Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 listopada 2009 r.
7:41
Edytuj ten wpis

Czy czujesz się bezpiecznie? Oceń lubelskich policjantów

Autor: Zdjęcie autora dj
0 11 A A

Policjanci chcą wiedzieć, co nich myślą mieszkańcy miasta. Od dzisiaj na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie można ocenić ich pracę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sonda będzie przeprowadzona w trzech etapach.

Co tydzień będą się pokazywały kolejne pytania. Od dzisiaj internauci będą oceniać stan bezpieczeństwa w swojej najbliższej okolicy. Od przyszłego poniedziałku będą się wypowiadać o zagrożeniach na drogach. Od 30 listopada, w trzecim etapie, ocenią pracę policjantów.

– Wypełnienie ankiety zajmie tylko chwilę – mówi Anna Smarzak, z lubelskiej policji. – Należy wejść na naszą stronę internetową www.kwp.lublin.pl i kliknąć baner "sonda” a potem przy poszczególnych pytaniach zaznaczyć odpowiedzi.

Sonda ma pomóc policji zebrać informacje o poczuciu bezpieczeństwa w Lublinie, a nawet planować konkretne działania tam gdzie mieszkańcy boją się wychodzić na ulicę.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
sherkyew / 16 listopada 2009 r. o 14:27
polowa z nich i tak tam pracoje po znajomosci!!!
Avatar
aa / 16 listopada 2009 r. o 14:11
Chyba niedowidzę, bo nie mogę znaleźć baneru "sonda" na stronie www.kwp.lublin.pl . Są tam 2 pytania dotyczące oceny stanu bezpieczeństwa w Lublinie , ale pod hasłem sondaż , w dodatku są to bardzo ogólne więc jak tu oceniać pracę policji??
Avatar
gośść / 16 listopada 2009 r. o 11:46
Chłop Polski napisał:
Z TWOJEJ WYPOWIEDZI,WNIOSKUJĘ, ŻE JEDNAK ZBYT MAŁO MIAŁEŚ STYCZNOŚCI Z POLICJĄ A CI KTÓRZY SIĘ Z TOBĄ ZETKNĘLI BYLI ZBYT LITOŚCIWI I NADZWYCZAJ KULTURALNI.



czego takie uzasadnienie?? co miałes człeniu gorzej?? to podziel sie i opowiec o swoim kontakcie z psiarnią
Avatar
Chłop Polski / 16 listopada 2009 r. o 11:40
Gość napisał:
ja uważam ze policja powinna być ale jak narazie to oni są głównym wrogiem ulicy, 14-16 latki dopiero czują nienawiść do policji kiedy bez powodów są np. przeszukiwani w miejscach publicznych, ja pamietam czasy jak z rodziną pojechałem nad zalew zemborzycki zostałem bez podstawnie przeszukiwany w miejsach intymnych a w koło było pełno ludzi a to tylko dla tego ze byłem w dresach pamietam jeszcze czasy jak dostałem na stacji pkp pałką tylko dla tego ze zrobiło mi sie słabo i niemogłem słowa wydusić z siebie. Taka jest ta nasza policja, powinni im zaostrzone testy na psychike wykonywać a nie tylko głąbów brać na służbe zeby wstyt państwu przynosić. Ja juz mam ponad 25 lat i duzo z policją przezyłem i to same złe chwile. Coraz młodsze dzieciaki mażą na murach niecenzuralne słowa ale to wszystko prawda . Ludzie jesli nie mieliscie kontaktów z policją to nie piszcie bzdur ze ona dobrze wszystko wykonuje i wogole.Ja sie boje policji a czy tak powinno być??


