Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 września 2015 r.
19:25

Ceny w Aqua Lublin zbyt wysokie? Czteroosobowa rodzina zapłaci 50 zł za godzinę (SONDA)

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 100 A A

To za drogo – mówią mieszkańcy o cenniku mającym obowiązywać w miejskim centrum pływackim przy Al. Zygmuntowskich. – Musieliśmy brać pod uwagę koszty tego ośrodka – odpowiada MOSiR i twierdzi, że ceny nie są wygórowane.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Nie będziemy najdroższym obiektem w Lublinie – zapewnia Marcin Bielski z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, która to spółka we wtorek ma przejąć od miasta nowy kompleks wodny.

Cennik, który ma tu obowiązywać MOSiR podał w czwartek po południu. Tańsze są bilety ważne tylko w strefie wodnej, droższe te pozwalające dodatkowo korzystać z saunarium. Stawki nie ucieszyły przyszłych użytkowników. – Jeśli to dla nas, to nie przy takich cenach – pisze na forum jeden z internautów.

Dwoje rodziców z dwójką dzieci, nazwijmy ich Kowalscy, zapłacą tu 50 zł za godzinny wstęp na baseny na podstawie biletów rodzinnych. Przy Łabędziej na podstawie taryfy rodzinnej kosztowałoby to tylko 33 zł. Wydając przy Łabędziej 50 zł Kowalscy mogliby korzystać przez godzinę nie tylko z basenów, ale i saun, a w kieszeni zostałoby im 5 zł reszty. W nowym obiekcie musieliby na godzinną zabawę w basenach i saunach wydać 78 zł.

Wydając 74 zł na bilet rodzinny w SPA Orkana (to jedyny porównywalny z Aqua Lublin prywatny obiekt w Lublinie, choć skromniejszy) Kowalscy dostają bilet rodzinny ważny nie przez 60 minut, ale bez żadnych ograniczeń czasowych zarówno w basenach, jak i saunach (do ich zamknięcia).

MOSiR tłumaczy, że ustalając cennik musiał brać pod uwagę koszty działania nowego obiektu. – Samego lustra wody mamy tu ponad 2 tys. mkw., podczas gdy przy Łabędziej jest tylko 600. Jest więcej zbiorników, wymaga to więcej energii i większa grupa ludzi musi to obsługiwać. Samych ratowników na jednej zmianie jest 13 – mówi Bielski. Dodaje, że drugim czynnikiem branym pod uwagę były stawki pobierane od klientów w obiektach poza Lublinem.

Bielski podkreśla też, że rodziny nie muszą kupować biletów ważnych także w saunach, bo wystarczą im tańsze dające prawo wstępu tylko do „wodnej” części kompleksu. – Sauny nie są miejscem na pobyt z dzieckiem, choćby ze względów zdrowotnych – mówi przedstawiciel MOSiR. – Osoby niepełnoletnie nie będą wpuszczane do saunarium bez osoby dorosłej.

Otwarcie nowego ośrodka zapowiadane jest na październik. Konkretna data jeszcze nie jest znana. Aqua Lublin ma pracować od godz. 6 do 22. W grudniu w nowym basenie mają się odbyć Mistrzostwa Polski Seniorów na 25 m.

Cennik Aqua Lublin

Strefa wody. • 60-minutowy 18 zł (ulgowy 14 zł), 180-minutowy 36 zł (ulgowy 28 zł). • 60 minutowy rodzinny (maksymalnie 2 dorosłych i 3 dzieci): 15 zł za osobę dorosłą i 10 zł za dziecko. 180-minutowy rodzinny (ograniczenia te same): 30 zł osoba dorosła, 20 zł za dziecko. • Promocja od poniedziałku do piątku od godz. 6.15 do 15: normalny 12 zł (ulgowy 9 zł) • posiadacze Lubelskiej Karty Seniora w robocze piątki od godz. 6.15 do 15: 8 zł.
Strefa wody i saunarium: 60-minutowy 22 zł (ulgowy 17 zł), 180-minutowy 44 zł (ulgowy 34 zł).
Do biletu ulgowego prawo mają: dzieci, młodzież ucząca się do 26. roku życia, emeryci, renciści, kombatanci, niepełnosprawni w stopniu znacznym.

Rabaty: Aqua Lublin honorowane mają być karty „Rodzina Trzy Plus”, których posiadacze dostaną 20 proc. zniżki. Na taki sam upust w ramach programu BusBonus mogą liczyć posiadacze 30-, 90- i 150-dniowych biletów okresowych ZTM.

