Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 grudnia 2008 r.
15:53
Edytuj ten wpis

Chciał zabić, bo przeszkadzali w sikaniu

0 15 A A

Najpierw wypili kilka win na schodach Sądu Okręgowego w Lublinie. Potem na ulicy pobili trzech mężczyzn. Jeden z nich ranił nożem lubelskiego radnego Kamila Zinczuka. Dzisiaj ruszył ich proces.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Grzeczni chłopcy i dresiarz

- Uderzyłem raz w obronie brata - tłumaczył się w sądzie Marek B.

Do sądu, tak jak jego brat Przemysław przyszedł w garniturze. Obaj są studentami lubelskich uniwersytetów - medycznego i przyrodniczego. Trzeci z oskarżonych - Krzysztof P., to student Uniwersytetu Medycznego.

Już na początku rozprawy studenci zadeklarowali, że chcą się dobrowolnie poddać karze - otrzymać wyrok bez przeprowadzania długiego procesu. Takie rozwiązanie wybrał tez czwarty z oskarżonych Michał Sz., barman z zawodu. Według całej czwórki za to co zrobili odpowiednia byłaby kara pozbawienia wolności w zawieszeniu.

21 grudnia ub. roku czwórka znajomych najpierw piła alkohol na stancji. Potem młodzi mężczyźni kupowali wino w sklepach nocnym w centrum Lublina. Pili przed budynkiem Sądu Okręgowego w Lublinie.

Dołączył do nich Piotr H., którego wcześniej nie znali. To piąty z oskarżonych, na którym ciąży najpoważniejszy zarzut - usiłowanie zabójstwa dwóch mężczyzn.

Piotr H. pokazywał im nóż, który nosił na wypadek bójki. Okazja nadarzyła się już za chwilę. Ktoś z ich grupy zaczął na ulicy oddawać mocz.

- Jeden z mężczyzn, którzy przechodzili obok powiedział "uważaj bo się oblejesz" - opowiada Marek B.

Po chwili na ulicy trwała już awantura. Ofiarami napaści padli trzej mężczyźni m.in. lubelski radny Kamil Zinczuk. Nagle Piotr H. wyciągnął nóż i uderzył nim radnego w klatkę piersiową, a jego kolegę w plecy.

- Byłem odurzony narkotykami, nie pamiętam co się stało, nie wiem skąd miałem nóż, obudziłem się dopiero w komisariacie - mówił dziś w sądzie Piotr H.

Studenci i ich kompani uciekli. Dwóch z nich policja zatrzymała jeszcze tej samej nocy. Ranni mężczyźni, dzięki sprawnej pomocy lekarskiej, szybko doszli do siebie w szpitalu.

Następna rozprawa jeszcze w grudniu.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
elooooooooo / 6 lutego 2009 o 13:31
0
HAHAHA ;D no i dobrze że nawalili radnego ;) nie mógł spokojnie przejść? ;) radny był pijany :) i jego koledzy też ;d i brechta z was ;d sędziowie się kur*a znalezli ;]
Avatar
szalik / 2 grudnia 2008 o 11:08
0
a mi się wydaje że studenciaki z nowo zapoznanym kumplem dresem-szalikowcem chcieli sobie komuś dopier***ić, a że było ich pięciu a pobitych trzech to im się udało szczególnie że dwóch dostało kosy, i co do ma do rzeczy czy ktoś jest radnym czy nie radnym, jak by sobie dali po ryjach to jestem pewny że sprawy by nie było ale żę dwóch na trzech dostało kosy to jest sprawa w sądzie i tyle, i nie ma co porównywać tego do szarpanin pod dyskotekami bo tam raczej nikt kos nie wyciąga,
Avatar
someone / 2 grudnia 2008 o 10:15
0
no tak biedni przypadkowi studenci....przypadkiem spotkali kolesia z nozem przypadkiem z nim caly wieczor pili ....z tego co wiem maja postawione zarzuty pobicia i kradziezy i jak wychodzi z artykulu PRZYZNALI sie do winy - dziwi mnie upolitycznianie tego typu spraw trzeba byc naprawde deb***em albo znajomym tych pseudostudentow zeby takie zachowania nie tyle tolerowac ile jeszcze bronic
Avatar
aa / 2 grudnia 2008 o 00:39
0
~janek63~ napisał:
Radny nie poradny nachlał się i czepiał się to mu dołożyl

a mi się wydaje że to obywatelska postawa gonić sikających na kamienice
Avatar
nik / 1 grudnia 2008 o 23:53
0
Sprawne POsługiwanie się nożem jest przydatne w zawodzie medyka. Jak POjdą siedzieć to jest na 90% pewne, że POgłosują na PO.
Avatar
jojo / 1 grudnia 2008 o 23:30
0
Aż sie nie chce wierzyc, ze to studenci...Poza tym jesli ich nieznany dotychczas kolega dzgnal kogos nozem to tamci mu powinni udzielic pomocy, a nie zwiewac...
Avatar
jacek / 1 grudnia 2008 o 22:23
0
Tych gnoi z Uniwersytetu Medycznego to rektor powinien po uprawomocnieniu się wyroku wyrzucić ze studiów. I wypisać wilczy bilet.