Z TWOJEJ WYPOWIEDZI,WNIOSKUJĘ, ŻE JEDNAK ZBYT MAŁO MIAŁEŚ STYCZNOŚCI Z POLICJĄ A CI KTÓRZY SIĘ Z TOBĄ ZETKNĘLI BYLI ZBYT LITOŚCIWI I NADZWYCZAJ KULTURALNI.
TÓRZY SIĘ Z TOBĄ ZETKNĘLI BYLI ZBYT LITOŚCIWI I NADZWYCZAJ KULTURALNI. rozwiń
Avatar
kumaty / 16 listopada 2009 r. o 11:35
BEZ ZAJĄKNIĘCIA -TAK- tylko to 112 mogliby usprawnić i szybciej odbierać -dlaczego??? swojego czasu jechałem za pijanym kierowcą jadącym"WĘŻYKIEM,WĘŻYKIEM". Od skrzyżowania Kraśnickie Nałęczowska,aż do Motycza,w słuchawce komórki słyszałem komunikat że "CHWILOWO"wszystkie linie są zajęte.
Innym razem,od kolejowej rogatki na Mełgiewskiej do Jackowa jechałem za ciężarówką z której spadały wcale nie małe odłamki gruzu -ta sama sytuacja..... .
Człowiek wtedy się czuje podobnie jak ten który ostatkiem wytrzymałości dobiega do kibla,a tu.....drzwi zamknięte.
BEZ ZAJĄKNIĘCIA -TAK- tylko to 112 mogliby usprawnić i szybciej odbierać -dlaczego??? swojego czasu jechałem za pijanym kierowcą jadącym"WĘŻYKIEM,WĘŻYKIEM". Od skrzyżowania Kraśnickie Nałęczowska,aż do Motycza,w słuchawce komórki słyszałem komunikat że "CHWILOWO"wszystkie linie są zajęte.
Innym razem,od kolejowej rogatki na Mełgiewskiej do Jackowa jechałem za ciężarówką z której spadały wcale nie małe odłamki gruzu -ta sama sytuacja..... .
Człowiek wtedy się czuje podobnie jak ten który ostatkiem wytrzymało... rozwiń
Avatar
Gość / 16 listopada 2009 r. o 11:18
Ja tam myśle że dopuki bedą się dostawać do pracy w policji dzieci panów komendantów po znajomości albo jacyś znajomi znajomych a nie najlepsi to nic się nie zmieni .
Avatar
vip / 16 listopada 2009 r. o 10:33
Bezpiecznie ?? to niech przestana sie chować w śmietnikach i śmieciarkach, a zaczną działać tam gdzie naprawde jest niebezpieczenie. Teraz to się chociaż nie kryja ze chodzi o kase i statystyki.
Avatar
ufo / 16 listopada 2009 r. o 10:27
A ja uważam ze pracują dobrze a jeszcze lepiej by było gdyby /z całym szacunkiem - Pana wojewódzkiego awansować wyżej/ wojewódzkim zrobić jego zastępcę - tego od reform,zastępcą - po.komendanta z puław a oni dobiorą swych swych orłów i wtedy będzie ok. w lubelskim , nie będzie marudzenia i nażekania. Co prawda pewnie reszta starszych doświadczonych odeszła by na emerytury ale nowe orły
patrolowały by i wykrywały wszystko.
Avatar
Gość / 16 listopada 2009 r. o 10:23
ja uważam ze policja powinna być ale jak narazie to oni są głównym wrogiem ulicy, 14-16 latki dopiero czują nienawiść do policji kiedy bez powodów są np. przeszukiwani w miejscach publicznych, ja pamietam czasy jak z rodziną pojechałem nad zalew zemborzycki zostałem bez podstawnie przeszukiwany w miejsach intymnych a w koło było pełno ludzi a to tylko dla tego ze byłem w dresach pamietam jeszcze czasy jak dostałem na stacji pkp pałką tylko dla tego ze zrobiło mi sie słabo i niemogłem słowa wydusić z siebie. Taka jest ta nasza policja, powinni im zaostrzone testy na psychike wykonywać a nie tylko głąbów brać na służbe zeby wstyt państwu przynosić. Ja juz mam ponad 25 lat i duzo z policją przezyłem i to same złe chwile. Coraz młodsze dzieciaki mażą na murach niecenzuralne słowa ale to wszystko prawda . Ludzie jesli nie mieliscie kontaktów z policją to nie piszcie bzdur ze ona dobrze wszystko wykonuje i wogole.Ja sie boje policji a czy tak powinno być??
ja uważam ze policja powinna być ale jak narazie to oni są głównym wrogiem ulicy, 14-16 latki dopiero czują nienawiść do policji kiedy bez powodów są np. przeszukiwani w miejscach publicznych, ja pamietam czasy jak z rodziną pojechałem nad zalew zemborzycki zostałem bez podstawnie przeszukiwany w miejsach intymnych a w koło było pełno ludzi a to tylko dla tego ze byłem w dresach pamietam jeszcze czasy jak dostałem na stacji pkp pałką tylko dla tego ze zrobiło mi sie słabo i niemogłem słowa wydusić z siebie. Taka jest ta nasza policja, powi... rozwiń
Avatar
llubellak@op.pl / 16 listopada 2009 r. o 09:13
ja bez sondy powiem tak!

