Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 grudnia 2013 r.
17:35
Edytuj ten wpis

Cztery trolejbusy już po poprawkach. Piąty nadal z usterkami (protokół)

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 59 A A
ZTM wezwał dostawcę trolejbusów do niezwłocznego usunięcia usterek z piątego trolejbusu
ZTM wezwał dostawcę trolejbusów do niezwłocznego usunięcia usterek z piątego trolejbusu

Cztery z pięciu trolejbusów dostarczonych przez polsko-ukraińskie konsorcjum firm Ursus i Bogdan nie ma już usterek, ale za piąty dostawca będzie płacić karę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mowa o pierwszej partii trolejbusów zmontowanych w lubelskiej fabryce Ursusa na bazie ukraińskich nadwozi marki Bogdan. Poprzedni protokół z 22 listopada zawierał długą listę wad, dotyczących m.in. kamer monitoringu ustawionych tak, że sporą część obrazu zasłaniały poręcze, mowa była też m.in. o źle zaizolowanej instalacji elektrycznej, czy zbyt małej liczbie głośników.

Protokół potwierdzający usunięcie wad z czterech pojazdów nosi datę 11 grudnia i został podpisany przez komisję już po godzinach urzędowania Zarządu Transportu Miejskiego. Nadal są problemy z piątym trolejbusem. Komisja stwierdziła, że usterki nie zostały w nim usunięte. Za to producentowi naliczona zostanie kara.

– Dokładna wysokość kary zostanie skalkulowana po sporządzeniu końcowego protokołu odbioru, kiedy rozpocznie się analiza finansowo-prawna. Na dzień dzisiejszy jest to kwota około 50 tys. złotych – poinformowała nas Katarzyna Szczygieł z Zarządu Transportu Miejskiego.

ZTM wezwał dostawcę trolejbusów do niezwłocznego usunięcia usterek z piątego trolejbusu. Łącznie miasto zamówiło 38 takich pojazdów, każdy z nich kosztuje 1,7 miliona złotych. Pojazdy są wyposażone w baterie umożliwiające przejazd ulicami niewyposażonymi w trakcję zasilającą.

Komentarze 59

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
roby / 19 grudnia 2013 o 10:54
0

od kiedy w prasie nie wolno pisać prawdy? TO SĄ BUBLE I NALEŻY NAZYWAĆ TO PO IMIENIU - takie prawo , a nawet obowiązek prasy.

Avatar
Z zewnątrz / 13 grudnia 2013 o 20:57
0
Widzę tu samą kurewską lubelską zawiść, nic dziwnego że jesteście zaścianem. Nigdzie jest do pomyślenia plucie we własne gniazdo ale tutaj to wasz chleb powszedni. Nigdzie tak nie zajedziecie tylko do własnej dupy.
Avatar
MPKowiec / 13 grudnia 2013 o 16:17
0

Weź najlepiej wygraj przetarg, zrób trolejbus, uzyskaj homologację i dopuszczenia, w 5 miesięcy - a najlepiej szybciej, to zobaczysz jak ci ten wał napęd przenosi. Czepiacie się rodzimej firmy, że chce u was coś zrobić - a wy nieuki obstrukcje robicie. Lepiej kupić u obcych i oczywiście na kredyt, a potem z...lać za niewolnika do śmierci. Wy już jesteście niewolnikami i to nie tylko mentalnymi.

Czyli sugerujesz że wykonawca startujący w przetargu nie wiedział ile to zajmie czasu ?? A może wiedział i wliczył sobie w cenę kary umowne ?? I jaka to rodzima firma ? Trolejbusy z czeskim napędem w ukraińskim nadwoziu z niemieckimi podzespołami. Traktory to składaki z Chińskiej Republiki Ludowej. W zasadzie cały Ursus to profanacja tej marki.

