Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 kwietnia 2015 r.
21:30
Edytuj ten wpis

Budują nowe przedszkole. Czy dzieci pomieszczą się na placu zabaw?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
5 7 A A

O rozmiary placu zabaw przy nowym miejskim przedszkolu dopytuje w Ratuszu dwóch radnych PiS. Tłumaczą, że dzieci będą mieć za mało miejsca do zabawy, bo plac ma powierzchnię większego mieszkania. – Przepisy tego nie określają – odpowiadają urzędnicy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Miejskie przedszkole ma zostać uruchomione w budynku przy ul. Woronieckiego. Odkupienie lub wynajęcie budynku od prywatnego właściciela zapowiedział na ostatniej sesji Rady Miasta prezydent Lublina. Poinformował, że toczą się już negocjacje w tej sprawie. – Dowiedzieliśmy się, że likwidowane będzie znajdujące się tu przedszkole prywatne. Budynek nam odpowiada – mówił w rozmowie z nami Krzysztof Żuk.

Obiektowi zaczęli się przyglądać dwaj radni PiS: Piotr Popiel i Tomasz Pitucha i nabrali wątpliwości, czy dzieciom na pewno będzie tu dobrze. Raz ze względu na to, że posiłki mogą być przygotowywane nie na miejscu, tylko dowożone w formie cateringu, ale też ze względu na skromne miejsce do zabaw na świeżym powietrzu.

– Powierzchnia obecnego placu zabaw nie przekracza 85 mkw., a teren mogący być uznany, jako rekreacyjny nie przekracza 200 mkw. – zauważają radni w oficjalnym piśmie do prezydenta. I zestawiają te dane z powierzchnią terenów przeznaczonych do zabawy obok dwóch miejskich przedszkoli przy ul. Samsonowicza: przy jednym jest 2400 mkw., a przy drugim 3600 mkw. Do porównania wzięli też m.in. otwartą stosunkowo niedawno placówkę przy Wolskiej, gdzie doliczyli się tysiąca metrów kwadratowych miejsca do zabawy.
Radni dopytują, czy powierzchnia placu zabaw jest zgodna z wymogami prawa i odpowiednia dla przewidywanej liczby dzieci. Przedszkolaków ma tu być aż 120, przynajmniej według deklaracji złożonej przez miasto pod koniec marca.

– Nie ma przepisów prawa budowlanego, które by określały minimalną powierzchnię placu zabaw przy przedszkolu – odpowiada Joanna Bobowska z Urzędu Miasta. – Są za to przepisy regulujące strefę bezpieczeństwa wokół konkretnych urządzeń, ale jest to sprawdzane przez inwestora na etapie budowy.

Autorzy pisma do prezydenta twierdzą, że najlepszym miejscem na przedszkole dla silnie rozbudowującej się części Wrotkowa byłby teren w pobliżu nowego kościoła. – Rozwiązanie to wydaje się być najlepszym m.in. z uwagi na racjonalne zagospodarowanie tej nieuporządkowanej przestrzeni – dodają radni.

Z kolei zdaniem Ratusza przejęcie budynku po prywatnej placówce da szybsze rozwiązanie problemu z miejscami w przedszkolach, niż stawianie nowego obiektu.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tomaszjawor10 / 11 września 2015 o 13:03
0

Mam nadzieję, że powstanie nowe przedszkole z dużym placem zabaw, to kwestia tylko czasu

Avatar
Karolg / 10 września 2015 o 16:06
0

Brak placu zabaw to spory problem. Sam mam dwójkę dzieci i jakiś czas temu nie było w naszej okolicy placu zabaw. To było naprawdę męczące przede wszystkim dla dzieci i przykre za razem... Na szczęście odkąd ekipa z FreeKids wybudowała nowy plac już nie ma tego problemu, ale naprawdę było słabo. 

