Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 września 2011 r.
11:46
Edytuj ten wpis

Budimex podpisał umowę na budowę stadionu w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Pit DRS
0 25 A A
Stadion przy ul. Krochmalnej ma być gotowy we wrześniu 2013. (JacekŚwierczyński / Archiwum)
Stadion przy ul. Krochmalnej ma być gotowy we wrześniu 2013. (JacekŚwierczyński / Archiwum)

Warszawska firma Budimex zaczyna przygotowania do budowy stadionu miejskiego w Lublinie. Dzisiaj w Ratuszu firma podpisała umowę na wykonanie inwestycji. Stadion przy ul. Krochmalnej ma być gotowy we wrześniu 2013.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Umowę podpisano dzisiaj rano w Ratuszu – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta Lublina. – Możemy zapewnić, że wykonawca dotrzyma pierwotnego terminu i stadion będzie gotowy we wrześniu 2013.

O kontrakt na budowę stadionu walczyło 9 firm, najtańszą ofertę złożył właśnie Budimex, jednak na wiosnę Ratusz unieważnił przetarg. Jeden z członków komisji oceniającej oferty prowadził szkolenie dla Interbudu, który również starał się o ten kontrakt. Budimex odwołał się od tej decyzji do Krajowej Izby Odwoławczej, która uznała, że lubelscy urzędnicy powinni przystąpić do oceniania ofert pomimo tego faktu.

Wygrał Budimex. Firma zbuduje stadion za 136 mln zł. Jak będzie wyglądał? – O tym będziemy mogli poinformować za 3-4 tygodnie. Wtedy powinniśmy otrzymać wizualizacje i harmonogram prac od Budimexu – wyjaśnia Mieczkowska-Czerniak.

Co znajdzie się na stadionie?

Stadion będzie typowo piłkarski. Pomieści 15,5 tys. widzów na trybunach z zadaszeniem z białej tkaniny z krytych teflonem włókien szklanych. Murawa będzie elektrycznie podgrzewana.

Sektor gości od reszty dzielić ma wysoka na 3 m. przezroczysta bariera. W wejściach staną wysokie kołowrotki i kamery rejestrujące twarz każdego kibica. W ogólnodostępnych toaletach armatura będzie stalowa, w tych dla VIP-ów ceramiczna.

W zachodniej trybunie powstanie budynek z kasami i szatniami, ale też przeznaczoną do komercyjnego użytku siłownią, salą fitness i gabinetem odnowy biologicznej. Budimex musi też dostarczyć system sprzedaży i kontroli biletów umożliwiający zakup biletu przez Internet.

Stadion będzie mieć dwa dojazdy – jeden od planowanego przedłużenia ul. Muzycznej, drugi od planowanego odcinka Trasy Zielonej. Obok powstaną parkingi na tysiąc aut. Obiektowi towarzyszyć będą też dwa boiska treningowe, jedno z trawy naturalnej, a drugie syntetyczne.

