Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 września 2017 r.
18:01

CSK, teatry, muzea. Co mają i ile zarabiają dyrektorzy instytucji kulturalnych?

0 20 A A
Od lewej u góry: Karolina Rozwód (Teatr Stary), Jan Sęk (Filharmonia), Katarzyna Mieczkowska (Muzeum Lubelskie), Dorota Ignatjew (Teatr Osterwy), Iwona Sawulska (Teatr Muzyczny), Piotr Franaszek (CSK)
Od lewej u góry: Karolina Rozwód (Teatr Stary), Jan Sęk (Filharmonia), Katarzyna Mieczkowska (Muzeum Lubelskie), Dorota Ignatjew (Teatr Osterwy), Iwona Sawulska (Teatr Muzyczny), Piotr Franaszek (CSK)

W oparciu o oświadczenia majątkowe, które co roku składają dyrektorzy instytucji sprawdziliśmy, co uzbierali pracownicy jednostek kultury

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ile zarabiają rocznie dyrektorzy instytucji kulturalnych?

Dochody szefów teatrów, galerii sztuki i domów kultury w 2016 r. (kwoty brutto):

Mirosław Haponiuk (Ośrodek Rozdroża): 97 901 zł

Tomasz Pietrasiewicz (Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN): 103 465 zł

Grzegorz Rzepecki (Warsztaty Kultury): 113 115 zł (umowa o pracę), 1613 zł (fundusz socjalny)

Aleksander Szpecht (Centrum Kultury): 118 670 zł (umowa o pracę)

Waldemar Tatarczuk (Galeria Labirynt): 95 197 zł (umowa o pracę), 5 160 zł (inna działalność), 4 685 zł (prawa autorskie)

Karolina Rozwód (Teatr Stary) 97 373 zł (umowa o pracę w Teatrze Starym), 375 zł zł (umowa o dzieło), 20 400 zł (z tytułu wynajmu mieszkania). Z kolei z oświadczenia majątkowego złożonego 31.08.2017 r. wynika, że od stycznia do końca sierpnia kiedy Rozwód zasiadała jednocześnie w dwóch dyrektorskich fotelach zarobiła 57 734 zł (w Teatrze Andersena) i 59 075 zł (Teatr Stary).

Franaszek Piotr (Centrum Spotkania Kultur): 150 763 zł (umowa o pracę w CSK), 375 zł (umowa o dzieło), 1152 zł (UMCS)

Mieczkowska Katarzyna (Muzeum Lubelskie): 142 375 zł (umowa o pracę w muzeum), 7 719 zł (umowa o pracę w WSPiA), 2 285 zł (umowa zlecenie w WSPiA)

Ignatjew Dorota (Teatr im. Juliusza Osterwy): 64 234 zł (Teatr Zagłębie), 23845 zł (Teatr Osterwy, od września), 2 728 zł (prawa autorskie), 2 000 zł (Teatr Pleciuga), 318 zł (ZASP), 2400 zł (PWST Kraków), 14 965 zł (z tytułu wynajmu mieszkania)

Korbut Mirosław (Muzeum Wsi Lubelskiej): 111 15 zł (umowa o pracę w skansenie), 13 676 zł (Szkoła Muzyczna, umowa o pracę), 1685 zł (prawa autorskie), 300 zł (Akson Studio)

Sawulska Iwona (Teatr Muzyczny): 79 369 zł (Teatr Muzyczny), 55 259 zł (KUL), 800 zł (Wojewódzki Ośrodek Kultury – umowa o dzieło)

Sęk Jan (Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego): 114 125 zł (umowa o pracę), 54 605 zł (emerytura)

Sławomir Księżniak (Dzielnicowy Dom Kultury Węglin) 87 354 zł (umowa o pracę) i 1 800 zł (umowy zlecenie)

Sępoch Artur (Wojewódzki Ośrodek Kultury): 10 629 zł (umowa o pracę), 100 000 zł (darowizna od rodziców)

Piotr Tokarczuk (Miejska Biblioteka Publiczna) 115 665 (umowa o pracę), 670 zł (fundusz socjalny)

Aleksandra Szulc Choma (Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice) 102 555 zł

Jan Twardowski (Zespół Pieśni i Tańca Lublin im. W. Kaniorowej) 90 595 zł

 Zadura Agnieszka (Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym): 79 326 zł

Fic-Lazor Anna Barbara (Muzeum Zamoyskich w Kozłówce): 106 611 zł (umowa o pracę), 1 040 (umowa zlecenie z Muzeum Warszawy na przeprowadzenie warsztatów), 200 zł (umowa o dzieło).

