Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 stycznia 2012 r.
19:09
Edytuj ten wpis

Awantura przed manifestacją przeciwko ACTA w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora mc
0 16 A A
W czwartek w Lublinie manifestowali przeciwnicy ACTA (Wojciech Nieśpiałowski)
W czwartek w Lublinie manifestowali przeciwnicy ACTA (Wojciech Nieśpiałowski)

- Zostaliśmy zaatakowani fizycznie oraz skradziono nam flagę, jednak dzięki pomocy zgromadzonych ludzi udało nam się dotrzeć na miejsce – pisze w oświadczeniu grupa Anonymous Lublin i wskazuje na grupę sympatyków i członków ONR oraz kibiców. Incydent przed manifestacją zauważył też nasz Czytelnik.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Po rozmowach z głównym organizatorem Marcinem Cebulakiem postanowiliśmy wziąć udział w manifestacji. Gdy zbliżaliśmy się do miejsca pikiety, kilkanaście metrów od celu drogę zagrodziła nam grupa sympatyków i członków Obozu Narodowo - Radykalnego oraz kibiców próbujących nie dopuścić nas na miejsce pikiety – piszą w oświadczeniu członkowie grupy Anonymous Lublin.

- Zostaliśmy zaatakowani fizycznie oraz skradziono nam flagę, jednak dzięki pomocy zgromadzonych ludzi udało nam się dotrzeć na miejsce - dodaje w oświadczeniu Anonymous Lublin.

Grupa dodaje, że ONR odmówił im prawa głosu podczas manifestacji. Ostatecznie mogli zabrać głos, ale odmówili z "uwagi na chęć ograniczenia przez skrajną prawicę wolności słowa oraz złamanie przez Obóz Narodowo - Radykalny zasady "NO LOGO”, obowiązującej w czasie pikiety”.

O awanturze przed manifestacją napisał do nas także Czytelnik Mariusz.

- Byłem naocznym bezpośrednim świadkiem zajść, do jakich doszło tuż przed oficjalnym rozpoczęciem demonstracji. Gdy grupa Samby wspierana przez wolnościowców trzymających czarne i czarno-czerwone flagi zmierzała przez Deptak w kierunku Ratusza, na ich drodze stanęli osobnicy w szalikach z krzyżami celtyckimi, symbolami nacjonalistycznymi, szalikami Motoru, pośród nich byli również faceci w jaskrawych kamizelkach (rzekoma służba "porządkowa") – relacjonuje pan Mariusz.

- Jeden z ONR-owców uderzył uczestnika pochodu z pięści w twarz, podczas gdy drugi wyrwał niesioną przez niego flagę i zabrał, po czym schował do plecaka. I tak rozpoczęła się szarpanina między narodowcami, a osobami towarzyszącymi Sambie. Potem, jak wiadomo - mimo wcześniejszych ustaleń - organizator powiedział, że grupa wolnościowców nie może dziś zabrać głosu – dodaje pan Mariusz.

Policja nie dostała zgłoszeń o incydentach podczas manifestacji. – Grupy protestujących przemieszczały się sprawnie i spokojnie, nie zanotowaliśmy zniszczeń, ani uszkodzeń – wyjaśnia mł. asp. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji.