Miasto szacuje, że roczne koszty utrzymania stadionu wyniosą 24 mln złotych. Większość tej kwoty stanowić mają przychody z biletów, reklam i obiektów komercyjnych. Ale 5 mln zł trzeba będzie dokładać z miejskiej kasy. Takie są szacunki.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gelo / 5 września 2011 o 10:37
0
[quote name='gość' timestamp='1315032856' post='525493']
jako osoba będąca z innego miasta przyznam - Lublin to brudne i zaniedbane miasto...
[/quote]Jako, że jeżdżę po kraju to Lublin jest najczystszym z polskich miast. Przyznaj się z jakiej wioski jesteś.
Napiszę więcej: Antwerpia, Paryż, Rotterdam, Amsterdam (kolejność przypadkowa o Poznaniu czy Warszawie nawet nie wspomnę) są przy Lublinie wysypiskiem śmieci no ale Ty wiesz lepiej bo dalej niż sklep nosa nie wystawiłeś i siejesz chorą propagandę ignorancie.
Avatar
jon / 4 września 2011 o 11:34
0
[quote name='llubellak@op.pl' timestamp='1314984332' post='525134']
jeden z nielicznych dobrych postów. dobrze że są jeszcze ludzie trzeźwo myślący. w momencie kiedy tyle jest remontów, w momencie kiedy na każdym kroku powstają nowe biurowce, nowe mieszkania, w momencie kiedy powstaje s-17 i lotnisko, SSE już jakoś działa, nawet na deptaku remonty ruszyły- to naprawdę trzeba się wysilić fantazją aby powiedzieć że się NIC NIE DZIEJE
[/quote]
jest dobrze, jest dobrze ! ale nie jest źle
Avatar
gość / 3 września 2011 o 08:54
0
jako osoba będąca z innego miasta przyznam - Lublin to brudne i zaniedbane miasto...
Avatar
. / 2 września 2011 o 23:37
0
[quote name='marianoitaliano' timestamp='1314996186' post='525322']
biurowce? Chyba tylko jeden grey's office i tyle, SSE? dobra, fajnie że istnieje, tylko nie ma tam prawie żadnych inwestorów. Z faktami się nie dyskutuje, masz tu dowód mądralo:

http://www.strefabiznesu.dziennikwschodni.pl/artykul/lubelskie-omijaja-nas-miliony-euro-50149.html


lotnisko będzie o połowe mniejsze. W pobliżu jest Okęcie, skąd można polecieć wszędzie, na południu jest funkcjonujące kilkanaście lat lotniskow Rzeszowie z istniejącą siatką połączeń, modernizacja linii do warszawy (160km/h) dopiero PLANOWANA jest w 2020. Ekspresówka, będzie za kilka lat S17, ale nie S19 juz nie powstanie. W mieście nie jest brudno? Lublin to najbardziej zasyfione miasto wojewódzkie w Polsce - moze z wyłączeniem Katowic

http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,35640,9137990,Przerazajaco_brudny_Lublin__Przysylajcie_swoje_zdjecia.html
[/quote]


żegnam.
[quote name='marianoitaliano' timestamp='1314996186' post='525322']
biurowce? Chyba tylko jeden grey's office i tyle, SSE? dobra, fajnie że istnieje, tylko nie ma tam prawie żadnych inwestorów. Z faktami się nie dyskutuje, masz tu dowód mądralo:

http://www.strefabiznesu.dziennikwschodni.pl/artykul/lubelskie-omijaja-nas-miliony-euro-50149.html


lotnisko będzie o połowe mniejsze. W pobliżu jest Okęcie, skąd można polecieć wszędzie, na południu jest funkcjonujące kilkanaście lat ... rozwiń
Avatar
MalkonTent / 2 września 2011 o 22:51
0
[quote name='Karr' timestamp='1314979542' post='525090']
Dobra dobra już nie p.i.e.r.d.o.l tyje pieprzony malkontencie ,ty wb z domu wychodzisz ?? Rozejrzyj się jakie korki są praktycznie w całym mieście bo drogi i chodniki remontują ,wszędzie coś remontyją budują nowe sklepy ,biurowce w centrum ,fabryki w SSE ,lotnisko ,expresówka ,teatr stary ,w mieści nie jest brudno ,więc nie wiem po co chrzanisz takie głupoty więc się ogarnij zanim cokolwiek napiszesz !!!!
[/quote]


Ho, ho. Gdybyś chociaż ze 25 lat miał to byś może pamiętał ile się budowało w latach 80. - stadionów, dróg, domów, basenów, fabryk, teatrów. Po dziś dzięń tamto stanowi ponad 90% całej infrastruktury.
Jedyna różnica polega chyba tylko na tym, że wtedy "malkontentów" nazywano "kontrewolucjonistami".
Zapytaj szefów biur projektowych i firm wykonawczych jak celowo wstrzymuje i opóźnia się rizpoczęcie inwestycji na czas przed wyborami. Zapytasza pewnie po co to wszystko - przeczytaj własnego posta to może zrozumiesz ;p

Stadion budowany ma byc w terenie zalewowym, "międzynarowodwe targi" również, które to tereny wkrótce objęte zostaną zakazem inwestycji użyteczności publicznej i pozbawione tym samym asekuracji ze strony firm ubezpieczeniowych. Lotnisko jeszcze przed poprzednimi wyborami potajemnie zmniejszono o połowę, a ekspresówka ma poważne problemy natury formalno-środowiskowej. Całą resztę pominę bo jest niczym propaganda Urbana za czasów Jaruzelskiego.

