Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 listopada 2013 r.
19:36
Edytuj ten wpis

Był pijany, zginęły cztery osoby. 7 lat więzienia

Autor: Zdjęcie autora łm er
0 7 A A
Rudka Kozłowiecka. Tyle zostalo z auta, w którym zgineli młodzi ludzie (Kuba Krzysiak)
Rudka Kozłowiecka. Tyle zostalo z auta, w którym zgineli młodzi ludzie (Kuba Krzysiak)

W środę sąd skazał Mariusza G. za spowodowanie wypadku w Rudce Kozłowieckiej, w którym zginęła czwórka jego znajomych z gminy Niemce. Śledztwo było wyjątkowo trudne. Głównym problemem było ustalenie, kto prowadził auto.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
1 października 2006 roku znajomi oblewali w Ciecierzynie urodziny Mariusza G. Tuż przed północą sześć osób wsiadło do volkswagena golfa, który miał ich zawieźć do domów.

W Rudce Kozłowieckiej samochód na zakręcie wypadł z drogi, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Na miejscu zginęła czwórka pasażerów – dwie kobiety w wieku 22 i 19 lat i dwaj mężczyźni (17 i 19 lat). Mariusz G. w ciężkim stanie trafił do szpitala. Miał 1,8 promila. Paweł S. wyszedł z wypadku bez szwanku.

Świadkowie widzieli tylko leżące wokół samochodu ciała. Nie dało się jednak wywnioskować, kto kierował. Ocalały z wypadku Paweł S. powiedział, że był to Mariusz G. Ale ten leżał nieprzytomny w szpitalu. Gdy się ocknął stwierdził, że kierowcą był Paweł S.

W 2009 roku zapadł pierwszy wyrok w tej sprawie. Sąd uznał, że za kierownicą siedział Mariusz G. Decydujące były zeznania pracownika stacji benzynowej, na którą samochód przyjechał tuż przed wypadkiem. Pracownik znał z widzenia Pawła S. Twierdził, że na pewno nie kierował volkswagenem. Mężczyzna został skazany na 7 lat więzienia, ale odwołał się od wyroku.

Jak podało radio TOK FM, w środę Sąd Rejonowy Lublin Wschód z siedzibą w Świdniku podtrzymał wyrok z 2009 roku. Mariusz G. spędzi w więzieniu 7 lat. Przez 10 lat nie będzie mógł kierować żadnymi pojazdami.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mary / 28 listopada 2013 r. o 13:28

No to na Święta wyjdzie jak zaliczyli mu areszt. Wyszło po niecałe 2 lata za człowieka. Brawo sont /nie zasługuje na nazwę sądu/. I nie piszcie że szczawy 17 i 19 letni to mężczyźni.

Avatar
an!a / 28 listopada 2013 r. o 07:55

Szanowny Przedmowco.

Jestem wiecej niż pewien, ale pan "redaktor" niewątpliwie zdobył wykształcenie na jednej z tzw prywatnych uczelni. Cała rodzina składała sie na czesne... Ja nawet nie prowadzę już magisteriow tym, którzy licencjat zdobyli na wyższej szkole czegostam... Przepraszam za brak polskich znaków gdzieniegdzie, ale iPady są złośliwe.

Po pierwsze, jeśli już kogoś poprawiasz, to sam bądź poprawny. Po drugie, znam wielu ludzi mądrzejszych, którzy studiowali na "uczelniach czegoś tam" od tych z tzw. państwowych i na odwrót. Nie znoszę stereotypów, to takie ograniczające.

Po pierwsze, jeśli już kogoś poprawiasz, to sam bądź poprawny. Po drugie, znam wielu ludzi mądrzejszych, którzy studiowali na "uczelniach czegoś tam" od tych z tzw. państwowych i na odwrót. Nie znoszę stereotypów, to takie ograniczające.

rozwiń
Avatar
dziadek / 28 listopada 2013 r. o 07:11

Poziom dziennikarstwa zszedł do "podpoziomu" - darujcie sobie

Avatar
Grzegorz / 28 listopada 2013 r. o 05:41

"Rozwieść" naprawdę? Miał ich rozwieść? Kiedyś ludzie znali język polski. Teraz od dziennikarza niczego się nie wymaga...

Szanowny Przedmowco.

Jestem wiecej niż pewien, ale pan "redaktor" niewątpliwie zdobył wykształcenie na jednej z tzw prywatnych uczelni. Cała rodzina składała sie na czesne... Ja nawet nie prowadzę już magisteriow tym, którzy licencjat zdobyli na wyższej szkole czegostam... Przepraszam za brak polskich znaków gdzieniegdzie, ale iPady są złośliwe.
Szanowny Przedmowco.