Czyli sugerujesz że wykonawca startujący w przetargu nie wiedział ile to zajmie czasu ?? A może wiedział i wliczył sobie w cenę kary umowne ?? I jaka to rodzima firma ? Trolejbusy z czeskim napędem w ukraińskim nadwoziu z niemieckimi podzespołami. Traktory to składaki z Chińskiej Republiki Ludowej. W zasadzie cały Ursus to profanacja tej marki.

rozwiń
Avatar
krypto / 13 grudnia 2013 o 14:15
0

Goldi pisuarze Ursus w Lublinie zatrudnia juz ponad 200 ludzi i dzięki kontraktowi w Etiopii na traktory i na trolejbusy w Lublinie zatrudnienie wzrośnie o kolejne 200 i to są fakty. To dzięki Żukowi to miasto odżywa bo za czasów pisowskiego ciemnogrodu większość firm popadała i młodzi ludzie masowo wyjeżdżało do Anglii. Obracasz sie schizolu w oparach absurdu i mgły smoleńskiej - nie masz kontaktu z rzeczywistością - powinieneś dostać zakaz korzystania z internetu dla dobra społecznego ...

napisz jeszcze kogo zatrudnia ten zakład pracy? może swojaków, chłopców po LO którzy z mechaniką mają tyle wspólnego co potrafią olej sprawdzić w swoim tico czy innym wynalazku i pralkę w domu włączyć . Pewnie prototyp jest ok, ale wykonanie przejdzie do historii hehe

napisz jeszcze kogo zatrudnia ten zakład pracy? może swojaków, chłopców po LO którzy z mechaniką mają tyle wspólnego co potrafią olej sprawdzić w swoim tico czy innym wynalazku i pralkę w domu włączyć . Pewnie prototyp jest ok, ale wykonanie przejdzie do historii hehe

rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2013 o 14:05
0

Weź najlepiej wygraj przetarg, zrób trolejbus, uzyskaj homologację i dopuszczenia, w 5 miesięcy - a najlepiej szybciej, to zobaczysz jak ci ten wał napęd przenosi. Czepiacie się rodzimej firmy, że chce u was coś zrobić - a wy nieuki obstrukcje robicie. Lepiej kupić u obcych i oczywiście na kredyt, a potem z...lać za niewolnika do śmierci. Wy już jesteście niewolnikami i to nie tylko mentalnymi.

To po co staje się do przetargu wiedząc od samego początku że nie ma się zaplecza do realizacji przetargu w terminie.Kontrakt został podpisany na początku roku,zaś pierwszy Ursus zaczął jeździć po LUBLINIE wlońcu sierpnia,pytam się więc Ciebie obrońco Ursusa co przez 4 czy 5 miesięcy robił Ursus z Bogdanem?Przepijali już pieniądze z kontraktu,czy dopiero zaczęli projektować ten trolejbus bo o ile wiem ani Ursus ani Bogdan nie wyprodukowały jeszcze ani jednego trolejbusu z dodatkowym napędem.Dlaczego Lublin ma być polem doświadczalnym dla firmy z Ukrainy?Już mamy jednego prototypa w postaci Autosana ale dla Ciebie to za mało.

To po co staje się do przetargu wiedząc od samego początku że nie ma się zaplecza do realizacji przetargu w terminie.Kontrakt został podpisany na początku roku,zaś pierwszy Ursus zaczął jeździć po LUBLINIE wlońcu sierpnia,pytam się więc Ciebie obrońco Ursusa co przez 4 czy 5 miesięcy robił Ursus z Bogdanem?Przepijali już pieniądze z kontraktu,czy dopiero zaczęli projektować ten trolejbus bo o ile wiem ani Ursus ani Bogdan nie wyprodukowały jeszcze ani jednego trolejbusu z dodatkowym napędem.Dlaczego Lublin ma być polem doświ... rozwiń

Avatar
ktk / 13 grudnia 2013 o 13:40
0

Weź najlepiej wygraj przetarg, zrób trolejbus, uzyskaj homologację i dopuszczenia, w 5 miesięcy - a najlepiej szybciej, to zobaczysz jak ci ten wał napęd przenosi. Czepiacie się rodzimej firmy, że chce u was coś zrobić - a wy nieuki obstrukcje robicie. Lepiej kupić u obcych i oczywiście na kredyt, a potem z...lać za niewolnika do śmierci. Wy już jesteście niewolnikami i to nie tylko mentalnymi.