Ps. Jest na lubelszczyźnie pewna gmina, której wójt raz na cztery lata w przeddzień wyborów kładzie nową nawierzchnię na głownej drodze przecinającej osadę - drugi rok z rzędu nie robi nic przez pozostały okres kadencji, ale dzięki tej jednodniowej akcji wygrywa kolejne wybory i to w cuglach...
[quote name='Karr' timestamp='1314979542' post='525090']
Dobra dobra już nie p.i.e.r.d.o.l tyje pieprzony malkontencie ,ty wb z domu wychodzisz ?? Rozejrzyj się jakie korki są praktycznie w całym mieście bo drogi i chodniki remontują ,wszędzie coś remontyją budują nowe sklepy ,biurowce w centrum ,fabryki w SSE ,lotnisko ,expresówka ,teatr stary ,w mieści nie jest brudno ,więc nie wiem po co chrzanisz takie głupoty więc się ogarnij zanim cokolwiek napiszesz !!!!
[/quote]


... rozwiń
Avatar
marianoitaliano / 2 września 2011 o 22:43
0
[quote name='Karr' timestamp='1314979542' post='525090']
Dobra dobra już nie p.i.e.r.d.o.l tyje pieprzony malkontencie ,ty wb z domu wychodzisz ?? Rozejrzyj się jakie korki są praktycznie w całym mieście bo drogi i chodniki remontują ,wszędzie coś remontyją budują nowe sklepy ,biurowce w centrum ,fabryki w SSE ,lotnisko ,expresówka ,teatr stary ,w mieści nie jest brudno ,więc nie wiem po co chrzanisz takie głupoty więc się ogarnij zanim cokolwiek napiszesz !!!!
[/quote]
biurowce? Chyba tylko jeden grey's office i tyle, SSE? dobra, fajnie że istnieje, tylko nie ma tam prawie żadnych inwestorów. Z faktami się nie dyskutuje, masz tu dowód mądralo:

http://www.strefabiznesu.dziennikwschodni.pl/artykul/lubelskie-omijaja-nas-miliony-euro-50149.html


lotnisko będzie o połowe mniejsze. W pobliżu jest Okęcie, skąd można polecieć wszędzie, na południu jest funkcjonujące kilkanaście lat lotniskow Rzeszowie z istniejącą siatką połączeń, modernizacja linii do warszawy (160km/h) dopiero PLANOWANA jest w 2020. Ekspresówka, będzie za kilka lat S17, ale nie S19 juz nie powstanie. W mieście nie jest brudno? Lublin to najbardziej zasyfione miasto wojewódzkie w Polsce - moze z wyłączeniem Katowic