-niech przestaną wozić swoje grube tyłki furgoanmi i niech wyjdą na ulice!
-niech przestaną wlepiać mandaty z radaru w śmietniku tylko niech zaczną łapać bandziorów
-jeśli nie wiedzą gdzie, niech pójdą na podwale, na odcinku 1000 metrów jest regularnie 4-5 kupek szkła samochodwoego, przecież to centrum miasta!
-niech zaczną w końcu te darmozjady łapać tych cholernych grafficiarzy, w Rzeszowie można było, to czemu w LBN jest to niemożliwe
-niech zaczną patrolować osiedla, ciemne uliczki, czyli wszystkie te miejsca gdzie do tej pory bali się chodzić!
-niech zajmą się w końcu drobnymi przestępstwami, wykroczeniami, bo jeśli jakiś gówniarz czuje się bezkarnie szpecząc elewacje budynków, znęcając się nad zwierzętami, bluzgając głośno i zastraszając młodszych, to za kilka lat w poczuciu bezkarnosci zamorduje, zgwałci i zje swoją ofiarę i choć pewnie zostanie złapany to już będzie za późno na jego resocializację
-niech ta policja w końcu przestanie być przeciw ludziom a z ludzmi, niech się wsłucha w głos ludzi! kiedy ukradli mi rower, poradzili mi abym poszedł na giełdę, kiedy ukradli radio z podwala powiedzieli abym poszedł do lombardów, kiedy dresy napadły na moją matkę, policja a później prokuratura z braku dowodów, umorzyli śledztwo, a kiedy przechodzę przez jezdnię w niedozwolonym miejscu-orkana oprócz kładki i przejścia pod ziemią na całej swej długośi nie ma przejścia dla pieszych, dopiero obok tesco-mandat wlepili od razu!
-niech ta policja sprawi że ludzie zaczną im ufać a nie traktować jak potencialnych wrogów a w najlepszym przypadku jak traktować jako bezużytecznych darmozjadów na których płacimy podatki!
ja bez sondy powiem tak!

-niech przestaną wozić swoje grube tyłki furgoanmi i niech wyjdą na ulice!
-niech przestaną wlepiać mandaty z radaru w śmietniku tylko niech zaczną łapać bandziorów
-jeśli nie wiedzą gdzie, niech pójdą na podwale, na odcinku 1000 metrów jest regularnie 4-5 kupek szkła samochodwoego, przecież to centrum miasta!
-niech zaczną w końcu te darmozjady łapać tych cholernych grafficiarzy, w Rzeszowie można było, to czemu w LBN jest to niemożliwe
-niech zaczną patrolować osiedl... rozwiń
Avatar
sherkyew / 16 listopada 2009 r. o 14:27
polowa z nich i tak tam pracoje po znajomosci!!!
Avatar
aa / 16 listopada 2009 r. o 14:11
Chyba niedowidzę, bo nie mogę znaleźć baneru "sonda" na stronie www.kwp.lublin.pl . Są tam 2 pytania dotyczące oceny stanu bezpieczeństwa w Lublinie , ale pod hasłem sondaż , w dodatku są to bardzo ogólne więc jak tu oceniać pracę policji??
Avatar
gośść / 16 listopada 2009 r. o 11:46
Chłop Polski napisał:
Z TWOJEJ WYPOWIEDZI,WNIOSKUJĘ, ŻE JEDNAK ZBYT MAŁO MIAŁEŚ STYCZNOŚCI Z POLICJĄ A CI KTÓRZY SIĘ Z TOBĄ ZETKNĘLI BYLI ZBYT LITOŚCIWI I NADZWYCZAJ KULTURALNI.



