Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 września 2017 r.
18:01

CSK, teatry, muzea. Co mają i ile zarabiają dyrektorzy instytucji kulturalnych?

0 20 A A
Od lewej u góry: Karolina Rozwód (Teatr Stary), Jan Sęk (Filharmonia), Katarzyna Mieczkowska (Muzeum Lubelskie), Dorota Ignatjew (Teatr Osterwy), Iwona Sawulska (Teatr Muzyczny), Piotr Franaszek (CSK)
Od lewej u góry: Karolina Rozwód (Teatr Stary), Jan Sęk (Filharmonia), Katarzyna Mieczkowska (Muzeum Lubelskie), Dorota Ignatjew (Teatr Osterwy), Iwona Sawulska (Teatr Muzyczny), Piotr Franaszek (CSK)

W oparciu o oświadczenia majątkowe, które co roku składają dyrektorzy instytucji sprawdziliśmy, co uzbierali pracownicy jednostek kultury

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ile zarabiają rocznie dyrektorzy instytucji kulturalnych?

Dochody szefów teatrów, galerii sztuki i domów kultury w 2016 r. (kwoty brutto):

Mirosław Haponiuk (Ośrodek Rozdroża): 97 901 zł

Tomasz Pietrasiewicz (Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN): 103 465 zł

Grzegorz Rzepecki (Warsztaty Kultury): 113 115 zł (umowa o pracę), 1613 zł (fundusz socjalny)

Aleksander Szpecht (Centrum Kultury): 118 670 zł (umowa o pracę)

Waldemar Tatarczuk (Galeria Labirynt): 95 197 zł (umowa o pracę), 5 160 zł (inna działalność), 4 685 zł (prawa autorskie)

Karolina Rozwód (Teatr Stary) 97 373 zł (umowa o pracę w Teatrze Starym), 375 zł zł (umowa o dzieło), 20 400 zł (z tytułu wynajmu mieszkania). Z kolei z oświadczenia majątkowego złożonego 31.08.2017 r. wynika, że od stycznia do końca sierpnia kiedy Rozwód zasiadała jednocześnie w dwóch dyrektorskich fotelach zarobiła 57 734 zł (w Teatrze Andersena) i 59 075 zł (Teatr Stary).

Franaszek Piotr (Centrum Spotkania Kultur): 150 763 zł (umowa o pracę w CSK), 375 zł (umowa o dzieło), 1152 zł (UMCS)

Mieczkowska Katarzyna (Muzeum Lubelskie): 142 375 zł (umowa o pracę w muzeum), 7 719 zł (umowa o pracę w WSPiA), 2 285 zł (umowa zlecenie w WSPiA)

Ignatjew Dorota (Teatr im. Juliusza Osterwy): 64 234 zł (Teatr Zagłębie), 23845 zł (Teatr Osterwy, od września), 2 728 zł (prawa autorskie), 2 000 zł (Teatr Pleciuga), 318 zł (ZASP), 2400 zł (PWST Kraków), 14 965 zł (z tytułu wynajmu mieszkania)

Korbut Mirosław (Muzeum Wsi Lubelskiej): 111 15 zł (umowa o pracę w skansenie), 13 676 zł (Szkoła Muzyczna, umowa o pracę), 1685 zł (prawa autorskie), 300 zł (Akson Studio)

Sawulska Iwona (Teatr Muzyczny): 79 369 zł (Teatr Muzyczny), 55 259 zł (KUL), 800 zł (Wojewódzki Ośrodek Kultury – umowa o dzieło)

Sęk Jan (Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego): 114 125 zł (umowa o pracę), 54 605 zł (emerytura)

Sławomir Księżniak (Dzielnicowy Dom Kultury Węglin) 87 354 zł (umowa o pracę) i 1 800 zł (umowy zlecenie)

Sępoch Artur (Wojewódzki Ośrodek Kultury): 10 629 zł (umowa o pracę), 100 000 zł (darowizna od rodziców)

Piotr Tokarczuk (Miejska Biblioteka Publiczna) 115 665 (umowa o pracę), 670 zł (fundusz socjalny)

Aleksandra Szulc Choma (Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice) 102 555 zł

Jan Twardowski (Zespół Pieśni i Tańca Lublin im. W. Kaniorowej) 90 595 zł

 Zadura Agnieszka (Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym): 79 326 zł

Fic-Lazor Anna Barbara (Muzeum Zamoyskich w Kozłówce): 106 611 zł (umowa o pracę), 1 040 (umowa zlecenie z Muzeum Warszawy na przeprowadzenie warsztatów), 200 zł (umowa o dzieło).