~janek63~ napisał:
Radny nie poradny nachlał się i czepiał się to mu dołożyl


Życzę ci, żeby też ci ktoś kiedyś włożył nóż w plecy. Zapewne twoja rodzina powie "no tak, syn się czepiał to mu dołożyli". Prosta sprawa, nie? Tłumoku jeden.
Avatar
~młody~ / 1 grudnia 2008 o 20:05
0
prymityw napisał:
Hmmmm czyli jeżeli to co jest napisane w artykule odpowiada stanowi faktycznemu, pijany radny z kolegami sprowokował bójkę /"..uważaj bo się oblejesz''/, a został uderzony nożem przez mężczyznę którego studenci wcześniej nie znali? Mieszkałem przez wiele lat na miasteczku akademickim i wiem doskonale że czasem ze świeżych studentów jak zobaczą duże miasto i popiją jak u siebie na wiosce wychodzą "wsiowi czarodzieje" i zachowują się jak pod dyskoteką w koziej wólce, ale zachowajmy proporcje w ocenach. Zostali sprowokowani , a ten który użył noża powinien pójść bezwarunkowo siedzieć. Ale nie wszyscy.


....a gdzie przeczytałeś że radny i jego kumple byli pijani bo tego nie mogę doczytać....


....a gdzie przeczytałeś że radny i jego kumple byli pijani bo tego nie mogę doczytać.... rozwiń
Avatar
Obywatel / 1 grudnia 2008 o 19:07
0
prymityw napisał:
, ale zachowajmy proporcje w ocenach. Zostali sprowokowani ,

Ty te z tak reagujesz jak ci kto zwróci uwagę? nożem po żebrach/ a może tylko trzymasz a kolega nożem operuje, ty jesteś tylko
niewinnym gapiem?
Za morde i do kryminału,
Avatar
Ania / 1 grudnia 2008 o 18:02
0
bandyci_na_szubienice napisał:
mam nadzieję,że uczelnie wypier***ą trych s**8nów na zbitą mordę, a oni znajdą się w miejscu pzrec=znaczonym dla bandytów i jako młode odbyty zostaną przerobieni na więzienne cioty. Zycże wam tego . odbyty przygotować i nasmarować zmalcem

Dobry komentarz...ha,zgadzam się z Tobą i popieram,jak nie umieją się zachowywać to do pierdla,może trochę spokornieją.
Avatar
elooooooooo / 6 lutego 2009 o 13:31
0
HAHAHA ;D no i dobrze że nawalili radnego ;) nie mógł spokojnie przejść? ;) radny był pijany :) i jego koledzy też ;d i brechta z was ;d sędziowie się kur*a znalezli ;]
Avatar
szalik / 2 grudnia 2008 o 11:08
0
a mi się wydaje że studenciaki z nowo zapoznanym kumplem dresem-szalikowcem chcieli sobie komuś dopier***ić, a że było ich pięciu a pobitych trzech to im się udało szczególnie że dwóch dostało kosy, i co do ma do rzeczy czy ktoś jest radnym czy nie radnym, jak by sobie dali po ryjach to jestem pewny że sprawy by nie było ale żę dwóch na trzech dostało kosy to jest sprawa w sądzie i tyle, i nie ma co porównywać tego do szarpanin pod dyskotekami bo tam raczej nikt kos nie wyciąga,
Avatar
someone / 2 grudnia 2008 o 10:15
0
no tak biedni przypadkowi studenci....przypadkiem spotkali kolesia z nozem przypadkiem z nim caly wieczor pili ....z tego co wiem maja postawione zarzuty pobicia i kradziezy i jak wychodzi z artykulu PRZYZNALI sie do winy - dziwi mnie upolitycznianie tego typu spraw trzeba byc naprawde deb***em albo znajomym tych pseudostudentow zeby takie zachowania nie tyle tolerowac ile jeszcze bronic
Avatar
Gość / 2 grudnia 2008 o 08:00
-1
a najwazniejsze jest to ze gdyby radny sie nie czepil to zadna akcja nie mialaby miejsca..przeszliby obojetnie tak jak obok reszty ludzi ktorych mijali na ulicach..taki odwazny ze czepia sie pijanych ludzi o 3ej w nocy? mysli ze ma takie plecy? haha .przeliczyl sie a najlepszy jest film o biednym poranionym radnym w szpitalu "nie wiem dlaczego jak to sie stalo po prostu rzucil sie na mnie z nozem" zauwazmy ze sprawa noza tych chlopakow nie dotyczy nie mieli zadnych celowych zamiarow..takze przemyslcie co piszecie bo az oczy bola
Avatar
prokuratorka86 / 2 grudnia 2008 o 07:55
-1
Z mojej perspektywy wyglada to tak ze chcecie wsadzic do wiezienia chlopakow za to ze jeden z nich udezyl "wlasna reka" kumpla radnego czy tam radnego..za to ze sie czepil..byl pod wplywem to prawda..a ile razy kazdy z was dal albo dostal w morde pod dyskoteka za to ze ktos prowokowal? czy za to ktorys z was trafil do wiezienia? obcy chlopak ranil nozem oni byli najwyrazniej tylko swiadkami..prawda jest taka ze gdyby to nie byl radny to zadna sprawa nie mialaby miejsca! ile takich akcji sie dzieje kazdego dnia w lublinie nawet nikt o tym nie pisze..az dziwne bo gazety lubia ubarwiac..popatrzcie na to z tej strony do wiezienia za to ze znalezli sie w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie? i spotkali nieodpowiedniego czlowieka?
Z mojej perspektywy wyglada to tak ze chcecie wsadzic do wiezienia chlopakow za to ze jeden z nich udezyl "wlasna reka" kumpla radnego czy tam radnego..za to ze sie czepil..byl pod wplywem to prawda..a ile razy kazdy z was dal albo dostal w morde pod dyskoteka za to ze ktos prowokowal? czy za to ktorys z was trafil do wiezienia? obcy chlopak ranil nozem oni byli najwyrazniej tylko swiadkami..prawda jest taka ze gdyby to nie byl radny to zadna sprawa nie mialaby miejsca! ile takich akcji sie dzieje kazdego dnia w lublinie nawet ... rozwiń
Avatar
aa / 2 grudnia 2008 o 00:39
0
~janek63~ napisał:
Radny nie poradny nachlał się i czepiał się to mu dołożyl