czego takie uzasadnienie?? co miałes człeniu gorzej?? to podziel sie i opowiec o swoim kontakcie z psiarnią
Avatar
Chłop Polski / 16 listopada 2009 r. o 11:40
Gość napisał:
ja uważam ze policja powinna być ale jak narazie to oni są głównym wrogiem ulicy, 14-16 latki dopiero czują nienawiść do policji kiedy bez powodów są np. przeszukiwani w miejscach publicznych, ja pamietam czasy jak z rodziną pojechałem nad zalew zemborzycki zostałem bez podstawnie przeszukiwany w miejsach intymnych a w koło było pełno ludzi a to tylko dla tego ze byłem w dresach pamietam jeszcze czasy jak dostałem na stacji pkp pałką tylko dla tego ze zrobiło mi sie słabo i niemogłem słowa wydusić z siebie. Taka jest ta nasza policja, powinni im zaostrzone testy na psychike wykonywać a nie tylko głąbów brać na służbe zeby wstyt państwu przynosić. Ja juz mam ponad 25 lat i duzo z policją przezyłem i to same złe chwile. Coraz młodsze dzieciaki mażą na murach niecenzuralne słowa ale to wszystko prawda . Ludzie jesli nie mieliscie kontaktów z policją to nie piszcie bzdur ze ona dobrze wszystko wykonuje i wogole.Ja sie boje policji a czy tak powinno być??


