Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 sierpnia 2013 r.
17:12
Edytuj ten wpis

Będą landarty na lotnisku Lublin. Urząd Lotnictwa Cywilnego się zgodził

Autor: Zdjęcie autora mag
0 29 A A
Wstępne projekty landartów prezentowały m.in. pszczoły, które miały nawiązywać do "latania z sensem
Wstępne projekty landartów prezentowały m.in. pszczoły, które miały nawiązywać do \"latania z sensem

Urząd Lotnictwa Cywilnego zgodził się, żeby na lotnisku w Świdniku powstały landarty – wielkie ziemne obrazy wysiane z roślin lub wyryte w ziemi, które można podziwiać z lotu ptaka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Dostaliśmy zgodę z ULC na landarty pod pewnymi warunkami. Dostosowując się do nich wyznaczyliśmy lokalizację na trawiastym lotnisku, które przylega bezpośrednio do nowego lotniska – mówi Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin.

Spółka zwróciła się już do Jarosława Koziary, pomysłodawcy i wykonawcy landartów, by przedstawił listę roślin, których użyje do wykonania naziemnych obrazów. – Kiedy będziemy już ją mieli, wystąpimy do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska o opinię, czy możemy je wysiać na tym terenie. To konieczne, ponieważ jest to obszar chroniony Natura 2000 – dodaje Jankowski.

Jarosław Koziara zaplanował 10 obiektów o szerokości od 100 do 250 metrów. Wstępne projekty landartów prezentowały m.in. pszczoły, które – jak mówił artysta – miały nawiązywać do "latania z sensem”. – To fajne przesłanie, wpisujące się w naszą koncepcję – podkreśla Jankowski. – Musimy mieć jednak nowe projekty w związku z lokalizacją landartów na trawiastym lotnisku.

Jarosław Koziara zajmuje się landartami od wielu lat. Jest pomysłodawcą i organizatorem LandArt Festiwal w Zwierzyńcu.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Bralczyk / 14 listopada 2013 o 12:15
0

Pan Możdżyński ma 100 % racji, bo na pewno w języku polskim znajdzie się odpowiednie określenie - nazwa na takie urządzenie terenu. Pomysł jest bardzo doby i unikalny nawet w świecie. Niestety, ja też w pierwszej chwili myślałem, że obok lotniska będą nam tworzyć LANDRATY i oczywiście szukać LANDRATA.

Avatar
kino / 22 sierpnia 2013 o 23:03
0

Tanie kino. Kino niekomercyjne. Kino festiwalowe. Klasyka kina B) 


Dyskusyjny Klub Filmowy 16 - spotkajmy się przed dużym ekranem

https://www.facebook.com/Dkf16

Avatar
małe VOOVOO / 22 sierpnia 2013 o 18:34
0

a jakie kible są z Świdnik Airport.?Czy artysta będzie mógł się dobrze wys..ać?

http://www.youtube.com/watch?v=AJqthVnJx1Y

Avatar
LUB / 22 sierpnia 2013 o 11:34
0

Lepsze od ILS-u?

Avatar
Grzegorz Możdżyński / 21 sierpnia 2013 o 21:18
0

Land-co ??!?!?@#$%???

Nie, no błagam - naprawdę nie potraficie już pisać po polsku??? 

Przecież kilka wierszy dalej pojawia się określenie "naziemne obrazy" - bardzo trafne i, właśnie, obrazowe.

Czy naprawdę autor tekstu ma aż tak poważne kompleksy, by używać zniekształconych, spolszczonych anglojęzycznych słów???

Co dalej?  Landing stripy? Tejkof zony? Eirporty? Plejn wingsy?

Masakra. Kompromitujecie się tylko....

Avatar
without kilsta / 21 sierpnia 2013 o 18:57
0

Kur... jak zwykle znajdzie się jakiś narzekający palant, któremu nic się nie podoba. Ludzie, skąd w was tyle pesymizmu, tyle narzekania? Idźcie leczyć swoje życiowe niepowodzenia i frustracje do psychiatry, a nie przelewacie je w formie narzekań na publicznym forum internetowym.

A pomysł bardzo fajny i oby został jak najszybciej zrealizowany :)

ale po co ?