Wg szacunków policji w manifestacji początkowo wzięło udział ok. 500 osób, a pod Urząd Wojewódzki przeszło ok. 100 osób.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kamil k / 31 stycznia 2012 o 20:20
0
te całą wyborczą antife należy tłuc przy każdej nadarzającej się okazji za działania antypolskie dnia 11 Listopada ubiegłego roku.
pozdrawia student
Avatar
mozzi / 31 stycznia 2012 o 18:47
0
Ja tam wcale tego nie rozumiem. Miała być manifestacja przeciwko ACTA a nie polityczna wojna. O co właściwie poszło? Prawica nie chciała wpuścić lewicy na protest? Dla mnie to jeszcze większe pajacowanie niż cała polityka. Chyba niektórzy zapomnieli po co właściwie był ten protest.
Avatar
MAG / 27 stycznia 2012 o 13:28
0
Dobra poczytaliśmy trochę bzdur, a teraz trochę faktów. Można lubić ONR, albo nie, ale jeżeli kogoś interesuje sprawa ACTA i był na tej manifestacji to powinien wiedzieć, że: 1). to ONR a nie jakaś tam antifa pomogła w zorganizowaniu tej pikiety i to dzięki temu mogła się ona formalnie i legalnie odbyć. 2). każdy kto był na pikiecie słyszał jak organizatorzy zapraszali tego lewaka do mikrofonu głównego, z którego przemawiali inni uczestnicy. 3). nikt z ONR nie przeszkadzał przemawiającym z Ruch Palikota, czy z SLD, mimo że różnica światopoglądowa jest ogromna. 4). antifa nie umie się zachować, bo przeszkadzała rzecznikowi ONR-u. 5).na prośbę organizatora nikt nie miał zasłoniętych twarzy, oprócz oczywiście antify. PRZEZ TO,ŻE TA BANDA KRETYNÓW MIAŁA ZASŁONIĘTE TWARZE CAŁĄ PIKIETĄ MOGŁABY np. policja ZDELEGALIZOWAĆ. Chyba, że im oto właśnie chodziło. Wiadomo, komu sprzyja WYBORCZA.
Dobra poczytaliśmy trochę bzdur, a teraz trochę faktów. Można lubić ONR, albo nie, ale jeżeli kogoś interesuje sprawa ACTA i był na tej manifestacji to powinien wiedzieć, że: 1). to ONR a nie jakaś tam antifa pomogła w zorganizowaniu tej pikiety i to dzięki temu mogła się ona formalnie i legalnie odbyć. 2). każdy kto był na pikiecie słyszał jak organizatorzy zapraszali tego lewaka do mikrofonu głównego, z którego przemawiali inni uczestnicy. 3). nikt z ONR nie przeszkadzał przemawiającym z Ruch Palikota, czy z SLD, mimo że różnica światopogl... rozwiń
Avatar
miszkaniec Lublina / 27 stycznia 2012 o 13:09
0
[quote name='Uczestnik' timestamp='1327619084' post='588836']
Po pierwsze z ONRu taka prawica jak z koziej dupy trąbka a po drugie ludzi było blisko 3 tysiące

100 osób haha te dowcipy o inteligencji policjantów jednak są prawdziwe
[/quote]
(...)
Avatar
Kierowca Bombowca / 27 stycznia 2012 o 09:57
0
[quote name='lolo ferrari' timestamp='1327654315' post='588933']
Judeo Tekturo Prowokacja!!!!
[/quote]

Pod flagą ONR
Avatar
lolo ferrari / 27 stycznia 2012 o 09:51
0
Judeo Tekturo Prowokacja!!!!
Avatar
Kierowca Bombowca / 27 stycznia 2012 o 01:00
0
[quote name='Gość' timestamp='1327612990' post='588811']
Nie rozumiem jak 100 czy nawet 500 osób byłoby w stanie zablokować Krakowskie przedmieście na dobre 15 minut, przechodząc tylko przez przejście oraz idąc w stronę Urzędu Wojewódzkiego. Po dyskusji przeprowadzonej z kolegami doszliśmy do wspólnego wniosku że podczas wyżej wspomnianego przemarszu było obecnych około 1000 a nawet więcej osób a nie 100.
[/quote]

