Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 grudnia 2012 r.
19:00
Edytuj ten wpis

Budżet Lublina na 2013 r. Co dopisał prezydent?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 16 A A
Nowe miejsca parkingowe powstaną przy Gościnnej, Ułanów, Hetmańskiej, Kawaleryjskiej i Rycerskiej.
Nowe miejsca parkingowe powstaną przy Gościnnej, Ułanów, Hetmańskiej, Kawaleryjskiej i Rycerskiej.

Wiemy już, jakie dodatkowe wydatki prezydent Lublina dopisał do projektu budżetu na 2013 r. na prośbę komisji działających w Radzie Miasta. W większości to kasa na drogi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W przyszłym roku powstać ma zejście od podstawówki nr 38 do os. Ruta, alejka na dnie wąwozu będzie przedłużona między działkami do ul. Armii Krajowej. Między ul. Jutrzenki a blokiem przy Różanej 5 powstanie parking z ażurowych płyt, a miasto ma opracować dokumentację dla łącznika między ul. Dziewanny i Różaną.

Na sąsiednim os. Łęgi aleja dla pieszych ciągnąca się od kładki nad ul. Orkana do przejścia pod ul. Armii Krajowej przy Carrefourze przestanie przypominać powierzchnię Księżyca. Dodatkowo, osiedla Łęgi i Świt ma połączyć biegnąca nad wąwozem kładka. Na Łukowskiej będzie nowy asfalt.

Nowe miejsca parkingowe powstaną przy Gościnnej, Ułanów, Hetmańskiej, Kawaleryjskiej i Rycerskiej. W projekcie budżetu znajdą się też pieniądze na opracowanie dokumentacji do budowy ul. Robotniczej od Wilczej do Wspólnej oraz Wilczej od Robotniczej do Długiej. Przy Elektrycznej wyremontowane mają być schody do przedszkola.

Parking z ażurowych płyt powstać ma też wzdłuż ul. Bazylianówka od Porzeczkowej do Magnoliowej po stronie przeciwnej niż kościół. Na listę wydatków trafić ma budowa ul. Goplan, Paśnikowskiego, Jemiołowej, Nadrzecznej od Rejtana do Mickiewicza, podobnie jak ul. Bogdanówka między Bartniczą i Kasztelańską, budowa ul. Skalistej od Uroczej do Sławinkowskiej, chodnik przy Romanowskiego, a także przedłużenie ul. Romanowskiego do Parysa.

Przebudowane mają być ciągi piesze przy ul. Kruka, Borelowskiego, Brzózki, Struga i Morwowej.

Przy Krężnickiej powstanie chodnik od Pasiecznej do przejazdu kolejowego, dokończony będzie chodnik przy Pszczelej, a do połowy czerwca staną brakujące latarnie przy Cienistej.

Planowane jest też dokończenie chodnika i oświetlenia w ul. Dożynkowej, oświetlenie fragmentu ul. Nałęczowskiej, remont chodnika wzdłuż
ul. Kruczkowskiego między przychodnią a ul. Zemborzycką, wyremontowana ma być też ul. Noskowskiego, a także dojazd do przedszkola od ul. Niepodległości.

Przy ul. Lwowskiej i na os. Botanik powstać mają place zabaw, a plac przy Radzyńskiej ma być zmodernizowany.

Na liście są jeszcze inne wydatki (w tym remonty w szkołach), a prezydent ma się zastanawiać nad "upchnięciem” kolejnych, szansę ma m.in. ul. Symfoniczna.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mieszkaniec / 8 grudnia 2012 o 14:04
0
trasa roweorwa wyłącznie powinna być na chodnikach
Avatar
Zorientowany / 7 grudnia 2012 o 18:15
0
[quote name='mieszkaniec ul. Ł.' timestamp='1354887692' post='706559']
To nie jest prawda !!!! Remont ul Łęczyńskiej oprotestowali rowerzyści. Chcą żeby wybudować (w jezdni) pasy rowerowe. A żeby to zrobić, to trzeba poszerzyć jezdnię, czyli wyburzyć budynki mieszkalne i dać ludziom nowe mieszkania. Miasto nie ma pieniędzy na to, żeby wydać miliony bo rowerzysta chce jeździć po pasie rowerowym. I tak remont "padł".
[/quote]

No i dlaczego Pan mieszkaniec kłamie?

