Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 lipca 2019 r.
9:59

Była radna musi przeprosić rodzinę Tadeusza Mazowieckiego i zapłacić

825 65 A A
Anna Jaśkowska podczas dzisiejszego ogłaszania wyroku sądu
Anna Jaśkowska podczas dzisiejszego ogłaszania wyroku sądu (fot. Jacek Szydłowski)

Anna Jaśkowska - była radna miejska PiS musi przeprosić za swoją wypowiedź o Tadeuszu Mazowieckim. Stosowne oświadczenie powinna wygłosić podczas sesji lubelskiej rady miasta. Ma również zapłacić 10 tys. zł na cel społeczny

Aktualizacja artykułu: 9 lipca 2019 r. 10:50
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Taki wyrok zapadł we wtorek w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Anna Jaśkowska odpowiadała w procesie cywilnym, jaki wytoczyli jej synowie Tadeusza Mazowieckiego. To reakcja na publiczną wypowiedź Jaśkowskiej, która nazwała byłego premiera “stalinowcem, agentem NKWD, który kolaborował z okupacyjną, bolszewicką władzą”.

Sąd uznał, że była radna naruszyła dobra osobiste synów Tadeusza Mazowieckiego. Anna Jaśkowska ma teraz odczytać podczas sesji rady miasta oświadczenie następującej treści.

- Przepraszam rodzinę pana Tadeusza Mazowieckiego, za głoszenie podczas sesji Rady Miasta Lublin [...] nieprawdziwych i rażąco godzących w dobre imię pana premiera Tadeusza Mazowieckiego informacji [...]. Głoszone przeze mnie informacje są nieprawdziwe i nie znajdują oparcia w wiarygodnych źródłach.

Zgodnie z wyrokiem sądu Anna Jaśkowska musi również zapłacić 10 tys. zł na rzecz Towarzystwa Więź.

Proces dotyczył wypowiedzi, która padła podczas sesji rady miasta w maju ubiegłego roku. Debatowano wówczas nad nazwaniem ulicy imieniem Tadeusza Mazowieckiego. Radni Prawa i Sprawiedliwości sprzeciwiali się. Po odczytaniu życiorysu byłego premiera Anna Jaśkowska chciała go uzupełnić i nie godziła się na taką "laurkę".

– Stalinowiec, komunista, agent NKWD, kolaborował z okupacyjną, bolszewicką władzą w latach stalinowskich – wyliczała radna.

Pytana o źródło tych informacji wskazała, że jedynie cytuje informacje z internetu. Przekonywała również, że jej wypowiedź to faktycznie wniosek do IPN, o zbadanie przeszłości Tadeusza Mazowieckiego.

- Powoływanie się na inne osoby nie zwalnia z odpowiedzialności za przekazywaną treść - przypomniała w uzasadnieniu wyroku sędzia Grażyna Lipianin. - Co innego złożenie wniosku do IPN, a czym innym jest domaganie się uzupełnienia życiorysu na podstawie krzywdzących informacji z internetu.

Wypowiedź Jaśkowskiej obiegła media

Synowie Tadeusza Mazowieckiego dwukrotnie domagali się od radnej przeprosin. Ta jednak nie zareagowała. Sprawa trafiła więc do sądu. Synowie byłego premiera domagali się sprostowania informacji o ojcu, publicznych przeprosin na sesji rady oraz w mediach, a także wpłaty 20 tys. zł na cel społeczny. Przeprosiny miałyby zostać opublikowane w dziennikach lokalnych, tygodniach i portalach internetowych i tygodnikach.

– Musimy bronić czci ojca w sytuacji, kiedy spotykamy się z wyraźną intencją obrażenia go – mówił nam wówczas Wojciech Mazowiecki, syn byłego premiera. – Chcieliśmy załatwić sprawę polubownie, ale nie udało się.

Podczas procesu Anna Jaśkowska odpierała zarzuty pod swoim adresem.

– Moja wypowiedź była realizacją mandatu radnego. Nie dla wszystkich Tadeusz Mazowiecki jest ikoną – wyjaśniała działaczka PiS. – Ludzie krytykują jego działalność z czasów, kiedy wspierał reżim.

Jaśkowska dowodziła również, że pozew i domaganie się przeprosin to zamach na swobodę wypowiedzi. Ogłaszając wyrok sąd przypomniał jednak, że wolność ta kończy się tam, gdzie godzi w wolność innych osób. Podczas procesu była radna nie dowiodła, by jej twierdzenia miały oparcie w jakichkolwiek wiarygodnych źródłach.

