Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 lutego 2017 r.
13:44

Budowa IKEA w Lublinie i nowego układu drogowego. Najnowsze zdjęcia z drona

Autor: Zdjęcie autora jsz
273 31 A A

Trwa budowa sklepu IKEA w Lublinie. Zobacz najnowsze zdjęcia z placu budowy wykonane dronem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sklep IKEA w Lublinie będzie jednym z największych w Polsce. Prace na placu budowy idą w ekspresowym tempie. Wszystko więc wskazuje na to, że już za kilka miesięcy będzie się tam można wybrać na pierwsze zakupy.

Stalową konstrukcję przy al. Spółdzielczości Pracy powoli otaczają już charakterystyczne, niebieskie ściany. Sklep IKEA w Lublinie będzie liczył 35 tys. mkw powierzchni. Pod tym względem będzie ustępował tylko obiektowi we Wrocławiu. Obok sklepu skandynawskiego giganta powstaje niewielkie centrum handlowym. Całość ma liczyć 57 tys. mkw powierzchni.

Budowa trwa od października. Z zapowiedzi inwestora wynika, że sklep IKEA będzie gotowy w trzecim kwartale tego roku. W kolejnym kwartale pierwszych klientów przyjmie centrum handlowe.

Obecnie budowlańcy pracują również nad przebudową układu drogowego wokół sklepów. Jednym z jego głównych elementów będzie wiadukt, który pozwoli na bezpieczny zjazd z al. Spółdzielczości Pracy. Klienci będą mieli do dyspozycji 2000 miejsc postojowych.

Według inwestora, przy budowie całego kompleksu będzie pracowało ok. 2 tys. osób. W centrum handlowym ma powstać ok. 400 nowych miejsc pracy. Do tego należy doliczyć posady w samym sklepie IKEA. Firma zatrudni u nas ok. 220 osób. Już pierwsza rekrutacja pokazała, że szwedzka sieć to atrakcyjny pracodawca. Na 23 stanowiska kierownicze w Lublinie zgłosiło się ponad 1500 kandydatów. Nabór na pozostałe stanowiska rozpoczął się z początkiem tego roku. Prowadzony jest za pośrednictwem strony internetowej IKEA.pl/Lublin (zakładka oferty pracy). Firma szuka obecnie m.in. pracowników do działu sprzedaży, logistyki czy firmowej restauracji. Minimalna płaca to 20 zł za godzinę.