Jestem wiecej niż pewien, ale pan "redaktor" niewątpliwie zdobył wykształcenie na jednej z tzw prywatnych uczelni. Cała rodzina składała sie na czesne... Ja nawet nie prowadzę już magisteriow tym, którzy licencjat zdobyli na wyższej szkole czegostam... Przepraszam za brak polskich znaków gdzieniegdzie, ale iPady są złośliwe. rozwiń
Avatar
Arek / 27 listopada 2013 r. o 23:43

"Rozwieść" naprawdę? Miał ich rozwieść? Kiedyś ludzie znali język polski. Teraz od dziennikarza niczego się nie wymaga...

Avatar
wasyl / 27 listopada 2013 r. o 23:15

A tak naprawdę wystarczyło by ściągnąć odciski z kierownicy i lewarka zmiany biegów i prawdopodobnie było by po sprawie.

Facet ze stacji może się wydawac mało wiarygodny bo znał jedną z osób z auta.

No i zazwyczaj w wypadkach kierowca jest najmniej poszkodowany. 

Avatar
iwo / 27 listopada 2013 r. o 21:24

Rozumiem dlaczego autorzy nie podpisują się imieniem i nazwiskiem. Też nie chciałbym uchodzić za analfabetę. Czy aby pisać do gazety potrzebne jest jakieś wykształcennie?

Avatar
Mary / 28 listopada 2013 r. o 13:28

No to na Święta wyjdzie jak zaliczyli mu areszt. Wyszło po niecałe 2 lata za człowieka. Brawo sont /nie zasługuje na nazwę sądu/. I nie piszcie że szczawy 17 i 19 letni to mężczyźni.

Avatar
an!a / 28 listopada 2013 r. o 07:55

Szanowny Przedmowco.

Jestem wiecej niż pewien, ale pan "redaktor" niewątpliwie zdobył wykształcenie na jednej z tzw prywatnych uczelni. Cała rodzina składała sie na czesne... Ja nawet nie prowadzę już magisteriow tym, którzy licencjat zdobyli na wyższej szkole czegostam... Przepraszam za brak polskich znaków gdzieniegdzie, ale iPady są złośliwe.

Po pierwsze, jeśli już kogoś poprawiasz, to sam bądź poprawny. Po drugie, znam wielu ludzi mądrzejszych, którzy studiowali na "uczelniach czegoś tam" od tych z tzw. państwowych i na odwrót. Nie znoszę stereotypów, to takie ograniczające.

Po pierwsze, jeśli już kogoś poprawiasz, to sam bądź poprawny. Po drugie, znam wielu ludzi mądrzejszych, którzy studiowali na "uczelniach czegoś tam" od tych z tzw. państwowych i na odwrót. Nie znoszę stereotypów, to takie ograniczające.

rozwiń
Avatar
dziadek / 28 listopada 2013 r. o 07:11

Poziom dziennikarstwa zszedł do "podpoziomu" - darujcie sobie

Avatar
Grzegorz / 28 listopada 2013 r. o 05:41

"Rozwieść" naprawdę? Miał ich rozwieść? Kiedyś ludzie znali język polski. Teraz od dziennikarza niczego się nie wymaga...

Szanowny Przedmowco.

Jestem wiecej niż pewien, ale pan "redaktor" niewątpliwie zdobył wykształcenie na jednej z tzw prywatnych uczelni. Cała rodzina składała sie na czesne... Ja nawet nie prowadzę już magisteriow tym, którzy licencjat zdobyli na wyższej szkole czegostam... Przepraszam za brak polskich znaków gdzieniegdzie, ale iPady są złośliwe.
Szanowny Przedmowco.

Jestem wiecej niż pewien, ale pan "redaktor" niewątpliwie zdobył wykształcenie na jednej z tzw prywatnych uczelni. Cała rodzina składała sie na czesne... Ja nawet nie prowadzę już magisteriow tym, którzy licencjat zdobyli na wyższej szkole czegostam... Przepraszam za brak polskich znaków gdzieniegdzie, ale iPady są złośliwe. rozwiń
Avatar
Arek / 27 listopada 2013 r. o 23:43

"Rozwieść" naprawdę? Miał ich rozwieść? Kiedyś ludzie znali język polski. Teraz od dziennikarza niczego się nie wymaga...

Avatar
wasyl / 27 listopada 2013 r. o 23:15

A tak naprawdę wystarczyło by ściągnąć odciski z kierownicy i lewarka zmiany biegów i prawdopodobnie było by po sprawie.

Facet ze stacji może się wydawac mało wiarygodny bo znał jedną z osób z auta.

No i zazwyczaj w wypadkach kierowca jest najmniej poszkodowany. 

Avatar
iwo / 27 listopada 2013 r. o 21:24

Rozumiem dlaczego autorzy nie podpisują się imieniem i nazwiskiem. Też nie chciałbym uchodzić za analfabetę. Czy aby pisać do gazety potrzebne jest jakieś wykształcennie?