Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 stycznia 2016 r.
16:23

Czytelnik chciał zapisać dziecko do lekarza. Termin wizyty: za pół roku

0 35 A A
- Publiczna służba zdrowia to fikcja - denerwuje się pan Tomasz z Lublina
- Publiczna służba zdrowia to fikcja - denerwuje się pan Tomasz z Lublina

W woj. lubelskim na wizytę u kardiologa dziecięcego trzeba czekać nawet dwanaście miesięcy. Na olbrzymie kolejki skarżą się rodzice

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Chciałem zapisać dziecko do kardiologa w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Pierwszy możliwy termin, to koniec czerwca. Publiczna służba zdrowia to fikcja – denerwuje się pan Tomasz z Lublina, tata rocznej Oli, który poinformował nas o sprawie. – Co ciekawe prywatna wizyta u specjalisty w Lublinie jest możliwa już w lutym, ale trzeba za nią zapłacić, nawet 250 zł. A co jeśli kogoś na to nie stać? – pyta nasz czytelnik.

Na Chodźki za rok

Poza wojewódzkim szpitalem przy al. Kraśnickiej w Lublinie, do kardiologa dziecięcego w naszym województwie można zapisać się w trzech poradniach specjalistycznych: w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie, szpitalu „papieskim” w Zamościu oraz wojewódzkim szpitalu w Białej Podlaskiej. W USD jest jeszcze gorzej niż na Kraśnickiej. Na wizytę trzeba tu czekać rok.

– Zaczęliśmy już zapisy na 2017 r. Do wszystkich lekarzy są na razie miejsca. Do jednego zapisy już się kończą i niebawem rozpoczniemy zapisy na 2018 rok – informuje Agnieszka Osińska, rzeczniczka USD w Lublinie. – To są jednak terminy przy przypadkach, które nie są pilne.

W sytuacjach, gdy jest zagrożenie życia, rodzic dostaje skierowanie do szpitala i dziecko jest przyjmowane na oddział. Co innego też jeśli mówimy o kontynuacji leczenia. Jeśli przy kolejnej wizycie lekarz uzna, że wyniki się pogorszyły, może sam wyznaczyć termin kolejnej wizyty. – Przypadek mojego dziecka w tej chwili może i nie jest pilny, ale przez pół roku stan zdrowia córki może się pogorszyć. Mam na to czekać? – pyta pan Tomasz.

Podobna sytuacja jest w szpitalu „papieskim” w Zamościu i wojewódzkim szpitalu w Białej Podlaskiej. – Pierwszy wolny termin to 13 maja tego roku. Jeśli jednak dziecko jest już leczone u konkretnego lekarza, to on decyduje o terminie kolejnej wizyty. Jeśli uzna, że przypadek jest pilny może ją przyśpieszyć – mówi Ryszard Pankiewicz, rzecznik zamojskiego szpitala.

– W stabilnych przypadkach czas oczekiwania na wizytę u kardiologa dziecięcego wynosi 23 dni. Lekarz może jednak wyznaczyć wcześniejszy termin – informuje Magdalena Us, rzecznik bialskiego szpitala.

Skąd tak olbrzymie kolejki?

– Przyczyną problemów jest m.in. zbyt mała liczba lekarzy specjalistów w dziedzinie kardiologii dziecięcej. W ramach zawartych umów, świadczenia w poradniach realizuje łącznie 10 lekarzy, w tym czterech lekarzy specjalistów w dziedzinie kardiologii dziecięcej oraz 6 lekarzy specjalistów w dziedzinie kardiologii posiadających równocześnie specjalizację z pediatrii – zaznacza Małgorzata Bartoszek, rzeczniczka lubelskiego NFZ. – Chodzi także o to, że rodzice chcą zapisać dziecko do konkretnego lekarza. Mimo że do innych lekarzy, którzy pracują w tej samej poradni, nie ma kolejek lub są one krótsze – dodaje.

Bartoszek zapewnia, że lubelski NFZ świadczenia związane z leczeniem dzieci traktuje priorytetowo. – Z roku na rok staramy się kierować do tych poradni coraz większe pieniądze.

Wartość podpisanych umów w ubiegłym roku pomiędzy lubelskim oddziałem NFZ a poszczególnymi placówkami medycznymi w zakresie kardiologii dziecięcej wynosiła 1 mln 280 tys. zł. Oznacza to wzrost od 2013 roku o ponad 200 tys. zł – wyjaśnia. W tym roku wartość kontraktów jest na podobnym poziomie, co w ubiegłym.

