Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 czerwca 2019 r.
21:32

Lublin: Gdzie trwa rekrutacja na studia? Jaki kierunek wybrać?

5 18 A A

Tegoroczni maturzyści czekają jeszcze na wyniki majowych egzaminów, ale mogą już rejestrować się na studia. Na lubelskich uczelniach największego ruchu w systemach rekrutacyjnych spodziewają się pod koniec czerwca

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nabory prowadzą już wszystkie szkoły wyższe z Lublina. Jak słyszymy w biurach rekrutacji, ruch w systemie jest zauważalny, ale największy „boom” jeszcze przed nami. Nie wszystkie uczelnie chętnie opowiadają o kierunkach, które cieszą się największą odpowiedzialnością.

Przyjmą więcej przyszłych lekarzy

Półtora miesiąca trwa rekrutacja na Uniwersytecie Medycznym. Potrwa do 10 lipca, a dwa dni później zostaną wywieszone pierwsze listy przyjętych.

- Zainteresowanie jest porównywalne z rokiem ubiegłym. Część osób, które maturę zdawały w latach ubiegłych, już potwierdziła rejestrację i dokonała opłat. Tegoroczni maturzyści czekają na wyniki. Większego ruchu spodziewamy się pod koniec miesiąca – mówi Krystyna Walkowska, kierownik Działu Jakości i Kształcenia.

Najpopularniejsze kierunki? Tu nie ma zaskoczenia, najwięcej chętnych do tej pory zgłosiło się na medycynę i stomatologię. Na pierwszy z tych kierunków uczelnia przyjmie w tym roku 310 osób, o dziesięć więcej niż przed rokiem.

- Takie były zalecenia Ministerstwa Zdrowia, by w miarę możliwości zwiększać limity przyjęć na kierunkach lekarskich w związku z zapotrzebowaniem na przyszłych lekarzy. Wnioskowaliśmy o dziesięć dodatkowych miejsc, bo w naszym przypadku to optymalna liczba, jeśli chcemy utrzymać dotychczasową jakość kształcenia – wyjaśnia Walkowska.

Cztery nowości na UMCS…

Także do 10 lipca czas mają chętni do studiowania na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. - Nieco wcześniej, do 25 czerwca można się rejestrować na kierunki studiów, na których wymagany jest egzamin wstępny przed komisją rekrutacyjną – przypomina Katarzyna Skałecka z biura prasowego UMCS. Chodzi o ofertę kształcenia na Wydziale Artystycznym, logopedię z audiologią na Wydziale Humanistycznym oraz pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną na Wydziale Pedagogiki i Psychologii.

6 lipca komisje rekrutacyjne zakończą postępowanie kwalifikacyjne na kierunkach, na których nie przeprowadza się egzaminów wstępnych. - Wtedy też ogłosimy listy rankingowe i listy osób zakwalifikowanych na studia. Odbędzie się to poprzez pisemne ogłoszenie w obiektach odpowiednich wydziałów oraz umieszczenie wyników postępowania na osobistych kontach kandydatów w systemie IRK – dodaje Skałecka. - W dniach 18-20 lipca będziemy przyjmować dokumenty w miejscach wyznaczonych przez dziekanów wydziałów i podanych do wiadomości kandydatów w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów. W przypadku niewypełnienia limitu miejsc, komisja rekrutacyjna ogłosi następne listy osób zakwalifikowanych na zwolnione miejsca.

UMCS oferuje kształcenie na 11 Wydziałach w Lublinie i Wydziale Zamiejscowym w Puławach. Kandydaci na studia mogą wybierać spośród niemal 80 kierunków i ok. 250 specjalności. W tegorocznej ofercie znalazły się cztery nowości : wychowanie fizyczne (na Wydziale Zamiejscowym w Puławach), polsko-niemieckie studia kulturowe i translatorskie, anglojęzyczny kierunek international relations oraz kierunek prawno-administracyjny.

… i siedem u przyrodników

W ostatnich latach rękę do nowych kierunków miał Uniwersytet Przyrodniczy. W tym roku oferuje ich aż siedem. Należą do nich: mleczarstwo, biobezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe, zielarstwo i fitoprodukty, analityka weterynaryjna, pielęgnacja zwierząt i animaloterapia, sztuka ogrodowa i aranżacje roślinne oraz zarządzanie zasobami Ziemi, kierunek interdyscyplinarny - unikalny kierunek studiów w Lublinie i w Polsce. Ponadto w ofercie jest także kierunek Global Manager in Agrobusiness - bezpłatne studia anglojęzyczne dla kandydatów z Polski

W sumie w ofercie rekrutacyjnej na rok 2019/20 znajduje się 39 kierunków studiów, wśród nich kierunki unikatowe w skali kraju: behawiorystka zwierząt, bezpieczeństwo i certyfikacja żywności, hipologia i jeździectwo, gastronomia i sztuka kulinarna czy biokosmetologia.

