Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 kwietnia 2008 r.
19:33
Edytuj ten wpis

Cudowne rozmnożenie majątku Palikota

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 19 A A

Jeśli wierzyć oświadczeniu majątkowemu posła, to jego majątek wzrósł przez 10 miesięcy o 56 mln zł. I to dzięki firmom, którym nie szły interesy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Była żona posła Maria Nowińska twierdzi, że tuż przed rozwodem w 2005 roku Palikot wyprowadził część ich wspólnego majątku ze spółki Jabłonna m.in. do JP Family Foundation, ulokowanej na karaibskiej wyspie Curacao.

Jej zdaniem po to, by w dokumentach rozwodowych znacznie zaniżyć wartość majątku do podziału.

Czy rzeczywiście? Dotarliśmy do dokumentów sprawy rozwodowej Palikotów. We wniosku o podział majątku, oszacowanym zgodnie przez obie strony, dzisiejszemu posłowi PO przypadły m.in. akcje spółki Jabłonna wycenione na 13,7 mln zł oraz spółki Żołądkowa za 20 mln zł. Tymczasem 10 miesięcy później w poselskim oświadczeniu majątkowym Palikot wycenił te same akcje na 50 mln zł (Jabłonna) i 40 mln zł (Żołądkowa). Różnica jest ogromna - wynosi aż 56 mln zł.

- Wartość akcji może w ciągu kilku miesięcy wzrosnąć o kilka czy kilkanaście procent - mówi w krótkiej rozmowie telefonicznej Palikot.

- Podczas rozwodu strony mogą w przybliżeniu oszacować wartość majątku. Później może się okazać, że np. akcje są warte sporo więcej - dodaje adwokat posła mec. Janusz Łomża.

Sprawdziliśmy. Dla obu firm rok 2005 był słaby. Jabłonna, a przez nią Palikot, była wówczas głównym akcjonariuszem Polmosu Lublin. Na początku roku producent wódki zadebiutował na warszawskiej giełdzie, ale później wpadł w tarapaty.

Utopił pieniądze w przegranej walce o przejęcie Polmosu Białystok, a w dodatku lubelski alkohol nie zawojował rynku. Zysk firmy za 2005/2006 wyniósł 880 tys. zł i był o prawie 100 procent niższy niż w poprzednim roku.

Podobnie z Żołądkową. Ta firma Palikota była głównym udziałowcem wydawcy Tygodnika Ozon. Gazeta sprzedawała się słabo i w sierpniu 2006 roku tytuł zbankrutował. Co ciekawe, w sądowym rejestrze nie ma wymaganych prawem sprawozdań finansowych Żołądkowej za 2005 i 2006 rok.

Jak to się stało, że majątek Palikota rósł, choć interesy mu nie wychodziły? Na odpowiedź posła czekamy już od piątku. Bez skutku.

W sprawie o ponowny podział majątku byłą żonę Palikota reprezentuje były wicepremier Roman Giertych. Ustaliliśmy, że lubelski sąd - na wniosek Nowińskiej - postanowił m.in. wystąpić do sądu na wyspie Curacao z pytaniem, kto jest właścicielem JP Family Foundation. Palikot twierdzi, że nie ma z nią nic wspólnego.

Palikot wycenia dziś swój majątek na 30-35 mln zł. I zapewnia, że z b. żoną podzielił się uczciwie: dostała 30 mln zł w gotówce, nieruchomościach i dziełach sztuki. Tymczasem Nowińska żąda jeszcze 40 mln zł.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
as / 10 kwietnia 2008 o 10:05
0
A jaki zawód wykonuje szanowna ex- żoneczka ? Ten kto wie, nie dziwi się jej pazerności i braku ambicji, żeby tak samemu do czegoś dojść, a nie tylko dzięki rodzinie !
Avatar
Gastarbeiter / 9 kwietnia 2008 o 20:53
0
Belfer napisał:
Skomplikowałeś dziennikarzu sprawę wg. mnie bardzo prostą. Z niewiedzy czy specjalnie ?
1.Porównujesz wartość szacunkową uznaną za zgodną przez obydwu małżonkow w 2005 roku.
2.Nastepnie podajesz że ta wartość majatku Palikota wzrosła wg. oświadczenia Palikota znacznie ale w 2008 roku.
3. Od 2005 roku do 2008 roku minęło 3 lata, a nie kilkanaście miesiecy jak wyliczyłeś !!!
4. Palikot podał wartość posiadanego majątku wg. swego uznania, tzn. on tak sądzi i ma do tego prawo.
5.Jeżeli pan chce odkupić ten majatek od palikota a on chce panu sprzedać to możecie sie kupczyć, ale co to publikę obchodzi. Targi kupna i sprzedarzy to tylko interes dwoch stron.
6. Urzad Skarbowy jest zadowolony z zeznania palikota bo w przypadku sprzedaży majatku po niższej niz deklarowana obecnie cenie może mu dolożyć domiar jeżeli zglosi nizszy podatek.
Panie dziennikarzu z matematyki dwója. Matury by Pan u mnie nie zdał. Proszę się podciągnąć. Naród zna się na rachunkach i nie jest głupi jak Pan.
Ktoś Pana podpuścił. podejrzewam że "duży" mecenas byłej żony Palikota.


