Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 kwietnia 2013 r.
17:48
Edytuj ten wpis

Bałagan po zimie, Straż Miejska grozi karami

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 16 A A
Dzikie wysypisko śmieci funkcjonuje pod nasypem kolejowym, na którym oddano niedawno do użytku przys
Dzikie wysypisko śmieci funkcjonuje pod nasypem kolejowym, na którym oddano niedawno do użytku przys

Kwota, którą Ratusz ma na usuwanie dzikich wysypisk okazała się za mała. Straż Miejska grozi śmieciarzom karami i nie wyklucza… czajenia się w krzakach. A do sprzątania są jeszcze place i jezdnie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Już zidentyfikowaliśmy 70 dzikich wysypisk i już wiemy, że 100 tys. zł, które mamy na ten cel nam nie wystarczy – przyznaje Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. – Dwa największe składowiska są tak duże, że pochłonęłyby całą tę kwotę. Jedno znajduje się przy Turystycznej, niedaleko Leclerca, drugie obok torów przy ul. Tęczowej – dodaje Ludwika Stefańczyk, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta. – W sumie potrzeba by nam było 300 tys. zł.

Teraz firmy pracujące na zlecenie miasta usuwają 14 składowisk, m.in. przy Wyżynnej, Herbowej, Jana Sawy, Węglarza, Żelaznej i Śliskiej. – Mają je oczyścić do 24 kwietnia, później zostaną wprowadzone na kolejne składowiska – zapowiada Stefańczyk.

Ściganiem śmieciarzy ma się zająć Straż Miejska. Mundurowi ostrzegają, że będą otwierać worki z odpadami, poszukiwać w nich kopert z adresem i w taki sposób docierać do sprawców. To sprawdzona metoda. – Nie wykluczamy też obserwacji takich miejsc przez funkcjonariuszy – mówi Jacek Kucharczyk, komendant straży. – Prosimy, by zgłaszać nam wszelkie informacje, może uda nam się złapać kogoś na gorącym uczynku.

Poza dzikimi wysypiskami do sprzątania są też miejskie parki i place. – Wprowadziliśmy już wykonawców na ścieżkę rowerową, pl. Litewski, wzgórze zamkowe, dojścia do przystanków przy Północnej, zejście z Wyżynnej do wąwozu i do parku Rury – wylicza Stefańczyk. Firmy zaczęły pracę w poniedziałek, na wszystko mają miesiąc.

Do końca kwietnia z głównych dróg ma zniknąć wysypany zimą piach. – Szacujemy, że wydatki na to wyniosą około 600 tys. złotych. Do dziś oczyściliśmy ponad 30 ulic w centrum – oblicza Adam Borowy, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Mostów. Sprzątnięte mają też być przejścia podziemne pod ulicami. – Oczyszczane było już to pod ul. Zana i pod Łęczyńską – dodaje.

Miasto czeka ponadto naprawa dróg gruntowych. – Mamy ich 120 km – mówi Żuk. Na razie mają tam pracować równiarki, dopiero później wysypywany będzie tam gruz lub tzw. kora asfaltowa. Prezydent przyznaje jednocześnie, że w kasie nie ma pieniędzy na to, by w Lublinie nie było już czegoś takiego jak "droga gruntowa”. – Nasze potrzeby w zakresie dróg sięgają blisko 500 mln zł – kwituje Żuk.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
sądzia okręgowy / 19 kwietnia 2013 o 12:28
0
Jak BARANIE ŁBY nie pilnują,nie egzekwują przepisów prawa to wory na plecy i sami niech zbierają,jak nie to pozbawić ich wynagrodzenia.
Avatar
Lublinianka / 19 kwietnia 2013 o 12:17
0
Ja proponuję, żeby Straż Miejska rozglądając sie za psami na osiedlu Chopina, zwróciła przy okazji uwagę na sterty śmieci wokół alejek i boisk. Trzeba wymagać od wszystkich.
Avatar
demokracja / 19 kwietnia 2013 o 10:58
0
Nowy podatek śmieciowy - dotychczas śmieci kosztowały miesięcznie 33 zł za 2 kosze po 120l, a od lipca będą kosztowały np. 69zł za conalmniej 3 głowy. A jeśli chcecie wykaz argumentów to: "bo tak". Płacisz za siebie, za tego co wysypuje na miejskiej działce, za pensje na nowo utworzonych stanowiskach urzedników oddelegowanych do brania nowych pensji, za raty kredytów, których sam nie brałeś i nigdy byś nie wzioł i cała masy innych ukrytych kosztów.
Avatar
mało długów? / 19 kwietnia 2013 o 10:48
0
A że nie ma pieniędzy w kasie miastą, to trzeba postawić stadion, żeby jeszcze bardziej i dłużej ich nie było, ale swoi dobrze na tym wyjdą. Bo długi miasta nie są przecież problemem ani prezydenta ani rady miasta...
Avatar
troskliwy o czystość / 19 kwietnia 2013 o 08:05
0
nim straz wiejska zacznie nas karać to komendant tyuch nadludzi powinien przeprowadzić im szkolenie
z KULTURY OSOBISTEJ. Swego czasu jechałem za oznakowanym samochodem SM, z okna "wystrzelił"
niedopałek papierosa. Udało misię dodzwonić dna telefon alarmowy, gzdie dowiedziałem się ,że w strazy miejskiej nie ma palących i zebym zajął się własnymi problemami a nie monitorowanem pracy strażników.
Ponadto zrobiło się ciepło , w związku z powyższym kierowcy ze straży jeżdzą z łokciem za oknem. A potem zwolnionko i choroba zawodowa.
Avatar
polka / 19 kwietnia 2013 o 07:43
0
Bardzo proszę o spacer po ulicy ROBOTNICZEJ tam to dopiero jest śmietnik,ale to tak naprawdę z nieba nie spada a my za to płacimy Pozdrawiam i miłego spaceru w razie zmęczenia można posiedzieć na fotelach
Avatar
mik / 19 kwietnia 2013 o 07:28
0
[quote name='Sylwek.' timestamp='1366311346' post='760031']
a co ty pie...lony burku jestes od wymierzania kary? Sam zes chamem nie potrafiacym zyc z ludzmi w komitywie. Na twoja posesje....? To ciekawe skad miales nakradzione pieniadze, zeby miec wlasna posesje!
Juz nie nie te czasy, ze wasze sa kamienice a nas Polakow ulice!
[/quote]

[sub]Sylwek - baran to mało powiedziane[/sub]
Avatar
Sylwek. / 18 kwietnia 2013 o 20:55
0
[quote name='Strus pedziwiatr....' timestamp='1366306073' post='759995']
Kto jest za to odpowiedzialny, pytasz...otoz odpowiedzialnosc ponosi chamstwo nie umiejace zyc w nowoczesnym swiecie! Chamstwo bez wzgledu na rodowod jest najwieksza zakala naszych miast i wsi. To nie wina Zaka, czy innego urzednika, ale nas samych dajacych przyzwolenie na tego typu zachowania. Wina rowniez naszych sadow, a to odczulem na wlasnej skorze przylapujac jedno takie bydle, ktore wrzucilo na moja posesje dwa wypchane worki smieci. Dalem tej mendzie po mordzie i niechcacy wybilem zab. Teraz place nie tylko nalozona grzywne, ale i koszt leczenia tej spolecznej wszy!
[/quote]
a co ty pie...lony burku jestes od wymierzania kary? Sam zes chamem nie potrafiacym zyc z ludzmi w komitywie. Na twoja posesje....? To ciekawe skad miales nakradzione pieniadze, zeby miec wlasna posesje!
Juz nie nie te czasy, ze wasze sa kamienice a nas Polakow ulice!
[quote name='Strus pedziwiatr....' timestamp='1366306073' post='759995']
Kto jest za to odpowiedzialny, pytasz...otoz odpowiedzialnosc ponosi chamstwo nie umiejace zyc w nowoczesnym swiecie! Chamstwo bez wzgledu na rodowod jest najwieksza zakala naszych miast i wsi. To nie wina Zaka, czy innego urzednika, ale nas samych dajacych przyzwolenie na tego typu zachowania. Wina rowniez naszych sadow, a to odczulem na wlasnej skorze przylapujac jedno takie bydle, ktore wrzucilo na moja posesje dwa wypchane worki smi... rozwiń
Avatar
poszukiwacz zuczkow / 18 kwietnia 2013 o 20:38
0
zuku ty nie wydawaj publicznych pieniędzy na sprzątanie tylko szukaj tych co te śmieci wyrzucili i niech oni płacą - bo wydać publiczna kasę to łatwo i dać zarobić firmom sprzątającym - ale to nie tedy droga winni musza byc odnalezieni - za wszelka cenę - zuku goń SM do roboty
Avatar
piotr / 18 kwietnia 2013 o 20:12
0
Jak zwykle zwracam uwagę na całoroczny śmietnik w okolicy ulicy Garbarskiej ,właścicielem działki jest jakiś dygnitarz z Warszawy na którego nie ma mocnych w naszym Urzędzie Miejskim.Najwygodniej jest ukarać pionka i odwrócić głowę w drugą stronę.
Avatar
sądzia okręgowy / 19 kwietnia 2013 o 12:28
0
Jak BARANIE ŁBY nie pilnują,nie egzekwują przepisów prawa to wory na plecy i sami niech zbierają,jak nie to pozbawić ich wynagrodzenia.
Avatar
Lublinianka / 19 kwietnia 2013 o 12:17
0
Ja proponuję, żeby Straż Miejska rozglądając sie za psami na osiedlu Chopina, zwróciła przy okazji uwagę na sterty śmieci wokół alejek i boisk. Trzeba wymagać od wszystkich.
Avatar
demokracja / 19 kwietnia 2013 o 10:58
0
Nowy podatek śmieciowy - dotychczas śmieci kosztowały miesięcznie 33 zł za 2 kosze po 120l, a od lipca będą kosztowały np. 69zł za conalmniej 3 głowy. A jeśli chcecie wykaz argumentów to: "bo tak". Płacisz za siebie, za tego co wysypuje na miejskiej działce, za pensje na nowo utworzonych stanowiskach urzedników oddelegowanych do brania nowych pensji, za raty kredytów, których sam nie brałeś i nigdy byś nie wzioł i cała masy innych ukrytych kosztów.
Avatar
mało długów? / 19 kwietnia 2013 o 10:48
0
A że nie ma pieniędzy w kasie miastą, to trzeba postawić stadion, żeby jeszcze bardziej i dłużej ich nie było, ale swoi dobrze na tym wyjdą. Bo długi miasta nie są przecież problemem ani prezydenta ani rady miasta...
Avatar
troskliwy o czystość / 19 kwietnia 2013 o 08:05
0
nim straz wiejska zacznie nas karać to komendant tyuch nadludzi powinien przeprowadzić im szkolenie
z KULTURY OSOBISTEJ. Swego czasu jechałem za oznakowanym samochodem SM, z okna "wystrzelił"
niedopałek papierosa. Udało misię dodzwonić dna telefon alarmowy, gzdie dowiedziałem się ,że w strazy miejskiej nie ma palących i zebym zajął się własnymi problemami a nie monitorowanem pracy strażników.
Ponadto zrobiło się ciepło , w związku z powyższym kierowcy ze straży jeżdzą z łokciem za oknem. A potem zwolnionko i choroba zawodowa.
Avatar
polka / 19 kwietnia 2013 o 07:43
0
Bardzo proszę o spacer po ulicy ROBOTNICZEJ tam to dopiero jest śmietnik,ale to tak naprawdę z nieba nie spada a my za to płacimy Pozdrawiam i miłego spaceru w razie zmęczenia można posiedzieć na fotelach
Avatar
mik / 19 kwietnia 2013 o 07:28
0
[quote name='Sylwek.' timestamp='1366311346' post='760031']
a co ty pie...lony burku jestes od wymierzania kary? Sam zes chamem nie potrafiacym zyc z ludzmi w komitywie. Na twoja posesje....? To ciekawe skad miales nakradzione pieniadze, zeby miec wlasna posesje!
Juz nie nie te czasy, ze wasze sa kamienice a nas Polakow ulice!
[/quote]