Avatar
Mateusz / 13 grudnia 2013 o 12:29
0

Jaki miesiąc ?? Pierwotnie miały być na początku października, ale termin przesunięto na początek listopada !!

A cały ten Ursus to jeden wał, a nie ZF. Zresztą co to za różnica skoro od prawie 3 miesięcy nie jeździ na linii ani jeden ??

Avatar
kierowca / 13 grudnia 2013 o 11:55
0

Ursusy maja waly z ZF'a najlepsze na swiecie. Solaris nie bije Ursusa - Ursus jest duzo lepszym produktem dlatego jest przez tego Smage atakowany. Dziennik - Niemiecki kapitał - Solaris takze. Solaris bedzie musial grubo sie napocic zeby produkowac tanie trolejbusy w takiej jakosci jak robi to Ursus  czas wam to pokaze. Dlatego sa takie desperackie jednostronnie ukierunkowane ataki.


Ursusy maja waly z ZF'a najlepsze na swiecie. Solaris nie bije Ursusa - Ursus jest duzo lepszym produktem dlatego jest przez tego Smage atakowany. Dziennik - Niemiecki kapitał - Solaris takze. Solaris bedzie musial grubo sie napocic zeby produkowac tanie trolejbusy w takiej jakosci jak robi to Ursus  czas wam to pokaze. Dlatego sa takie desperackie jednostronnie ukierunkowane ataki.

Właśnie Ursus pokazuje jaką jakość produktu oferuje,pomijam już opóźnienie o miesiąc dostawy pierwszych 5 sztuk Ursuso Bogdanów,.Pojazdy dostarczono 30 październiaka 2013r. a mamy dziś 13 grudnia i jeszcze nawet 1 sztuka nie jeździ na liniach.Dla porównania Solaris dostarczył pierwszych 6 trolejbusów hybrydowych zgodnie z umową i terminie zaś pojazdy wyjechały i zadebiutowały 15 październka po odbiorach przez ZTM i rejestracji pojazdów.Nie wciskaj ciemnoty ludziom bo Ursus w stosunku do Solarisa jest o lata świetlne w tyle.Jeżeli z taką starannością wysyła ciągniki do Afryki to i tamten kontrakt straci.

Właśnie Ursus pokazuje jaką jakość produktu oferuje,pomijam już opóźnienie o miesiąc dostawy pierwszych 5 sztuk Ursuso Bogdanów,.Pojazdy dostarczono 30 październiaka 2013r. a mamy dziś 13 grudnia i jeszcze nawet 1 sztuka nie jeździ na liniach.Dla porównania Solaris dostarczył pierwszych 6 trolejbusów hybrydowych zgodnie z umową i terminie zaś pojazdy wyjechały i zadebiutowały 15 październka po odbiorach przez ZTM i rejestracji pojazdów.Nie wciskaj ciemnoty ludziom bo Ursus w stosunku do Solarisa jest o lata świetlne w tyle.Jeżeli z taką ... rozwiń

