Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 lutego 2017 r.
9:50

Bardzo ślisko na drogach. Zderzenie 12 samochodów na drodze S12

Autor: Zdjęcie autora pab
245 66 A A

Aż 12 samochodów wzięło udział w kolizji w Wierzchowiskach na drodze ekspresowej S12 między węzłem Piaski Zachód, a węzłem Świdnik.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do zdarzenia doszło około godz. 9. Policjanci ruchu drogowego wstępnie ustalili, że jadąca volkswagen w kierunku Lublina mieszkanka powiatu chełmskiego straciła panowanie nad kierownicą i uderzyła w barierkę. Kontrolę nad autem utracił także kierowca jadący z tyłu, którego samochód również wpadł w barierkę.

Kolizji nie uniknęły również następne nadjeżdżające pojazdy i w efekcie w karambolu wzięło udział aż 12 samochodów. Skończyło się na szczęście jedynie na porozbijanych samochodach i kilkugodzinnych utrudnieniach w ruchu.

Mnóstwo kolizji (aktualizacja, godz. 13:50)

Na parkingu przy ul. Dulęby doszło do kolizji dwóch aut. Podczas cofania jeden z kierowców nie zachował należytej ostrożności.

W miejscowości Dys samochód osobowy uderzył w budynek. Jedna osoba, najprawdopodobniej kierujący autem, trafiła do szpitala.

W okolicach szkoły przy ul. Symfonicznej doszło do kolizji dwóch aut osobowych.

Na stacji paliw przy al. Smorawińskiego osobowy hyundai uderzył w słupek.

>>> Aktualizacja, godz. 13:13

Na ul. Nadbystrzyckiej tuż za skrzyżowaniem z Zana samochód osobowy uderzył w tył trolejbusu.

Jak ostrzegają policjanci w całym Lublinie dochodzi do bardzo wielu kolizji.

Na ul. Otella samochód uszkodzil znak drogowy.

Na ul. Jana Sawy zderzyły się dwa pojazdy. Na ul. Dunikowskiego również zderzyły się dwa samochody.

Na ul. Orkana w okolicach galerii handlowej samochód wjechał w słup.

Na ul. Bazylianówka zderzyły się dwa pojazdy.

Do poważnego wypadku doszło w Garbowie II. Dachował tam samochód. Poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

>>> Aktualizacja, godz. 11:10)

Na skrzyżowaniu ul. Poligonowej i Willowej samochód osobowy uderzył w sygnalizator świetlny.

W Elizówce przy stacji paliw Orlen zderzyły się dwa samochody osobowe.

Przy ul. Kalinowszczyzna samochód osobowy uderzył w zaparkowany pojazd.

Na skrzyżowaniu ul. Zelwerowicza i Koncertowej samochód osobowy uderzył w znak drogowy.

Do podobnego zdarzenia doszło przy ul. Koncertowej na wysokości Braci Wieniawskich. Tam także samochód uderzył w znak.

>>>

Na ul. Lwowskiej na przystanku plac Singera zderzyły się dwa autobusy.

Na ul. Jana Pawła II, na rondzie koło stacji paliw Lukoil, samochód uszkodził sygnalizator świetlny.

Na skrzyżowaniu al. Kompozytorów Polskich i Elsnera zderzyły się dwa samochody.

Na skrzyżowaniu al. Spółdzielczości Pracy i ul. Do Dysa samochód wjechał w słup. Podobnie stało się na pl. Bychawskim. Tam również kierowca uderzył w sygnalizator.

W miejscowości Barak na drodze krajowej nr 17 samochód wjechał do rowu.

Śliskie drogi i chodniki

Padający w nocy marznący deszcz spowodował w wielu miejscach gołoledź. Bardzo śliskie są zwłaszcza mniejsze drogi osiedlowe. Niektóre chodniki przypominają lodowiska.

