawła II, Nadbystrzycką, Narutowicza, Lipową, Al. Racławickie, Czechowską, Lipińskiego i Elsnera na Paderewskiego.

To nie podoba się pasażerom z ul. Wojciechowskiej. Zaczynają zbierać podpisy pod protestem.

– Tracimy m.in. bezpośredni dojazd na Dworzec Główny PKS – mówi Aneta Jurek. – Żeby dojechać "44” do centrum trzeba okrążyć całe Czuby – dodaje Maria Durakiewicz z ul. Lipniak. Ale ZTM twierdzi, że czas potrzebny na dojazd z Wojciechowskiej na Narutowicza "nie zwiększy się diametralnie”.

– Różnica w czasie przejazdu do przystanku "Muzyczna” między linią 11 a linią 44 wynosi 10 minut – wyjaśnia Justyna Góźdź z ZTM. I proponuje przesiadki na Narutowicza w linie 32 lub 39, albo w linię 57 na ul. Zana.

– Przesiadka jest kłopotliwa i nie zawsze bilet 30-minutowy wystarczy, by dojechać do celu – dodaje Durakiewicz. I ma inną propozycję: rozbić linię 3 na dwie linie, z których jedna kursowałaby z ul. Nałęczowskiej przez Gnieźnieńską i Wojciechowską. Na to urzędnicy się nie zgadzają. – Ul. Gnieźnieńska jest zbyt wąska i stroma – stwierdza Góźdź.

Linia 11 została zlikwidowana, by ZTM wystarczyło pieniędzy na oczekiwane przez mieszkańców Szerokiego zwiększenie częstotliwości kursów linii 3. Urzędnicy wyjaśniają, że wybór padł na "jedenastkę”, bo od Mełgiewskiej do Dworca Głównego PKS dubluje się z liniami 10 i 57, od pl. Wolności do Głębokiej z "dziewiątką”, a od Muzycznej do Zana ze 152 i 153.

Komentarze 95

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pawwel / 5 czerwca 2013 o 11:04
0

"Pasażerowie z Lipniaka"... hi hi, mają tyle siana że... wystarczy popatrzeć na domy i już wiadomo. Proponuje wynająć helikopter.
Przecie takie zamożne persony nie będą się ściskać z "motłochem" w autobusie. Poza tym ZTM to się chyba nie opłaci, znając ich to im
się nic nie opłaca, a to co robią to dlatego że nas "lubią". Także pozostaje rowerek i zagroda jak na wsi przy przystanku PKS.
POWODZENIA!!!.
jestes zalosny jezeli tak myslisz, siano to ty masz ale chyba w swojej glowie. skoro cie to nie dotyczy i to jest bez znaczenia dla ciebie to po co taki bezsensowny wpis

Bo to jest żałosny osobnik - szkoda słów:)

t żałosny osobnik - szkoda słów:)

rozwiń
Avatar
gaga / 28 września 2012 o 07:20
0
[quote name='yplo' timestamp='1348210533' post='676354']
Jest takie fajne miejsce pod Lublinem, nazywa się Motycz Leśny i jeżdżą tam jakieś miejskie pojazdy, bodaj liniii 58 czy 79. Jeżdża przez ZImne Doły i Szerokie i LIpniak i jeszcze duzo, duzo dalej, do pętli gdzies w polu i lasach. Jezdzą, bo gdzieś w tamtejszej okolicy mieszka podobno byly prezydent Koziego grodu.
[/quote]

ej kolego !!! gdzie Motycz Leśny leży chyba nie wiesz za bardzo, 79 robi petle koło Jedliny i wraca przez Uniszowice i Nałeczowska a do Leśnego to kawałek jeszcze
[quote name='yplo' timestamp='1348210533' post='676354']
Jest takie fajne miejsce pod Lublinem, nazywa się Motycz Leśny i jeżdżą tam jakieś miejskie pojazdy, bodaj liniii 58 czy 79. Jeżdża przez ZImne Doły i Szerokie i LIpniak i jeszcze duzo, duzo dalej, do pętli gdzies w polu i lasach. Jezdzą, bo gdzieś w tamtejszej okolicy mieszka podobno byly prezydent Koziego grodu.
[/quote]