Z TWOJEJ WYPOWIEDZI,WNIOSKUJĘ, ŻE JEDNAK ZBYT MAŁO MIAŁEŚ STYCZNOŚCI Z POLICJĄ A CI KTÓRZY SIĘ Z TOBĄ ZETKNĘLI BYLI ZBYT LITOŚCIWI I NADZWYCZAJ KULTURALNI.
TÓRZY SIĘ Z TOBĄ ZETKNĘLI BYLI ZBYT LITOŚCIWI I NADZWYCZAJ KULTURALNI. rozwiń
Avatar
kumaty / 16 listopada 2009 r. o 11:35
BEZ ZAJĄKNIĘCIA -TAK- tylko to 112 mogliby usprawnić i szybciej odbierać -dlaczego??? swojego czasu jechałem za pijanym kierowcą jadącym"WĘŻYKIEM,WĘŻYKIEM". Od skrzyżowania Kraśnickie Nałęczowska,aż do Motycza,w słuchawce komórki słyszałem komunikat że "CHWILOWO"wszystkie linie są zajęte.
Innym razem,od kolejowej rogatki na Mełgiewskiej do Jackowa jechałem za ciężarówką z której spadały wcale nie małe odłamki gruzu -ta sama sytuacja..... .
Człowiek wtedy się czuje podobnie jak ten który ostatkiem wytrzymałości dobiega do kibla,a tu.....drzwi zamknięte.
BEZ ZAJĄKNIĘCIA -TAK- tylko to 112 mogliby usprawnić i szybciej odbierać -dlaczego??? swojego czasu jechałem za pijanym kierowcą jadącym"WĘŻYKIEM,WĘŻYKIEM". Od skrzyżowania Kraśnickie Nałęczowska,aż do Motycza,w słuchawce komórki słyszałem komunikat że "CHWILOWO"wszystkie linie są zajęte.
Innym razem,od kolejowej rogatki na Mełgiewskiej do Jackowa jechałem za ciężarówką z której spadały wcale nie małe odłamki gruzu -ta sama sytuacja..... .
Człowiek wtedy się czuje podobnie jak ten który ostatkiem wytrzymało... rozwiń
Avatar
Gość / 16 listopada 2009 r. o 11:18
Ja tam myśle że dopuki bedą się dostawać do pracy w policji dzieci panów komendantów po znajomości albo jacyś znajomi znajomych a nie najlepsi to nic się nie zmieni .
Avatar
vip / 16 listopada 2009 r. o 10:33
Bezpiecznie ?? to niech przestana sie chować w śmietnikach i śmieciarkach, a zaczną działać tam gdzie naprawde jest niebezpieczenie. Teraz to się chociaż nie kryja ze chodzi o kase i statystyki.
Avatar
ufo / 16 listopada 2009 r. o 10:27
A ja uważam ze pracują dobrze a jeszcze lepiej by było gdyby /z całym szacunkiem - Pana wojewódzkiego awansować wyżej/ wojewódzkim zrobić jego zastępcę - tego od reform,zastępcą - po.komendanta z puław a oni dobiorą swych swych orłów i wtedy będzie ok. w lubelskim , nie będzie marudzenia i nażekania. Co prawda pewnie reszta starszych doświadczonych odeszła by na emerytury ale nowe orły
patrolowały by i wykrywały wszystko.
Avatar
Gość / 16 listopada 2009 r. o 10:23
ja uważam ze policja powinna być ale jak narazie to oni są głównym wrogiem ulicy, 14-16 latki dopiero czują nienawiść do policji kiedy bez powodów są np. przeszukiwani w miejscach publicznych, ja pamietam czasy jak z rodziną pojechałem nad zalew zemborzycki zostałem bez podstawnie przeszukiwany w miejsach intymnych a w koło było pełno ludzi a to tylko dla tego ze byłem w dresach pamietam jeszcze czasy jak dostałem na stacji pkp pałką tylko dla tego ze zrobiło mi sie słabo i niemogłem słowa wydusić z siebie. Taka jest ta nasza policja, powinni im zaostrzone testy na psychike wykonywać a nie tylko głąbów brać na służbe zeby wstyt państwu przynosić. Ja juz mam ponad 25 lat i duzo z policją przezyłem i to same złe chwile. Coraz młodsze dzieciaki mażą na murach niecenzuralne słowa ale to wszystko prawda . Ludzie jesli nie mieliscie kontaktów z policją to nie piszcie bzdur ze ona dobrze wszystko wykonuje i wogole.Ja sie boje policji a czy tak powinno być??
ja uważam ze policja powinna być ale jak narazie to oni są głównym wrogiem ulicy, 14-16 latki dopiero czują nienawiść do policji kiedy bez powodów są np. przeszukiwani w miejscach publicznych, ja pamietam czasy jak z rodziną pojechałem nad zalew zemborzycki zostałem bez podstawnie przeszukiwany w miejsach intymnych a w koło było pełno ludzi a to tylko dla tego ze byłem w dresach pamietam jeszcze czasy jak dostałem na stacji pkp pałką tylko dla tego ze zrobiło mi sie słabo i niemogłem słowa wydusić z siebie. Taka jest ta nasza policja, powi... rozwiń
Avatar
llubellak@op.pl / 16 listopada 2009 r. o 09:13
ja bez sondy powiem tak!