Domy szefów domów

Agnieszka Walkiewicz-Puła, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” oszczędności nie ma. Jest za to właścicielką mieszkania i współwłaścicielką gospodarstwa rolnego wartych w sumie 415 tys. zł. Z kolei dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury nr 2, Jadwiga Kliczka odłożyła 90 tys. zł. Ma też dom warty 180 tys. zł. Sławomir Księżniak, dyrektor Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin” w swoim oświadczeniu majątkowym wymienia nieruchomości warte ok. 350 tys. zł, a Aleksandra Szulc-Choma, dyrektor Dzielnicowego Domu Kultury „Bronowice” – 37 tys. zł, nieruchomości warte blisko milion złotych i renault megane kombi z 2011 r.

Dyrektor ma sztucer

Grzegorz Rzepecki z „Warsztatów Kultury” w oświadczeniu majątkowym za miniony rok nie wymienia nic oprócz kredytu gotówkowego, który wciąż spłaca. Mirosław Haponiuk z Ośrodka Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża” na zasadzie współwłasności małżeńskiej posiada natomiast dom wyceniony na pół miliona złotych, działkę rolną wartą 20 tys. zł i renault laguna z 2009 r. warty ok. 18 tys. zł. Tomasz Pietrasiewicz z Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN” zgromadził 20 tys. zł i nieruchomości za blisko 650 tys. zł (wszystko wchodzi w skład wspólności majątkowej).

Aleksander Szpecht z Centrum Kultury wylicza 82 tys. zł w gotówce, mieszkania wartego 280 tys. zł i subaru legacy z 2004 r. Dyrektor Galerii Labirynt, Waldemar Tatarczyk wspólnie z żoną posiada opla astrę G z 2005. Pieniędzy odłożonych nie ma.

Dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej deklaruje posiadanie 30 tys. zł, mieszkania wartego 200 tys. zł oraz peugeota 308 z 2010 r. wycenionego na 25 tys. zł.

Artur Sępoch, z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury zgromadził 135 tys. zł oraz 1200 euro. Ma też dom warty 590 tys. zł, mieszkanie za 350 tys. zł i działkę budowlaną za 180 tys. zł. Jako składniki mienia ruchomego wylicza sztucer Tigr kal. 7,62 + 54 w komplecie z lunetą celowniczą warty 15 tys. zł.

Teatralne portfele

Z kolei Karolina Rozwód jako dyrektor Teatru Starego i dawna p.o. dyrektora Teatru im. H. Ch. Andersena deklaruje posiadanie 8 tys. zł, mieszkań wartych ponad 700 tys. zł (wciąż spłaca zaciągnięty na nie kredyt) i samochodu Suzuki Swift z 2009 r. Dorota Ignatjew jako dyrektor Teatru im. J. Osterwy zadeklarowała posiadanie ponad 92 tys. zł, nieruchomości za 460 tys. zł i Forda Focusa z 2008 r. Iwona Sawulska z Teatru Muzycznego ma 10 tys. zł, 700 tys. zł w nieruchomościach (to współwłasność małżeńska).

Waluta i meble

Katarzyna Mieczkowska, dyrektor Muzeum Lubelskiego posiada 14 tys. zł, dom o wartości 600 tys. zł (współwłasność z rodzicami) oraz inne nieruchomości za blisko 350 tys. zł. Pani dyrektor jeździ renault scenic z 2010 r. Jako składnik mienia ruchomego o wartości powyżej 10 tys. zł wymienia też meble stanowiące wyposażenie domu.