Opóźnienie remontu ul. Łęczyńskiej to "zasługa" pracowników Zarządu Dróg i Mostów (pion Inwestycji pod dyr. Kawą), którzy przez całe miesiące próbowali zrobić wszystko by zaprojektowano drogę niezgodnie z obowiązującym prawem. A rowerzyści po prostu do tego nie dopuścili.

Po pierwsze pasy rowerowe były wpisane w SIWZ przetargu.

Po drugie "śmieszka rowerowa" którą projektant z Warszawy wykonał pod dyktando ZDiM była dla rowerzystów niebezpieczna i sprzeczna z zapisami Standardów Rowerowych. Poza tym biegła tylko po jednej stronie (na zmianę) tak, że wiele relacji bocznych było z niej niedostępnych, przez co rowerzyści zgodnie z prawem mogliby na niektórych odcinkach zupełnie legalnie jechać po ulicy mając gdzieś obok bubla rowerowego.

Po trzecie wykonanie pasów rowerowych NIE WYMAGA ŻADNYCH WYBURZEŃ, proszę w tej sprawie nie kierować się kłamstwami z ZDiM i niewiedzą Rady Dzielnicy. Na spotkaniu z projektantem została uzgodniona wersja która umożliwia wykonanie obustronnych pasów prawie na całej długości w istniejącej linii zabudowy, jedynie z niewielkimi poszerzeniami drogi.

Po czwarte istnieje od ponad roku dokument "Polityka Rowerowa Miasta Lublin" (przyjęta na sesji RM X/2011), która zakłada promocję i wzrost udziału ruchu rowerowego w skali miasta.

Po piąte jest niepojęte, by mieszkańcy ul. Łęczyńskiej woleli by ich ulica była drogą tranzytową (dojazd do Lotniska jak to pan dyr ZDiM w gazecie głosił, haha, szkoda że nie od razu na Księżyc), zamiast lokalną z tranzytem wyrzuconym na Unii Lubelskiej i Witosa. Większy ruch rowerowy to mniej hałasu i spalin, co chyba jest oczywiste, ale nie dla tych którzy wolą zrobić wszystko by ruch rowerowy z ul. Łęczyńskiej został wyrzucony.

Po szóste rowerzysta ma takie samo prawo do bezpiecznego poruszania się po mieście jak kierowca. Twierdzenie że rowerzyści nie płacą podatków w paliwie na drogi i nie mają prawa się domagać tras rowerowych to patologia i utrwalanie niewiedzy. Opłaty paliwowe idą do budżetu centralnego a nie budżetu samorządu, natomiast paliwo rowerzystów czyli codziennie pożywienie, jest bardzo często kupowane w sklepach które płacą potem podatki w Lublinie.

Po siódme - mniej emocji, więcej faktów, mniej samochodu, więcej roweru, a życie stanie się przyjemniejsze.

Pozdrawiam
[quote name='mieszkaniec ul. Ł.' timestamp='1354887692' post='706559']
To nie jest prawda !!!! Remont ul Łęczyńskiej oprotestowali rowerzyści. Chcą żeby wybudować (w jezdni) pasy rowerowe. A żeby to zrobić, to trzeba poszerzyć jezdnię, czyli wyburzyć budynki mieszkalne i dać ludziom nowe mieszkania. Miasto nie ma pieniędzy na to, żeby wydać miliony bo rowerzysta chce jeździć po pasie rowerowym. I tak remont "padł".
[/quote]

