Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 października 2016 r.
8:01

Ciężarówki będą jeździć przez Lublin, żeby ominąć opłaty? Radni chcą wygonić tiry z miasta

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
75 22 A A

Za wprowadzeniem zakazu wjazdu tirów do Lublina opowiedziała się wczoraj Rada Miasta. I to jednogłośnie. Ratusz ma teraz prosić drogowców o odpowiednie oznakowanie na węzłach obwodnicy.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wprowadzenie zakazu stanie się możliwe po otwarciu zachodniej obwodnicy Lublina. Trasa ta ma być gotowa w listopadzie. Radni chcą, żeby do jazdy obwodnicą zmuszeni byli kierowcy ciężarówek o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 16 ton.

– Jest to apel kierowany do prezydenta Lublina – wyjaśnia Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta.

Prezydent miasta nie ma jednak wpływu na to, jakie znaki stoją przy tej drodze.

– Nasz Zarząd Dróg i Mostów nie ma uprawnień, żeby oznakować drogi poza granicami miasta – potwierdza Krzysztof Żuk. Sam prosił, by radni opowiedzieli się za takim zakazem, by ułatwić miastu rozmowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

Radni twierdzą, że bez takiego zakazu kierowcy ciężarówek będą nadal jeździć przez Lublin, by uniknąć opłat na drodze ekspresowej. Przez samą tylko al. Solidarności przewijają się dziennie tysiące tirów.

– W kierunku Warszawy przejeżdża około 6 tys. tirów na dobę, a 5 tys. w stronę Zamościa – wylicza Marta Wcisło, radna PO.

W swoim apelu radni proszą o to, by ograniczenie obowiązywało przez całą dobę. Zwolnieni z niego mieliby być tylko kierowcy jadący z towarem do Lublina oraz wyruszający stąd w trasę. Jak to będzie egzekwowane? – Normalnie, jak każdy znak drogowy – mówi Kowalczyk. 

Działające w Lublinie firmy transportowe otrzymywałyby bezpłatne zaświadczenia.

Zakazy przy obwodnicy, o ile się pojawią, nie ochronią całkiem miasta przed ciężarowym tranzytem. Luką będzie wjazd od strony Przemyśla i Bychawy.

– Zdajemy sobie sprawę – przyznaje Mariusz Banach (WL), współautor apelu. – Domagalibyśmy się tego, żeby samochody jadące od strony Biłgoraja i Przemyśla kierować w miejscowości Piotrków na początek obwodnicy w Piaskach.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jak dotąd nie planowała wprowadzenia ograniczeń tonażowych na zjazdach z obwodnicy do miasta. Nie odnosi się też do pomysłu, by pojazdy o dopuszczalnej masie powyżej 16 ton miały całodobowy zakaz wjazdu do Lublina.

– Nie znając treści stanowiska Rady Miasta nie możemy się do niego odnieść – ucina Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału GDDKiA. (p.p.)

Ile to kosztuje?

Po oddaniu do użytku zachodniej części obwodnicy, „ring” Lublina – od Konopnicy do Kalinówki – będzie mieć ok. 34 km długości. Koszt przejazdu, czyli opłata Viatool, jest uzależniona od normy Euro, jaką spełnia dana ciężarówka.

Euro 2 – 18,2 zł (1 km – 53 gr.)*
Euro 3 – 15,64 zł (1 km – 46 gr.)
Euro 4 – 12,58 zł (1 km – 37 gr.)
Euro 5 – 9,8 zł (1 km – 27 gr.)

* Dla pojazdów powyżej 12 ton

Lublin nie jest pierwszy

• Od poniedziałku tiry omijają Łódź. Za nieuzasadniony wjazd do miasta kierowcom ciężarówek grozi 500 zł mandatu.

