Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 sierpnia 2009 r.
12:33
Edytuj ten wpis

Bronowice: Ludzie mają dość nocnych hałasów ze Stokrotki (wideo)

0 24 A A

Ludzie mieszkający koło Stokrotki i Rossmanna na Bronowicach mają dość atrakcji, jakich zapewniają im sklepy. Krzyki, przekleństwa, ryczące ciężarówki czy wyjący alarm po godz. 23 to już codzienność - mówią.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O sprawie napisała "Gazeta Wyborcza Lublin". Kłopotliwe sąsiedztwo Stokrotki i Rossmanna bardzo uprzykrza życie mieszkańcom ul. Krańcowej. Pracownicy sklepów nie przestrzegają ciszy nocnej i hałasują nawet o 4 rano.

Barbara Koreszeń ze "Stokrotki" powiedziała gazecie, że nikt nocą towaru nie rozładowuje: - Co najwyżej towar na półki. Pilnujemy żeby na zewnątrz panowała cisza.

Jednak na filmach widać co innego. Pracowników Stokrotki po 23 rzucają butelkami do budynku obok, gdzie znajduje się kontener na śmieci. W tle słychać trzask tłuczonego szkła, głośny śmiech i przekleństwa. Według mieszkańców często zdarza się też wycie alarmu.

Już rok temu Stokrotka przepraszała za zakłócanie ciszy i zapewniała, że to był incydent, który się nie powtórzy. Dzieje się jednak inaczej

Co mogą teraz zrobić mieszkańcy? Jedynie alarmować policję - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Nocna zmiana czy zabawa?


Alarm stawia na równe nogi


Hałas przez cały dzień

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dawid / 16 sierpnia 2009 o 11:51
0
xxxyyy napisał:
To u Ciebie kolego brak chyba logicznego myślenia. Nie wszyscy z wyższym wykształceniem mogą pracować w bankach albo w urzędach. Zastanów się nad tym co piszesz. A jak komuś nie odpowida ten sklep to niech się przeniesie do innego.


i bardzo dobrze ze maja prace. pisalem przeciez ze nikt nie protestuje przeciwko sklepowi, pracownikom. ludzie protestuja przeciwko HALASOWI jaki powoduje rozladunek. halas ten 'tworza' rowniez pojedynczy pracownicy z nocnych zmian. no i jeszcze, czemu mam przenosic sie do innego sklepu? gdybys zapoznal/zapoznala sie z tym miejscem to bys wiedzial/wiedziala ze byly tu wczesniej inne sklepy. i mogly spokojnie prosperowac. ze Stokrotka przez pierwsze lata bylo podobnie. tylko w tym przypadku sie to zmienilo. i to wlasnie ludziom przeszkadza: HALAS a nie sklep i jego obsluga (poza pojedynczymi przypadkami).


i bardzo dobrze ze maja prace. pisalem przeciez ze nikt nie protestuje przeciwko sklepowi, pracownikom. ludzie protestuja przeciwko HALASOWI jaki powoduje rozladunek. halas ten 'tworza' rowniez pojedynczy pracownicy z nocnych zmian. no i jeszcze, czemu mam przenosic sie do innego sklepu? gdybys zapoznal/zapoznala sie z tym miejscem to bys wiedzial/wiedziala ze byly tu wczesniej inne sklepy. i mogly spokojnie prosperowac. ze Stokrotka przez pierwsze lata bylo podobnie. tylko w tym przypadku sie to zmienilo. ... rozwiń
Avatar
xxxyyy / 15 sierpnia 2009 o 19:38
0
To u Ciebie kolego brak chyba logicznego myślenia. Nie wszyscy z wyższym wykształceniem mogą pracować w bankach albo w urzędach. Zastanów się nad tym co piszesz. A jak komuś nie odpowida ten sklep to niech się przeniesie do innego.
Avatar
dawid / 15 sierpnia 2009 o 11:15
0
gregoroo69 napisał:
Kiedyś byłem dostawcą do tego sklepu i pamientam że panowała tam wyjątkowo miła i spokojna atmosfera. A kiedy Stokrotka ta była modernizowana do rampy miały pdjeżdżać jednocześnie 3 samochody, każdy z kierowców miałby wówczas czas aby spokojnie przygotować towar do przyjęcia przez magazyn.(towar w przypadku dostaw zew. musi być policzony i sprawdzony). Dało by to o wiele większą płynność dostaw i spokój wśród kierowców oraz krótszy czs całkowity dostaw. Ale mieszkańcom tego samego bloku niespodobało się że trzeba było usunąć stare zagrzybione dzewo!, przez które teraz ledwie jeden samochód może podjechać (i to po długim manewrowaniu). No to mają teraz to, o co sami walczyli!!! Ale zawsze można się przeprowadzić,np. w okolice jakiejś dyskoteki lub dworca. Tam to dopiero będzie miał co filmować.!


