Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 marca 2016 r.
15:06

Będzie poślizg w przetargu na przebudowę pl. Litewskiego. Firma zaskarżyła wynik przetargu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 16 A A
Im większe opóźnienie, tym mniejsze szanse na to, że przebudowa placu zakończy się w wyznaczonym przez miasto terminie
Im większe opóźnienie, tym mniejsze szanse na to, że przebudowa placu zakończy się w wyznaczonym przez miasto terminie

Odwlecze się rozpoczęcie przebudowy pl. Litewskiego. To efekt zaskarżenia wyniku przetargu przez jedną z przegranych firm. Sprawą zajmie się teraz Krajowa Izba Odwoławcza. Oznacza to co najmniej dwa tygodnie poślizgu, a nie jest to jedyny możliwy scenariusz

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Gdyby nie to odwołanie, Ratusz już wczoraj mógłby zawrzeć umowę z firmą Budimex, którą wskazał jako zwycięzcę przetargu, bo jej oferta była najtańsza. Ale z tym werdyktem nie zgadza się spółka Erbud, której oferta zdobyła najwięcej punktów spośród przegranych firm. To ona odwołuje się od wyniku przetargu.

Erbud, który gotów był przebudować plac za 55,2 miliona zł uważa, że cena zaproponowana przez Budimex (48,8 miliona zł) jest rażąco niska. A miastu zarzuca, że nie żądało w tej sprawie wyjaśnień. Dodajmy, że przed otwarciem ofert Ratusz oszacował koszt przebudowy placu na 67,9 miliona zł.

– Odwołujący się twierdzi też, że wybrany wykonawca nie do końca prawidłowo wykazał posiadanie wymaganego doświadczenia polegającego na zrealizowaniu budowy lub przebudowy multimedialnego obiektu fontannowego o wartości minimum 8 milionów złotych netto – mówi Justyna Tomkowska, rzecznik Krajowej Izby Odwoławczej.

Ostatni zarzut dotyczy nie zamieszczenia przez Budimex pełnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego dotyczącej niekaralności członków zarządu firmy.

Odwołanie wpłynęło w poniedziałek, czyli w ostatnim możliwym dniu. Na jego rozpoznanie Krajowa Izba Odwoławcza ma dwa tygodnie. – Dopiero po orzeczeniu KIO będzie można mówić o dalszych krokach – podkreśla Joanna Bobowska z Urzędu Miasta. Do samych zarzutów Ratusz jeszcze się nie odnosi. – Odwołanie jest teraz przedmiotem analiz.

Teoretycznie możliwe są dwa podstawowe scenariusze. Pierwszy: odwołująca się firma przegrywa, co otwiera miastu drogę do zawarcia umowy z wykonawcą, a opóźnienie nie przekracza dwóch tygodni. W drugim scenariuszu Krajowa Izba Odwoławcza w całości lub częściowo przyznaje rację Erbudowi. To zmusza miasto do podjęcia dodatkowych czynności, a opóźnienie wynosi co najmniej miesiąc.

Im większe opóźnienie, tym mniejsze szanse na to, że przebudowa placu zakończy się w wyznaczonym przez miasto terminie, czyli do 30 kwietnia przyszłego roku. – Zależy nam na tym, żeby ten termin został utrzymany – mówi Bobowska. Co ważne Ratusz twardo obstaje przy tej dacie, mimo że przetarg rozstrzygnięto z kilkumiesięcznym opóźnieniem. Pierwotnie otwarcie ofert planowane było na 16 listopada ub. r., a ostatecznie miało miejsce dopiero 1 lutego.

Czytaj więcej o:

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 08:48
0

tak , tak, ta przebudowa placu tak potrzebna jak ten stadion, scieżki rowerowe.mieszkań socjalnych trzeba, miejsc pracy trzeba, osiedlowe ulice sa pełne dziur, na chodnikach można nogi połamsć,


Pomnikow pomnikow, kasy dla ojca dyrektora i zmiany nazw ulic - tego potrzebuje narod.
Avatar
Gość / 1 marca 2016 o 22:53
0

To bardzo dobra wiadomość. Deptak nie jest tak pilny jak rozsypujące się ulice. Rączka - klapa - goździk - buzi władze mogą zrobić i przy starej niemultimedialnej fontannie. 

Avatar
Gość / 1 marca 2016 o 21:19
0
prosty mechanizm jak z obwodnicą wewnętrzny przetarg dla podwykonawców odbijamy straty z przetargu nr 1 i jest cacy
Avatar
Gość / 1 marca 2016 o 20:02
0
Kontrola prezesa UZP figę da.... Kolejny kwiatek to stadion l.a..... Wpłynęła jedna oferta (tak JED-NA!), a le parametrami tak ustawili przetarg, że mogła wystartować jedna firma. Tutaj Tamex, która dogadała się z Budimexem... Tak samo było w Wałczu (COS), Bełchatowie, wielu innych... Pieprzone mafijne praktyki... Tam gdzie jest uczciwa konkurencja tam wpływa co najmniej 4-5 ofert... Nie liczmy, ze nasze utyskiwania cokolwiek dadzą... Urzędasy będą opowiadać dyrdymały o jakości... najwyższych standardach, etc... Proszę zadzwonić do Mielca i spytać na czym te "standardy" polegają... Na robieniu z nas głupców i wyprowadzaniu kasy.
Kontrola prezesa UZP figę da.... Kolejny kwiatek to stadion l.a..... Wpłynęła jedna oferta (tak JED-NA!), a le parametrami tak ustawili przetarg, że mogła wystartować jedna firma. Tutaj Tamex, która dogadała się z Budimexem... Tak samo było w Wałczu (COS), Bełchatowie, wielu innych... Pieprzone mafijne praktyki... Tam gdzie jest uczciwa konkurencja tam wpływa co najmniej 4-5 ofert... Nie liczmy, ze nasze utyskiwania cokolwiek dadzą... Urzędasy będą opowiadać dyrdymały o jakości... najwyższych standardach, etc... Proszę zadzwonić do Mielca i ... rozwiń
Avatar
Gość / 1 marca 2016 o 18:56
0
"Ostatni zarzut dotyczy nie zamieszczenia przez Budimex pełnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego dotyczącej niekaralności członków zarządu firmy." Coś może być na rzeczy: issuu.com/landschaftlublin/docs/prezentacja3
Avatar
bies / 1 marca 2016 o 18:43
0

to nadaje się na kontrolę Prezesa UZP, to nie pierwszy przetarg ekipy ratuszowej z aferą w tle

buahahaha jaki wpis taka "afera", zgaduję miłośnik sPISków, strzałów i zamachów w Smoleńsku?

gdyby każde uchybienie formalne nazywać aferą to byśmy czytali codziennie o milionie afer

Avatar
lulu / 1 marca 2016 o 18:41
0

tak , tak, ta przebudowa placu tak potrzebna jak ten stadion, scieżki rowerowe.mieszkań socjalnych trzeba, miejsc pracy trzeba, osiedlowe ulice sa pełne dziur, na chodnikach można nogi połamsć,

a może należałoby dać mieszkańcom coś poza remontem dróg i chodników? nie samymi chodnika i drogami człowiek żyje

Avatar
Gość / 1 marca 2016 o 18:33
0
Znając realia takich wykonawców i przychylne nastawienie Ratusza do owych firm , to przebudowa może zakończyć się w kwocie ok. 70 baniek i z poślizgami ze względu na pogodę . I będzie oky .
Avatar
gh / 1 marca 2016 o 18:30
0

Jeżeli rzeczywiście ratuszowi wybrali firmę której oferta miały wady formalne (brak wszystkich wymaganych dokumentów - oświadczenia o niekaralności) to ja się pytam kto sprawdza w UM dokumenty przetargowe. Przedszkolaki czy ociemniali (z całym szacunkiem)?


to nadaje się na kontrolę Prezesa UZP, to nie pierwszy przetarg ekipy ratuszowej z aferą w tle

Avatar
Gość / 1 marca 2016 o 18:27
0
trzymajmy kciuki na odwołujacego się do KIO, może bubel w postaci fontany multimedialnej nie powstanie
Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 08:48
0

tak , tak, ta przebudowa placu tak potrzebna jak ten stadion, scieżki rowerowe.mieszkań socjalnych trzeba, miejsc pracy trzeba, osiedlowe ulice sa pełne dziur, na chodnikach można nogi połamsć,


Pomnikow pomnikow, kasy dla ojca dyrektora i zmiany nazw ulic - tego potrzebuje narod.
Avatar
Gość / 1 marca 2016 o 22:53
0

To bardzo dobra wiadomość. Deptak nie jest tak pilny jak rozsypujące się ulice. Rączka - klapa - goździk - buzi władze mogą zrobić i przy starej niemultimedialnej fontannie. 

Avatar
Gość / 1 marca 2016 o 21:19
0
prosty mechanizm jak z obwodnicą wewnętrzny przetarg dla podwykonawców odbijamy straty z przetargu nr 1 i jest cacy
Avatar
Gość / 1 marca 2016 o 20:02
0
Kontrola prezesa UZP figę da.... Kolejny kwiatek to stadion l.a..... Wpłynęła jedna oferta (tak JED-NA!), a le parametrami tak ustawili przetarg, że mogła wystartować jedna firma. Tutaj Tamex, która dogadała się z Budimexem... Tak samo było w Wałczu (COS), Bełchatowie, wielu innych... Pieprzone mafijne praktyki... Tam gdzie jest uczciwa konkurencja tam wpływa co najmniej 4-5 ofert... Nie liczmy, ze nasze utyskiwania cokolwiek dadzą... Urzędasy będą opowiadać dyrdymały o jakości... najwyższych standardach, etc... Proszę zadzwonić do Mielca i spytać na czym te "standardy" polegają... Na robieniu z nas głupców i wyprowadzaniu kasy.
Kontrola prezesa UZP figę da.... Kolejny kwiatek to stadion l.a..... Wpłynęła jedna oferta (tak JED-NA!), a le parametrami tak ustawili przetarg, że mogła wystartować jedna firma. Tutaj Tamex, która dogadała się z Budimexem... Tak samo było w Wałczu (COS), Bełchatowie, wielu innych... Pieprzone mafijne praktyki... Tam gdzie jest uczciwa konkurencja tam wpływa co najmniej 4-5 ofert... Nie liczmy, ze nasze utyskiwania cokolwiek dadzą... Urzędasy będą opowiadać dyrdymały o jakości... najwyższych standardach, etc... Proszę zadzwonić do Mielca i ... rozwiń
Avatar
Gość / 1 marca 2016 o 18:56
0
"Ostatni zarzut dotyczy nie zamieszczenia przez Budimex pełnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego dotyczącej niekaralności członków zarządu firmy." Coś może być na rzeczy: issuu.com/landschaftlublin/docs/prezentacja3
Avatar
bies / 1 marca 2016 o 18:43
0

to nadaje się na kontrolę Prezesa UZP, to nie pierwszy przetarg ekipy ratuszowej z aferą w tle

buahahaha jaki wpis taka "afera", zgaduję miłośnik sPISków, strzałów i zamachów w Smoleńsku?

gdyby każde uchybienie formalne nazywać aferą to byśmy czytali codziennie o milionie afer

Avatar
lulu / 1 marca 2016 o 18:41
0

tak , tak, ta przebudowa placu tak potrzebna jak ten stadion, scieżki rowerowe.mieszkań socjalnych trzeba, miejsc pracy trzeba, osiedlowe ulice sa pełne dziur, na chodnikach można nogi połamsć,

a może należałoby dać mieszkańcom coś poza remontem dróg i chodników? nie samymi chodnika i drogami człowiek żyje

Avatar
Gość / 1 marca 2016 o 18:33
0
Znając realia takich wykonawców i przychylne nastawienie Ratusza do owych firm , to przebudowa może zakończyć się w kwocie ok. 70 baniek i z poślizgami ze względu na pogodę . I będzie oky .
Avatar
gh / 1 marca 2016 o 18:30
0

Jeżeli rzeczywiście ratuszowi wybrali firmę której oferta miały wady formalne (brak wszystkich wymaganych dokumentów - oświadczenia o niekaralności) to ja się pytam kto sprawdza w UM dokumenty przetargowe. Przedszkolaki czy ociemniali (z całym szacunkiem)?


to nadaje się na kontrolę Prezesa UZP, to nie pierwszy przetarg ekipy ratuszowej z aferą w tle

Avatar
Gość / 1 marca 2016 o 18:27
0
trzymajmy kciuki na odwołujacego się do KIO, może bubel w postaci fontany multimedialnej nie powstanie
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 21 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 1

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 19 9

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 7

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 32 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 7 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 19 5

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 14 3

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 20 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 16 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!