Ja też tego nie rozumiem.
Jak można sobie tak życie komplikować.
Miast przejść pod hotelem Europa, przez Plac Litewski i dalej wzdłuż I Armii Wojska Polskiego, obok Wydziału Prawa KUL i prosto Spokojną pod UW, musieli przełazić przez Krakowskie Przedmieście.
Widać albo niedorozwinięci i chodzić im się w nadmiarze zachciało, albo celowo chcieli Krakowskie zablokować, dwa razy przezeń przełażąc.
[quote name='Gość' timestamp='1327612990' post='588811']
Nie rozumiem jak 100 czy nawet 500 osób byłoby w stanie zablokować Krakowskie przedmieście na dobre 15 minut, przechodząc tylko przez przejście oraz idąc w stronę Urzędu Wojewódzkiego. Po dyskusji przeprowadzonej z kolegami doszliśmy do wspólnego wniosku że podczas wyżej wspomnianego przemarszu było obecnych około 1000 a nawet więcej osób a nie 100.
[/quote]

Ja też tego nie rozumiem.
Jak można sobie tak życie komplikować.
Mia... rozwiń
Avatar
ONR FAN / 27 stycznia 2012 o 00:19
0
ONR ONR
(...)
Avatar
Uczestnik / 27 stycznia 2012 o 00:04
0
Po pierwsze z ONRu taka prawica jak z koziej dupy trąbka a po drugie ludzi było blisko 3 tysiące