Relatywizm nie jedno ma imie-wlasnie ktos ubiera go w szaty matematyki i logiki;p


Relatywizm nie jedno ma imie-wlasnie ktos ubiera go w szaty matematyki i logiki;p rozwiń
Avatar
Gastarbeiter / 9 kwietnia 2008 o 20:51
0
Wejdzie abolicja i bedzie po "wibratorach" - tyle w tym dobrego, ze niektorzy emigranci poczuja sie lepiej.
Niektorzy czyli Ci ktorzy dadza sie zlapac na lep "dobrodusznosci" wadzy bo zaprawieni wiedza, ze to wszystko pic na wode bo podwojne opodatkownie juz nie istnieje wiec nie ma z czego zwalniac;)
Avatar
rafalpanas / 9 kwietnia 2008 o 16:58
0
Belfer napisał:
Skomplikowałeś dziennikarzu sprawę wg. mnie bardzo prostą. Z niewiedzy czy specjalnie ?
1.Porównujesz wartość szacunkową uznaną za zgodną przez obydwu małżonkow w 2005 roku.
2.Nastepnie podajesz że ta wartość majatku Palikota wzrosła wg. oświadczenia Palikota znacznie ale w 2008 roku.
3. Od 2005 roku do 2008 roku minęło 3 lata, a nie kilkanaście miesiecy jak wyliczyłeś !!!
4. Palikot podał wartość posiadanego majątku wg. swego uznania, tzn. on tak sądzi i ma do tego prawo.
5.Jeżeli pan chce odkupić ten majatek od palikota a on chce panu sprzedać to możecie sie kupczyć, ale co to publikę obchodzi. Targi kupna i sprzedarzy to tylko interes dwoch stron.
6. Urzad Skarbowy jest zadowolony z zeznania palikota bo w przypadku sprzedaży majatku po niższej niz deklarowana obecnie cenie może mu dolożyć domiar jeżeli zglosi nizszy podatek.
Panie dziennikarzu z matematyki dwója. Matury by Pan u mnie nie zdał. Proszę się podciągnąć. Naród zna się na rachunkach i nie jest głupi jak Pan.
Ktoś Pana podpuścił. podejrzewam że "duży" mecenas byłej żony Palikota.


Bez obrazy, ale w tekście jest jasno: majątek rozrósł się w 10 miesięcy, a nie w trzy lata. Nie wiem skąd u pana ten rok 2008...Zresztą posłowie jeszcze nie składali oświadczenia majątkowego za 2008.

Przypominam też, że wpisywanie przez posłów nieprawdziwych/ niepełnych informacji do oświadczenia majątkowego jest karane. To tak na marginesie punktu nr 3.

Pozdrawiam Rafał Panas


Bez obrazy, ale w tekście jest jasno: majątek rozrósł się w 10 miesięcy, a nie w trzy lata. Nie wiem skąd u pana ten rok 2008...Zresztą posłowie jeszcze nie składali oświadczenia majątkowego za 2008.

Przypominam też, że wpisywanie przez posłów nieprawdziwych/ niepełnych informacji do oświadczenia majątkowego jest karane. To tak na marginesie punktu nr 3.

