Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 lutego 2010 r.
20:22
Edytuj ten wpis

Była żona Janusza Palikota wymusiła wznowienie śledztwa

Autor: Zdjęcie autora (rp)
0 11 A A

Prokuratura będzie musiała odwiesić śledztwo, mające wyjaśnić czy poseł Janusz Palikot ukrył część majątku przed byłą żoną.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Maria Nowińska twierdzi, że Palikot działał na niekorzyść ich wspólnej firmy Jabłonna SA. Parlamentarzysta miał uszczuplić majątek spółki o przynajmniej
60 mln zł.

Wedle podejrzeń Nowińskiej, ukrył w 2004 roku część akcji przy pomocy firm zarejestrowanym w rajach podatkowych (m.in. Grund Corporate Finance Partners z Luksemburga i JP Family Foundation z siedzibą na Curacao (Antyle Holenderskie). Kobieta oskarżyła również kontrowersyjnego posła o kłamstwo w oświadczeniach majątkowych, które złożył w Sejmie.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie poprosiła o informacje władze Cypru, Luksemburga oraz Antyli Holenderskich. Chce sprawdzić powiązania wskazanych przez Nowińską firm z Palikotem. Na czas oczekiwania zawiesiła śledztwo.

Tymczasem Sąd Okręgowy w Lublinie – po zbadaniu wniosku Romana Giertycha, który reprezentuje Nowińską – nakazał prokuraturze odwieszenie śledztwa. Stwierdził: nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nadal prowadzić postępowanie i zbierać dowody w Polsce.

– W pierwszej kolejności należało zbadać dokumenty znajdujące się kraju. Chodzi np. o bankowe rachunki, które należały do wspomnianych firm. Sięganie po pomoc do rajów podatkowych na bardzo długo zablokowałoby śledztwo – mówi Maria Nowińska. Dodaje, że postępowanie i tak trwa już od lutego 2008 roku i nie przyniosło efektu.

Janusz Palikot zapewnia, że ma czyste sumienie, nie wyprowadzał pieniędzy i nie ma związku z firmami wspomnianymi przez Nowińską, a majątkiem uczciwie podzielił się z byłą żoną.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 lutego 2010 o 12:28
0
Prokurator generalny winien przenieść dochodzenie do innej prokuratury a ukarać przyjmujących zgłoszenie, bo lubelska się boi podjąć odpowiednie działanie, fakt zawiadomienia o przestępstwie winien być wystarczający do podjęcia śledztwa. TO chyba tylko lubelscy prokuratorzy będą pytać winnych , czy wyrażają zgodę na śledztwo.
Avatar
HULAJKOT / 25 lutego 2010 o 11:57
0
I NIECH MI KTOŚ POWIE ŻE NIE JEST TO PRZYJAZNE PAŃSTWO-WIELOLETNIE ŚLEDZTWA KTÓRE NICZEGO NIE DOWODZĄ,ZAMIAST SOBIESIAKI
TO KAMIŃSKIE DO PAKI,BEZKARNI ŁAPÓWKARZE...ISTNE ELDORADO..RÓBTA CO CHCETA-OCZYWIŚCIE JAK PRZYNALEŻYTA DO GRONA TWORZĄCEGO TO PRZYJAZNE (DLA SIEBIE)PAŃSTWO
Avatar
l / 25 lutego 2010 o 10:36
0
pokaż kolego Wysokie Standardy i POkaż historię swojego majątku skoroś taki czysty. POnadto nie wiem jak taki ktoś może jeszcze liczyć na głosy w wyborach ludzi zarabiających jedynie ledwie średnią krajową. On żyje w innym świecie. Nie moim i wielu innych. Naprawdę wielu. Zagadką jest, że w ogle się dostał do parlamentu. Myślę, że ludzie już więcej nie zgłupieją.
Avatar
tomasz / 25 lutego 2010 o 10:13
0
[font="Arial Black"][size=4]OD DZISIAJ PISZEMY PALIGNOJA NIE PALIKOTA[/size][/font]
Avatar
~jaa~ / 25 lutego 2010 o 10:10
0
szymon100 napisał:
Trzymaj się Panie Januszu . Znam podobne przypadki wrednych BAB.Jesteś Pan przy władzy zmień Pan prawo na arabskie/myślę o zsyłce na szkolenie/.
Dziwię się tylko temu "papudze/ poczuł kasę./

a ja myślę że ciebie trzeba zesłać!! najlepiej na Syberię.
Avatar
mosquito / 25 lutego 2010 o 08:45
0
To się nazywa uczucie ! Mówię o tęsknocie oczywiście.
Avatar
Podatnik / 25 lutego 2010 o 08:43
0
grrr napisał:
Nie darzę Palikota miłością ale uczciwie przyznam, że miał wyjątkowo wredne i złośliwe babsko za żonę.


Moze z pozycji malzonka wygladac by tak moglo ale obywatela - wszak ta kobieta robi wiecej dla nas podatnikow niz wszystkie organy tzw. "wymiaru" do kupy wziete.
Nie kto inny jak wspomniany wyzej malzonek swojej pierwszej zony instruowal czlonkow komisji "przyjazne panstwo" jak nie placic podatkow w Polsce - taki lokalny "patriota" ktory chlubi sie znajomoscia rajow POdatkowych...
POlityk ktory bierze z budrzetu panstwa pieniadze w postaci diet oraz na utrzymanie swojego biura wyborczego i jednoczesnie uczy jak placic podatki poza ten budzet jest mniej wart od pospolitego zlodziaja, ktory to co wyciagnie komus z kieszeni zostawia zazwyczaj tu w kraju.

Tytul mowi sam za siebie - wymuszac trzeba na organach by dzialaly zgodnie z litera prawa i ...sprawiedliwosci.
Zona gen. Marka Papaly nie raz juz wymuszala przedluzenie sledztwa, siostra Krzysztofa Olewnika wymusila powolanie specjalnej komisji sejmowej i wznowienie sledztwa w/s uprowadzenia i bestialskiego mordu swojego rodzonego brata - widac kto w tym kraju nosi spodnie!!!

Chyle przed Wami czola drogie Panie - przed pierwszą zona posla Palikota rowniez!!!


Moze z pozycji malzonka wygladac by tak moglo ale obywatela - wszak ta kobieta robi wiecej dla nas podatnikow niz wszystkie organy tzw. "wymiaru" do kupy wziete.
Nie kto inny jak wspomniany wyzej malzonek swojej pierwszej zony instruowal czlonkow komisji "przyjazne panstwo" jak nie placic podatkow w Polsce - taki lokalny "patriota" ktory chlubi sie znajomoscia rajow POdatkowych...
POlityk ktory bierze z budrzetu panstwa pieniadze w postaci diet oraz na utrzymanie swojeg... rozwiń
Avatar
szymon100 / 25 lutego 2010 o 08:35
0
Trzymaj się Panie Januszu . Znam podobne przypadki wrednych BAB.Jesteś Pan przy władzy zmień Pan prawo na arabskie/myślę o zsyłce na szkolenie/.
Dziwię się tylko temu "papudze/ poczuł kasę./
Avatar
lubelak / 25 lutego 2010 o 08:07
0
Co to znaczy "wymusiła"? Czy wznowienie (uzasadnione oczywiście) postępowania przeciw "biznesmenowi", polskiemu posłowi, który pieniadze trzyma w rajach podatkowych to coś nadzwyczajnego? Tylko dlatego, że indywiduum to trzęsie lubelszczyzną?
Avatar
Prymityw / 25 lutego 2010 o 08:04
0
Nie rozumiem tytułu artykułu. Nowińska wymusiła coś od kogoś ? No to powinni ją zamknąć. Albo przeprosić za durne tytuły.
Avatar
Gość / 25 lutego 2010 o 12:28
0
Prokurator generalny winien przenieść dochodzenie do innej prokuratury a ukarać przyjmujących zgłoszenie, bo lubelska się boi podjąć odpowiednie działanie, fakt zawiadomienia o przestępstwie winien być wystarczający do podjęcia śledztwa. TO chyba tylko lubelscy prokuratorzy będą pytać winnych , czy wyrażają zgodę na śledztwo.
Avatar
HULAJKOT / 25 lutego 2010 o 11:57
0
I NIECH MI KTOŚ POWIE ŻE NIE JEST TO PRZYJAZNE PAŃSTWO-WIELOLETNIE ŚLEDZTWA KTÓRE NICZEGO NIE DOWODZĄ,ZAMIAST SOBIESIAKI
TO KAMIŃSKIE DO PAKI,BEZKARNI ŁAPÓWKARZE...ISTNE ELDORADO..RÓBTA CO CHCETA-OCZYWIŚCIE JAK PRZYNALEŻYTA DO GRONA TWORZĄCEGO TO PRZYJAZNE (DLA SIEBIE)PAŃSTWO
Avatar
l / 25 lutego 2010 o 10:36
0
pokaż kolego Wysokie Standardy i POkaż historię swojego majątku skoroś taki czysty. POnadto nie wiem jak taki ktoś może jeszcze liczyć na głosy w wyborach ludzi zarabiających jedynie ledwie średnią krajową. On żyje w innym świecie. Nie moim i wielu innych. Naprawdę wielu. Zagadką jest, że w ogle się dostał do parlamentu. Myślę, że ludzie już więcej nie zgłupieją.
Avatar
tomasz / 25 lutego 2010 o 10:13
0
[font="Arial Black"][size=4]OD DZISIAJ PISZEMY PALIGNOJA NIE PALIKOTA[/size][/font]
Avatar
~jaa~ / 25 lutego 2010 o 10:10
0
szymon100 napisał:
Trzymaj się Panie Januszu . Znam podobne przypadki wrednych BAB.Jesteś Pan przy władzy zmień Pan prawo na arabskie/myślę o zsyłce na szkolenie/.
Dziwię się tylko temu "papudze/ poczuł kasę./

a ja myślę że ciebie trzeba zesłać!! najlepiej na Syberię.
Avatar
mosquito / 25 lutego 2010 o 08:45
0
To się nazywa uczucie ! Mówię o tęsknocie oczywiście.
Avatar
Podatnik / 25 lutego 2010 o 08:43
0
grrr napisał:
Nie darzę Palikota miłością ale uczciwie przyznam, że miał wyjątkowo wredne i złośliwe babsko za żonę.


Moze z pozycji malzonka wygladac by tak moglo ale obywatela - wszak ta kobieta robi wiecej dla nas podatnikow niz wszystkie organy tzw. "wymiaru" do kupy wziete.
Nie kto inny jak wspomniany wyzej malzonek swojej pierwszej zony instruowal czlonkow komisji "przyjazne panstwo" jak nie placic podatkow w Polsce - taki lokalny "patriota" ktory chlubi sie znajomoscia rajow POdatkowych...
POlityk ktory bierze z budrzetu panstwa pieniadze w postaci diet oraz na utrzymanie swojego biura wyborczego i jednoczesnie uczy jak placic podatki poza ten budzet jest mniej wart od pospolitego zlodziaja, ktory to co wyciagnie komus z kieszeni zostawia zazwyczaj tu w kraju.

Tytul mowi sam za siebie - wymuszac trzeba na organach by dzialaly zgodnie z litera prawa i ...sprawiedliwosci.
Zona gen. Marka Papaly nie raz juz wymuszala przedluzenie sledztwa, siostra Krzysztofa Olewnika wymusila powolanie specjalnej komisji sejmowej i wznowienie sledztwa w/s uprowadzenia i bestialskiego mordu swojego rodzonego brata - widac kto w tym kraju nosi spodnie!!!

Chyle przed Wami czola drogie Panie - przed pierwszą zona posla Palikota rowniez!!!


Moze z pozycji malzonka wygladac by tak moglo ale obywatela - wszak ta kobieta robi wiecej dla nas podatnikow niz wszystkie organy tzw. "wymiaru" do kupy wziete.
Nie kto inny jak wspomniany wyzej malzonek swojej pierwszej zony instruowal czlonkow komisji "przyjazne panstwo" jak nie placic podatkow w Polsce - taki lokalny "patriota" ktory chlubi sie znajomoscia rajow POdatkowych...
POlityk ktory bierze z budrzetu panstwa pieniadze w postaci diet oraz na utrzymanie swojeg... rozwiń
Avatar
szymon100 / 25 lutego 2010 o 08:35
0
Trzymaj się Panie Januszu . Znam podobne przypadki wrednych BAB.Jesteś Pan przy władzy zmień Pan prawo na arabskie/myślę o zsyłce na szkolenie/.
Dziwię się tylko temu "papudze/ poczuł kasę./
Avatar
lubelak / 25 lutego 2010 o 08:07
0
Co to znaczy "wymusiła"? Czy wznowienie (uzasadnione oczywiście) postępowania przeciw "biznesmenowi", polskiemu posłowi, który pieniadze trzyma w rajach podatkowych to coś nadzwyczajnego? Tylko dlatego, że indywiduum to trzęsie lubelszczyzną?
Avatar
Prymityw / 25 lutego 2010 o 08:04
0
Nie rozumiem tytułu artykułu. Nowińska wymusiła coś od kogoś ? No to powinni ją zamknąć. Albo przeprosić za durne tytuły.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 12 6

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 12 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 3

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 405 34

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 15 7

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 5

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 1

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi 4 2

Zgodnie z nowym prawem radni obniżyli wynagrodzenie wójta Końskowoli. Stanisław Gołębiowski od lipca będzie otrzymywał niecałe 10,2 tys. złotych, zamiast dotychczasowych 12,1 tys. złotych miesięcznie. To efekt nowych przepisów z ustawy o samorządach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!