Przyznam ze nie pamietam aby ktos pytal mieszkancow gdy zaczeto im sprowadzac pod okna TIRy Tradisu. Rozumiem ze w interesie firm ktore dostrczaja produkty do Stokrotki, byloby wiecej miejsc do rozladunku. Bo to wieksze zyski. Kiedys jednak w tym budynku byly inne sklepy. Potrafiono tak dowozic towar ze nikt nawet na to nie zwracal uwagi. Nie bylo rowniez nocnych zmian, rozladunku po 22 w Rossmannie (którego nie bylo... rozbudowano budynek Stokrotki)

Nikt w artykule nie protestuje przeciwko samej Stokrotce jako takiej. Nikt tez nie protestuje przeciwko kobietom tam pracujacych. Nikt nie neguje ze sa mile, ze naleza im sie pewnie o wiele wieksze pieniazki za prace. Ludzie protestuja przeciwko halasowi jaki powoduje od dluzszego czasu rozladunek w Stokrotce. Kiedys tak nie bylo. Ktos tu napisal ze rozladunek o 7 rano to bzdura. Dla przykladu w ostatnia SOBOTE rozladowywali 20 minut po 6 rano. Pobudzili wszystkich. Wiem ze to pewnie ciezko sobie wyobrazic ale sa ludzie ktorzy pracuja tylko 5 dni w tygodniu. Soboty maja wolne.

Tekstu o stoperach w uszach nie skomentuje.


Przyznam ze nie pamietam aby ktos pytal mieszkancow gdy zaczeto im sprowadzac pod okna TIRy Tradisu. Rozumiem ze w interesie firm ktore dostrczaja produkty do Stokrotki, byloby wiecej miejsc do rozladunku. Bo to wieksze zyski. Kiedys jednak w tym budynku byly inne sklepy. Potrafiono tak dowozic towar ze nikt nawet na to nie zwracal uwagi. Nie bylo rowniez nocnych zmian, rozladunku po 22 w Rossmannie (którego nie bylo... rozbudowano budynek Stokrotki)

Nikt w artykule nie protestuje przeciwko samej Stokr... rozwiń
Avatar
dawid / 15 sierpnia 2009 o 10:27
0
ss napisał:
do autora filmow ( kazdy wie kto to jest) przeszkadza ci wszystko wielce niezadowolony jestes a przychodzisz do sklepu prawie codziennie nawet kilka razy na dzien.


podejdz, dam ci autograf. mamie sie pochwalisz.
Avatar
~piotr~ / 15 sierpnia 2009 o 10:22
0
ss napisał:
do autora filmow ( kazdy wie kto to jest) przeszkadza ci wszystko wielce niezadowolony jestes a przychodzisz do sklepu prawie codziennie nawet kilka razy na dzien. dostawa = swierzy towar , czyli chcesz zeby dostaw niebylo .brak dostaw = gowniany towar ktory chcesz kupic. maja skasowac dostawy zebys mogl nagrac kolejny film o kiepskim zatowarowaniu sklepu.hehehehe.zalosny jestes gosciu w okularach.hahaha


