Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 grudnia 2015 r.
15:37

Bezpłatny internet w Lublinie. Powstają 53 punkty, ale są opóźnienia

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 11 A A
Fot. Wojciech Nieśpiałowski
Fot. Wojciech Nieśpiałowski

Opóźnia się montaż urządzeń, które mają zapewnić mieszkańcom bezpłatny i bezprzewodowy dostęp do internetu. Taka możliwość miała się pojawić w kilkudziesięciu punktach, na razie nowe hot-spoty działają jedynie w kilku i tylko na próbę.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– W razie dalszych opóźnień rozważymy skorzystanie z możliwości naliczenia kar umownych – zapowiada Olga Mazurek z Urzędu Miasta, który zlecił montaż hot spotów. To jeden ze zwycięskich projektów pierwszej edycji budżetu obywatelskiego. Jego realizację, za kwotę 307,5 tys. zł powierzono spółce Viatelecome. Umowa z nią nie zostanie rozwiązana, bo firma spóźnia się z pracą, ale nie można jej zarzucić, że nic nie robi. – Wykonawca stale montuje urządzenia w poszczególnych punktach – wyjaśnia Mazurek. Do tej pory zamontowano już 40. – Czekamy na kontynuację prac.

Lokalizacji jest łącznie 53, z czego w 14 darmowy internet był dostępny już wcześniej, ale miasto postanowiło tu zastąpić przestarzałe hot spoty nowymi. W pozostałych 39 lokalizacjach dostęp do sieci będzie nowością. Chodzi m.in. o teren Dworca Głównego PKS (wraz z halą), czy też Chatkę Żaka. Hot spoty trafią do niektórych szkół, a cztery z nich będą w pełni pokryte zasięgiem: II LO, V LO oraz zespoły szkół przy Podwalu i Świerkowej.

Dostęp do internetu będą mieć także ci, którzy odwiedzą Most Kultury, okolice Zalewu Zemborzyckiego, Ogród Saski, jak też bardzo uczęszczany przystanek na Al. Racławickich po stronie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

W tej ostatniej lokalizacji darmowy miejski internet już się pojawił, choć doskonale pasuje tu przysłowie mówiące, że jedna jaskółka wiosny jeszcze nie czyni. – Niektóre funkcjonujące już punkty są wynikiem prowadzonych testów i początkowych prób uruchomienia systemu, sprawdzenia sygnału i dostępności – wyjaśnia Mazurek. – Sygnał bezprzewodowej sieci internetowej zostanie włączony we wszystkich punktach jednocześnie, po wykonaniu całego zadania.

Po wykonaniu, czyli kiedy? Z informacji Ratusza wynika, że wykonawca zadeklarował uporanie się z zadaniem do końca roku. Dopóki nie zrobi tego, co powinien, nie ma co liczyć na zapłatę. – Miasto nie wypłaciło żadnych częściowych opłat w związku z wykonywaniem prac. Całość kwoty zostanie przekazana po zakończeniu całego zadania – zastrzega Mazurek.

Tu już testują

*Głęboka/Muzyczna * Chatka Żaka * rondo Honorowych Krwiodawców * Al. Racławickie – przystanek obok KUL (na zdjęciu)* Leszczyńskiego 20 * Wieniawska 14 * Krakowskie Przedmieście przy Poczcie Głównej * pl. Litewski * Krakowskie Przedmieście przy hotelu Europa * Rynek 5 * Rynek 14 * pl. Po Farze * pl. Zamkowy * Dworzec Główny PKS * Kleeberga 12a * stadion przy Al. Zygmuntowskich * Muzeum na Majdanku * pl. Dworcowy * Pocztowa 2 * Marina * zapora Zalewu Zemborzyckiego * Żywnego 10 * Sławinkowska – zespół szkół.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Król Hutu / 29 grudnia 2015 r. o 08:55

Gleboka/muzyczna - a po co tam? Okropne skrzyzowanie. Zadnej lawki, zadnego placyku zeby usiasc. Tylko pedzace samochody , smrod i halas... Kto tam bedzie korzystac z tego internetu?

Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 r. o 23:57
wymyśli taki projekt jakiś uczniak, reszta zagłosuje bo hasło 'bezpłatny"/ "darmowy" czyni cuda i masę pieniędzy wyrzuca się w błoto. |Taki pożytek z tego budżetu obywatelskiego.
Avatar
abc / 28 grudnia 2015 r. o 21:59

No właśnie kto ma ten wie, niższa cena, mniejsze wykorzystanie baterii, brak ograniczeń kończącym się pakietem, możliwość dla turystów

Dziś to już nie ma sensu, hotspoty były na czasie 10 lat temu.

Internet mobilny jest tani jak barszcz, za 29zł masz nielimitowane rozmowy, nielimitowane smsy i 5gb transferu miesięcznie.

Ten internet z hotspotów nadaje się co najwyżej do sprawdzenia rozkładu jazdy. 