Avatar
Yeah / 13 grudnia 2013 o 11:12
0

Sami "fachowcy" widzę bronią tego badziewia z Ukrainy,niestety żaden z Was nie będzie się męczył tym pseudoproduktem przez najbliższych 10 lat a może i dłużej.Nie twierdzę że Solaris produkuje zajebiste trolejbusy,są na rynku lepsze firmy i lepsze rozwiązania lecz eszystko rozbija się o kasę.Niestety za tą kasę jaką miało ZTM Lublin Solaris bije o głowę Ukraińca i to on powinien wygrać ten przetarg.Argumenty typu nowych miejsc pracy to mrzonka,nie ma szans ten produkt na zachodnich rynkach,niestety nie ta półka.Mieliśmy już w dawnym FSC próby reanimacji i Ursus też nie pomoże.Skończy się zamówienie na obecny przetarg bo nie wierzę że Żuk pozwoli unieważnić przetarg i skończy się kooperacja Ursusa z Bogdanem.Pozostanie problem z częściami zamiennymi na które będziemy czekać nie wiadomo ile.Prosty przykład mamy w naszej flocie jeden egzemplarz Maza,zepsuł się wał napedowy.Na nowy wał MPK czekało ponad 3 miesiące a trolejbus stał i zarastał trawą.Przemyślcie najpierw co piszecie bo akurat w tym wypadku redaktor raczej nie chce promować badziewia.

Ursusy maja waly z ZF'a najlepsze na swiecie. Solaris nie bije Ursusa - Ursus jest duzo lepszym produktem dlatego jest przez tego Smage atakowany. Dziennik - Niemiecki kapitał - Solaris takze. Solaris bedzie musial grubo sie napocic zeby produkowac tanie trolejbusy w takiej jakosci jak robi to Ursus  czas wam to pokaze. Dlatego sa takie desperackie jednostronnie ukierunkowane ataki.

Ursusy maja waly z ZF'a najlepsze na swiecie. Solaris nie bije Ursusa - Ursus jest duzo lepszym produktem dlatego jest przez tego Smage atakowany. Dziennik - Niemiecki kapitał - Solaris takze. Solaris bedzie musial grubo sie napocic zeby produkowac tanie trolejbusy w takiej jakosci jak robi to Ursus  czas wam to pokaze. Dlatego sa takie desperackie jednostronnie ukierunkowane ataki.

rozwiń
Avatar
ktk / 13 grudnia 2013 o 10:56
0

A sprawdź no kolego w tej Warszawie jakie to się tam wagony metra palą. Czy aby nie ukraińskie?

Inspiro znanej firmy wsławiającej się dzielnie w mordowaniu Polaków w czasie wojny, bezczelnym wykorzystywanie w czasie niewolniczej pracy w obozach oraz grabieży przemysłu polskiego. SSIEMENSS. Polecam panu redaktorowi także ten wątek. Może by się protokołem odbioru i dopuszczeniem do ruchu zainteresował tego niezniszczalnego sprzętu z Warszawy. Bardzo, ale naprawdę bardzo ciekawy wątek!

Avatar
roby / 19 grudnia 2013 o 10:54
0

od kiedy w prasie nie wolno pisać prawdy? TO SĄ BUBLE I NALEŻY NAZYWAĆ TO PO IMIENIU - takie prawo , a nawet obowiązek prasy.

Avatar
Z zewnątrz / 13 grudnia 2013 o 20:57
0
Widzę tu samą kurewską lubelską zawiść, nic dziwnego że jesteście zaścianem. Nigdzie jest do pomyślenia plucie we własne gniazdo ale tutaj to wasz chleb powszedni. Nigdzie tak nie zajedziecie tylko do własnej dupy.
Avatar
MPKowiec / 13 grudnia 2013 o 16:17
0

Weź najlepiej wygraj przetarg, zrób trolejbus, uzyskaj homologację i dopuszczenia, w 5 miesięcy - a najlepiej szybciej, to zobaczysz jak ci ten wał napęd przenosi. Czepiacie się rodzimej firmy, że chce u was coś zrobić - a wy nieuki obstrukcje robicie. Lepiej kupić u obcych i oczywiście na kredyt, a potem z...lać za niewolnika do śmierci. Wy już jesteście niewolnikami i to nie tylko mentalnymi.

Czyli sugerujesz że wykonawca startujący w przetargu nie wiedział ile to zajmie czasu ?? A może wiedział i wliczył sobie w cenę kary umowne ?? I jaka to rodzima firma ? Trolejbusy z czeskim napędem w ukraińskim nadwoziu z niemieckimi podzespołami. Traktory to składaki z Chińskiej Republiki Ludowej. W zasadzie cały Ursus to profanacja tej marki.