Mirosław Korbut, dyrektor Muzeum Wsi Lubelskiej deklaruje posiadanie blisko 4 tys. zł, nieruchomości za 250 tys. zł oraz skody octavia combi z 2009 r. (to majątek jego i żony). 

Piotr Franaszek z Centrum Spotkania Kultur w swoim oświadczeniu majątkowym wymienia 27 tys. zł, mieszkanie warte 380 tys. zł, działkę za 23 500 zł oraz dwa auta: mazdę CX z 2008 r. i nissan terrano I z 2000 r.

Jan Sęk, szef Filharmonii Lubelskiej odłożył ok. 151 tys. zł, 10 500 funtów brytyjskich, 525 euro i 1159 dolarów. Ma też nieruchomości warte 850 tys. zł.

Garaże bibliotekarzy

Piotr Tokarczuk z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego ma na koncie 370 tys. zł, nieruchomości warte 370 tys. zł oraz mazdę 6 z 2015 r. Grzegorz Figiel, jako dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej zadeklarował posiadanie nieruchomości wartych blisko pół miliona złotych, a w jego garażu stoją dwa samochody: peugeot 206+ z 2009 r. i hyundai IX 20 z 2015 r. Tadeusz Sławecki dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej ma ok. 22 tys. zł (jako kapitał na emeryturę i różne fundusze inwestycyjne), nieruchomości za ponad 700 tys. zł oraz samochody: seat leon z 2010 r., seat cordoba z 2005 r i VW golf z 2012 r.

Barbara Rzeszutko z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im KEN odłożyła 20 tys. zł. ma też nieruchomości warte 680 tys. zł. 

• W piątek opublikujemy majątki dyrektorów pozostałych jednostek organizacyjnych miasta takich jak domy dziecka, czy domy pomocy społecznej