Sonda: Jak oceniasz ceny w Aqua Lublin?

Liczba głosów: 1537
78.33%
Są zbyt wysokie
18.61%
Są odpowiednie
3.06%
Są zbyt niskie

Komentarze 100

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 lipca 2016 o 14:38
0
Byłem dzisiaj z 6cioletnim synem. Rewelacja! Zadowoleni!
Avatar
Gość / 5 października 2015 o 14:55
0
Przynajmniej nie będzie hołoty jak na Łabędziej...i mam nadzieję ,że będzie czyściej , bo pod tym względem basen na łabędziej pozostawia wiele do życzenia.
Avatar
Gość / 15 września 2015 o 20:11
0
Czy za roczne dziecko,też trzeba będzie zapłacić jak za za ucznia?
Avatar
Gość / 14 września 2015 o 13:00
0
i następny obiekt dotowany z naszych podatków bo mało kto go będzie odwiedzał przy tych cenach!!!!!!
Avatar
b / 12 września 2015 o 23:59
0

Bez przesady.Do kina płacicie więcej,ale znowu trzeba sobie ponarzekać.Poza tym dzisiaj miałam po raz kolejny okazję popatrzeć na jakie niepotrzebne bzdety ludzie wydają pieniądze.Mam niedużą pensję ale z dzieckiem będę chodzic.

Avatar
Gość / 12 września 2015 o 23:37
0
Co za buraki... Może w ogóle za darmo byście chcieli? A potem debile narzekają, że syf i grzyb... Cały czas twierdzę, że dla niektórych LU idealnie pasuje do określenia Ludzie Upośledzeni. Ogarnijcie się... dobry i duży obiekt to duże koszta utrzymania nawet jeśli miasto będzie się dokładało. W bilecie rodzinnym 15zł/os to psie pieniądze jak na taki obiekt. Wystarczy uruchomić mózg i już będzie wiadomo, że w innych wielkościowo obiektach/miastach ceny są porównywalne lub większe...
Avatar
Gość / 12 września 2015 o 21:57
0
Akurat dziś byliśmy z rodziną na basenie - Warszawa na Gocławiu OS Wodnik. Rodzinne pływanie w weekendy: cena 5 zl/osobę za 2 godz! od 13:00 do 15:00. Jutro również jest taka możliwość. Jakieś pytania? Warszawski Słoik z Lublina
Avatar
Gość / 12 września 2015 o 21:39
0
Typowe polskie cebulactwo. Nawet jakby było po 5zł za godzine to itak będzie za drogo... Już się niektórym ludziom w głowach poprzewracało i uważają, że im się "należy" Budowa, utrzymanie, podatki to wszystko kosztuje. Ceny tu podane są jak najbardziej odpowiednie.
Avatar
Gość / 12 września 2015 o 17:51
0
Zobaczymy czas pokarze,ale już widzę że jednak zostanę przy Orkana, mimo że jest mniejsze,ale nowy obiekt więc trzeba zobaczyć,mnie bardziej interesują sauny i kultura saunowania,a mając na uwadze że to obiekt miejski więc będzie głośno i żadnych zasad,obym się mylił.
Avatar
Gość / 12 września 2015 o 16:32
0

To czy coś jest DROGIE czy TANIE to zweryfikuje to tylko klientela. Nic więcej.

Zobaczymy jak będzie.

Ja powodzenia tej inwestycji nie wróżę z prostej przyczyny ... przy lubelskich pensjach, które są wydawane w pierwszej kolejności na : czynsz, media, jedzenie, ubranie, dojazdy do pracy, telefon, internet, czasem na wypad do knajpy ... to na "rekreację" nie zostaje już nawet grosz.