Rekrutacja potrwa do 10 lipca. 12 lipca kandydaci na kierunek hipologia i jeździectwo odbędą sprawdzian z kontaktu z koniem. 15 lipca w systemie kandydaci otrzymają informację o wynikach postępowania kwalifikacyjnego. Proces rekrutacji kończy się, kiedy zakwalifikowani kandydaci w dniach od 16 do 18 lipca złożą wymagane dokumenty.

– W tym roku została zwiększona liczba miejsc dla kandydatów, uczelnia przygotowała 2150 miejsc tj. ok. 360 miejsc więcej w stosunku do roku ubiegłego. Zwiększenie liczby wynika z dobrych wyników rekrutacyjnych, dużego zainteresowania kierunkami unikatowymi oraz z uwagi na wprowadzenie siedmiu nowych kierunków unikatowych w skali kraju – mówi Iwona Pachcińska, rzecznik prasowy Uniwersytetu Przyrodniczego.

Co u inżynierów?

Na Politechnice Lubelskiej rejestracja na studia stacjonarne zakończy się 8 lipca. Wyjątkiem jest kierunek architektura, tutaj nabór potrwa do 21 czerwca, ponieważ 2 i 3 lipca odbędą się egzaminy z rysunku.

Uczelnia oferuje 20 kierunków kształcenia na studiach stacjonarnych I stopnia. W sumie przygotowała 4360 miejsc na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych. 1830 miejsc czeka na kandydatów na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia oraz 660 – na studiach niestacjonarnych.

- Obecnie najwięcej kandydatów aplikowało na architekturę, informatykę, finanse i rachunkowość oraz inżynierię logistyki – informuje Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik prasowy Politechniki Lubelskiej.

Na KUL hity te same

Do 8 lipca czas na rejestrację mają także kandydaci zainteresowani studiowaniem w murach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Tegoroczną nowością jest anglojęzyczny kierunek applied anthropology (antropologia stosowana). - To studia interdyscyplinarne, łączące wiedzę o człowieku w wymiarze społeczno-kulturowym, historycznym, biologicznym oraz filozoficznym. Wszyscy studenci tego kierunku odbędą staże zagraniczne bądź praktyki w organizacjach podejmujących działalność międzynarodową, np. pozarządowych organizacjach humanitarnych, agencjach pomocowych czy instytucjach podejmujących działania na rzecz imigrantów i uchodźców – opisuje Lidia Jaskuła, rzecznik prasowy KUL. I dodaje: - Ponadto, zgodnie ze zmianami prawnymi wprowadzonymi nową ustawą o szkolnictwie wyższym, kierunek pedagogika specjalna, który dotychczas prowadzony był w systemie studiów licencjackich, staje się kierunkiem o kształceniu pięcioletnim.