100 osób haha te dowcipy o inteligencji policjantów jednak są prawdziwe
Avatar
neo / 26 stycznia 2012 o 22:32
0
A słyszeliście o kryzysie w Islandii?? A wiecie jak to się zakończyło...?? NAJWIĘKSZA TAJEMNICA MEDIALNA XXI WIEKU- ISLANDIA Islandczycy sprawili, że rząd, który aprobował pod dyktando światowej finansjery zubożyć islandzki naród zgodnie ze scenariuszem aktualnie "przerabianym" przez Grecję podał się w komplecie do dymisji! Główne banki w Islandii zostały znacjonalizowane i mieszkańcy zdecydowali jednogłośnie zadeklarować niewypłacalność długu, który został zaciągnięty przez prywatne banki w Wielkiej Brytanii i Holandii. Doprowadzono też do powołania Zgromadzenia Narodowego w celu ponownego spisania konstytucji. I to wszystko w pokojowy sposób. To prawdziwa rewolucja przeciw władzy, która doprowadziła Islandię do aktualnego załamania. Na pewno zastanawiacie się, dlaczego te wydarzenia nie zostały szeroko nagłośnione? Odpowiedź na to pytanie prowadzi do kolejnego pytania: Co by się stało, gdyby reszta europejskich narodów wzięła przykład z Islandii? Oto krótka chronologia faktów: Wrzesień 2008 roku: nacjonalizacja najważniejszego banku w Islandii, Glitnir Banku, w wyniku czego giełda zawiesza swoje działanie i zostaje ogłoszone bankructwo kraju. Styczeń 2009 roku: protesty mieszkańców przed parlamentem powodują dymisję premiera Geira Haarde oraz całego socjaldemokratycznego rządu, a następnie przedterminowe wybory. Sytuacja ekonomiczna wciąż jest zła i parlament przedstawia ustawę, która ma prywatnym długiem prywatnych banków (wobec brytyjskich i holenderskich banków) wynoszącym 3,5 miliarda euro obarczyć islandzkie rodziny na 15 lat ze stopą procentową 5,5 procent. W odpowiedzi na to następuje drugi etap pokojowej rewolucji. Początek 2010 roku: mieszkańcy zajmują ponownie place i ulice, żądając ogłoszenia referendum w powyższej sprawie. Luty 2010 roku: prezydent Olafur Grimsson wetuje proponowaną przez parlament ustawę i ogłasza ogólnonarodowe referendum, w którym 93 procent głosujących opowiada się za niespłacaniem tego długu. W międzyczasie rząd zarządził sądowe dochodzenia mające ustalić winnych doprowadzenia do zaistniałego kryzysu. Zostają wydane pierwsze nakazy aresztowania bankowców, którzy przezornie odpowiednio wcześniej uciekli z Islandii. W tym kryzysowym momencie zostaje powołane zgromadzenie mające spisać nową konstytucję uwzględniającą nauki z dopiero co "przerobionej lekcji". W tym celu zostaje wybranych 25 obywateli wolnych od przynależności partyjnej spośród 522, którzy stawili się na głosowanie (kryterium wyboru tej "25%u2033 - poza nieposiadaniem żadnej książeczki partyjnej - była pełnoletniość oraz przedstawienie 30 podpisów popierających ich osó. Ta nowa rada konstytucyjna rozpoczęła w lutym pracę, która ma się zakończyć przedstawieniem i poddaniem pod głosowanie w najbliższych wyborach przygotowanej przez nią "Magna Carty". Czy ktoś słyszał o tym wszystkim w europejskich środkach przekazu? Czy widzieliśmy, choćby jedno zdjęcie z tych wydarzeń w którymkolwiek programie telewizyjnym? Oczywiście - NIE! W ten oto sposób Islandczycy dali lekcję bezpośredniej demokracji oraz niezależności narodowej i monetarnej całej Europie pokojowo sprzeciwiając się Systemowi. Minimum tego, co możemy zrobić, to mieć świadomość tego, co się stało, i uczynić z tego "legendę" przekazywaną z ust do ust. Póki co wciąż mamy możliwość obejścia manipulacji medialno informacyjnej służącej interesom ekonomicznym banków i wielkich ponadnarodowych korporacji. Nie straćmy tej szansy i informujmy o tym innych, aby w przyszłości móc podjąć podobne działania, jeśli zajdzie taka potrzeba.
A słyszeliście o kryzysie w Islandii?? A wiecie jak to się zakończyło...?? NAJWIĘKSZA TAJEMNICA MEDIALNA XXI WIEKU- ISLANDIA Islandczycy sprawili, że rząd, który aprobował pod dyktando światowej finansjery zubożyć islandzki naród zgodnie ze scenariuszem aktualnie "przerabianym" przez Grecję podał się w komplecie do dymisji! Główne banki w Islandii zostały znacjonalizowane i mieszkańcy zdecydowali jednogłośnie zadeklarować niewypłacalność długu, który został zaciągnięty przez prywatne banki w Wielkiej Brytanii i Holandii. Doprow... rozwiń
Avatar
kamil k / 31 stycznia 2012 o 20:20
0
te całą wyborczą antife należy tłuc przy każdej nadarzającej się okazji za działania antypolskie dnia 11 Listopada ubiegłego roku.
pozdrawia student
Avatar
mozzi / 31 stycznia 2012 o 18:47
0
Ja tam wcale tego nie rozumiem. Miała być manifestacja przeciwko ACTA a nie polityczna wojna. O co właściwie poszło? Prawica nie chciała wpuścić lewicy na protest? Dla mnie to jeszcze większe pajacowanie niż cała polityka. Chyba niektórzy zapomnieli po co właściwie był ten protest.
Avatar
MAG / 27 stycznia 2012 o 13:28
0
Dobra poczytaliśmy trochę bzdur, a teraz trochę faktów. Można lubić ONR, albo nie, ale jeżeli kogoś interesuje sprawa ACTA i był na tej manifestacji to powinien wiedzieć, że: 1). to ONR a nie jakaś tam antifa pomogła w zorganizowaniu tej pikiety i to dzięki temu mogła się ona formalnie i legalnie odbyć. 2). każdy kto był na pikiecie słyszał jak organizatorzy zapraszali tego lewaka do mikrofonu głównego, z którego przemawiali inni uczestnicy. 3). nikt z ONR nie przeszkadzał przemawiającym z Ruch Palikota, czy z SLD, mimo że różnica światopoglądowa jest ogromna. 4). antifa nie umie się zachować, bo przeszkadzała rzecznikowi ONR-u. 5).na prośbę organizatora nikt nie miał zasłoniętych twarzy, oprócz oczywiście antify. PRZEZ TO,ŻE TA BANDA KRETYNÓW MIAŁA ZASŁONIĘTE TWARZE CAŁĄ PIKIETĄ MOGŁABY np. policja ZDELEGALIZOWAĆ. Chyba, że im oto właśnie chodziło. Wiadomo, komu sprzyja WYBORCZA.
Dobra poczytaliśmy trochę bzdur, a teraz trochę faktów. Można lubić ONR, albo nie, ale jeżeli kogoś interesuje sprawa ACTA i był na tej manifestacji to powinien wiedzieć, że: 1). to ONR a nie jakaś tam antifa pomogła w zorganizowaniu tej pikiety i to dzięki temu mogła się ona formalnie i legalnie odbyć. 2). każdy kto był na pikiecie słyszał jak organizatorzy zapraszali tego lewaka do mikrofonu głównego, z którego przemawiali inni uczestnicy. 3). nikt z ONR nie przeszkadzał przemawiającym z Ruch Palikota, czy z SLD, mimo że różnica światopogl... rozwiń
Avatar
miszkaniec Lublina / 27 stycznia 2012 o 13:09
0
[quote name='Uczestnik' timestamp='1327619084' post='588836']
Po pierwsze z ONRu taka prawica jak z koziej dupy trąbka a po drugie ludzi było blisko 3 tysiące

