Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 listopada 2016 r.
11:54

Budowa nowego odcinka Bohaterów Monte Cassino za pół ceny

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
81 25 A A
Skrzyżowanie z ul. Wojciechowską ma po przebudowie wyglądać jak przecięcie al. Kraśnickiej z ul. Bohaterów Monte Cassino obok kościoła na Poczekajce. Fot. Google Maps
Skrzyżowanie z ul. Wojciechowską ma po przebudowie wyglądać jak przecięcie al. Kraśnickiej z ul. Bohaterów Monte Cassino obok kościoła na Poczekajce. Fot. Google Maps

Dwa razy mniej niż spodziewało się miasto może kosztować budowa nowego odcinka ul. Bohaterów Monte Cassino od Wojciechowskiej do al. Solidarności w Lublinie. Dziś otwarto oferty, które wpłynęły na miejski przetarg. O zlecenie stara się sześć firm, a najtańsza chce je wziąć za niecałe 87 milionów zł, podczas gdy miasto liczyło się nawet z kwotą 172 mln zł

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Miasto deklaruje, że zwycięzcę przetargu wskaże najszybciej jak się da. O wyborze zdecyduje cena. Najtańszą z chętnych firm jest krakowska spółka Mota-Engil Central Europe z ceną 86,9 mln zł, pozostałe oferty wymieniamy poniżej.

Liczyć miał się też termin gwarancji, ale wszystkie firmy zaproponowały gwarancję pięcioletnią. Punktowane miało być też zadeklarowane przyspieszenie zakończenia budowy, ale tu wszystkie firmy zadeklarowały najwyżej oceniany termin, czyli koniec kwietnia 2018 r.

Swą presję czasową miasto tłumaczy tym, że do 2018 r. musi wykorzystać przyznaną na ten cel unijną dotację, dzięki której Ratusz włoży z własnych funduszy tylko ok. 20 proc. kosztów budowy.

Nowa dwupasmówka będzie mieć 1,2 kilometra długości i dwie jezdnie, a na każdej z nich po dwa pasy ruchu. Więcej pasów będzie w rejonie skrzyżowań. Najbardziej skomplikowanym skrzyżowaniem będzie przecięcie ul. Bohaterów Monte Cassino z ul. Nałęczowską, która zostanie przeniesiona na wiadukt w podobny sposób, w jaki przeniesiono al. Warszawską przy okazji przedłużania al. Solidarności. Sama ul. Nałęczowska zostanie przebudowana na odcinku 600 m.

Inne ważne skrzyżowanie, to z ul. Wojciechowską, ma po przebudowie wyglądać jak przecięcie al. Kraśnickiej z ul. Bohaterów Monte Cassino obok kościoła na Poczekajce.

Nowy odcinek drogi otworzy nowy dojazd do al. Solidarności ciągiem ulic: Jana Pawła II i Armii Krajowej. Ulice te zostały już wcześniej odnowione, z wyjątkiem końcowego odcinka od wiaduktów nad wąwozem do skrzyżowania z ul. Krasińskiego, który to ciąg ma być przez miasto przebudowany w przyszłym roku.

ILE CHCIELI WYKONAWCY

Najtańszą ofertę, z ceną 86,9 mln zł złożyła krakowska spółka Mota-Engil Central Europe. Niewiele więcej, bo 87,5 mln zł chce warszawski Budimex, na 89,4 mln zł wycenił prace pruszkowski Strabag, a z ceną 89,9 mln wystartowało konsorcjum trzech firm: PRD Lubartów, Intop Tarnobrzeg i KPRD z Lublina.