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 września 2017 o 11:59
0
Kurcze, nawet Sławek bierze prawie 8 koła miesięcznie... Kto by pomyślał! Czuję się jak ostatni jeleń.
Avatar
bo na pewno nie będzie ustawki / 22 września 2017 o 11:56
0
undefined napisał:
Jak ktoś zazdrości - też może startować w konkursach...te osoby też ciężko pracują, zarządzanie takim instytucjami nie pewnie proste.
  Spoko, kiedy najbliższy?
Avatar
Gość / 22 września 2017 o 11:55
0
Jestem w ciężkim szoku. Nic tylko iść w kulturę!
Avatar
od kultury / 22 września 2017 o 11:00
0
Gratukuję panom i paniom dyrektorom samopoczucia... pochylcie się teraz nad pensjami swoich pracowników bo Im/Nam wcale tak wesoło nie jest!!!
Avatar
Gość / 22 września 2017 o 10:11
0
Platforma rządzi sami polityczni Franaszek prawa ręka Muchy rekordzista .Ile jeszce do wyborów samorządowych bo nie mogę na to patrzeć
Avatar
Gość / 22 września 2017 o 09:31
0
Przy tych informacjach powinna być jeszcze jedna: przynależność partyjna. To by się ludzie zdziwli....
Avatar
Gość / 22 września 2017 o 08:10
0
Nieźle zwłaszcza w nieruchomościach w garażach przeciętnie
Avatar
The Janira / 22 września 2017 o 07:54
0
undefined napisał:
I niech ktoś powie, że w KULTURZE żle się żyje ? Zarobki po 100 tysięcy rocznie to źle ????
 To jest kilkanaście osób. Rzesza szeregowych pracowników zapier.... na te ich pensje i dostaje 1600-1800 na rękę (kwoty z WBP). Tak, szanowny panie, w kulturze zarobki przyprawiają o rozpacz.
Avatar
Gość / 22 września 2017 o 06:51
0
I niech ktoś powie, że w KULTURZE żle się żyje ? Zarobki po 100 tysięcy rocznie to źle ????
Avatar
isdkk / 21 września 2017 o 23:38
0
undefined napisał:
Jak ktoś zazdrości - też może startować w konkursach...te osoby też ciężko pracują, zarządzanie takim instytucjami nie pewnie proste.
 hahahhahha ciężka praca to w kopalni a nie 3 godziny dziennie :))))))))))))))
Avatar
Gość / 22 września 2017 o 11:59
0
Kurcze, nawet Sławek bierze prawie 8 koła miesięcznie... Kto by pomyślał! Czuję się jak ostatni jeleń.
Avatar
bo na pewno nie będzie ustawki / 22 września 2017 o 11:56
0
undefined napisał:
Jak ktoś zazdrości - też może startować w konkursach...te osoby też ciężko pracują, zarządzanie takim instytucjami nie pewnie proste.
  Spoko, kiedy najbliższy?
Avatar
Gość / 22 września 2017 o 11:55
0
Jestem w ciężkim szoku. Nic tylko iść w kulturę!
Avatar
od kultury / 22 września 2017 o 11:00
0
Gratukuję panom i paniom dyrektorom samopoczucia... pochylcie się teraz nad pensjami swoich pracowników bo Im/Nam wcale tak wesoło nie jest!!!
Avatar
Gość / 22 września 2017 o 10:11
0
Platforma rządzi sami polityczni Franaszek prawa ręka Muchy rekordzista .Ile jeszce do wyborów samorządowych bo nie mogę na to patrzeć
Avatar
Gość / 22 września 2017 o 09:31
0
Przy tych informacjach powinna być jeszcze jedna: przynależność partyjna. To by się ludzie zdziwli....
Avatar
Gość / 22 września 2017 o 08:10
0
Nieźle zwłaszcza w nieruchomościach w garażach przeciętnie
Avatar
The Janira / 22 września 2017 o 07:54
0
undefined napisał:
I niech ktoś powie, że w KULTURZE żle się żyje ? Zarobki po 100 tysięcy rocznie to źle ????
 To jest kilkanaście osób. Rzesza szeregowych pracowników zapier.... na te ich pensje i dostaje 1600-1800 na rękę (kwoty z WBP). Tak, szanowny panie, w kulturze zarobki przyprawiają o rozpacz.
Avatar
Gość / 22 września 2017 o 06:51
0
I niech ktoś powie, że w KULTURZE żle się żyje ? Zarobki po 100 tysięcy rocznie to źle ????
Avatar
isdkk / 21 września 2017 o 23:38
0
undefined napisał:
Jak ktoś zazdrości - też może startować w konkursach...te osoby też ciężko pracują, zarządzanie takim instytucjami nie pewnie proste.
 hahahhahha ciężka praca to w kopalni a nie 3 godziny dziennie :))))))))))))))
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragiczny finał wycinki drzew. 19-latek nie żyje

Tragiczny finał wycinki drzew. 19-latek nie żyje 6 1

Tragiczny wypadek podczas wycinki drzew. Zginął 19-latek.

Wybory 2018. Beata Szydło w czwartek na pl. Litewskim Lublinie

Wybory 2018. Beata Szydło w czwartek na pl. Litewskim Lublinie 0 6

Do Lublina przyjedzie wicepremier Beata Szydło

Rolnik włożył rękę w maszynę. Trafił do szpitala

Rolnik włożył rękę w maszynę. Trafił do szpitala 0 0

Mężczyzna włożył rękę do maszyny wykopującej ziemniaki. Został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

Puchar Polski: Polesie Kock kontra Wisła Puławy, półfinały w Zamościu

Puchar Polski: Polesie Kock kontra Wisła Puławy, półfinały w Zamościu 5 0

W środę odbędą się jeszcze trzy mecze Pucharu Polski. W okręgu lubelskim w ramach trzeciej rundy Polesie Kock zmierzy się z Wisłą Puławy (godz. 16). A w Zamościu do rozegrania są już półfinały

Koncert Deep i Zbyszek Kowalczyk w Graffiti
29 września 2018, 19:00

Koncert Deep i Zbyszek Kowalczyk w Graffiti 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 29 września o godz. 19 w Klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią Deep i Zbyszek Kowalczyk. - To będzie rockowo-bluesowa eksplozja! - zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Prezydent Zamościa i zastępca prezydenta Lublina złamali prawo wyborcze?

