Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 sierpnia 2018 r.
14:46

Czuby: Mieszkańcy protestują przeciwko budowie stacji paliw

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
94 34 A A
– Nie zgadzamy się na sąsiedztwo stacji paliw, zebraliśmy już 900 podpisów pod protestem – mówi Grażyna Stadnik z rady dzielnicy
– Nie zgadzamy się na sąsiedztwo stacji paliw, zebraliśmy już 900 podpisów pod protestem – mówi Grażyna Stadnik z rady dzielnicy (fot. Dominik Smaga/Maciej Kaczanowski)

Unieważniona została wydana przez Ratusz zgoda na utworzenie stacji paliw przy ul. Jana Pawła II obok osiedla Skarpa. Jej budowie sprzeciwia się wielu mieszkańców osiedla, a właścicielka sąsiedniej działki skutecznie zaskarżyła decyzję miejskich urzędników, którzy ponownie muszą przemyśleć wniosek inwestora

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Tu w okolicy są już stacje paliw. Niepotrzebna jest kolejna – przekonuje Grażyna Stadnik, wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Czuby Północne. – Jej budowa wiązałaby się z wkopaniem się w skarpę, a tu jest gleba lessowa i mogłaby się osunąć. Byłoby to zagrożeniem dla pobliskich domów jednorodzinnych, a niedaleko są wieżowce – zauważa Stadnik. Jej zdaniem także działalność stacji byłaby uciążliwa dla sąsiadów. Protest przeciw budowie podpisało ponad 900 osób, ale podpisy mają być zbierane od początku ze względu na nowe przepisy o danych osobowych.

Stacja paliw miałaby powstać przy ul. Jana Pawła II na terenie zielonym między skrzyżowaniem z ul. Nadbystrzycką a przystankiem dla autobusów i trolejbusów jadących w kierunku ul. Filaretów. O zgodę na taką inwestycję zabiega lubelska spółka DBT Inwestycje. Na jej wniosek Urząd Miasta wydał w kwietniu decyzję o ustaleniu warunków zabudowy, która dopuszcza ulokowanie tu stacji. Decyzję oprotestowali członkowie kilku pobliskich wspólnot mieszkaniowych, ale bezskutecznie.

Skuteczne okazało się za to odwołanie złożone przez właścicielkę sąsiedniej działki. Stwierdziła ona, że zaproponowany zjazd do stacji paliw mógłby wręcz uniemożliwić budowę zjazdu do jej nieruchomości. Z tego powodu zaskarżyła decyzję miejskich urzędników do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Kolegium przyznało jej rację i uchyliło decyzję Ratusza.

– Inwestycja nie powinna mieć negatywnego wpływu na zabudowę sąsiednich działek – uznało Samorządowe Kolegium Odwoławcze, które nakazało Urzędowi Miasta ponownie zbadać wniosek spółki planującej stację paliw. Kolegium wytknęło urzędnikom (tym z Urzędu Miasta i tym z Zarządu Dróg i Mostów), że „nie rozważali innej alternatywy obsługi komunikacyjnej” i nie ocenili, czy projektowany zjazd do stacji „nie będzie zagrażał bezpieczeństwu ruchu” ze względu na bliskość dużego skrzyżowania.

Urząd Miasta ma jeszcze raz ocenić sprawę i wydać nową decyzję. – Konieczne jest ustalenie nowego rozwiązania w zakresie obsługi komunikacyjnej terenu inwestycji – informuje Katarzyna Duma z lubelskiego Ratusza.

O to, by decyzja była odmowna, apeluje też miejski radny z Czubów, Zbigniew Ławniczak (PiS). Jego zdaniem zamiast stacji powinien powstać chodnik. – Od ronda do przystanku piesi idą wydeptaną ścieżką, a czasem wręcz jezdnią – podkreśla radny. – Po przeciwnej stronie ul. Jana Pawła II wymieniana jest sieć ciepłownicza i stoją znaki „Przejście drugą stroną”. Tylko jak iść drugą stroną, skoro nie ma chodnika?

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2018 r. o 15:07
+53
Jak to możliwe, że tylu mieszkańców nie chce tam stacji benzynowej a urzędnicy wydają zgodę na jej budowę. Dlaczego urzędnicy nie mogą zrozumieć, że pracują i są dla mieszkańców a nie odwrotnie. Dobro mieszkańców powinno być i jest najważniejsze. Dlaczego urzędnicy wydają decyzję przeciwko mieszkańcom ? !!!!!!!!!!!!!
Avatar
Radny z Dopiewa. / 16 sierpnia 2018 r. o 15:03
+46
Inwestycja niepotrzebna- tuż obok jest Łukoil!!!
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2018 r. o 15:31
+32
Ratusz jak zwykle #muremzakorporacjami. Zamiast odpuścić, to będą dalej kombinować, żeby dopchnąć kolanem geszeft jakiegoś cwaniaka. Dramat!
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2018 r. o 16:11
+31
Wszyscy obrońcy wolności gospodarczej powinni najpierw zauważyć, że w promieniu 1 km są zlokalizowane 4 czy 5 stacji benzynowych. Kolejek nie ma, można więc wnioskować, że ich ilość jest wystarczająca. Na pewno są tereny gdzie stacja benzynowa byłaby bardziej potrzebna. Co zaś nowych miejsc pracy, to stara śpiewka "reformatorów", niekoniecznie słuszna.
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2018 r. o 18:09
+25
Co oni tak się "zasadzili" na tą Jana Pawła?? Jadąc od centrum mamy: Orlen, Lukoil, CircleK, znów Orlen... stacja co 300 m... a chcą jeszcze jedną? W jakim celu i po co?
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2018 r. o 16:06
+23
"Bloki tych co protestują jeszcze bardziej ingerują w teren i skarpę." ten narożny dom stał zanim powstałą ulica JP2, słoju !!! Bloki wybudowano na początku lat 80tych. A teraz tym ludziom miasto chce zafundować smród spalin i ciągły hałas !!!! A odpowiadając na twoje pytanie, oni tankują na Łuoilu przy rondzie. Zobacz, jak daleko od budynków stoi. Jeżeli miałaby postać w rejonie jakaś stacja (pytanie: po co) to tylko przy Krochmalnej na odcinku Nadbystrzycka-Diamentowa. Tam jest daleko od budynków, ale przeszkodą zapewne byłaby bliskość rzeki. I na koniec: przypominam, że to urzędasy są dla ludzi, a nie odwrotnie. To ludzie płacą im pensje z podatków, a nie odwrotnie !!
"Bloki tych co protestują jeszcze bardziej ingerują w teren i skarpę." ten narożny dom stał zanim powstałą ulica JP2, słoju !!! Bloki wybudowano na początku lat 80tych. A teraz tym ludziom miasto chce zafundować smród spalin i ciągły hałas !!!! A odpowiadając na twoje pytanie, oni tankują na Łuoilu przy rondzie. Zobacz, jak daleko od budynków stoi. Jeżeli miałaby postać w rejonie jakaś stacja (pytanie: po co) to tylko przy Krochmalnej na odcinku Nadbystrzycka-Diamentowa. Tam jest daleko od budynków, ale przeszkodą zapewne byłaby bl... rozwiń
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2018 r. o 16:23
+22
Z daleka czuć, że działalność tej spółki nie polega na stawianiu i prowadzeniu stacji, a na przepychaniu pozwoleń tylnymi drzwiami, po uzyskaniu których od razu sprzedają teren z zatwierdzonym projektem jakiemuś operatorowi. Trzeba przyznać, że Lublin jest ostatnio wręcz wymarzonym miejscem do tego typu biznesu.
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2018 r. o 17:03
+18
Mieszkańcy Skarpy nie chcą muru oporowego i zbiorników z gazem i paliwem i smrodu spalin. Oczywiście że poparłam protest bardzo dobrze że na Skarpie mamy takich aktywnych działaczy . Z tego co wiem to i spółdzielnia też jest na nie. Stacja zakorkuje i tak ruchliwą ulicę Jana Pawła bo trzeba wydzielić pas na zjazd i wyjazd .Za blisko jest też rondo . Ale oczywiście wpisują głupoty ci co nie mieszkają na Skarpie .Ja mam małe dzieci i chcę aby czuły się bezpiecznie i oddychały czystym powietrzem. A tu przynajmniej jest jakiś ekran z ZIELENI! Niech ulica Przytulna będzie Przytulna a nie Spalinowa.
Mieszkańcy Skarpy nie chcą muru oporowego i zbiorników z gazem i paliwem i smrodu spalin. Oczywiście że poparłam protest bardzo dobrze że na Skarpie mamy takich aktywnych działaczy . Z tego co wiem to i spółdzielnia też jest na nie. Stacja zakorkuje i tak ruchliwą ulicę Jana Pawła bo trzeba wydzielić pas na zjazd i wyjazd .Za blisko jest też rondo . Ale oczywiście wpisują głupoty ci co nie mieszkają na Skarpie .Ja mam małe dzieci i chcę aby czuły się bezpiecznie i oddychały czystym powietrzem. A tu przynajmniej jest jakiś ekran z ZIELENI! Ni... rozwiń
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2018 r. o 16:13
+14
@gość "Urzędnicy są od przestrzegania prawa" - no i właśnie SKO wykazało, że udzielając pozwolenia to prawo złamali. Mimo to - zamiast wykorzystać okazję i odpuścić tę wojenkę z mieszkańcami - dalej kombinują, jak wcisnąć tam tą stację - wbrew zdrowemu rozsądkowi. PS. Może zaproś "inwestora", żeby postawił obiekt koło Twojej prywatnej działki - przecież Ty nie będziesz protestować, bo uwielbiasz zapach diesla o poranku.
Avatar
Taxi drajwer / 16 sierpnia 2018 r. o 16:52
+9
Ania masz tyle sklepów i stacji całodobowych że jak przejdziesz kilkaset metrów na drugą stronę do Łuka to wytrzeźwiejesz szybko.....chyba że z Nałkowskich idziesz no to kawałek faktycznie.
Avatar
Kluh / 24 sierpnia 2018 r. o 10:39
+2
Nowa żyła złota dla urzędników. PO działkach sprzedawanych zagranicznym developerom nastała moda na stacje paliw. Niech wyrażają zgodę Ci nasi urzędnicy na budowę takich stacji POd swoimi nieruchomościami ( tam gdzie sami mieszkają ) a nie na siłę chcą uszczęśliwiać innych. A sami chcą mieć czyściutkie łapki na POkaz.
Avatar
mieszkaniec Czubów / 19 sierpnia 2018 r. o 13:36
+3
Skoro, cytat: "Kolegium wytknęło urzędnikom (tym z Urzędu Miasta i tym z Zarządu Dróg i Mostów), że „nie rozważali innej alternatywy obsługi komunikacyjnej” i nie ocenili, czy projektowany zjazd do stacji „nie będzie zagrażał bezpieczeństwu ruchu” ze względu na bliskość dużego skrzyżowania", to proszę poinformować opinię publiczną, kto z urzędników i jakie konsekwencje, poniesie w związku ze źle wydaną decyzją.
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2018 r. o 16:41
+4
Komu mieszkańcy Czubów zawdzięczają stację kolejową Lublin Zachód w lesie? Inwestycja zaplanowana bez dojazdów i parkingów. Jedynie poczekalnia w przejściu prowadzącym do ekologicznej toalety leśnej będzie sprawnie funkcjonowała. Polityka polityką ale myśleć i planować powinni wszyscy. Jest dużo wolnego miejsca przed lasem z lepszym dojazdem od ul. Granitowej. Niestety PKP zrobi stację w rezerwacie przyrody z dojazdem wąską lokalną uliczką Szafirowa i żużlówką Węglinek. Parking jedynie dla rowerzystów. Planiści dali popis dalekowzroczności.
Avatar
Czary mary / 17 sierpnia 2018 r. o 13:54
+3
Widać hejt i trole ruszyły do boju ..tylko nie mają zielonego pojęcia że na tak małej działce nie da się zrealizować takiej inwestycji .Poza tym wjazd i wyjazd zablokuje jeden pas ruchu i będą tworzyć się korki. Za blisko jest skrzyżowanie od tej działki . Jak można było wydać decyzję administracyjną bez uzgodnienia wjazdu i wyjazdu !!!??? Czy ktoś z was dostał kiedyś decyzję o warunkach zabudowy bez uzgodnienia wjazdu i wyjazdu z posesji ?????Ale widać że w Lublinie wszystko jest możliwe. Brak w tym miejscu planu zagospodarowania przestrzennego niesie ze sobą takie skutki .Wszystko można jednym podpisem ustalić. Spalarnie opon wyrzutnie rakiet stawy kopalnie bursztynu a kto nam zabroni....
Widać hejt i trole ruszyły do boju ..tylko nie mają zielonego pojęcia że na tak małej działce nie da się zrealizować takiej inwestycji .Poza tym wjazd i wyjazd zablokuje jeden pas ruchu i będą tworzyć się korki. Za blisko jest skrzyżowanie od tej działki . Jak można było wydać decyzję administracyjną bez uzgodnienia wjazdu i wyjazdu !!!??? Czy ktoś z was dostał kiedyś decyzję o warunkach zabudowy bez uzgodnienia wjazdu i wyjazdu z posesji ?????Ale widać że w Lublinie wszystko jest możliwe. Brak w tym miejscu planu zagospodarowania przestrzen... rozwiń
Avatar
cero / 17 sierpnia 2018 r. o 08:44
+3
Stacja benzynowa w tym miejscu to jakiś idiotyzm. Ciekawe kto wziął w łapę za wydanie decyzji. 300 m dalej są dwie stacje benzynowe po jednej i drugiej stronie ulicy. Czy w tym magistracie kompletnie już zgłupieli??. Banda idiotów siedzi u władzy.
Avatar
standard / 16 sierpnia 2018 r. o 23:28
-2
wszystko Wam przeszkadza i tylko ciągle narzekanie jak tu jest a jak jest gdzie indziej a jak chca cos zrobić to wiecznie problemy i sprzeciw
Avatar
Gucio / 16 sierpnia 2018 r. o 21:42
+2
no przeginają normalnie ...
Avatar
zyga / 16 sierpnia 2018 r. o 21:29
-2
jak zwykle burakom nic nie w smak
Avatar
hg / 16 sierpnia 2018 r. o 21:06
0
Pytanie teraz czy mieszkancy zgodza sie na postawienie tam bloku? jak znam zycie beda protesty ot polska mentalnosc...
Avatar
Pix / 16 sierpnia 2018 r. o 20:34
0
Mieszkam na Skarpie. Mój blok widać na zdjęciu. Chcę kolejnej stacji. Chcę mieć wybór. Gdyby na nowej stacji paliwo było o 3 grosze tańsze, niż na innych, to cała ta protestująca Grossa by tam tankowała. I Pan Ławniczak i Pani Stadnik. Dostali pieniążki od Łukoil, to protestują. A najbardziej krzyczą pyskaci mieszkańcy zdezelowanych bliźniaków na ul. Przytulnej, której nawet nie potrafią załatać. Śmiech na sali. Mam nadzieję, że poprawią plan dojazdu i stacja powstanie.
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie odkładajmy i nie przerywajmy leczenia onkologicznego

