Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 grudnia 2018 r.
19:37

Były prezydent Lublina zwolniony z PGE. Dlaczego Pruszkowski stracił pracę?

Autor: Zdjęcie autora toma
0 58 A A

- Zanosiło się na to od jakiegoś czasu - komentują zmiany w zarządzie PGE Dystrybucja politycy Prawa i Sprawiedliwości. W środę wieczorem rada nadzorcza energetycznej spółki odwołała z funkcji wiceprezesa byłego prezydenta Lublina, a ostatnio radnego wojewódzkiego Andrzeja Pruszkowskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Będący wiceprezesem partyjnych struktur w okręgu lubelskim działacz PiS na stanowisko powołany został na początku 2016 roku. Skład zarządu PGE Dystrybucja został powiększony wtedy z czterech do pięciu osób, a obok Pruszkowskiego znalazły się w nim dwie inne osoby związane z partią Jarosława Kaczyńskiego, w tym inny radny sejmiku, Jan Frania.

Latem tego roku obaj dowiedzieli się, że nie będą mogli wystartować w wyborach samorządowych. Po tym, jak opozycja głośno krytykowała obsadzanie intratnych finansowo posad w spółkach skarbu państwa partyjnymi działaczami, prezes PiS ogłosił zakaz łączenia pracy na takich stanowiskach z działalnością polityczną. Dlatego Pruszkowski nie ubiegał się o reelekcję, choć ostatnio był przewodniczącym sejmikowego klubu swojego ugrupowania. W środę stracił stanowisko w PGE Dystrybucja. Spółka nie komentuje powodów decyzji rady nadzorczej. Wczoraj telefonu od nas nie odbierał także sam zainteresowany.

W kuluarach można usłyszeć, że na zmianę w zarządzie energetycznej spółki zanosiło się od dłuższego czasu. – Zakaz kandydowania w wyborach dla osób zatrudnionych na intratnych państwowych stanowiskach to nie wszystko. Kierownictwo partii stało na stanowisku, by ograniczać liczbę miejsc w zarządzie – słyszymy od jednego z polityków PiS.

Dlaczego padło akurat na Pruszkowskiego? Zdaniem innego z naszych rozmówców wpływ na to mogła mieć rosnąca pozycja wicemarszałek Sejmu, posłanki z Chełma Beaty Mazurek. Były prezydent Lublina jest natomiast bliżej związany z szefem lubelskiego PiS, wiceministrem rodziny, pracy i polityki społecznej Krzysztofem Michałkiewiczem, którego partyjne wpływy w ostatnim czasie maleją.

Na razie nie wiadomo, czy zwolnione stanowisko wiceprezesa zostanie obsadzone, czy zarząd spółki pozostanie czteroosobowy. – Decyzje personalne będą podejmowane w niedalekiej przyszłości. Na tę chwilę kompetencje, za które odpowiadał pan Andrzej Pruszkowski zostały rozdzielone pomiędzy pozostałych członków zarządu – mówi nam Adam Rafalski, rzecznik prasowy PGE Dystrybucja.

W nieoficjalnych rozmowach działacze PiS spekulują, że były już wiceprezes wkrótce znajdzie nową pracę. – To tylko kwestia czasu. W grę może wchodzić na przykład stanowisko w którejś ze spółek podległych marszałkowi – twierdzi nasz rozmówca.

Z pewnością nie będzie to już jednak tak intratna posada. Z oświadczenia majątkowego, jakie we wrześniu na koniec kadencji radnego złożył Pruszkowski wynika, że w tym roku zdążył zarobić w PGE Dystrybucja blisko 360 tys. zł brutto. W 2017 roku jego zarobki wyniosły 632 tys. zł, czyli średnio prawie 53 tys. zł miesięcznie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 58