Pozdrawiam Rafał Panas rozwiń
Avatar
rafal panas / 9 kwietnia 2008 o 16:52
0
Belfer napisał:
Skomplikowałeś dziennikarzu sprawę wg. mnie bardzo prostą. Z niewiedzy czy specjalnie ?
1.Porównujesz wartość szacunkową uznaną za zgodną przez obydwu małżonkow w 2005 roku.
2.Nastepnie podajesz że ta wartość majatku Palikota wzrosła wg. oświadczenia Palikota znacznie ale w 2008 roku.
3. Od 2005 roku do 2008 roku minęło 3 lata, a nie kilkanaście miesiecy jak wyliczyłeś !!!
4. Palikot podał wartość posiadanego majątku wg. swego uznania, tzn. on tak sądzi i ma do tego prawo.
5.Jeżeli pan chce odkupić ten majatek od palikota a on chce panu sprzedać to możecie sie kupczyć, ale co to publikę obchodzi. Targi kupna i sprzedarzy to tylko interes dwoch stron.
6. Urzad Skarbowy jest zadowolony z zeznania palikota bo w przypadku sprzedaży majatku po niższej niz deklarowana obecnie cenie może mu dolożyć domiar jeżeli zglosi nizszy podatek.
Panie dziennikarzu z matematyki dwója. Matury by Pan u mnie nie zdał. Proszę się podciągnąć. Naród zna się na rachunkach i nie jest głupi jak Pan.
Ktoś Pana podpuścił. podejrzewam że "duży" mecenas byłej żony Palikota.
rozwiń
Avatar
Belfer / 9 kwietnia 2008 o 13:48
0
Skomplikowałeś dziennikarzu sprawę wg. mnie bardzo prostą. Z niewiedzy czy specjalnie ?
1.Porównujesz wartość szacunkową uznaną za zgodną przez obydwu małżonkow w 2005 roku.
2.Nastepnie podajesz że ta wartość majatku Palikota wzrosła wg. oświadczenia Palikota znacznie ale w 2008 roku.
3. Od 2005 roku do 2008 roku minęło 3 lata, a nie kilkanaście miesiecy jak wyliczyłeś !!!
4. Palikot podał wartość posiadanego majątku wg. swego uznania, tzn. on tak sądzi i ma do tego prawo.
5.Jeżeli pan chce odkupić ten majatek od palikota a on chce panu sprzedać to możecie sie kupczyć, ale co to publikę obchodzi. Targi kupna i sprzedarzy to tylko interes dwoch stron.
6. Urzad Skarbowy jest zadowolony z zeznania palikota bo w przypadku sprzedaży majatku po niższej niz deklarowana obecnie cenie może mu dolożyć domiar jeżeli zglosi nizszy podatek.
Panie dziennikarzu z matematyki dwója. Matury by Pan u mnie nie zdał. Proszę się podciągnąć. Naród zna się na rachunkach i nie jest głupi jak Pan.
Ktoś Pana podpuścił. podejrzewam że "duży" mecenas byłej żony Palikota.
Skomplikowałeś dziennikarzu sprawę wg. mnie bardzo prostą. Z niewiedzy czy specjalnie ?
1.Porównujesz wartość szacunkową uznaną za zgodną przez obydwu małżonkow w 2005 roku.
2.Nastepnie podajesz że ta wartość majatku Palikota wzrosła wg. oświadczenia Palikota znacznie ale w 2008 roku.
3. Od 2005 roku do 2008 roku minęło 3 lata, a nie kilkanaście miesiecy jak wyliczyłeś !!!
4. Palikot podał wartość posiadanego majątku wg. swego uznania, tzn. on tak sądzi i ma do tego prawo.
5.Jeżeli pan chce odkupić t... rozwiń
Avatar
Czytelnik / 9 kwietnia 2008 o 13:47
0
ntk napisał:
Zostawcie Palikota w spokoju a przyjrzycie się innym pracującym na państwowej posadzie a mającym znaczne majątki.On bynajmniej myślał i pracował wić ma a teraz walczy z głupotami ustawowymi i idiotyzmami.


Z czym walczy? Zobacz w statystykach sejmowych ubieglej kadencji ile razy byl na obradach i ile razy w/s tych "glupot" interpelowal.
Teraz co i raz komentuje, ze to trzeba zmienic, tamto trzeba zmienic i to co wczoraj sam uchwalal rowniez jest "głupotami ustawowymi i idiotyzmami".
Abolicja podatkowa dla kasy zarobionej poza krajem jest wazniejsza niz stworzenie normalnych wrunkow dla tych ktorzy ciagle emigruja .
Abolicja podoatkowa dla pieniedzy zarobionych poza granicami kraju...