Avatar
Gość / 24 lipca 2016 o 14:38
0
Byłem dzisiaj z 6cioletnim synem. Rewelacja! Zadowoleni!
Avatar
Gość / 5 października 2015 o 14:55
0
Przynajmniej nie będzie hołoty jak na Łabędziej...i mam nadzieję ,że będzie czyściej , bo pod tym względem basen na łabędziej pozostawia wiele do życzenia.
Avatar
Gość / 15 września 2015 o 20:11
0
Czy za roczne dziecko,też trzeba będzie zapłacić jak za za ucznia?
Avatar
Gość / 14 września 2015 o 13:00
0
i następny obiekt dotowany z naszych podatków bo mało kto go będzie odwiedzał przy tych cenach!!!!!!
Avatar
Gość / 13 września 2015 o 09:17
-1
Basen dla elit z Platformy Obywatelskiej, Zalew Zemborzycki dla pozostałej hołoty. Takie jest myślenie władz basenu i miasta.
Avatar
b / 12 września 2015 o 23:59
0

Bez przesady.Do kina płacicie więcej,ale znowu trzeba sobie ponarzekać.Poza tym dzisiaj miałam po raz kolejny okazję popatrzeć na jakie niepotrzebne bzdety ludzie wydają pieniądze.Mam niedużą pensję ale z dzieckiem będę chodzic.

Avatar
Gość / 12 września 2015 o 23:37
0
Co za buraki... Może w ogóle za darmo byście chcieli? A potem debile narzekają, że syf i grzyb... Cały czas twierdzę, że dla niektórych LU idealnie pasuje do określenia Ludzie Upośledzeni. Ogarnijcie się... dobry i duży obiekt to duże koszta utrzymania nawet jeśli miasto będzie się dokładało. W bilecie rodzinnym 15zł/os to psie pieniądze jak na taki obiekt. Wystarczy uruchomić mózg i już będzie wiadomo, że w innych wielkościowo obiektach/miastach ceny są porównywalne lub większe...
Avatar
Gość / 12 września 2015 o 21:57
0
Akurat dziś byliśmy z rodziną na basenie - Warszawa na Gocławiu OS Wodnik. Rodzinne pływanie w weekendy: cena 5 zl/osobę za 2 godz! od 13:00 do 15:00. Jutro również jest taka możliwość. Jakieś pytania? Warszawski Słoik z Lublina
Avatar
Gość / 12 września 2015 o 21:39
0
Typowe polskie cebulactwo. Nawet jakby było po 5zł za godzine to itak będzie za drogo... Już się niektórym ludziom w głowach poprzewracało i uważają, że im się "należy" Budowa, utrzymanie, podatki to wszystko kosztuje. Ceny tu podane są jak najbardziej odpowiednie.
Avatar
Gość / 12 września 2015 o 17:51
0
Zobaczymy czas pokarze,ale już widzę że jednak zostanę przy Orkana, mimo że jest mniejsze,ale nowy obiekt więc trzeba zobaczyć,mnie bardziej interesują sauny i kultura saunowania,a mając na uwadze że to obiekt miejski więc będzie głośno i żadnych zasad,obym się mylił.
Zobacz wszystkie komentarze 100

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jasełka i charytatywny Kiermasz Ozdób Świątecznych w Szkole Podstawowej nr 43 w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Jasełka i charytatywny Kiermasz Ozdób Świątecznych w Szkole Podstawowej nr 43 w Lublinie [zdjęcia] 0 0

Jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 43 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Lublinie uświetniły Kiermasz Ozdób Świątecznych "Anioły dla Karoli".

AZS UJK Kielce ‒ U!NB AZS UMCS Start II Lublin 71:88. Wygrana zgodnie z planem

AZS UJK Kielce ‒ U!NB AZS UMCS Start II Lublin 71:88. Wygrana zgodnie z planem 0 0

Zawodnicy U!NB AZS UMCS Start II Lublin w meczu z UJK Kielce byli zdecydowanymi faworytami i nie zawiedli

Chciał zgwałcić kobietę w klubie w centrum Lublina. 34-latek usłyszał zarzut

Chciał zgwałcić kobietę w klubie w centrum Lublina. 34-latek usłyszał zarzut 8 6

Bił, szarpał i próbował zgwałcić. Tak 34-latek potraktował młodą kobietę, która bawiła się w klubie w centrum Lublina – ustalili śledczy. Mężczyzna został już aresztowany.

Chełm: Mężczyzna spodziewał się wizyty policjantów. Znalazł wyjątkową kryjówkę

Chełm: Mężczyzna spodziewał się wizyty policjantów. Znalazł wyjątkową kryjówkę 1 1

Wyjątkową interwencją popisali się chełmscy kryminalni. W poniedziałek zapukali do drzwi mieszkania w śródmiejskiej kamienicy w Chełmie, gdzie spodziewali się spotkać 30-latka ściganego listem gończym za oszustwa i czterema innymi nakazami doprowadzenia w sprawach o kradzieże. Znaleźli mężczyznę, ale nie tam, gdzie myśleli.