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 lutego 2016 o 20:12
0
Jebać ten kraj, jebać ten system !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
esterja / 2 lutego 2016 o 10:55
0

Taką mam POlszę po 8 latach nierządów

Pisowska macioro po gimnazjum nie pamiętasz co było 10 lat temu jak pis rządził i dwóch karłów? Do tej pory miał byś już rosyjski paszport jak by nie PO! 

Avatar
Gość / 2 lutego 2016 o 10:53
0
Pisowskie łajno się szerzy. Za PO to dało się dostać po znajomości albo za dodatkową opłatą, a za pisowskiego ścierwa ludzie umierają bo poważnie chory człowiek kilkanaście miesięcy czekał nie będzie.
Avatar
pisland / 1 lutego 2016 o 17:02
0

Taką mam POlszę po 8 latach nierządów

A będzie jeszcze gorzej. :ph34r:

Avatar
Misiek / 31 stycznia 2016 o 15:46
0

Gdzie idzie  kasa z NFZ ??? Już odpowiadam..    Bardzo mało mam do czynienia ze służbą zdrowia ale ostatnio sprawdzilem sobie mój ZIP (zintegrowany informator pacjenta) . W ciągu ostatnich 3 lat  mam 5 wpisów w tym wszystkie 100% są naciągane!! Tzn faktycznie wizyta była ale np zwykla wizyta prywatna u dentysty - wpisane z nfz i to jeszcze jakaś narkoza i kanałowe , wizyta konsultacyjna - wpisane zdjęcia RTG .  Kwoty wyłudzeń nie są wielkie ale w takim razie co się dzieje w szpitalach i tam gdzie idzie duża kasa??? Nikt tego nie kontroluje i każdy kradnie ile może.  Tym na końcu łańcucha pokarmowego niewiele już zostaje. 

Gdzie idzie  kasa z NFZ ??? Już odpowiadam..    Bardzo mało mam do czynienia ze służbą zdrowia ale ostatnio sprawdzilem sobie mój ZIP (zintegrowany informator pacjenta) . W ciągu ostatnich 3 lat  mam 5 wpisów w tym wszystkie 100% są naciągane!! Tzn faktycznie wizyta była ale np zwykla wizyta prywatna u dentysty - wpisane z nfz i to jeszcze jakaś narkoza i kanałowe , wizyta konsultacyjna - wpisane zdjęcia RTG .  Kwoty wyłudzeń nie są wielkie ale w takim razie co się dzieje w szpitalach i tam gdzie idzie duża kasa??... rozwiń

Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 13:43
0
W czerwcu zeszłego roku chciałem zapisać 1,5 roczne dziecko do lekarza alergologa, skutek brak wolnych miejsc do końca roku. Do specjalisty prywatnie termin bez łachy w ciągu dwóch tygodni, cena 100 zł. W dalszej części zlecone badania krwi za które oczywiście musieliśmy zapłacić bo skierowanie od lekarza prywatnego nie jest refundowane, pediatra nie może wystawić skierowania na badania z alergenami bo może tylko alergolog. Koszt badań 120 zł i kolejna wizyta za 100 zł. Wiec po kiego uja nam ta cholerna państwowa służba zdrowia skoro i tak jesteśmy zmuszeni korzystać z prywatnych wizyt i badań. W polsce rzeczywiście bardziej opłaca się pracować całkowicie na czarno, wykupić prywatne ubezpieczenie, zapłacić prywatnie za abonament w Luxmedzie i raz że będzie nas to mniej kosztowało niż w zusie to jeszcze wszystko co potrzebujemy mamy niemal od ręki na niebo lepszych zasadach niż ''państwowo''. Nasze ''państwo'' wręcz zmusza nas do szarej strefy a potem biadoli jaki to przez tą strefę mają kłopot.
W czerwcu zeszłego roku chciałem zapisać 1,5 roczne dziecko do lekarza alergologa, skutek brak wolnych miejsc do końca roku. Do specjalisty prywatnie termin bez łachy w ciągu dwóch tygodni, cena 100 zł. W dalszej części zlecone badania krwi za które oczywiście musieliśmy zapłacić bo skierowanie od lekarza prywatnego nie jest refundowane, pediatra nie może wystawić skierowania na badania z alergenami bo może tylko alergolog. Koszt badań 120 zł i kolejna wizyta za 100 zł. Wiec po kiego uja nam ta cholerna państwowa służba zdrowia skoro i tak j... rozwiń
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 11:26
0
W luxmed abonament miesięczny do wszystkich lekarzy to koszt ok 50zł/m-c . Za te pieniądze możemy bez limitu chodzić do lekarzy specjalistów i robić większość badań (za 100zl mamy już full opcję) wszystko bez kolejek , na jutro i na konkretną godzinę przez internet. I teraz jak to jest że za 50zł/m-c prywatnie się opłaca a za 300-400zł/m-c składki na NFZ można co najwyżej iść do lekarza od kataru któremu NFZ płaci ok 12-15 zl za wizyte. Moim zdaniem obywatele powinni wytaczać prywatne pozwy państwu za uszczerbek na zdrowiu jeśli płacą na NFZ a nie mogą otrzymać świadczenia.
W luxmed abonament miesięczny do wszystkich lekarzy to koszt ok 50zł/m-c . Za te pieniądze możemy bez limitu chodzić do lekarzy specjalistów i robić większość badań (za 100zl mamy już full opcję) wszystko bez kolejek , na jutro i na konkretną godzinę przez internet. I teraz jak to jest że za 50zł/m-c prywatnie się opłaca a za 300-400zł/m-c składki na NFZ można co najwyżej iść do lekarza od kataru któremu NFZ płaci ok 12-15 zl za wizyte. Moim zdaniem obywatele powinni wytaczać prywatne pozwy państwu za uszczerbek na zdrowiu jeśli płacą na NF... rozwiń
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 08:33
0
Chciałam zapisać dziecko do kardiologa, nie wiem czy śmiać się czy płakać, bo w styczniu w DSK mnie poinformowali, że na ROK 2016 (MAMY STYCZEŃ!!!!!!!!) NIE MAJĄ MIEJSC, TO CYRK, KAŻDEMU RODZICOWI PROPONUJĘ NAPISAĆ OFICJALNĄ SKARGĘ DO NFZ I DSK BO INNEJ DROGI NIE MA, PAŃSTWOWO BRAKUJE LEKARZY, ALE PRYWATNIE JAK NAJBARDZIEJ SĄ
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 06:33
0
Taką mam POlszę po 8 latach nierządów
Avatar
J / 26 stycznia 2016 o 10:54
0

Przecież jak my tyle wg Was zarabiamy zaraz spłacamy swoje wykształcenie w podatkach. W wszyscy Ci którzy uzyskali wykształcenie za darmo socjolodzy/pedagodzy/"myśliciele" itp itd i pracują teraz w całej UE co oddają państwu ? Lekarzy nie ma wcale wielu młodych, którzy wyjeżdżają, ale biorąc pod uwagę zarobki młodego lekarza 2100 na rękę, opłaty kursów, zakwaterowania, książek z własnej kieszeni, to wszystko się zmieni. Ja też długo tu nie posiedzę, za co ? za 2100 ? Zakwaterowanie na 2 tygodniowy kurs w Warszawie/Katowicach/Krakowie za co mam zapłacić ? A gdzie koszty życia, wynajem pokoju bo gdzie tu marzyć o mieszkaniu ? Na opłaty czasami nie wystarcza, a na kursy trzeba po tylu latach nauki prosić rodziców o pomoc! To jest wstyd. A co mają powiedzieć Ci, których rodziców nie stać pomóc ? To jest totalna porażka. Dla rezydenta wynagrodzenie powinno wynosić 2 średnie krajowe, wcale nam wiele nie zostanie z tego, ale przynajmniej będziemy dobrze wykształceni. Chyba Wam pacjentom też należy się kompetentny lekarz, a nie taki którego państwo wykształciło po kosztach. Ja jestem w stanie przez miesiąc opanować książkę powiedzmy 800-1000str, ale za co mam ją kupić? Dobra książka, pozycja tłumaczona kosztuje nawet do 1000 zł. Nie stać nas na to, a przez to cierpicie i Wy. Jeszcze raz podkreślam, 2 średnie krajowe, a przy opłaceniu wszystkich kursów, do tego podnoszących kwalifikacje dodatkowych nie zostałoby z tego wynagrodzenia za wiele.