Avatar
Gość / 3 czerwca 2015 o 08:40
0
Całe przedszkole nie musi bawić się na placu w tym samym czasie - wymyślają sztuczne problemy, żeby zaistnieć. Nie budują - źle, otwierają nowe obiekty - źle. Oni zrobiliby to lepiej;)
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2015 o 10:21
0

pomysł budowy przedszkola tuż obok kościoła(żeby w przyszłości owieczki można było łatwiej strzyc), skąd wiedziałem że na taki pomysł mogli wpaść jedynie radni PiS???

Avatar
xor / 23 kwietnia 2015 o 09:50
0

PISiory tylko wytykac paluchami potrafią. Dlaczego do tej pory nie widzieli potrzeby wybudowania przedszkola we wspomnianym miejscu? Teraz jak Żuk chce ratować sytuację braku miejsc dla dzieci i zagospodarować budynek to im sie przypomniało? Dodam, że mowa o nowiutkim i nowowczesnym obiekcie, który był zaplanowany min. pod przedszkole prywatne. Jest tam wszystko co być powinno dla dzieci. Nie trzeba nic przerabiać, przebudowywać ponieważ tam takowa instytucja funkcjonuje! Śmiem twierdzić, że może ono śmiało zawstydzić niejedno publiczne przedszkole - np. to na Nadbystrzyckiej. Jest to NORA pod akademikiem, wejście od tyłu, w koło syf, pobite butelki - widać miejsce schadzek ynteligencji akademickiej, podobnie jak nieprzylegający bezpośrednio do budynku plac zabaw, na który bałbym się wpuścic dziecko. mam wrażenie, że pod osłoną nocy również pełni rolę wybiegu dla dzikusów z akademików. Byłem 2 razy: zapisać dziecko i je wypisać. Nie ujmując miłym paniom, które musza wtym syfie pracować.

PISiory tylko wytykac paluchami potrafią. Dlaczego do tej pory nie widzieli potrzeby wybudowania przedszkola we wspomnianym miejscu? Teraz jak Żuk chce ratować sytuację braku miejsc dla dzieci i zagospodarować budynek to im sie przypomniało? Dodam, że mowa o nowiutkim i nowowczesnym obiekcie, który był zaplanowany min. pod przedszkole prywatne. Jest tam wszystko co być powinno dla dzieci. Nie trzeba nic przerabiać, przebudowywać ponieważ tam takowa instytucja funkcjonuje! Śmiem twierdzić, że może ono śmiało zawstydzić niejedno publiczne p... rozwiń

Avatar
kaszkasz / 22 kwietnia 2015 o 23:01
0

jakoś kiedy powstaje prywatne przedszkole nikt się nie zastanawia ze większość z nich wcale nie posiada placu zabaw. to po pierwsze. a po drugie, nie wszystkie dzieci na raz musza korzystać z placu zabaw. wielokrotnie czesc dzieci jest na placu a czesc na spacerze poza placówką. ludzie zawsze zrobią problem z niczego zamiast cieszyc sie z nowego przedszkola .... choc w obecnej chwili kiedy wiele przedszkoli boryka się z brakiem dzieci ( bo 6 latki idą do szkół) sens kolejnego jest pod znakiem zapytania. przy okazji, czy nie można zlikwidować zerówek w szkołach ? ile nauczycieli i obsługi zostanie zwolnionych w przedszkolach ?

jakoś kiedy powstaje prywatne przedszkole nikt się nie zastanawia ze większość z nich wcale nie posiada placu zabaw. to po pierwsze. a po drugie, nie wszystkie dzieci na raz musza korzystać z placu zabaw. wielokrotnie czesc dzieci jest na placu a czesc na spacerze poza placówką. ludzie zawsze zrobią problem z niczego zamiast cieszyc sie z nowego przedszkola .... choc w obecnej chwili kiedy wiele przedszkoli boryka się z brakiem dzieci ( bo 6 latki idą do szkół) sens kolejnego jest pod znakiem zapytania. przy okazji, czy nie można zlikwido... rozwiń