Z czym walczy? Zobacz w statystykach sejmowych ubieglej kadencji ile razy byl na obradach i ile razy w/s tych "glupot" interpelowal.
Teraz co i raz komentuje, ze to trzeba zmienic, tamto trzeba zmienic i to co wczoraj sam uchwalal rowniez jest "głupotami ustawowymi i idiotyzmami".
Abolicja podatkowa dla kasy zarobionej poza krajem jest wazniejsza niz stworzenie normalnych wrunkow dla tych ktorzy ciagle emigruja .
Abolicja podoatkowa dla pieniedzy zarobionych poza granicami kra... rozwiń
Avatar
Czytelnik / 9 kwietnia 2008 o 13:41
0
Dotowane z budżetu stowarzyszenia, fundacje umowa z marszalkiem a kolejna fundacja -tak sie w naszym kraju robi miliony.
Jak myslicie urok osobisty, elokwencja, stan konta czy cos innego sprawilo, ze mozliwe bylo przejecie i prywatyzacja firmy monopolowej?
MSWiA, WSI, UOP i inne slużby pewnie żadnej wątpliwości nie miały skoro zgodę na prywatyzację Polmosu za pieniadze Polmosu ten zacny człek otrzymał.
Pogratulować tylko szcześcia i wytrwałości moge bo tak się sklada, że ustawę o prywatyzacji majątku państwowego a szczególnie zapis o firmach pod specjalną kuratelą ówczesnej MSWiA poznać dokładnie okazję miałem.
Szczęściarz nad szczęściarzami - gdyby nie była żona to pewnie nikt, nigdy i nic by się nie dowiedział o kontach w rajach podatkowych-pewnie z jedno to tatuś lobbysty Dochnala pomógł założyć.
Dotowane z budżetu stowarzyszenia, fundacje umowa z marszalkiem a kolejna fundacja -tak sie w naszym kraju robi miliony.
Jak myslicie urok osobisty, elokwencja, stan konta czy cos innego sprawilo, ze mozliwe bylo przejecie i prywatyzacja firmy monopolowej?
MSWiA, WSI, UOP i inne slużby pewnie żadnej wątpliwości nie miały skoro zgodę na prywatyzację Polmosu za pieniadze Polmosu ten zacny człek otrzymał.
Pogratulować tylko szcześcia i wytrwałości moge bo tak się sklada, że ustawę o prywatyzacji majątku państwowego a szczegól... rozwiń
Avatar
wiki / 9 kwietnia 2008 o 10:35
0
RED napisał:
No niezła jest ta jego była żona. To co chce zrobić to jest czyste wyłudzenie. Czy ona w jakikolwiek sposób przyczyniła się do pomnożenia tego majątku? Tu chyba chodzi też o inne osoby, które podpuszczają ją na byłego męża też liczą na ochłapy z tej kasy.



Sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie...
Avatar
wiki / 9 kwietnia 2008 o 10:33
0
adsgewg53 napisał:
PALIKOT PRZYNAJMNIEJ JAKO PRZES WIELU SPÓŁEK KTÓE STWORZYŁ I KTÓRYCH JEST WŁASCIELEM, DZIĘKI MĄDRYM DECYZJOM BIZNESOWYM MIAŁ KAŚE BY SIĘ FINANSOWĄC W CZASIE KAMPANI DO SEJMU A NIE JAK GOŁODÓBCE KÓRE PO DOSTANIU SIĘ DO KORYTA PATRZĄ JAK NAGRABIC Z KASY PAŃSTWOWEJ...WIEC CHŁOPTASIE PRZEDMOWCY NIE MÓWCIE O TAKICH LUDZIACH,ZE TO ZŁODZIEJE A CO ROBIĄ TO SZWINDEL...MÓWCIE TAK O KACZORACH I ICH ZŁODZIEJSKIEJ FORAMCJI PISdziec!!!PAN PALIKOT MA TYLE KASY,ŻE PO SKOŃCZENIU POSŁOWANIA WRÓCI DO SWYCH WŁOŚCI ALBO ZOSTANIE WYBRANY NA KOLEJNĄ KADENCJE, BO JEST BARDZIEJ WARTOSCIOWY NIŻ CHOŁOTA Z PIS, LPR CZY SAMOOBRONY!!!


Twoja głupota osądzania przerasta Cię.
Nikt nie dochodzi do takich pieniędzy uczciwie. Wykorzystał pewne luki prawne, ale i tak można dobrac mu sie do kupra...Ale musi byc przyzwolenie.
Co do innych nieudaczników szkoda się wypowiadac. Oni myślą, że co państwowe to ich i biorą ile się da. Takie prawo, taki system...