http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,35640,9137990,Przerazajaco_brudny_Lublin__Przysylajcie_swoje_zdjecia.html
[quote name='Karr' timestamp='1314979542' post='525090']
Dobra dobra już nie p.i.e.r.d.o.l tyje pieprzony malkontencie ,ty wb z domu wychodzisz ?? Rozejrzyj się jakie korki są praktycznie w całym mieście bo drogi i chodniki remontują ,wszędzie coś remontyją budują nowe sklepy ,biurowce w centrum ,fabryki w SSE ,lotnisko ,expresówka ,teatr stary ,w mieści nie jest brudno ,więc nie wiem po co chrzanisz takie głupoty więc się ogarnij zanim cokolwiek napiszesz !!!!
[/quote]
biurowce? Chyb... rozwiń
Avatar
Gość / 2 września 2011 o 21:44
0
[quote name='Karr' timestamp='1314979542' post='525090']
Dobra dobra już nie p.i.e.r.d.o.l tyje pieprzony malkontencie ,ty wb z domu wychodzisz ?? Rozejrzyj się jakie korki są praktycznie w całym mieście bo drogi i chodniki remontują ,wszędzie coś remontyją budują nowe sklepy ,biurowce w centrum ,fabryki w SSE ,lotnisko ,expresówka ,teatr stary ,w mieści nie jest brudno ,więc nie wiem po co chrzanisz takie głupoty więc się ogarnij zanim cokolwiek napiszesz !!!!
[/quote]
Chrzani bo marianoitaliano jest betonem z partii wiadomo jakiej i czym lepiej w mieście tym dla niego gorzej, bo nie będzie mógł szczekać i jego partia nie dostanie dodatkowych głosów.
Wygląda na to że Lublin wreszcie doczekał się gospodarza.
[quote name='Karr' timestamp='1314979542' post='525090']
Dobra dobra już nie p.i.e.r.d.o.l tyje pieprzony malkontencie ,ty wb z domu wychodzisz ?? Rozejrzyj się jakie korki są praktycznie w całym mieście bo drogi i chodniki remontują ,wszędzie coś remontyją budują nowe sklepy ,biurowce w centrum ,fabryki w SSE ,lotnisko ,expresówka ,teatr stary ,w mieści nie jest brudno ,więc nie wiem po co chrzanisz takie głupoty więc się ogarnij zanim cokolwiek napiszesz !!!!
[/quote]
Chrzani bo mar... rozwiń
Avatar
pssst / 2 września 2011 o 19:30
0
No tak, pisiorom jak zwykle nie pasi, że coś w LBN zaczyna się dziać. Dl anich najlepiej było za pruszona - 8 lat nic się nie działo, nikomu nie przeszkadzał bo nic nie robił i pislam był happy. A teraz o zgrozo Lublin próbuje nadrobić zacofanie i wyjść z "ciemnogordu". A już stadion i Motor to jak przysłowiowa płachta na byka działa na pisorków. Tak, jakby cokolwiek wiedzili o sporcie i gdziekolwiek poza nieszporami bywali.
Avatar
llubellak@op.pl / 2 września 2011 o 19:25
0
[quote name='Karr' timestamp='1314979542' post='525090']
Dobra dobra już nie p.i.e.r.d.o.l tyje pieprzony malkontencie ,ty wb z domu wychodzisz ?? Rozejrzyj się jakie korki są praktycznie w całym mieście bo drogi i chodniki remontują ,wszędzie coś remontyją budują nowe sklepy ,biurowce w centrum ,fabryki w SSE ,lotnisko ,expresówka ,teatr stary ,w mieści nie jest brudno ,więc nie wiem po co chrzanisz takie głupoty więc się ogarnij zanim cokolwiek napiszesz !!!!
[/quote]

jeden z nielicznych dobrych postów. dobrze że są jeszcze ludzie trzeźwo myślący. w momencie kiedy tyle jest remontów, w momencie kiedy na każdym kroku powstają nowe biurowce, nowe mieszkania, w momencie kiedy powstaje s-17 i lotnisko, SSE już jakoś działa, nawet na deptaku remonty ruszyły- to naprawdę trzeba się wysilić fantazją aby powiedzieć że się NIC NIE DZIEJE
[quote name='Karr' timestamp='1314979542' post='525090']
Dobra dobra już nie p.i.e.r.d.o.l tyje pieprzony malkontencie ,ty wb z domu wychodzisz ?? Rozejrzyj się jakie korki są praktycznie w całym mieście bo drogi i chodniki remontują ,wszędzie coś remontyją budują nowe sklepy ,biurowce w centrum ,fabryki w SSE ,lotnisko ,expresówka ,teatr stary ,w mieści nie jest brudno ,więc nie wiem po co chrzanisz takie głupoty więc się ogarnij zanim cokolwiek napiszesz !!!!
[/quote]

