Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 kwietnia 2013 r.
17:33
Edytuj ten wpis

Awantura w akademiku. "Bałagan, brak kultury. Pani kierownik zasady nie obowiązują?"

0 28 A A
Dom studencki "Grześ" należy do UMCS (Jacek Świerczyński)
Dom studencki \"Grześ\" należy do UMCS (Jacek Świerczyński)

Student mieszkający w Domu Studenckim "Grześ” poskarżył się nam na kierowniczkę akademika. Sprawą zajmą się władze uczelni

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Zarządzanie kierowniczki powoduje, że w akademiku panuje bałagan – twierdzi student. I podaje przykłady:

* mimo zakazu palenia w całym budynku, sama pani kierownik chodzi z papierosem w ustach, podobnie, jak jej zastępczyni;

* jej znajomi, np. z rady mieszkańców, mogą liczyć na przywileje, np. (tu pada imię) mieszka sama w pokoju, mimo że wszyscy mieszkają po 3 osoby;

* wchodzenie do pokojów bez obecności przedstawiciela rady mieszkańców i komentowanie w niewybredny sposób stanu tych pokojów, np. ,,ile tu butelek, tyle pijecie”, ,,tu można kartofle sadzić”;

* akademik nie jest koedukacyjny. Mimo to dochodzi do sytuacji, że w pokoju – za wiedzą i aprobatą kierowniczki – mieszkają dwie dziewczyny i chłopak;

* do tego notorycznie niedziałające windy, psujące się prysznice, nieszczelne okna.

– Mieszkałem w czterech akademikach, ale w tamtych kierownictwo i obsługa dawały dobry przykład swoim zachowaniem wobec mieszkańców i postępowaniem zgodnie z regulaminem – podkreśla student.

"To krzywdzące oskarżenia"

– Wszelkie uwagi przedstawione w liście do redakcji zostaną zweryfikowane przez władze uczelni – zapowiada Magdalena Kozak-Siemińska, rzecznik UMCS. – Z wyjaśnień pani kierownik DS "Grześ” wynika, że zarzuty przedstawione w e-mailu wysłanym do redakcji są dla niej krzywdzące.

Podkreśla, że w sprawie sytuacji problemowych zawsze można poinformować przełożonych pracowników akademików. – Tymczasem żaden student od początku roku akademickiego nie zgłosił uwag dotyczących funkcjonowania akademika "Grześ” (z wyjątkiem sprawy zdewastowanych pralek), a mieszka w nim 500 osób.

– Wszystkie naprawy związane z technicznym utrzymaniem DS przeprowadzane są regularnie, w miarę potrzeb. Zaś remont pionu sanitarnego odbył się w czasie ubiegłorocznych wakacji – dodaje rzeczniczka. – Niektórzy studenci jednak nie używają sprzętu zgodnie z przeznaczeniem i nie przestrzegają regulaminu. Wystarczy przypomnieć, że nowe pralki kupione do akademika "Grześ” zostały zepsute przez samych studentów już po kilku miesiącach użytkowania. W jednej z nich ktoś nawet wyrwał drzwiczki.

– Zdaniem kierownictwa Domów Studenckich, kultura osobista niektórych mieszkańców akademików także pozostawia wiele do życzenia – kończy Kozak-Siemińska.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
arek / 25 kwietnia 2013 o 22:39
0
[quote name='Yofa' timestamp='1366892460' post='762812']
Nie ma Koniowatej tu 3 lata już, teraz jest kierownik Andrzej, świetny człowiek, nie wiem czy on właśnie w Grzesiu kiedyś nie pracował
[/quote]

Pracował. Rzeczywiście sympatyczny i ugodowy człowiek, taki z brodą. Pozdrawiam kierownika jeśli to czyta
[quote name='Yofa' timestamp='1366892460' post='762812']
Nie ma Koniowatej tu 3 lata już, teraz jest kierownik Andrzej, świetny człowiek, nie wiem czy on właśnie w Grzesiu kiedyś nie pracował
[/quote]