Do tej pory największym zainteresowaniem maturzystów cieszą się te kierunki, które od lat wybierane są najchętniej: psychologia, prawo, filologia angielska, pedagogika, bezpieczeństwo narodowe, informatyka, ekonomia, administracja, zarządzanie, czy sinologia.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 czerwca 2019 r. o 22:47
+8
Tylko UMCS! Najwyższy w Polsce (!) współczynnik umiędzynarodowienia uczelni, oczywiście dzięki braciom z Ukrainy. Spadająca z roku na rok liczba studentów i miejsce w rankingach to przy tym drobny szczegół.
Avatar
MGR / 14 czerwca 2019 r. o 17:43
+6
NIE IDŹCIE NA STUDIA !!! Rynek jest zasrany g....absolwentami. Nauczcie się fachu w zawodówie (elektryk, kucharz itp), uczcie się niemieckiego albo innego duńskiego, poróbcie w cebulandzie ze 3 lata aby mieć doświadczenie i czeka was eldorado w Europie zachodniej. Jestem magistrem i drugi raz bym się nie dał nabrać.
Avatar
absolwent / 13 czerwca 2019 r. o 22:28
+6
podobno strasznie cienko z rekrutacją na wsei, co o tym sądzicie?
Avatar
Gość / 13 czerwca 2019 r. o 21:44
+6
Wybierajcie politologię. Po dodatkowym przeszkoleniu na obsługę wózków widłowych można pracować w fabrykach, supermarketach itp itd.
Avatar
Kol / 14 czerwca 2019 r. o 05:33
+4
Trzeba być głupim aby pójść na prawo..
Avatar
Patrycja / 8 lipca 2019 r. o 12:21
+1
ja postawiłam na Ekonomię oraz Sport i Zdrowie na WSEHu w Bielsku - oba kierunki mają mieć teraz swój debiut więc trochę zaryzykowałam bo mogą się nie otworzyć ale tak czy siak mam nadzieję, że jednak się otworzą :D
Avatar
. / 16 czerwca 2019 r. o 11:08
+1
Polibuda ma indeksy papierowe jeszcze
Avatar
Polibuda / 16 czerwca 2019 r. o 11:07
+1
Zdjęcie do artykułu jest mocno archaiczne - każdy to wie, że indeksów na studia już nie ma od chyba 2 lat jak nie lepiej, a szkoda bo był to element uczelnianej tradycji, bardzo sympatyczny i nikt nie narzekał z tego tytułu nawet sobie ludzie to cenili, to powstały elektroniczne indeksy - owszem może przejrzystość sytuacji jest większa ale co z tego, nie dość, że trzeba pamiętać login i hasło to jeszcze jak przychodzi do zapisów na zajęcia to na stepuje paraliż serwerów i fajniejsze przedmioty wybieralne od razu są zaklepane i zostają ochłapy, które trzeba wziąć tylko po to by wyrobić limit punktów ECTS. Elektroniczne indeksy to wymysł nie polski a durnowatej unii w ramach jednolitego rynku cyfrowego czy tam spójności cyfrowej - kasiora poszła, urzędnik zatwierdził i zmiany zostały wprowadzone, szkoda tylko, że nie pytano studentów o zdanie czy zgodę w tej sprawie, przecież to nie są dzieci a pełnoletni dorośli ludzie ale potraktowano ich jak ciemny tłum, który łyknie każdy "trend". Co do samego studiowania ja powiem w ten sposób - studiować jest fajnie dla samego faktu przebywania pośród fajnych, sympatycznych ludzi, jest czasami wesoło, czasem stresująco ale jakoś jest, jednak z innej perspektywy patrząc - wiele ludzi ma podejście 3z, zakuć, zdać, zapomnieć - można i tak ale ta strategia jest dobra tylko do momentu kiedy się kończy studia i jest na ostatnim roku - wtedy to już inna bajka - może i nie masz prawie w ogóle zajęć na głowie ale jest pisanie pracy licencjackiej/magisterskiej - a jak to wygląda od kuchni nie trudno się domyślać - wcześniej człowiek nie robi nic pod kątem tej pracy, nie ma pomysłu i koncepcji a później na gwałt i pod presją koniec końców coś wymyśli i napisze na zasadzie "jakoś to będzie", jest jeszcze dobrze funkcjonujący czarny rynek i prawda jest taka, że dużo ludzi płaci za to by ktoś im napisał pracę lub znacząco ułatwił to zadanie byle tylko mieć uzyskany tytuł licencjata/magistra - bo prawda jest taka, że pracodawca nie będzie czytał tych wypocin, chce wiedzieć czy waćpan/waćpanna coś ukończył/ukończyła, a poza tym i tak ważniejsze są umiejętności, doświadczenie a nie jakaś czcza pisanina, jak masz to "coś" w oczach pracodawcy, jak masz jakąś unikalną osobowość i zdolności - to wystarczy, że sam się jeszcze gdzieś podszkolisz i cię przyjmą, grunt to to, czy się odnajdujesz w materii w której chcesz ''rzeźbić'', gorzej jeśli po studiach ktoś jest kompletnym żółtodziobem i nie potrafi nawet się wysłowić, zapytać, jakieś warunki uzgodnić. Ja póki co studiuję