Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 września 2015 r.
19:25

Ceny w Aqua Lublin zbyt wysokie? Czteroosobowa rodzina zapłaci 50 zł za godzinę (SONDA)

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 100 A A

To za drogo – mówią mieszkańcy o cenniku mającym obowiązywać w miejskim centrum pływackim przy Al. Zygmuntowskich. – Musieliśmy brać pod uwagę koszty tego ośrodka – odpowiada MOSiR i twierdzi, że ceny nie są wygórowane.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Nie będziemy najdroższym obiektem w Lublinie – zapewnia Marcin Bielski z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, która to spółka we wtorek ma przejąć od miasta nowy kompleks wodny.

Cennik, który ma tu obowiązywać MOSiR podał w czwartek po południu. Tańsze są bilety ważne tylko w strefie wodnej, droższe te pozwalające dodatkowo korzystać z saunarium. Stawki nie ucieszyły przyszłych użytkowników. – Jeśli to dla nas, to nie przy takich cenach – pisze na forum jeden z internautów.

Dwoje rodziców z dwójką dzieci, nazwijmy ich Kowalscy, zapłacą tu 50 zł za godzinny wstęp na baseny na podstawie biletów rodzinnych. Przy Łabędziej na podstawie taryfy rodzinnej kosztowałoby to tylko 33 zł. Wydając przy Łabędziej 50 zł Kowalscy mogliby korzystać przez godzinę nie tylko z basenów, ale i saun, a w kieszeni zostałoby im 5 zł reszty. W nowym obiekcie musieliby na godzinną zabawę w basenach i saunach wydać 78 zł.

Wydając 74 zł na bilet rodzinny w SPA Orkana (to jedyny porównywalny z Aqua Lublin prywatny obiekt w Lublinie, choć skromniejszy) Kowalscy dostają bilet rodzinny ważny nie przez 60 minut, ale bez żadnych ograniczeń czasowych zarówno w basenach, jak i saunach (do ich zamknięcia).

MOSiR tłumaczy, że ustalając cennik musiał brać pod uwagę koszty działania nowego obiektu. – Samego lustra wody mamy tu ponad 2 tys. mkw., podczas gdy przy Łabędziej jest tylko 600. Jest więcej zbiorników, wymaga to więcej energii i większa grupa ludzi musi to obsługiwać. Samych ratowników na jednej zmianie jest 13 – mówi Bielski. Dodaje, że drugim czynnikiem branym pod uwagę były stawki pobierane od klientów w obiektach poza Lublinem.

Bielski podkreśla też, że rodziny nie muszą kupować biletów ważnych także w saunach, bo wystarczą im tańsze dające prawo wstępu tylko do „wodnej” części kompleksu. – Sauny nie są miejscem na pobyt z dzieckiem, choćby ze względów zdrowotnych – mówi przedstawiciel MOSiR. – Osoby niepełnoletnie nie będą wpuszczane do saunarium bez osoby dorosłej.

Otwarcie nowego ośrodka zapowiadane jest na październik. Konkretna data jeszcze nie jest znana. Aqua Lublin ma pracować od godz. 6 do 22. W grudniu w nowym basenie mają się odbyć Mistrzostwa Polski Seniorów na 25 m.

Cennik Aqua Lublin

Strefa wody. • 60-minutowy 18 zł (ulgowy 14 zł), 180-minutowy 36 zł (ulgowy 28 zł). • 60 minutowy rodzinny (maksymalnie 2 dorosłych i 3 dzieci): 15 zł za osobę dorosłą i 10 zł za dziecko. 180-minutowy rodzinny (ograniczenia te same): 30 zł osoba dorosła, 20 zł za dziecko. • Promocja od poniedziałku do piątku od godz. 6.15 do 15: normalny 12 zł (ulgowy 9 zł) • posiadacze Lubelskiej Karty Seniora w robocze piątki od godz. 6.15 do 15: 8 zł.
Strefa wody i saunarium: 60-minutowy 22 zł (ulgowy 17 zł), 180-minutowy 44 zł (ulgowy 34 zł).
Do biletu ulgowego prawo mają: dzieci, młodzież ucząca się do 26. roku życia, emeryci, renciści, kombatanci, niepełnosprawni w stopniu znacznym.

Rabaty: Aqua Lublin honorowane mają być karty „Rodzina Trzy Plus”, których posiadacze dostaną 20 proc. zniżki. Na taki sam upust w ramach programu BusBonus mogą liczyć posiadacze 30-, 90- i 150-dniowych biletów okresowych ZTM.

Sonda: Jak oceniasz ceny w Aqua Lublin?

Liczba głosów: 1537
78.33%
Są zbyt wysokie
18.61%
Są odpowiednie
3.06%
Są zbyt niskie

Komentarze 100

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 lipca 2016 o 14:38
0
Byłem dzisiaj z 6cioletnim synem. Rewelacja! Zadowoleni!
Avatar
Gość / 5 października 2015 o 14:55
0
Przynajmniej nie będzie hołoty jak na Łabędziej...i mam nadzieję ,że będzie czyściej , bo pod tym względem basen na łabędziej pozostawia wiele do życzenia.
Avatar
Gość / 15 września 2015 o 20:11
0
Czy za roczne dziecko,też trzeba będzie zapłacić jak za za ucznia?
Avatar
Gość / 14 września 2015 o 13:00
0
i następny obiekt dotowany z naszych podatków bo mało kto go będzie odwiedzał przy tych cenach!!!!!!
Avatar
Gość / 13 września 2015 o 09:17
0
Basen dla elit z Platformy Obywatelskiej, Zalew Zemborzycki dla pozostałej hołoty. Takie jest myślenie władz basenu i miasta.
Avatar
b / 12 września 2015 o 23:59
0

Bez przesady.Do kina płacicie więcej,ale znowu trzeba sobie ponarzekać.Poza tym dzisiaj miałam po raz kolejny okazję popatrzeć na jakie niepotrzebne bzdety ludzie wydają pieniądze.Mam niedużą pensję ale z dzieckiem będę chodzic.