Zdjęcia: Marcin Tarkowski / Piximo.pl

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
PODPIS / 20 lutego 2017 o 15:57
+1
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
NO I BEDA GOWNIANE MEBLE W wielkim centrum ale w lubelskim powstaja tylko centra handlowe
Ale nikt Tobie jeszcze nie broni wybudować fanryki i zatrudnić rzeszę fachowców i płacić im po 10 000zł miesięcznie...
Avatar
Gość / 1 marca 2017 o 08:29
0
Chciałabym bardzo, żeby ludzie, którzy jadą od Lubartowa (a już zwłaszcza busów) byli łaskawi nie wcinać się na chama z lewego pasa, kiedy sznur samochodów stoi i czeka. Gdy się nie wcinacie ruch idzie płynnie. Każdemu się spieszy, nie tylko Wam.
Avatar
Gość / 24 lutego 2017 o 21:31
0
nie chcę powrotu debili i popaprańców z PO, PSL i jakiegoś bandycko-ubeckiego KOD, dlatego Ludzie Wspierajmy PIS i Premiera Jarosława Kaczyńskiego!!! Alik to ty????
Avatar
kisiel w majtach / 24 lutego 2017 o 21:27
0
nonsens totalny napisał:
"Obok sklepu skandynawskiego giganta powstaje niewielkie centrum handlowym. Całość ma liczyć 57 tys. mkw powierzchni."      zasyanawiam sie kto będzie najemca w tym centrum i czym bedzie przyciagac ludzi? jedynie PLAZA I Felicity jakos ciegna w tym miescie reszta ma klopoty.       Tarasy Zamkowe mają 38 tys, dwa lata po otwarciu nadal maja wolne powierchnie do wynajecia. komercjalizaja tego obiektu jest ponizej 90%, niektore sklepy znikenly rok po otwarciu, jakies dunskie marki czy sklep tallinder, puste pole po almie itp.  Olimp calkowicie restrukturuzuje i probuje ratowac sie multikinem , wielkim fitnss clubemi sala wspinaczkowa, butiki uciekaja  , czesc nr 3 swiecie pustkami na tygodni. Galeria orkana dogorywa, zmieniaja sie wlasciwiele sklepow, sa puste luki, niektore sklepu uciekaja( np medicine). Jakim cudem Szwedzi chca zapełnic 57 tys mkw powierzchni jak dwa duze centra handlowe w tym momencie nie maja wyopelnienia i klientow delikatnie mowiac nieduzo.... kolejnymi h&mi, ccc, sizeermi, vistulami, sephorami, i gimbusowymi croppami? a moze kolejnym sklepem rtv albo jakism home &you czy salonami z telefonia komorkowa... przeciez to wszystko juz jest w Lublinie w nadmierze a droższe marki odziezowe sie nie pojawia bo nie beda u nas rentowne. nie wroze sukcesu , oni chyab rowniez skoro planuja otwarcie baraku obok sklepu meblowego 3 m-ce pozniej....
żalisz sie czy chwalisz?
żalisz sie czy chwalisz? rozwiń
Avatar
Gość / 24 lutego 2017 o 19:42
0
Bronimy sądów, aby nie wydawały wyroków pod wpływem nacisków politycznych. Manifestacja w Lublinie w sobotę Krak. Przedmieście 43 przed sądem okręgowym o godz. 12:00 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
raz sierpem raz młotem w pisowska ciemnote / 24 lutego 2017 o 17:43
0
Ilu emerytów z KOD-u będzie na tym geriatrycznym wiecu ? Podobno na tvp jest juz gotowy materiał, zadzwon do prezesa, to ci powie moherowy lemingu.
Avatar
Jana K / 24 lutego 2017 o 09:45
0
popieram. często w warszawskiej Ikea widywałam wielu sąsiadó ze wschodu, kupowali hurtowo, po 2-3 busy, otwierano dla nich specjalne kasy. Teraz będzie im bliżej do Lublina niż na Targówek a i moje dzieciaki się ucieszą z klopsików, mam nadzieję ze będzie też spożywczy sklepik z ichnimi potrawami, nie wszystkie, ale część jest smaczna
Avatar
Gość / 23 lutego 2017 o 17:49
0
nie chcę powrotu debili i popaprańców z PO, PSL i jakiegoś bandycko-ubeckiego KOD, dlatego Ludzie Wspierajmy PIS i Premiera Jarosława Kaczyńskiego!!!
Avatar
lobby / 23 lutego 2017 o 16:11
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
25 luty godz 12:00 pod Sądem Okręgowym w Lublinie na Krakowskim Przedmieściu. Strajk Obywatelski przeciwko likwidacji niezawisłości Sądów. Jeśli nie chcesz powrotu PRL w Prokuraturze i Sądach czekamy na Ciebie  puszkę swoją wezmę, kitkę nie mytą mam,alimentów nie płacę. Chcę,aby sądy przyznawały odszkodowania wszystkim bandziorom i złodziejom za to,że siedzą.Zgadzam się też na to aby sędziów, prokuratorów itp. nie pociągać do odpowiedzialności za wszelkie "przekroczenia". Toć to najwyższa elyta, kasta- powinna być ponad wszelkie prawa.
rozwiń
Avatar
Gość / 22 lutego 2017 o 08:08
0
buduj sklep, nowy przybytek XXI wieku. Miasto się rozwija, powstaje SKLEP! Będą zakupy, będzie praca! Ja już mam wyprasowany garnitur aby odpowiedzic ten nowy sklep!
Avatar
Gość / 1 marca 2017 o 08:29
0
Chciałabym bardzo, żeby ludzie, którzy jadą od Lubartowa (a już zwłaszcza busów) byli łaskawi nie wcinać się na chama z lewego pasa, kiedy sznur samochodów stoi i czeka. Gdy się nie wcinacie ruch idzie płynnie. Każdemu się spieszy, nie tylko Wam.