Anna Jaśkowska wykładała na Politechnice Lubelskiej. Obecnie jest na emeryturze. W 2014 roku bez powodzenia startowała z listy Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do rady miasta. Nieco ponad 400 głosów nie wystarczyło jednak na zdobycie mandatu. Udało się to dopiero rok później, kiedy ówczesny radny Sylwester Tułajew z PiS dostał się do Sejmu. Anna Jaśkowska zajęła wówczas jego miejsce.

Zaistniała w mediach nie tylko poprzez wypowiedź dotyczącą Tadeusza Mazowieckiego. Podczas posiedzenia komisji ds. rodziny próbowała się dowiedzieć, czy Ratusz ma wiedzę o homoseksualnych nauczycielach i dyrektorach lubelskich szkół.

Anna Jaśkowka nie chciała komentować rozstrzygnięcia sądu. Wyrok nie jest prawomocny.

e-Wydanie

Komentarze 65

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zasmucony / 9 lipca 2019 o 10:12
+35
Typowe dla PISowców - nienawiść do innych, kłamstwo, pogarda dla innych .... Do czego ten naród zmierza pod takim przywództwem ... ?
Avatar
AB / 9 lipca 2019 o 10:44
+34
Kolejny polityk PiS ukarany za kłamstwa i epatowanie mową nienawiści. Teraz kolej na Czarnka i Pituchę. Nie może być przyzwolenia, aby politycy tak ordynarnie skłócali ze sobą społeczeństwo szczując jednych na drugich.
Avatar
tubylec / 9 lipca 2019 o 10:42
+31
Moim zdaniem większy problem niż pania radna stanowią ludzie którzy na nią głosowali. Jak nisko trzeba upaść żeby oddać głos na takie indywiduum.
Avatar
Gość / 9 lipca 2019 o 10:09
+30
Jak to jest? Nie znasz człowieka, widzisz go pierwszy raz w życiu, a jak zobaczysz gębę to od razu wiadomo, że z PiS.
Avatar
Mr. Refleksja.... / 9 lipca 2019 o 10:10
+26
....życie potrafi płatać figle nawet, jak już ma się poczucie kompletnej bezkarności!
Avatar
Inżynier / 9 lipca 2019 o 10:39
+23
Pani Profesor która jako źródło wiedzy podaje "internet" nie zasługuje nawet na tytuł magistra ! Ale wyznawcy jedynie słusznej partii, w takiej właśnie sposób budują swoje przekonania, wiedzę o świecie znajdując w "internetach" .
Avatar
Gość / 9 lipca 2019 o 10:21
+21
Hahaha i dobrze. "wolność słowa i dyskusji nie jest wolnością kłamstwa"!!!
Avatar
abc / 9 lipca 2019 o 11:00
+20
Ja wiem, że do polityki garną się głównie ludzie o nikłym ilorazie inteligencji. Nie wiem tylko, dlaczego oni wszyscy wstępują do PiS?
Avatar
Adam z Lublina / 9 lipca 2019 o 10:34
+19
To KOD Lubelskie najmocniej stanął w obronie poszanowania dobrego imienia Pana Premiera, składając do rektora macierzystej uczelni pani profesor Jaśkowskiej list otwarty z wyrazami oburzenia. Nie można przyzwalać nikomu na obrażanie innych ludzi, tylko dlatego że ten ktoś jest zaślepiony jakąś polityczną ideologią.
Avatar
Obserwator. / 9 lipca 2019 o 12:39
+18
Nie mogę zrozumieć skąd w politykach PiS tyle złości, a wręcz nienawiści do wszystkiego co nie mieści się w ich obozie? Chyba prezes żywi ich tą nienawiścią, a oni zarażają nią innych i mamy to co mamy! Szkoda że PiS tak skłócił Polaków, że często nawet przy świątecznym stole nie mogą normalnie posiedzieć.
Avatar
Kartofel z żoliborza / 11 lipca 2019 o 22:41
0
A przeciez ona powiedziała prawdę!!!I za co ma przepraszać!!!???
 Masz racje ona jest pisowcem, jest już wystarczajaco pokarana przez los.
Avatar
Henio / 11 lipca 2019 o 22:12
-1
Język miłości wazelniarzy Żuka i sympatyków PO. Po gębie widać, że z PiS, kto urodził się miejscem człowiekiem nie umrze. No, ale nadzwyczajnej kascie czyt. w tym wypadku PO i jej sympatykom wolno więcej. Bo jak to mówią co wolno Żukowi to nie jemu smrodowi.
 O to, to! A jak jeszcze inaczej mówili: co wolno wojewodzie, to nie tobie... starosto!
Avatar
Gość / 11 lipca 2019 o 20:20
-2
A przeciez ona powiedziała prawdę!!!I za co ma przepraszać!!!???
Avatar
Prawo i sprawiedliwie / 11 lipca 2019 o 16:33
0
zapłacić za pomówienie i zapaść w milczenie ze wstydu
jakie pomówienia?
 Takie,ktore radna jak przyznaje wyszperała w necie - zródlo wiedzy godne pisowca.
Avatar
Piotrowicz / 11 lipca 2019 o 16:25
+3
Gruba kreska Mazowieckiego pozwoliła okrzepnąć komunie.
 Komuna to ma sie teraz bardzo dobrze w pisie.
Avatar
ixi / 11 lipca 2019 o 15:02
0
zapłacić za pomówienie i zapaść w milczenie ze wstydu
 jakie pomówienia?
Avatar
ów drugi uczeń / 11 lipca 2019 o 14:59
-2
***s://***pch24.pl/tadeusza-mazowieckiego-nienawisc-do-zolnierzy-wykletych,12926,i.html
Avatar
edi / 11 lipca 2019 o 14:32
-3
niezależnie od wyroku sądu ulica nie powinna nosić imienia T. Mazowieckiego
Avatar
Bleee / 11 lipca 2019 o 14:12
0
Język miłości wazelniarzy Żuka i sympatyków PO. Po gębie widać, że z PiS, kto urodził się miejscem człowiekiem nie umrze. No, ale nadzwyczajnej kascie czyt. w tym wypadku PO i jej sympatykom wolno więcej. Bo jak to mówią co wolno Żukowi to nie jemu smrodowi.
Zawsze była szlachta i chamy. A pan Żuk ciężką pracą na szlachectwo zasłużył.
 W przeciwieństwie do pisowskich ujadaczy jarka wielkiego z żolibirza santo subito - amen.
Avatar
Gość / 11 lipca 2019 o 12:30
0
Jak zwykle pisowiec coś chlapnie a potem przeprasza - taka kacza zaraza, tylko wstyd dla Polski.
Zobacz wszystkie komentarze 65

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Motor dokonał już ośmiu wzmocneń. Będą kolejne?

Motor dokonał już ośmiu wzmocneń. Będą kolejne? 0 0

Motor w lecie pozyskał już ośmiu piłkarzy. Najświeższym nabytkiem klubu z Lublina jest boczny pomocnik Tomasz Swędrowski. Trener Mirosław Hajdo liczy, że to jednak nie koniec wzmocnień

Top Gun: Maverick. Nowy zwiastun kultowego filmu [wideo]
film

Top Gun: Maverick. Nowy zwiastun kultowego filmu [wideo] 0 0

W internecie pojawił się trailer filmu Top Gun: Maverick. Kontynuacja kultowego hitu sprzed 34 lat będzie miała premierę w przyszłym roku

Adam Słodowy nie żyje. Był autorem słynnego programu "zrób to sam"
film

Adam Słodowy nie żyje. Był autorem słynnego programu "zrób to sam" 0 1

Zmarł Adam Słodowy. Był znanym popularyzatorem majsterkowania, który w latach 70. i 80. prowadził w Telewizji Polskiej bardzo popularny program "Zrób to sam". Był również autorem scenariusza serialu animowanego dla dzieci "Pomysłowy Dobromir".

Kontrolowali wagę samochodów. Jeden transport ważył o 4 tony za dużo

Kontrolowali wagę samochodów. Jeden transport ważył o 4 tony za dużo 0 1

Ważył 7900 kg, czyli o 4400 kg za dużo - to największe przekroczenie norm odnotowane podczas akcji zorganizowanej w Lublinie. Zatrzymano nie tylko przeładowane samochody dostawcze. Jeden z kierowców, prowadził zbyt ciężki pojazd pod wpływem alkoholu. Kierowca miała ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Google Moja Firma i usługa za 249 zł. Przedsiębiorcy zaplątani w marketingową sieć
alarm24

Google Moja Firma i usługa za 249 zł. Przedsiębiorcy zaplątani w marketingową sieć 3 1

249 zł - tyle kosztuje wirtualna wizytówka firmy w internecie sprzedawana przez spółkę PPC System z Poznania. Taką usługę wykupiła u niej jedna z lubelskich firm. Tymczasem Google zapewnia: - Usługa Google Moja Firma jest bezpłatna

Carnaval Sztukmistrzów za tydzień, ale już w ten weekend zobaczyć można sztukmistrzów
21 lipca 2019, 17:00
galeria

Carnaval Sztukmistrzów za tydzień, ale już w ten weekend zobaczyć można sztukmistrzów 0 0

W dziewięciu dzielnicach będzie można oglądać występy klaunów, żonglerów oraz muzyków grających na wiadrach. Od niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy. Tradycyjnie zapowiada on zbliżający się festiwal Carnaval Sztukmistrzów, z którego programu wypadły dwa płatne spektakle.

XIV Dni Jakuba Wędrowycza. Świętowanie w oparach bimbru i machorki [program]
19 lipca 2019, 17:00

XIV Dni Jakuba Wędrowycza. Świętowanie w oparach bimbru i machorki [program] 0 0

Ponad 50 wydarzeń: spotkania autorskie, prelekcje popularnonaukowe, panele dyskusyjne, konkursy i turnieje, gry terenowe, rozgrywki w gry planszowe, karciane i fabularne, fire show, pokazy walk, pokazy tańca, jak również koncerty – i to wszystko w Wojsławicach od piątku (19 lipca) do niedzieli (21 lipca)

Lody tajskie - jak przygotować je w domu?

Lody tajskie - jak przygotować je w domu? 0 0

Na letnie upały najlepsze są lody. Można je kupić w sklepach, cukierniach, kawiarniach i ulicznych budkach. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by szybko przyrządzić w domu. Można na przykład zdecydować się na modne w naszym kraju od kilku lat lody tajskie.

Wojciech Borucki (Azoty Puławy): Mam się od kogo uczyć

Wojciech Borucki (Azoty Puławy): Mam się od kogo uczyć 0 0

Rozmowa z Wojciechem Boruckim, bramkarzem Azotów Puławy i reprezentacji Polski juniorów

Kandydat z płotka. Komentarz Krzysztofa Wiejaka

Kandydat z płotka. Komentarz Krzysztofa Wiejaka 60 44

Serdecznie dziękuję radnemu Tomaszowi Pitusze (PiS) za przyozdobienie swoim licem pół Lublina.

5. Roztoczański Festiwal Kapel Ludowych
20 lipca 2019, 15:00

5. Roztoczański Festiwal Kapel Ludowych 0 0

Już po raz piąty lokalne zespoły folklorystyczne wezmą udział w organizowanym w Zwierzyńcu Roztoczańskim Festiwalu Kapel Ludowych. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się 20 lipca na Dziecińcu Browaru Zwierzyniec.

Lublin: Duże zmiany w organizacji ruchu. Ul. 1 Maja stanie się ślepą uliczką

Lublin: Duże zmiany w organizacji ruchu. Ul. 1 Maja stanie się ślepą uliczką 3 9

W poniedziałek zamknięty zostanie wyjazd z ul. 1 Maja do przebudowywanego ronda przy Gali. Ruch od strony ul. Kunickiego i Wolskiej w kierunku al. Unii Lubelskiej będzie przełożony na ul. Lubelskiego Lipca ’80 i zostanie tam już na stałe.

Remonty dróg w powiecie puławskim. Które trasy będą wkrótce przebudowane?

Remonty dróg w powiecie puławskim. Które trasy będą wkrótce przebudowane? 0 6

Wakacje to okres wzmożonej aktywności remontowej na drogach. Prace nie ominęły także tras należących do powiatu puławskiego

Uwaga! TVN: 15-latka zgwałcona w szpitalu. Wcześniej zostały tam skrzywdzone dwie 13-latki?
film

Uwaga! TVN: 15-latka zgwałcona w szpitalu. Wcześniej zostały tam skrzywdzone dwie 13-latki? 0 2

W szpitalu psychiatrycznym w Gdańsku na oddziale dla dorosłych została zgwałcona 15-latka. Kilkanaście dni wcześniej miały zostać skrzywdzone dwie 13-letnie dziewczynki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 19.07.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 19.07.2019 0 1

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.