Twoja głupota osądzania przerasta Cię.
Nikt nie dochodzi do takich pieniędzy uczciwie. Wykorzystał pewne luki prawne, ale i tak można dobrac mu sie do kupra...Ale musi byc przyzwolenie.
Co do innych nieudaczników szkoda się wypowiadac. Oni myślą, że co państwowe to ich i biorą ile się da. Takie prawo, taki system... rozwiń
Avatar
as / 10 kwietnia 2008 o 10:05
0
A jaki zawód wykonuje szanowna ex- żoneczka ? Ten kto wie, nie dziwi się jej pazerności i braku ambicji, żeby tak samemu do czegoś dojść, a nie tylko dzięki rodzinie !
Avatar
Gastarbeiter / 9 kwietnia 2008 o 20:53
0
Belfer napisał:
Skomplikowałeś dziennikarzu sprawę wg. mnie bardzo prostą. Z niewiedzy czy specjalnie ?
1.Porównujesz wartość szacunkową uznaną za zgodną przez obydwu małżonkow w 2005 roku.
2.Nastepnie podajesz że ta wartość majatku Palikota wzrosła wg. oświadczenia Palikota znacznie ale w 2008 roku.
3. Od 2005 roku do 2008 roku minęło 3 lata, a nie kilkanaście miesiecy jak wyliczyłeś !!!
4. Palikot podał wartość posiadanego majątku wg. swego uznania, tzn. on tak sądzi i ma do tego prawo.
5.Jeżeli pan chce odkupić ten majatek od palikota a on chce panu sprzedać to możecie sie kupczyć, ale co to publikę obchodzi. Targi kupna i sprzedarzy to tylko interes dwoch stron.
6. Urzad Skarbowy jest zadowolony z zeznania palikota bo w przypadku sprzedaży majatku po niższej niz deklarowana obecnie cenie może mu dolożyć domiar jeżeli zglosi nizszy podatek.
Panie dziennikarzu z matematyki dwója. Matury by Pan u mnie nie zdał. Proszę się podciągnąć. Naród zna się na rachunkach i nie jest głupi jak Pan.
Ktoś Pana podpuścił. podejrzewam że "duży" mecenas byłej żony Palikota.


Relatywizm nie jedno ma imie-wlasnie ktos ubiera go w szaty matematyki i logiki;p


Relatywizm nie jedno ma imie-wlasnie ktos ubiera go w szaty matematyki i logiki;p rozwiń
Avatar
Gastarbeiter / 9 kwietnia 2008 o 20:51
0
Wejdzie abolicja i bedzie po "wibratorach" - tyle w tym dobrego, ze niektorzy emigranci poczuja sie lepiej.
Niektorzy czyli Ci ktorzy dadza sie zlapac na lep "dobrodusznosci" wadzy bo zaprawieni wiedza, ze to wszystko pic na wode bo podwojne opodatkownie juz nie istnieje wiec nie ma z czego zwalniac;)
Avatar
rafalpanas / 9 kwietnia 2008 o 16:58
0
Belfer napisał:
Skomplikowałeś dziennikarzu sprawę wg. mnie bardzo prostą. Z niewiedzy czy specjalnie ?
1.Porównujesz wartość szacunkową uznaną za zgodną przez obydwu małżonkow w 2005 roku.
2.Nastepnie podajesz że ta wartość majatku Palikota wzrosła wg. oświadczenia Palikota znacznie ale w 2008 roku.
3. Od 2005 roku do 2008 roku minęło 3 lata, a nie kilkanaście miesiecy jak wyliczyłeś !!!
4. Palikot podał wartość posiadanego majątku wg. swego uznania, tzn. on tak sądzi i ma do tego prawo.
5.Jeżeli pan chce odkupić ten majatek od palikota a on chce panu sprzedać to możecie sie kupczyć, ale co to publikę obchodzi. Targi kupna i sprzedarzy to tylko interes dwoch stron.
6. Urzad Skarbowy jest zadowolony z zeznania palikota bo w przypadku sprzedaży majatku po niższej niz deklarowana obecnie cenie może mu dolożyć domiar jeżeli zglosi nizszy podatek.
Panie dziennikarzu z matematyki dwója. Matury by Pan u mnie nie zdał. Proszę się podciągnąć. Naród zna się na rachunkach i nie jest głupi jak Pan.
Ktoś Pana podpuścił. podejrzewam że "duży" mecenas byłej żony Palikota.


Bez obrazy, ale w tekście jest jasno: majątek rozrósł się w 10 miesięcy, a nie w trzy lata. Nie wiem skąd u pana ten rok 2008...Zresztą posłowie jeszcze nie składali oświadczenia majątkowego za 2008.

Przypominam też, że wpisywanie przez posłów nieprawdziwych/ niepełnych informacji do oświadczenia majątkowego jest karane. To tak na marginesie punktu nr 3.

Pozdrawiam Rafał Panas


Bez obrazy, ale w tekście jest jasno: majątek rozrósł się w 10 miesięcy, a nie w trzy lata. Nie wiem skąd u pana ten rok 2008...Zresztą posłowie jeszcze nie składali oświadczenia majątkowego za 2008.

Przypominam też, że wpisywanie przez posłów nieprawdziwych/ niepełnych informacji do oświadczenia majątkowego jest karane. To tak na marginesie punktu nr 3.