Pracował. Rzeczywiście sympatyczny i ugodowy człowiek, taki z brodą. Pozdrawiam kierownika jeśli to czyta rozwiń
Avatar
5 lat w akademiku / 25 kwietnia 2013 o 20:01
0
[quote name='absolwent' timestamp='1366910175' post='762945']
Ha ha ha Ten kabel to powinien za przeproszeniem wpier*** dostać . Takie jest życie w akademiku. Różni są ludzie a starsi powinni dawać przykład że nie sra się do swojej miski. Mieszkałem 3 lata w akademikach z jednego nawet raz wyleciałem co prawda nie z własnej winy i wiele widziałem, a co do syfu to najgorsze są dziewczyny bo walą tymi podpaskami wszędzie a spotkałem się z czymś takim że i dziewczyna srała pod prysznicem. To że palą to pikuś a jak mu się nie podoba won na stancje. Co do psujących się wszelkich urządzeń to wina studentów
[/quote]

Widzę, ze nie tylko ja przeraziłam się tym, co robią niektóre dziewczyny. Nie wiedza co to kosz na śmieci. Zatkane toalety tym tałatajstwem. Obrzydlistwo. Obsrane na około toalety podczas wydalania "na narciarza". Masakra. Przez tyle lat widzę niewiele się zmieniło (ja 1998-2003). Współczuję paniom sprzątaczkom.
O butelkach rozbijanych za boiskiem do siatki nawet nie wspominam.
Tez mnie raz wyrzucono z akademika nie z mojej winy (Zana, pozbyto się całego piętra pod pretekstem imprezy, żeby wygospodarować piętro z trójami dla wschodu. Kto nie chciał iść do czwórki, to musiał iśc na miasteczko)
[quote name='absolwent' timestamp='1366910175' post='762945']
Ha ha ha Ten kabel to powinien za przeproszeniem wpier*** dostać . Takie jest życie w akademiku. Różni są ludzie a starsi powinni dawać przykład że nie sra się do swojej miski. Mieszkałem 3 lata w akademikach z jednego nawet raz wyleciałem co prawda nie z własnej winy i wiele widziałem, a co do syfu to najgorsze są dziewczyny bo walą tymi podpaskami wszędzie a spotkałem się z czymś takim że i dziewczyna srała pod prysznicem. To że palą to pikuś a jak... rozwiń
Avatar
absolwent / 25 kwietnia 2013 o 19:16
0
Ha ha ha Ten kabel to powinien za przeproszeniem wpier*** dostać . Takie jest życie w akademiku. Różni są ludzie a starsi powinni dawać przykład że nie sra się do swojej miski. Mieszkałem 3 lata w akademikach z jednego nawet raz wyleciałem co prawda nie z własnej winy i wiele widziałem, a co do syfu to najgorsze są dziewczyny bo walą tymi podpaskami wszedzie a spotkałem się z czymś takim że i dziewczyna srała pod prysznicem. To że palą to pikuś a jak mu się nie podoba won na stancje. Co do psujacych się wszelkich urządzeń to wina studentów
Ha ha ha Ten kabel to powinien za przeproszeniem wpier*** dostać . Takie jest życie w akademiku. Różni są ludzie a starsi powinni dawać przykład że nie sra się do swojej miski. Mieszkałem 3 lata w akademikach z jednego nawet raz wyleciałem co prawda nie z własnej winy i wiele widziałem, a co do syfu to najgorsze są dziewczyny bo walą tymi podpaskami wszedzie a spotkałem się z czymś takim że i dziewczyna srała pod prysznicem. To że palą to pikuś a jak mu się nie podoba won na stancje. Co do psujacych się wszelkich urządzeń to wina studentów rozwiń
Avatar
III / 25 kwietnia 2013 o 18:37
0
[quote name='miss' timestamp='1366901271' post='762886']
Pan Tadek już na emeryturze
[/quote]