Czyli sugerujesz że wykonawca startujący w przetargu nie wiedział ile to zajmie czasu ?? A może wiedział i wliczył sobie w cenę kary umowne ?? I jaka to rodzima firma ? Trolejbusy z czeskim napędem w ukraińskim nadwoziu z niemieckimi podzespołami. Traktory to składaki z Chińskiej Republiki Ludowej. W zasadzie cały Ursus to profanacja tej marki.

rozwiń
Avatar
krypto / 13 grudnia 2013 o 14:15
0

Goldi pisuarze Ursus w Lublinie zatrudnia juz ponad 200 ludzi i dzięki kontraktowi w Etiopii na traktory i na trolejbusy w Lublinie zatrudnienie wzrośnie o kolejne 200 i to są fakty. To dzięki Żukowi to miasto odżywa bo za czasów pisowskiego ciemnogrodu większość firm popadała i młodzi ludzie masowo wyjeżdżało do Anglii. Obracasz sie schizolu w oparach absurdu i mgły smoleńskiej - nie masz kontaktu z rzeczywistością - powinieneś dostać zakaz korzystania z internetu dla dobra społecznego ...

napisz jeszcze kogo zatrudnia ten zakład pracy? może swojaków, chłopców po LO którzy z mechaniką mają tyle wspólnego co potrafią olej sprawdzić w swoim tico czy innym wynalazku i pralkę w domu włączyć . Pewnie prototyp jest ok, ale wykonanie przejdzie do historii hehe

napisz jeszcze kogo zatrudnia ten zakład pracy? może swojaków, chłopców po LO którzy z mechaniką mają tyle wspólnego co potrafią olej sprawdzić w swoim tico czy innym wynalazku i pralkę w domu włączyć . Pewnie prototyp jest ok, ale wykonanie przejdzie do historii hehe

rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2013 o 14:05
0

Weź najlepiej wygraj przetarg, zrób trolejbus, uzyskaj homologację i dopuszczenia, w 5 miesięcy - a najlepiej szybciej, to zobaczysz jak ci ten wał napęd przenosi. Czepiacie się rodzimej firmy, że chce u was coś zrobić - a wy nieuki obstrukcje robicie. Lepiej kupić u obcych i oczywiście na kredyt, a potem z...lać za niewolnika do śmierci. Wy już jesteście niewolnikami i to nie tylko mentalnymi.

To po co staje się do przetargu wiedząc od samego początku że nie ma się zaplecza do realizacji przetargu w terminie.Kontrakt został podpisany na początku roku,zaś pierwszy Ursus zaczął jeździć po LUBLINIE wlońcu sierpnia,pytam się więc Ciebie obrońco Ursusa co przez 4 czy 5 miesięcy robił Ursus z Bogdanem?Przepijali już pieniądze z kontraktu,czy dopiero zaczęli projektować ten trolejbus bo o ile wiem ani Ursus ani Bogdan nie wyprodukowały jeszcze ani jednego trolejbusu z dodatkowym napędem.Dlaczego Lublin ma być polem doświadczalnym dla firmy z Ukrainy?Już mamy jednego prototypa w postaci Autosana ale dla Ciebie to za mało.

To po co staje się do przetargu wiedząc od samego początku że nie ma się zaplecza do realizacji przetargu w terminie.Kontrakt został podpisany na początku roku,zaś pierwszy Ursus zaczął jeździć po LUBLINIE wlońcu sierpnia,pytam się więc Ciebie obrońco Ursusa co przez 4 czy 5 miesięcy robił Ursus z Bogdanem?Przepijali już pieniądze z kontraktu,czy dopiero zaczęli projektować ten trolejbus bo o ile wiem ani Ursus ani Bogdan nie wyprodukowały jeszcze ani jednego trolejbusu z dodatkowym napędem.Dlaczego Lublin ma być polem doświ... rozwiń

Avatar
ktk / 13 grudnia 2013 o 13:40
0

Weź najlepiej wygraj przetarg, zrób trolejbus, uzyskaj homologację i dopuszczenia, w 5 miesięcy - a najlepiej szybciej, to zobaczysz jak ci ten wał napęd przenosi. Czepiacie się rodzimej firmy, że chce u was coś zrobić - a wy nieuki obstrukcje robicie. Lepiej kupić u obcych i oczywiście na kredyt, a potem z...lać za niewolnika do śmierci. Wy już jesteście niewolnikami i to nie tylko mentalnymi.

Avatar
Mateusz / 13 grudnia 2013 o 12:29
0

Jaki miesiąc ?? Pierwotnie miały być na początku października, ale termin przesunięto na początek listopada !!

A cały ten Ursus to jeden wał, a nie ZF. Zresztą co to za różnica skoro od prawie 3 miesięcy nie jeździ na linii ani jeden ??

Avatar
kierowca / 13 grudnia 2013 o 11:55
0

Ursusy maja waly z ZF'a najlepsze na swiecie. Solaris nie bije Ursusa - Ursus jest duzo lepszym produktem dlatego jest przez tego Smage atakowany. Dziennik - Niemiecki kapitał - Solaris takze. Solaris bedzie musial grubo sie napocic zeby produkowac tanie trolejbusy w takiej jakosci jak robi to Ursus  czas wam to pokaze. Dlatego sa takie desperackie jednostronnie ukierunkowane ataki.


Ursusy maja waly z ZF'a najlepsze na swiecie. Solaris nie bije Ursusa - Ursus jest duzo lepszym produktem dlatego jest przez tego Smage atakowany. Dziennik - Niemiecki kapitał - Solaris takze. Solaris bedzie musial grubo sie napocic zeby produkowac tanie trolejbusy w takiej jakosci jak robi to Ursus  czas wam to pokaze. Dlatego sa takie desperackie jednostronnie ukierunkowane ataki.

Właśnie Ursus pokazuje jaką jakość produktu oferuje,pomijam już opóźnienie o miesiąc dostawy pierwszych 5 sztuk Ursuso Bogdanów,.Pojazdy dostarczono 30 październiaka 2013r. a mamy dziś 13 grudnia i jeszcze nawet 1 sztuka nie jeździ na liniach.Dla porównania Solaris dostarczył pierwszych 6 trolejbusów hybrydowych zgodnie z umową i terminie zaś pojazdy wyjechały i zadebiutowały 15 październka po odbiorach przez ZTM i rejestracji pojazdów.Nie wciskaj ciemnoty ludziom bo Ursus w stosunku do Solarisa jest o lata świetlne w tyle.Jeżeli z taką starannością wysyła ciągniki do Afryki to i tamten kontrakt straci.

Właśnie Ursus pokazuje jaką jakość produktu oferuje,pomijam już opóźnienie o miesiąc dostawy pierwszych 5 sztuk Ursuso Bogdanów,.Pojazdy dostarczono 30 październiaka 2013r. a mamy dziś 13 grudnia i jeszcze nawet 1 sztuka nie jeździ na liniach.Dla porównania Solaris dostarczył pierwszych 6 trolejbusów hybrydowych zgodnie z umową i terminie zaś pojazdy wyjechały i zadebiutowały 15 październka po odbiorach przez ZTM i rejestracji pojazdów.Nie wciskaj ciemnoty ludziom bo Ursus w stosunku do Solarisa jest o lata świetlne w tyle.Jeżeli z taką ... rozwiń