a ty ktory to z nich? ten z kobiecym glosem z tatuazami z nazelowanymi wlosami? czy ten łysiejący ze starym bmw co zawsze po 21 dla szpanu przy 50 letnich pracownicach stokrotki pali gumę na odjezdne? mozemy tak dalej ptysiu jak masz ochote


a ty ktory to z nich? ten z kobiecym glosem z tatuazami z nazelowanymi wlosami? czy ten łysiejący ze starym bmw co zawsze po 21 dla szpanu przy 50 letnich pracownicach stokrotki pali gumę na odjezdne? mozemy tak dalej ptysiu jak masz ochote rozwiń
Avatar
~piotr~ / 15 sierpnia 2009 o 10:17
0
kto napisał:
Niema jak ponarzekać na godziny dostaw a w dniu dzisiejszym o godzinie 15.45 przyjść na zakupy kupować świeże warzywa i świeże mięso. a tak po za tym nie ma to rżnąć głupa jak jest się obsługiwanym przez osoby pracujące w ss majdanek. Pozdro.


co ma kupowanie do protetu przeciwko halasowaniu? masz strasznie kiepska logike, jak sie domyslam jestes tylko po zawodowce stad braki w logicznym mysleniu. z drugiej strony gdybys mial cos wyzej, nie pracowal bys w stokrotce.
Avatar
gregoroo69 / 13 sierpnia 2009 o 23:16
0
Kiedyś byłem dostawcą do tego sklepu i pamientam że panowała tam wyjątkowo miła i spokojna atmosfera. A kiedy Stokrotka ta była modernizowana do rampy miały pdjeżdżać jednocześnie 3 samochody, każdy z kierowców miałby wówczas czas aby spokojnie przygotować towar do przyjęcia przez magazyn.(towar w przypadku dostaw zew. musi być policzony i sprawdzony). Dało by to o wiele większą płynność dostaw i spokój wśród kierowców oraz krótszy czs całkowity dostaw. Ale mieszkańcom tego samego bloku niespodobało się że trzeba było usunąć stare zagrzybione dzewo!, przez które teraz ledwie jeden samochód może podjechać (i to po długim manewrowaniu). No to mają teraz to, o co sami walczyli!!! Ale zawsze można się przeprowadzić,np. w okolice jakiejś dyskoteki lub dworca. Tam to dopiero będzie miał co filmować.!
Kiedyś byłem dostawcą do tego sklepu i pamientam że panowała tam wyjątkowo miła i spokojna atmosfera. A kiedy Stokrotka ta była modernizowana do rampy miały pdjeżdżać jednocześnie 3 samochody, każdy z kierowców miałby wówczas czas aby spokojnie przygotować towar do przyjęcia przez magazyn.(towar w przypadku dostaw zew. musi być policzony i sprawdzony). Dało by to o wiele większą płynność dostaw i spokój wśród kierowców oraz krótszy czs całkowity dostaw. Ale mieszkańcom tego samego bloku niespodobało się że trzeba było usunąć stare zagrzybion... rozwiń
Avatar
ss / 13 sierpnia 2009 o 22:06
0
koleś co piszesz za bzdury z tytułach. np film z dostawy gdzie piszesz ze byla to 7 rano.klamiesz ze az mi sie cos robi. bylo to popoludniu wiec przestan pier..... bo rece opadaja. wez sie czlowieku za robote bo widac masz za duzo czasu. ile zaplacili ci za to??? zalosny jestes i tyle. na poczatek narobiles brudu wokol sklepu a pozniej przylazisz na zakupy i pokazujesz ten durny usmiech. a co ma dostawa o 7 rano. cisza nocna juz dawno sie skonczyla a jak niemozesz sie wyspac to kup sobie prochy nasenne albo jak ktos wczesniej napisal kup stopery. pozdrawiam cala je.... dzielnice poj....
Avatar
kto / 13 sierpnia 2009 o 15:49
0
Niema jak ponarzekać na godziny dostaw a w dniu dzisiejszym o godzinie 15.45 przyjść na zakupy kupować świeże warzywa i świeże mięso. a tak po za tym nie ma to rżnąć głupa jak jest się obsługiwanym przez osoby pracujące w ss majdanek. Pozdro.
Avatar
olDZia / 13 sierpnia 2009 o 15:40
0
I nie wiadomo o co krzyk :D
Artykuł na poziomie staruszek, które wbijają sie do sklepu w niedziele na zakupy i mówią jakie to grzeszne handlować w 'dzień święty' , ale zakupy to juz można robić hęę .? :D Chcecie dobrego towaru to trzeba pocierpieć, hałas jest wszędzie, ewentualnie wyprowadzić sie na zaciszne krańce Lublina ;pp Chyba wiecie gdzie sie wprowadzaliście ;pp
Avatar
dawid / 16 sierpnia 2009 o 11:51
0
xxxyyy napisał:
To u Ciebie kolego brak chyba logicznego myślenia. Nie wszyscy z wyższym wykształceniem mogą pracować w bankach albo w urzędach. Zastanów się nad tym co piszesz. A jak komuś nie odpowida ten sklep to niech się przeniesie do innego.