100 osób haha te dowcipy o inteligencji policjantów jednak są prawdziwe
[/quote]
(...)
Avatar
Kierowca Bombowca / 27 stycznia 2012 o 09:57
0
[quote name='lolo ferrari' timestamp='1327654315' post='588933']
Judeo Tekturo Prowokacja!!!!
[/quote]

Pod flagą ONR
Avatar
lolo ferrari / 27 stycznia 2012 o 09:51
0
Judeo Tekturo Prowokacja!!!!
Avatar
Kierowca Bombowca / 27 stycznia 2012 o 01:00
0
[quote name='Gość' timestamp='1327612990' post='588811']
Nie rozumiem jak 100 czy nawet 500 osób byłoby w stanie zablokować Krakowskie przedmieście na dobre 15 minut, przechodząc tylko przez przejście oraz idąc w stronę Urzędu Wojewódzkiego. Po dyskusji przeprowadzonej z kolegami doszliśmy do wspólnego wniosku że podczas wyżej wspomnianego przemarszu było obecnych około 1000 a nawet więcej osób a nie 100.
[/quote]

Ja też tego nie rozumiem.
Jak można sobie tak życie komplikować.
Miast przejść pod hotelem Europa, przez Plac Litewski i dalej wzdłuż I Armii Wojska Polskiego, obok Wydziału Prawa KUL i prosto Spokojną pod UW, musieli przełazić przez Krakowskie Przedmieście.
Widać albo niedorozwinięci i chodzić im się w nadmiarze zachciało, albo celowo chcieli Krakowskie zablokować, dwa razy przezeń przełażąc.
[quote name='Gość' timestamp='1327612990' post='588811']
Nie rozumiem jak 100 czy nawet 500 osób byłoby w stanie zablokować Krakowskie przedmieście na dobre 15 minut, przechodząc tylko przez przejście oraz idąc w stronę Urzędu Wojewódzkiego. Po dyskusji przeprowadzonej z kolegami doszliśmy do wspólnego wniosku że podczas wyżej wspomnianego przemarszu było obecnych około 1000 a nawet więcej osób a nie 100.
[/quote]

Ja też tego nie rozumiem.
Jak można sobie tak życie komplikować.
Mia... rozwiń
Avatar
ONR FAN / 27 stycznia 2012 o 00:19
0
ONR ONR
(...)
Avatar
Uczestnik / 27 stycznia 2012 o 00:04
0
Po pierwsze z ONRu taka prawica jak z koziej dupy trąbka a po drugie ludzi było blisko 3 tysiące