Domy szefów domów

Agnieszka Walkiewicz-Puła, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” oszczędności nie ma. Jest za to właścicielką mieszkania i współwłaścicielką gospodarstwa rolnego wartych w sumie 415 tys. zł. Z kolei dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury nr 2, Jadwiga Kliczka odłożyła 90 tys. zł. Ma też dom warty 180 tys. zł. Sławomir Księżniak, dyrektor Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin” w swoim oświadczeniu majątkowym wymienia nieruchomości warte ok. 350 tys. zł, a Aleksandra Szulc-Choma, dyrektor Dzielnicowego Domu Kultury „Bronowice” – 37 tys. zł, nieruchomości warte blisko milion złotych i renault megane kombi z 2011 r.

Dyrektor ma sztucer

Grzegorz Rzepecki z „Warsztatów Kultury” w oświadczeniu majątkowym za miniony rok nie wymienia nic oprócz kredytu gotówkowego, który wciąż spłaca. Mirosław Haponiuk z Ośrodka Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża” na zasadzie współwłasności małżeńskiej posiada natomiast dom wyceniony na pół miliona złotych, działkę rolną wartą 20 tys. zł i renault laguna z 2009 r. warty ok. 18 tys. zł. Tomasz Pietrasiewicz z Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN” zgromadził 20 tys. zł i nieruchomości za blisko 650 tys. zł (wszystko wchodzi w skład wspólności majątkowej).

Aleksander Szpecht z Centrum Kultury wylicza 82 tys. zł w gotówce, mieszkania wartego 280 tys. zł i subaru legacy z 2004 r. Dyrektor Galerii Labirynt, Waldemar Tatarczyk wspólnie z żoną posiada opla astrę G z 2005. Pieniędzy odłożonych nie ma.

Dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej deklaruje posiadanie 30 tys. zł, mieszkania wartego 200 tys. zł oraz peugeota 308 z 2010 r. wycenionego na 25 tys. zł.

Artur Sępoch, z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury zgromadził 135 tys. zł oraz 1200 euro. Ma też dom warty 590 tys. zł, mieszkanie za 350 tys. zł i działkę budowlaną za 180 tys. zł. Jako składniki mienia ruchomego wylicza sztucer Tigr kal. 7,62 + 54 w komplecie z lunetą celowniczą warty 15 tys. zł.

Teatralne portfele

Z kolei Karolina Rozwód jako dyrektor Teatru Starego i dawna p.o. dyrektora Teatru im. H. Ch. Andersena deklaruje posiadanie 8 tys. zł, mieszkań wartych ponad 700 tys. zł (wciąż spłaca zaciągnięty na nie kredyt) i samochodu Suzuki Swift z 2009 r. Dorota Ignatjew jako dyrektor Teatru im. J. Osterwy zadeklarowała posiadanie ponad 92 tys. zł, nieruchomości za 460 tys. zł i Forda Focusa z 2008 r. Iwona Sawulska z Teatru Muzycznego ma 10 tys. zł, 700 tys. zł w nieruchomościach (to współwłasność małżeńska).

Waluta i meble

Katarzyna Mieczkowska, dyrektor Muzeum Lubelskiego posiada 14 tys. zł, dom o wartości 600 tys. zł (współwłasność z rodzicami) oraz inne nieruchomości za blisko 350 tys. zł. Pani dyrektor jeździ renault scenic z 2010 r. Jako składnik mienia ruchomego o wartości powyżej 10 tys. zł wymienia też meble stanowiące wyposażenie domu.

Mirosław Korbut, dyrektor Muzeum Wsi Lubelskiej deklaruje posiadanie blisko 4 tys. zł, nieruchomości za 250 tys. zł oraz skody octavia combi z 2009 r. (to majątek jego i żony). 

Piotr Franaszek z Centrum Spotkania Kultur w swoim oświadczeniu majątkowym wymienia 27 tys. zł, mieszkanie warte 380 tys. zł, działkę za 23 500 zł oraz dwa auta: mazdę CX z 2008 r. i nissan terrano I z 2000 r.

Jan Sęk, szef Filharmonii Lubelskiej odłożył ok. 151 tys. zł, 10 500 funtów brytyjskich, 525 euro i 1159 dolarów. Ma też nieruchomości warte 850 tys. zł.

Garaże bibliotekarzy

Piotr Tokarczuk z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego ma na koncie 370 tys. zł, nieruchomości warte 370 tys. zł oraz mazdę 6 z 2015 r. Grzegorz Figiel, jako dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej zadeklarował posiadanie nieruchomości wartych blisko pół miliona złotych, a w jego garażu stoją dwa samochody: peugeot 206+ z 2009 r. i hyundai IX 20 z 2015 r. Tadeusz Sławecki dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej ma ok. 22 tys. zł (jako kapitał na emeryturę i różne fundusze inwestycyjne), nieruchomości za ponad 700 tys. zł oraz samochody: seat leon z 2010 r., seat cordoba z 2005 r i VW golf z 2012 r.

Barbara Rzeszutko z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im KEN odłożyła 20 tys. zł. ma też nieruchomości warte 680 tys. zł. 

• W piątek opublikujemy majątki dyrektorów pozostałych jednostek organizacyjnych miasta takich jak domy dziecka, czy domy pomocy społecznej

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 września 2017 r. o 11:59
+1
Kurcze, nawet Sławek bierze prawie 8 koła miesięcznie... Kto by pomyślał! Czuję się jak ostatni jeleń.
Avatar
od kultury / 22 września 2017 r. o 11:00
+1
Gratukuję panom i paniom dyrektorom samopoczucia... pochylcie się teraz nad pensjami swoich pracowników bo Im/Nam wcale tak wesoło nie jest!!!
Avatar
Gość / 21 września 2017 r. o 18:21
+1
Ta informacja o zgromadzonym majątku podana przez Dziennik Wschodni ma na celu zachęcić do przestępstwa - porwanie dla pieniędzy ? Innego wytłumaczenia nie widzę w jakim celu to jest, a może by tak poinformować ile zgromadzonych oszczędności i nieruchomości posiada redaktor naczelny i pracownicy gazety?
Avatar
bo na pewno nie będzie ustawki / 22 września 2017 r. o 11:56
0
undefined napisał:
Jak ktoś zazdrości - też może startować w konkursach...te osoby też ciężko pracują, zarządzanie takim instytucjami nie pewnie proste.
  Spoko, kiedy najbliższy?
Avatar
Gość / 22 września 2017 r. o 11:55
0
Jestem w ciężkim szoku. Nic tylko iść w kulturę!
Avatar
Gość / 22 września 2017 r. o 10:11
0
Platforma rządzi sami polityczni Franaszek prawa ręka Muchy rekordzista .Ile jeszce do wyborów samorządowych bo nie mogę na to patrzeć
Avatar
Gość / 22 września 2017 r. o 09:31
0
Przy tych informacjach powinna być jeszcze jedna: przynależność partyjna. To by się ludzie zdziwli....
Avatar
Gość / 22 września 2017 r. o 08:10
0
Nieźle zwłaszcza w nieruchomościach w garażach przeciętnie
Avatar
The Janira / 22 września 2017 r. o 07:54
0
undefined napisał:
I niech ktoś powie, że w KULTURZE żle się żyje ? Zarobki po 100 tysięcy rocznie to źle ????
 To jest kilkanaście osób. Rzesza szeregowych pracowników zapier.... na te ich pensje i dostaje 1600-1800 na rękę (kwoty z WBP). Tak, szanowny panie, w kulturze zarobki przyprawiają o rozpacz.
Avatar
Gość / 22 września 2017 r. o 06:51
0
I niech ktoś powie, że w KULTURZE żle się żyje ? Zarobki po 100 tysięcy rocznie to źle ????
Avatar
Gość / 22 września 2017 r. o 11:59
+1
Kurcze, nawet Sławek bierze prawie 8 koła miesięcznie... Kto by pomyślał! Czuję się jak ostatni jeleń.
Avatar
bo na pewno nie będzie ustawki / 22 września 2017 r. o 11:56
0
undefined napisał:
Jak ktoś zazdrości - też może startować w konkursach...te osoby też ciężko pracują, zarządzanie takim instytucjami nie pewnie proste.
  Spoko, kiedy najbliższy?
Avatar
Gość / 22 września 2017 r. o 11:55
0
Jestem w ciężkim szoku. Nic tylko iść w kulturę!
Avatar
od kultury / 22 września 2017 r. o 11:00
+1
Gratukuję panom i paniom dyrektorom samopoczucia... pochylcie się teraz nad pensjami swoich pracowników bo Im/Nam wcale tak wesoło nie jest!!!
Avatar
Gość / 22 września 2017 r. o 10:11
0
Platforma rządzi sami polityczni Franaszek prawa ręka Muchy rekordzista .Ile jeszce do wyborów samorządowych bo nie mogę na to patrzeć
Avatar
Gość / 22 września 2017 r. o 09:31
0
Przy tych informacjach powinna być jeszcze jedna: przynależność partyjna. To by się ludzie zdziwli....
Avatar
Gość / 22 września 2017 r. o 08:10
0
Nieźle zwłaszcza w nieruchomościach w garażach przeciętnie
Avatar
The Janira / 22 września 2017 r. o 07:54
0
undefined napisał:
I niech ktoś powie, że w KULTURZE żle się żyje ? Zarobki po 100 tysięcy rocznie to źle ????
 To jest kilkanaście osób. Rzesza szeregowych pracowników zapier.... na te ich pensje i dostaje 1600-1800 na rękę (kwoty z WBP). Tak, szanowny panie, w kulturze zarobki przyprawiają o rozpacz.
Avatar
Gość / 22 września 2017 r. o 06:51
0
I niech ktoś powie, że w KULTURZE żle się żyje ? Zarobki po 100 tysięcy rocznie to źle ????
Avatar
isdkk / 21 września 2017 r. o 23:38
0
undefined napisał:
Jak ktoś zazdrości - też może startować w konkursach...te osoby też ciężko pracują, zarządzanie takim instytucjami nie pewnie proste.
 hahahhahha ciężka praca to w kopalni a nie 3 godziny dziennie :))))))))))))))
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 9 grudnia 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 9 grudnia 2021 r.

Makieta starego Lublina przesunięta, bo przeszkadzała taksówkarzom jeździć po chodniku

Makieta starego Lublina przesunięta, bo przeszkadzała taksówkarzom jeździć po chodniku

Na polecenie Ratusza przesunięto makietę starego Lublina zamontowaną niedawno na ul. Królewskiej. Urzędnicy wyjaśniają, że przeszkadzała taksówkarzom w jeździe po chodniku.

Lublin. Miejsce na uboczu, bez kamer. Od dziś można tu zostawić dziecko i dać mu życie
galeria

Lublin. Miejsce na uboczu, bez kamer. Od dziś można tu zostawić dziecko i dać mu życie

– Ktoś w momencie beznadziejności swojego życia będzie mógł powiedzieć: wiem, co mam robić, bo w hospicjum jest okno życia – mówi o. Filip Buczyński. Od środy w Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie można zostawić nowo narodzone dziecko.

Jak nowoczesna wieś wykańcza dzikie ptaki

Jak nowoczesna wieś wykańcza dzikie ptaki

Za spadek liczby ptaków we wsiach i na polach odpowiada w dużej mierze modernizacja gospodarstw.

Świąteczny jarmark wraca do Kazimierza Dolnego
10 grudnia 2021, 10:00

Świąteczny jarmark wraca do Kazimierza Dolnego

W najbliższy weekend kazimierski rynek zaświeci tysiącami lampek jarmarkowych straganów. Na gości będą czekały świąteczne, ręczne robione ozdoby, wianki, stroiki, a także regionalne wypieki i przekąski. Zakupy będzie umilała muzyka na żywo w wykonaniu dzieci i młodzieży.