• Zakaz wjazdu samochodom o masie przekraczającej 12 ton – za kilka dni takie znaki pojawią się na wszystkich drogach wjazdowych do Legnicy.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 21 października 2016 o 13:31
+1
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
jakim trzeba być bezmózgim imbecylem żeby robić płatną obwodnicę. to po co ona jest? do trzepania kasy czy dla miasta? ten kraj jest po***y do spodu.
Rozumiem, że zgadzasz się na to, aby część podatku od twoich zarobków przeznaczano na renowacje, remonty dróg zniszczonych przez TiR-y, w tym tranzyt przez Polskę - czyli darmochę dla przewoźników. Ale, skoro ciebie stać... bo większości - nie stac, aby pieniadze, które mogą byc przeznaczone na inne cele (obronność, lecznictwo, szkolnictwo) przeznaczać na fundowanie, także obcym firmom przejazdu tranzytowego po polskich drogach. I jeszcze - na tej obwodnicy Lublin NIE zarabia, bo pieniądze idą do GDDKiA, a musi płacić za remonty ulic rozjeżdżanych ciężkim tranzytem u siebie. Płacę za to ja, ty, każdy mieszkaniec Lublina. Płacimy podatkami, także wysłuchiwaniem łomotu, wdychaniem spalin i kurzu oraz pyłu z rozpylanych opon czy klocków hamulcowych przy każdym hamowaniu cięzkiego ciagnika przed światłami. Jak dla mnie - NIE OBCHODZI mnie, czy obwodnica płatana, czy nie - NIE CHCĘ, aby TiR-y jadące tranzytem rozjeżdżały ulice w Lublinie, emitowały dodatkowo w powietrze zanieczyszczenia i hałas (mamy dośc własnych) - kiedy mogą ominąc miasto drogą dostosowaną do ciężkiego ruchu, w sumie szybciej dla nich i - sumując - wyjdzie taniej.
Rozumiem, że zgadzasz się na to, aby część podatku od twoich zarobków przeznaczano na renowacje, remonty dróg zniszczonych przez TiR-y, w tym tranzyt przez Polskę - czyli darmochę dla przewoźników. Ale, skoro ciebie stać... bo większości - nie stac, aby pieniadze, które mogą byc przeznaczone na inne cele (obronność, lecznictwo, szkolnictwo) przeznaczać na fundowanie, także obcym firmom przejazdu tranzytowego po polskich drogach. I jeszcze - na tej obwodnicy Lublin NIE zarabia, bo pieniądze idą do GDDKiA, a musi płacić za remon... rozwiń
Avatar
Człowiek z Miasta / 24 października 2016 o 13:34
0
Litery duże stosuje tylko nie wiem dlaczego zostało wszystko poprawione na małe, przepraszam za Dziennik
Avatar
Człowiek z Miasta / 24 października 2016 o 13:30
0
jeżdżę codziennie z pracy i do pracy całą solidarności, witosa aż do ducha ( teraz trochę inaczej bo w górkę na warszawskie) . odkąd powstała obwodnica na warszawę , pojazdy tir jadą sporadycznie.  sami sprawdźcie i stańcie za skrzyżowaniem ducha na wiadukcie warszawska i policzcie tir,y ( tylko te co nie mają l na początku rejestracji bo to ruch lokalny). później przejdźcie się na rondo warszawska kraśnickie i policzcie tiry tu jeżdzą te z i na kierunek kraśnika ( tam gdzie nie ma jeszcze obwodnicy)  zobaczycie że tiry wcale nie oszczędzają i płacą za obwodnicę 15,64zł  jadąc kierunkiem na i z kierunku warszawsza tranzytem, a dlaczego?   po pierwsze zaliczają i tak bramkę wjazdą z obwodnicy jastkowa , więc ci co jadą na zamośc , chełm i tak zapłącą  ( wieć zysk jeszcze mniejszy), bo walnie ich bramka wyjazdowa z lublina. tu ktoś wcześniej pisał zagraniczniacy płacą ryczałtem nie za kilometr, a nasi kierowcy, no cóż idiotami nie są, wiedzą że skład ruszający i stojący na światłach w mieście spali o wiele więcej i cała oszczędność 15,64 idzie w dupĘ ( jak jadą przez miasto to na pusto, wtedy to jeszcze się kalkuluje ) wiec o jakim niszczeniu drÓg tu mowa. ale są tacy co by chcieli zrobić z lublina za***k gdzie nawet wrony dupami kraczą , taka ostoja emerytów. pogratulować radnym i od razu niech zagłosują nad zakazem prowadzenia działalności w mieście, studentom zakazać radości, ogólnie "zakazać wszystkiego, niech nie będzie niczego" cyt.  pogratulować też trzeba panu prezydentowi lublina, wnioskodawcy uchwały o ograniczeniu, który wydaŁ z naszej kasy na budowę niepotrzebnego wiaduktu nad skrzyżowaniem ducha i zakaże nim jeździć. czyli zmarnował nasze pieniądze i zbudował pomnik władzy.  