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Wacław / 13 grudnia 2018 r. o 22:56
O czym wy mówicie? Przecież wszystkie posady dyrektorskie w marszałkowskim biorą ludzie platformy obywatelskiej i czasów PO-PiS w sejmiku. Platforma i pan LB rządzą w marszałku. Stawiarski i mazurkowa są ogrywania przez małego z Chełma. Na dowód podam ze żadna osoba z PO nie straciła roboty
Avatar
Gość / 13 grudnia 2018 r. o 19:42
coraz mniej czasu im zostało żeby się nchapać z naszych pieniędzy...zegar tyka, jesienią przysżłego roku przy urnach was rozliczymy.
Avatar
Typ / 13 grudnia 2018 r. o 19:43
Figurant Pruszkowski... Ciekawe gdzie teraz będzie wice prezesem ???
Avatar
Gość / 13 grudnia 2018 r. o 23:04
A wiecie jak na przewodniczącego mówią w marszałkowskim? Pachołek buraka. Ponoć stary steruje Michałkiem jak chce. Ale to tylko plotki korytarzowe z Grottgera... Ciekawe czy to prawda ?
Avatar
Gość / 13 grudnia 2018 r. o 20:00
No to gdzie teraz będzie pracował najlepszy fachowiec koziego grodu ?? Kto go przygarnie ?
Avatar
Gość / 13 grudnia 2018 r. o 19:53
Andrzeju zwolnili bo idziesz do Rydzyka? Czy chcesz zająć miejsce sekretarza województwa bo trzeba to obsadzic w myśl ustawy ale stawiarski tego nie wiedział?
Avatar
Gość / 13 grudnia 2018 r. o 19:40
pruszkowski vel wsamraśny NIEDASIĘ
Avatar
Kark / 13 grudnia 2018 r. o 19:49
Pisiury gryzą się o stołki i kasę. Debilna zmiana aż poleje siee krew.
Avatar
robert / 13 grudnia 2018 r. o 19:47
a wy dalej głosujta na pis, to dostanieta 500 plus!
Avatar
Marekw / 13 grudnia 2018 r. o 19:51
To już wiadomo czemu Mulawa zrezygnował z azotow puszek zrobił mu już miejsce
Avatar
O / 1 lutego 2020 r. o 09:54
Zaczęło się robić zbyt wsamraśnie w PGE, to co wywalili.. ;)
Avatar
ANTYKACZKA / 1 lutego 2020 r. o 04:54
TA MIERNOTA,NAWET NA SZEFA SZALETÓW MIEJSKICH SIĘ NIE NADAJE, DO KRUCHTY SIO,CHA,CHA!!
Avatar
zainteresowany / 5 stycznia 2019 r. o 21:46
były wycieczki do Meksyku i wtedy gdy Komendantem SM był  W W to straznicy pilnowali jego domu było  fajnie?????
 Poproszę o adres i dane osobowe
Avatar
godziszowiak / 18 grudnia 2018 r. o 18:47
A co ten jasiu f umie,że tak go tam trzymaja i tak dobrze mu płacą?
Avatar
eg4ee / 15 grudnia 2018 r. o 10:35
No cóż fortuna kołem się toczy.
Avatar
gość / 15 grudnia 2018 r. o 09:59
A może wreszcie czas oczyścić wszystkie przedsiębiorstwa z tego typu figurantów? Były...czy to prezydent, czy radny czy inne fiku miku zawsze spadały na jakieś ważne stołki w zarządach spółek, oczywiście z ogromnymi wynagrodzeniami za samo to, że są. I tylko powiązania się liczyły, nie fachowość tylko przynależność partyjna i kto za kim stoi. Może wreszcie pora aby to wszystko ukrócić. Ja bym wszystkich tych " pseudospecjalistów" od wszystkiego czyli od niczego wywaliła na zbity pysk. Chciałabym doczekać chwili, kiedy nie będą się liczyć żadne znajomości ani poparcia tylko wiedza i fachowość. Ale to chyba dopiero w innym wymiarze bo tu, na ziemi wszystko jest doszczętnie zepsute. Przykre.
A może wreszcie czas oczyścić wszystkie przedsiębiorstwa z tego typu figurantów? Były...czy to prezydent, czy radny czy inne fiku miku zawsze spadały na jakieś ważne stołki w zarządach spółek, oczywiście z ogromnymi wynagrodzeniami za samo to, że są. I tylko powiązania się liczyły, nie fachowość tylko przynależność partyjna i kto za kim stoi. Może wreszcie pora aby to wszystko ukrócić. Ja bym wszystkich tych " pseudospecjalistów" od wszystkiego czyli od niczego wywaliła na zbity pysk. Chciałabym doczekać chwili, kiedy nie będą się ... rozwiń
Avatar
lublinianin / 14 grudnia 2018 r. o 22:55
niezle się ,,obłowił'' dając zezwolenie na budowę le clerka przy ul zana /prawo budowlane mówi o budowie marketów na obrzeżach miast/tesco,felicity...
Avatar
Gość / 14 grudnia 2018 r. o 15:54
Może by taj jemu i Jasiowi F. zorganizować na święta szlachetną paczkę?
Avatar
Gość / 14 grudnia 2018 r. o 15:27
Stracił pracę? Cy to można nazwać pracą? Dojenie państwa koszt ludzi normalnie pracujących i zarabiających na poziomie minimum egzystencji?
Avatar
Gość / 14 grudnia 2018 r. o 15:27
PiSiorki niebawem same się pozagryzają i pozostaną tylko ogony, które uciekną do innych ugrupowań i będą ukrywać wcześniejszą przynależność.,
Zobacz wszystkie komentarze 58

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Złoto dla Lublina. Motor żużlowym mistrzem Polski!

Złoto dla Lublina. Motor żużlowym mistrzem Polski!

Jak się okazuje 12 punktów to jednak nie jest strata nie do odrobienia. W niedzielny wieczór obejrzeliśmy kapitalne widowisko przy Al. Zygmuntowskich. W rewanżowym meczu finałowym PGE Ekstraligi Motor Lublin pokonał Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37 i pierwszy raz w historii został mistrzem Polski!