ale nie będę tutaj zdradzał co studiuję ale nie czuję się niewykształcony, bo sam się kształcę niezależnie od moich studiów i chadzam własnymi ścieżkami, bo studia nie nauczą nikogo samodzielnego myślenia i kreatywności, większość z nas traktuje to jako przykry obowiązek, który trzeba odbębnić i iść dalej przez życie( ludzie po studiach zazwyczaj robią zupełnie inne rzeczy niż te o których uczyli się studiując na swoich kierunkach). To nie jest wina ludzi, że nie mogą znaleźć pracy, a wina pracodawców, że stawiają wymagania jak z księżyca wzięte - i stąd też mnóstwo młodych ludzi jest przez dłuższe chwile bezrobotna albo zmienia kierunki studiów nie wiedząc co tak naprawdę chcą robić w życiu, bo nikt się ich o to nie pyta, nie interesuje, jak sam sobie nic nie załatwisz próżno spodziewaj się pomocy - tak to w życiu jest, ale to wcale nie znaczy, że trzeba być niemiłym i obrażonym na cały świat, trzeba sobie pomagać, rozmawiać ze sobą, rozwijać pasje i na pewno coś zakiełkuje. Życie jest jak Kinder niespodzianka nie wiesz na co trafisz :)
 A tu Cię zaskoczę
 A tu Cię zaskoczę rozwiń
Avatar
Zenek / 15 czerwca 2019 r. o 00:36
+1
A kij z takimi artykułami jaki kierunek studiów wybrać.. A żaden tylko dobry fach w ręku i kilka razy więcej zrobicie niż nie jeden magister skazany i wielbiony w PiS za 500 +
Avatar
Gość / 14 czerwca 2019 r. o 19:25
+1
Zdjęcie do artykułu jest mocno archaiczne - każdy to wie, że indeksów na studia już nie ma od chyba 2 lat jak nie lepiej, a szkoda bo był to element uczelnianej tradycji, bardzo sympatyczny i nikt nie narzekał z tego tytułu nawet sobie ludzie to cenili, to powstały elektroniczne indeksy - owszem może przejrzystość sytuacji jest większa ale co z tego, nie dość, że trzeba pamiętać login i hasło to jeszcze jak przychodzi do zapisów na zajęcia to na stepuje paraliż serwerów i fajniejsze przedmioty wybieralne od razu są zaklepane i zostają ochłapy, które trzeba wziąć tylko po to by wyrobić limit punktów ECTS. Elektroniczne indeksy to wymysł nie polski a durnowatej unii w ramach jednolitego rynku cyfrowego czy tam spójności cyfrowej - kasiora poszła, urzędnik zatwierdził i zmiany zostały wprowadzone, szkoda tylko, że nie pytano studentów o zdanie czy zgodę w tej sprawie, przecież to nie są dzieci a pełnoletni dorośli ludzie ale potraktowano ich jak ciemny tłum, który łyknie każdy "trend". Co do samego studiowania ja powiem w ten sposób - studiować jest fajnie dla samego faktu przebywania pośród fajnych, sympatycznych ludzi, jest czasami wesoło, czasem stresująco ale jakoś jest, jednak z innej perspektywy patrząc - wiele ludzi ma podejście 3z, zakuć, zdać, zapomnieć - można i tak ale ta strategia jest dobra tylko do momentu kiedy się kończy studia i jest na ostatnim roku - wtedy to już inna bajka - może i nie masz prawie w ogóle zajęć na głowie ale jest pisanie pracy licencjackiej/magisterskiej - a jak to wygląda od kuchni nie trudno się domyślać - wcześniej człowiek nie robi nic pod kątem tej pracy, nie ma pomysłu i koncepcji a później na gwałt i pod presją koniec końców coś wymyśli i napisze na zasadzie "jakoś to będzie", jest jeszcze dobrze funkcjonujący czarny rynek i prawda jest taka, że dużo ludzi płaci za to by ktoś im napisał pracę lub znacząco ułatwił to zadanie byle tylko mieć uzyskany tytuł licencjata/magistra - bo prawda jest taka, że pracodawca nie będzie czytał tych wypocin, chce wiedzieć czy waćpan/waćpanna coś ukończył/ukończyła, a poza tym i tak ważniejsze są umiejętności, doświadczenie a nie jakaś czcza pisanina, jak masz to "coś" w oczach pracodawcy, jak masz jakąś unikalną osobowość i zdolności - to wystarczy, że sam się jeszcze gdzieś podszkolisz i cię przyjmą, grunt to to, czy się odnajdujesz w materii w której chcesz ''rzeźbić'', gorzej jeśli po studiach ktoś jest kompletnym żółtodziobem i nie potrafi nawet się wysłowić, zapytać, jakieś warunki uzgodnić. Ja póki co studiuję ale nie będę tutaj zdradzał co studiuję ale nie czuję się niewykształcony, bo sam się kształcę niezależnie od moich studiów i chadzam własnymi ścieżkami, bo studia nie nauczą nikogo samodzielnego myślenia i kreatywności, większość z nas traktuje to jako przykry obowiązek, który trzeba odbębnić i iść dalej przez życie( ludzie po studiach zazwyczaj robią zupełnie inne rzeczy niż te o których uczyli się studiując na swoich kierunkach). To nie jest wina ludzi, że nie mogą znaleźć pracy, a wina pracodawców, że stawiają wymagania jak z księżyca wzięte - i stąd też mnóstwo młodych ludzi jest przez dłuższe chwile bezrobotna albo zmienia kierunki studiów nie wiedząc co tak naprawdę chcą robić w życiu, bo nikt się ich o to nie pyta, nie interesuje, jak sam sobie nic nie załatwisz próżno spodziewaj się pomocy - tak to w życiu jest, ale to wcale nie znaczy, że trzeba być niemiłym i obrażonym na cały świat, trzeba sobie pomagać, rozmawiać ze sobą, rozwijać pasje i na pewno coś zakiełkuje. Życie jest jak Kinder niespodzianka nie wiesz na co trafisz :)
Zdjęcie do artykułu jest mocno archaiczne - każdy to wie, że indeksów na studia już nie ma od chyba 2 lat jak nie lepiej, a szkoda bo był to element uczelnianej tradycji, bardzo sympatyczny i nikt nie narzekał z tego tytułu nawet sobie ludzie to cenili, to powstały elektroniczne indeksy - owszem może przejrzystość sytuacji jest większa ale co z tego, nie dość, że trzeba pamiętać login i hasło to jeszcze jak przychodzi do zapisów na zajęcia to na stepuje paraliż serwerów i fajniejsze przedmioty wybieralne od razu są zaklepane i zostają ochłap... rozwiń
Avatar
Patrycja / 8 lipca 2019 r. o 12:21
+1
ja postawiłam na Ekonomię oraz Sport i Zdrowie na WSEHu w Bielsku - oba kierunki mają mieć teraz swój debiut więc trochę zaryzykowałam bo mogą się nie otworzyć ale tak czy siak mam nadzieję, że jednak się otworzą :D
Avatar
onlineekspertwsb / 24 czerwca 2019 r. o 19:56
0
Witam! Rekrutacja na studia I stopnia jest już możliwa w oddziałach Wyższej Szkoły Bankowej. Studia można podjąć w: Bydgoszczy, Chorzowie/Katowicach, Gdańsku, Gdyni, Opolu, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie oraz we Wrocławiu Wszelkie informacje na temat dostępnych kierunków oraz specjalności, a także warunki rekrutacji można znaleźć na naszej stronie internetowej: wsb.pl/studia-i-szkolenia/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci Aplikując na studia do 16 lipca można zaoszczędzić 600 zł dzięki zniżce w czesnym na pierwszym roku oraz 85 zł dzięki braku opłaty wpisowego. Zapraszam! Pozdrawiam, Renata Mazur Online Ekspert WSB Studia I stopnia
Witam! Rekrutacja na studia I stopnia jest już możliwa w oddziałach Wyższej Szkoły Bankowej. Studia można podjąć w: Bydgoszczy, Chorzowie/Katowicach, Gdańsku, Gdyni, Opolu, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie oraz we Wrocławiu Wszelkie informacje na temat dostępnych kierunków oraz specjalności, a także warunki rekrutacji można znaleźć na naszej stronie internetowej: wsb.pl/studia-i-szkolenia/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci Aplikując na studia do 16 lipca można zaoszczędzić 600 zł dzięki zniżce w czesnym na pierwszym roku oraz 85 zł dzię... rozwiń
Avatar
. / 16 czerwca 2019 r. o 11:08
+1
Polibuda ma indeksy papierowe jeszcze
Avatar
Polibuda / 16 czerwca 2019 r. o 11:07
+1
Zdjęcie do artykułu jest mocno archaiczne - każdy to wie, że indeksów na studia już nie ma od chyba 2 lat jak nie lepiej, a szkoda bo był to element uczelnianej tradycji, bardzo sympatyczny i nikt nie narzekał z tego tytułu nawet sobie ludzie to cenili, to powstały elektroniczne indeksy - owszem może przejrzystość sytuacji jest większa ale co z tego, nie dość, że trzeba pamiętać login i hasło to jeszcze jak przychodzi do zapisów na zajęcia to na stepuje paraliż serwerów i fajniejsze przedmioty wybieralne od razu są zaklepane i zostają ochłapy, które trzeba wziąć tylko po to by wyrobić limit punktów ECTS. Elektroniczne indeksy to wymysł nie polski a durnowatej unii w ramach jednolitego rynku cyfrowego czy tam spójności cyfrowej - kasiora poszła, urzędnik zatwierdził i zmiany zostały wprowadzone, szkoda tylko, że nie pytano studentów o zdanie czy zgodę w tej sprawie, przecież to nie są dzieci a pełnoletni dorośli ludzie ale potraktowano ich jak ciemny tłum, który łyknie każdy "trend". Co do samego studiowania ja powiem w ten sposób - studiować jest fajnie dla samego faktu przebywania pośród fajnych, sympatycznych ludzi, jest czasami wesoło, czasem stresująco ale jakoś jest, jednak z innej perspektywy patrząc - wiele ludzi ma podejście 3z, zakuć, zdać, zapomnieć - można i tak ale ta strategia jest dobra tylko do momentu kiedy się kończy studia i jest na ostatnim roku - wtedy to już inna bajka - może i nie masz prawie w ogóle zajęć na głowie ale jest pisanie pracy licencjackiej/magisterskiej - a jak to wygląda od kuchni nie trudno się domyślać - wcześniej człowiek nie robi nic pod kątem tej pracy, nie ma pomysłu i koncepcji a później na gwałt i pod presją koniec końców coś wymyśli i napisze na zasadzie "jakoś to będzie", jest jeszcze dobrze funkcjonujący czarny rynek i prawda jest taka, że dużo ludzi płaci za to by ktoś im napisał pracę lub znacząco ułatwił to zadanie byle tylko mieć uzyskany tytuł licencjata/magistra - bo prawda jest taka, że pracodawca nie będzie czytał tych wypocin, chce wiedzieć czy waćpan/waćpanna coś ukończył/ukończyła, a poza tym i tak ważniejsze są umiejętności, doświadczenie a nie jakaś czcza pisanina, jak masz to "coś" w oczach pracodawcy, jak masz jakąś unikalną osobowość i zdolności - to wystarczy, że sam się jeszcze gdzieś podszkolisz i cię przyjmą, grunt to to, czy się odnajdujesz w materii w której chcesz ''rzeźbić'', gorzej jeśli po studiach ktoś jest kompletnym żółtodziobem i nie potrafi nawet się wysłowić, zapytać, jakieś warunki uzgodnić. Ja póki co studiuję ale nie będę tutaj zdradzał co studiuję ale nie czuję się niewykształcony, bo sam się kształcę niezależnie od moich studiów i chadzam własnymi ścieżkami, bo studia nie nauczą nikogo samodzielnego myślenia i kreatywności, większość z nas traktuje to jako przykry obowiązek, który trzeba odbębnić i iść dalej przez życie( ludzie po studiach zazwyczaj robią zupełnie inne rzeczy niż te o których uczyli się studiując na swoich kierunkach). To nie jest wina ludzi, że nie mogą znaleźć pracy, a wina pracodawców, że stawiają wymagania jak z księżyca wzięte - i stąd też mnóstwo młodych ludzi jest przez dłuższe chwile bezrobotna albo zmienia kierunki studiów nie wiedząc co tak naprawdę chcą robić w życiu, bo nikt się ich o to nie pyta, nie interesuje, jak sam sobie nic nie załatwisz próżno spodziewaj się pomocy - tak to w życiu jest, ale to wcale nie znaczy, że trzeba być niemiłym i obrażonym na cały świat, trzeba sobie pomagać, rozmawiać ze sobą, rozwijać pasje i na pewno coś zakiełkuje. Życie jest jak Kinder niespodzianka nie wiesz na co trafisz :)
 A tu Cię zaskoczę
 A tu Cię zaskoczę rozwiń
Avatar
Zenek / 15 czerwca 2019 r. o 00:36
+1
A kij z takimi artykułami jaki kierunek studiów wybrać.. A żaden tylko dobry fach w ręku i kilka razy więcej zrobicie niż nie jeden magister skazany i wielbiony w PiS za 500 +
Avatar
Gość / 14 czerwca 2019 r. o 19:25
+1
Zdjęcie do artykułu jest mocno archaiczne - każdy to wie, że indeksów na studia już nie ma od chyba 2 lat jak nie lepiej, a szkoda bo był to element uczelnianej tradycji, bardzo sympatyczny i nikt nie narzekał z tego tytułu nawet sobie ludzie to cenili, to powstały elektroniczne indeksy - owszem może przejrzystość sytuacji jest większa ale co z tego, nie dość, że trzeba pamiętać login i hasło to jeszcze jak przychodzi do zapisów na zajęcia to na stepuje paraliż serwerów i fajniejsze przedmioty wybieralne od razu są zaklepane i zostają ochłapy, które trzeba wziąć tylko po to by wyrobić limit punktów ECTS. Elektroniczne indeksy to wymysł nie polski a durnowatej unii w ramach jednolitego rynku cyfrowego czy tam spójności cyfrowej - kasiora poszła, urzędnik zatwierdził i zmiany zostały wprowadzone, szkoda tylko, że nie pytano studentów o zdanie czy zgodę w tej sprawie, przecież to nie są dzieci a pełnoletni dorośli ludzie ale potraktowano ich jak ciemny tłum, który łyknie każdy "trend". Co do samego studiowania ja powiem w ten sposób - studiować jest fajnie dla samego faktu przebywania pośród fajnych, sympatycznych ludzi, jest czasami wesoło, czasem stresująco ale jakoś jest, jednak z innej perspektywy patrząc - wiele ludzi ma podejście 3z, zakuć, zdać, zapomnieć - można i tak ale ta strategia jest dobra tylko do momentu kiedy się kończy studia i jest na ostatnim roku - wtedy to już inna bajka - może i nie masz prawie w ogóle zajęć na głowie ale jest pisanie pracy licencjackiej/magisterskiej - a jak to wygląda od kuchni nie trudno się domyślać - wcześniej człowiek nie robi nic pod kątem tej pracy, nie ma pomysłu i koncepcji a później na gwałt i pod presją koniec końców coś wymyśli i napisze na zasadzie "jakoś to będzie", jest jeszcze dobrze funkcjonujący czarny rynek i prawda jest taka, że dużo ludzi płaci za to by ktoś im napisał pracę lub znacząco ułatwił to zadanie byle tylko mieć uzyskany tytuł licencjata/magistra - bo prawda jest taka, że pracodawca nie będzie czytał tych wypocin, chce wiedzieć czy waćpan/waćpanna coś ukończył/ukończyła, a poza tym i tak ważniejsze są umiejętności, doświadczenie a nie jakaś czcza pisanina, jak masz to "coś" w oczach pracodawcy, jak masz jakąś unikalną osobowość i zdolności - to wystarczy, że sam się jeszcze gdzieś podszkolisz i cię przyjmą, grunt to to, czy się odnajdujesz w materii w której chcesz ''rzeźbić'', gorzej jeśli po studiach ktoś jest kompletnym żółtodziobem i nie potrafi nawet się wysłowić, zapytać, jakieś warunki uzgodnić. Ja póki co studiuję ale nie będę tutaj zdradzał co studiuję ale nie czuję się niewykształcony, bo sam się kształcę niezależnie od moich studiów i chadzam własnymi ścieżkami, bo studia nie nauczą nikogo samodzielnego myślenia i kreatywności, większość z nas traktuje to jako przykry obowiązek, który trzeba odbębnić i iść dalej przez życie( ludzie po studiach zazwyczaj robią zupełnie inne rzeczy niż te o których uczyli się studiując na swoich kierunkach). To nie jest wina ludzi, że nie mogą znaleźć pracy, a wina pracodawców, że stawiają wymagania jak z księżyca wzięte - i stąd też mnóstwo młodych ludzi jest przez dłuższe chwile bezrobotna albo zmienia kierunki studiów nie wiedząc co tak naprawdę chcą robić w życiu, bo nikt się ich o to nie pyta, nie interesuje, jak sam sobie nic nie załatwisz próżno spodziewaj się pomocy - tak to w życiu jest, ale to wcale nie znaczy, że trzeba być niemiłym i obrażonym na cały świat, trzeba sobie pomagać, rozmawiać ze sobą, rozwijać pasje i na pewno coś zakiełkuje. Życie jest jak Kinder niespodzianka nie wiesz na co trafisz :)
Zdjęcie do artykułu jest mocno archaiczne - każdy to wie, że indeksów na studia już nie ma od chyba 2 lat jak nie lepiej, a szkoda bo był to element uczelnianej tradycji, bardzo sympatyczny i nikt nie narzekał z tego tytułu nawet sobie ludzie to cenili, to powstały elektroniczne indeksy - owszem może przejrzystość sytuacji jest większa ale co z tego, nie dość, że trzeba pamiętać login i hasło to jeszcze jak przychodzi do zapisów na zajęcia to na stepuje paraliż serwerów i fajniejsze przedmioty wybieralne od razu są zaklepane i zostają ochłap... rozwiń
Avatar
MGR / 14 czerwca 2019 r. o 17:43
+6
NIE IDŹCIE NA STUDIA !!! Rynek jest zasrany g....absolwentami. Nauczcie się fachu w zawodówie (elektryk, kucharz itp), uczcie się niemieckiego albo innego duńskiego, poróbcie w cebulandzie ze 3 lata aby mieć doświadczenie i czeka was eldorado w Europie zachodniej. Jestem magistrem i drugi raz bym się nie dał nabrać.
Avatar
przyszła studentka wsei / 14 czerwca 2019 r. o 08:29
-2
podobno strasznie cienko z rekrutacją na wsei, co o tym sądzicie?
 Wręcz przeciwnie. Wczoraj się zapisywalam na studia i czekałam w sporej kolejce. Wybrałam studia dualne na informatyce. Za darmo!!! Mają bardzo dużo miejsc na różnych kierunkach bezpłatnie. Coś mi się zdaje absolwencie że jesteś z konkurencji.
Avatar
przyszła studentka wsei / 14 czerwca 2019 r. o 08:26
-1
Wręcz przeciwnie. Wczoraj się zapisywalam na studia i czekałam w sporej kolejce. Wybrałam studia dualne na informatyce. Za darmo!!! Mają bardzo dużo miejsc na różnych kierunkach bezpłatnie. Coś mi się zdaje absolwencie że jesteś z konkurencji.
Avatar
House / 14 czerwca 2019 r. o 08:12
-2
Wybierajcie politologię. Po dodatkowym przeszkoleniu na obsługę wózków widłowych można pracować w fabrykach, supermarketach itp itd.
 Jesteś aż takim ignorantem czy tylko udajesz? Po Twoim komentarzu wnioskuję, że możesz mieć nawet tytuł profesora prawa ale słomy z butów NIGDY się nie pozbędziesz :D
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Epidemia koronawirusa. Szkoły w reżimie, ale czarny scenariusz się nie sprawdził