"Operetki czar" w Puławach
13 grudnia 2019, 18:00

"Operetki czar" w Puławach 0 1

W piątek, 13 grudnia o godz. 18 w Puławskim Ośrodku Kultury Dom Chemika (ul. Wojska Polskiego 4) odbędzie się koncert "Operetki Czar" w wykonaniu duetu Operetki Śląskiej.

500 uczniów z całej Lubelszczyzny otrzymało stypendia marszałka województwa [zdjęcia]
galeria

500 uczniów z całej Lubelszczyzny otrzymało stypendia marszałka województwa [zdjęcia] 1 4

500 uczniów dostało dzisiaj od marszałka województwa stypendia w ramach programu „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2019–2020”. Program ten działa od 10 lat

Lubelskie: Tragiczny pożar domu jednorodzinnego. Zginęła starsza kobieta

Lubelskie: Tragiczny pożar domu jednorodzinnego. Zginęła starsza kobieta 0 0

91-letnia kobieta zginęła w pożarze domu jednorodzinnego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Krasnogliny (gm. Ryki).

Spotkanie autorskie z Jagodą Graboś
12 grudnia 2019, 18:00

Spotkanie autorskie z Jagodą Graboś 0 0

Gościem najbliższego spotkania autorskiego w Księgarni Dosłownej (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12) będzie Jagoda Graboś, poetka i autorka piosenek. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 12 grudnia o godz. 18.

Duże zakupy Ratusza przed przeprowadzką. Część wydziałów trafi do nowych pomieszczeń

Duże zakupy Ratusza przed przeprowadzką. Część wydziałów trafi do nowych pomieszczeń 0 9

Prawie 630 rozmaitych krzeseł, 160 biurek, setki szaf, stoły i regały zamawia Urząd Miasta, który przygotowuje się do przeniesienia części swoich wydziałów do pomieszczeń wynajętych od firmy Orion w biurowcu przy Spokojnej 2.

AOC: Dwa zakrzywione monitory dla graczy

AOC: Dwa zakrzywione monitory dla graczy 0 0

34 cale, rozdzielczości 3440 x 1440 i częstotliwość odświeżania na poziomie 100 lub 144 Hz. Monitory AOC CU34G2 i CU34G2X do sprzedaży trafią w styczniu.

Biała Podlaska: Tańsze bilety w kinie w galerii Rywal

Biała Podlaska: Tańsze bilety w kinie w galerii Rywal 0 0

Kino sieci Cinema3D w Białej Podlaskiej wprowadziło nowy cennik biletów. Kosztują teraz 14,90 zł. Wcześniej dorośli musieli tu płacić powyżej 20 zł za bilet.

Wisłok Strzyżów – Avia Świdnik 2:3. Nadal na czele tabeli

Wisłok Strzyżów – Avia Świdnik 2:3. Nadal na czele tabeli 0 0

W pierwszej kolejce rundy rewanżowej MKS Avia pokonała na wyjeździe Wisłoka Strzyżów 3:2. To pierwszy pięciosetowy mecz żółto-niebieskich w sezonie. Trener Witold Chwastyniak będzie miał ciekawy materiał do analizy.

Co dalej z figurą sztukmistrza na Starym Mieście w Lublinie?

Co dalej z figurą sztukmistrza na Starym Mieście w Lublinie? 1 13

Balansująca nad staromiejską ul. Grodzką rzeźba "Sztukmistrz z Lublina" może zostać zdjęta przez jej twórcę i zarazem właściciela, jeśli władze miasta jej nie odkupią. W poniedziałek do mediów trafił komunikat, że rzeźba zniknie tuż po Nowym Roku. Wkrótce potem prezydent zapewnił, że dogada się w tej sprawie z artystą

„Ona by tak chciała służyć ze mną”. Ministranci nagrali cover znanej piosenki
film

„Ona by tak chciała służyć ze mną”. Ministranci nagrali cover znanej piosenki 95 10

Nowy hit: „Ona by tak chciała służyć ze mną”. Ministranci zrobili cover piosenki Ronniego Ferrari

XPG Summoner: klawiatura w trzech wersjach

XPG Summoner: klawiatura w trzech wersjach 0 0

Mechaniczne przełączniki są? Są. Podświetlenie jest? Jest. Podkładka też. Klawisze makro są? Są. XPG Summoner ma mniej więcej to wszystko, czego można oczekiwać od klawiatury dla graczy.