Nie odkładajmy i nie przerywajmy leczenia onkologicznego

W związku z dużą ilością pytań od zaniepokojonych pacjentów onkologicznych po informacji z Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej ograniczenia planowych zabiegów, NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Zamość Sp. z o.o. przyłącza się do stanowiska środowisk onkologicznych o nieprzerywanie leczenia i wykonywanie badań diagnostycznych.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 29 października 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 29 października 2020 r.

Puławy: Chcą podnieść podatki. Nie wszystkie

Puławy: Chcą podnieść podatki. Nie wszystkie

Podczas najbliższej sesji, radni zdecydują o wysokości podatków w 2021 roku. Zgodnie z propozycją prezydenta, część z nich, jak ten od mieszkalnych części budynków, czy małej działalności gospodarczej, pozostaną na dotychczasowym poziomie. Więcej zapłacą za to supermarkety.

Lubelskie: Protesty w obronie praw kobiet przeszły ulicami miast w naszym regionie

Lubelskie: Protesty w obronie praw kobiet przeszły ulicami miast w naszym regionie

Kobiety i wspierający je mężczyźni protestowali w środę w wielu miastach w woj. lubelskim. Największa demonstracja w obronie praw kobiet była w Lublinie - uczestniczyło w niej kilka tysięcy osób. Manifestanci wyszli na ulice także w Zamościu czy Świdniku.

Kolejny dzień protestów. Na ulice wyszły także mieszkanki Kraśnika [wideo]
film

Kolejny dzień protestów. Na ulice wyszły także mieszkanki Kraśnika [wideo]

Środa była kolejnym dniem strajków kobiet w całej Polsce. Na ulice wyszły również mieszkanki Kraśnika.

Protest w obronie praw kobiet w Zamościu. "Nie jestem inkubatorem" [zdjęcia]
galeria

Protest w obronie praw kobiet w Zamościu. "Nie jestem inkubatorem" [zdjęcia]

W środę kobiety ponownie protestowały na ulicach wielu miast w całym kraju. Nie inaczej było w Zamościu, gdzie swój sprzeciw zamanifestowały mieszkanki oraz mieszkańcy.

Czarny marsz w Świdniku. Kolejny protest w obronie praw kobiet
Zdjęcia
galeria

Czarny marsz w Świdniku. Kolejny protest w obronie praw kobiet

Środa była kolejnym dniem protestów kobiet w całej Polsce. Na ulice Świdnika ponownie wyszli mieszkańcy tego miasta.

Łuków: Będzie rozprawa w sprawie ataku nieletnich na Wietnamkę

Łuków: Będzie rozprawa w sprawie ataku nieletnich na Wietnamkę

Sąd Rejonowy wyznaczył termin pierwszej rozprawy w sprawie ataku nieletnich chuliganów na Wietnamkę. 59-latka od wielu lat mieszka w Łukowie.

Tak dużej manifestacji dawno w Lublinie nie było. Protest kobiet przeszedł przez centrum miasta
Zdjęcia, wideo
galeria
film

Tak dużej manifestacji dawno w Lublinie nie było. Protest kobiet przeszedł przez centrum miasta

– Może ta inicjatywa będzie drobnym kamykiem, który spowoduje lawinę dla dalszych zmian – zastanawiał się 22-letni Marcin, jeden z uczestników wczorajszej manifestacji przeciwników zaostrzania prawa aborcyjnego. W największym od lat zgromadzeniu w Lublinie wzięło udział nawet 8-10 tys. osób.

Puławianki znów demonstrowały w obronie swoich praw [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Puławianki znów demonstrowały w obronie swoich praw [zdjęcia, wideo]

"Rewolucja jest kobietą", "moje ciało - mój wybór", "wybór - nie zakaz" - to część haseł, jakie na transparentach wypisały uczestniczki kolejnej już w tym tygodniu antyrządowej pikiety w obronie tzw. kompromisu aborcyjnego. Pod puławskim Ratuszem protestowały setki mieszkańców.

Ulica Lipowa w Lublinie, 1938 r. Świadectwo remontowo-drogowe

Ulica Lipowa w Lublinie, 1938 r. Świadectwo remontowo-drogowe

– Fotografia doskonale ilustruje jak często na obszarze Lublina wykonywane były różnego rodzaju roboty ziemne, które bezpowrotnie niszczyły znajdujące się pod poziomem gruntu obiekty archeologiczne i historyczne nawarstwienia. Niestety wtedy, roboty te nie były prowadzone pod nadzorem archeologicznym, co niestety skutkowało bezpowrotną utratą ww. elementów obrazujących historię rozwoju miasta – napisał Dariusz Kopciowski, wojewódzki konserwator zabytków pokazując zdjęcie z 1938 roku.

Urodziny Marii Kuncewiczowej. Spacer i oprowadzanie kuratorskie w Kazimierzu Dolnym
30 października 2020, 12:00

Urodziny Marii Kuncewiczowej. Spacer i oprowadzanie kuratorskie w Kazimierzu Dolnym

Z okazji urodzin swojej patronki, Marii Kuncewiczowej, oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym Dom Kuncewiczów, zaprasza na oprowadzanie kuratorskie oraz spacer sentymentalny w dniach 30-31 października.

Festiwal Filmowy o Totalitaryzmach w Kinie Bajka
3 listopada 2020, 16:30

Festiwal Filmowy o Totalitaryzmach w Kinie Bajka

"Echa Katynia" - to hasło pierwszej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego o Totalitaryzmach, który odbył się w październiku w Warszawie. W listopadzie wybrane filmy zostaną wyświetlone w ramach retrospektywy w Kinie Bajka.

Nauczycielka szkoły w Kraśniku: "Błyskawica to symbol szatana"
galeria

Nauczycielka szkoły w Kraśniku: "Błyskawica to symbol szatana"

„Błyskawica to symbol szatana. Niektórzy z was więc demonstrują, że chcą mu służyć?” – napisała do pełnoletnich uczniów jedna z nauczycielek Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kraśniku. Uprzedziła też, że osoby prowokujące nieodpowiednią symboliką na zdalnych lekcjach zostaną z nich wyrzucone. Co na to szkoła?

Tanie linie anulują loty z Portu Lotniczego Lublin. Cztery trasy zostaną zawieszone

Tanie linie anulują loty z Portu Lotniczego Lublin. Cztery trasy zostaną zawieszone

Fatalne wieści dla Portu Lotniczego Lublin. W związku z cięciami w zimowych rozkładach dwóch linii lotniczych w listopadzie zawieszone zostaną loty do Dublina, Londynu Luton, Doncaster Sheffield i Oslo Torp. Do połowy grudnia z lotniska będą wykonywane rejsy jedynie w dwóch kierunkach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!