100 osób haha te dowcipy o inteligencji policjantów jednak są prawdziwe
Avatar
neo / 26 stycznia 2012 o 22:32
0
A słyszeliście o kryzysie w Islandii?? A wiecie jak to się zakończyło...?? NAJWIĘKSZA TAJEMNICA MEDIALNA XXI WIEKU- ISLANDIA Islandczycy sprawili, że rząd, który aprobował pod dyktando światowej finansjery zubożyć islandzki naród zgodnie ze scenariuszem aktualnie "przerabianym" przez Grecję podał się w komplecie do dymisji! Główne banki w Islandii zostały znacjonalizowane i mieszkańcy zdecydowali jednogłośnie zadeklarować niewypłacalność długu, który został zaciągnięty przez prywatne banki w Wielkiej Brytanii i Holandii. Doprowadzono też do powołania Zgromadzenia Narodowego w celu ponownego spisania konstytucji. I to wszystko w pokojowy sposób. To prawdziwa rewolucja przeciw władzy, która doprowadziła Islandię do aktualnego załamania. Na pewno zastanawiacie się, dlaczego te wydarzenia nie zostały szeroko nagłośnione? Odpowiedź na to pytanie prowadzi do kolejnego pytania: Co by się stało, gdyby reszta europejskich narodów wzięła przykład z Islandii? Oto krótka chronologia faktów: Wrzesień 2008 roku: nacjonalizacja najważniejszego banku w Islandii, Glitnir Banku, w wyniku czego giełda zawiesza swoje działanie i zostaje ogłoszone bankructwo kraju. Styczeń 2009 roku: protesty mieszkańców przed parlamentem powodują dymisję premiera Geira Haarde oraz całego socjaldemokratycznego rządu, a następnie przedterminowe wybory. Sytuacja ekonomiczna wciąż jest zła i parlament przedstawia ustawę, która ma prywatnym długiem prywatnych banków (wobec brytyjskich i holenderskich banków) wynoszącym 3,5 miliarda euro obarczyć islandzkie rodziny na 15 lat ze stopą procentową 5,5 procent. W odpowiedzi na to następuje drugi etap pokojowej rewolucji. Początek 2010 roku: mieszkańcy zajmują ponownie place i ulice, żądając ogłoszenia referendum w powyższej sprawie. Luty 2010 roku: prezydent Olafur Grimsson wetuje proponowaną przez parlament ustawę i ogłasza ogólnonarodowe referendum, w którym 93 procent głosujących opowiada się za niespłacaniem tego długu. W międzyczasie rząd zarządził sądowe dochodzenia mające ustalić winnych doprowadzenia do zaistniałego kryzysu. Zostają wydane pierwsze nakazy aresztowania bankowców, którzy przezornie odpowiednio wcześniej uciekli z Islandii. W tym kryzysowym momencie zostaje powołane zgromadzenie mające spisać nową konstytucję uwzględniającą nauki z dopiero co "przerobionej lekcji". W tym celu zostaje wybranych 25 obywateli wolnych od przynależności partyjnej spośród 522, którzy stawili się na głosowanie (kryterium wyboru tej "25%u2033 - poza nieposiadaniem żadnej książeczki partyjnej - była pełnoletniość oraz przedstawienie 30 podpisów popierających ich osó. Ta nowa rada konstytucyjna rozpoczęła w lutym pracę, która ma się zakończyć przedstawieniem i poddaniem pod głosowanie w najbliższych wyborach przygotowanej przez nią "Magna Carty". Czy ktoś słyszał o tym wszystkim w europejskich środkach przekazu? Czy widzieliśmy, choćby jedno zdjęcie z tych wydarzeń w którymkolwiek programie telewizyjnym? Oczywiście - NIE! W ten oto sposób Islandczycy dali lekcję bezpośredniej demokracji oraz niezależności narodowej i monetarnej całej Europie pokojowo sprzeciwiając się Systemowi. Minimum tego, co możemy zrobić, to mieć świadomość tego, co się stało, i uczynić z tego "legendę" przekazywaną z ust do ust. Póki co wciąż mamy możliwość obejścia manipulacji medialno informacyjnej służącej interesom ekonomicznym banków i wielkich ponadnarodowych korporacji. Nie straćmy tej szansy i informujmy o tym innych, aby w przyszłości móc podjąć podobne działania, jeśli zajdzie taka potrzeba.
A słyszeliście o kryzysie w Islandii?? A wiecie jak to się zakończyło...?? NAJWIĘKSZA TAJEMNICA MEDIALNA XXI WIEKU- ISLANDIA Islandczycy sprawili, że rząd, który aprobował pod dyktando światowej finansjery zubożyć islandzki naród zgodnie ze scenariuszem aktualnie "przerabianym" przez Grecję podał się w komplecie do dymisji! Główne banki w Islandii zostały znacjonalizowane i mieszkańcy zdecydowali jednogłośnie zadeklarować niewypłacalność długu, który został zaciągnięty przez prywatne banki w Wielkiej Brytanii i Holandii. Doprow... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019
Magazyn
25 lipca 2019, 16:00
galeria