Avatar
Gość / 12 września 2015 o 23:37
0
Co za buraki... Może w ogóle za darmo byście chcieli? A potem debile narzekają, że syf i grzyb... Cały czas twierdzę, że dla niektórych LU idealnie pasuje do określenia Ludzie Upośledzeni. Ogarnijcie się... dobry i duży obiekt to duże koszta utrzymania nawet jeśli miasto będzie się dokładało. W bilecie rodzinnym 15zł/os to psie pieniądze jak na taki obiekt. Wystarczy uruchomić mózg i już będzie wiadomo, że w innych wielkościowo obiektach/miastach ceny są porównywalne lub większe...
Avatar
Gość / 12 września 2015 o 21:57
0
Akurat dziś byliśmy z rodziną na basenie - Warszawa na Gocławiu OS Wodnik. Rodzinne pływanie w weekendy: cena 5 zl/osobę za 2 godz! od 13:00 do 15:00. Jutro również jest taka możliwość. Jakieś pytania? Warszawski Słoik z Lublina
Avatar
Gość / 12 września 2015 o 21:39
0
Typowe polskie cebulactwo. Nawet jakby było po 5zł za godzine to itak będzie za drogo... Już się niektórym ludziom w głowach poprzewracało i uważają, że im się "należy" Budowa, utrzymanie, podatki to wszystko kosztuje. Ceny tu podane są jak najbardziej odpowiednie.
Avatar
Gość / 12 września 2015 o 17:51
0
Zobaczymy czas pokarze,ale już widzę że jednak zostanę przy Orkana, mimo że jest mniejsze,ale nowy obiekt więc trzeba zobaczyć,mnie bardziej interesują sauny i kultura saunowania,a mając na uwadze że to obiekt miejski więc będzie głośno i żadnych zasad,obym się mylił.
Avatar
Gość / 24 lipca 2016 o 14:38
0
Byłem dzisiaj z 6cioletnim synem. Rewelacja! Zadowoleni!
Avatar
Gość / 5 października 2015 o 14:55
0
Przynajmniej nie będzie hołoty jak na Łabędziej...i mam nadzieję ,że będzie czyściej , bo pod tym względem basen na łabędziej pozostawia wiele do życzenia.
Avatar
Gość / 15 września 2015 o 20:11
0
Czy za roczne dziecko,też trzeba będzie zapłacić jak za za ucznia?
Avatar
Gość / 14 września 2015 o 13:00
0
i następny obiekt dotowany z naszych podatków bo mało kto go będzie odwiedzał przy tych cenach!!!!!!
Avatar
Gość / 13 września 2015 o 09:17
0
Basen dla elit z Platformy Obywatelskiej, Zalew Zemborzycki dla pozostałej hołoty. Takie jest myślenie władz basenu i miasta.
Avatar
b / 12 września 2015 o 23:59
0

Bez przesady.Do kina płacicie więcej,ale znowu trzeba sobie ponarzekać.Poza tym dzisiaj miałam po raz kolejny okazję popatrzeć na jakie niepotrzebne bzdety ludzie wydają pieniądze.Mam niedużą pensję ale z dzieckiem będę chodzic.

Avatar
Gość / 12 września 2015 o 23:37
0
Co za buraki... Może w ogóle za darmo byście chcieli? A potem debile narzekają, że syf i grzyb... Cały czas twierdzę, że dla niektórych LU idealnie pasuje do określenia Ludzie Upośledzeni. Ogarnijcie się... dobry i duży obiekt to duże koszta utrzymania nawet jeśli miasto będzie się dokładało. W bilecie rodzinnym 15zł/os to psie pieniądze jak na taki obiekt. Wystarczy uruchomić mózg i już będzie wiadomo, że w innych wielkościowo obiektach/miastach ceny są porównywalne lub większe...
Avatar
Gość / 12 września 2015 o 21:57
0
Akurat dziś byliśmy z rodziną na basenie - Warszawa na Gocławiu OS Wodnik. Rodzinne pływanie w weekendy: cena 5 zl/osobę za 2 godz! od 13:00 do 15:00. Jutro również jest taka możliwość. Jakieś pytania? Warszawski Słoik z Lublina
Avatar
Gość / 12 września 2015 o 21:39
0
Typowe polskie cebulactwo. Nawet jakby było po 5zł za godzine to itak będzie za drogo... Już się niektórym ludziom w głowach poprzewracało i uważają, że im się "należy" Budowa, utrzymanie, podatki to wszystko kosztuje. Ceny tu podane są jak najbardziej odpowiednie.
Avatar
Gość / 12 września 2015 o 17:51
0
Zobaczymy czas pokarze,ale już widzę że jednak zostanę przy Orkana, mimo że jest mniejsze,ale nowy obiekt więc trzeba zobaczyć,mnie bardziej interesują sauny i kultura saunowania,a mając na uwadze że to obiekt miejski więc będzie głośno i żadnych zasad,obym się mylił.
Zobacz wszystkie komentarze 100

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce. Są wiaty, będzie biurowiec
Tylko u nas

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce. Są wiaty, będzie biurowiec 0 0

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 20 10

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 14 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 3

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 499 45

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 18 10

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 9

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 1

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!