Avatar
tarara / 21 sierpnia 2013 o 13:49
0

Ciekawe ile ten stary menel  zainkasuje za to? 

Powinno mu wystarczyć na kolejną kąpiel w fontannie miejskiej.

Avatar
Koziara-tararara / 21 sierpnia 2013 o 12:56
0

Ciekawe ile ten stary menel  zainkasuje za to? 

Avatar
usuare rests / 21 sierpnia 2013 o 10:29
0

Teraz na lotnisku będziemy mieli rebus dla przedszkolaków nad którym ludzie i tak się nie będą zastanawiali bo jest nieciekawy graficznie.
 

Avatar
szok!!! / 21 sierpnia 2013 o 09:24
0

żałosne! co za debil to wymyslił jakiś koziołek czy napis jakis witamy zegnamy to bymrozumiał ale takich głupot po panu prezesie się nie spodziewałem

Avatar
Bralczyk / 14 listopada 2013 o 12:15
0

Pan Możdżyński ma 100 % racji, bo na pewno w języku polskim znajdzie się odpowiednie określenie - nazwa na takie urządzenie terenu. Pomysł jest bardzo doby i unikalny nawet w świecie. Niestety, ja też w pierwszej chwili myślałem, że obok lotniska będą nam tworzyć LANDRATY i oczywiście szukać LANDRATA.

Avatar
kino / 22 sierpnia 2013 o 23:03
0

Tanie kino. Kino niekomercyjne. Kino festiwalowe. Klasyka kina B) 


Dyskusyjny Klub Filmowy 16 - spotkajmy się przed dużym ekranem

https://www.facebook.com/Dkf16

Avatar
małe VOOVOO / 22 sierpnia 2013 o 18:34
0

a jakie kible są z Świdnik Airport.?Czy artysta będzie mógł się dobrze wys..ać?

http://www.youtube.com/watch?v=AJqthVnJx1Y

Avatar
LUB / 22 sierpnia 2013 o 11:34
0

Lepsze od ILS-u?

Avatar
Grzegorz Możdżyński / 21 sierpnia 2013 o 21:18
0

Land-co ??!?!?@#$%???

Nie, no błagam - naprawdę nie potraficie już pisać po polsku??? 

Przecież kilka wierszy dalej pojawia się określenie "naziemne obrazy" - bardzo trafne i, właśnie, obrazowe.

Czy naprawdę autor tekstu ma aż tak poważne kompleksy, by używać zniekształconych, spolszczonych anglojęzycznych słów???

Co dalej?  Landing stripy? Tejkof zony? Eirporty? Plejn wingsy?

Masakra. Kompromitujecie się tylko....

Avatar
without kilsta / 21 sierpnia 2013 o 18:57
0

Kur... jak zwykle znajdzie się jakiś narzekający palant, któremu nic się nie podoba. Ludzie, skąd w was tyle pesymizmu, tyle narzekania? Idźcie leczyć swoje życiowe niepowodzenia i frustracje do psychiatry, a nie przelewacie je w formie narzekań na publicznym forum internetowym.

A pomysł bardzo fajny i oby został jak najszybciej zrealizowany :)

ale po co ?

Avatar
tarara / 21 sierpnia 2013 o 13:49
0

Ciekawe ile ten stary menel  zainkasuje za to? 

Powinno mu wystarczyć na kolejną kąpiel w fontannie miejskiej.

Avatar
Koziara-tararara / 21 sierpnia 2013 o 12:56
0

Ciekawe ile ten stary menel  zainkasuje za to? 

Avatar
usuare rests / 21 sierpnia 2013 o 10:29
0

Teraz na lotnisku będziemy mieli rebus dla przedszkolaków nad którym ludzie i tak się nie będą zastanawiali bo jest nieciekawy graficznie.
 

Avatar
szok!!! / 21 sierpnia 2013 o 09:24
0

żałosne! co za debil to wymyslił jakiś koziołek czy napis jakis witamy zegnamy to bymrozumiał ale takich głupot po panu prezesie się nie spodziewałem

Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 0 0

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 4 4

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 0 2

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 4 9

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 7

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 21 12

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 36 4

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 6

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 17

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 1

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 18 17

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!