Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 marca 2015 r.
19:30
Edytuj ten wpis

Czas na przegląd roweru. Ile to kosztuje?

4 8 A A

Rozmowa z Andrzejem Miszczukiem, właścicielem Shimano Service Center w Lublinie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Sezon rowerowy tuż, tuż. Najwyższy czas przejrzeć maszynę

- W ramach corocznego przeglądu mechanik powinien wyregulować i przesmarować napęd, sprawdzić połączenia śrubowe, stan okładzin hamulców. Taki przegląd to wydatek rzędu 50 zł. Jeżeli ktoś dużo jeździ, to raz na dwa lata należy wykonać duży przegląd, ze sprawdzeniem m.in. łożysk i wymianą linek. Kosztuje to ok. 150 zł. Nie zapominajmy też o sprawdzeniu oświetlenia - z przodu powinno być światło białe lub żółte, a z tyłu czerwone. Jeżdżąc w ciągu dnia nie musimy mieć zamontowanych świateł na rowerze. Lampki mogą być w kieszeni, w plecaku albo nawet w domu. Ale po zmroku rower musi być oświetlony i widoczny z odległości co najmniej 150 m. Przypominam też, że czerwony odblask tylny musi być zamontowany na stałe.

• Jakie odgłosy z roweru powinny nas zaniepokoić?

- Wszelkiego rodzaju skrzypienie czy trzeszczenie. To oznaka braku smarowania. Dobry smar kosztuje 20 zł i wystarczy na dwa lata. Jeżeli przełożenia działają ciężko, biegi nie wchodzą precyzyjnie, to znaczy że należy wymienić linki, które choćby były najlepsze, w końcu zaczną stawiać zbyt duży opór w pancerzu.

• Jakie będą tegoroczne rowerowe trendy?

- Obserwujemy stale rosnące zainteresowanie rowerami miejskimi w stylu holenderskim, stylizowanymi na lata 60. Drugi trend to rowery szosowe, tzw. kolarzówki. To hit wśród panów w średnim wieku. Sprzedaż tych rowerów wzrosła o 100 proc. To efekt sukcesów naszych kolarzy. Wciąż popularne są górale, ale z kołami 29-calowymi. Obserwujemy także duże zainteresowanie rowerami sportowo-turystycznymi, czyli crossowymi, trekkingowymi. Co ciekawe, coraz więcej osób kupuje techniczną odzież, inwestuje w pedały i buty SPD. Zawsze jednak polecam, aby decyzję o porzuceniu platform na rzecz SPD przemyśleć. Jeśli ktoś chce mieć pełną kontrolę nad rowerem i większą siłę ciągu, to polecam SPD. A jeśli ktoś jeździ raz w tygodniu, rekreacyjnie, to raczej sugeruję platformy.
Czytaj więcej o:

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Serwisant / 17 lutego 2017 o 01:53
0
wkrótce zostanie otwarty nowy serwis rowerowy w lublinie. mamy nadzeje, że sprostamy państwa oczekiwaniom. warto sprawdzić - ***serwis-rower.pl
Avatar
numer / 22 marca 2015 o 16:48
0

ja też robię sobie sam takie rzeczy, a jak jest coś poważniejszego to mam tate mechanika więc mi pomaga coś pożyczy itd :D także serwisy mi niepotrzebne ;p

Avatar
cezary / 22 marca 2015 o 16:36
0

Jak to nie ma serwisu dobrego w Lublnie? Ja zawsze oddaje do chlopakow na Głeboką
i jeszcze sie nie zawiodlem tylko ze czasem trzeba troche poczekac bo kolejki spore.


Dwa posty jeden po drugim w tym samym czasie zachwalający serwis na Głębokiej kojarzy mi się z reklama tego miejsca :)

Avatar
Zdanowski / 22 marca 2015 o 09:58
0
Jak to nie ma serwisu dobrego w Lublnie? Ja zawsze oddaje do chlopakow na Głeboką
i jeszcze sie nie zawiodlem tylko ze czasem trzeba troche poczekac bo kolejki spore.
Avatar
rowerzysta / 22 marca 2015 o 09:51
0
Moim zdaniem najlepszym serwisem rowerowym jest BIKE BOYS na ul. Głębokiej. Zawsze wszystko na czas jest zrobione, solidnie i niedrogo. Chłopaki znają się na robocie i nie odwalają fuszerki. Polecam!
Avatar
matilu / 21 marca 2015 o 21:19
0

Rower to nie prom kosmiczny. Wszystko można zrobić samemu. Wystarczą chęci i dobrej klasy klucze. Na YT pełno filmów instruktarzowych co jak wymienić, wyregulować. Proste hasło "regulacja przerzutki tylnej" i 50pln w kieszeni zostaje. Zróbcie coś sami, nie bądżcie kalekami. Rower mojej siostry po serwisie chodził gorzej niż przed. Jak rower dobrze działa to nic nie zrobią ale 50pln przytulą bo stał w serwisie jeden dzień.

Avatar
obieżyświat1 / 21 marca 2015 o 20:58
0
Niestety w Lublinie jest problem z dobrym serwisem rowerowym .
Po kilkunastu latach posiadam pewne doświadczenie jako że w najwazniejszych czesto reklamowanych serwisach odwalają chałturę za którą nie powinniśmy płacic !!!
 
1 Reklamowany serwis Shimano Service Center to nic innego jak Inżynieria Rowerowa , niestety nie polecam .Po przeglądzie roweru już następnego dnia musiałem się zgłosić ponownie , przerzutki ustawili mi najgorzej. Tracąc  czas byłem tam po raz ostatni .Opinie w necie również świadczą co później przeczytałem nie najlepiej o tym serwisie.
 
2 Sklep i serwis Cyklo , pamiętam jak dzisiaj jak porysowali mi ramę w nowym rowerku jeszcze kilka lat temu gdy kupowałem u nich rower. Teraz ceny serwisu i czas potrzebny na przegląd czy naprawę jest zdecydowanie za duży w porównaniu do konkurencji.Nie polecam .
 

3 Sklep serwis Metro Bikes najlepiej zapowiadający się sklep w Lublinie niestety również z serwisem musiałem już samemu poprawiać po nich . Również nie potrafią ustawić tak prostej rzeczy jak przerzutki !!!.

Niestety w Lublinie jest problem z dobrym serwisem rowerowym .
Po kilkunastu latach posiadam pewne doświadczenie jako że w najwazniejszych czesto reklamowanych serwisach odwalają chałturę za którą nie powinniśmy płacic !!!
 
1 Reklamowany serwis Shimano Service Center to nic innego jak Inżynieria Rowerowa , niestety nie polecam .Po przeglądzie roweru już następnego dnia musiałem się zgłosić ponownie , przerzutki ustawili mi najgorzej. Tracąc  czas byłem tam po raz ostatni .Opinie w necie równi... rozwiń
Avatar
zdzichu / 21 marca 2015 o 20:54
0

sam sobie zrobię

Avatar
Serwisant / 17 lutego 2017 o 01:53
0
wkrótce zostanie otwarty nowy serwis rowerowy w lublinie. mamy nadzeje, że sprostamy państwa oczekiwaniom. warto sprawdzić - ***serwis-rower.pl
Avatar
numer / 22 marca 2015 o 16:48
0

ja też robię sobie sam takie rzeczy, a jak jest coś poważniejszego to mam tate mechanika więc mi pomaga coś pożyczy itd :D także serwisy mi niepotrzebne ;p

Avatar
cezary / 22 marca 2015 o 16:36
0

Jak to nie ma serwisu dobrego w Lublnie? Ja zawsze oddaje do chlopakow na Głeboką
i jeszcze sie nie zawiodlem tylko ze czasem trzeba troche poczekac bo kolejki spore.


Dwa posty jeden po drugim w tym samym czasie zachwalający serwis na Głębokiej kojarzy mi się z reklama tego miejsca :)

Avatar
Zdanowski / 22 marca 2015 o 09:58
0
Jak to nie ma serwisu dobrego w Lublnie? Ja zawsze oddaje do chlopakow na Głeboką
i jeszcze sie nie zawiodlem tylko ze czasem trzeba troche poczekac bo kolejki spore.
Avatar
rowerzysta / 22 marca 2015 o 09:51
0
Moim zdaniem najlepszym serwisem rowerowym jest BIKE BOYS na ul. Głębokiej. Zawsze wszystko na czas jest zrobione, solidnie i niedrogo. Chłopaki znają się na robocie i nie odwalają fuszerki. Polecam!
Avatar
matilu / 21 marca 2015 o 21:19
0

Rower to nie prom kosmiczny. Wszystko można zrobić samemu. Wystarczą chęci i dobrej klasy klucze. Na YT pełno filmów instruktarzowych co jak wymienić, wyregulować. Proste hasło "regulacja przerzutki tylnej" i 50pln w kieszeni zostaje. Zróbcie coś sami, nie bądżcie kalekami. Rower mojej siostry po serwisie chodził gorzej niż przed. Jak rower dobrze działa to nic nie zrobią ale 50pln przytulą bo stał w serwisie jeden dzień.

Avatar
obieżyświat1 / 21 marca 2015 o 20:58
0
Niestety w Lublinie jest problem z dobrym serwisem rowerowym .
Po kilkunastu latach posiadam pewne doświadczenie jako że w najwazniejszych czesto reklamowanych serwisach odwalają chałturę za którą nie powinniśmy płacic !!!
 
1 Reklamowany serwis Shimano Service Center to nic innego jak Inżynieria Rowerowa , niestety nie polecam .Po przeglądzie roweru już następnego dnia musiałem się zgłosić ponownie , przerzutki ustawili mi najgorzej. Tracąc  czas byłem tam po raz ostatni .Opinie w necie również świadczą co później przeczytałem nie najlepiej o tym serwisie.
 
2 Sklep i serwis Cyklo , pamiętam jak dzisiaj jak porysowali mi ramę w nowym rowerku jeszcze kilka lat temu gdy kupowałem u nich rower. Teraz ceny serwisu i czas potrzebny na przegląd czy naprawę jest zdecydowanie za duży w porównaniu do konkurencji.Nie polecam .
 

3 Sklep serwis Metro Bikes najlepiej zapowiadający się sklep w Lublinie niestety również z serwisem musiałem już samemu poprawiać po nich . Również nie potrafią ustawić tak prostej rzeczy jak przerzutki !!!.

Niestety w Lublinie jest problem z dobrym serwisem rowerowym .
Po kilkunastu latach posiadam pewne doświadczenie jako że w najwazniejszych czesto reklamowanych serwisach odwalają chałturę za którą nie powinniśmy płacic !!!
 
1 Reklamowany serwis Shimano Service Center to nic innego jak Inżynieria Rowerowa , niestety nie polecam .Po przeglądzie roweru już następnego dnia musiałem się zgłosić ponownie , przerzutki ustawili mi najgorzej. Tracąc  czas byłem tam po raz ostatni .Opinie w necie równi... rozwiń
Avatar
zdzichu / 21 marca 2015 o 20:54
0

sam sobie zrobię

Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 4 3

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 0 2

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 4 8

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 7

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 21 10

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 36 4

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 5

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 16

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 1

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 18 17

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 1 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!