Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 września 2007 r.
15:34
Edytuj ten wpis

CBA w Ratuszu

0 7 A A

Sprawą lubelskiego urzędnika, który za projekt budowlany wraz z pozwoleniami zażyczył sobie 10 tys. zł zajmuje się już prokuratura i CBA.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Właśnie złożyliśmy wniosek do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa korupcji przez pana Mariana Cz. - mówi Iwona Blajerska, rzecznik prezydenta Lublina. - W ratuszu nie ma i nie będzie pozwolenia na takie praktyki. Dlatego sprawdzamy pracę całego Wydziału Architektury, także współpracowników pana Cz.

Dziś opisaliśmy sprawę Mariana Cz., pracownika Wydziału Architektury, Budownictwa i Urbanistyki Urzędu Miasta w Lublinie. Mężczyzna spotkał się w urzędzie z Adamem Zdunkiem i zaproponował mu sprzedaż projektu budowlanego za 10 tys. zł. Zasugerował, że w ramach zapłaconej kwoty jego klient będzie miał załatwione wszystkie niezbędne dokumenty. Miał pecha, bo Zdunek jest naczelnikiem urzędu skarbowego w Łęcznej i o sprawie powiadomił swoich zwierzchników oraz prezydenta Lublina.

Prokuratura Rejonowa Lublin Północ wszczęła dziś śledztwo w tej sprawie. - Podstawą było doniesienie prasowe i zawiadomienie prezydenta Lublina - mówi Marek Zych, zastępca szefa prokuratury Lublin Północ. - Czynności w tej sprawie zleciliśmy Centralnemu Biuru Antykorupcyjnemu.

Dziś agent lubelskiego CBA odebrał zlecenie z prokuratury. Biuro będzie przesłuchiwać świadków i zabezpieczać dokumentację.

Sprawą zbulwersowani są miejscy radni. - Jeżeli na taką samą decyzję prywatny inwestor czeka pięć razy krócej niż spółdzielnia, to o czymś to świadczy - mówi Jan Gąbka z Lewicy i Demokratów, a zarazem prezes Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
- Dobrze, że takie sprawy wychodzą na jaw. Bo dzięki temu inny urzędnik pomyśli pięć razy, zanim złoży komuś podobną propozycję - wtóruje mu Piotr Kowalczyk z PiS.