i bardzo dobrze ze maja prace. pisalem przeciez ze nikt nie protestuje przeciwko sklepowi, pracownikom. ludzie protestuja przeciwko HALASOWI jaki powoduje rozladunek. halas ten 'tworza' rowniez pojedynczy pracownicy z nocnych zmian. no i jeszcze, czemu mam przenosic sie do innego sklepu? gdybys zapoznal/zapoznala sie z tym miejscem to bys wiedzial/wiedziala ze byly tu wczesniej inne sklepy. i mogly spokojnie prosperowac. ze Stokrotka przez pierwsze lata bylo podobnie. tylko w tym przypadku sie to zmienilo. i to wlasnie ludziom przeszkadza: HALAS a nie sklep i jego obsluga (poza pojedynczymi przypadkami).


i bardzo dobrze ze maja prace. pisalem przeciez ze nikt nie protestuje przeciwko sklepowi, pracownikom. ludzie protestuja przeciwko HALASOWI jaki powoduje rozladunek. halas ten 'tworza' rowniez pojedynczy pracownicy z nocnych zmian. no i jeszcze, czemu mam przenosic sie do innego sklepu? gdybys zapoznal/zapoznala sie z tym miejscem to bys wiedzial/wiedziala ze byly tu wczesniej inne sklepy. i mogly spokojnie prosperowac. ze Stokrotka przez pierwsze lata bylo podobnie. tylko w tym przypadku sie to zmienilo. ... rozwiń
Avatar
xxxyyy / 15 sierpnia 2009 o 19:38
0
To u Ciebie kolego brak chyba logicznego myślenia. Nie wszyscy z wyższym wykształceniem mogą pracować w bankach albo w urzędach. Zastanów się nad tym co piszesz. A jak komuś nie odpowida ten sklep to niech się przeniesie do innego.
Avatar
dawid / 15 sierpnia 2009 o 11:15
0
gregoroo69 napisał:
Kiedyś byłem dostawcą do tego sklepu i pamientam że panowała tam wyjątkowo miła i spokojna atmosfera. A kiedy Stokrotka ta była modernizowana do rampy miały pdjeżdżać jednocześnie 3 samochody, każdy z kierowców miałby wówczas czas aby spokojnie przygotować towar do przyjęcia przez magazyn.(towar w przypadku dostaw zew. musi być policzony i sprawdzony). Dało by to o wiele większą płynność dostaw i spokój wśród kierowców oraz krótszy czs całkowity dostaw. Ale mieszkańcom tego samego bloku niespodobało się że trzeba było usunąć stare zagrzybione dzewo!, przez które teraz ledwie jeden samochód może podjechać (i to po długim manewrowaniu). No to mają teraz to, o co sami walczyli!!! Ale zawsze można się przeprowadzić,np. w okolice jakiejś dyskoteki lub dworca. Tam to dopiero będzie miał co filmować.!


