Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 grudnia 2018 r.
13:16

Lublin: Urzędnicy na kierowniczych stanowiskach będą mogli zarobić więcej

Autor: Zdjęcie autora drs
0 32 A A

Prezydent podniósł maksymalne kwoty wynagrodzeń dla kierowników i zastępców kierowników miejskich jednostek i zakładów budżetowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi m.in. o Zarząd Dróg i Mostów, Zarząd Transportu Miejskiego, Miejski Urząd Pracy, Straż Miejską, czy Zarząd Nieruchomości Komunalnych.

Zgodnie z wydanym przez prezydenta zarządzeniem maksymalne wynagrodzenie zasadnicze kierownika może wynieść 5800 zł (dotychczas 5600 zł), a maksymalny dodatek funkcyjny 2500 zł (dotąd 2200 zł). Górny próg wynagrodzenia zasadniczego dla zastępcy kierownika został podniesiony do 5000 zł (dotychczas wynosił 4600 zł), natomiast dodatku funkcyjnego do kwoty 2000 zł (do tej pory 1800 zł).

Prezydenckie zarządzenie mówi również, że kierownicy miejskich jednostek budżetowych i ich zastępcy mogą dostawać dodatek specjalny „z tytułu okresowego zwiększenia obowiązków służbowych lub powierzenia dodatkowych zadań”. Taki dodatek nie może przekraczać „50 proc. łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego”.

Dotychczasowe zasady, które zostały uchylone przez prezydenta, określały maksymalne kwoty dodatku specjalnego: 1500 zł dla kierownika jednostki oraz 1000 zł dla jego zastępcy. 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 grudnia 2018 r. o 15:49
Wszystko drożeje za dojnej zmiany to i pensje muszą iść do góry
Avatar
kamil / 9 grudnia 2018 r. o 13:33
No jak to platformersi, muszą się nachapać  ;)
 no tak pisy napewno by zmniejszyly jakby u koryta w miescie byli. za darmo po urzedach kierownicy by robili. juz to widze 
Avatar
dojna zmiana jest tylko jedna / 9 grudnia 2018 r. o 15:58
No jak to platformersi, muszą się nachapać  ;)
 ***s://***dziennikwschodni.pl/lublin/ekstra-zarobki-radnych-pis,n,1000219485.html
Avatar
śmieszne pieniądze / 9 grudnia 2018 r. o 15:55
socjolog Pruszkowski w PGE zarabia 53 tyś. zł miesięcznie a każda premia i nagroda mu się po prostu należy
Avatar
xzx / 9 grudnia 2018 r. o 13:33
No jak to platformersi, muszą się nachapać  ;)
 No tak, ale to i tak mniej niż 40 mln!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 9 grudnia 2018 r. o 16:33
Ale się podnóżki Kaczora rzuciły do komentowania. Szkoda wielka, że nie są tak wylewni do komentowania, gdy DW pisze o zarobkach Pruszkowskiego, Frani, Muszyńskiego oraz reszty "fachowców" należących do tzw. "dobrej zmiany".
Avatar
Gość / 9 grudnia 2018 r. o 23:35
Policjanci , służby mundurowe, nauczyciele , pielęgniarki teraz urzędniczy nadzorcy dostali podwyżki od 400 po 1000 zł dzieciakom dano po 500 zł natomiast emerytom i rencistom podwyższono o 20 - 30 złotych. Rynek zareagował podwyżkami cen . Efekt- Rząd chwali się zlikwidowanym ubóstwem pośród dzieci i młodzieży ale zdaje się nie zauważać że tym posunięciem naraził na nędzę seniorów . Myślę że my seniorzy powinniśmy się zrewanżować rządzącym tym samym i to przy najbliższych wyborach .To nasze pokolenie było pokoleniem najbardziej okradanym przez mafijne rządy , agenturalne interesy. Mieliśmy nadzieje ale na nadziejach się skończyło. PiS dzięki emerytom odniosło sukces ale zdaje się że o tym ktoś na górze zapomniał. Dzisiaj, najwidoczniej tylko tym co tupią i z łatwością korzystają z L-4 lepiej się powodzi
Policjanci , służby mundurowe, nauczyciele , pielęgniarki teraz urzędniczy nadzorcy dostali podwyżki od 400 po 1000 zł dzieciakom dano po 500 zł natomiast emerytom i rencistom podwyższono o 20 - 30 złotych. Rynek zareagował podwyżkami cen . Efekt- Rząd chwali się zlikwidowanym ubóstwem pośród dzieci i młodzieży ale zdaje się nie zauważać że tym posunięciem naraził na nędzę seniorów . Myślę że my seniorzy powinniśmy się zrewanżować rządzącym tym samym i to przy najbliższych wyborach .To nasze pokolenie było pokoleniem najbardziej okradany... rozwiń
Avatar
emerytka / 9 grudnia 2018 r. o 23:22
Ludzi wykształconych należy nagradzać. A, że zarobią więcej się cieszyć.  W końcu zarobioną kasę zostawią w lubelskich knajpach, sklepach, u lubelskich przedsiębiorców, którzy będą remontowali im mieszkania i domy. W sposób pośredni przełoży się to na podwyżki dla pracowników. Brawo Prezydent Żuk!
Avatar
Gość / 9 grudnia 2018 r. o 16:08
symboliczne podwyżki, no ale najważniejsze, że trolle z PiS mogą trochę pohejtować
Avatar
Ciekawa / 9 grudnia 2018 r. o 16:00
Coś cisza o najlepszej kandydatce najlepszej matce i córce na świecie a nawet najlepszej kierowniczce na świecie co miała być najlepszym burmistrzem na świecie ????
Avatar
emeryt / 10 grudnia 2018 r. o 10:06
Policjanci , służby mundurowe, nauczyciele , pielęgniarki teraz urzędniczy nadzorcy dostali podwyżki od 400 po 1000 zł dzieciakom dano po 500 zł natomiast emerytom i rencistom  podwyższono o 20 - 30 złotych. Rynek zareagował podwyżkami cen . Efekt- Rząd chwali się zlikwidowanym ubóstwem  pośród dzieci i młodzieży ale zdaje się nie zauważać że tym posunięciem naraził na nędzę seniorów . Myślę że my seniorzy powinniśmy się zrewanżować rządzącym tym samym i to przy najbliższych wyborach .To nasze pokolenie było pokoleniem najbardziej okradanym przez mafijne rządy , agenturalne interesy. Mieliśmy nadzieje ale na nadziejach  się skończyło. PiS dzięki emerytom odniosło sukces ale zdaje się że o tym ktoś na górze zapomniał. Dzisiaj, najwidoczniej tylko tym co tupią i z łatwością korzystają z L-4 lepiej się powodzi
 Planują dołożyć 70 zł brutto,wychodzi 2 zł dziennie.Nie wyrówna to nawet inflacji.Dali leki za darmo,tyle tylko,że takie których lekarze nie przepisują.W du.ie nam się poprzewraca od tego dobrobytu.Odwdzięczymy sie przy wyborach.
 Planują dołożyć 70 zł brutto,wychodzi 2 zł dziennie.Nie wyrówna to nawet inflacji.Dali leki za darmo,tyle tylko,że takie których lekarze nie przepisują.W du.ie nam się poprzewraca od tego dobrobytu.Odwdzięczymy sie przy wyborach. rozwiń
Avatar
Wyborca Komitetu Prezydenta Żuka / 10 grudnia 2018 r. o 07:55
Brawo! Brawo! Brawo!
Avatar
Gość / 9 grudnia 2018 r. o 23:35
Policjanci , służby mundurowe, nauczyciele , pielęgniarki teraz urzędniczy nadzorcy dostali podwyżki od 400 po 1000 zł dzieciakom dano po 500 zł natomiast emerytom i rencistom podwyższono o 20 - 30 złotych. Rynek zareagował podwyżkami cen . Efekt- Rząd chwali się zlikwidowanym ubóstwem pośród dzieci i młodzieży ale zdaje się nie zauważać że tym posunięciem naraził na nędzę seniorów . Myślę że my seniorzy powinniśmy się zrewanżować rządzącym tym samym i to przy najbliższych wyborach .To nasze pokolenie było pokoleniem najbardziej okradanym przez mafijne rządy , agenturalne interesy. Mieliśmy nadzieje ale na nadziejach się skończyło. PiS dzięki emerytom odniosło sukces ale zdaje się że o tym ktoś na górze zapomniał. Dzisiaj, najwidoczniej tylko tym co tupią i z łatwością korzystają z L-4 lepiej się powodzi
Policjanci , służby mundurowe, nauczyciele , pielęgniarki teraz urzędniczy nadzorcy dostali podwyżki od 400 po 1000 zł dzieciakom dano po 500 zł natomiast emerytom i rencistom podwyższono o 20 - 30 złotych. Rynek zareagował podwyżkami cen . Efekt- Rząd chwali się zlikwidowanym ubóstwem pośród dzieci i młodzieży ale zdaje się nie zauważać że tym posunięciem naraził na nędzę seniorów . Myślę że my seniorzy powinniśmy się zrewanżować rządzącym tym samym i to przy najbliższych wyborach .To nasze pokolenie było pokoleniem najbardziej okradany... rozwiń
Avatar
emerytka / 9 grudnia 2018 r. o 23:22
Ludzi wykształconych należy nagradzać. A, że zarobią więcej się cieszyć.  W końcu zarobioną kasę zostawią w lubelskich knajpach, sklepach, u lubelskich przedsiębiorców, którzy będą remontowali im mieszkania i domy. W sposób pośredni przełoży się to na podwyżki dla pracowników. Brawo Prezydent Żuk!
Avatar
Gość / 9 grudnia 2018 r. o 22:35
A co z szarakami jadącymi na minimalnej? Luz, dadzą radę...
Avatar
Yogi bear / 9 grudnia 2018 r. o 20:15
A kiedy nastąpi czysta w urzędzie marszalkowskim i podległych jednostkach powiązanych z funduszami unijnymi?
Avatar
Gość / 9 grudnia 2018 r. o 19:59
Dziękujemy prezydencie Żuku ;) Szkoda słów ;) Proszę o plusowanie klakierów Żuka i osoby kancelaryjne ;)
Avatar
Gość / 9 grudnia 2018 r. o 19:56
No jak to platformersi, muszą się nachapać ;) W końcu wyprowadzona za nich 280 miliardów VAT oraz 900 mln w Abergold :)
Avatar
Gość / 9 grudnia 2018 r. o 18:22
To już ostatni plan pięcioletni ubogacania "nasich". Nie ma co marnować czasu - kapitan Titanica wydaje komendę: cała naprzód! PO nas choćby POtop.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2018 r. o 17:07
Brawo . Tak trzymać . To na szczęście potwierdza że Koalicja Obywatelska po wyborach wróciła do swoich korzeni i nadal jest Platformą Obywatelską. Wszyscy wyborcy mogą odetchnąć z ulgą.