Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 lutego 2016 r.
14:30

Wiemy, kto odnowi plac Litewski. Zaproponowali najniższą cenę

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 29 A A
Tak ma wyglądać plac Litewski po przebudowie (fot. materiały inwestora)
Tak ma wyglądać plac Litewski po przebudowie (fot. materiały inwestora)

Wiadomo już, kto przebuduje pl. Litewski i ile za to dostanie pieniędzy. Zlecenie warte 49 mln zł trafi do warszawskiej spółki Budimex. To ona wygrała przetarg ogłoszony przez Urząd Miasta. Jeśli nikt tego wyniku nie zaskarży, to robotnicy wkroczą na plac już w marcu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Budimex zaproponował cenę niższą aż o 19 mln zł od kwoty zarezerwowanej przez miasto i był najtańszą z dziewięciu firm, które stanęły do przetargu. Dlatego wygrał. Na ewentualne odwołania od wyniku przetargu miasto musi czekać 10 dni. Jeśli przez ten czas odwołanie nie wpłynie, możliwe stanie się podpisanie umowy z wykonawcą i przekazanie mu placu budowy.

Po uprawomocnieniu się wyniku firma będzie musiała przedstawić miastu szczegółowy harmonogram prac. – Bardzo zależy nam na tym, żeby te roboty poszły jak najszybciej – mówiła Marzena Szczepańska, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów tuż po otwarciu ofert. Cała przebudowa musi się zakończyć najpóźniej 30 kwietnia przyszłego roku. Zdaniem Ratusza to realny termin.

Z placem Litewskim nie powinno być tak, jak z Ogrodem Saskim, który z powodu przebudowy otoczono płotem i na długi czas zamknięto na cztery spusty. Wygradzane mają być tylko fragmenty placu. A tego, kiedy i gdzie nie będzie można wejść dowiemy się właśnie z harmonogramu, który przedstawić ma wykonawca. Tam też znajdzie się odpowiedź na pytanie kiedy zamknięty zostanie przejazd odcinkiem Krakowskiego Przedmieścia wzdłuż Poczty Głównej.

Choć szczegółowy grafik prac dopiero powstanie, to już teraz wiadomo, że roboty będą musiały się zacząć od wyburzenia starej fontanny i podziemnego szaletu oraz wycinki drzew: 54 z pl. Litewskiego i 21 z pozostałego terenu inwestycji. Tu warto przypomnieć, że przebudowany ma być nie tylko główny plac, ale też pobliski pl. Czechowicza, pl. Krąpca i skwerek między budynkami zajmowanymi przez UMCS. A ponadto przedłużony ma być deptak Krakowskiego Przedmieścia.

Przebudowany plac ma być wykładany naturalnym kamieniem, w nawierzchnię nowej części deptaka wbudowane będą fontanny. Największą atrakcją ma być wodotrysk w centralnej części placu wykorzystujący nie tylko wodę, ale i światło, muzykę i projekcje obrazu. Iluminację otrzymają fasady zabytków oraz drzewa, a w pobliżu dzisiejszego postoju taksówek stanie letnia kawiarnia ze świecącymi meblami z tworzywa. W miejscu istniejącego placu zabaw powstanie plac do organizacji imprez, który będzie wykładany drewnem, zaś stary szalet podziemny zostanie zastąpiony nowym, z windą dla niepełnosprawnych i zamkami na monety w drzwiach kabin.

Prace na pl. Litewskim mają być objęte przez wykonawcę pięcioletnią gwarancją.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 lutego 2016 o 17:49
0
Czytam i czytam i jakoś się nie doczytałem o podziemnym parkingu (z kilkoma szaletami) - zmarnować taki szmat terenu w samym centrum? Miejsc parkingowych nigdy za wiele, w dodatku obok dwóch hoteli. Autobusy po deptaku to poroniony pomysł. Prawdziwy deptak będzie dopiero wtedy, jak koło Bramy Krakowskiej będzie podziemny przejazd w kierunku Królewskiej (tunel zaczynałby się przy - jeszcze - Przystankowej). Ruch samochodowy z Krakowskiego - Kołłątaja można puścić z 3-Maja przez Zieloną, Przystankową, w kierunku Lubartowskiej i Królewskiej (spoko, tak tylko pomyślałem). Po drodze trza "tylko" wyburzyć jedną z wielu w okolicy budowli, co będzie raczej trudne przy obecnie rządzącej krajem (wiadomo jakiej) władzy. Ta nowa nitka mogłaby trochę odciążyć często zakorkowaną 3-Maja do dworca PKS. Może dożyję jeszcze takich czasów.
Czytam i czytam i jakoś się nie doczytałem o podziemnym parkingu (z kilkoma szaletami) - zmarnować taki szmat terenu w samym centrum? Miejsc parkingowych nigdy za wiele, w dodatku obok dwóch hoteli. Autobusy po deptaku to poroniony pomysł. Prawdziwy deptak będzie dopiero wtedy, jak koło Bramy Krakowskiej będzie podziemny przejazd w kierunku Królewskiej (tunel zaczynałby się przy - jeszcze - Przystankowej). Ruch samochodowy z Krakowskiego - Kołłątaja można puścić z 3-Maja przez Zieloną, Przystankową, w kierunku Lubartowskiej i Królewskiej (sp... rozwiń
Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 17:42
0
Gdzie jest wszędzie dużo drzew? Chyba betonowych hahaah
Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 12:36
0
A ja się boję aby za dużo drzew nie wycieli, w końcu Lublin właśnie jest piękny bo wszędzie jest dużo drzew, jak je będą wycinali to będzie tak ja w innym miastach beton, beton nuda - brak spacerów. I beznadziejne lato bo beton się nagrzewa jak by inwestorzy w Polsce zapomnieli, nikt ich tego nie uczy w szkołach?
Avatar
30sto latek / 21 lutego 2016 o 00:55
0