Avatar
Yeah / 13 grudnia 2013 o 11:12
0

Sami "fachowcy" widzę bronią tego badziewia z Ukrainy,niestety żaden z Was nie będzie się męczył tym pseudoproduktem przez najbliższych 10 lat a może i dłużej.Nie twierdzę że Solaris produkuje zajebiste trolejbusy,są na rynku lepsze firmy i lepsze rozwiązania lecz eszystko rozbija się o kasę.Niestety za tą kasę jaką miało ZTM Lublin Solaris bije o głowę Ukraińca i to on powinien wygrać ten przetarg.Argumenty typu nowych miejsc pracy to mrzonka,nie ma szans ten produkt na zachodnich rynkach,niestety nie ta półka.Mieliśmy już w dawnym FSC próby reanimacji i Ursus też nie pomoże.Skończy się zamówienie na obecny przetarg bo nie wierzę że Żuk pozwoli unieważnić przetarg i skończy się kooperacja Ursusa z Bogdanem.Pozostanie problem z częściami zamiennymi na które będziemy czekać nie wiadomo ile.Prosty przykład mamy w naszej flocie jeden egzemplarz Maza,zepsuł się wał napedowy.Na nowy wał MPK czekało ponad 3 miesiące a trolejbus stał i zarastał trawą.Przemyślcie najpierw co piszecie bo akurat w tym wypadku redaktor raczej nie chce promować badziewia.

Ursusy maja waly z ZF'a najlepsze na swiecie. Solaris nie bije Ursusa - Ursus jest duzo lepszym produktem dlatego jest przez tego Smage atakowany. Dziennik - Niemiecki kapitał - Solaris takze. Solaris bedzie musial grubo sie napocic zeby produkowac tanie trolejbusy w takiej jakosci jak robi to Ursus  czas wam to pokaze. Dlatego sa takie desperackie jednostronnie ukierunkowane ataki.

Ursusy maja waly z ZF'a najlepsze na swiecie. Solaris nie bije Ursusa - Ursus jest duzo lepszym produktem dlatego jest przez tego Smage atakowany. Dziennik - Niemiecki kapitał - Solaris takze. Solaris bedzie musial grubo sie napocic zeby produkowac tanie trolejbusy w takiej jakosci jak robi to Ursus  czas wam to pokaze. Dlatego sa takie desperackie jednostronnie ukierunkowane ataki.

rozwiń
Avatar
ktk / 13 grudnia 2013 o 10:56
0

A sprawdź no kolego w tej Warszawie jakie to się tam wagony metra palą. Czy aby nie ukraińskie?

Inspiro znanej firmy wsławiającej się dzielnie w mordowaniu Polaków w czasie wojny, bezczelnym wykorzystywanie w czasie niewolniczej pracy w obozach oraz grabieży przemysłu polskiego. SSIEMENSS. Polecam panu redaktorowi także ten wątek. Może by się protokołem odbioru i dopuszczeniem do ruchu zainteresował tego niezniszczalnego sprzętu z Warszawy. Bardzo, ale naprawdę bardzo ciekawy wątek!

Zobacz wszystkie komentarze 59

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 sierpnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 sierpnia 2018 roku 0 0

Samochodem pod prąd na ekspresówce [wideo]
film

Samochodem pod prąd na ekspresówce [wideo] 1 7

- Takie zdarzenie przytrafiło mi się na wjeździe na ekspresówkę od strony Warszawy - napisał do nas Czytelnik i przesłał film. Widać na nim jak auto jedzie pod prąd.

Mieszkańcy chcą korzystać z nowej ulicy i parkingu

Mieszkańcy chcą korzystać z nowej ulicy i parkingu 0 1

Mieszkańcy Białej Podlaskiej dopytują kiedy miasto udostępni nowy parking i przedłużenie ulicy Pocztowej. Urząd miasta zapowiada że w przyszłym tygodniu.

Port Lotniczy Lublin zapłaci Wizz Airowi za reklamę

Port Lotniczy Lublin zapłaci Wizz Airowi za reklamę 1 18

Port Lotniczy Lublin zapłaci liniom lotniczym Wizz Air za reklamę i promocję połączeń wykonywanych przez nie z lubelskiego lotniska. Kwoty, na jaką będzie opiewać umowa, spółka nie ujawnia.

Kandydat na prezydenta obiecuje działki za złotówkę

Kandydat na prezydenta obiecuje działki za złotówkę 89 20

Dariusz Grabczuk, kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Chełma podkreśla, że najważniejsza dla niego jest dbałość o lokalnych przedsiębiorców. Na wczorajszym spotkaniu z dziennikarzami zapowiedział, że jeśli wygra to powoła Radę Biznesu i Centrum Obsługi Inwestora.

Jest kara za plakaty antyaborcyjne z zakrwawionymi płodami w centrum Lublina

Jest kara za plakaty antyaborcyjne z zakrwawionymi płodami w centrum Lublina 75 11

Organizator pikiety antyaborcyjnej został ukarany za publiczne sianie zgorszenia. Uczestnicy manifestacji w centrum Lublina prezentowali zdjęcia zakrwawionych płodów ludzkich

Konrad Gaca nie żyje. "Zdolny człowiek", "Mogę powiedzieć, że zmienił moje życie"
galeria

Konrad Gaca nie żyje. "Zdolny człowiek", "Mogę powiedzieć, że zmienił moje życie" 111 6

W czwartek rano w swoim domu pod Lublinem zmarł nagle Konrad Gaca, znany promotor zdrowego stylu życia i właściciel kilku salonów fitness. Miał zaledwie 42 lata

Koncert: "O, Wielki Poemacie Natury!" w Trybunale Koronnym
18 sierpnia 2018, 18:00

Koncert: "O, Wielki Poemacie Natury!" w Trybunale Koronnym 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 18 sierpnia o godz. 18 w Trybunale Koronnym (Rynek 1) odbędzie się koncert w hołdzie Zygmuntowi Noskowskiemu O, Wielki Poemacie Natury!

Azoty Puławy zagrają w turnieju Szczypiorno Cup

Azoty Puławy zagrają w turnieju Szczypiorno Cup 9 0

Od piątku do niedzieli Azoty Puławy wezmą udział w turnieju Szczypiorno Cup, który rozegrany zostanie w Kaliszu

Zamiast mandatów są pouczenia. Teraz policjanci mają nowy pomysł na protest

Zamiast mandatów są pouczenia. Teraz policjanci mają nowy pomysł na protest 33 9

Policjanci rozszerzają swój protest. Od czwartku akcja przyjęła formę „strajku włoskiego”. Mundurowi będą więc wyjątkowo skrupulatnie wykonywać wszystkie czynności. Nie przestaną też zastępować mandatów pouczeniami

Wybory 2018: Fundacja będzie patrzeć na ręce kandydatom

Wybory 2018: Fundacja będzie patrzeć na ręce kandydatom 0 11

Monitorowanie kampanii wyborczej kandydatów na prezydenta i radnych w Lublinie zapowiedziała dbająca o przejrzystość finansów publicznych Fundacja Wolności. Jej działacze szukają osób, które nie należą do partii politycznych i nie będą kandydować w wyborach.

Kierowca opla wymusił pierwszeństwo, peugeot zatrzymał się na ogrodzeniu

Kierowca opla wymusił pierwszeństwo, peugeot zatrzymał się na ogrodzeniu 0 0

Do zdarzenia doszło w środę około godz 13 w miejscowości Kaniwola (pow. łęczyński).

L.Stadt wystąpi w Radiu Lublin
24 sierpnia 2018, 19:00

L.Stadt wystąpi w Radiu Lublin 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 24 sierpnia o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja L.Stadt.

Zderzenie samochodu z motocyklem. Ranny 17-letni motocyklista

Zderzenie samochodu z motocyklem. Ranny 17-letni motocyklista 2 2

Do wypadku doszło w środę przed godz. 13 na ul. Siedleckiej w Janowie Podlaskim.

Zmysły Ogrodu Saskiego
25 sierpnia 2018, 0:00

Zmysły Ogrodu Saskiego 5 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 25-26 sierpnia w przestrzeni Ogrodu Saskiego zorganizowane zostanie nietypowe wydarzenie kulturalne. Zmysły Ogrodu Saskiego to wystawy, spotkania, piknik i koncerty.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!