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019 0 0

W czwartek rozpocznie się w Lublinie festiwal Carnaval Sztukmistrzów, który obchodzi w tym roku dziesiąte urodziny.

Tratwą po Bugu. To protest

Tratwą po Bugu. To protest 0 0

Łukasz Długowski, dziennikarz i zapalony podróżnik od "Mikrowypraw" rozpoczął właśnie spływ tratwą flisacką po rzece Bug. To protest przeciwko planom regulacji rzek w Polsce.

Szkoła i biznes. Czym Lubelska Szkoła Realna będzie się różnić od innych liceów?
Lubelski Biznes

Szkoła i biznes. Czym Lubelska Szkoła Realna będzie się różnić od innych liceów? 0 1

Z Agnieszką Kantor-Kołodyńską, jedną z pomysłodawczyń powołania Lubelskiej Szkoły Realnej rozmawiamy o nowym liceum na edukacyjnej mapie Lublina.

"Wzywałam wszystkich zmarłych, bo myślałam, że to jest już koniec mojego życia". Jak się żyje miesiąc po nawałnicy
Reportaż
galeria

"Wzywałam wszystkich zmarłych, bo myślałam, że to jest już koniec mojego życia". Jak się żyje miesiąc po nawałnicy 0 1

Genowefa Jaskowska: Ten szum wody cały czas mi się śni. Florian Wołoszynek: Jednego dnia siedem pomp wypompowywało wodę naraz w naszym gospodarstwie. Andrzej Wołoszynek: Wszyściutko było zniszczone. Zaraz po ulewie zaczęło się sprzątanie. Później remont. Wczoraj minął dokładnie miesiąc od dnia, kiedy w ciągu kilku godzin wielu rodzinom w gminie Modliborzyce, w tym z Wierzchowisk II, nawałnica zabrała dorobek życia.

Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym PiS w Chełmie [zdjęcia]
galeria

Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym PiS w Chełmie [zdjęcia] 62 16

Działacze Prawa i Sprawiedliwości ruszyli w objazd po kraju – to realizacja przyjętych na niedawnej konwencji programowej w Katowicach. W Chełmie europosłanka Beata Mazurek z marszałkiem województwa lubelskiego Jarosławem Stawiarskim przedstawiła Jacka Sasina, obecnego wicepremiera, jako jedynkę PiS na listach w okręgu 7.

Stało się najgorsze. Policja znalazła ciało dziecka, to prawdopodobnie 5-letni Dawid

Stało się najgorsze. Policja znalazła ciało dziecka, to prawdopodobnie 5-letni Dawid 253 12

Martwy chłopiec znaleziony przez policjantów to najprawdopodobniej 5-letni Dawid poszukiwany od 10 lipca.

Radomiak – Górnik 0:0. Teraz pora na ligę!

Radomiak – Górnik 0:0. Teraz pora na ligę! 0 1

W ostatnim przedsezonowym meczu kontrolnym „zielono-czarni” zremisowali bezbramkowo w Radomiu z beniaminkiem Fortuna I Ligi Radomiakiem. Już w przyszłą sobotę Górnika czeka pierwszy mecz o punkty