Samochody trzeba usunąć z centrum!!! Trzeba ruszyć 4 litery drodzy forumowicze, spacerować i napawać się pięknem świata. Lepiej inwestować w komunikację miejską, ścieżki rowerowe i trasy spacerowe. Lublin powinien być miastem dla ludzi, nie dla kierowców

Nie korzystam z komunikacji miejskiej, ścieżek rowerowych i tras spacerowych. Nie jestem gejem ani emerytem w wieku 65+...

Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 00:31
0

Miejmy nadzieję, że odwołań od wyniku przetargu będzie całe mnóstwo i ten bezsensowny i utrudniający ludziom życie projekt nie dojdzie do skutku. 

Oburzonym od razu odpowiadam - miejsce dla dzieci i na rekreację jest na osiedlowych placach dla dzieci i na skwerkach, a nie w centrum pełnym spalin i knajp.

Lepiej byłoby przedłużyć deptak w drugą stronę, o Lubartowską i Świętoduskiej do Tysiąclecia, doprowadziłoby to do ładu tą zapuszczoną część miasta. A że do Ratusza nie byłoby dojazdu? Warto poświęcić wygodę urzędników dla wspólnego dobra.      

Miejmy nadzieję, że odwołań od wyniku przetargu będzie całe mnóstwo i ten bezsensowny i utrudniający ludziom życie projekt nie dojdzie do skutku. 

Oburzonym od razu odpowiadam - miejsce dla dzieci i na rekreację jest na osiedlowych placach dla dzieci i na skwerkach, a nie w centrum pełnym spalin i knajp.

Lepiej byłoby przedłużyć deptak w drugą stronę, o Lubartowską i Świętoduskiej do Tysiąclecia, doprowadziłoby to do ładu tą zapuszczoną część miasta. A że do Ratusza nie byłoby dojazdu? Warto poświęcić wygodę urzędników ... rozwiń

Avatar
Gość / 20 lutego 2016 o 22:10
0

Samochody trzeba usunąć z centrum!!! Trzeba ruszyć 4 litery drodzy forumowicze, spacerować i napawać się pięknem świata. Lepiej inwestować w komunikację miejską, ścieżki rowerowe i trasy spacerowe. Lublin powinien być miastem dla ludzi, nie dla kierowców

Jak dorośniesz dzieciaku to zrozumiesz że płacić 3zł i jechać prawie 40 minut z pracy do domu + dojście na przystanki, a płacić 2zł (z kosztami paliwa OC i parkingu w centrum) i jechać samochodem po 10 minut od drzwi do drzwi to pojmiesz różnicę. Mnie nie stać na marnowanie czasu i jeżdżenie komunikacją która jest za droga, zbyt powolna i niestety oderwana od potrzeba pasażera. Pomijam już sprawę braku miejsca siedzącego i smrodu pasażerów, żuli ryzyka okradzenia. Także dziękuję wybieram samochód, a na zakupy pojadę do marketu bo tam zaparkuje za darmo i pod nosem, a nie jak w centrum kilometr od deptaka i za opłatą. Samochodami jeżdżą ludzie i ludzie potrzebowali kiedyś dojeżdżać do centrum, dziś nie co widać po ruchu na deptaku i ciągle zmieniających się sklepach...

ps. mamusia kupiła miesięczny po starej cenie ?

Jak dorośniesz dzieciaku to zrozumiesz że płacić 3zł i jechać prawie 40 minut z pracy do domu + dojście na przystanki, a płacić 2zł (z kosztami paliwa OC i parkingu w centrum) i jechać samochodem po 10 minut od drzwi do drzwi to pojmiesz różnicę. Mnie nie stać na marnowanie czasu i jeżdżenie komunikacją która jest za droga, zbyt powolna i niestety oderwana od potrzeba pasażera. Pomijam już sprawę braku miejsca siedzącego i smrodu pasażerów, żuli ryzyka okradzenia. Także dziękuję wybieram samochód, a na zakupy pojadę do mark... rozwiń

Avatar
Gość / 20 lutego 2016 o 20:47
0
Samochody trzeba usunąć z centrum!!! Trzeba ruszyć 4 litery drodzy forumowicze, spacerować i napawać się pięknem świata. Lepiej inwestować w komunikację miejską, ścieżki rowerowe i trasy spacerowe. Lublin powinien być miastem dla ludzi, nie dla kierowców
Avatar
Lilka / 20 lutego 2016 o 20:46
0
Samochody trzeba usunąć z centrum!!! Trzeba ruszyć 4 litery drodzy forumowicze, spacerować i napawać się pięknem świata. Lepiej inwestować w komunikację miejską, ścieżki rowerowe i trasy spacerowe. Lublin powinien być miastem dla ludzi, nie dla kierowców
Avatar
Gość / 20 lutego 2016 o 19:25
0
mnie interesuje nowy szalet, będą sobie lał do nowego kibla
Avatar
Andrzej / 20 lutego 2016 o 18:29
0

Szkoda pieniędzy na przekładanie kostki brukowej, tam trzeba parking podziemny zbudować, to odżyje deptak i centrum. Zabierając ruch samochodowy będziecie dalej zarzynali deptak i centrum

Większej głupoty już Rosławie nie mogłeś zaproponować. Trzeba dążyć do wyeliminowania pojazdów z centrum, a nie wprowadzać

Avatar
Gość / 23 lutego 2016 o 17:49
0
Czytam i czytam i jakoś się nie doczytałem o podziemnym parkingu (z kilkoma szaletami) - zmarnować taki szmat terenu w samym centrum? Miejsc parkingowych nigdy za wiele, w dodatku obok dwóch hoteli. Autobusy po deptaku to poroniony pomysł. Prawdziwy deptak będzie dopiero wtedy, jak koło Bramy Krakowskiej będzie podziemny przejazd w kierunku Królewskiej (tunel zaczynałby się przy - jeszcze - Przystankowej). Ruch samochodowy z Krakowskiego - Kołłątaja można puścić z 3-Maja przez Zieloną, Przystankową, w kierunku Lubartowskiej i Królewskiej (spoko, tak tylko pomyślałem). Po drodze trza "tylko" wyburzyć jedną z wielu w okolicy budowli, co będzie raczej trudne przy obecnie rządzącej krajem (wiadomo jakiej) władzy. Ta nowa nitka mogłaby trochę odciążyć często zakorkowaną 3-Maja do dworca PKS. Może dożyję jeszcze takich czasów.
Czytam i czytam i jakoś się nie doczytałem o podziemnym parkingu (z kilkoma szaletami) - zmarnować taki szmat terenu w samym centrum? Miejsc parkingowych nigdy za wiele, w dodatku obok dwóch hoteli. Autobusy po deptaku to poroniony pomysł. Prawdziwy deptak będzie dopiero wtedy, jak koło Bramy Krakowskiej będzie podziemny przejazd w kierunku Królewskiej (tunel zaczynałby się przy - jeszcze - Przystankowej). Ruch samochodowy z Krakowskiego - Kołłątaja można puścić z 3-Maja przez Zieloną, Przystankową, w kierunku Lubartowskiej i Królewskiej (sp... rozwiń
Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 17:42
0
Gdzie jest wszędzie dużo drzew? Chyba betonowych hahaah
Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 12:36
0
A ja się boję aby za dużo drzew nie wycieli, w końcu Lublin właśnie jest piękny bo wszędzie jest dużo drzew, jak je będą wycinali to będzie tak ja w innym miastach beton, beton nuda - brak spacerów. I beznadziejne lato bo beton się nagrzewa jak by inwestorzy w Polsce zapomnieli, nikt ich tego nie uczy w szkołach?
Avatar
30sto latek / 21 lutego 2016 o 00:55
0

Samochody trzeba usunąć z centrum!!! Trzeba ruszyć 4 litery drodzy forumowicze, spacerować i napawać się pięknem świata. Lepiej inwestować w komunikację miejską, ścieżki rowerowe i trasy spacerowe. Lublin powinien być miastem dla ludzi, nie dla kierowców

Nie korzystam z komunikacji miejskiej, ścieżek rowerowych i tras spacerowych. Nie jestem gejem ani emerytem w wieku 65+...

Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 00:31
0

Miejmy nadzieję, że odwołań od wyniku przetargu będzie całe mnóstwo i ten bezsensowny i utrudniający ludziom życie projekt nie dojdzie do skutku. 