Ojej, pan Tadek..... Mieszkałam w Grzesiu, aż wstyd się przyznać, 18 lat temu, i też wszyscy go znali
Avatar
MM / 25 kwietnia 2013 o 18:19
0
Grześ ma swój klimat, tj. klimat typowych, studenckich melanży z dużą ilością alko, ale też ze śpiewami przy gitarze i rozmowami na niekoniecznie niskim poziomie. Fakt jest taki, że pomieszkiwałam w Grzesiu i zamiast od razu nawalać w 100% na kierowniczkę, to może warto wspomnieć, że niestety ten akademik to zlot największej hołoty z miasteczka. Po pierwsze tanio, po drugie kierowniczka, mimo swoich wad, godzi się z litości na "nieusuwanie" tzw."czarnych owiec", a robi błąd, bo już w innych akademikach za nagminne ekscesy kierownictwo wywala delikwentów. To, że syf. Okej, ale chyba sprzątaczka sama nie zasyfi wc różnymi fekaliami i nie obsmaruje deski, tudzież prysznicy tego typu smarowidłami. Załatwienie potrzeby fizjologicznej w Grzesiu nie raz było nie lada wyczynem. Natomiast zgadzam się z tym, że po pierwsze kierownictwo robi niezapowiedziane wejścia do pokojów, strasząc policją, rodzicami (sic!) itp. Po drugie nepotyzm nie z tej ziemi, ploty na portierni z pożal się Boże portierkami, które robiły zadymę, że ktoś wraca o 4 nad ranem z pracy i ma czelność ich budzić?! Mimo że to ich zapchlony obowiązek i ich zmiana. Nikt nie przeszedł niezauważony obok portierni, czyt. nie obrobiono mu tyłka. O mieszkaniu pojedynczo w pokojach za cenę miejsca w trójce słyszałam, ale sama nie widziałam, więc akurat tego się nie czepiam. Prawda jest taka, że kierowniczce też nie jest łatwo z różnymi ludźmi, którzy tam pomieszkują, raz się komuś coś podaruje, to będzie powtarzał rozróbę. Najlepsi są zaś ci, co najwięcej krwi wszystkim napsuli w tym akademiku, a teraz pierwsi psioczą, czy na forum, czy w postach na fb. Swoją drogą ten "donoszący student" jest żałosny, nawalać na miejsce, w którym się mieszka? Wystarczy wyprowadzić się do innego akademika...jeśli chce mieć się godne warunki i wysoki standard, to niestety trzeba też zapłacić odpowiednią sumkę, a nie narzekać.
Grześ ma swój klimat, tj. klimat typowych, studenckich melanży z dużą ilością alko, ale też ze śpiewami przy gitarze i rozmowami na niekoniecznie niskim poziomie. Fakt jest taki, że pomieszkiwałam w Grzesiu i zamiast od razu nawalać w 100% na kierowniczkę, to może warto wspomnieć, że niestety ten akademik to zlot największej hołoty z miasteczka. Po pierwsze tanio, po drugie kierowniczka, mimo swoich wad, godzi się z litości na "nieusuwanie" tzw."czarnych owiec", a robi błąd, bo już w innych akademikach za nagminne ekscesy... rozwiń
Avatar
miss / 25 kwietnia 2013 o 16:47
0
Pan Tadek już na emeryturze
Avatar
spiczki / 25 kwietnia 2013 o 16:08
0
[quote name='lubelskie woj' timestamp='1366883156' post='762727']
tez pomieszkiwałem w tym akademiku, było super , ale to juz 7 lat minęło jak studia skończyłem. Sporo sie piło, miałem dobra zabawę przez okres studiów .Kasy nie brakował, o bo w wakacje się tyrało za granicą i wystarczało na balety:)na 5 roku się martwiłem, co mogę robic po studiach humanistycznych:)) teraz hmm, poukładane życie, własna firma ( oczywiście niezwiązana z kierunkiem studiów), rodzina , mieszkanie. trochę tęsknie za tym bisurmackim życiem i ludżmi , których poznałem.
ps.a Tadek dalej szefuje w Grzesiu???? pozdrawiam go serdecznie:))) hehehe
[/quote]

Tadka już parę lat nie ma, później był A.. ale chyba za chlanie go wywalili
Grześ cudowne czasy...
[quote name='lubelskie woj' timestamp='1366883156' post='762727']
tez pomieszkiwałem w tym akademiku, było super , ale to juz 7 lat minęło jak studia skończyłem. Sporo sie piło, miałem dobra zabawę przez okres studiów .Kasy nie brakował, o bo w wakacje się tyrało za granicą i wystarczało na balety:)na 5 roku się martwiłem, co mogę robic po studiach humanistycznych:)) teraz hmm, poukładane życie, własna firma ( oczywiście niezwiązana z kierunkiem studiów), rodzina , mieszkanie. trochę tęsknie za tym bisurmacki... rozwiń
Avatar
folkatka / 25 kwietnia 2013 o 14:49
0
Przeciez to jest pisownia sprzed reformy z lat 30.