Dziś Marian Cz. normalnie pracował. Nikt nie zawiesił go w obowiązkach, ani nie wysłał na urlop. - Został oddany do dyspozycji prezydenta miasta - mówi Ewa Kipta, dyr. Wydziału Architektury .
- Podejmę decyzję po rozmowie z prawnikami - zapowiada Adam Wasilewski, prezydent Lublina.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
śłedczy / 12 października 2007 o 08:49
0
Ratuj się kto może.Wreszcie wzięli się za magistrat.To dopiero początek
Avatar
ja / 18 września 2007 o 11:56
0
do znudzonego:piszesz:Zamiast szukać sensacji kto "bierze" a kto nie przydałoby się raczej zadać bardzo ważne pytanie CZY JA JESTEM BEZ WINY? dalej są tylko pomówienia... A zastanowiłeś się ZNUDZONY czy TY jesteś bez winy? Sypiesz dobrymi radami jak z rękawa, ale czy też się nimi kierujesz??? A może to inni mają świecić przykładem bo TY jesteś już znudzony i tylko dobre rady się ostały?piszesz:Jeśli już chcemy zacząć zmieniać Polskę na lepsze może lepiej zacząć od samej góry, która powinna dawać przykład. Jak rozumiem nie należysz do "samej góry", a najprawdopodobniej leżysz na "samym dole" bo ciepełko i wygodnie... a przykład z góry będzie długo szedł, prawda? Będzie sporo czasu...piszesz:Może zaczęlibyśmy wyciągać jakieś wnioski - "lepiej zapobiegać niż leczyć"No pewno, że lepiej! Tylko czemu najpierw "znudzony" kopie i opluwa wszystko wokół (oprócz przyłapanego na gorącym uczynku) a potem komunałami rzuca...Za dużo "Gazety Wyborczej"!! Mam też niejasne wrażenie, że Pan "Znudzony" jest znudzony braniem łapówek pod stołem i wolałby to robić oficjalnie...A skąd mam takie przypuszczenia?Ano pisze:Łapówki nie są obowiązkowe, więc wystarczy powiedzieć "Nie, dziękuję, nie daję" i spokojnie czekać na swoją kolej."Znudzony" chyba nie wie, że łapówka to przestępstwo! A nie niezobowiązująca propozycja... jak on traktuje łapówki. Znudzony urzędnik, który specjalizuje się w popijaniu kawki i mówieniu "Nie ma!!", a jego znudzenie może przytłumić jedynie łapówka... W końcu na sam koniec wymyśla nowy podatek!!BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ???
do znudzonego:piszesz:Zamiast szukać sensacji kto "bierze" a kto nie przydałoby się raczej zadać bardzo ważne pytanie CZY JA JESTEM BEZ WINY? dalej są tylko pomówienia... A zastanowiłeś się ZNUDZONY czy TY jesteś bez winy? Sypiesz dobrymi radami jak z rękawa, ale czy też się nimi kierujesz??? A może to inni mają świecić przykładem bo TY jesteś już znudzony i tylko dobre rady się ostały?piszesz:Jeśli już chcemy zacząć zmieniać Polskę na lepsze może lepiej zacząć od samej góry, która powinna dawać przykład. Jak rozumiem nie należysz ... rozwiń
Avatar
(Anonimowy) / 9 września 2007 o 17:11
0
zamiast pomówień poprosimy o konkrety.
Avatar
Znudzony / 9 września 2007 o 15:08
0
Zamiast szukać sensacji kto "bierze" a kto nie przydaloby sie raczej zadać bardzo ważne pytanie CZY JA JESTEM BEZ WINY? Czy aby napewno w Dzienniku Wschodnim pracują zupełnie "czyści" dziennikarze? Czy zawsze publikują prawdę? Czy nigdy nie sprzedali żadnego artykułu bądź też odstąpili od wydrukowania społecznie przydatnego artykułu ponieważ zostali dobrze opłaceni przez kogoś komu zależało na tym aby taki artykuł się nie ukazał? Jakoś trudno uwierzyć w taką cudowną niewinność. Czy aby napewno Dziennik Wschodni publikuje całą prawdę i tylko prawdę? Jakież to ironiczne...A tak swoją drogą nie znam Urzędu Skarbowego w Polsce w którym nie występuje zjawisko KORUPCJI, a Pan Zdunek zdaje się że jest naczelnikiem Urzędu Skarbowego w Łęcznej i niech zgadnę zapewne nigdy nie "przyspieszył" sprawy dla znajomego lub w zamian za "drobny" upominek. (Ups, a może zapytamy mieszkańców Łęcznej ?? Ktoś na tak wysokim stanowisku napewno nie wykonywał takich czynności - przecież mógł zlecić je podwładnym. )Jeśli już chcemy zacząć zmieniać Polskę na lepsze może lepiej zacząć od samej góry, która powinna dawać przykład.Może zaczęlibyśmy wyciągać jakieś wnioski - "lepiej zapobiegać niż leczyć" - więc zamiast wytykać się wzajemnie palcami może ludzie zaczęliby myśleć w drugą stronę. Łapówki nie są obowiązkowe, więc wystarczy powiedzieć "Nie, dziękuję, nie daję" i spokojnie czekać na swoją kolej. Natomiast Urzędy (miejskie, wojewódzkie) mogłyby pobierać specjalne dość wysokie opłaty za przyspieszony tryb załatwiania spraw i zebrane w ten sposób fundusze dołączyć do wypłat urzędników danego Urzędu (Miejskiego, Wojewódzkiego czy SKARBOWEGO).Bo tak naprawdę tzw. "łapówki" płaci się za sprawy przyspieszone, niemożliwe lub dodatkowe, więc może zamiast ścigać winnych lepiej wprowadzić oficjalny cennik.Np.: zwrot nadpłaty podatku dochodowego w terminie krótszym niż 3 miesiące - 2% kwoty nadpłaty.
Zamiast szukać sensacji kto "bierze" a kto nie przydaloby sie raczej zadać bardzo ważne pytanie CZY JA JESTEM BEZ WINY? Czy aby napewno w Dzienniku Wschodnim pracują zupełnie "czyści" dziennikarze? Czy zawsze publikują prawdę? Czy nigdy nie sprzedali żadnego artykułu bądź też odstąpili od wydrukowania społecznie przydatnego artykułu ponieważ zostali dobrze opłaceni przez kogoś komu zależało na tym aby taki artykuł się nie ukazał? Jakoś trudno uwierzyć w taką cudowną niewinność. Czy aby napewno Dziennik Wschodni publikuj... rozwiń
Avatar
pedros / 7 września 2007 o 13:24
0
to może jeszcze prześwietlcie wydzial arch. w łęcznej na pewno byłoby oczym pisać ;)
Avatar
Gucio / 7 września 2007 o 08:06
0
Zapraszamy także do Kraśnika.
Avatar
l. / 6 września 2007 o 20:01
0
Za ryj i do celi a nie konsultacje z prawnikami panie prezydencie. i przeswietlcie wszystkie gminy, przede wszystkim Głusk
Avatar
śłedczy / 12 października 2007 o 08:49
0
Ratuj się kto może.Wreszcie wzięli się za magistrat.To dopiero początek
Avatar
ja / 18 września 2007 o 11:56
0
do znudzonego:piszesz:Zamiast szukać sensacji kto "bierze" a kto nie przydałoby się raczej zadać bardzo ważne pytanie CZY JA JESTEM BEZ WINY? dalej są tylko pomówienia... A zastanowiłeś się ZNUDZONY czy TY jesteś bez winy? Sypiesz dobrymi radami jak z rękawa, ale czy też się nimi kierujesz??? A może to inni mają świecić przykładem bo TY jesteś już znudzony i tylko dobre rady się ostały?piszesz:Jeśli już chcemy zacząć zmieniać Polskę na lepsze może lepiej zacząć od samej góry, która powinna dawać przykład. Jak rozumiem nie należysz do "samej góry", a najprawdopodobniej leżysz na "samym dole" bo ciepełko i wygodnie... a przykład z góry będzie długo szedł, prawda? Będzie sporo czasu...piszesz:Może zaczęlibyśmy wyciągać jakieś wnioski - "lepiej zapobiegać niż leczyć"No pewno, że lepiej! Tylko czemu najpierw "znudzony" kopie i opluwa wszystko wokół (oprócz przyłapanego na gorącym uczynku) a potem komunałami rzuca...Za dużo "Gazety Wyborczej"!! Mam też niejasne wrażenie, że Pan "Znudzony" jest znudzony braniem łapówek pod stołem i wolałby to robić oficjalnie...A skąd mam takie przypuszczenia?Ano pisze:Łapówki nie są obowiązkowe, więc wystarczy powiedzieć "Nie, dziękuję, nie daję" i spokojnie czekać na swoją kolej."Znudzony" chyba nie wie, że łapówka to przestępstwo! A nie niezobowiązująca propozycja... jak on traktuje łapówki. Znudzony urzędnik, który specjalizuje się w popijaniu kawki i mówieniu "Nie ma!!", a jego znudzenie może przytłumić jedynie łapówka... W końcu na sam koniec wymyśla nowy podatek!!BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ???
do znudzonego:piszesz:Zamiast szukać sensacji kto "bierze" a kto nie przydałoby się raczej zadać bardzo ważne pytanie CZY JA JESTEM BEZ WINY? dalej są tylko pomówienia... A zastanowiłeś się ZNUDZONY czy TY jesteś bez winy? Sypiesz dobrymi radami jak z rękawa, ale czy też się nimi kierujesz??? A może to inni mają świecić przykładem bo TY jesteś już znudzony i tylko dobre rady się ostały?piszesz:Jeśli już chcemy zacząć zmieniać Polskę na lepsze może lepiej zacząć od samej góry, która powinna dawać przykład. Jak rozumiem nie należysz ... rozwiń
Avatar
(Anonimowy) / 9 września 2007 o 17:11
0
zamiast pomówień poprosimy o konkrety.
Avatar
Znudzony / 9 września 2007 o 15:08
0
Zamiast szukać sensacji kto "bierze" a kto nie przydaloby sie raczej zadać bardzo ważne pytanie CZY JA JESTEM BEZ WINY? Czy aby napewno w Dzienniku Wschodnim pracują zupełnie "czyści" dziennikarze? Czy zawsze publikują prawdę? Czy nigdy nie sprzedali żadnego artykułu bądź też odstąpili od wydrukowania społecznie przydatnego artykułu ponieważ zostali dobrze opłaceni przez kogoś komu zależało na tym aby taki artykuł się nie ukazał? Jakoś trudno uwierzyć w taką cudowną niewinność. Czy aby napewno Dziennik Wschodni publikuje całą prawdę i tylko prawdę? Jakież to ironiczne...A tak swoją drogą nie znam Urzędu Skarbowego w Polsce w którym nie występuje zjawisko KORUPCJI, a Pan Zdunek zdaje się że jest naczelnikiem Urzędu Skarbowego w Łęcznej i niech zgadnę zapewne nigdy nie "przyspieszył" sprawy dla znajomego lub w zamian za "drobny" upominek. (Ups, a może zapytamy mieszkańców Łęcznej ?? Ktoś na tak wysokim stanowisku napewno nie wykonywał takich czynności - przecież mógł zlecić je podwładnym. )Jeśli już chcemy zacząć zmieniać Polskę na lepsze może lepiej zacząć od samej góry, która powinna dawać przykład.Może zaczęlibyśmy wyciągać jakieś wnioski - "lepiej zapobiegać niż leczyć" - więc zamiast wytykać się wzajemnie palcami może ludzie zaczęliby myśleć w drugą stronę. Łapówki nie są obowiązkowe, więc wystarczy powiedzieć "Nie, dziękuję, nie daję" i spokojnie czekać na swoją kolej. Natomiast Urzędy (miejskie, wojewódzkie) mogłyby pobierać specjalne dość wysokie opłaty za przyspieszony tryb załatwiania spraw i zebrane w ten sposób fundusze dołączyć do wypłat urzędników danego Urzędu (Miejskiego, Wojewódzkiego czy SKARBOWEGO).Bo tak naprawdę tzw. "łapówki" płaci się za sprawy przyspieszone, niemożliwe lub dodatkowe, więc może zamiast ścigać winnych lepiej wprowadzić oficjalny cennik.Np.: zwrot nadpłaty podatku dochodowego w terminie krótszym niż 3 miesiące - 2% kwoty nadpłaty.
Zamiast szukać sensacji kto "bierze" a kto nie przydaloby sie raczej zadać bardzo ważne pytanie CZY JA JESTEM BEZ WINY? Czy aby napewno w Dzienniku Wschodnim pracują zupełnie "czyści" dziennikarze? Czy zawsze publikują prawdę? Czy nigdy nie sprzedali żadnego artykułu bądź też odstąpili od wydrukowania społecznie przydatnego artykułu ponieważ zostali dobrze opłaceni przez kogoś komu zależało na tym aby taki artykuł się nie ukazał? Jakoś trudno uwierzyć w taką cudowną niewinność. Czy aby napewno Dziennik Wschodni publikuj... rozwiń
Avatar
pedros / 7 września 2007 o 13:24
0
to może jeszcze prześwietlcie wydzial arch. w łęcznej na pewno byłoby oczym pisać ;)
Avatar
Gucio / 7 września 2007 o 08:06
0
Zapraszamy także do Kraśnika.
Avatar
l. / 6 września 2007 o 20:01
0
Za ryj i do celi a nie konsultacje z prawnikami panie prezydencie. i przeswietlcie wszystkie gminy, przede wszystkim Głusk
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kupujesz mieszkanie? Nie daj się oszukać

Kupujesz mieszkanie? Nie daj się oszukać 0 0

Osoby kupujące mieszkanie na rynku wtórnym narażone są na zupełnie inne zagrożenia niż ci, którzy zdecydowali się na lokal od dewelopera. Zwracamy uwagę na te najważniejsze.

Ominęła zapory i wjechała w pociąg na przejeździe. Tłumaczyła, że "samochód jej nie hamował"
galeria

Ominęła zapory i wjechała w pociąg na przejeździe. Tłumaczyła, że "samochód jej nie hamował" 0 2

30-latka z Łukowa kierując mercedesem uderzyła w 30 wagon pociągu towarowego. Kobieta chwilę wcześniej ominęła stojący przed przejazdem samochód oraz „opuszczoną” półzaporę.

Bialskie Dni bez Długów. Bezpłatne porady dla zadłużonych

Bialskie Dni bez Długów. Bezpłatne porady dla zadłużonych 1 0

Trzy dni bezpłatnych porad i konsultacji w zakresie zadłużenia. Tak będą wyglądać Bialskie Dni bez Długów, od 16 do 20 listopada.

Premiera monodramu "Potestad" w Chatce Żaka
18 listopada 2018, 17:00

Premiera monodramu "Potestad" w Chatce Żaka 0 0

Co Gdzie Kiedy. 18 listopada o godz. 17 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) będzie miała miejsce polska premiera monodramu Eduardo Pavlovsky'ego Potestad.

Worek medali pływaków AZS UMCS Lublin w Łodzi

Worek medali pływaków AZS UMCS Lublin w Łodzi 1 1

Drugie w tym sezonie zawody z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski zostały rozegrane w Łodzi. Znowu sporo powodów do zadowolenia mieli zawodnicy AZS UMCS Lublin, którzy w sumie stawali na podium aż 42 razy

Lublin: Ktoś wyrzucił meble na przystanek [zdjęcia]
galeria

Lublin: Ktoś wyrzucił meble na przystanek [zdjęcia] 5 7

Starymi meblami zagracony został dziś rano jeden z przystanków komunikacji miejskiej w lubelskiej dzielnicy Czuby. MPK przyznaje, że to nie pierwszy taki przypadek, bo ekipom sprzątającym przystanek trafił się nawet… sedes

Szpital w Rykach: Konkurs teraz, umowa od przyszłego roku

Szpital w Rykach: Konkurs teraz, umowa od przyszłego roku 0 0

Lubelski NFZ ogłosił konkurs na świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej na terenie powiatu ryckiego. Oferty można składać do 26 listopada.

Planujesz wesele, bal, studniówkę? To wydarzenie jest dla Ciebie!
14 listopada 2018, 0:00
galeria

Planujesz wesele, bal, studniówkę? To wydarzenie jest dla Ciebie! 0

Suknie ślubne i wieczorowe, garnitury, kwiaty, obrączki i biżuteria, torty, dekoracje, zaproszenia, usługi foto, auta do ślubu – łącznie ponad 100 firm. To tylko fragment tego, co pojawi się na Targach ONA&ON – Ślub, Studniówka, Karnawał. Już 24-25 listopada hala Targów Lublin (ul. Dworcowa 11) wypełni się po brzegi ślubnymi inspiracjami. Nie zabraknie też pokazów mody, konkursów z atrakcyjnymi nagrodami i specjalnych rabatów. To już 16. edycja wydarzenia.

Niósł wilk razy kilka… Okradała pasażerów autobusów i wpadła

Niósł wilk razy kilka… Okradała pasażerów autobusów i wpadła 0 0

Autobusy komunikacji miejskiej były jej terenem działania, w którym czuła się niezwykle swobodnie. 55-letnia kobieta wielokrotnie okradała pasażerów. W sumie, jej łupem padły przedmioty o łącznej wartości około 5,5 tysiąca złotych.

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Kto ma największe szanse?

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Kto ma największe szanse? 9 36

Za tydzień radni sejmiku województwa spotkają się już w nowym składzie, wybiorą marszałka. Kto ma największe szanse?

MKS Perła gra dzisiaj w Szczecinie

MKS Perła gra dzisiaj w Szczecinie 2 0

MKS Perła Lublin w środowy wieczór zmierzy się z SPR Pogoń Szczecin. Obie ekipy są nadal zamieszane w grę w europejskich pucharach

Nowe miejsce dla dzieci w centrum Lublina [zdjęcia]
galeria

Nowe miejsce dla dzieci w centrum Lublina [zdjęcia] 2 0

Do Małego CSK nie jest łatwo trafić. Trzeba się dostać do budynku bocznym wejściem (od strony ul. Radziszewskiego). Pod schodami są drzwi, a za drzwiami urządzona przez IKEA przestrzeń. Jest zestaw małego kucharza, przestrzeń do rysowania, wygodne kanapy i hamaki. To tu będą odbywać się cykliczne warsztaty dla dzieci.

Morskie opowieści w Graffiti. Cztery Refy ponownie w Lublinie
17 listopada 2018, 18:00

Morskie opowieści w Graffiti. Cztery Refy ponownie w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Przed rokiem rozgrzali lubelską publikę w wieczorze szant i żeglarskich atrakcji, teraz wracają na scenę Graffiti (al. Piłsudskiego 13), aby ponownie zabrać nas w muzyczną wyprawę na morze. Mowa o zespole Cztery Refy, który już 17 listopada o godz. 18 wystąpi z koncertem Szanty Nocą 2.

Miasto chciało żeby remont ulic w centrum Lublina trwał dłużej. Dlaczego?

Miasto chciało żeby remont ulic w centrum Lublina trwał dłużej. Dlaczego? 6 25

Nawet do jesieni 2020 r. może trwać przebudowa Al. Racławickich, Lipowej i Poniatowskiego. Władze miasta dostały więcej czasu na wykonanie prac. Dla kierowców może to oznaczać dodatkowe pół roku utrudnień.

Nowa burmistrz Hrubieszowa: Mam swoją wizję miasta

Nowa burmistrz Hrubieszowa: Mam swoją wizję miasta 2 8

Rozmowa z Martą Majewską, nową burmistrz Hrubieszowa

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!