Pozdrawiam Rafał Panas rozwiń
Avatar
rafal panas / 9 kwietnia 2008 o 16:52
0
Belfer napisał:
Skomplikowałeś dziennikarzu sprawę wg. mnie bardzo prostą. Z niewiedzy czy specjalnie ?
1.Porównujesz wartość szacunkową uznaną za zgodną przez obydwu małżonkow w 2005 roku.
2.Nastepnie podajesz że ta wartość majatku Palikota wzrosła wg. oświadczenia Palikota znacznie ale w 2008 roku.
3. Od 2005 roku do 2008 roku minęło 3 lata, a nie kilkanaście miesiecy jak wyliczyłeś !!!
4. Palikot podał wartość posiadanego majątku wg. swego uznania, tzn. on tak sądzi i ma do tego prawo.
5.Jeżeli pan chce odkupić ten majatek od palikota a on chce panu sprzedać to możecie sie kupczyć, ale co to publikę obchodzi. Targi kupna i sprzedarzy to tylko interes dwoch stron.
6. Urzad Skarbowy jest zadowolony z zeznania palikota bo w przypadku sprzedaży majatku po niższej niz deklarowana obecnie cenie może mu dolożyć domiar jeżeli zglosi nizszy podatek.
Panie dziennikarzu z matematyki dwója. Matury by Pan u mnie nie zdał. Proszę się podciągnąć. Naród zna się na rachunkach i nie jest głupi jak Pan.
Ktoś Pana podpuścił. podejrzewam że "duży" mecenas byłej żony Palikota.
rozwiń
Avatar
Belfer / 9 kwietnia 2008 o 13:48
0
Skomplikowałeś dziennikarzu sprawę wg. mnie bardzo prostą. Z niewiedzy czy specjalnie ?
1.Porównujesz wartość szacunkową uznaną za zgodną przez obydwu małżonkow w 2005 roku.
2.Nastepnie podajesz że ta wartość majatku Palikota wzrosła wg. oświadczenia Palikota znacznie ale w 2008 roku.
3. Od 2005 roku do 2008 roku minęło 3 lata, a nie kilkanaście miesiecy jak wyliczyłeś !!!
4. Palikot podał wartość posiadanego majątku wg. swego uznania, tzn. on tak sądzi i ma do tego prawo.
5.Jeżeli pan chce odkupić ten majatek od palikota a on chce panu sprzedać to możecie sie kupczyć, ale co to publikę obchodzi. Targi kupna i sprzedarzy to tylko interes dwoch stron.
6. Urzad Skarbowy jest zadowolony z zeznania palikota bo w przypadku sprzedaży majatku po niższej niz deklarowana obecnie cenie może mu dolożyć domiar jeżeli zglosi nizszy podatek.
Panie dziennikarzu z matematyki dwója. Matury by Pan u mnie nie zdał. Proszę się podciągnąć. Naród zna się na rachunkach i nie jest głupi jak Pan.
Ktoś Pana podpuścił. podejrzewam że "duży" mecenas byłej żony Palikota.
Skomplikowałeś dziennikarzu sprawę wg. mnie bardzo prostą. Z niewiedzy czy specjalnie ?
1.Porównujesz wartość szacunkową uznaną za zgodną przez obydwu małżonkow w 2005 roku.
2.Nastepnie podajesz że ta wartość majatku Palikota wzrosła wg. oświadczenia Palikota znacznie ale w 2008 roku.
3. Od 2005 roku do 2008 roku minęło 3 lata, a nie kilkanaście miesiecy jak wyliczyłeś !!!
4. Palikot podał wartość posiadanego majątku wg. swego uznania, tzn. on tak sądzi i ma do tego prawo.
5.Jeżeli pan chce odkupić t... rozwiń
Avatar
Czytelnik / 9 kwietnia 2008 o 13:47
0
ntk napisał:
Zostawcie Palikota w spokoju a przyjrzycie się innym pracującym na państwowej posadzie a mającym znaczne majątki.On bynajmniej myślał i pracował wić ma a teraz walczy z głupotami ustawowymi i idiotyzmami.


Z czym walczy? Zobacz w statystykach sejmowych ubieglej kadencji ile razy byl na obradach i ile razy w/s tych "glupot" interpelowal.
Teraz co i raz komentuje, ze to trzeba zmienic, tamto trzeba zmienic i to co wczoraj sam uchwalal rowniez jest "głupotami ustawowymi i idiotyzmami".
Abolicja podatkowa dla kasy zarobionej poza krajem jest wazniejsza niz stworzenie normalnych wrunkow dla tych ktorzy ciagle emigruja .
Abolicja podoatkowa dla pieniedzy zarobionych poza granicami kraju...


Z czym walczy? Zobacz w statystykach sejmowych ubieglej kadencji ile razy byl na obradach i ile razy w/s tych "glupot" interpelowal.
Teraz co i raz komentuje, ze to trzeba zmienic, tamto trzeba zmienic i to co wczoraj sam uchwalal rowniez jest "głupotami ustawowymi i idiotyzmami".
Abolicja podatkowa dla kasy zarobionej poza krajem jest wazniejsza niz stworzenie normalnych wrunkow dla tych ktorzy ciagle emigruja .
Abolicja podoatkowa dla pieniedzy zarobionych poza granicami kra... rozwiń
Avatar
Czytelnik / 9 kwietnia 2008 o 13:41
0
Dotowane z budżetu stowarzyszenia, fundacje umowa z marszalkiem a kolejna fundacja -tak sie w naszym kraju robi miliony.
Jak myslicie urok osobisty, elokwencja, stan konta czy cos innego sprawilo, ze mozliwe bylo przejecie i prywatyzacja firmy monopolowej?
MSWiA, WSI, UOP i inne slużby pewnie żadnej wątpliwości nie miały skoro zgodę na prywatyzację Polmosu za pieniadze Polmosu ten zacny człek otrzymał.
Pogratulować tylko szcześcia i wytrwałości moge bo tak się sklada, że ustawę o prywatyzacji majątku państwowego a szczególnie zapis o firmach pod specjalną kuratelą ówczesnej MSWiA poznać dokładnie okazję miałem.
Szczęściarz nad szczęściarzami - gdyby nie była żona to pewnie nikt, nigdy i nic by się nie dowiedział o kontach w rajach podatkowych-pewnie z jedno to tatuś lobbysty Dochnala pomógł założyć.
Dotowane z budżetu stowarzyszenia, fundacje umowa z marszalkiem a kolejna fundacja -tak sie w naszym kraju robi miliony.
Jak myslicie urok osobisty, elokwencja, stan konta czy cos innego sprawilo, ze mozliwe bylo przejecie i prywatyzacja firmy monopolowej?
MSWiA, WSI, UOP i inne slużby pewnie żadnej wątpliwości nie miały skoro zgodę na prywatyzację Polmosu za pieniadze Polmosu ten zacny człek otrzymał.
Pogratulować tylko szcześcia i wytrwałości moge bo tak się sklada, że ustawę o prywatyzacji majątku państwowego a szczegól... rozwiń
Avatar
wiki / 9 kwietnia 2008 o 10:35
0
RED napisał:
No niezła jest ta jego była żona. To co chce zrobić to jest czyste wyłudzenie. Czy ona w jakikolwiek sposób przyczyniła się do pomnożenia tego majątku? Tu chyba chodzi też o inne osoby, które podpuszczają ją na byłego męża też liczą na ochłapy z tej kasy.



Sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie...
Avatar
wiki / 9 kwietnia 2008 o 10:33
0
adsgewg53 napisał:
PALIKOT PRZYNAJMNIEJ JAKO PRZES WIELU SPÓŁEK KTÓE STWORZYŁ I KTÓRYCH JEST WŁASCIELEM, DZIĘKI MĄDRYM DECYZJOM BIZNESOWYM MIAŁ KAŚE BY SIĘ FINANSOWĄC W CZASIE KAMPANI DO SEJMU A NIE JAK GOŁODÓBCE KÓRE PO DOSTANIU SIĘ DO KORYTA PATRZĄ JAK NAGRABIC Z KASY PAŃSTWOWEJ...WIEC CHŁOPTASIE PRZEDMOWCY NIE MÓWCIE O TAKICH LUDZIACH,ZE TO ZŁODZIEJE A CO ROBIĄ TO SZWINDEL...MÓWCIE TAK O KACZORACH I ICH ZŁODZIEJSKIEJ FORAMCJI PISdziec!!!PAN PALIKOT MA TYLE KASY,ŻE PO SKOŃCZENIU POSŁOWANIA WRÓCI DO SWYCH WŁOŚCI ALBO ZOSTANIE WYBRANY NA KOLEJNĄ KADENCJE, BO JEST BARDZIEJ WARTOSCIOWY NIŻ CHOŁOTA Z PIS, LPR CZY SAMOOBRONY!!!


Twoja głupota osądzania przerasta Cię.
Nikt nie dochodzi do takich pieniędzy uczciwie. Wykorzystał pewne luki prawne, ale i tak można dobrac mu sie do kupra...Ale musi byc przyzwolenie.
Co do innych nieudaczników szkoda się wypowiadac. Oni myślą, że co państwowe to ich i biorą ile się da. Takie prawo, taki system...


Twoja głupota osądzania przerasta Cię.
Nikt nie dochodzi do takich pieniędzy uczciwie. Wykorzystał pewne luki prawne, ale i tak można dobrac mu sie do kupra...Ale musi byc przyzwolenie.
Co do innych nieudaczników szkoda się wypowiadac. Oni myślą, że co państwowe to ich i biorą ile się da. Takie prawo, taki system... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie?

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie? 2 9

1 mln zł zamierza wydać Ratusz na dotacje dla osób pozbywających się pieców oraz kotłów na węgiel. Urząd Miasta zapewnia, że każdemu zainteresowanemu zwróci połowę kwoty wydanej na wymianę pieca. W taki sposób samorząd chce się przyczynić do poprawy stanu powietrza, którym oddychamy

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki 3 0

MKS Perła zdecydowanie pokonał Pogoń Szczecin. Teraz podopieczne Roberta Lisa koncentrują się już tylko na sobotniej rywalizacji z E.S. Besancon Feminin rozgrywanej w ramach trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF

Farsa na stacji kolejowej w Chełmie. Pasażerowie musieli wchodzić do pociągu przez okno! [foto]
alarm24

Farsa na stacji kolejowej w Chełmie. Pasażerowie musieli wchodzić do pociągu przez okno! [foto] 109 15

Tego pasażerowie, którzy czekali na stacji Chełm Miasto na pociąg TLK „Ogiński”, się nie spodziewali. W poniedziałek przed południem na peronie zatrzymał się chyba najkrótszy w historii spółki PKP Intercity skład – lokomotywa z jednym wagonem

Lublin: Subway zniknął z deptaka. Już wiadomo, co powstanie po nim

Lublin: Subway zniknął z deptaka. Już wiadomo, co powstanie po nim 65 12

Znana nad Bałtykiem i na zachodzie Polski sieć franczyzowa Stara Pączkarnia trafi do nas. Pierwszych smakołyków będzie można spróbować pod koniec miesiąca  

Kierowca MPK Lublin nie patrzył na ulicę. Pasażer zrobił mu zdjęcie

Kierowca MPK Lublin nie patrzył na ulicę. Pasażer zrobił mu zdjęcie 65 16

Kierowca trolejbusu wiózł pasażerów wpatrzony w telefon komórkowy. Po skardze naszego Czytelnika trafił na dywanik. MPK zapewnia, że nie będzie tolerować takiej jazdy. W tym roku do Zarządu Transportu Miejskiego wpłynęło już 12 skarg na kierowców używających telefonów za kierownicą

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową
film

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową 0 3

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę. Najlepsza polska tenisistka ostatnich lat poinformowała o swojej decyzji za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy 26 11

W środę unieważniony został przetarg na zaprojektowanie i wykonanie remontu odwodnienia toru żużlowego na stadionie przy Al. Zygmuntowskich.

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie
18 listopada 2018, 20:00

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie 5 0

Co Gdzie Kiedy. Podczas koncertu współcześni polscy wykonawcy złożą hołd takim wokalistom jak Prince, Michael Jackson, George Michael, Amy Winehouse, Whitney Houston, Joe Cocker, Freddie Mercury i John Lennon.

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu 0 0

Monika Skinder zajęła piąte miejsce w biegu sprinterskim w Olos

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury 19 14

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 17-latki z Białorusi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziewczyna wyskoczyła z okna jednego z akademików.

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał 16 3

55-latka z Lublina okradała pasażerów komunikacji miejskiej. Jej łupem padły dokumenty, karty bankomatowe, pieniądze i telefon. Kobieta została zatrzymana przez policjantów.

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie 3 15

Gmina Wyznaniowa Żydowska dalej walczy o zwrot kamienicy przy placu Wolności w Białej Podlaskiej. Wniosła teraz skargę kasacyjną od wyroku Sądu Apelacyjnego w Lublinie.

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie
film

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie 0 5

Tarnów. Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło dziś przed południem na wysokości Galerii Tarnovia.

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ 29 0

Solidną zaliczkę z Kielc przywieźli piłkarze Górnika Łęczna. Zielono-czarni pokonali w pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 Orlęta 4:1. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę o godz. 13

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie
galeria

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie 71 17

– Nie chciałam go zabić, tylko broniłam córkę przed zgwałceniem – tłumaczyła przed sądem Salomea Ż. Kobieta odpowiada za usiłowanie zabójstwa swojego partnera. Z akt sprawy wynika, że Andrzej C. od dawna napastował jej dorosłą córkę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?