Oburzonym od razu odpowiadam - miejsce dla dzieci i na rekreację jest na osiedlowych placach dla dzieci i na skwerkach, a nie w centrum pełnym spalin i knajp.

Lepiej byłoby przedłużyć deptak w drugą stronę, o Lubartowską i Świętoduskiej do Tysiąclecia, doprowadziłoby to do ładu tą zapuszczoną część miasta. A że do Ratusza nie byłoby dojazdu? Warto poświęcić wygodę urzędników dla wspólnego dobra.      

Miejmy nadzieję, że odwołań od wyniku przetargu będzie całe mnóstwo i ten bezsensowny i utrudniający ludziom życie projekt nie dojdzie do skutku. 

Oburzonym od razu odpowiadam - miejsce dla dzieci i na rekreację jest na osiedlowych placach dla dzieci i na skwerkach, a nie w centrum pełnym spalin i knajp.

Lepiej byłoby przedłużyć deptak w drugą stronę, o Lubartowską i Świętoduskiej do Tysiąclecia, doprowadziłoby to do ładu tą zapuszczoną część miasta. A że do Ratusza nie byłoby dojazdu? Warto poświęcić wygodę urzędników ... rozwiń

Avatar
Gość / 20 lutego 2016 o 22:10
0

Samochody trzeba usunąć z centrum!!! Trzeba ruszyć 4 litery drodzy forumowicze, spacerować i napawać się pięknem świata. Lepiej inwestować w komunikację miejską, ścieżki rowerowe i trasy spacerowe. Lublin powinien być miastem dla ludzi, nie dla kierowców

Jak dorośniesz dzieciaku to zrozumiesz że płacić 3zł i jechać prawie 40 minut z pracy do domu + dojście na przystanki, a płacić 2zł (z kosztami paliwa OC i parkingu w centrum) i jechać samochodem po 10 minut od drzwi do drzwi to pojmiesz różnicę. Mnie nie stać na marnowanie czasu i jeżdżenie komunikacją która jest za droga, zbyt powolna i niestety oderwana od potrzeba pasażera. Pomijam już sprawę braku miejsca siedzącego i smrodu pasażerów, żuli ryzyka okradzenia. Także dziękuję wybieram samochód, a na zakupy pojadę do marketu bo tam zaparkuje za darmo i pod nosem, a nie jak w centrum kilometr od deptaka i za opłatą. Samochodami jeżdżą ludzie i ludzie potrzebowali kiedyś dojeżdżać do centrum, dziś nie co widać po ruchu na deptaku i ciągle zmieniających się sklepach...

ps. mamusia kupiła miesięczny po starej cenie ?

Jak dorośniesz dzieciaku to zrozumiesz że płacić 3zł i jechać prawie 40 minut z pracy do domu + dojście na przystanki, a płacić 2zł (z kosztami paliwa OC i parkingu w centrum) i jechać samochodem po 10 minut od drzwi do drzwi to pojmiesz różnicę. Mnie nie stać na marnowanie czasu i jeżdżenie komunikacją która jest za droga, zbyt powolna i niestety oderwana od potrzeba pasażera. Pomijam już sprawę braku miejsca siedzącego i smrodu pasażerów, żuli ryzyka okradzenia. Także dziękuję wybieram samochód, a na zakupy pojadę do mark... rozwiń

Avatar
Gość / 20 lutego 2016 o 20:47
0
Samochody trzeba usunąć z centrum!!! Trzeba ruszyć 4 litery drodzy forumowicze, spacerować i napawać się pięknem świata. Lepiej inwestować w komunikację miejską, ścieżki rowerowe i trasy spacerowe. Lublin powinien być miastem dla ludzi, nie dla kierowców
Avatar
Lilka / 20 lutego 2016 o 20:46
0
Samochody trzeba usunąć z centrum!!! Trzeba ruszyć 4 litery drodzy forumowicze, spacerować i napawać się pięknem świata. Lepiej inwestować w komunikację miejską, ścieżki rowerowe i trasy spacerowe. Lublin powinien być miastem dla ludzi, nie dla kierowców
Avatar
Gość / 20 lutego 2016 o 19:25
0
mnie interesuje nowy szalet, będą sobie lał do nowego kibla
Avatar
Andrzej / 20 lutego 2016 o 18:29
0

Szkoda pieniędzy na przekładanie kostki brukowej, tam trzeba parking podziemny zbudować, to odżyje deptak i centrum. Zabierając ruch samochodowy będziecie dalej zarzynali deptak i centrum

Większej głupoty już Rosławie nie mogłeś zaproponować. Trzeba dążyć do wyeliminowania pojazdów z centrum, a nie wprowadzać

Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 30 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 52 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 102 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 41 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 69 106

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!