No i dlaczego Pan mieszkaniec kłamie?
... rozwiń
Avatar
krzysiek / 7 grudnia 2012 o 14:58
0
A ja mieszkam na Głównej bez kanalizacji, oświetlenia, chodnika i ze studnia głębinowa ponieważ nie mozna się podpiąc do wodociągu w którym jest za niskie ciśnienie. Czy ta ulica przestanie być Główna jedynie z nazwy?
Avatar
mieszkaniec ul. Ł. / 7 grudnia 2012 o 14:41
0
[quote name='ToBi' timestamp='1354879708' post='706474']
Ileż razy można powtarzać że remont Łęczyńskiej jest przesunięty w czasie ze względu na remont tunelu na Kunickiego? Czy to jest aż tak ciężko zrozumieć?
[/quote]
To nie jest prawda !!!! Remont ul Łęczyńskiej oprotestowali rowerzyści. Chcą żeby wybudować (w jezdni) pasy rowerowe. A żeby to zrobić, to trzeba poszerzyć jezdnię, czyli wyburzyć budynki mieszkalne i dać ludziom nowe mieszkania. Miasto nie ma pieniędzy na to, żeby wydać miliony bo rowerzysta chce jeździć po pasie rowerowym. I tak remont "padł".
[quote name='ToBi' timestamp='1354879708' post='706474']
Ileż razy można powtarzać że remont Łęczyńskiej jest przesunięty w czasie ze względu na remont tunelu na Kunickiego? Czy to jest aż tak ciężko zrozumieć?
[/quote]
To nie jest prawda !!!! Remont ul Łęczyńskiej oprotestowali rowerzyści. Chcą żeby wybudować (w jezdni) pasy rowerowe. A żeby to zrobić, to trzeba poszerzyć jezdnię, czyli wyburzyć budynki mieszkalne i dać ludziom nowe mieszkania. Miasto nie ma pieniędzy na to, żeby wyd... rozwiń
Avatar
Rysa / 7 grudnia 2012 o 14:35
0
A co z przedłużeniem Krańcowej. Czy któryś z lubelskich posłów wystąpił z interpelacją do ministra obrony narodowej w sprawie przeciągających się rozmów w sprawie przekazania przez wojsko terenu zarezerwowanego już kilka lat temu pod tą inwestycję. Co nowy dowódca jednostki to nowe żądania i tak w koło Macieju.
Avatar
Gość / 7 grudnia 2012 o 13:19
0
Piotr po co stadion to ja się pytam po co te wszystkie remonty szkół ulic no i wogule pięnodze rozdać ludziom i będze git a miasto niech sie cofa do 18 wieku naprawde jesteś postepowy
Avatar
ja / 7 grudnia 2012 o 13:15
0
głupi jestes jak but
Avatar
Piotr / 7 grudnia 2012 o 12:59
0
Piotr, chodzi o ulicę Trzesniowską w Lublinie, o której Żuk zapomina, a na czacie obiecał, że będzie na całej długości. Kiedy kanalizacja, kiedy oświetlenie, kiedy nawierzchnia na Trześniowskiej, mieszkańcy tej ulicy są po to, żeby płacić podatki Żukowi z których będzie utrzymywał stadion i dopłacał do ulic ale w Świdniku
Avatar
Irek / 7 grudnia 2012 o 12:55
0
[quote name='ToBi' timestamp='1354879708' post='706474']
Ileż razy można powtarzać że remont Łęczyńskiej jest przesunięty w czasie ze względu na remont tunelu na Kunickiego? Czy to jest aż tak ciężko zrozumieć?
[/quote]

[quote name='ToBi' timestamp='1354879708' post='706474']
Ileż razy można powtarzać że remont Łęczyńskiej jest przesunięty w czasie ze względu na remont tunelu na Kunickiego? Czy to jest aż tak ciężko zrozumieć?
[/quote] Tak ciężko. Co ma piernik do wiatraka. Gdzie Łęczyńska a gzie Kunickiego. Wolskiej remontować nie trzeba, więc o co tu chodzi Panie mądry?
[quote name='ToBi' timestamp='1354879708' post='706474']
Ileż razy można powtarzać że remont Łęczyńskiej jest przesunięty w czasie ze względu na remont tunelu na Kunickiego? Czy to jest aż tak ciężko zrozumieć?
[/quote]

[quote name='ToBi' timestamp='1354879708' post='706474']
Ileż razy można powtarzać że remont Łęczyńskiej jest przesunięty w czasie ze względu na remont tunelu na Kunickiego? Czy to jest aż tak ciężko zrozumieć?
[/quote] Tak ciężko. Co ma pier... rozwiń
Avatar
aaa44 / 7 grudnia 2012 o 12:48
0
a co z trześniowską i jej bocznymi ulicami blizej torow? to po prostu skandal żeby tak wyglądały ulice w dużym mieście wojewódzkim.
Avatar
Mieszkaniec / 8 grudnia 2012 o 14:04
0
trasa roweorwa wyłącznie powinna być na chodnikach
Avatar
Zorientowany / 7 grudnia 2012 o 18:15
0
[quote name='mieszkaniec ul. Ł.' timestamp='1354887692' post='706559']
To nie jest prawda !!!! Remont ul Łęczyńskiej oprotestowali rowerzyści. Chcą żeby wybudować (w jezdni) pasy rowerowe. A żeby to zrobić, to trzeba poszerzyć jezdnię, czyli wyburzyć budynki mieszkalne i dać ludziom nowe mieszkania. Miasto nie ma pieniędzy na to, żeby wydać miliony bo rowerzysta chce jeździć po pasie rowerowym. I tak remont "padł".
[/quote]

No i dlaczego Pan mieszkaniec kłamie?