jeden z... rozwiń
Avatar
Ari / 2 września 2011 o 19:12
0
[quote name='Karr' timestamp='1314979542' post='525090']
Dobra dobra już nie p.i.e.r.d.o.l tyje pieprzony malkontencie ,ty wb z domu wychodzisz ?? Rozejrzyj się jakie korki są praktycznie w całym mieście bo drogi i chodniki remontują ,wszędzie coś remontyją budują nowe sklepy ,biurowce w centrum ,fabryki w SSE ,lotnisko ,expresówka ,teatr stary ,w mieści nie jest brudno ,więc nie wiem po co chrzanisz takie głupoty więc się ogarnij zanim cokolwiek napiszesz !!!!
[/quote]

Brawo !!! Jestem tego samego zdania, dobrze napisałeś/aś temu biednemu, choremu człowiekowi...
[quote name='Karr' timestamp='1314979542' post='525090']
Dobra dobra już nie p.i.e.r.d.o.l tyje pieprzony malkontencie ,ty wb z domu wychodzisz ?? Rozejrzyj się jakie korki są praktycznie w całym mieście bo drogi i chodniki remontują ,wszędzie coś remontyją budują nowe sklepy ,biurowce w centrum ,fabryki w SSE ,lotnisko ,expresówka ,teatr stary ,w mieści nie jest brudno ,więc nie wiem po co chrzanisz takie głupoty więc się ogarnij zanim cokolwiek napiszesz !!!!
[/quote]

Brawo &... rozwiń
Avatar
gelo / 5 września 2011 o 10:37
0
[quote name='gość' timestamp='1315032856' post='525493']
jako osoba będąca z innego miasta przyznam - Lublin to brudne i zaniedbane miasto...
[/quote]Jako, że jeżdżę po kraju to Lublin jest najczystszym z polskich miast. Przyznaj się z jakiej wioski jesteś.
Napiszę więcej: Antwerpia, Paryż, Rotterdam, Amsterdam (kolejność przypadkowa o Poznaniu czy Warszawie nawet nie wspomnę) są przy Lublinie wysypiskiem śmieci no ale Ty wiesz lepiej bo dalej niż sklep nosa nie wystawiłeś i siejesz chorą propagandę ignorancie.
Avatar
jon / 4 września 2011 o 11:34
0
[quote name='llubellak@op.pl' timestamp='1314984332' post='525134']
jeden z nielicznych dobrych postów. dobrze że są jeszcze ludzie trzeźwo myślący. w momencie kiedy tyle jest remontów, w momencie kiedy na każdym kroku powstają nowe biurowce, nowe mieszkania, w momencie kiedy powstaje s-17 i lotnisko, SSE już jakoś działa, nawet na deptaku remonty ruszyły- to naprawdę trzeba się wysilić fantazją aby powiedzieć że się NIC NIE DZIEJE
[/quote]
jest dobrze, jest dobrze ! ale nie jest źle
Avatar
gość / 3 września 2011 o 08:54
0
jako osoba będąca z innego miasta przyznam - Lublin to brudne i zaniedbane miasto...
Avatar
. / 2 września 2011 o 23:37
0
[quote name='marianoitaliano' timestamp='1314996186' post='525322']
biurowce? Chyba tylko jeden grey's office i tyle, SSE? dobra, fajnie że istnieje, tylko nie ma tam prawie żadnych inwestorów. Z faktami się nie dyskutuje, masz tu dowód mądralo:

http://www.strefabiznesu.dziennikwschodni.pl/artykul/lubelskie-omijaja-nas-miliony-euro-50149.html


lotnisko będzie o połowe mniejsze. W pobliżu jest Okęcie, skąd można polecieć wszędzie, na południu jest funkcjonujące kilkanaście lat lotniskow Rzeszowie z istniejącą siatką połączeń, modernizacja linii do warszawy (160km/h) dopiero PLANOWANA jest w 2020. Ekspresówka, będzie za kilka lat S17, ale nie S19 juz nie powstanie. W mieście nie jest brudno? Lublin to najbardziej zasyfione miasto wojewódzkie w Polsce - moze z wyłączeniem Katowic

http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,35640,9137990,Przerazajaco_brudny_Lublin__Przysylajcie_swoje_zdjecia.html
[/quote]


żegnam.
[quote name='marianoitaliano' timestamp='1314996186' post='525322']
biurowce? Chyba tylko jeden grey's office i tyle, SSE? dobra, fajnie że istnieje, tylko nie ma tam prawie żadnych inwestorów. Z faktami się nie dyskutuje, masz tu dowód mądralo:

http://www.strefabiznesu.dziennikwschodni.pl/artykul/lubelskie-omijaja-nas-miliony-euro-50149.html


lotnisko będzie o połowe mniejsze. W pobliżu jest Okęcie, skąd można polecieć wszędzie, na południu jest funkcjonujące kilkanaście lat ... rozwiń
Avatar
MalkonTent / 2 września 2011 o 22:51
0
[quote name='Karr' timestamp='1314979542' post='525090']
Dobra dobra już nie p.i.e.r.d.o.l tyje pieprzony malkontencie ,ty wb z domu wychodzisz ?? Rozejrzyj się jakie korki są praktycznie w całym mieście bo drogi i chodniki remontują ,wszędzie coś remontyją budują nowe sklepy ,biurowce w centrum ,fabryki w SSE ,lotnisko ,expresówka ,teatr stary ,w mieści nie jest brudno ,więc nie wiem po co chrzanisz takie głupoty więc się ogarnij zanim cokolwiek napiszesz !!!!
[/quote]


Ho, ho. Gdybyś chociaż ze 25 lat miał to byś może pamiętał ile się budowało w latach 80. - stadionów, dróg, domów, basenów, fabryk, teatrów. Po dziś dzięń tamto stanowi ponad 90% całej infrastruktury.
Jedyna różnica polega chyba tylko na tym, że wtedy "malkontentów" nazywano "kontrewolucjonistami".
Zapytaj szefów biur projektowych i firm wykonawczych jak celowo wstrzymuje i opóźnia się rizpoczęcie inwestycji na czas przed wyborami. Zapytasza pewnie po co to wszystko - przeczytaj własnego posta to może zrozumiesz ;p

Stadion budowany ma byc w terenie zalewowym, "międzynarowodwe targi" również, które to tereny wkrótce objęte zostaną zakazem inwestycji użyteczności publicznej i pozbawione tym samym asekuracji ze strony firm ubezpieczeniowych. Lotnisko jeszcze przed poprzednimi wyborami potajemnie zmniejszono o połowę, a ekspresówka ma poważne problemy natury formalno-środowiskowej. Całą resztę pominę bo jest niczym propaganda Urbana za czasów Jaruzelskiego.

Ps. Jest na lubelszczyźnie pewna gmina, której wójt raz na cztery lata w przeddzień wyborów kładzie nową nawierzchnię na głownej drodze przecinającej osadę - drugi rok z rzędu nie robi nic przez pozostały okres kadencji, ale dzięki tej jednodniowej akcji wygrywa kolejne wybory i to w cuglach...
[quote name='Karr' timestamp='1314979542' post='525090']
Dobra dobra już nie p.i.e.r.d.o.l tyje pieprzony malkontencie ,ty wb z domu wychodzisz ?? Rozejrzyj się jakie korki są praktycznie w całym mieście bo drogi i chodniki remontują ,wszędzie coś remontyją budują nowe sklepy ,biurowce w centrum ,fabryki w SSE ,lotnisko ,expresówka ,teatr stary ,w mieści nie jest brudno ,więc nie wiem po co chrzanisz takie głupoty więc się ogarnij zanim cokolwiek napiszesz !!!!
[/quote]


... rozwiń
Avatar
marianoitaliano / 2 września 2011 o 22:43
0
[quote name='Karr' timestamp='1314979542' post='525090']
Dobra dobra już nie p.i.e.r.d.o.l tyje pieprzony malkontencie ,ty wb z domu wychodzisz ?? Rozejrzyj się jakie korki są praktycznie w całym mieście bo drogi i chodniki remontują ,wszędzie coś remontyją budują nowe sklepy ,biurowce w centrum ,fabryki w SSE ,lotnisko ,expresówka ,teatr stary ,w mieści nie jest brudno ,więc nie wiem po co chrzanisz takie głupoty więc się ogarnij zanim cokolwiek napiszesz !!!!
[/quote]
biurowce? Chyba tylko jeden grey's office i tyle, SSE? dobra, fajnie że istnieje, tylko nie ma tam prawie żadnych inwestorów. Z faktami się nie dyskutuje, masz tu dowód mądralo:

http://www.strefabiznesu.dziennikwschodni.pl/artykul/lubelskie-omijaja-nas-miliony-euro-50149.html


lotnisko będzie o połowe mniejsze. W pobliżu jest Okęcie, skąd można polecieć wszędzie, na południu jest funkcjonujące kilkanaście lat lotniskow Rzeszowie z istniejącą siatką połączeń, modernizacja linii do warszawy (160km/h) dopiero PLANOWANA jest w 2020. Ekspresówka, będzie za kilka lat S17, ale nie S19 juz nie powstanie. W mieście nie jest brudno? Lublin to najbardziej zasyfione miasto wojewódzkie w Polsce - moze z wyłączeniem Katowic

http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,35640,9137990,Przerazajaco_brudny_Lublin__Przysylajcie_swoje_zdjecia.html
[quote name='Karr' timestamp='1314979542' post='525090']
Dobra dobra już nie p.i.e.r.d.o.l tyje pieprzony malkontencie ,ty wb z domu wychodzisz ?? Rozejrzyj się jakie korki są praktycznie w całym mieście bo drogi i chodniki remontują ,wszędzie coś remontyją budują nowe sklepy ,biurowce w centrum ,fabryki w SSE ,lotnisko ,expresówka ,teatr stary ,w mieści nie jest brudno ,więc nie wiem po co chrzanisz takie głupoty więc się ogarnij zanim cokolwiek napiszesz !!!!
[/quote]
biurowce? Chyb... rozwiń
Avatar
Gość / 2 września 2011 o 21:44
0
[quote name='Karr' timestamp='1314979542' post='525090']
Dobra dobra już nie p.i.e.r.d.o.l tyje pieprzony malkontencie ,ty wb z domu wychodzisz ?? Rozejrzyj się jakie korki są praktycznie w całym mieście bo drogi i chodniki remontują ,wszędzie coś remontyją budują nowe sklepy ,biurowce w centrum ,fabryki w SSE ,lotnisko ,expresówka ,teatr stary ,w mieści nie jest brudno ,więc nie wiem po co chrzanisz takie głupoty więc się ogarnij zanim cokolwiek napiszesz !!!!
[/quote]
Chrzani bo marianoitaliano jest betonem z partii wiadomo jakiej i czym lepiej w mieście tym dla niego gorzej, bo nie będzie mógł szczekać i jego partia nie dostanie dodatkowych głosów.
Wygląda na to że Lublin wreszcie doczekał się gospodarza.
[quote name='Karr' timestamp='1314979542' post='525090']
Dobra dobra już nie p.i.e.r.d.o.l tyje pieprzony malkontencie ,ty wb z domu wychodzisz ?? Rozejrzyj się jakie korki są praktycznie w całym mieście bo drogi i chodniki remontują ,wszędzie coś remontyją budują nowe sklepy ,biurowce w centrum ,fabryki w SSE ,lotnisko ,expresówka ,teatr stary ,w mieści nie jest brudno ,więc nie wiem po co chrzanisz takie głupoty więc się ogarnij zanim cokolwiek napiszesz !!!!
[/quote]
Chrzani bo mar... rozwiń
Avatar
pssst / 2 września 2011 o 19:30
0
No tak, pisiorom jak zwykle nie pasi, że coś w LBN zaczyna się dziać. Dl anich najlepiej było za pruszona - 8 lat nic się nie działo, nikomu nie przeszkadzał bo nic nie robił i pislam był happy. A teraz o zgrozo Lublin próbuje nadrobić zacofanie i wyjść z "ciemnogordu". A już stadion i Motor to jak przysłowiowa płachta na byka działa na pisorków. Tak, jakby cokolwiek wiedzili o sporcie i gdziekolwiek poza nieszporami bywali.
Avatar
llubellak@op.pl / 2 września 2011 o 19:25
0
[quote name='Karr' timestamp='1314979542' post='525090']
Dobra dobra już nie p.i.e.r.d.o.l tyje pieprzony malkontencie ,ty wb z domu wychodzisz ?? Rozejrzyj się jakie korki są praktycznie w całym mieście bo drogi i chodniki remontują ,wszędzie coś remontyją budują nowe sklepy ,biurowce w centrum ,fabryki w SSE ,lotnisko ,expresówka ,teatr stary ,w mieści nie jest brudno ,więc nie wiem po co chrzanisz takie głupoty więc się ogarnij zanim cokolwiek napiszesz !!!!
[/quote]

jeden z nielicznych dobrych postów. dobrze że są jeszcze ludzie trzeźwo myślący. w momencie kiedy tyle jest remontów, w momencie kiedy na każdym kroku powstają nowe biurowce, nowe mieszkania, w momencie kiedy powstaje s-17 i lotnisko, SSE już jakoś działa, nawet na deptaku remonty ruszyły- to naprawdę trzeba się wysilić fantazją aby powiedzieć że się NIC NIE DZIEJE
[quote name='Karr' timestamp='1314979542' post='525090']
Dobra dobra już nie p.i.e.r.d.o.l tyje pieprzony malkontencie ,ty wb z domu wychodzisz ?? Rozejrzyj się jakie korki są praktycznie w całym mieście bo drogi i chodniki remontują ,wszędzie coś remontyją budują nowe sklepy ,biurowce w centrum ,fabryki w SSE ,lotnisko ,expresówka ,teatr stary ,w mieści nie jest brudno ,więc nie wiem po co chrzanisz takie głupoty więc się ogarnij zanim cokolwiek napiszesz !!!!
[/quote]

jeden z... rozwiń
Avatar
Ari / 2 września 2011 o 19:12
0
[quote name='Karr' timestamp='1314979542' post='525090']
Dobra dobra już nie p.i.e.r.d.o.l tyje pieprzony malkontencie ,ty wb z domu wychodzisz ?? Rozejrzyj się jakie korki są praktycznie w całym mieście bo drogi i chodniki remontują ,wszędzie coś remontyją budują nowe sklepy ,biurowce w centrum ,fabryki w SSE ,lotnisko ,expresówka ,teatr stary ,w mieści nie jest brudno ,więc nie wiem po co chrzanisz takie głupoty więc się ogarnij zanim cokolwiek napiszesz !!!!
[/quote]

Brawo !!! Jestem tego samego zdania, dobrze napisałeś/aś temu biednemu, choremu człowiekowi...
[quote name='Karr' timestamp='1314979542' post='525090']
Dobra dobra już nie p.i.e.r.d.o.l tyje pieprzony malkontencie ,ty wb z domu wychodzisz ?? Rozejrzyj się jakie korki są praktycznie w całym mieście bo drogi i chodniki remontują ,wszędzie coś remontyją budują nowe sklepy ,biurowce w centrum ,fabryki w SSE ,lotnisko ,expresówka ,teatr stary ,w mieści nie jest brudno ,więc nie wiem po co chrzanisz takie głupoty więc się ogarnij zanim cokolwiek napiszesz !!!!
[/quote]

Brawo &... rozwiń