Przyznam ze nie pamietam aby ktos pytal mieszkancow gdy zaczeto im sprowadzac pod okna TIRy Tradisu. Rozumiem ze w interesie firm ktore dostrczaja produkty do Stokrotki, byloby wiecej miejsc do rozladunku. Bo to wieksze zyski. Kiedys jednak w tym budynku byly inne sklepy. Potrafiono tak dowozic towar ze nikt nawet na to nie zwracal uwagi. Nie bylo rowniez nocnych zmian, rozladunku po 22 w Rossmannie (którego nie bylo... rozbudowano budynek Stokrotki)

Nikt w artykule nie protestuje przeciwko samej Stokrotce jako takiej. Nikt tez nie protestuje przeciwko kobietom tam pracujacych. Nikt nie neguje ze sa mile, ze naleza im sie pewnie o wiele wieksze pieniazki za prace. Ludzie protestuja przeciwko halasowi jaki powoduje od dluzszego czasu rozladunek w Stokrotce. Kiedys tak nie bylo. Ktos tu napisal ze rozladunek o 7 rano to bzdura. Dla przykladu w ostatnia SOBOTE rozladowywali 20 minut po 6 rano. Pobudzili wszystkich. Wiem ze to pewnie ciezko sobie wyobrazic ale sa ludzie ktorzy pracuja tylko 5 dni w tygodniu. Soboty maja wolne.

Tekstu o stoperach w uszach nie skomentuje.


Przyznam ze nie pamietam aby ktos pytal mieszkancow gdy zaczeto im sprowadzac pod okna TIRy Tradisu. Rozumiem ze w interesie firm ktore dostrczaja produkty do Stokrotki, byloby wiecej miejsc do rozladunku. Bo to wieksze zyski. Kiedys jednak w tym budynku byly inne sklepy. Potrafiono tak dowozic towar ze nikt nawet na to nie zwracal uwagi. Nie bylo rowniez nocnych zmian, rozladunku po 22 w Rossmannie (którego nie bylo... rozbudowano budynek Stokrotki)

Nikt w artykule nie protestuje przeciwko samej Stokr... rozwiń
Avatar
dawid / 15 sierpnia 2009 o 10:27
0
ss napisał:
do autora filmow ( kazdy wie kto to jest) przeszkadza ci wszystko wielce niezadowolony jestes a przychodzisz do sklepu prawie codziennie nawet kilka razy na dzien.


podejdz, dam ci autograf. mamie sie pochwalisz.
Avatar
~piotr~ / 15 sierpnia 2009 o 10:22
0
ss napisał:
do autora filmow ( kazdy wie kto to jest) przeszkadza ci wszystko wielce niezadowolony jestes a przychodzisz do sklepu prawie codziennie nawet kilka razy na dzien. dostawa = swierzy towar , czyli chcesz zeby dostaw niebylo .brak dostaw = gowniany towar ktory chcesz kupic. maja skasowac dostawy zebys mogl nagrac kolejny film o kiepskim zatowarowaniu sklepu.hehehehe.zalosny jestes gosciu w okularach.hahaha


a ty ktory to z nich? ten z kobiecym glosem z tatuazami z nazelowanymi wlosami? czy ten łysiejący ze starym bmw co zawsze po 21 dla szpanu przy 50 letnich pracownicach stokrotki pali gumę na odjezdne? mozemy tak dalej ptysiu jak masz ochote


a ty ktory to z nich? ten z kobiecym glosem z tatuazami z nazelowanymi wlosami? czy ten łysiejący ze starym bmw co zawsze po 21 dla szpanu przy 50 letnich pracownicach stokrotki pali gumę na odjezdne? mozemy tak dalej ptysiu jak masz ochote rozwiń
Avatar
~piotr~ / 15 sierpnia 2009 o 10:17
0
kto napisał:
Niema jak ponarzekać na godziny dostaw a w dniu dzisiejszym o godzinie 15.45 przyjść na zakupy kupować świeże warzywa i świeże mięso. a tak po za tym nie ma to rżnąć głupa jak jest się obsługiwanym przez osoby pracujące w ss majdanek. Pozdro.


