Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 maja 2018 r.
16:36

"Cześć i chwała rotmistrzowi!". Ulicami Lublina przeszedł Marsz Rotmistrza Pileckiego [wideo]

0 13 A A

Lubelskie obchody 117. rocznicy urodzin Witolda Pileckiego rozpoczęły się na placu Wolności. Stamtąd uczestnicy przeszli na dziedziniec Zamku Lubelskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Marsz pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego został zorganizowany w Lublinie już po raz ósmy. Głównym celem marszu jest wspólne uczczenie pamięci jednego z najznakomitszych żołnierzy II RP, uczestnika wojny Polsko-Bolszewickiej, Kampanii Wrześniowej oraz Powstania Warszawskiego, wolontariusza do Auschwitz, autora "Raportów Pileckiego", członka organizacji niepodległościowych walczących z okupantem niemieckim, a po wojnie także sowieckim, męża oraz ojca.

– Pragniemy ukazać życiorys Witolda Pileckiego, jako wzór do naśladowania, czyli takim, jaki był naprawdę Pilecki – zachęcali organizatorzy.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
antyPO / 14 maja 2018 o 19:55
0
znudzony napisał:
Widziałem tych cyrkowców jak jechałem autobusem. Powiem tak: zauważyłem że od pewnego czasu zapanowała moda na Pileckiego i podziemie antykomunistyczne. Ludzie ileż można o tym mówić/organizować parad?! Ja wiem że to są postaci z burzliwych czasów i należy im się szacunek ale czy aż trzeba z tego powodu co praktycznie 2 miesiące organizować marsz/zlot. Nie. Władze lublina jak i pozostałych miast gdzie organizuje się podobne akcje, powinny ukrócić rozpasanie osób którzy najwyraźniej chcą się kreować na wielkich patriotów podczas gdy zapytać takiego uczestnika co wiedzą o tamtych czasach to odpowiedź była by "eee..., nooo..., tegooo...,".  Naprawdę żal patrzeć na coś takiego a tym bardziej wielkim wstydem jest brać w tym udział. To jest cyrk nie upamiętnienie.
 Masz jakieś pomysły na upamiętnienie bohaterów?. Czy tylko nie ..bo...nie?. Historię, Polski i jej bohaterów jakoś należy przekazywać młodemu pokoleniu- moim zdaniem, a twoim ,raczej wcale.
 Masz jakieś pomysły na upamiętnienie bohaterów?. Czy tylko nie ..bo...nie?. Historię, Polski i jej bohaterów jakoś należy przekazywać młodemu pokoleniu- moim zdaniem, a twoim ,raczej wcale. rozwiń
Avatar
ee / 14 maja 2018 o 19:32
0
Czytałeś chociaż jego raport z pobytu w obozie koncentracyjnym w Auschwitz? Każdy, kto czytał rapory i interesuje się historią, wie, że zwolnienia z Oświęcimia były, i nie tylko Bartoszewski opuścił w ten sposób obóz. Pilecki pisze to w sowim raporcie i wcale krytycznie nie odnosi się do tych wydarzeń.   Ale debi( wie lepiej, co nie? 
Avatar
Gość / 14 maja 2018 o 14:30
0
Antypolskiej szmacie która tu użyła słowa"bydłoszewski"życzę by jak najszybciej wy...ał do Rosji bo my tu sowieckiego bydła nie tolerujemy.Śmierdzisz putinowoczosnkowo śmieciu.
Avatar
Lublin / 14 maja 2018 o 07:41
0
Gdyby nie Ci faszyści w tym marszu, mogłoby być na prawdę przyjemnie.
Avatar
Gość / 14 maja 2018 o 00:08
0
W 1948r. aresztowany i poddawany okrutnym torturom przez czosnkowo-cebulowych UBeków: „Oświęcim to była igraszka”. Skazany na karę śmierci. Wyrok wykonano strzałem w tył głowy - metodą Katyńską
Avatar
Gość / 14 maja 2018 o 00:02
0
Witold Pilecki był jednym z największych herosów w historii nie tylko Polski, ale i świata : "Starałem się życ tak, abym w godzinie śmierci mógł się raczej cieszyć, niż lękać" Ochotnik do Auschwitz !!!! podczas gdy taki nygus bydłoszewski zakombinował sobie u szkopów L4 - taka różnica "drobna" W okresie terroru komunistycznego (pejsetej ubecji) w Polsce skazany na śmierć i zamordowany 25 maja 1948 r
Avatar
Gość / 13 maja 2018 o 21:34
0
"W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych, którzy pragnęli ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie." Adam Jerzy książę Czartoryski
Avatar
znudzony / 13 maja 2018 o 21:08
0
Widziałem tych cyrkowców jak jechałem autobusem. Powiem tak: zauważyłem że od pewnego czasu zapanowała moda na Pileckiego i podziemie antykomunistyczne. Ludzie ileż można o tym mówić/organizować parad?! Ja wiem że to są postaci z burzliwych czasów i należy im się szacunek ale czy aż trzeba z tego powodu co praktycznie 2 miesiące organizować marsz/zlot. Nie. Władze lublina jak i pozostałych miast gdzie organizuje się podobne akcje, powinny ukrócić rozpasanie osób którzy najwyraźniej chcą się kreować na wielkich patriotów podczas gdy zapytać takiego uczestnika co wiedzą o tamtych czasach to odpowiedź była by "eee..., nooo..., tegooo...,". Naprawdę żal patrzeć na coś takiego a tym bardziej wielkim wstydem jest brać w tym udział. To jest cyrk nie upamiętnienie.
Widziałem tych cyrkowców jak jechałem autobusem. Powiem tak: zauważyłem że od pewnego czasu zapanowała moda na Pileckiego i podziemie antykomunistyczne. Ludzie ileż można o tym mówić/organizować parad?! Ja wiem że to są postaci z burzliwych czasów i należy im się szacunek ale czy aż trzeba z tego powodu co praktycznie 2 miesiące organizować marsz/zlot. Nie. Władze lublina jak i pozostałych miast gdzie organizuje się podobne akcje, powinny ukrócić rozpasanie osób którzy najwyraźniej chcą się kreować na wielkich patriotów podczas gdy zapytać t... rozwiń
Avatar
Adam z Lublina / 13 maja 2018 o 19:48
0
Wielki szacunek dla rotmistrz Pileckiego. Szkoda tylko, że naziole z ONR lansują się na bohaterze.
Avatar
Bohaterzy / 13 maja 2018 o 19:20
0
A co na marszu robią naziole z ONR? Pilecki w grobie się przewraca...
Avatar
antyPO / 14 maja 2018 o 19:55
0
znudzony napisał:
Widziałem tych cyrkowców jak jechałem autobusem. Powiem tak: zauważyłem że od pewnego czasu zapanowała moda na Pileckiego i podziemie antykomunistyczne. Ludzie ileż można o tym mówić/organizować parad?! Ja wiem że to są postaci z burzliwych czasów i należy im się szacunek ale czy aż trzeba z tego powodu co praktycznie 2 miesiące organizować marsz/zlot. Nie. Władze lublina jak i pozostałych miast gdzie organizuje się podobne akcje, powinny ukrócić rozpasanie osób którzy najwyraźniej chcą się kreować na wielkich patriotów podczas gdy zapytać takiego uczestnika co wiedzą o tamtych czasach to odpowiedź była by "eee..., nooo..., tegooo...,".  Naprawdę żal patrzeć na coś takiego a tym bardziej wielkim wstydem jest brać w tym udział. To jest cyrk nie upamiętnienie.
 Masz jakieś pomysły na upamiętnienie bohaterów?. Czy tylko nie ..bo...nie?. Historię, Polski i jej bohaterów jakoś należy przekazywać młodemu pokoleniu- moim zdaniem, a twoim ,raczej wcale.
 Masz jakieś pomysły na upamiętnienie bohaterów?. Czy tylko nie ..bo...nie?. Historię, Polski i jej bohaterów jakoś należy przekazywać młodemu pokoleniu- moim zdaniem, a twoim ,raczej wcale. rozwiń
Avatar
ee / 14 maja 2018 o 19:32
0
Czytałeś chociaż jego raport z pobytu w obozie koncentracyjnym w Auschwitz? Każdy, kto czytał rapory i interesuje się historią, wie, że zwolnienia z Oświęcimia były, i nie tylko Bartoszewski opuścił w ten sposób obóz. Pilecki pisze to w sowim raporcie i wcale krytycznie nie odnosi się do tych wydarzeń.   Ale debi( wie lepiej, co nie? 
Avatar
Gość / 14 maja 2018 o 14:30
0
Antypolskiej szmacie która tu użyła słowa"bydłoszewski"życzę by jak najszybciej wy...ał do Rosji bo my tu sowieckiego bydła nie tolerujemy.Śmierdzisz putinowoczosnkowo śmieciu.
Avatar
Lublin / 14 maja 2018 o 07:41
0
Gdyby nie Ci faszyści w tym marszu, mogłoby być na prawdę przyjemnie.
Avatar
Gość / 14 maja 2018 o 00:08
0
W 1948r. aresztowany i poddawany okrutnym torturom przez czosnkowo-cebulowych UBeków: „Oświęcim to była igraszka”. Skazany na karę śmierci. Wyrok wykonano strzałem w tył głowy - metodą Katyńską
Avatar
Gość / 14 maja 2018 o 00:02
0
Witold Pilecki był jednym z największych herosów w historii nie tylko Polski, ale i świata : "Starałem się życ tak, abym w godzinie śmierci mógł się raczej cieszyć, niż lękać" Ochotnik do Auschwitz !!!! podczas gdy taki nygus bydłoszewski zakombinował sobie u szkopów L4 - taka różnica "drobna" W okresie terroru komunistycznego (pejsetej ubecji) w Polsce skazany na śmierć i zamordowany 25 maja 1948 r
Avatar
Gość / 13 maja 2018 o 21:34
0
"W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych, którzy pragnęli ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie." Adam Jerzy książę Czartoryski
Avatar
znudzony / 13 maja 2018 o 21:08
0
Widziałem tych cyrkowców jak jechałem autobusem. Powiem tak: zauważyłem że od pewnego czasu zapanowała moda na Pileckiego i podziemie antykomunistyczne. Ludzie ileż można o tym mówić/organizować parad?! Ja wiem że to są postaci z burzliwych czasów i należy im się szacunek ale czy aż trzeba z tego powodu co praktycznie 2 miesiące organizować marsz/zlot. Nie. Władze lublina jak i pozostałych miast gdzie organizuje się podobne akcje, powinny ukrócić rozpasanie osób którzy najwyraźniej chcą się kreować na wielkich patriotów podczas gdy zapytać takiego uczestnika co wiedzą o tamtych czasach to odpowiedź była by "eee..., nooo..., tegooo...,". Naprawdę żal patrzeć na coś takiego a tym bardziej wielkim wstydem jest brać w tym udział. To jest cyrk nie upamiętnienie.
Widziałem tych cyrkowców jak jechałem autobusem. Powiem tak: zauważyłem że od pewnego czasu zapanowała moda na Pileckiego i podziemie antykomunistyczne. Ludzie ileż można o tym mówić/organizować parad?! Ja wiem że to są postaci z burzliwych czasów i należy im się szacunek ale czy aż trzeba z tego powodu co praktycznie 2 miesiące organizować marsz/zlot. Nie. Władze lublina jak i pozostałych miast gdzie organizuje się podobne akcje, powinny ukrócić rozpasanie osób którzy najwyraźniej chcą się kreować na wielkich patriotów podczas gdy zapytać t... rozwiń
Avatar
Adam z Lublina / 13 maja 2018 o 19:48
0
Wielki szacunek dla rotmistrz Pileckiego. Szkoda tylko, że naziole z ONR lansują się na bohaterze.
Avatar
Bohaterzy / 13 maja 2018 o 19:20
0
A co na marszu robią naziole z ONR? Pilecki w grobie się przewraca...
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

1000 żołnierzy, 200 pojazdów, 100 samolotów. Wielka defilada w Warszawie [wideo]
film

1000 żołnierzy, 200 pojazdów, 100 samolotów. Wielka defilada w Warszawie [wideo] 0 0

W Warszawie odbyła się Wielka Defilada Niepodległości. Wzięło w niej udział ponad 1000 żołnierzy i 900 rekonstruktorów. Ulicami stolicy przejechało także ponad 200 pojazdów wojskowych a nad Warszawą przeleciało ponad 100 samolotów i helikopterów.

Lublin: Kłopot z placem zabaw przy Przedszkolu Integracyjnym nr 39

Lublin: Kłopot z placem zabaw przy Przedszkolu Integracyjnym nr 39 0 0

Urządzenia do zabaw, także dla dzieci niepełnosprawnych, miały się pojawić obok Przedszkola Integracyjnego nr 39 przy ul. Balladyny.

Andrzej Duda: Polska powinna podnosić wydatki na wojsko
film

Andrzej Duda: Polska powinna podnosić wydatki na wojsko 0 2

– Cieszymy się z tego, że jest także na mocy porozumień bilateralnych silna obecność armii Stanów Zjednoczonych w naszym kraju, ale chcielibyśmy, żeby była to obecność stała. Ale naszą ambicją jest to, aby polska armia była jak najsilniejsza, aby w jak największym stopniu była w stanie zabezpieczyć samodzielnie nasze bezpieczeństwo - mówił prezydent Andrzej Duda przed rozpoczęciem Wielkiej Defilady Niepodległości w Warszawie.

Kino Bajka w Lublinie do tej pory miało tylko jedną salę. Powstaje druga, z innym repertuarem

Kino Bajka w Lublinie do tej pory miało tylko jedną salę. Powstaje druga, z innym repertuarem 28 2

To jeszcze odrapane pomieszczenie ale jesienią będzie tu nowoczesna sala kinowa. Bajka urządza nową przestrzeń dla widzów. – Będę miał miejsca i na filmy ambitne, i na te bardziej kasowe – planuje szef placówki. Chce żeby to widzowie nadali nazwy obu salom.

Za jednym razem dostał sześć mandatów na ponad 7 tys. zł. "Przykład bezgranicznej nieodpowiedzialności"

Za jednym razem dostał sześć mandatów na ponad 7 tys. zł. "Przykład bezgranicznej nieodpowiedzialności" 7 1

Sześć mandatów na kwotę 7 350 zł za naruszenia czasu pracy dla kierowcy, a także możliwe 10 tys. zł kary dla właściciela firmy przewozowej. Tak zakończyła się poniedziałkowa kontrola inspektorów ITD w Lublinie.

Lublin: Nie będzie zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Smoluchowskiego z Inżynierską

Lublin: Nie będzie zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Smoluchowskiego z Inżynierską 0 1

Ratusz nie zmieni organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Smoluchowskiego z Inżynierską.

Włodawa: Pod kurtyną dużo chłodniej

Włodawa: Pod kurtyną dużo chłodniej 0 0

Na upały mieszkańcy dostali zraszacz i pierwszą w mieście kurtynę wodną.

John Del Toro Richardson gwiazdą Puławskiego Lata Bluesowego [program]
21 sierpnia 2018, 0:00

John Del Toro Richardson gwiazdą Puławskiego Lata Bluesowego [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już 21 sierpnia w Puławach rozpocznie się kolejna edycja warsztatów dla młodych bluesmanów - Puławskie Lato Bluesowe. Wybitni instruktorzy i ciekawe zajęcia to jednak nie jedyne atrakcje imprezy, będą też wieczorne jam sessions i niezwykłe koncerty. Jedną z gwiazd festiwalu będzie John Del Toro Richardson z Teksasu.

Obchody Święta Wojska Polskiego w Lublinie. Piknik na Błoniach pod Zamkiem [zdjęcia]
galeria

Obchody Święta Wojska Polskiego w Lublinie. Piknik na Błoniach pod Zamkiem [zdjęcia] 4 4

Najpierw złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikami Nieznanego Żołnierza i Marszałka Józefa Piłsudskiego na pl. Litewskim.

500 kleszczy w ciele niewielkiego psa. Właścicielka z zarzutami
film

500 kleszczy w ciele niewielkiego psa. Właścicielka z zarzutami 0 1

Jelenia Góra (woj. dolnośląskie). Był wygłodzony i odwodniony, a jego ciało było pokryte kleszczami. Przykuty do łańcucha pies leżał na dolnośląskiej posesji. Był w tak złym stanie, że nie miał siły się ruszać. Weterynarze z Lubania wyjęli z jego ciała pół tysiąca kleszczy.

Pogoda na długi weekend. Największe upały już za nami?

Pogoda na długi weekend. Największe upały już za nami? 0 0

Lato szybko nas nie opuści. W najbliższym czasie możemy spodziewać się gorących dni, chociaż największe upały już za nami.

Soła – Stal Kraśnik 3:0, Podlasie – Hutnik Kraków 1:4. Nie poszli za ciosem

Soła – Stal Kraśnik 3:0, Podlasie – Hutnik Kraków 1:4. Nie poszli za ciosem 2 3

Po zwycięstwach na inaugurację piłkarze Stali Kraśnik i Podlasia Biała Podlaska szybko musieli przełknąć gorzkie pigułki. Beniaminek przegrał w Oświęcimiu 0:3. Z kolei bialczanie dostali lanie od innego nowicjusza – Hutnika Kraków i to u siebie 1:4.

Policjant zabrał kluczyki. Kierowca rzucił się na niego z nożem i śrubokrętem

Policjant zabrał kluczyki. Kierowca rzucił się na niego z nożem i śrubokrętem 4 2

Pijany kierowca rzucił się na policjanta z nożem i śrubokrętem. Zdenerwował się, bo mundurowy odebrał mu kluczyki.

Kazimierski Festiwal Organowy - Daniele Feretti
18 sierpnia 2018, 19:30

Kazimierski Festiwal Organowy - Daniele Feretti 2 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami 7. koncert w ramach tegorocznej edycji Kazimierskiego Festiwalu Organowego. W sobotę, 18 sierpnia o godz. 19.30 w Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Św. Jana Chrzciciela i Św. Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu Dolnym wystąpi Daniele Feretti.

Święto Wojska Polskiego: Kwiaty, wystawy i koncert w Puławach
zdjęcia
galeria

Święto Wojska Polskiego: Kwiaty, wystawy i koncert w Puławach 4 5

Delegacje złożone m.in. z przedstawicieli służb mundurowych, samorządowców i kombatantów złożyły dzisiaj kwiaty przed tablicą Józefa Piłsudskiego na dziedzińcu Pałacu Czartoryskich w Puławach. Trwa 98. rocznica Bitwy Warszawskiej oraz Święto Wojska Polskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!