Na 100,6 mln zł wycenia swoją pracę konsorcjum firm Balzola Polska i hiszpańskich spółek Balzola i Rover Alcisa. Najdroższa okazała się oferta Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego z ceną 120,3 mln zł.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 listopada 2016 r. o 06:36
Krakowska Monta Egil :)))))) Pruszkowski Strabag :))buhahhahahaaa !!!!!! A podatki jakimś trafem wędrują na zachód ........
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 00:34
Jak zaoszczedzili to niech dokończa Dekutowskiego bo na rondzie kończy się droga
Avatar
Gość / 21 listopada 2016 r. o 21:29
To kto w UM sporządzał szacunek kosztów, że rozjechał się o 300% z realnymi kosztami? Widać, że specjaliści od budowy dróg w UM nie mają zupełnie pojęcia skoro przy tak krótkim i dość prostej budowie nie potrafią oszacować kosztów.
Avatar
Gość / 21 listopada 2016 r. o 19:35
To za rok czasu będziemy czytać podobny artykuł jaki niedawno pojawił się o przebudowie Ducha-Solidarności gdzie wykonawcą jest Skańska. Złe jakości materiały, przestarzały sprzęt, opóźnienia w budowie. Najtańsza oferta rujnuje firmy a miasto cieszy się przy otwarciu ofert. Potem przychodzą już tylko problemy takie np. jak przy remoncie szkoły na ul. Kurantowej gdzie miasto rozwiązało umowę z Poleksbudem!!!
Avatar
Gość / 21 listopada 2016 r. o 18:26
Kto ma biurowiec przy tym skrzyżowaniu - wiedzą Ci co powinni. Taniej pewnie parkingów nie wybudują i drużek dojazdowych, bo rządzi PiS.....................
Avatar
Gość / 21 listopada 2016 r. o 17:52
Te oferty świadczą o tym ze ktoś zatrudniony w "mieście"nie jest fachowcem i nie zna się na tym co "niby" robi poza braniem kasy każdego miesiąca.Jeżeli miasto ma teraz nadmiar kasy to może przedłużyć Głęboką do Solidarności tu mniej obiektów więc powinno kosztować jeszcze mniej a ta część miasta wizytówka od strony Warszawy byłaby zakończona .Byłoby to racjonalne jeszcze z jednego powodu rozbudowy na byłej zajezdni MPK i powstającego nowego osiedla przy Morwowej.
Avatar
Gość / 21 listopada 2016 r. o 17:35
Jak piszecie o przebudowie zamknięciu czy zmiany organizacji ruchu na drodze fajnie by od razu zobaczyć to na mapie
Avatar
KosztoRys / 21 listopada 2016 r. o 17:32
fang napisał:
skąpiec napisał:
To tylko świadczy o kompletnym braku pojęcia urzędników miasta na temat kosztów prac drogowych. A jakby firmy dały do przetargu kwoty 2x większe to co  - miasto by zapłaciło?
Twój komentarz świadczy o kompletnym braku pojęcia o temacie, w którym zabierasz zdanie.
On ma całkowitą rację. Gdyby w prywatnej firmie niemal trzykrotnie zawyżono zaplanowane koszty w stosunku do tych wynikających ze złożonych ofert, to własciciel firmy poza rozstaniem się z pracownikiem powiadomiłby zapewne prokuraturę, o działaniu na szkodę spółki. Gdyby wykonawcy się zmówili i złożyli dwukrotnie wyższe ofery, to przecież i tak by się mieściło w założonym budżecie, co oznacza, że w/w komentarz jest w pełni zasadny. Albo mamy do czynienia z działalnością na szkodę miasta albo spółek, bo w tej dziedzinie gospodarki da się wszystko wyliczyć w oparciu o katalogi branżowe, aktualne ceny materiałów oraz stawki roboczogodzin i maszynogodzin. Powyższe oznacza, że twój komentarz nie swiadczy o niczym innym jak tylko o ignoranctwie albo co gorsza czymś znacznie dalej posuniętym.
On ma całkowitą rację. Gdyby w prywatnej firmie niemal trzykrotnie zawyżono zaplanowane koszty w stosunku do tych wynikających ze złożonych ofert, to własciciel firmy poza rozstaniem się z pracownikiem powiadomiłby zapewne prokuraturę, o działaniu na szkodę spółki. Gdyby wykonawcy się zmówili i złożyli dwukrotnie wyższe ofery, to przecież i tak by się mieściło w założonym budżecie, co oznacza, że w/w komentarz jest w pełni zasadny. Albo mamy do czynienia z działalnością na szkodę miasta albo spółek, bo w tej dziedzinie g... rozwiń
Avatar
Nałęczowiak / 21 listopada 2016 r. o 17:26
Wyboje są do samego Nałęczowa
Avatar
Gość / 21 listopada 2016 r. o 16:29