Illusion - koncert na 30-lecie! W Lublinie
1 października 2022, 19:00

Illusion - koncert na 30-lecie! W Lublinie

Rockowa kapela Illusion świętuje w tym roku swoje 30-lecie. Z tej okazji już 1 października o godz. 19 wystąpi w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt (al. Piłsudskiego 13).

IV Dni Muzyki Ludomira Michała Rogowskiego
3 października 2022, 18:00

IV Dni Muzyki Ludomira Michała Rogowskiego

Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków zaprasza na wyjątkowy koncert kameralny z cyklu IV Dni Muzyki Ludomira Michała Rogowskiego. Wydarzenie włącza odbędzie się już 3 października o godz. 18 w Trybunale Koronnym.

Tur Milejów – Sokół Konopnica 4:0, gol Kamila Oziemczuka i reszta wyników lubelskiej okręgówki

Tur Milejów – Sokół Konopnica 4:0, gol Kamila Oziemczuka i reszta wyników lubelskiej okręgówki

Tur Milejów rozgromił Sokół Konopnica. Jedną z bramek w tym spotkaniu zdobył Kamil Oziemczuk.

Cisowianka Drzewce – Unia Bełżyce 2:1. Spotkanie dwóch różnych światów

Cisowianka Drzewce – Unia Bełżyce 2:1. Spotkanie dwóch różnych światów

KS Cisowianka Drzewce dość niespodziewanie miał sporo problemów w starciu z Unią Bełżyce. Lider ostatecznie wygrał 2:1, ale o triumf drżał do ostatnich minut.

Grzegorz Tardwid Trio w cyklu Jazz na Peryferiach
30 września 2022, 20:00

Grzegorz Tardwid Trio w cyklu Jazz na Peryferiach

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza na koncert z cyklu Jazz na Peryferiach. W piątek, 30 września o godz. 20 na scenie instytucji wystąpi zespół Grzegorz Tarwid Trio.

Lubelski marszałek traci nerwy. „Ja tego pana nie znam, ja tylko podpisałem”

Lubelski marszałek traci nerwy. „Ja tego pana nie znam, ja tylko podpisałem”

Marszałek województwa Jarosław Stawiarski (PiS) przyznał, że nie zna szefa amerykańskiej fundacji, która w powiecie kraśnickim obiecuje zainwestować 5 mld zł. – Firmowali to burmistrz i wójt z Kraśnika, a podpisanie listu to wydarzenie symboliczne – przekonuje.

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37 [na żywo] MOTOR LUBLIN MISTRZEM POLSKI!
galeria

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37 [na żywo] MOTOR LUBLIN MISTRZEM POLSKI!

Motor Lublin w rewanżowym meczu finałowym PGE Ekstraligi podejmuje u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. Czy lublinianom uda się odrobić 12 punktów straty z pierwszego spotkania i sięgnąć po upragniony tytuł?

Chełm. Będzie kontrola, bo ktoś może oszukiwać na 1 zł

Chełm. Będzie kontrola, bo ktoś może oszukiwać na 1 zł

Urząd Miasta Chełm sprawdzi, czy mieszkańcy nie oszukują, by zaoszczędzić złotówkę miesięcznie. Do końca listopada potrwają kontrole nieruchomości, których właściciele zadeklarowali posiadanie kompostownika i w związku z tym korzystają z częściowego zwolnienia z opłat za wywóz śmieci

Złoty orszak na ulicach Lublina. Chcą powiedzieć o bardzo ważnej sprawie dla dzieci i ich rodziców
zdjęcia
galeria

Złoty orszak na ulicach Lublina. Chcą powiedzieć o bardzo ważnej sprawie dla dzieci i ich rodziców

To dla dobra dzieci – mówią organizatorzy Złotego Września. To duża akcja, której częścią był niedzielny przemarsz przez Lublin.

Pisarz z Lublina i jego "Maszyna losu"
magazyn

Pisarz z Lublina i jego "Maszyna losu"

Z Andrzejem Mathiaszem, autorem „Maszyny losu” rozmawiamy o jego najnowszej książce i o tym, czy czuje się pisarzem.

Spektakl i zajęcia dla rodzin w Warsztatach Kultury
1 października 2022, 11:00

Spektakl i zajęcia dla rodzin w Warsztatach Kultury

1 października w siedzibie Warsztatów Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędą się spotkania z opowieściami i muzyką dla dzieci, rodziców i dziadków. W programie spektakl i warsztaty. Start o godz. 11.

Stal Kraśnik – POM Iskra Piotrowice 5:0. Koniec kiepskiej passy

Stal Kraśnik – POM Iskra Piotrowice 5:0. Koniec kiepskiej passy

Dwie kolejne porażki w lidze, a do tego koniec przygody z Pucharem Polski. Stal Kraśnik po świetnym początku sezonu wyraźnie złapała zadyszkę. Po 45 minutach meczu z POM Iskrą Piotrowice nic nie zapowiadało przełamania. Po przerwie drużyna Daniela Szewca spisała się jednak zdecydowanie lepiej i ostatecznie wygrała… 5:0.