a mi się wydaje że to obywatelska postawa gonić sikających na kamienice
Avatar
nik / 1 grudnia 2008 o 23:53
0
Sprawne POsługiwanie się nożem jest przydatne w zawodzie medyka. Jak POjdą siedzieć to jest na 90% pewne, że POgłosują na PO.
Avatar
jojo / 1 grudnia 2008 o 23:30
0
Aż sie nie chce wierzyc, ze to studenci...Poza tym jesli ich nieznany dotychczas kolega dzgnal kogos nozem to tamci mu powinni udzielic pomocy, a nie zwiewac...
Avatar
jacek / 1 grudnia 2008 o 22:23
0
Tych gnoi z Uniwersytetu Medycznego to rektor powinien po uprawomocnieniu się wyroku wyrzucić ze studiów. I wypisać wilczy bilet.

~janek63~ napisał:
Radny nie poradny nachlał się i czepiał się to mu dołożyl


Życzę ci, żeby też ci ktoś kiedyś włożył nóż w plecy. Zapewne twoja rodzina powie "no tak, syn się czepiał to mu dołożyli". Prosta sprawa, nie? Tłumoku jeden.
Avatar
~janek63~ / 1 grudnia 2008 o 21:57
-1
Radny nie poradny nachlał się i czepiał się to mu dołożyl
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wystawa "Six Memos" w Galerii Labirynt
23 listopada 2018, 0:00

Wystawa "Six Memos" w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już 23 listopada w Galerii Labirynt odbędzie się wernisaż wystawy Six Memos / Sześć Przypomnień, w ramach projektu CreArt, jaki Miasto Lublin współrealizuje w programie Kreatywna Europa.

Radni z komisji rewizyjnej byli jednomyślni. Dyrektor I LO w Puławach może mieć kłopoty

Radni z komisji rewizyjnej byli jednomyślni. Dyrektor I LO w Puławach może mieć kłopoty 4 3

Dyrektor I LO im. ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach może mieć kłopoty. Komisja rewizyjna kończącej się kadencji rady powiatu uznała, że złożona przez nauczycieli placówki skarga, jest zasadna. Samorządowcy przyznają, że w trakcie kontroli część zarzutów potwierdziła się.

Civilization VI: Gathering Storm. Wulkany, burze i powodzie (wideo)
film

Civilization VI: Gathering Storm. Wulkany, burze i powodzie (wideo) 0 0

Globalne ocieplenie i epoka lodowcowa w jednym. W dodatku Civilization VI: Gathering Storm zmierzymy się nie tylko z innymi cywilizacjami, ale przede wszystkim z klimatem.