Opóźnienie remontu ul. Łęczyńskiej to "zasługa" pracowników Zarządu Dróg i Mostów (pion Inwestycji pod dyr. Kawą), którzy przez całe miesiące próbowali zrobić wszystko by zaprojektowano drogę niezgodnie z obowiązującym prawem. A rowerzyści po prostu do tego nie dopuścili.

Po pierwsze pasy rowerowe były wpisane w SIWZ przetargu.

Po drugie "śmieszka rowerowa" którą projektant z Warszawy wykonał pod dyktando ZDiM była dla rowerzystów niebezpieczna i sprzeczna z zapisami Standardów Rowerowych. Poza tym biegła tylko po jednej stronie (na zmianę) tak, że wiele relacji bocznych było z niej niedostępnych, przez co rowerzyści zgodnie z prawem mogliby na niektórych odcinkach zupełnie legalnie jechać po ulicy mając gdzieś obok bubla rowerowego.

Po trzecie wykonanie pasów rowerowych NIE WYMAGA ŻADNYCH WYBURZEŃ, proszę w tej sprawie nie kierować się kłamstwami z ZDiM i niewiedzą Rady Dzielnicy. Na spotkaniu z projektantem została uzgodniona wersja która umożliwia wykonanie obustronnych pasów prawie na całej długości w istniejącej linii zabudowy, jedynie z niewielkimi poszerzeniami drogi.

Po czwarte istnieje od ponad roku dokument "Polityka Rowerowa Miasta Lublin" (przyjęta na sesji RM X/2011), która zakłada promocję i wzrost udziału ruchu rowerowego w skali miasta.

Po piąte jest niepojęte, by mieszkańcy ul. Łęczyńskiej woleli by ich ulica była drogą tranzytową (dojazd do Lotniska jak to pan dyr ZDiM w gazecie głosił, haha, szkoda że nie od razu na Księżyc), zamiast lokalną z tranzytem wyrzuconym na Unii Lubelskiej i Witosa. Większy ruch rowerowy to mniej hałasu i spalin, co chyba jest oczywiste, ale nie dla tych którzy wolą zrobić wszystko by ruch rowerowy z ul. Łęczyńskiej został wyrzucony.

Po szóste rowerzysta ma takie samo prawo do bezpiecznego poruszania się po mieście jak kierowca. Twierdzenie że rowerzyści nie płacą podatków w paliwie na drogi i nie mają prawa się domagać tras rowerowych to patologia i utrwalanie niewiedzy. Opłaty paliwowe idą do budżetu centralnego a nie budżetu samorządu, natomiast paliwo rowerzystów czyli codziennie pożywienie, jest bardzo często kupowane w sklepach które płacą potem podatki w Lublinie.

Po siódme - mniej emocji, więcej faktów, mniej samochodu, więcej roweru, a życie stanie się przyjemniejsze.

Pozdrawiam
[quote name='mieszkaniec ul. Ł.' timestamp='1354887692' post='706559']
To nie jest prawda !!!! Remont ul Łęczyńskiej oprotestowali rowerzyści. Chcą żeby wybudować (w jezdni) pasy rowerowe. A żeby to zrobić, to trzeba poszerzyć jezdnię, czyli wyburzyć budynki mieszkalne i dać ludziom nowe mieszkania. Miasto nie ma pieniędzy na to, żeby wydać miliony bo rowerzysta chce jeździć po pasie rowerowym. I tak remont "padł".
[/quote]