Avatar
Lublinianin / 22 kwietnia 2015 o 22:14
0
PIS-owi jak zwykle nic sie nie podoba jeśli robi to prezydent! Oczywiście przy tym Pisowcy nie wspominają ze budowa nowego przedszkola to 2 lata ( nie ma nawet projektu budowlanego a co dopiero sama budowa). Prezydent ma zatem racje szybko dzierżawiąc budynek by utworzyć publiczne przedszkole w którym mozna zapewnić ok 120 miejsc dla dzieci.
Szanowni mieszkańcy Dzielnicy pamiętajcie ze Prezydent rozwiązuje Wasze problemy a PIS robi wszystko by przeszkadzać!!! Czy radny Popiel i Pitucha myślą o potrzebach mieszkancow - oczywiście ze nie! Oni chcą porażki prezydenta a nie utworzenia nowego przedszkola!!!!
PIS-owi jak zwykle nic sie nie podoba jeśli robi to prezydent! Oczywiście przy tym Pisowcy nie wspominają ze budowa nowego przedszkola to 2 lata ( nie ma nawet projektu budowlanego a co dopiero sama budowa). Prezydent ma zatem racje szybko dzierżawiąc budynek by utworzyć publiczne przedszkole w którym mozna zapewnić ok 120 miejsc dla dzieci.
Szanowni mieszkańcy Dzielnicy pamiętajcie ze Prezydent rozwiązuje Wasze problemy a PIS robi wszystko by przeszkadzać!!! Czy radny Popiel i Pitucha myślą o potrzebach mieszkancow - oczywiście ze nie!... rozwiń
Avatar
tomaszjawor10 / 11 września 2015 o 13:03
0

Mam nadzieję, że powstanie nowe przedszkole z dużym placem zabaw, to kwestia tylko czasu

Avatar
Karolg / 10 września 2015 o 16:06
0

Brak placu zabaw to spory problem. Sam mam dwójkę dzieci i jakiś czas temu nie było w naszej okolicy placu zabaw. To było naprawdę męczące przede wszystkim dla dzieci i przykre za razem... Na szczęście odkąd ekipa z FreeKids wybudowała nowy plac już nie ma tego problemu, ale naprawdę było słabo. 

Avatar
Gość / 3 czerwca 2015 o 08:40
0
Całe przedszkole nie musi bawić się na placu w tym samym czasie - wymyślają sztuczne problemy, żeby zaistnieć. Nie budują - źle, otwierają nowe obiekty - źle. Oni zrobiliby to lepiej;)
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2015 o 10:21
0

pomysł budowy przedszkola tuż obok kościoła(żeby w przyszłości owieczki można było łatwiej strzyc), skąd wiedziałem że na taki pomysł mogli wpaść jedynie radni PiS???

Avatar
xor / 23 kwietnia 2015 o 09:50
0

PISiory tylko wytykac paluchami potrafią. Dlaczego do tej pory nie widzieli potrzeby wybudowania przedszkola we wspomnianym miejscu? Teraz jak Żuk chce ratować sytuację braku miejsc dla dzieci i zagospodarować budynek to im sie przypomniało? Dodam, że mowa o nowiutkim i nowowczesnym obiekcie, który był zaplanowany min. pod przedszkole prywatne. Jest tam wszystko co być powinno dla dzieci. Nie trzeba nic przerabiać, przebudowywać ponieważ tam takowa instytucja funkcjonuje! Śmiem twierdzić, że może ono śmiało zawstydzić niejedno publiczne przedszkole - np. to na Nadbystrzyckiej. Jest to NORA pod akademikiem, wejście od tyłu, w koło syf, pobite butelki - widać miejsce schadzek ynteligencji akademickiej, podobnie jak nieprzylegający bezpośrednio do budynku plac zabaw, na który bałbym się wpuścic dziecko. mam wrażenie, że pod osłoną nocy również pełni rolę wybiegu dla dzikusów z akademików. Byłem 2 razy: zapisać dziecko i je wypisać. Nie ujmując miłym paniom, które musza wtym syfie pracować.