ej kolego !!! gdzie Motycz Leśny leży chyba nie wiesz za bardzo, 79 robi petle koło Jedliny i wraca prze... rozwiń
Avatar
gość / 27 września 2012 o 13:31
0
rada osiedla zadecydowała nie tylko za nas z lipniaka ( chociaż to nie jest ta sama dzielnica)!!!! Decyzja zapadła bez informacji dla wileu osób którzy korzystali z tej linii. Nic nie mam pzreciwko 3 ale nie rozumiem dlaczego jest to robione naszym kosztem .... walczymy zebraliśmy pospisy mamy nadzieje że autobus wróci .
Avatar
mieszkanka wsi za rogiem / 27 września 2012 o 12:10
0
task się czepiacie Państwo tej 3, ale przy nije majstrowano cały czas, kiedys jezdziala na Diamentową, pozniej na Hempla, pamietam ze pozniej tylko do Krasnickiej, teraz do Głuska przez co opozniona jest w szczycie, miejmy nadzieje ze bedzie lepiej, zreszta nie tak dawno robili 2 strefe na Nałęczowskiej i do Dąbrowica na drozszym bilecie trzeba było jechac, ludzie chodzili na piechotę, Gmina sie dołozyła to przywrocili i jezdzi w granicach miejskich, musicie walczyc o 11 tak jak i my wojowalismy o 3, z czasem zmienia jak bedziecie uparci, a wszystko zawdzięczacie swojej radzie ktora wybraliscie w wolnych wyborach...
task się czepiacie Państwo tej 3, ale przy nije majstrowano cały czas, kiedys jezdziala na Diamentową, pozniej na Hempla, pamietam ze pozniej tylko do Krasnickiej, teraz do Głuska przez co opozniona jest w szczycie, miejmy nadzieje ze bedzie lepiej, zreszta nie tak dawno robili 2 strefe na Nałęczowskiej i do Dąbrowica na drozszym bilecie trzeba było jechac, ludzie chodzili na piechotę, Gmina sie dołozyła to przywrocili i jezdzi w granicach miejskich, musicie walczyc o 11 tak jak i my wojowalismy o 3, z czasem zmienia jak bedziecie uparci, a... rozwiń
Avatar
Gość / 27 września 2012 o 11:59
0
[quote name='zosia' timestamp='1348166384' post='676231']
5 minut!? skad ty sie urwales/as!? widac ze nie jezdzisz ta linia bo z koncowego na lipniaku idzie sie pod ta gore 25 minut a w zimie to sankami do samochodow osobowych bedziwmy sie doczepiac. Zapraszam na koncowy to zrobimy sobie spacer jak tyle masz do powiedzenia!!!!
[/quote]

25 min to chyba lekka przesada, 15 min to góra
Avatar
anka co pasła baranka / 24 września 2012 o 20:20
0
[quote name='gosc' timestamp='1348510181' post='677408']
hahahaha marian to żeś dał okaryna pojazdem ???!!! hahahah
[/quote]