Dawniej byli związani z PO. Teraz rządzą z PiS powiatem kraśnickim [zdjęcia radnych]
galeria

Dawniej byli związani z PO. Teraz rządzą z PiS powiatem kraśnickim [zdjęcia radnych] 1 4

Krzysztof Staruch jest nowym starostą powiatu kraśnickiego. W dzisiejszym głosowaniu kandydat Prawa i Sprawiedliwości otrzymał o jeden głos więcej od dotychczasowego starosty Andrzeja Maja (PSL). Wicestarostą został zaś Karol Rychlewski.

Chełm: Kolejarze uziemili zabytkowy parowóz. Miasto szuka dla niego nowego miejsca

Chełm: Kolejarze uziemili zabytkowy parowóz. Miasto szuka dla niego nowego miejsca 6 2

Rozpoczęła się długo oczekiwana przebudowa pl. Dworcowego. Wisienką na torcie miał być parowóz przeniesiony na plac z drugiej strony dworca. Chociaż jego lokalizacja była już uzgodniona, to kolejarze niespodziewanie postawili weto

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie 0 0

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie przy ul. Krakowskie Przedmieście 29

Pod koszami Dziennika Wschodniego. Hit dla Symbitu

Pod koszami Dziennika Wschodniego. Hit dla Symbitu 0 0

Ruszyła najstarsza liga amatorskiej koszykówki w województwie lubelskim. W czterdziestym, jubileuszowym sezonie, bierze udział sześć drużyn

Unijne wsparcie dla bezrobotnych

Unijne wsparcie dla bezrobotnych 0 1

Dla podopiecznych lubelskich ośrodków pomocy społecznej unijne fundusze to szansa na lepszą przyszłość. W ramach Aktywnego włączenia wsparcie uzyskało już ponad 5 tysięcy osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, w tym osoby z niepełnosprawnościami, bezdomne i posiadające niskie kwalifikacje.

Robert Kubica podstawowym kierowcą Williamsa! Zespół ma potwierdzić te informacje [wideo]
film

Robert Kubica podstawowym kierowcą Williamsa! Zespół ma potwierdzić te informacje [wideo] 0 1

W przyszłym sezonie Robert Kubica ma być podstawowym kierowcą Williamsa! "La Gazzetta dello Sport" podaje, że jest to jeden z największych powrotów w historii sportu.

Awaria sieci ciepłowniczej w Puławach. Rozkopali al. Partyzantów
galeria

Awaria sieci ciepłowniczej w Puławach. Rozkopali al. Partyzantów 3 1

W tym tygodniu doszło do rozszczelnienia starych rur ciepłowniczych pod al. Partyzantów w Puławach. Obecnie trwa ich wymiana. OPEC nie planuje przerw w dostawach ciepła dla mieszkańców miasta. Utrudnienia w ruchu mają potrwać do końca miesiąca.

Sprośny żart na wykładzie. Profesor UP po naszym tekście rezygnuje z funkcji

Sprośny żart na wykładzie. Profesor UP po naszym tekście rezygnuje z funkcji 220 25

Z funkcji prorektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie zrezygnował profesor Eugeniusz Grela. Rezygnacja związana jest z naszym niedawnym artykułem

Dłuższe przerwy i lżejsze tornistry. Uczniów czekają zmiany

Dłuższe przerwy i lżejsze tornistry. Uczniów czekają zmiany 32 14

Więcej wolnego czasu między zajęciami i matematyka na pierwszej lekcji. To najważniejsze zmiany czekające uczniów. Wszystko za sprawą nowelizacji zasad BHP w szkołach.

Aleksandra Rudzińska najlepsza w Chinach

Aleksandra Rudzińska najlepsza w Chinach 0 1

Aleksandra Rudzińska z KW Kotłownia wygrała kolejne zawody w tym sezonie. Lublinianka zdominowała zmagania w chińskim Guanzhou i była najlepsza w China Open 2018 w konkurencji na czas

Nowy burmistrz Kazimierza Dolnego złożył przysięgę [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Nowy burmistrz Kazimierza Dolnego złożył przysięgę [zdjęcia, wideo] 4 2

Nowy burmistrz Kazimierza Dolnego, Artur Pomianowski już po zaprzysiężeniu. Podczas wtorkowej sesji ślubowanie złożyli również radni. Nowym przewodniczącym rady został Mirosław Opoka, który pokonał Ryszarda Rybczyńskiego.

Wystawa "Szerzej z Perspektywy Świętej Geometrii" w Puławach
23 listopada 2018, 12:30

Wystawa "Szerzej z Perspektywy Świętej Geometrii" w Puławach 0 0

W piątek, 23 listopada o godz. 12.30 w Galerii Piwnica w Puławach (ul. Sieroszewskiego) odbędzie się wernisaż wystawy prac Daniela Antoniaka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!