Jeżeli Mota ma oddział w Lubartowie to i tak będzie budował PRD Lubartów, a oni zrobią to "prawie" dobrze.
Avatar
Gość / 25 listopada 2016 r. o 06:36
Krakowska Monta Egil :)))))) Pruszkowski Strabag :))buhahhahahaaa !!!!!! A podatki jakimś trafem wędrują na zachód ........
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 00:34
Jak zaoszczedzili to niech dokończa Dekutowskiego bo na rondzie kończy się droga
Avatar
Gość / 21 listopada 2016 r. o 21:29
To kto w UM sporządzał szacunek kosztów, że rozjechał się o 300% z realnymi kosztami? Widać, że specjaliści od budowy dróg w UM nie mają zupełnie pojęcia skoro przy tak krótkim i dość prostej budowie nie potrafią oszacować kosztów.
Avatar
Gość / 21 listopada 2016 r. o 19:35
To za rok czasu będziemy czytać podobny artykuł jaki niedawno pojawił się o przebudowie Ducha-Solidarności gdzie wykonawcą jest Skańska. Złe jakości materiały, przestarzały sprzęt, opóźnienia w budowie. Najtańsza oferta rujnuje firmy a miasto cieszy się przy otwarciu ofert. Potem przychodzą już tylko problemy takie np. jak przy remoncie szkoły na ul. Kurantowej gdzie miasto rozwiązało umowę z Poleksbudem!!!
Avatar
Gość / 21 listopada 2016 r. o 18:26
Kto ma biurowiec przy tym skrzyżowaniu - wiedzą Ci co powinni. Taniej pewnie parkingów nie wybudują i drużek dojazdowych, bo rządzi PiS.....................
Avatar
Gość / 21 listopada 2016 r. o 17:52
Te oferty świadczą o tym ze ktoś zatrudniony w "mieście"nie jest fachowcem i nie zna się na tym co "niby" robi poza braniem kasy każdego miesiąca.Jeżeli miasto ma teraz nadmiar kasy to może przedłużyć Głęboką do Solidarności tu mniej obiektów więc powinno kosztować jeszcze mniej a ta część miasta wizytówka od strony Warszawy byłaby zakończona .Byłoby to racjonalne jeszcze z jednego powodu rozbudowy na byłej zajezdni MPK i powstającego nowego osiedla przy Morwowej.
Avatar
Gość / 21 listopada 2016 r. o 17:35
Jak piszecie o przebudowie zamknięciu czy zmiany organizacji ruchu na drodze fajnie by od razu zobaczyć to na mapie
Avatar
KosztoRys / 21 listopada 2016 r. o 17:32
fang napisał:
skąpiec napisał:
To tylko świadczy o kompletnym braku pojęcia urzędników miasta na temat kosztów prac drogowych. A jakby firmy dały do przetargu kwoty 2x większe to co  - miasto by zapłaciło?
Twój komentarz świadczy o kompletnym braku pojęcia o temacie, w którym zabierasz zdanie.
On ma całkowitą rację. Gdyby w prywatnej firmie niemal trzykrotnie zawyżono zaplanowane koszty w stosunku do tych wynikających ze złożonych ofert, to własciciel firmy poza rozstaniem się z pracownikiem powiadomiłby zapewne prokuraturę, o działaniu na szkodę spółki. Gdyby wykonawcy się zmówili i złożyli dwukrotnie wyższe ofery, to przecież i tak by się mieściło w założonym budżecie, co oznacza, że w/w komentarz jest w pełni zasadny. Albo mamy do czynienia z działalnością na szkodę miasta albo spółek, bo w tej dziedzinie gospodarki da się wszystko wyliczyć w oparciu o katalogi branżowe, aktualne ceny materiałów oraz stawki roboczogodzin i maszynogodzin. Powyższe oznacza, że twój komentarz nie swiadczy o niczym innym jak tylko o ignoranctwie albo co gorsza czymś znacznie dalej posuniętym.
On ma całkowitą rację. Gdyby w prywatnej firmie niemal trzykrotnie zawyżono zaplanowane koszty w stosunku do tych wynikających ze złożonych ofert, to własciciel firmy poza rozstaniem się z pracownikiem powiadomiłby zapewne prokuraturę, o działaniu na szkodę spółki. Gdyby wykonawcy się zmówili i złożyli dwukrotnie wyższe ofery, to przecież i tak by się mieściło w założonym budżecie, co oznacza, że w/w komentarz jest w pełni zasadny. Albo mamy do czynienia z działalnością na szkodę miasta albo spółek, bo w tej dziedzinie g... rozwiń
Avatar
Nałęczowiak / 21 listopada 2016 r. o 17:26
Wyboje są do samego Nałęczowa
Avatar
Gość / 21 listopada 2016 r. o 16:29
Jeżeli Mota ma oddział w Lubartowie to i tak będzie budował PRD Lubartów, a oni zrobią to "prawie" dobrze.
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Puławy. Policja ściągnęła śmigłowiec na poszukiwania. Kobietę znalazł przypadkowy przechodzień