[sub]Sylwek - baran to mało powiedziane[/sub]
Avatar
Sylwek. / 18 kwietnia 2013 o 20:55
0
[quote name='Strus pedziwiatr....' timestamp='1366306073' post='759995']
Kto jest za to odpowiedzialny, pytasz...otoz odpowiedzialnosc ponosi chamstwo nie umiejace zyc w nowoczesnym swiecie! Chamstwo bez wzgledu na rodowod jest najwieksza zakala naszych miast i wsi. To nie wina Zaka, czy innego urzednika, ale nas samych dajacych przyzwolenie na tego typu zachowania. Wina rowniez naszych sadow, a to odczulem na wlasnej skorze przylapujac jedno takie bydle, ktore wrzucilo na moja posesje dwa wypchane worki smieci. Dalem tej mendzie po mordzie i niechcacy wybilem zab. Teraz place nie tylko nalozona grzywne, ale i koszt leczenia tej spolecznej wszy!
[/quote]
a co ty pie...lony burku jestes od wymierzania kary? Sam zes chamem nie potrafiacym zyc z ludzmi w komitywie. Na twoja posesje....? To ciekawe skad miales nakradzione pieniadze, zeby miec wlasna posesje!
Juz nie nie te czasy, ze wasze sa kamienice a nas Polakow ulice!
[quote name='Strus pedziwiatr....' timestamp='1366306073' post='759995']
Kto jest za to odpowiedzialny, pytasz...otoz odpowiedzialnosc ponosi chamstwo nie umiejace zyc w nowoczesnym swiecie! Chamstwo bez wzgledu na rodowod jest najwieksza zakala naszych miast i wsi. To nie wina Zaka, czy innego urzednika, ale nas samych dajacych przyzwolenie na tego typu zachowania. Wina rowniez naszych sadow, a to odczulem na wlasnej skorze przylapujac jedno takie bydle, ktore wrzucilo na moja posesje dwa wypchane worki smi... rozwiń
Avatar
poszukiwacz zuczkow / 18 kwietnia 2013 o 20:38
0
zuku ty nie wydawaj publicznych pieniędzy na sprzątanie tylko szukaj tych co te śmieci wyrzucili i niech oni płacą - bo wydać publiczna kasę to łatwo i dać zarobić firmom sprzątającym - ale to nie tedy droga winni musza byc odnalezieni - za wszelka cenę - zuku goń SM do roboty
Avatar
piotr / 18 kwietnia 2013 o 20:12
0
Jak zwykle zwracam uwagę na całoroczny śmietnik w okolicy ulicy Garbarskiej ,właścicielem działki jest jakiś dygnitarz z Warszawy na którego nie ma mocnych w naszym Urzędzie Miejskim.Najwygodniej jest ukarać pionka i odwrócić głowę w drugą stronę.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 62 8

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 3 1

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 12 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!