właśnie widac kto jest tu bez kultury marianie Co to za słownictwo na forum ?? jeśli masz odmiennie zdanie możesz je wyrazić ale nie musisz nikogo obrażać!!!
Avatar
gosc / 24 września 2012 o 20:09
0
[quote name='smutny marian' timestamp='1348504982' post='677380']
Dziecko to se wychowaj a do autobusu to rower albo okaryna... i jak Ci tak dobrze to nie marudź.
A jak źle to czep się wiesz czego i rób dzieci. PATAFIANIE BEZ KULTURY!!!.
[/quote]
hahahaha marian to żeś dał okaryna pojazdem ???!!! hahahah
Avatar
Dagmara / 24 września 2012 o 20:06
0
Drogi Pablo
Autobus linii 11 jedzie jak już pisałam do najważniejszych punktów lublina, był tak dopasowany do potrzeb naszego osiedla że bez problemu dojeżdżaliśmy wszędzie zawsze na czas. Z doświadczenia wiem że autobus linii 44 co 20 minut będzie zbyt często ponieważ mieszkańcy nie będą w takim zakresie z niego korzystać. 11 rzeczywiście nie jeździła często ale za to, krótką trasą bez przesiadek, objazdów całego miasta i pchania sie w największe korki, dojazd był zapewniony dla nas optymalnie. W związku z tym że nie będziemy w stanie w pełni wykorzystać linii 44 obawiamy się tego że i ona zostanie nam zminimalizowana a potem zabrana. tak jak to chciano zrobić w ubiegłym roku z linią 11.
odpowiadając wiec na twoje pytanie rzeczywiście linii 11 mimo że rzadko jeżdząca jest dla nas praktyczniejsza, bardziej dogodna i szybsza.
Drogi Pablo
Autobus linii 11 jedzie jak już pisałam do najważniejszych punktów lublina, był tak dopasowany do potrzeb naszego osiedla że bez problemu dojeżdżaliśmy wszędzie zawsze na czas. Z doświadczenia wiem że autobus linii 44 co 20 minut będzie zbyt często ponieważ mieszkańcy nie będą w takim zakresie z niego korzystać. 11 rzeczywiście nie jeździła często ale za to, krótką trasą bez przesiadek, objazdów całego miasta i pchania sie w największe korki, dojazd był zapewniony dla nas optymalnie. W związku z tym że nie będziemy w stanie... rozwiń
Avatar
gosc / 24 września 2012 o 19:52
0
[quote name='smutny marian' timestamp='1348504982' post='677380']
Dziecko to se wychowaj a do autobusu to rower albo okaryna... i jak Ci tak dobrze to nie marudź.
A jak źle to czep się wiesz czego i rób dzieci. PATAFIANIE BEZ KULTURY!!!.
[/quote]
smutny marianie
nie dość że jestes dziecko to jeszcze niewychowane i bez kultury!!! Dzięki Tobie to forum traci na wartości!
Radzę żebyś to Ty się czepił ale nie robienia dzieci bo jak będą tak mało bystre i inteligentne jak Ty to zaniżą średnią krajową, tylko dokształacaniem sie co znaczy słowo okaryna !!!
[quote name='smutny marian' timestamp='1348504982' post='677380']
Dziecko to se wychowaj a do autobusu to rower albo okaryna... i jak Ci tak dobrze to nie marudź.
A jak źle to czep się wiesz czego i rób dzieci. PATAFIANIE BEZ KULTURY!!!.
[/quote]
smutny marianie
nie dość że jestes dziecko to jeszcze niewychowane i bez kultury!!! Dzięki Tobie to forum traci na wartości!
Radzę żebyś to Ty się czepił ale nie robienia dzieci bo jak będą tak mało bystre i in... rozwiń
Avatar
smutny marian / 24 września 2012 o 18:43
0
[quote name='Gość' timestamp='1348268679' post='676648']
jak dziecko ale wazne ze sie udziela na forum.....jak zmadrzejesz to sie nie odzywaj. wybor nalezy do Ciebie,,,
[/quote]
Dziecko to se wychowaj a do autobusu to rower albo okaryna... i jak Ci tak dobrze to nie marudź.
A jak źle to czep się wiesz czego i rób dzieci. PATAFIANIE BEZ KULTURY!!!.
Avatar
pawwel / 5 czerwca 2013 o 11:04
0

"Pasażerowie z Lipniaka"... hi hi, mają tyle siana że... wystarczy popatrzeć na domy i już wiadomo. Proponuje wynająć helikopter.
Przecie takie zamożne persony nie będą się ściskać z "motłochem" w autobusie. Poza tym ZTM to się chyba nie opłaci, znając ich to im
się nic nie opłaca, a to co robią to dlatego że nas "lubią". Także pozostaje rowerek i zagroda jak na wsi przy przystanku PKS.
POWODZENIA!!!.
jestes zalosny jezeli tak myslisz, siano to ty masz ale chyba w swojej glowie. skoro cie to nie dotyczy i to jest bez znaczenia dla ciebie to po co taki bezsensowny wpis

Bo to jest żałosny osobnik - szkoda słów:)

t żałosny osobnik - szkoda słów:)

rozwiń
Avatar
gaga / 28 września 2012 o 07:20
0
[quote name='yplo' timestamp='1348210533' post='676354']
Jest takie fajne miejsce pod Lublinem, nazywa się Motycz Leśny i jeżdżą tam jakieś miejskie pojazdy, bodaj liniii 58 czy 79. Jeżdża przez ZImne Doły i Szerokie i LIpniak i jeszcze duzo, duzo dalej, do pętli gdzies w polu i lasach. Jezdzą, bo gdzieś w tamtejszej okolicy mieszka podobno byly prezydent Koziego grodu.
[/quote]

ej kolego !!! gdzie Motycz Leśny leży chyba nie wiesz za bardzo, 79 robi petle koło Jedliny i wraca przez Uniszowice i Nałeczowska a do Leśnego to kawałek jeszcze
[quote name='yplo' timestamp='1348210533' post='676354']
Jest takie fajne miejsce pod Lublinem, nazywa się Motycz Leśny i jeżdżą tam jakieś miejskie pojazdy, bodaj liniii 58 czy 79. Jeżdża przez ZImne Doły i Szerokie i LIpniak i jeszcze duzo, duzo dalej, do pętli gdzies w polu i lasach. Jezdzą, bo gdzieś w tamtejszej okolicy mieszka podobno byly prezydent Koziego grodu.
[/quote]

ej kolego !!! gdzie Motycz Leśny leży chyba nie wiesz za bardzo, 79 robi petle koło Jedliny i wraca prze... rozwiń
Avatar
gość / 27 września 2012 o 13:31
0
rada osiedla zadecydowała nie tylko za nas z lipniaka ( chociaż to nie jest ta sama dzielnica)!!!! Decyzja zapadła bez informacji dla wileu osób którzy korzystali z tej linii. Nic nie mam pzreciwko 3 ale nie rozumiem dlaczego jest to robione naszym kosztem .... walczymy zebraliśmy pospisy mamy nadzieje że autobus wróci .
Avatar
mieszkanka wsi za rogiem / 27 września 2012 o 12:10
0
task się czepiacie Państwo tej 3, ale przy nije majstrowano cały czas, kiedys jezdziala na Diamentową, pozniej na Hempla, pamietam ze pozniej tylko do Krasnickiej, teraz do Głuska przez co opozniona jest w szczycie, miejmy nadzieje ze bedzie lepiej, zreszta nie tak dawno robili 2 strefe na Nałęczowskiej i do Dąbrowica na drozszym bilecie trzeba było jechac, ludzie chodzili na piechotę, Gmina sie dołozyła to przywrocili i jezdzi w granicach miejskich, musicie walczyc o 11 tak jak i my wojowalismy o 3, z czasem zmienia jak bedziecie uparci, a wszystko zawdzięczacie swojej radzie ktora wybraliscie w wolnych wyborach...
task się czepiacie Państwo tej 3, ale przy nije majstrowano cały czas, kiedys jezdziala na Diamentową, pozniej na Hempla, pamietam ze pozniej tylko do Krasnickiej, teraz do Głuska przez co opozniona jest w szczycie, miejmy nadzieje ze bedzie lepiej, zreszta nie tak dawno robili 2 strefe na Nałęczowskiej i do Dąbrowica na drozszym bilecie trzeba było jechac, ludzie chodzili na piechotę, Gmina sie dołozyła to przywrocili i jezdzi w granicach miejskich, musicie walczyc o 11 tak jak i my wojowalismy o 3, z czasem zmienia jak bedziecie uparci, a... rozwiń
Avatar
Gość / 27 września 2012 o 11:59
0
[quote name='zosia' timestamp='1348166384' post='676231']
5 minut!? skad ty sie urwales/as!? widac ze nie jezdzisz ta linia bo z koncowego na lipniaku idzie sie pod ta gore 25 minut a w zimie to sankami do samochodow osobowych bedziwmy sie doczepiac. Zapraszam na koncowy to zrobimy sobie spacer jak tyle masz do powiedzenia!!!!
[/quote]

25 min to chyba lekka przesada, 15 min to góra
Avatar
anka co pasła baranka / 24 września 2012 o 20:20
0
[quote name='gosc' timestamp='1348510181' post='677408']
hahahaha marian to żeś dał okaryna pojazdem ???!!! hahahah
[/quote]

właśnie widac kto jest tu bez kultury marianie Co to za słownictwo na forum ?? jeśli masz odmiennie zdanie możesz je wyrazić ale nie musisz nikogo obrażać!!!
Avatar
gosc / 24 września 2012 o 20:09
0
[quote name='smutny marian' timestamp='1348504982' post='677380']
Dziecko to se wychowaj a do autobusu to rower albo okaryna... i jak Ci tak dobrze to nie marudź.
A jak źle to czep się wiesz czego i rób dzieci. PATAFIANIE BEZ KULTURY!!!.
[/quote]
hahahaha marian to żeś dał okaryna pojazdem ???!!! hahahah
Avatar
Dagmara / 24 września 2012 o 20:06
0
Drogi Pablo
Autobus linii 11 jedzie jak już pisałam do najważniejszych punktów lublina, był tak dopasowany do potrzeb naszego osiedla że bez problemu dojeżdżaliśmy wszędzie zawsze na czas. Z doświadczenia wiem że autobus linii 44 co 20 minut będzie zbyt często ponieważ mieszkańcy nie będą w takim zakresie z niego korzystać. 11 rzeczywiście nie jeździła często ale za to, krótką trasą bez przesiadek, objazdów całego miasta i pchania sie w największe korki, dojazd był zapewniony dla nas optymalnie. W związku z tym że nie będziemy w stanie w pełni wykorzystać linii 44 obawiamy się tego że i ona zostanie nam zminimalizowana a potem zabrana. tak jak to chciano zrobić w ubiegłym roku z linią 11.
odpowiadając wiec na twoje pytanie rzeczywiście linii 11 mimo że rzadko jeżdząca jest dla nas praktyczniejsza, bardziej dogodna i szybsza.
Drogi Pablo
Autobus linii 11 jedzie jak już pisałam do najważniejszych punktów lublina, był tak dopasowany do potrzeb naszego osiedla że bez problemu dojeżdżaliśmy wszędzie zawsze na czas. Z doświadczenia wiem że autobus linii 44 co 20 minut będzie zbyt często ponieważ mieszkańcy nie będą w takim zakresie z niego korzystać. 11 rzeczywiście nie jeździła często ale za to, krótką trasą bez przesiadek, objazdów całego miasta i pchania sie w największe korki, dojazd był zapewniony dla nas optymalnie. W związku z tym że nie będziemy w stanie... rozwiń
Avatar
gosc / 24 września 2012 o 19:52
0
[quote name='smutny marian' timestamp='1348504982' post='677380']
Dziecko to se wychowaj a do autobusu to rower albo okaryna... i jak Ci tak dobrze to nie marudź.
A jak źle to czep się wiesz czego i rób dzieci. PATAFIANIE BEZ KULTURY!!!.
[/quote]
smutny marianie
nie dość że jestes dziecko to jeszcze niewychowane i bez kultury!!! Dzięki Tobie to forum traci na wartości!
Radzę żebyś to Ty się czepił ale nie robienia dzieci bo jak będą tak mało bystre i inteligentne jak Ty to zaniżą średnią krajową, tylko dokształacaniem sie co znaczy słowo okaryna !!!
[quote name='smutny marian' timestamp='1348504982' post='677380']
Dziecko to se wychowaj a do autobusu to rower albo okaryna... i jak Ci tak dobrze to nie marudź.
A jak źle to czep się wiesz czego i rób dzieci. PATAFIANIE BEZ KULTURY!!!.
[/quote]
smutny marianie
nie dość że jestes dziecko to jeszcze niewychowane i bez kultury!!! Dzięki Tobie to forum traci na wartości!
Radzę żebyś to Ty się czepił ale nie robienia dzieci bo jak będą tak mało bystre i in... rozwiń
Avatar
smutny marian / 24 września 2012 o 18:43
0
[quote name='Gość' timestamp='1348268679' post='676648']
jak dziecko ale wazne ze sie udziela na forum.....jak zmadrzejesz to sie nie odzywaj. wybor nalezy do Ciebie,,,
[/quote]
Dziecko to se wychowaj a do autobusu to rower albo okaryna... i jak Ci tak dobrze to nie marudź.
A jak źle to czep się wiesz czego i rób dzieci. PATAFIANIE BEZ KULTURY!!!.
Zobacz wszystkie komentarze 95

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 1

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód/

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 1 5

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 15 2

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 2

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 5 10

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 2 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 27 9

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!