Puławy. Policja ściągnęła śmigłowiec na poszukiwania. Kobietę znalazł przypadkowy przechodzień

W poniedziałek puławianka wyszła z domu i nie wróciła na noc. Jej syn zawiadomił policję. W poszukiwaniach kobiety brali udział policjanci z Puław i Lublina.

Akwarele Wiesława Stefańskiego w Galerii Krańcowej
3 lutego 2023, 19:00

Akwarele Wiesława Stefańskiego w Galerii Krańcowej

Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice (ul. Krańcowa 106) zaprasza do swojej galerii na otwarcie wystawy prac Wiesława Stefańskiego. Wernisaż ekspozycji zaplanowano na 3 lutego o godz. 18.

Lublin. Nowe klasy, nowa kuchnia. Kiedy otwarcie nowej części szkoły na Felinie?

Lublin. Nowe klasy, nowa kuchnia. Kiedy otwarcie nowej części szkoły na Felinie?

Nowy segment do zajęć dydaktycznych ma już gotową elewację, a w bloku żywieniowym trwają prace wewnątrz – rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 52 przy ul. Władysława Jagiełły weszła w fazę prac wykończeniowych.

Lutnia Piszczac wróci do treningów 8 lutego

Lutnia Piszczac wróci do treningów 8 lutego

Lutnia Piszczac rozpocznie przygotowania do rundy rewanżowej 8 lutego. Trener Mateusz Kacik: wiosną drużyna będzie mocniejsza i takich wpadek, jak jesienią, będzie mniej.

Lubelski marszałek chce usunąć dyrektora szpitala. Co teraz zrobią radni?

Lubelski marszałek chce usunąć dyrektora szpitala. Co teraz zrobią radni?

Sprawa odwołania dyrektora bialskiego szpitala Adama Chodzińskiego trafi do ponownego procedowania na sesji, o ile ktoś z radnych wniesie taki projekt uchwały. Przewodniczący rady daje im czas do końca tego tygodnia.

Bon Turystyczny. Ważny tylko do… Coraz mniej czasu na wykorzystanie tych pieniędzy

Bon Turystyczny. Ważny tylko do… Coraz mniej czasu na wykorzystanie tych pieniędzy

Mieszkańcy województwa lubelskiego mogą wykorzystać jeszcze ponad 47 milionów złotych. Jeżeli ktoś jeszcze nie skorzystał z Bonu Turystycznego, to musi się pośpieszyć.

Spotkanie wokół książki "Moja znikająca połowa" w Bibliotece Azyl
7 lutego 2023, 17:00

Spotkanie wokół książki "Moja znikająca połowa" w Bibliotece Azyl

Biblioteka Azyl (Galeria Labirynt Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Q-booxs". 7 lutego o godz. 17 uczestnicy porozmawiają o książce "Moja znikająca połowa" Brit Bennett.

Łuków. Będzie więcej linii autobusowych? To zależy od śmieci

Łuków. Będzie więcej linii autobusowych? To zależy od śmieci

W Łukowie działa bezpłatna komunikacja. Teraz mieszkańcy dopytują jednak, czy planowane są nowe linie autobusowe.

Zainspiruj się Avril Lavigne i na nowo odkryj bojówki damskie! Jak nosimy je w 2023 roku?

Zainspiruj się Avril Lavigne i na nowo odkryj bojówki damskie! Jak nosimy je w 2023 roku?

Bojówki damskie – czy pamiętasz ten przebojowy trend z początku XXI wieku? Każda dziewczyna miała parę takich spodni w szafie. Skąd wziął się ten fason wtedy i jak wygląda teraz? Sprawdź!

Przyczepy gastronomiczne - oryginalne i przemyślane rozwiązania dla gastronomii

Przyczepy gastronomiczne - oryginalne i przemyślane rozwiązania dla gastronomii

Gastronomia w ostatnim czasie przechodzi wiele nowych rewolucji, a właściciele restauracji, cukierni i innych lokali gastronomicznych stają przed różnymi wyzwaniami. Wielu z nich musi na nowo zdefiniować swój biznes i obmyślić nowy plan działania. Przyczepy gastronomiczne dają restauratorom nowe możliwości.

Szymon Ładniak został zawodnikiem prestiżowej serii Ferrari Challenge Europe

Szymon Ładniak został zawodnikiem prestiżowej serii Ferrari Challenge Europe

Zaproszenie do startów w serii Ferrari Challenge Europe pokazuje tylko, jak wielkie sukcesy w poprzednim sezonie osiągnął Szymon Ładniak. Przypomnijmy, że w serii ADAC TCR Germany był najlepszy w kategorii juniorów, a w klasyfikacji generalnej zajął trzecie miejsce.

The Crew Motorfest: Hawaje i Lamborghini dla każdego (wideo)
film

The Crew Motorfest: Hawaje i Lamborghini dla każdego (wideo)

Wyścigi uliczne w Honolulu i piękne plaże za oknem sportowych samochodów. W The Crew Motorfest zagramy jeszcze w tym roku.

Idealna bluza damska

Idealna bluza damska

Jaka powinna być idealna bluza damska? W zależności od gustu: rozpinana lub bez zamka, długa lub krótsza, ocieplana lub bez polaru. Wszystko zależy od pory roku i naszych wymagań oraz zainteresowań. Także od mody. Warto bowiem tego lata i wiosny celować w pastelowe kolory, gdyż będą one modne. Nadchodzące lato będzie kolorowe i energiczne, zatem celujmy w takie bluzy. A które są lepsze: rozpinane czy wciągane? Sprawdźmy zalety wymienionych.