No i dlaczego Pan mieszkaniec kłamie?
... rozwiń
Avatar
krzysiek / 7 grudnia 2012 o 14:58
0
A ja mieszkam na Głównej bez kanalizacji, oświetlenia, chodnika i ze studnia głębinowa ponieważ nie mozna się podpiąc do wodociągu w którym jest za niskie ciśnienie. Czy ta ulica przestanie być Główna jedynie z nazwy?
Avatar
mieszkaniec ul. Ł. / 7 grudnia 2012 o 14:41
0
[quote name='ToBi' timestamp='1354879708' post='706474']
Ileż razy można powtarzać że remont Łęczyńskiej jest przesunięty w czasie ze względu na remont tunelu na Kunickiego? Czy to jest aż tak ciężko zrozumieć?
[/quote]
To nie jest prawda !!!! Remont ul Łęczyńskiej oprotestowali rowerzyści. Chcą żeby wybudować (w jezdni) pasy rowerowe. A żeby to zrobić, to trzeba poszerzyć jezdnię, czyli wyburzyć budynki mieszkalne i dać ludziom nowe mieszkania. Miasto nie ma pieniędzy na to, żeby wydać miliony bo rowerzysta chce jeździć po pasie rowerowym. I tak remont "padł".
[quote name='ToBi' timestamp='1354879708' post='706474']
Ileż razy można powtarzać że remont Łęczyńskiej jest przesunięty w czasie ze względu na remont tunelu na Kunickiego? Czy to jest aż tak ciężko zrozumieć?
[/quote]
To nie jest prawda !!!! Remont ul Łęczyńskiej oprotestowali rowerzyści. Chcą żeby wybudować (w jezdni) pasy rowerowe. A żeby to zrobić, to trzeba poszerzyć jezdnię, czyli wyburzyć budynki mieszkalne i dać ludziom nowe mieszkania. Miasto nie ma pieniędzy na to, żeby wyd... rozwiń
Avatar
Rysa / 7 grudnia 2012 o 14:35
0
A co z przedłużeniem Krańcowej. Czy któryś z lubelskich posłów wystąpił z interpelacją do ministra obrony narodowej w sprawie przeciągających się rozmów w sprawie przekazania przez wojsko terenu zarezerwowanego już kilka lat temu pod tą inwestycję. Co nowy dowódca jednostki to nowe żądania i tak w koło Macieju.
Avatar
Gość / 7 grudnia 2012 o 13:19
0
Piotr po co stadion to ja się pytam po co te wszystkie remonty szkół ulic no i wogule pięnodze rozdać ludziom i będze git a miasto niech sie cofa do 18 wieku naprawde jesteś postepowy
Avatar
ja / 7 grudnia 2012 o 13:15
0
głupi jestes jak but
Avatar
Piotr / 7 grudnia 2012 o 12:59
0
Piotr, chodzi o ulicę Trzesniowską w Lublinie, o której Żuk zapomina, a na czacie obiecał, że będzie na całej długości. Kiedy kanalizacja, kiedy oświetlenie, kiedy nawierzchnia na Trześniowskiej, mieszkańcy tej ulicy są po to, żeby płacić podatki Żukowi z których będzie utrzymywał stadion i dopłacał do ulic ale w Świdniku
Avatar
Irek / 7 grudnia 2012 o 12:55
0
[quote name='ToBi' timestamp='1354879708' post='706474']
Ileż razy można powtarzać że remont Łęczyńskiej jest przesunięty w czasie ze względu na remont tunelu na Kunickiego? Czy to jest aż tak ciężko zrozumieć?
[/quote]

[quote name='ToBi' timestamp='1354879708' post='706474']
Ileż razy można powtarzać że remont Łęczyńskiej jest przesunięty w czasie ze względu na remont tunelu na Kunickiego? Czy to jest aż tak ciężko zrozumieć?
[/quote] Tak ciężko. Co ma piernik do wiatraka. Gdzie Łęczyńska a gzie Kunickiego. Wolskiej remontować nie trzeba, więc o co tu chodzi Panie mądry?
[quote name='ToBi' timestamp='1354879708' post='706474']
Ileż razy można powtarzać że remont Łęczyńskiej jest przesunięty w czasie ze względu na remont tunelu na Kunickiego? Czy to jest aż tak ciężko zrozumieć?
[/quote]

[quote name='ToBi' timestamp='1354879708' post='706474']
Ileż razy można powtarzać że remont Łęczyńskiej jest przesunięty w czasie ze względu na remont tunelu na Kunickiego? Czy to jest aż tak ciężko zrozumieć?
[/quote] Tak ciężko. Co ma pier... rozwiń
Avatar
aaa44 / 7 grudnia 2012 o 12:48
0
a co z trześniowską i jej bocznymi ulicami blizej torow? to po prostu skandal żeby tak wyglądały ulice w dużym mieście wojewódzkim.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 0 0

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 0 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 15 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 0

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie
28 lipca 2018, 11:00

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Atoli zaprasza na Słomiany Rynek (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyna), na wspólne świętowanie pierwszego chleba czyli Słowiańskich Podpłomyków. Wydarzenie obędzie się 28 lipca o godz. 11.

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 1

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 13 3

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 8 6

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 28 9

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 45 18

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 6

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 28

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!