Lubelskie. Wyciągi narciarskie szykują się do otwarcia

Lubelskie. Wyciągi narciarskie szykują się do otwarcia

Tegoroczny sezon narciarski rozpocznie się wcześniej, niż w ostatnich latach. Na puławskich stokach pracują już śnieżne armatki i ratraki. Start: w ciągu najbliższych dni

Wycięli stare drzewa, a obrońcom mówili, że projektu nie można zmieniać. A jednak można

Wycięli stare drzewa, a obrońcom mówili, że projektu nie można zmieniać. A jednak można

Kilka miesięcy temu, pomimo protestów mieszkańców, na Rynku w Radzyniu Podlaskim wycięto kilkanaście drzew. Wszystko w ramach rewitalizacji tego miejsca. Urzędnicy tłumaczyli wówczas, że nie mogą już zmienić projektu. Okazuje się, że mogą to zrobić… teraz

Dwóch chętnych na stanowisko szefa DDK "Węglin"

Dwóch chętnych na stanowisko szefa DDK "Węglin"

Co najmniej dwie osoby przystąpiły do konkursu na stanowisko dyrektora Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin”. W poniedziałek minął termin zgłaszania kandydatur w konkursie ogłoszonym przez Urząd Miasta

Psiaki będą miały gdzie pobiegać. W Lublinie powstał nowy wybieg

Psiaki będą miały gdzie pobiegać. W Lublinie powstał nowy wybieg

Nowy wybieg dla psów powstał na skraju os. Piastowskiego. Jego budowę zlecił Urząd Miasta za pieniądze przeznaczone przez Radę Dzielnicy Rury, która wyłożyła na ten cel 25 tys. zł

Uczelnia zaczyna kształcić położne. Szpital już chce przyjąć do pracy cały rocznik

Uczelnia zaczyna kształcić położne. Szpital już chce przyjąć do pracy cały rocznik

Bialska uczelnia ruszyła z naborem na położnictwo. To nowy kierunek studiów stacjonarnych przygotowany we współpracy ze szpitalem. – Za trzy lata jesteśmy gotowi przyjąć cały rocznik – deklaruje dyrektor Adam Chodziński.

Azoty Puławy szykują się do kluczowego spotkania w tej rundzie

Azoty Puławy szykują się do kluczowego spotkania w tej rundzie

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Azoty Puławy zyskały na wygranej Gwardii Opole z Górnikiem Zabrze. Już w sobotę puławianie staną przed szansą powiększenia przewagi nad najgroźniejszym konkurentem do brązowego medalu

Budżet Lublina 2022. Jest kluczowa opinia

Budżet Lublina 2022. Jest kluczowa opinia

Prezydent miasta może odetchnąć. Regionalna Izba Obrachunkowa uznała, że planowany przez niego wzrost zadłużenia Lublina jest wciąż dozwolony. Orzekła też, że jego projekt budżetu miasta na rok 2022 jest zgodny z prawem.

Biała Podlaska: Radni dostaną służbowe konta e-mail

Biała Podlaska: Radni dostaną służbowe konta e-mail

Radni miejscy w kontakcie z mieszkańcami posługują się prywatnymi adresami mailowymi. To się jednak zmieni, bo rada uznała właśnie, że petycja mieszkańca w tej sprawie zasługuje na uwzględnienie. Pan Andrzej proponował, by te adresy ujednolicić.

Miał stanąć nowy blok w Lublinie, ale został przyblokowany

Miał stanąć nowy blok w Lublinie, ale został przyblokowany

Władze Lublina starają się uniemożliwić budowę bloku mieszkalnego u zbiegu ul. Zemborzyckiej i Wolińskiego. Lubelski deweloper stara się o decyzję, która pozwoli mu na taką inwestycję, ale Ratusz posłał jego wniosek do urzędowej zamrażarki.

Kiermasz świąteczny w "Ładno Pracowni"
11 grudnia 2021, 10:00

Kiermasz świąteczny w "Ładno Pracowni"

Fundacja Piękno Panie zaprasza na kiermasz świąteczny, który będzie odbywał się przez dwa najbliższe weekendy w "Ładno Pracowni" przy ul. Lubartowskiej 30a.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!