Zgodnie z przepisami nie może on mieć transferu większego niż 512 kbs co dzisiejsze czasy jest śmiesznie niskie i nie ma mowy o komfortowym korzystaniu. Do tego sesja co jakiś czas musi być rozłączana.

Wg mnie praktycznie nikt nie będzie z tego korzystał.

U mnie w mieście zamontowano 5 hotspotów i z tego co rozmawiałem z osoba która ma dostęp do statystyk to praktycznie zero ruchu, nikt z tego nie korzysta.

Dziś to już nie ma sensu, hotspoty były na czasie 10 lat temu.

Internet mobilny jest tani jak barszcz, za 29zł masz nielimitowane rozmowy, nielimitowane smsy i 5gb transferu miesięcznie.

Ten internet z hotspotów nadaje się co najwyżej do sprawdzenia rozkładu jazdy. 

Zgodnie z przepisami nie może on mieć transferu większego niż 512 kbs co dzisiejsze czasy jest śmiesznie niskie i nie ma mowy o komfortowym korzystaniu. Do tego sesja co jakiś czas musi być rozłączana.

Wg mnie praktycznie nikt nie... rozwiń

Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 r. o 19:07
No właśnie kto ma ten wie, niższa cena, mniejsze wykorzystanie baterii, brak ograniczeń kończącym się pakietem, możliwość dla turystów
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 r. o 18:23
Nie rozumiem po kiego licha to potrzebne ? Przeciez każdy majacy laptopa , telefon czy tablet ma również wykupiony internet. To jakas chora fascynacja internetem ludzi z poprzedniej epoki
Avatar
Karol / 28 grudnia 2015 r. o 17:34

W tym mieście ze wszystkim są opóźnienia...

Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 r. o 17:15
ale ściema, kto podpisał te umowę?
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 r. o 16:00
Gleboka/muzyczna - a po co tam? Okropne skrzyzowanie. Zadnej lawki, zadnego placyku zeby usiasc. Tylko pedzace samochody , smrod i halas... Kto tam bedzie korzystac z tego internetu?
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 r. o 15:57
keliszek --- dlaczego w autobusach nie działa?????
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 r. o 15:49
w czasach kiedy wszyscy mają transmisję danych w komórce wydaje się 6000zł za punkt hotspot, zadziwiające ...
Avatar
Król Hutu / 29 grudnia 2015 r. o 08:55

Gleboka/muzyczna - a po co tam? Okropne skrzyzowanie. Zadnej lawki, zadnego placyku zeby usiasc. Tylko pedzace samochody , smrod i halas... Kto tam bedzie korzystac z tego internetu?

Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 r. o 23:57
wymyśli taki projekt jakiś uczniak, reszta zagłosuje bo hasło 'bezpłatny"/ "darmowy" czyni cuda i masę pieniędzy wyrzuca się w błoto. |Taki pożytek z tego budżetu obywatelskiego.
Avatar
abc / 28 grudnia 2015 r. o 21:59

No właśnie kto ma ten wie, niższa cena, mniejsze wykorzystanie baterii, brak ograniczeń kończącym się pakietem, możliwość dla turystów

Dziś to już nie ma sensu, hotspoty były na czasie 10 lat temu.

Internet mobilny jest tani jak barszcz, za 29zł masz nielimitowane rozmowy, nielimitowane smsy i 5gb transferu miesięcznie.

Ten internet z hotspotów nadaje się co najwyżej do sprawdzenia rozkładu jazdy. 

Zgodnie z przepisami nie może on mieć transferu większego niż 512 kbs co dzisiejsze czasy jest śmiesznie niskie i nie ma mowy o komfortowym korzystaniu. Do tego sesja co jakiś czas musi być rozłączana.

Wg mnie praktycznie nikt nie będzie z tego korzystał.

U mnie w mieście zamontowano 5 hotspotów i z tego co rozmawiałem z osoba która ma dostęp do statystyk to praktycznie zero ruchu, nikt z tego nie korzysta.

Dziś to już nie ma sensu, hotspoty były na czasie 10 lat temu.

Internet mobilny jest tani jak barszcz, za 29zł masz nielimitowane rozmowy, nielimitowane smsy i 5gb transferu miesięcznie.

Ten internet z hotspotów nadaje się co najwyżej do sprawdzenia rozkładu jazdy. 

Zgodnie z przepisami nie może on mieć transferu większego niż 512 kbs co dzisiejsze czasy jest śmiesznie niskie i nie ma mowy o komfortowym korzystaniu. Do tego sesja co jakiś czas musi być rozłączana.

Wg mnie praktycznie nikt nie... rozwiń

Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 r. o 19:07
No właśnie kto ma ten wie, niższa cena, mniejsze wykorzystanie baterii, brak ograniczeń kończącym się pakietem, możliwość dla turystów
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 r. o 18:23
Nie rozumiem po kiego licha to potrzebne ? Przeciez każdy majacy laptopa , telefon czy tablet ma również wykupiony internet. To jakas chora fascynacja internetem ludzi z poprzedniej epoki
Avatar
Karol / 28 grudnia 2015 r. o 17:34

W tym mieście ze wszystkim są opóźnienia...

Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 r. o 17:15
ale ściema, kto podpisał te umowę?
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 r. o 16:00
Gleboka/muzyczna - a po co tam? Okropne skrzyzowanie. Zadnej lawki, zadnego placyku zeby usiasc. Tylko pedzace samochody , smrod i halas... Kto tam bedzie korzystac z tego internetu?
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 r. o 15:57
keliszek --- dlaczego w autobusach nie działa?????
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 r. o 15:49
w czasach kiedy wszyscy mają transmisję danych w komórce wydaje się 6000zł za punkt hotspot, zadziwiające ...
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Próbował rozdzielać psy. Sam został zaatakowany i pogryziony

Próbował rozdzielać psy. Sam został zaatakowany i pogryziony

Wczoraj we Włodawie 33-latek został pogryziony przez psa.

Hetman Zamość ma nowy zarząd i prezesa

Hetman Zamość ma nowy zarząd i prezesa

Zmiany w zarządzie Hetmana Zamość. Od 2 grudnia prezesem tego zasłużonego klubu jest Krzysztof Rysak, który zastąpił Aleksandrę Kasprzak. Z zarządu odeszli także: Tomasz Goździuk i Przemysław Gałka, a zastąpili ich: Piotr Trześniewski oraz Marcin Podsiadło

Był w takim stanie, że po stłuczce zasnął za kierownicą. Miał aż 4 promile

Był w takim stanie, że po stłuczce zasnął za kierownicą. Miał aż 4 promile

Cztery promile alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu, który spowodował kolizję w miejscowości Kolonia Trawniki.

Na drodze było jeszcze ciemno. Piesza bez odblasków została potrącona lusterkiem

Na drodze było jeszcze ciemno. Piesza bez odblasków została potrącona lusterkiem

Kierujący dostawczym renault w miejscowości Grabowce Dolne lusterkiem pojazdu potrącił idącą z naprzeciwka 37-latkę.

Wyżły, spaniele, teriery i jamniki. IV Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie
10 grudnia 2022, 10:30
galeria

Wyżły, spaniele, teriery i jamniki. IV Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie

2000 psów należących do 205 ras, w tym niezwykle rzadkich w naszym kraju, jak pies faraona, kangal czy owczarek rumuński mioritic. W sobotę i niedzielę w siedzibie Targów Lublin przy ul. Dworcowej 11 odbędzie się IV Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych. W programie dwudniowej imprezy także m.in. dogfitness czy nauka.

To one będą grzać mieszkańców Lublina, gdy nadejdzie srogi mróz

To one będą grzać mieszkańców Lublina, gdy nadejdzie srogi mróz

Do elektrociepłowni na Wrotkowie dotarły już cztery nowe kotły gazowe, które mają być uruchamiane w okresie największego zapotrzebowania na energię cieplną. To kluczowy etap budowy nowej kotłowni rezerwowej.

Jak wybrać suplementy diety dobrej jakości?

Jak wybrać suplementy diety dobrej jakości?

Na rynku znajduje się wiele rodzajów suplementów diety. Jak wybrać te najlepsze? Zobacz, na co patrzeć podczas zakupów!

To znak, że dziś 6 grudnia. Czerwone czapeczki na ulicach Lublina

To znak, że dziś 6 grudnia. Czerwone czapeczki na ulicach Lublina

Z naszych wyliczeń wynika, że to siódma edycja interwencji artystycznej nieformalnej grupy Otulanie włóczką. Tym razem autorki mikołajowych czapeczek w rozmiarze XXS pobiły rekord: na lubelskich ulicach wyeksponowały 464 sztuki.

Dlaczego warto przeprowadzić badanie ankietowe podczas tworzenia strategii marketingowej?

Dlaczego warto przeprowadzić badanie ankietowe podczas tworzenia strategii marketingowej?

Prowadzenie własnego biznesu wiąże się z wieloma wyzwaniami. Niezależnie od branży, w jakiej firma działa, kluczem do sukcesu jest skutecznie prowadzona kampania marketingowa. Aby jednak móc ją zaplanować, konieczne jest dokładne zapoznanie się z oczekiwaniami klientów. Badania ankietowe okazują się być odpowiedzią na współczesne potrzeby przedsiębiorców. Usługa umożliwia dogłębną analizę wymagań konsumentów, która dla właściciela biznesu okazuje się nieoceniona.

Bądź widoczny w sieci — postaw na pozycjonowanie sklepu!

Bądź widoczny w sieci — postaw na pozycjonowanie sklepu!

Możesz mieć najlepsze produkty i usługi w branży lub oferować naprawdę innowacyjne rozwiązania, ale jeżeli nie dotrzesz do potencjalnych klientów, nic ci po tym. Dlatego myśląc o internetowej sprzedaży od razu postaw na pozycjonowanie sklepu. Co dzięki temu zyskasz? Dziś zdradzamy, jaką moc mają zintegrowane działania SEO dla e-commerce!

Nowa matura 2023. Więcej lektur i nowe – stare zadania z matematyki. Czego się spodziewać?