po co ten bezsensowny dojazd z kierunku warszawa niszczący najbardziej urokliwą dzielnicę, wybudowany za nasze pieniĄdze przez pan prezydenta lublina (kolejny pomnik wŁadzy) istny miŚ stanisława bareja, jak będzie zakaz wjazdu pow 16t. panie prezydencie gdzie szukać takiego wujka, co daruje domek jednorodzinny na sławinku , ja też chcę - proszĘ, bŁagam. jest taki znak tranzyt f12 i f13 i do niego kierowcy tir muszą się stosować pod karą mandatu , jest stosowany we wszystkich miastach, w lublinie też (mało kto jeżdżący go osobówką zauważa), wystarczy odpowiednio wyznaczyć drogi dla tranzytu aby zawsze wyprowadzały na obwodnicę i to moŻe zrobiĆ miasto - ale oni nie chcą zakazać tranzytu oni chcą mieć kolejny bicz na niepotulnych władzy przedsiębiorców. i w *** mają czystoś, jakość, ciszę - czy co tam bredzą, oni pilnują tylko swoich kieszeni.   czyli co okazuje się że znowu władza robi z nas bumbasy (z filmu mario: ludzie pozbawieni przez władzę muzgu, wykonujący rozkazy władzy)  i traktuje jak półgłówki bezmuzgie.  pozdrawiam lublinian, trzymać się nie pękać.
jeżdżę codziennie z pracy i do pracy całą solidarności, witosa aż do ducha ( teraz trochę inaczej bo w górkę na warszawskie) . odkąd powstała obwodnica na warszawę , pojazdy tir jadą sporadycznie.  sami sprawdźcie i stańcie za skrzyżowaniem ducha na wiadukcie warszawska i policzcie tir,y ( tylko te co nie mają l na początku rejestracji bo to ruch lokalny). później przejdźcie się na rondo warszawska kraśnickie i policzcie tiry tu jeżdzą te z i na kierunek kraśnika ( tam gdzie nie ma jeszcze obwodnicy)  zobaczycie że tiry wcale nie... rozwiń
Avatar
Gość / 22 października 2016 o 12:54
0
RING to jest RING - obráczka - a To co mamy to tylko obwodnice I brakuje ich połàczenia. Brakuje dolnej kreski.
Avatar
Gość / 22 października 2016 o 10:25
0
to zobaczcie jaka jest droga od Piotrkowa w kierunku Piask do granicy powiatu świdnickiego , totalny poligon, dziura na dziurze i dołem pogania,
Avatar
Gość / 21 października 2016 o 14:34
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Gratulacje dla radnych to tałatajstwo tak sie rozbestwiło że TIR-y spotyka sie na drogach osiedlowych z tonażem 3.5T a także na drogach lokalnych i nie ważne  jakie są ograniczenia  w nocy TIR- spodkać mozna też na wiejskich drogach z rejestracjami całej polski a także Ukrainy i Białorusi o co chodzi no własnie Viatol i jestem zdania że WINIETY są skuteczniejsze  bo nie da  sie ich ominąć boczną lub wiejską drogą .straty z tytułu remontów dróg o oraniczonym tonażu w całym kraju idą pewnie w miliardy a wystarczy jedna decyzja mądrego urzędnika i po problemie w całym kraju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Na winiecie dobowej za 30 złotych Ukraińcy czy Białorusini czy nasi przejeżdżali Kulczykostradę, za co skarb Państwa płacił Kulczykowi 189 zł za jeden przejazd. A miejscowi jeździli po 2, 3 czy 4 razy dziennie mądrołku.
Na winiecie dobowej za 30 złotych Ukraińcy czy Białorusini czy nasi przejeżdżali Kulczykostradę, za co skarb Państwa płacił Kulczykowi 189 zł za jeden przejazd. A miejscowi jeździli po 2, 3 czy 4 razy dziennie mądrołku. rozwiń
Avatar
Gość / 21 października 2016 o 13:45
0
poprawka, miało być: POJAZDÓW CIĘŻAROWYCH :)
Avatar
Gość / 21 października 2016 o 13:44
0