Prezydent Zamościa i zastępca prezydenta Lublina złamali prawo wyborcze? 1 3

O możliwym złamaniu przepisów przez prezydenta Zamościa i zastępcę prezydenta Lublina alarmuje komisarzy wyborczych Fundacja Wolności. Podejrzewa podwójne finansowanie kampanii

Urodziła córkę, zawinęła w ręczniki i schowała w szufladzie. Dziecko konało kilkanaście minut

Urodziła córkę, zawinęła w ręczniki i schowała w szufladzie. Dziecko konało kilkanaście minut 76 9

Po porodzie zawinęła córkę w ręczniki i schowała w szufladzie. Dziecko konało kilkanaście minut. Weronika B. – studentka z Lublina – miała w środę stanąć przed sądem. Jest oskarżona o zabójstwo.

Tragiczny wypadek. Ciągnik zgniótł 68-latka
galeria

Tragiczny wypadek. Ciągnik zgniótł 68-latka 1 7

W miejscowości Kaczórki doszło do tragicznego wypadku. Ciągnik zgniótł 68-latka

Motor gra w środę z Granitem Bychawa w Pucharze Polski i szuka nowego trenera

Motor gra w środę z Granitem Bychawa w Pucharze Polski i szuka nowego trenera 9 5

W poniedziałek trzęsienie ziemi, a w środę trzeba grać kolejny mecz. W ramach trzeciej rundy Pucharu Polski LZPN Motor zmierzy się na wyjeździe z Granitem Bychawa. Początek spotkania zaplanowano na godz. 16.15

Prezydent Duda w USA. Zaproponował stworzenie Fort Trump
film

Prezydent Duda w USA. Zaproponował stworzenie Fort Trump 1 8

Waszyngton, USA. - Uśmiechałem się do pana prezydenta, że chciałbym, aby udało nas się wspólnie utworzyć stałą bazę amerykańską w Polsce, którą nazwiemy „Fort Trump” - żartował Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentem USA. - Mam nadzieję, że pan prezydent podejmie decyzję o skierowaniu do Polski kolejnych oddziałów amerykańskich. Jestem przekonany, że taka decyzja jest zarówno w interesie Polski, jak i Stanów Zjednoczonych – dodał prezydent Polski.

Chuda zima lotniska Lublin. Loty na tej trasie są popularne, ale rejsów już nie będzie

Chuda zima lotniska Lublin. Loty na tej trasie są popularne, ale rejsów już nie będzie 4 19

Wizz Air zawiesza kolejną trasę z lubelskiego lotniska. Od listopada nie będzie już latać do Sztokholmu Skavsta. W tym roku z rozkładu portu w Świdniku zniknęły już połączenia do Liverpoolu, Doncaster Sheffield, Tel Awiwu. Zimą nie polecimy też do Kijowa i Mediolanu, a wiosną do Londynu Stansted.

Znika popularna sieć sklepów w Lublinie. Jaka marka ją zastąpi?

Znika popularna sieć sklepów w Lublinie. Jaka marka ją zastąpi? 15 13

Trwa zmiana marki w popularnych Aldikach. Już wkrótce wszystkie zastąpią Stokrotki.

Eddie/Hai na Trzecim Księżycu w Kazimierzu
22 września 2018, 20:00

Eddie/Hai na Trzecim Księżycu w Kazimierzu 2 0

Co Gdzie Kiedy. Restauracja Trzeci Księżyc w Kazimierzu Dolnym zaprasza na koncert lubelskiego duetu Eddie/Hai. Artyści wystąpią w sobotę, 22 września o godz. 20.

Radna PO pozwie do sądu Sylwestra Tułajewa za hasło wyborcze?

Radna PO pozwie do sądu Sylwestra Tułajewa za hasło wyborcze? 40 15

"Łączy nas Lublin" – pod takim szyldem o fotel prezydenta miasta walczy poseł PiS Sylwester Tułajew. – To moje hasło – przekonuje tymczasem radna wojewódzka PO Celina Stasiak, która zastanawia się nad skierowaniem sprawy do sądu

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r. 0 1

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!