Avatar
Gość / 24 lutego 2017 o 21:31
0
nie chcę powrotu debili i popaprańców z PO, PSL i jakiegoś bandycko-ubeckiego KOD, dlatego Ludzie Wspierajmy PIS i Premiera Jarosława Kaczyńskiego!!! Alik to ty????
Avatar
kisiel w majtach / 24 lutego 2017 o 21:27
0
nonsens totalny napisał:
"Obok sklepu skandynawskiego giganta powstaje niewielkie centrum handlowym. Całość ma liczyć 57 tys. mkw powierzchni."      zasyanawiam sie kto będzie najemca w tym centrum i czym bedzie przyciagac ludzi? jedynie PLAZA I Felicity jakos ciegna w tym miescie reszta ma klopoty.       Tarasy Zamkowe mają 38 tys, dwa lata po otwarciu nadal maja wolne powierchnie do wynajecia. komercjalizaja tego obiektu jest ponizej 90%, niektore sklepy znikenly rok po otwarciu, jakies dunskie marki czy sklep tallinder, puste pole po almie itp.  Olimp calkowicie restrukturuzuje i probuje ratowac sie multikinem , wielkim fitnss clubemi sala wspinaczkowa, butiki uciekaja  , czesc nr 3 swiecie pustkami na tygodni. Galeria orkana dogorywa, zmieniaja sie wlasciwiele sklepow, sa puste luki, niektore sklepu uciekaja( np medicine). Jakim cudem Szwedzi chca zapełnic 57 tys mkw powierzchni jak dwa duze centra handlowe w tym momencie nie maja wyopelnienia i klientow delikatnie mowiac nieduzo.... kolejnymi h&mi, ccc, sizeermi, vistulami, sephorami, i gimbusowymi croppami? a moze kolejnym sklepem rtv albo jakism home &you czy salonami z telefonia komorkowa... przeciez to wszystko juz jest w Lublinie w nadmierze a droższe marki odziezowe sie nie pojawia bo nie beda u nas rentowne. nie wroze sukcesu , oni chyab rowniez skoro planuja otwarcie baraku obok sklepu meblowego 3 m-ce pozniej....
żalisz sie czy chwalisz?
żalisz sie czy chwalisz? rozwiń
Avatar
Gość / 24 lutego 2017 o 19:42
0
Bronimy sądów, aby nie wydawały wyroków pod wpływem nacisków politycznych. Manifestacja w Lublinie w sobotę Krak. Przedmieście 43 przed sądem okręgowym o godz. 12:00 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
raz sierpem raz młotem w pisowska ciemnote / 24 lutego 2017 o 17:43
0
Ilu emerytów z KOD-u będzie na tym geriatrycznym wiecu ? Podobno na tvp jest juz gotowy materiał, zadzwon do prezesa, to ci powie moherowy lemingu.
Avatar
Jana K / 24 lutego 2017 o 09:45
0
popieram. często w warszawskiej Ikea widywałam wielu sąsiadó ze wschodu, kupowali hurtowo, po 2-3 busy, otwierano dla nich specjalne kasy. Teraz będzie im bliżej do Lublina niż na Targówek a i moje dzieciaki się ucieszą z klopsików, mam nadzieję ze będzie też spożywczy sklepik z ichnimi potrawami, nie wszystkie, ale część jest smaczna
Avatar
Gość / 23 lutego 2017 o 17:49
0
nie chcę powrotu debili i popaprańców z PO, PSL i jakiegoś bandycko-ubeckiego KOD, dlatego Ludzie Wspierajmy PIS i Premiera Jarosława Kaczyńskiego!!!
Avatar
lobby / 23 lutego 2017 o 16:11
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
25 luty godz 12:00 pod Sądem Okręgowym w Lublinie na Krakowskim Przedmieściu. Strajk Obywatelski przeciwko likwidacji niezawisłości Sądów. Jeśli nie chcesz powrotu PRL w Prokuraturze i Sądach czekamy na Ciebie  puszkę swoją wezmę, kitkę nie mytą mam,alimentów nie płacę. Chcę,aby sądy przyznawały odszkodowania wszystkim bandziorom i złodziejom za to,że siedzą.Zgadzam się też na to aby sędziów, prokuratorów itp. nie pociągać do odpowiedzialności za wszelkie "przekroczenia". Toć to najwyższa elyta, kasta- powinna być ponad wszelkie prawa.
rozwiń
Avatar
Gość / 22 lutego 2017 o 08:08
0
buduj sklep, nowy przybytek XXI wieku. Miasto się rozwija, powstaje SKLEP! Będą zakupy, będzie praca! Ja już mam wyprasowany garnitur aby odpowiedzic ten nowy sklep!
Avatar
esbek partyzant / 20 lutego 2017 o 20:35
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
25 luty godz 12:00 pod Sądem Okręgowym w Lublinie na Krakowskim Przedmieściu. Strajk Obywatelski przeciwko likwidacji niezawisłości Sądów. Jeśli nie chcesz powrotu PRL w Prokuraturze i Sądach czekamy na Ciebie
Ilu emerytów z KOD-u będzie na tym geriatrycznym wiecu ?
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
PILNE

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 4 3

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 9 1

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 29 11

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 36 18

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 7 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce