Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 lipca 2015 r.
13:55

COZL zostanie połączony ze szpitalem Jana Bożego. Będą zwolnienia nowej załogi?

0 18 A A

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. Jana z Dukli zostanie połączone ze szpitalem Jana Bożego. Dotychczasowi pracownicy nie muszą się bać o pracę. Nie wiadomo jednak, co się stanie z nową załogą COZL przyjętą od marca tego roku. Chodzi o 330 osób.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

We wtorek zakończył się protest w sprawie Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Decyzja o połączeniu szpitali zapadła na posiedzeniu Zarządu Województwa. – Została zaakceptowana przez dyrektorów obu placówek i związki zawodowe działające w obu szpitalach – mówi Beata Górka, rzeczniczka marszałka województwa lubelskiego.

W środę odbędzie się pierwsze posiedzenie zespołu ds. połączenia szpitali, któremu przewodniczy Arkadiusz Bratkowski, członek Zarządu Województwa odpowiedzialny za służbę zdrowia. W zespole są także m.in. dyrektorzy obu placówek.

Kto zostanie dyrektorem połączonych szpitali? – Za wcześnie o tym mówić. Na razie możemy tylko stwierdzić, że COZL wnosi świadczenia onkologiczne i nowe wyposażenie, a szpital Jana Bożego pozostałe zakresy leczenia – zaznacza Górka.

Marszałek Sławomir Sosnowski obiecał, że nie będzie zwolnień w obu placówkach. W przypadku COZL obietnica dotyczy dotychczasowych pracowników. – Co do nowo zawartych umów – musimy im się przyjrzeć – zaznacza rzeczniczka. Dotyczy to 330 umów. W COZL pracuje 257 lekarzy i 354 pielęgniarki.

– Decyzja o połączeniu ma ułatwić pacjentom dostęp do świadczeń i zapewnić interdyscyplinarność – komentuje Rafał Janiszewski, rzecznik COZL. – Na razie jest za wcześnie, żeby mówić o minusach tej sytuacji. Jest wiele aspektów organizacyjnych i prawnych, które trzeba będzie doprecyzować.

Co na to związkowcy, którzy od tygodnia protestowali w związku z brakiem kontraktu na leczenie w nowych zakresach? – Szkoda, że nie obyło się bez protestu i nie zadbano o takie rozwiązanie wcześniej. Nie żałujemy jednak, że organizowaliśmy „białe miasteczko”, mimo że część z nas musiała brać w tym celu urlopy – mówi Józef Krupa, przewodniczący „Solidarności” w COZL.

Związkowcy ze szpitala Jana Bożego na razie nie chcą komentować tego pomysłu. – Jesteśmy nim trochę zaskoczeni, ale nie nastawiamy się negatywnie. Czekamy na konkretną propozycję. Ustna koncepcja przedstawiona przez marszałka jest na razie za mało precyzyjna – zaznacza Marzena Siek, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w szpitalu Jana Bożego.

– Trudno jest na razie cokolwiek komentować, bo nie wiemy, w jaki sposób odbędzie się połączenie: czy powstanie nowy podmiot, czy jeden szpital przejmie drugi – mówi Marzena Kowalczyk, dyrektor szpitala Jana Bożego. – Kiedy poznam szczegóły tego planu, będę się mogła się do niego odnieść.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 lipca 2015 o 09:15
0
Rozwalili kolejowy rozwalą i resztę... PSL do wideł i gnoju nie do szpitali, PO powtarzać wszystkie klasy, łącznie z przedszkolem.
Avatar
Gość / 15 lipca 2015 o 01:32
0
Z jaką jeszcze jednostką sł. zdrowia połączą szpital Jana Bożego? Jakiś dziwny parasol ktoś rozciąga nad tym wiekowym szpitalem. To najgorsza z decyzji naszych władz. Wszyscy czekali na nowoczesne Centrum Onkologii. Jak można było nie zabezpieczyć środków na nowo powstałą placówkę, która nie wyrosła z piątku na poniedziałek?Szkoda tylko werwy, zaparcia i determinacji pani dyrektor Onkologii. Widać, że kobieta ma "jaja".
Avatar
Gość / 14 lipca 2015 o 23:11
0
Miny i mimika twarzy Pań dyrektor mówią wszytsko o SATYSFAKCJI z ,, porozumienia '' ! Pamiętam radośc przewijającą z wywiadów,że nareszcie będzie gdzie !! leczyc ludzi ciężko chorych na raka, bo leżą na korytarzach a części się nie przyjmuje bo brakuje miejsc !! a teraz raptem nie ma chorych , trzeba łączyc szpitale !!- jakimi głupotami jeszcze będziemy karmieni !!!!!!!!!......żenada......ludzie uważani są za idiotów - potrzebni w dniu wyborów, aby osiągnąc stanowiska
Avatar
pacjent / 14 lipca 2015 o 21:58
0

Dla któego z działaczy PSL szykują C.O.Z.L.Jeszcze nie zaczął pracować,a już zadłużony.

Czy już chcą w nim zrobić muzeum lecznictwa?

Niech zapytają znachorkę z Szydłowca.

Avatar
Gość / 14 lipca 2015 o 21:42
0

Marszałek będzie osobiście przyglądał się przyjętym pracownikom .Wraca stare .Towarzysz sekretarz osobiście decydował o losach obywateli .A co z pozostałościami na Kruczkowskiego co z kraśnicką

Jak można zezwolic na zatrudnienie ponad 300 osób Skandal.Sosnowski odejdż ze stanowiska z całym zarzadem i sekretarzem nieudacznikiem

Avatar
Gość / 14 lipca 2015 o 21:04
0

sosnowski zatrudniasz ludzi widmo ,kasę wydajesz bez opamietania zadłużasz województwo.idż do cholery do tych Borków krowy paśc.  Kowalski na marszałka!!!

Avatar
Gość / 14 lipca 2015 o 18:49
0

Kiedy wreszcie przemalują to goowno? Była awantura a winnego niema

Avatar
gnat / 14 lipca 2015 o 17:01
0

Będą nowe tereny dla deweloperów na kolejne "galerie handlowe" albo "Mordor"

Avatar
Gość / 14 lipca 2015 o 16:13
0
Jaaaasne
Avatar
Gość / 14 lipca 2015 o 16:05
0
Reanimacja trupa zwanego Janem część następna.COZL zabrało personel z innych szpitali a teraz na zielone,brawo dla władz województwa.
Avatar
Gość / 15 lipca 2015 o 09:15
0
Rozwalili kolejowy rozwalą i resztę... PSL do wideł i gnoju nie do szpitali, PO powtarzać wszystkie klasy, łącznie z przedszkolem.
Avatar
Gość / 15 lipca 2015 o 01:32
0
Z jaką jeszcze jednostką sł. zdrowia połączą szpital Jana Bożego? Jakiś dziwny parasol ktoś rozciąga nad tym wiekowym szpitalem. To najgorsza z decyzji naszych władz. Wszyscy czekali na nowoczesne Centrum Onkologii. Jak można było nie zabezpieczyć środków na nowo powstałą placówkę, która nie wyrosła z piątku na poniedziałek?Szkoda tylko werwy, zaparcia i determinacji pani dyrektor Onkologii. Widać, że kobieta ma "jaja".
Avatar
Gość / 14 lipca 2015 o 23:11
0
Miny i mimika twarzy Pań dyrektor mówią wszytsko o SATYSFAKCJI z ,, porozumienia '' ! Pamiętam radośc przewijającą z wywiadów,że nareszcie będzie gdzie !! leczyc ludzi ciężko chorych na raka, bo leżą na korytarzach a części się nie przyjmuje bo brakuje miejsc !! a teraz raptem nie ma chorych , trzeba łączyc szpitale !!- jakimi głupotami jeszcze będziemy karmieni !!!!!!!!!......żenada......ludzie uważani są za idiotów - potrzebni w dniu wyborów, aby osiągnąc stanowiska
Avatar
pacjent / 14 lipca 2015 o 21:58
0

Dla któego z działaczy PSL szykują C.O.Z.L.Jeszcze nie zaczął pracować,a już zadłużony.

Czy już chcą w nim zrobić muzeum lecznictwa?

Niech zapytają znachorkę z Szydłowca.

Avatar
Gość / 14 lipca 2015 o 21:42
0

Marszałek będzie osobiście przyglądał się przyjętym pracownikom .Wraca stare .Towarzysz sekretarz osobiście decydował o losach obywateli .A co z pozostałościami na Kruczkowskiego co z kraśnicką

Jak można zezwolic na zatrudnienie ponad 300 osób Skandal.Sosnowski odejdż ze stanowiska z całym zarzadem i sekretarzem nieudacznikiem

Avatar
Gość / 14 lipca 2015 o 21:04
0

sosnowski zatrudniasz ludzi widmo ,kasę wydajesz bez opamietania zadłużasz województwo.idż do cholery do tych Borków krowy paśc.  Kowalski na marszałka!!!

Avatar
Gość / 14 lipca 2015 o 18:49
0

Kiedy wreszcie przemalują to goowno? Była awantura a winnego niema

Avatar
gnat / 14 lipca 2015 o 17:01
0

Będą nowe tereny dla deweloperów na kolejne "galerie handlowe" albo "Mordor"

Avatar
Gość / 14 lipca 2015 o 16:13
0
Jaaaasne
Avatar
Gość / 14 lipca 2015 o 16:05
0
Reanimacja trupa zwanego Janem część następna.COZL zabrało personel z innych szpitali a teraz na zielone,brawo dla władz województwa.
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 24 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 35 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 14 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 27 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!