Epidemia koronawirusa. Szkoły w reżimie, ale czarny scenariusz się nie sprawdził

Nie spełnił się czarny scenariusz zakładający, że w połowie września - z racji koronawirusa - polska edukacja przejdzie w całości na nauczanie zdalne.

W Lublinie powstała stacja z najtańszym w Polsce paliwem. W sobotę zaplanowano jej otwarcie.

W Lublinie powstała stacja z najtańszym w Polsce paliwem. W sobotę zaplanowano jej otwarcie.

Wiosną kierowcy przyzwyczaili się do dość niskich cen paliw. Kiedy jeszcze na początku roku ceny benzyny oscylowały w granicach 5 zł, to w marcu na skutek sytuacji na rynku ropy naftowej, zaczęły gwałtownie spadać. Na wielu stacjach płaciło się poniżej 4 złotych za litr benzyny, a więc na poziomie sprzed czterech lat. Jednak teraz z tygodnia na tydzień ceny rosną. Patrząc od początku czerwca, średnie detaliczne ceny za litr benzyny bezołowiowej 95 wzrosły o ok. 40 groszy, osiągając obecnie średnio 4,50 zł.

Motor kontra Skra Częstochowa. Ofensywa na dobrym poziomie, trzeba poprawić obronę
film

Motor kontra Skra Częstochowa. Ofensywa na dobrym poziomie, trzeba poprawić obronę

Po kolejne punkty piłkarze Motoru wybiorą się do Częstochowy. Sobotni mecz z tamtejszą Skrą rozpocznie się o godz. 16

Koronawirus w Tomaszowie Lubelskim. Blisko 70 osób z SOSW jest zakażonych

Koronawirus w Tomaszowie Lubelskim. Blisko 70 osób z SOSW jest zakażonych

36 pracowników Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tomaszowie Lubelskimi i 30 wychowanków jest zakażonych koronawirusem. Zajęcia stacjonarne zostały zawieszone.

Zmiany w organizacji ruchu w centrum Lublina

Zmiany w organizacji ruchu w centrum Lublina

Zamknięte dla ruchu będzie od najbliższej soboty skrzyżowanie ul. Lipowej z Okopową. Wjeżdżać będą tu mogły wyłącznie autobusy i trolejbusy

ZA „Puławy" o swojej  elektrociepłowni: „Blok będzie spełniał wszystkie wymagania środowiskowe”

ZA „Puławy" o swojej elektrociepłowni: „Blok będzie spełniał wszystkie wymagania środowiskowe”

Zarząd Zakładów Azotowych zapewnia, że budowa wartej ogromne pieniądze elektrociepłowni idą zgodnie z planem. Ma być na węgiel.

MKS Perła Lublin zmierzy się w sobotę z Piotrcovią

MKS Perła Lublin zmierzy się w sobotę z Piotrcovią

W sobotę o godz. 19 MKS Perła Lublin podejmie w hali Globus Piotrcovię Piotrków Trybunalski.

Carnaval ruszył w miasto i będzie się działo [program]
galeria

Carnaval ruszył w miasto i będzie się działo [program]

Do niedzieli potrwa Carnaval Sztukmistrzów, który z powodu epidemii mocno różni się w tym roku od wcześniejszych edycji. Nie ma ulicznych występów, a spektakle są płatne. W programie są także bezpłatne wydarzenia, na które brak już wejściówek, ale jeśli ktoś nie przyjdzie, będzie można przechwycić jego miejsce.

Lubelscy posłowie PiS nie poparli „Piątki dla zwierząt”, to zostali zawieszeni

Lubelscy posłowie PiS nie poparli „Piątki dla zwierząt”, to zostali zawieszeni

Lubelscy posłowie: Teresa Hałas, Krzysztof Szulowski i Sławomir Zawiślak zostali zawieszeni w prawach członków Prawa i Sprawiedliwości. To efekt piątkowego glosowania nad projektem zmian w ustawie o ochronie zwierząt.

Marszałek województwa lubelskiego też nie chce produkcji futer

Marszałek województwa lubelskiego też nie chce produkcji futer

Jarosław Stawiarski włączył się w internetową akcję #StopFurChallenge. – Zwierzęta w Polsce wymagają pomocy – mówi marszałek województwa.

Derbowa sobota w III lidze. Avia – Chełmianka i Podlasie – Hetman

Derbowa sobota w III lidze. Avia – Chełmianka i Podlasie – Hetman

W sobotę kibiców z województwa lubelskiego czekają jeszcze dwa spotkania derbowe – w Świdniku i Białej Podlaskiej. Ciekawie będzie zwłaszcza w starciu Avii z Chełmianką (sobota, godz. 16).

Koronawirus w dużej lubelskiej szkole. Zamknięte także przedszkole

Koronawirus w dużej lubelskiej szkole. Zamknięte także przedszkole

Kolejne placówki oświatowe informują o przypadkach zakażenia koronawirusem. W trybie hybrydowym działa już 19 z nich, a dwie przeszły całkowicie na pracę zdalną.

Koronawirus. Wojewoda o jesiennej ofensywie [na żywo]

Koronawirus. Wojewoda o jesiennej ofensywie [na żywo]

Wojewoda lubelski przedstawia raport z realizacji jesiennej strategii walki z koronawirusem. Jej założenia tłumaczy właśnie na konferencji prasowej.

Lubelskie. W środku nocy jechała lewą stroną, a tłumaczyła się, że od lat mieszka w Anglii
wideo
film

Lubelskie. W środku nocy jechała lewą stroną, a tłumaczyła się, że od lat mieszka w Anglii

Policjanci z łukowskiej patrolówki zauważyli jadące lewym pasem jezdni auto. Kobieta za kierownicą tłumaczyła, że się pomyliła, bo od lat mieszka w Anglii.

Wisła Puławy gra ze Stalą Kraśnik. Góra trzy tygodnie bez kapitana

Wisła Puławy gra ze Stalą Kraśnik. Góra trzy tygodnie bez kapitana

Jednak skończyło się tylko na strachu. Kapitan Wisły Puławy Mateusz Pielach za dwa-trzy tygodnie będzie mógł już wrócić do normalnych treningów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.