co ma kupowanie do protetu przeciwko halasowaniu? masz strasznie kiepska logike, jak sie domyslam jestes tylko po zawodowce stad braki w logicznym mysleniu. z drugiej strony gdybys mial cos wyzej, nie pracowal bys w stokrotce.
Avatar
gregoroo69 / 13 sierpnia 2009 o 23:16
0
Kiedyś byłem dostawcą do tego sklepu i pamientam że panowała tam wyjątkowo miła i spokojna atmosfera. A kiedy Stokrotka ta była modernizowana do rampy miały pdjeżdżać jednocześnie 3 samochody, każdy z kierowców miałby wówczas czas aby spokojnie przygotować towar do przyjęcia przez magazyn.(towar w przypadku dostaw zew. musi być policzony i sprawdzony). Dało by to o wiele większą płynność dostaw i spokój wśród kierowców oraz krótszy czs całkowity dostaw. Ale mieszkańcom tego samego bloku niespodobało się że trzeba było usunąć stare zagrzybione dzewo!, przez które teraz ledwie jeden samochód może podjechać (i to po długim manewrowaniu). No to mają teraz to, o co sami walczyli!!! Ale zawsze można się przeprowadzić,np. w okolice jakiejś dyskoteki lub dworca. Tam to dopiero będzie miał co filmować.!
Kiedyś byłem dostawcą do tego sklepu i pamientam że panowała tam wyjątkowo miła i spokojna atmosfera. A kiedy Stokrotka ta była modernizowana do rampy miały pdjeżdżać jednocześnie 3 samochody, każdy z kierowców miałby wówczas czas aby spokojnie przygotować towar do przyjęcia przez magazyn.(towar w przypadku dostaw zew. musi być policzony i sprawdzony). Dało by to o wiele większą płynność dostaw i spokój wśród kierowców oraz krótszy czs całkowity dostaw. Ale mieszkańcom tego samego bloku niespodobało się że trzeba było usunąć stare zagrzybion... rozwiń
Avatar
ss / 13 sierpnia 2009 o 22:06
0
koleś co piszesz za bzdury z tytułach. np film z dostawy gdzie piszesz ze byla to 7 rano.klamiesz ze az mi sie cos robi. bylo to popoludniu wiec przestan pier..... bo rece opadaja. wez sie czlowieku za robote bo widac masz za duzo czasu. ile zaplacili ci za to??? zalosny jestes i tyle. na poczatek narobiles brudu wokol sklepu a pozniej przylazisz na zakupy i pokazujesz ten durny usmiech. a co ma dostawa o 7 rano. cisza nocna juz dawno sie skonczyla a jak niemozesz sie wyspac to kup sobie prochy nasenne albo jak ktos wczesniej napisal kup stopery. pozdrawiam cala je.... dzielnice poj....
Avatar
kto / 13 sierpnia 2009 o 15:49
0
Niema jak ponarzekać na godziny dostaw a w dniu dzisiejszym o godzinie 15.45 przyjść na zakupy kupować świeże warzywa i świeże mięso. a tak po za tym nie ma to rżnąć głupa jak jest się obsługiwanym przez osoby pracujące w ss majdanek. Pozdro.
Avatar
olDZia / 13 sierpnia 2009 o 15:40
0
I nie wiadomo o co krzyk :D
Artykuł na poziomie staruszek, które wbijają sie do sklepu w niedziele na zakupy i mówią jakie to grzeszne handlować w 'dzień święty' , ale zakupy to juz można robić hęę .? :D Chcecie dobrego towaru to trzeba pocierpieć, hałas jest wszędzie, ewentualnie wyprowadzić sie na zaciszne krańce Lublina ;pp Chyba wiecie gdzie sie wprowadzaliście ;pp
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 1 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 3

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 2 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 3

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 6 4

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 25 9

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 12 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.