>>>

Wasze zdjęcia i filmy: alarm24@dziennikwschodni.pl

Komentarze 66

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 lutego 2017 o 13:47
+1
rano widziałem na moim osiedlu jak z bloku wy***ył potężny wilczur tak przebierał łapami aż odjechał na tym lodzie chyba z 8 metrów na grzbiecie uśmiałem się. ale jak przeczytałem co się działo rano to siedzę w chałupie i nosa na zewnętrzny świat nie wychylam wszystkim poszkodowanym w dniu dzisiejszym współczuję i życzę szybkiego powrotu do zdrowia
Avatar
Gość / 5 lutego 2017 o 13:41
+1
Wpiszcie sobie w dowolnej wyszukiwarce hasło: "paraliż kominikacyjny w ..(tu dowole, miasto, państwo) z powodu gołoledziu". To się zdziwicie. Inaczej mówiąc, z gołoledzia nikt ani nigdzie nie wygrał i nie wygra.
Avatar
Gość / 5 lutego 2017 o 12:33
+1
Na s12 (jak i na wielu innych drogach) przyczyną jest niezachowanie bezpiecznej odległości. Jadę w kolumnie i widzę jak koleś (albo baba) jedzie za tirem przez kilkanaście km siedząc mu na zderzaku. Nie, nie wyprzedza go (sic!) Nic nie widzi, nie wie czy nie zbliżają się do niebezpieczenstwa i tir nie zacznie nagle hamować. A poza tym nie zachowując odstępu nie umożliwia innemu kierowcy na wyprzedzenie go, a później wyprzedzenie tira. Debile na drogach jak i w życiu codziennym. Dlatego: kocham Polskę, nienawidzę jej mieszkańców.
Avatar
Gość / 5 lutego 2017 o 12:32
+1
No jak zwykle czarny asfalt to gaz do dechy i na maxa expresowka.ludzie zimowe opony napedy na 4 kola i te wasze systemy rozne abs esp asp agd nie pomoga
Avatar
Gość / 5 lutego 2017 o 12:30
+1
Odwoziłem żonę na pociąg do Warszawy ok. 9.00 . Na ekspresówce mijałem solarki a warunki były tragiczne. Wydaje mi się że za późno zaczęli sypać. Pomimo uważnej i ostrożnej jazdy przy zjeździe na Kalinówkę sam byłbym w rowie .. ale udało się. Swoją drogą wyprzedzające mnie samochody jadące ponad 100 km/h ....to debilizm.
Avatar
Gość / 9 lutego 2017 o 18:28
0
Ja się pytam DLACZEGO BEZROBOTNI NIE PRACUJĄ _ za co biorą kasę - NIECH ODŚNIEŻAJĄ, PORZĄDKUJĄ, PRACUJĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 9 lutego 2017 o 11:20
0
Nie macie informacji z ubiegłego roku?
Avatar
Gość / 7 lutego 2017 o 21:11
0
takie macie pojecie o jezdzie jak widac na zdjeciach
Avatar
Jolanta / 7 lutego 2017 o 13:04
0
Witam Panią. Chciałabym się z Panią pilnie skontaktować w sprawie wypadku jolanta.bielewska@o2.pl Ważna sprawa.
Avatar
Gość / 6 lutego 2017 o 09:27
0
Ja wczoraj jechałam z dzieckiem i mijalam ten wypadek , a jeżeli chodzi o nawierzchnię to było strasznie jechałam z 60 km/h ponieważ wogle nie bylo chamowania....a samochody które mnie mijały odpowiedzialności jechały ponad 100 km/h
Avatar
Gość / 9 lutego 2017 o 18:28
0
Ja się pytam DLACZEGO BEZROBOTNI NIE PRACUJĄ _ za co biorą kasę - NIECH ODŚNIEŻAJĄ, PORZĄDKUJĄ, PRACUJĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 9 lutego 2017 o 11:20
0
Nie macie informacji z ubiegłego roku?
Avatar
Gość / 7 lutego 2017 o 21:11
0
takie macie pojecie o jezdzie jak widac na zdjeciach
Avatar
Jolanta / 7 lutego 2017 o 13:04
0
Witam Panią. Chciałabym się z Panią pilnie skontaktować w sprawie wypadku jolanta.bielewska@o2.pl Ważna sprawa.
Avatar
Gość / 6 lutego 2017 o 09:27
0
Ja wczoraj jechałam z dzieckiem i mijalam ten wypadek , a jeżeli chodzi o nawierzchnię to było strasznie jechałam z 60 km/h ponieważ wogle nie bylo chamowania....a samochody które mnie mijały odpowiedzialności jechały ponad 100 km/h
Avatar
lol / 6 lutego 2017 o 08:17
0
gddkia podpisała umowy które nie są egzekwowane, firmy zajmujące się odśnieżaniem biorą kasę   czy pada śnieg czy nie (dotyczy tylko drogi S 12), odśnieża to mniej kasy zostanie, nie odśnieża zostaje więcej, wiec po co odśnieżać, z umów tych wynika jasno w jakim czasie mają doprowadzić drogę do odpowiedniego standardu, do dnia dzisiejszego na węzłach – łącznikach do S jest śnieg i lód. Po prostu gddkia nie egzekwuje odpowiednio podpisanych umów  jest monitoring, GPS, służby monitorujące, i nic z tego nie wynika powinni obciążać karami firmy które się zajmują i może było by o wiele lepiej. Dla osób poszkodowanych proponował bym poprosić o wgląd do umów pomiędzy gddkia a wykonawcami (umowy muszą udostępnić) i starać się  wyegzekwować odszkodowanie i pokrycie strat materialnych i moralnych. 
gddkia podpisała umowy które nie są egzekwowane, firmy zajmujące się odśnieżaniem biorą kasę   czy pada śnieg czy nie (dotyczy tylko drogi S 12), odśnieża to mniej kasy zostanie, nie odśnieża zostaje więcej, wiec po co odśnieżać, z umów tych wynika jasno w jakim czasie mają doprowadzić drogę do odpowiedniego standardu, do dnia dzisiejszego na węzłach – łącznikach do S jest śnieg i lód. Po prostu gddkia nie egzekwuje odpowiednio podpisanych umów  jest monitoring, GPS, służby monitorujące, i nic z tego nie wynika powinni ob... rozwiń
Avatar
Mmmmmmm / 5 lutego 2017 o 18:47
0
Dzisiaj ok godz 9 jechałem ta trasa, od samego kurowa gdzie zaczyna się s17 była istna szklanka a niektórzy pseudo kierowcy gnali bez wyobraźni jakby Crocsy w Lidlu rzucili w promocji. Potem pretensje do całego świata że GDDKiA nie posypala drogi. Ludzie, trochę wyobraźni. 
Avatar
Gość / 5 lutego 2017 o 18:05
0
Nie ma przepisu zobowiązującego zarządcę drogi do utrzymania jej w takim stanie, który pozwalał by na jazdę bez żadnych ograniczeń o każdej porze dnia czy roku, a za brak wyobraźni i zdrowego rozsądku kierowcy karał zarządcę, burmistrza, wójta, premiera, zamiast więc mędrkować przestańcie na drogach kozakować
Avatar
Gość / 5 lutego 2017 o 17:35
0
Ludzie szczekacie na siebie na wzajem jak psy, żal mi was. 
Avatar
Miodek / 5 lutego 2017 o 17:20
0
Ślisko -encyklopedia
Zobacz wszystkie komentarze 66

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 14 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 463 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!