-niech przestaną wozić swoje grube tyłki furgoanmi i niech wyjdą na ulice!
-niech przestaną wlepiać mandaty z radaru w śmietniku tylko niech zaczną łapać bandziorów
-jeśli nie wiedzą gdzie, niech pójdą na podwale, na odcinku 1000 metrów jest regularnie 4-5 kupek szkła samochodwoego, przecież to centrum miasta!
-niech zaczną w końcu te darmozjady łapać tych cholernych grafficiarzy, w Rzeszowie można było, to czemu w LBN jest to niemożliwe
-niech zaczną patrolować osiedla, ciemne uliczki, czyli wszystkie te miejsca gdzie do tej pory bali się chodzić!
-niech zajmą się w końcu drobnymi przestępstwami, wykroczeniami, bo jeśli jakiś gówniarz czuje się bezkarnie szpecząc elewacje budynków, znęcając się nad zwierzętami, bluzgając głośno i zastraszając młodszych, to za kilka lat w poczuciu bezkarnosci zamorduje, zgwałci i zje swoją ofiarę i choć pewnie zostanie złapany to już będzie za późno na jego resocializację
-niech ta policja w końcu przestanie być przeciw ludziom a z ludzmi, niech się wsłucha w głos ludzi! kiedy ukradli mi rower, poradzili mi abym poszedł na giełdę, kiedy ukradli radio z podwala powiedzieli abym poszedł do lombardów, kiedy dresy napadły na moją matkę, policja a później prokuratura z braku dowodów, umorzyli śledztwo, a kiedy przechodzę przez jezdnię w niedozwolonym miejscu-orkana oprócz kładki i przejścia pod ziemią na całej swej długośi nie ma przejścia dla pieszych, dopiero obok tesco-mandat wlepili od razu!
-niech ta policja sprawi że ludzie zaczną im ufać a nie traktować jak potencialnych wrogów a w najlepszym przypadku jak traktować jako bezużytecznych darmozjadów na których płacimy podatki!
ja bez sondy powiem tak!

-niech przestaną wozić swoje grube tyłki furgoanmi i niech wyjdą na ulice!
-niech przestaną wlepiać mandaty z radaru w śmietniku tylko niech zaczną łapać bandziorów
-jeśli nie wiedzą gdzie, niech pójdą na podwale, na odcinku 1000 metrów jest regularnie 4-5 kupek szkła samochodwoego, przecież to centrum miasta!
-niech zaczną w końcu te darmozjady łapać tych cholernych grafficiarzy, w Rzeszowie można było, to czemu w LBN jest to niemożliwe
-niech zaczną patrolować osiedl... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Klub Seniora w Świdniku już działa. "Jest bardzo sympatycznie"
zdjęcia
galeria

Klub Seniora w Świdniku już działa. "Jest bardzo sympatycznie"

Jest bardzo sympatycznie. Nie wszyscy jeszcze się znamy, ale się poznamy – uśmiecha się Zofia Makuch, jedna z dwudziestu osób, które uczestniczą w zajęciach otwartego niedawno Klubu Seniora w Świdniku. – Ja w tym budynku mieszkam, na górze. Już jak trwał remont to tutaj zaglądałem, zastanawiałem się kiedy ten klub otworzą – przyznaje Jerzy Sierpiński, kolejny z uczestników projektu.

Mocne oskarżenia wobec szefowej drogowców. Ona odpowiada, że niektórzy "markowali pracę"
Pierwsza strona

Mocne oskarżenia wobec szefowej drogowców. Ona odpowiada, że niektórzy "markowali pracę"

Mobbing w białych rękawiczkach – tak pracownicy opisują sytuację w Zarządzie Dróg Powiatowych w Bełżycach. Dyrektorka ZDP odpowiada, że podwładni mogli odczuć zmianę w jakości zarządzania, bo wcześniej byli przyzwyczajeni do „markowania pracy”. Sprawą zainteresował się radny powiatowy zaniepokojony losem pracowników i wielomilionowych inwestycji.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 30 listopada 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 30 listopada 2022 r.

Mundial 2022: Walia – Anglia 0:3, USA lepsze od Iranu

Mundial 2022: Walia – Anglia 0:3, USA lepsze od Iranu

Ostatnie mecze w grupie B zakończyły się bez niespodzianki. Dalej grają Anglia i USA. Pierwsza z ekip bez większych problemów ograła Walię 3:0. Drugie spotkanie pomiędzy Amerykanami i Iranem zakończyło się wynikiem 1:0, a „złotego” gola zdobył Christian Pulisić.

Zmiana warty u lubelskich terytorialsów
zdjęcia
galeria

Zmiana warty u lubelskich terytorialsów

Po ponad sześciu latach płk Tadeusz Nastarowicz pożegnał się z funkcją dowódcy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Od 1 grudnia będzie dowodził słynną 21. Brygadą Strzelców Podhalańskich.

Nagrody gospodarcze Lublina przyznane. W tym roku ukłony za pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zdjęcia
Zdjęcia
galeria

Nagrody gospodarcze Lublina przyznane. W tym roku ukłony za pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zdjęcia

Poznaliśmy tegorocznych laureatów Nagród Gospodarczych Prezydenta Miasta Lublin, które rozdano już po raz czternasty.

Brat wicepremiera wejdzie do Sejmu. Leszek Kowalczyk przyjmie mandat posła

Brat wicepremiera wejdzie do Sejmu. Leszek Kowalczyk przyjmie mandat posła

Leszek Kowalczyk z Prawa i Sprawiedliwości zostanie nowym posłem z województwa lubelskiego. Dotychczasowy radny sejmiku województwa ślubowanie złoży podczas środowego posiedzenia Sejmu.

Lublin. Złapał szczeniaczka, uderzył o framugę, skakał po Koksie

Lublin. Złapał szczeniaczka, uderzył o framugę, skakał po Koksie

Maciej Z. stanie przed sądem i będzie odpowiadał za wydarzenia z jesieni 2019 roku. Wtedy właśnie rzucił się na szczeniaka o imieniu Koks.

Nie żyje Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału NFZ

Nie żyje Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału NFZ

Zmarła Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia – poinformował NFZ.

Mundial 2022: Holandia i Senegal grają dalej

Mundial 2022: Holandia i Senegal grają dalej

W każdym meczu fazy grupowej Holandia nie zachwyciła. Tak samo było we wtorek przy okazji starcia z Katarem. „Pomarańczowi” wygrali 2:0, ale nie ma chyba w tym momencie kibica, który wierzy, że drużyna Louisa van Gaala nadal jest w gronie faworytów mundialu.

Przestrzenie Sztuki w Centrum Kultury. Tym razem „Blisko”

Przestrzenie Sztuki w Centrum Kultury. Tym razem „Blisko”

Różne rodzaje bliskości — to temat przewodni spektaklu w choreografii Tomka Ciesielskiego. „Blisko”. Opowiada o tym, jak obecność drugiego człowieka wpływa na życie każdego z nas i jak ważną rolę w bliskości odgrywa czas.

Prezydent Maj chciał podwyżki, ale radni nie chcą droższych śmieci w Puławach. Jest decyzja

Prezydent Maj chciał podwyżki, ale radni nie chcą droższych śmieci w Puławach. Jest decyzja

Nadal nie wiemy, ile będzie wynosić nowa opłata za wywóz i zagospodarowanie odpadów. Podczas ostatniej sesji radni odrzucili dwa projekty uchwał przygotowane przez prezydenta, krytykując brak przedstawienia im wyliczeń tłumaczących skalę podwyżki.

Zamość. Bajkowe mikołajki w CKF Stylowy
6 grudnia 2022, 15:00

Zamość. Bajkowe mikołajki w CKF Stylowy

Kino w Zamościu szykuje specjalny mikołajkowy repertuar. 6 grudnia na ekranie Centrum Kultury Filmowej w Zamościu do obejrzenia będą aż cztery filmy adresowane do najmłodszych.

Trzy damy polskiego malarstwa już na Zamku. Te obrazy kosztowały ponad 1 mln zł. Zdjęcia
zdjęcia
galeria

Trzy damy polskiego malarstwa już na Zamku. Te obrazy kosztowały ponad 1 mln zł. Zdjęcia

Cztery obrazy trzech polskich artystek z przełomu XIX i XX wieku nabyło Muzeum Narodowe w Lublinie. Najnowsze zakupy, warte ponad milion złotych, można już oglądać w muzealnej ekspozycji.

80. rocznica wysiedleń Zamojszczyzny. Zaczęło się w Skierbieszowie, skończyło w Zamościu
zdjęcia
galeria

80. rocznica wysiedleń Zamojszczyzny. Zaczęło się w Skierbieszowie, skończyło w Zamościu

Uroczystościami zorganizowanymi w poniedziałek w Zamościu zakończyły się tegoroczne, trzydniowe obchody 80. rocznicy wysiedleń Zamojszczyzny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!