PISiory tylko wytykac paluchami potrafią. Dlaczego do tej pory nie widzieli potrzeby wybudowania przedszkola we wspomnianym miejscu? Teraz jak Żuk chce ratować sytuację braku miejsc dla dzieci i zagospodarować budynek to im sie przypomniało? Dodam, że mowa o nowiutkim i nowowczesnym obiekcie, który był zaplanowany min. pod przedszkole prywatne. Jest tam wszystko co być powinno dla dzieci. Nie trzeba nic przerabiać, przebudowywać ponieważ tam takowa instytucja funkcjonuje! Śmiem twierdzić, że może ono śmiało zawstydzić niejedno publiczne p... rozwiń

Avatar
kaszkasz / 22 kwietnia 2015 o 23:01
0

jakoś kiedy powstaje prywatne przedszkole nikt się nie zastanawia ze większość z nich wcale nie posiada placu zabaw. to po pierwsze. a po drugie, nie wszystkie dzieci na raz musza korzystać z placu zabaw. wielokrotnie czesc dzieci jest na placu a czesc na spacerze poza placówką. ludzie zawsze zrobią problem z niczego zamiast cieszyc sie z nowego przedszkola .... choc w obecnej chwili kiedy wiele przedszkoli boryka się z brakiem dzieci ( bo 6 latki idą do szkół) sens kolejnego jest pod znakiem zapytania. przy okazji, czy nie można zlikwidować zerówek w szkołach ? ile nauczycieli i obsługi zostanie zwolnionych w przedszkolach ?

jakoś kiedy powstaje prywatne przedszkole nikt się nie zastanawia ze większość z nich wcale nie posiada placu zabaw. to po pierwsze. a po drugie, nie wszystkie dzieci na raz musza korzystać z placu zabaw. wielokrotnie czesc dzieci jest na placu a czesc na spacerze poza placówką. ludzie zawsze zrobią problem z niczego zamiast cieszyc sie z nowego przedszkola .... choc w obecnej chwili kiedy wiele przedszkoli boryka się z brakiem dzieci ( bo 6 latki idą do szkół) sens kolejnego jest pod znakiem zapytania. przy okazji, czy nie można zlikwido... rozwiń

Avatar
Lublinianin / 22 kwietnia 2015 o 22:14
0
PIS-owi jak zwykle nic sie nie podoba jeśli robi to prezydent! Oczywiście przy tym Pisowcy nie wspominają ze budowa nowego przedszkola to 2 lata ( nie ma nawet projektu budowlanego a co dopiero sama budowa). Prezydent ma zatem racje szybko dzierżawiąc budynek by utworzyć publiczne przedszkole w którym mozna zapewnić ok 120 miejsc dla dzieci.
Szanowni mieszkańcy Dzielnicy pamiętajcie ze Prezydent rozwiązuje Wasze problemy a PIS robi wszystko by przeszkadzać!!! Czy radny Popiel i Pitucha myślą o potrzebach mieszkancow - oczywiście ze nie! Oni chcą porażki prezydenta a nie utworzenia nowego przedszkola!!!!
PIS-owi jak zwykle nic sie nie podoba jeśli robi to prezydent! Oczywiście przy tym Pisowcy nie wspominają ze budowa nowego przedszkola to 2 lata ( nie ma nawet projektu budowlanego a co dopiero sama budowa). Prezydent ma zatem racje szybko dzierżawiąc budynek by utworzyć publiczne przedszkole w którym mozna zapewnić ok 120 miejsc dla dzieci.
Szanowni mieszkańcy Dzielnicy pamiętajcie ze Prezydent rozwiązuje Wasze problemy a PIS robi wszystko by przeszkadzać!!! Czy radny Popiel i Pitucha myślą o potrzebach mieszkancow - oczywiście ze nie!... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 6 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Niespodzianki w finale biegów na 400 metrów

94 PZLA MP. Niespodzianki w finale biegów na 400 metrów 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 54 7

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 3 1

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 10 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 3

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!