http://www.malirycerze.koszalin.opoka.org.pl/start/index.php/pl/rozmaitosci/struktury-za/1737-masonerja-tekst-z-1927-roku-pisownia-przed-reform
Avatar
powiem tyle / 25 kwietnia 2013 o 14:43
0
[quote name='Henia :)' timestamp='1366893475' post='762828']
jedna z portjerek
[/quote]

Szkok! Szok! Szok! Dziewczyno jakim cudem Ty w ogóle zdałaś maturę?
Avatar
Henia :) / 25 kwietnia 2013 o 14:37
0
Rzeczy opisane w tym artykule są prawdą. Mieszkam w tym akademiku już jakiś czas i mogę te informację potwierdzić. Dodatkowo na początku roku Pani kierownik zamkneła sale telewizyjną i urządziła sobie w niej składzik. Ogranicza mieszkańcom wychodzenie z akademika w godzinach nocnych a przecież to nie bursa, niektórzy studenci pracują po nocach zresztą w taki sposób nie wolno ograniczać swobody człowieka. Ogólnie kierowniczka traktuje mieszkańców jak by oni byli jej dziećmi, grozi telefonami do rodzicó itd. Śmiech! Fakt że niektórzy mieszkańcy prezentują poziom dzieci z gimnazjum, dewastują akademik i nie potrafią się odpowiednio zachować ale z tego co mi wiadomo to zazwyczaj za niszczenie akademika odpowiedzialnie są osoby rosyjskojęzyczne. Zresztą w innych akademikach jest inne kierownictwo i już nie ma takich problemów z dewastacją. Zbieg okoliczności? Nie. Wydaje mi się że niektórzy mieszkańcy właśnie w ten sposób (choć bardzo zły) wyrażają swoje niezadowolenie w stosunku do kierownictwa. Ponadto jedna z portjerek została zwolniona gdyż była " zbyt miła dla studentów" a druga która jest bardzo chamska, niekulturalna i często bluzga, jest cały czas chroniona przez Panią kierownik. A odnośnie sprawy gdzie mieszkają dwie dziewczyny i jeden chłopak to było prawdą jednak tak już nie jest ale to z innych względów. Chociaż to akurat jest śmiesznie. Pozdrawiam! mimo to i tak Grześ jest najlepszym akademikiem
Rzeczy opisane w tym artykule są prawdą. Mieszkam w tym akademiku już jakiś czas i mogę te informację potwierdzić. Dodatkowo na początku roku Pani kierownik zamkneła sale telewizyjną i urządziła sobie w niej składzik. Ogranicza mieszkańcom wychodzenie z akademika w godzinach nocnych a przecież to nie bursa, niektórzy studenci pracują po nocach zresztą w taki sposób nie wolno ograniczać swobody człowieka. Ogólnie kierowniczka traktuje mieszkańców jak by oni byli jej dziećmi, grozi telefonami do rodzicó itd. Śmiech! Fakt że niektórzy miesz... rozwiń
Avatar
arek / 25 kwietnia 2013 o 22:39
0
[quote name='Yofa' timestamp='1366892460' post='762812']
Nie ma Koniowatej tu 3 lata już, teraz jest kierownik Andrzej, świetny człowiek, nie wiem czy on właśnie w Grzesiu kiedyś nie pracował
[/quote]

Pracował. Rzeczywiście sympatyczny i ugodowy człowiek, taki z brodą. Pozdrawiam kierownika jeśli to czyta
[quote name='Yofa' timestamp='1366892460' post='762812']
Nie ma Koniowatej tu 3 lata już, teraz jest kierownik Andrzej, świetny człowiek, nie wiem czy on właśnie w Grzesiu kiedyś nie pracował
[/quote]

Pracował. Rzeczywiście sympatyczny i ugodowy człowiek, taki z brodą. Pozdrawiam kierownika jeśli to czyta rozwiń
Avatar
5 lat w akademiku / 25 kwietnia 2013 o 20:01
0
[quote name='absolwent' timestamp='1366910175' post='762945']
Ha ha ha Ten kabel to powinien za przeproszeniem wpier*** dostać . Takie jest życie w akademiku. Różni są ludzie a starsi powinni dawać przykład że nie sra się do swojej miski. Mieszkałem 3 lata w akademikach z jednego nawet raz wyleciałem co prawda nie z własnej winy i wiele widziałem, a co do syfu to najgorsze są dziewczyny bo walą tymi podpaskami wszędzie a spotkałem się z czymś takim że i dziewczyna srała pod prysznicem. To że palą to pikuś a jak mu się nie podoba won na stancje. Co do psujących się wszelkich urządzeń to wina studentów
[/quote]

Widzę, ze nie tylko ja przeraziłam się tym, co robią niektóre dziewczyny. Nie wiedza co to kosz na śmieci. Zatkane toalety tym tałatajstwem. Obrzydlistwo. Obsrane na około toalety podczas wydalania "na narciarza". Masakra. Przez tyle lat widzę niewiele się zmieniło (ja 1998-2003). Współczuję paniom sprzątaczkom.
O butelkach rozbijanych za boiskiem do siatki nawet nie wspominam.
Tez mnie raz wyrzucono z akademika nie z mojej winy (Zana, pozbyto się całego piętra pod pretekstem imprezy, żeby wygospodarować piętro z trójami dla wschodu. Kto nie chciał iść do czwórki, to musiał iśc na miasteczko)
[quote name='absolwent' timestamp='1366910175' post='762945']
Ha ha ha Ten kabel to powinien za przeproszeniem wpier*** dostać . Takie jest życie w akademiku. Różni są ludzie a starsi powinni dawać przykład że nie sra się do swojej miski. Mieszkałem 3 lata w akademikach z jednego nawet raz wyleciałem co prawda nie z własnej winy i wiele widziałem, a co do syfu to najgorsze są dziewczyny bo walą tymi podpaskami wszędzie a spotkałem się z czymś takim że i dziewczyna srała pod prysznicem. To że palą to pikuś a jak... rozwiń
Avatar
absolwent / 25 kwietnia 2013 o 19:16
0
Ha ha ha Ten kabel to powinien za przeproszeniem wpier*** dostać . Takie jest życie w akademiku. Różni są ludzie a starsi powinni dawać przykład że nie sra się do swojej miski. Mieszkałem 3 lata w akademikach z jednego nawet raz wyleciałem co prawda nie z własnej winy i wiele widziałem, a co do syfu to najgorsze są dziewczyny bo walą tymi podpaskami wszedzie a spotkałem się z czymś takim że i dziewczyna srała pod prysznicem. To że palą to pikuś a jak mu się nie podoba won na stancje. Co do psujacych się wszelkich urządzeń to wina studentów
Ha ha ha Ten kabel to powinien za przeproszeniem wpier*** dostać . Takie jest życie w akademiku. Różni są ludzie a starsi powinni dawać przykład że nie sra się do swojej miski. Mieszkałem 3 lata w akademikach z jednego nawet raz wyleciałem co prawda nie z własnej winy i wiele widziałem, a co do syfu to najgorsze są dziewczyny bo walą tymi podpaskami wszedzie a spotkałem się z czymś takim że i dziewczyna srała pod prysznicem. To że palą to pikuś a jak mu się nie podoba won na stancje. Co do psujacych się wszelkich urządzeń to wina studentów rozwiń
Avatar
III / 25 kwietnia 2013 o 18:37
0
[quote name='miss' timestamp='1366901271' post='762886']
Pan Tadek już na emeryturze
[/quote]

Ojej, pan Tadek..... Mieszkałam w Grzesiu, aż wstyd się przyznać, 18 lat temu, i też wszyscy go znali
Avatar
MM / 25 kwietnia 2013 o 18:19
0
Grześ ma swój klimat, tj. klimat typowych, studenckich melanży z dużą ilością alko, ale też ze śpiewami przy gitarze i rozmowami na niekoniecznie niskim poziomie. Fakt jest taki, że pomieszkiwałam w Grzesiu i zamiast od razu nawalać w 100% na kierowniczkę, to może warto wspomnieć, że niestety ten akademik to zlot największej hołoty z miasteczka. Po pierwsze tanio, po drugie kierowniczka, mimo swoich wad, godzi się z litości na "nieusuwanie" tzw."czarnych owiec", a robi błąd, bo już w innych akademikach za nagminne ekscesy kierownictwo wywala delikwentów. To, że syf. Okej, ale chyba sprzątaczka sama nie zasyfi wc różnymi fekaliami i nie obsmaruje deski, tudzież prysznicy tego typu smarowidłami. Załatwienie potrzeby fizjologicznej w Grzesiu nie raz było nie lada wyczynem. Natomiast zgadzam się z tym, że po pierwsze kierownictwo robi niezapowiedziane wejścia do pokojów, strasząc policją, rodzicami (sic!) itp. Po drugie nepotyzm nie z tej ziemi, ploty na portierni z pożal się Boże portierkami, które robiły zadymę, że ktoś wraca o 4 nad ranem z pracy i ma czelność ich budzić?! Mimo że to ich zapchlony obowiązek i ich zmiana. Nikt nie przeszedł niezauważony obok portierni, czyt. nie obrobiono mu tyłka. O mieszkaniu pojedynczo w pokojach za cenę miejsca w trójce słyszałam, ale sama nie widziałam, więc akurat tego się nie czepiam. Prawda jest taka, że kierowniczce też nie jest łatwo z różnymi ludźmi, którzy tam pomieszkują, raz się komuś coś podaruje, to będzie powtarzał rozróbę. Najlepsi są zaś ci, co najwięcej krwi wszystkim napsuli w tym akademiku, a teraz pierwsi psioczą, czy na forum, czy w postach na fb. Swoją drogą ten "donoszący student" jest żałosny, nawalać na miejsce, w którym się mieszka? Wystarczy wyprowadzić się do innego akademika...jeśli chce mieć się godne warunki i wysoki standard, to niestety trzeba też zapłacić odpowiednią sumkę, a nie narzekać.
Grześ ma swój klimat, tj. klimat typowych, studenckich melanży z dużą ilością alko, ale też ze śpiewami przy gitarze i rozmowami na niekoniecznie niskim poziomie. Fakt jest taki, że pomieszkiwałam w Grzesiu i zamiast od razu nawalać w 100% na kierowniczkę, to może warto wspomnieć, że niestety ten akademik to zlot największej hołoty z miasteczka. Po pierwsze tanio, po drugie kierowniczka, mimo swoich wad, godzi się z litości na "nieusuwanie" tzw."czarnych owiec", a robi błąd, bo już w innych akademikach za nagminne ekscesy... rozwiń
Avatar
miss / 25 kwietnia 2013 o 16:47
0
Pan Tadek już na emeryturze
Avatar
spiczki / 25 kwietnia 2013 o 16:08
0
[quote name='lubelskie woj' timestamp='1366883156' post='762727']
tez pomieszkiwałem w tym akademiku, było super , ale to juz 7 lat minęło jak studia skończyłem. Sporo sie piło, miałem dobra zabawę przez okres studiów .Kasy nie brakował, o bo w wakacje się tyrało za granicą i wystarczało na balety:)na 5 roku się martwiłem, co mogę robic po studiach humanistycznych:)) teraz hmm, poukładane życie, własna firma ( oczywiście niezwiązana z kierunkiem studiów), rodzina , mieszkanie. trochę tęsknie za tym bisurmackim życiem i ludżmi , których poznałem.
ps.a Tadek dalej szefuje w Grzesiu???? pozdrawiam go serdecznie:))) hehehe
[/quote]

Tadka już parę lat nie ma, później był A.. ale chyba za chlanie go wywalili
Grześ cudowne czasy...
[quote name='lubelskie woj' timestamp='1366883156' post='762727']
tez pomieszkiwałem w tym akademiku, było super , ale to juz 7 lat minęło jak studia skończyłem. Sporo sie piło, miałem dobra zabawę przez okres studiów .Kasy nie brakował, o bo w wakacje się tyrało za granicą i wystarczało na balety:)na 5 roku się martwiłem, co mogę robic po studiach humanistycznych:)) teraz hmm, poukładane życie, własna firma ( oczywiście niezwiązana z kierunkiem studiów), rodzina , mieszkanie. trochę tęsknie za tym bisurmacki... rozwiń
Avatar
folkatka / 25 kwietnia 2013 o 14:49
0
Przeciez to jest pisownia sprzed reformy z lat 30.

http://www.malirycerze.koszalin.opoka.org.pl/start/index.php/pl/rozmaitosci/struktury-za/1737-masonerja-tekst-z-1927-roku-pisownia-przed-reform
Avatar
powiem tyle / 25 kwietnia 2013 o 14:43
0
[quote name='Henia :)' timestamp='1366893475' post='762828']
jedna z portjerek
[/quote]

Szkok! Szok! Szok! Dziewczyno jakim cudem Ty w ogóle zdałaś maturę?
Avatar
Henia :) / 25 kwietnia 2013 o 14:37
0
Rzeczy opisane w tym artykule są prawdą. Mieszkam w tym akademiku już jakiś czas i mogę te informację potwierdzić. Dodatkowo na początku roku Pani kierownik zamkneła sale telewizyjną i urządziła sobie w niej składzik. Ogranicza mieszkańcom wychodzenie z akademika w godzinach nocnych a przecież to nie bursa, niektórzy studenci pracują po nocach zresztą w taki sposób nie wolno ograniczać swobody człowieka. Ogólnie kierowniczka traktuje mieszkańców jak by oni byli jej dziećmi, grozi telefonami do rodzicó itd. Śmiech! Fakt że niektórzy mieszkańcy prezentują poziom dzieci z gimnazjum, dewastują akademik i nie potrafią się odpowiednio zachować ale z tego co mi wiadomo to zazwyczaj za niszczenie akademika odpowiedzialnie są osoby rosyjskojęzyczne. Zresztą w innych akademikach jest inne kierownictwo i już nie ma takich problemów z dewastacją. Zbieg okoliczności? Nie. Wydaje mi się że niektórzy mieszkańcy właśnie w ten sposób (choć bardzo zły) wyrażają swoje niezadowolenie w stosunku do kierownictwa. Ponadto jedna z portjerek została zwolniona gdyż była " zbyt miła dla studentów" a druga która jest bardzo chamska, niekulturalna i często bluzga, jest cały czas chroniona przez Panią kierownik. A odnośnie sprawy gdzie mieszkają dwie dziewczyny i jeden chłopak to było prawdą jednak tak już nie jest ale to z innych względów. Chociaż to akurat jest śmiesznie. Pozdrawiam! mimo to i tak Grześ jest najlepszym akademikiem
Rzeczy opisane w tym artykule są prawdą. Mieszkam w tym akademiku już jakiś czas i mogę te informację potwierdzić. Dodatkowo na początku roku Pani kierownik zamkneła sale telewizyjną i urządziła sobie w niej składzik. Ogranicza mieszkańcom wychodzenie z akademika w godzinach nocnych a przecież to nie bursa, niektórzy studenci pracują po nocach zresztą w taki sposób nie wolno ograniczać swobody człowieka. Ogólnie kierowniczka traktuje mieszkańców jak by oni byli jej dziećmi, grozi telefonami do rodzicó itd. Śmiech! Fakt że niektórzy miesz... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 11 0

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 5 1

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 10 3

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 1 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 3

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego 0 0

Karolina Kołeczek z AZS UMCS Lublin i Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska wywalczyli srebrne medale w swoich konkurencjach podczas trzeciego dnia mistrzostw Polski w lekkiej atletyce rozgrywanych w Lublinie

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę 73 18

Motor Lublin miałby wyemitować akcje do kupienia przez wszystkich zainteresowanych, dzięki temu zyskałby pieniądze na działalność. Taką propozycję podsuwa prezydentowi lubelska Fundacja Wolności, która woli, żeby klub nie był – jak obecnie – finansowany z pieniędzy podatników.

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia]
galeria

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia] 9 13

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ma nową siedzibę. Funkcjonująca od stycznia w ramach Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie instytucja mieści się teraz przy ul. Leszka Czarnego 3 w dzielnicy Rury.

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 4 1

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie