Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 grudnia 2007 r.
13:39
Edytuj ten wpis

Cztery nowe "sreberka" (wideo)

0 7 A A

Pojemnośc 2,8 l, 250 koni mechanicznych, niecałe 7 sekundy do setki - dziś na drogi Lubelszczyzny wyjechały cztery nowe supernowoczesne radiowozy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dziś rano na placu przed Komendą Wojewódzką Policji w Lublinie nowe pojazdy poświęcił policyjny kapelan. Samochody trafią do jednostek w Lublinie, Zamościu, Tomaszowie Lubelskim i Radzyniu Podlaskim.

- Przyczyną ponad 40 proc. wszystkich zdarzeń drogowych jest namierna prędkość - mówił podczas uroczystego przekazania aut Grzegorz Czepiel, p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Nieoznakowane radiowozy mają srebrny kolor, przyspieszają do setki w 6,9 sek., są wyposażone w podwójne kamery i silniki o mocy 250 KM. Takie cacko pali średnio 15,4 l/100 km, ale przy bardzo szybkiej jeździ potrafi "wypić” nawet 20 litrów

- To samochody na miarę XXI wieku. Prawdziwy bat na piratów drogowych - mówi Janusz Wójtowicz, rzecznik lubelskiej policji.

Każdy wóz wart jest około 165 tys. złotych. Policjanci twierdzą, że te pieniądze zwracają sie po niespełna dwóch miesiącach służby.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rajdowiec / 13 grudnia 2008 r. o 10:16
[size="5"][/size]Uważajcie na tego opla vectre co jest na filmiku na numey rejstracyjne LU5919E !!!!!! o ile to są te numery bo psy mogły przykręcić tablice z innej fury tak dla picu pozdrawiam
Avatar
wiechosta / 8 grudnia 2007 r. o 10:18
i oczywiście klecha musiał mopem pomachać, zabobony górą !!!
Avatar
aser89 / 7 grudnia 2007 r. o 15:29
też to wyczytałem, że mają byc jak te:
[img]http://pl.wikinews.org/wiki/Grafika:Nowy_radiowoz_dzien_gora.jpg[/img]

a tulipa...
Avatar
Gość / 5 grudnia 2007 r. o 23:38
nie tylko w tylnym lusterku ale tez przed toba. Tak jak napisali sa wyposazone w dwie kamerki, robia pomiar samochodów z przodu i z tylu. Te samochody zarobia na siebie 2x szybciej
Avatar
dirty / 5 grudnia 2007 r. o 22:49
to maja byc tak jak dotychczasowe "sreberko" m.in autka po cywilnemu, wiec bedzie na tej samej zasadzie jak dotychczas nikt nic nie wie az nie zobaczysz w tylnim lusterku i cie nie dojada wiec .... noga z gazu
Avatar
rajdowiec z Dysa / 5 grudnia 2007 r. o 20:00
Czytałem,że sreberka mają być pomalowane NAPISAMI POLICJA według przepisów Unii Eurpoejskiej a tu dzisiaj piszą,za figulca będą nieoznakowane.KTO KOGO ROBI W BALONA?
Avatar
Latający Holender / 5 grudnia 2007 r. o 15:36
Przyczyną ponad 40 proc. wszystkich zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość

To teraz będzie ich 44%, tych zdarzeń.
Wróżka im powiedziała, że przetrwają dwa miesiące?
Avatar
Rajdowiec / 13 grudnia 2008 r. o 10:16
[size="5"][/size]Uważajcie na tego opla vectre co jest na filmiku na numey rejstracyjne LU5919E !!!!!! o ile to są te numery bo psy mogły przykręcić tablice z innej fury tak dla picu pozdrawiam
Avatar
wiechosta / 8 grudnia 2007 r. o 10:18
i oczywiście klecha musiał mopem pomachać, zabobony górą !!!
Avatar
aser89 / 7 grudnia 2007 r. o 15:29
też to wyczytałem, że mają byc jak te:
[img]http://pl.wikinews.org/wiki/Grafika:Nowy_radiowoz_dzien_gora.jpg[/img]

a tulipa...
Avatar
Gość / 5 grudnia 2007 r. o 23:38
nie tylko w tylnym lusterku ale tez przed toba. Tak jak napisali sa wyposazone w dwie kamerki, robia pomiar samochodów z przodu i z tylu. Te samochody zarobia na siebie 2x szybciej
Avatar
dirty / 5 grudnia 2007 r. o 22:49
to maja byc tak jak dotychczasowe "sreberko" m.in autka po cywilnemu, wiec bedzie na tej samej zasadzie jak dotychczas nikt nic nie wie az nie zobaczysz w tylnim lusterku i cie nie dojada wiec .... noga z gazu
Avatar
rajdowiec z Dysa / 5 grudnia 2007 r. o 20:00
Czytałem,że sreberka mają być pomalowane NAPISAMI POLICJA według przepisów Unii Eurpoejskiej a tu dzisiaj piszą,za figulca będą nieoznakowane.KTO KOGO ROBI W BALONA?
Avatar
Latający Holender / 5 grudnia 2007 r. o 15:36
Przyczyną ponad 40 proc. wszystkich zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość

To teraz będzie ich 44%, tych zdarzeń.
Wróżka im powiedziała, że przetrwają dwa miesiące?
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mundial 2022: Piątek z rzutami karnymi, Argentyna strzelała lepiej od Holandii

Mundial 2022: Piątek z rzutami karnymi, Argentyna strzelała lepiej od Holandii

Wielkie emocje w końcówce meczu Argentyna – Holandia. Wydawało się, że „Abicelestes” bez problemu awansują do półfinału mundialu w Katarze. Jeszcze w 82 minucie Leo Messi i spółka prowadzili 2:0. „Pomarańczowi” zdążyli doprowadzić jednak do wyrównania. Gola na 2:2 strzelili w… 11 minucie doliczonego czasu gry po świetnie rozegranym rzucie wolnym. W efekcie, znowu trzeba było szukać rozstrzygnięcia w rzutach karnych. A te lepiej wykonywała Argentyna i wygrała ostatecznie 4:3.

Zamość. Poezja malowana. Nagrody dla uczennic Plastyka

Zamość. Poezja malowana. Nagrody dla uczennic Plastyka

Matylda Kowalczuk po mistrzowsku zinterpretowała „Taniec”, a Emilia Drzygało „Zimę”. Uczennice zamojskiego liceum plastycznego za swoje ilustracje wierszy Marii Konopnickiej zdobyły dwie główne nagrody w Ogólnopolskim Konkursie „Słowem Malowane 2022”.

Drogi, place zabaw i nowa fontanna, czyli Lubartów planuje wydatki w 2023 r.

Drogi, place zabaw i nowa fontanna, czyli Lubartów planuje wydatki w 2023 r.

Przyszłoroczne dochody miasta mają wynieść 104 mln zł, a wydatki przekroczą 110 mln zł. Zgodnie z projektem nowego budżetu na inwestycje trafi ponad 25 mln zł. Najwięcej na drogi, zbrojenie terenów przemysłowych, latarnie oraz ocieplenie II LO im. Piotra Firleja.

Parczew wygrał ze Skarbem Państwa. Chodziło o duże pieniądze

Parczew wygrał ze Skarbem Państwa. Chodziło o duże pieniądze

Parczew wygrał w sądzie ze Skarbem Państwa. Na konto miasta wpłynęło 1,2 mln zł.

Zamość. Organowy recital Tadeusza Barylskiego u Franciszkanów
10 grudnia 2022, 19:00

Zamość. Organowy recital Tadeusza Barylskiego u Franciszkanów

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Marii Pannie zapowiada ten koncert, jako wyjątkowe wydarzenie. W sobotę (10 grudnia, godz. 19) w zamojskim kościele Franciszkanów odbędzie się recital organowy Tadeusza Barylskiego. Jest organizowany dokładnie w 200. rocznicę urodzin Cesara Francka.

Lublin. Park Rury będzie mieć patrona

Lublin. Park Rury będzie mieć patrona

Park Rury położony w wąwozie między Czubami, a osiedlami LSM ma otrzymać imię Romualda Dylewskiego, wybitnego architekta i urbanisty zmarłego w 2019 r.

W szpitalu w Lublinie przez dwa dni nie było ciepłej wody
Alarm 24

W szpitalu w Lublinie przez dwa dni nie było ciepłej wody

Od środy wieczorem do piątku rano w szpitalu przy ul. Herberta w Lublinie (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Wyszyńskiego) pacjenci byli pozbawieni dostępu do ciepłej wody. Powód? Awaria podczas przełączania instalacji w trakcie budowania nowej części szpitala.

Mundial 2022: Chorwacja – Brazylia 4:2 w rzutach karnych. Faworyt za burtą!

Mundial 2022: Chorwacja – Brazylia 4:2 w rzutach karnych. Faworyt za burtą!

Znamy pierwszego półfinalistę turnieju w Katarze. Chorwacja walczyła do końca i wyrzuciła za burtę mundialu głównego faworyta – Brazylię. Luka Modrić i spółka przegrywali od 105 minuty, ale w końcówce doprowadzili do wyrównania i rzutów karnych. A w serii jedenastek pokonali „Canarinhos” 4:2.

W tej szkole mówią, że jedna iskierka rozpala ognisko dobroci. To będzie Weekend Cudów
galeria

W tej szkole mówią, że jedna iskierka rozpala ognisko dobroci. To będzie Weekend Cudów

– Wystarczyło puścić iskierkę i za chwilę ogień gorących serc rozpalił ognisko dobroci – uśmiecha się Aleksandra Krzyżanowska, nauczycielka muzyki w Szkole Podstawowej nr 30 w Lublinie.

Biała Podlaska. Prezydent znowu chciał sprzedać, radni znowu mówią nie

Biała Podlaska. Prezydent znowu chciał sprzedać, radni znowu mówią nie

Bialscy radni idą na rekord i po raz kolejny odmawiają sprzedaży miejskich działek przy ulicach Elektrycznej i Brzegowej.

Bartosz Sadulski, autor powieści "Rzeszot" w Muzeum Czechowicza
10 grudnia 2022, 17:00

Bartosz Sadulski, autor powieści "Rzeszot" w Muzeum Czechowicza

Muzeum Józefa Czechowicza (ul. Złota 3) zaprasza na spotkanie autorskie z Bartoszem Sadulskim, które odbędzie się 10 grudnia o godz. 17.

Lubelscy politycy PiS tłumaczą dlaczego cały czas mówią o Donaldzie Tusku i Platformie Obywatelskiej

Lubelscy politycy PiS tłumaczą dlaczego cały czas mówią o Donaldzie Tusku i Platformie Obywatelskiej

Politycy Prawa i Sprawiedliwości przestrzegają przed powrotem Platformy Obywatelskiej do władzy. W piątek w całej Polsce, w tym także w Lublinie, zorganizowali w tej sprawie konferencje prasowe pod biurami poselskimi największej partii opozycyjnej.

Lublinianka straci ważnych zawodników?

Lublinianka straci ważnych zawodników?

Sytuacja organizacyjna Lublinianki się poprawia, ale i tak w zimie kilku piłkarzy może zdecydować się na opuszczenie drużyny. Oferty z wyższych lig ma Tomasz Tymosiak, a na testach w GKS Tychy przebywa Fryderyk Janaszek.

Nie widać końca konfliktu w Zarządzie Dróg Powiatowych w Lublinie. Starosta: we wtorek podejmę decyzję

Nie widać końca konfliktu w Zarządzie Dróg Powiatowych w Lublinie. Starosta: we wtorek podejmę decyzję

Pracownicy chcą, żeby starosta odwołał dyrektorkę Zarządu Dróg Powiatowych w Lublinie. Napisali kolejne, anonimowe pismo w tej sprawie. – Mam wrażenie, że wszyscy tam są zastraszeni i dzieje się z nimi coś złego – ocenia radny powiatowy, który zainteresował się sprawą i ma kontakt ze skonfliktowanymi. Starosta na wtorek zapowiada decyzję.

"Grawitacja" reż. Alfonso Cuaróna. Program TV 9-11 grudnia 2022
9 grudnia 2022, 20:00

"Grawitacja" reż. Alfonso Cuaróna. Program TV 9-11 grudnia 2022

W ten weekend w telewizji będzie można zobaczyć premierowo widowisko "Monster Hunter". Poniżej prezentujemy kilka wybranych opcji filmowych na weekend.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!