Do ekpertów, którzy tak bardzo znają się na opłatach w "cywilizowanych krajach" i na tzw. "zachodzie" : Otóż od pojazdów samochodowych wszędzie pobierane są opłaty za przejazd drogami różnego typu, realizowane jest za pomocą różnych systemów poboru opłat. Tak więc przestańcie pieprzyć bzdury.
Avatar
Gość / 21 października 2016 o 13:40
0
Nie można po prostu porównywać czasu wyjazdu i wjazdu do miasta i wysyąłć automatyczne mandaty? Przecież mamy system sterowania ruchem, który to wyłapie. A nawet i bez tego wystarczy wykrozsytać bramki na ekspresóce żeby automnatycznei to wyłapać.
Avatar
Gość / 21 października 2016 o 13:35
0
Teraz powinny na wjazdach do miasta być szczegółowe kontrole pojazdów /ważenie,analiza spalin ,ogumienia itd/ przez Policję.Wielu kierowców natychmiast zrezygnuje z wjazdu i pojedzie obwodnicą.
Avatar
Człowiek z Miasta / 24 października 2016 o 13:34
0
Litery duże stosuje tylko nie wiem dlaczego zostało wszystko poprawione na małe, przepraszam za Dziennik
Avatar
Człowiek z Miasta / 24 października 2016 o 13:30
0
jeżdżę codziennie z pracy i do pracy całą solidarności, witosa aż do ducha ( teraz trochę inaczej bo w górkę na warszawskie) . odkąd powstała obwodnica na warszawę , pojazdy tir jadą sporadycznie.  sami sprawdźcie i stańcie za skrzyżowaniem ducha na wiadukcie warszawska i policzcie tir,y ( tylko te co nie mają l na początku rejestracji bo to ruch lokalny). później przejdźcie się na rondo warszawska kraśnickie i policzcie tiry tu jeżdzą te z i na kierunek kraśnika ( tam gdzie nie ma jeszcze obwodnicy)  zobaczycie że tiry wcale nie oszczędzają i płacą za obwodnicę 15,64zł  jadąc kierunkiem na i z kierunku warszawsza tranzytem, a dlaczego?   po pierwsze zaliczają i tak bramkę wjazdą z obwodnicy jastkowa , więc ci co jadą na zamośc , chełm i tak zapłącą  ( wieć zysk jeszcze mniejszy), bo walnie ich bramka wyjazdowa z lublina. tu ktoś wcześniej pisał zagraniczniacy płacą ryczałtem nie za kilometr, a nasi kierowcy, no cóż idiotami nie są, wiedzą że skład ruszający i stojący na światłach w mieście spali o wiele więcej i cała oszczędność 15,64 idzie w dupĘ ( jak jadą przez miasto to na pusto, wtedy to jeszcze się kalkuluje ) wiec o jakim niszczeniu drÓg tu mowa. ale są tacy co by chcieli zrobić z lublina za***k gdzie nawet wrony dupami kraczą , taka ostoja emerytów. pogratulować radnym i od razu niech zagłosują nad zakazem prowadzenia działalności w mieście, studentom zakazać radości, ogólnie "zakazać wszystkiego, niech nie będzie niczego" cyt.  pogratulować też trzeba panu prezydentowi lublina, wnioskodawcy uchwały o ograniczeniu, który wydaŁ z naszej kasy na budowę niepotrzebnego wiaduktu nad skrzyżowaniem ducha i zakaże nim jeździć. czyli zmarnował nasze pieniądze i zbudował pomnik władzy.  po co ten bezsensowny dojazd z kierunku warszawa niszczący najbardziej urokliwą dzielnicę, wybudowany za nasze pieniĄdze przez pan prezydenta lublina (kolejny pomnik wŁadzy) istny miŚ stanisława bareja, jak będzie zakaz wjazdu pow 16t. panie prezydencie gdzie szukać takiego wujka, co daruje domek jednorodzinny na sławinku , ja też chcę - proszĘ, bŁagam. jest taki znak tranzyt f12 i f13 i do niego kierowcy tir muszą się stosować pod karą mandatu , jest stosowany we wszystkich miastach, w lublinie też (mało kto jeżdżący go osobówką zauważa), wystarczy odpowiednio wyznaczyć drogi dla tranzytu aby zawsze wyprowadzały na obwodnicę i to moŻe zrobiĆ miasto - ale oni nie chcą zakazać tranzytu oni chcą mieć kolejny bicz na niepotulnych władzy przedsiębiorców. i w *** mają czystoś, jakość, ciszę - czy co tam bredzą, oni pilnują tylko swoich kieszeni.   czyli co okazuje się że znowu władza robi z nas bumbasy (z filmu mario: ludzie pozbawieni przez władzę muzgu, wykonujący rozkazy władzy)  i traktuje jak półgłówki bezmuzgie.  pozdrawiam lublinian, trzymać się nie pękać.
jeżdżę codziennie z pracy i do pracy całą solidarności, witosa aż do ducha ( teraz trochę inaczej bo w górkę na warszawskie) . odkąd powstała obwodnica na warszawę , pojazdy tir jadą sporadycznie.  sami sprawdźcie i stańcie za skrzyżowaniem ducha na wiadukcie warszawska i policzcie tir,y ( tylko te co nie mają l na początku rejestracji bo to ruch lokalny). później przejdźcie się na rondo warszawska kraśnickie i policzcie tiry tu jeżdzą te z i na kierunek kraśnika ( tam gdzie nie ma jeszcze obwodnicy)  zobaczycie że tiry wcale nie... rozwiń
Avatar
Gość / 22 października 2016 o 12:54
0
RING to jest RING - obráczka - a To co mamy to tylko obwodnice I brakuje ich połàczenia. Brakuje dolnej kreski.
Avatar
Gość / 22 października 2016 o 10:25
0
to zobaczcie jaka jest droga od Piotrkowa w kierunku Piask do granicy powiatu świdnickiego , totalny poligon, dziura na dziurze i dołem pogania,
Avatar
Gość / 21 października 2016 o 19:00
-1
Tak jest obwodnica przez zalew to najwazniejsza sprawa za którà radni mogà pobierać pensje ale jeżeli tym sie nie zajmujà... RING LUBLINA PRZEZ ZALEWWW! Prosze zaczáć działać!
Avatar
Gość / 21 października 2016 o 18:30
-1
Albo niech budują obwodnice na południu( co jest raczej małoprawdopodobne-Zalew Zemborzycki) albo niech sie zajma poważnymi sprawami za gadanie dieta sie nie nalezy.
Avatar
Gość / 21 października 2016 o 14:34
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Gratulacje dla radnych to tałatajstwo tak sie rozbestwiło że TIR-y spotyka sie na drogach osiedlowych z tonażem 3.5T a także na drogach lokalnych i nie ważne  jakie są ograniczenia  w nocy TIR- spodkać mozna też na wiejskich drogach z rejestracjami całej polski a także Ukrainy i Białorusi o co chodzi no własnie Viatol i jestem zdania że WINIETY są skuteczniejsze  bo nie da  sie ich ominąć boczną lub wiejską drogą .straty z tytułu remontów dróg o oraniczonym tonażu w całym kraju idą pewnie w miliardy a wystarczy jedna decyzja mądrego urzędnika i po problemie w całym kraju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Na winiecie dobowej za 30 złotych Ukraińcy czy Białorusini czy nasi przejeżdżali Kulczykostradę, za co skarb Państwa płacił Kulczykowi 189 zł za jeden przejazd. A miejscowi jeździli po 2, 3 czy 4 razy dziennie mądrołku.
Na winiecie dobowej za 30 złotych Ukraińcy czy Białorusini czy nasi przejeżdżali Kulczykostradę, za co skarb Państwa płacił Kulczykowi 189 zł za jeden przejazd. A miejscowi jeździli po 2, 3 czy 4 razy dziennie mądrołku. rozwiń
Avatar
Gość / 21 października 2016 o 13:45
0
poprawka, miało być: POJAZDÓW CIĘŻAROWYCH :)
Avatar
Gość / 21 października 2016 o 13:44
0
Do ekpertów, którzy tak bardzo znają się na opłatach w "cywilizowanych krajach" i na tzw. "zachodzie" : Otóż od pojazdów samochodowych wszędzie pobierane są opłaty za przejazd drogami różnego typu, realizowane jest za pomocą różnych systemów poboru opłat. Tak więc przestańcie pieprzyć bzdury.
Avatar
Gość / 21 października 2016 o 13:40
0
Nie można po prostu porównywać czasu wyjazdu i wjazdu do miasta i wysyąłć automatyczne mandaty? Przecież mamy system sterowania ruchem, który to wyłapie. A nawet i bez tego wystarczy wykrozsytać bramki na ekspresóce żeby automnatycznei to wyłapać.
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 150 17

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 409 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 28 11

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 9 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 23 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.