A co ty jako rezydent potrafisz? 2100 to i tak ładne pieniądze. Zapytaj ile zarabiają po studiach absolwenci prawa w trakcie aplikacji, którzy nie mają rodzinnych tradycji ani znajomości. A przecież chyba chcesz mieć kompetentnych prawników. Nauczycieli dla swoich dzieci chyba też?

Biednych lekarzy nie ma. Ty przecierpisz te 3-4 lata i zaraz nie będziesz wiedzieć w co kasę ładować. Jakby tak nie było, to nie pchaliby lekarze swoich dzieci na medycynę. Kropka.

A co ty jako rezydent potrafisz? 2100 to i tak ładne pieniądze. Zapytaj ile zarabiają po studiach absolwenci prawa w trakcie aplikacji, którzy nie mają rodzinnych tradycji ani znajomości. A przecież chyba chcesz mieć kompetentnych prawników. Nauczycieli dla swoich dzieci chyba też?

Biednych lekarzy nie ma. Ty przecierpisz te 3-4 lata i zaraz nie będziesz wiedzieć w co kasę ładować. Jakby tak nie było, to nie pchaliby lekarze swoich dzieci na medycynę. Kropka.

rozwiń
Avatar
Gość / 2 lutego 2016 o 20:12
0
Jebać ten kraj, jebać ten system !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
esterja / 2 lutego 2016 o 10:55
0

Taką mam POlszę po 8 latach nierządów

Pisowska macioro po gimnazjum nie pamiętasz co było 10 lat temu jak pis rządził i dwóch karłów? Do tej pory miał byś już rosyjski paszport jak by nie PO! 

Avatar
Gość / 2 lutego 2016 o 10:53
0
Pisowskie łajno się szerzy. Za PO to dało się dostać po znajomości albo za dodatkową opłatą, a za pisowskiego ścierwa ludzie umierają bo poważnie chory człowiek kilkanaście miesięcy czekał nie będzie.
Avatar
pisland / 1 lutego 2016 o 17:02
0

Taką mam POlszę po 8 latach nierządów

A będzie jeszcze gorzej. :ph34r:

Avatar
Misiek / 31 stycznia 2016 o 15:46
0

Gdzie idzie  kasa z NFZ ??? Już odpowiadam..    Bardzo mało mam do czynienia ze służbą zdrowia ale ostatnio sprawdzilem sobie mój ZIP (zintegrowany informator pacjenta) . W ciągu ostatnich 3 lat  mam 5 wpisów w tym wszystkie 100% są naciągane!! Tzn faktycznie wizyta była ale np zwykla wizyta prywatna u dentysty - wpisane z nfz i to jeszcze jakaś narkoza i kanałowe , wizyta konsultacyjna - wpisane zdjęcia RTG .  Kwoty wyłudzeń nie są wielkie ale w takim razie co się dzieje w szpitalach i tam gdzie idzie duża kasa??? Nikt tego nie kontroluje i każdy kradnie ile może.  Tym na końcu łańcucha pokarmowego niewiele już zostaje. 

Gdzie idzie  kasa z NFZ ??? Już odpowiadam..    Bardzo mało mam do czynienia ze służbą zdrowia ale ostatnio sprawdzilem sobie mój ZIP (zintegrowany informator pacjenta) . W ciągu ostatnich 3 lat  mam 5 wpisów w tym wszystkie 100% są naciągane!! Tzn faktycznie wizyta była ale np zwykla wizyta prywatna u dentysty - wpisane z nfz i to jeszcze jakaś narkoza i kanałowe , wizyta konsultacyjna - wpisane zdjęcia RTG .  Kwoty wyłudzeń nie są wielkie ale w takim razie co się dzieje w szpitalach i tam gdzie idzie duża kasa??... rozwiń

Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 13:43
0
W czerwcu zeszłego roku chciałem zapisać 1,5 roczne dziecko do lekarza alergologa, skutek brak wolnych miejsc do końca roku. Do specjalisty prywatnie termin bez łachy w ciągu dwóch tygodni, cena 100 zł. W dalszej części zlecone badania krwi za które oczywiście musieliśmy zapłacić bo skierowanie od lekarza prywatnego nie jest refundowane, pediatra nie może wystawić skierowania na badania z alergenami bo może tylko alergolog. Koszt badań 120 zł i kolejna wizyta za 100 zł. Wiec po kiego uja nam ta cholerna państwowa służba zdrowia skoro i tak jesteśmy zmuszeni korzystać z prywatnych wizyt i badań. W polsce rzeczywiście bardziej opłaca się pracować całkowicie na czarno, wykupić prywatne ubezpieczenie, zapłacić prywatnie za abonament w Luxmedzie i raz że będzie nas to mniej kosztowało niż w zusie to jeszcze wszystko co potrzebujemy mamy niemal od ręki na niebo lepszych zasadach niż ''państwowo''. Nasze ''państwo'' wręcz zmusza nas do szarej strefy a potem biadoli jaki to przez tą strefę mają kłopot.
W czerwcu zeszłego roku chciałem zapisać 1,5 roczne dziecko do lekarza alergologa, skutek brak wolnych miejsc do końca roku. Do specjalisty prywatnie termin bez łachy w ciągu dwóch tygodni, cena 100 zł. W dalszej części zlecone badania krwi za które oczywiście musieliśmy zapłacić bo skierowanie od lekarza prywatnego nie jest refundowane, pediatra nie może wystawić skierowania na badania z alergenami bo może tylko alergolog. Koszt badań 120 zł i kolejna wizyta za 100 zł. Wiec po kiego uja nam ta cholerna państwowa służba zdrowia skoro i tak j... rozwiń
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 11:26
0
W luxmed abonament miesięczny do wszystkich lekarzy to koszt ok 50zł/m-c . Za te pieniądze możemy bez limitu chodzić do lekarzy specjalistów i robić większość badań (za 100zl mamy już full opcję) wszystko bez kolejek , na jutro i na konkretną godzinę przez internet. I teraz jak to jest że za 50zł/m-c prywatnie się opłaca a za 300-400zł/m-c składki na NFZ można co najwyżej iść do lekarza od kataru któremu NFZ płaci ok 12-15 zl za wizyte. Moim zdaniem obywatele powinni wytaczać prywatne pozwy państwu za uszczerbek na zdrowiu jeśli płacą na NFZ a nie mogą otrzymać świadczenia.
W luxmed abonament miesięczny do wszystkich lekarzy to koszt ok 50zł/m-c . Za te pieniądze możemy bez limitu chodzić do lekarzy specjalistów i robić większość badań (za 100zl mamy już full opcję) wszystko bez kolejek , na jutro i na konkretną godzinę przez internet. I teraz jak to jest że za 50zł/m-c prywatnie się opłaca a za 300-400zł/m-c składki na NFZ można co najwyżej iść do lekarza od kataru któremu NFZ płaci ok 12-15 zl za wizyte. Moim zdaniem obywatele powinni wytaczać prywatne pozwy państwu za uszczerbek na zdrowiu jeśli płacą na NF... rozwiń
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 08:33
0
Chciałam zapisać dziecko do kardiologa, nie wiem czy śmiać się czy płakać, bo w styczniu w DSK mnie poinformowali, że na ROK 2016 (MAMY STYCZEŃ!!!!!!!!) NIE MAJĄ MIEJSC, TO CYRK, KAŻDEMU RODZICOWI PROPONUJĘ NAPISAĆ OFICJALNĄ SKARGĘ DO NFZ I DSK BO INNEJ DROGI NIE MA, PAŃSTWOWO BRAKUJE LEKARZY, ALE PRYWATNIE JAK NAJBARDZIEJ SĄ
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 06:33
0
Taką mam POlszę po 8 latach nierządów
Avatar
J / 26 stycznia 2016 o 10:54
0

Przecież jak my tyle wg Was zarabiamy zaraz spłacamy swoje wykształcenie w podatkach. W wszyscy Ci którzy uzyskali wykształcenie za darmo socjolodzy/pedagodzy/"myśliciele" itp itd i pracują teraz w całej UE co oddają państwu ? Lekarzy nie ma wcale wielu młodych, którzy wyjeżdżają, ale biorąc pod uwagę zarobki młodego lekarza 2100 na rękę, opłaty kursów, zakwaterowania, książek z własnej kieszeni, to wszystko się zmieni. Ja też długo tu nie posiedzę, za co ? za 2100 ? Zakwaterowanie na 2 tygodniowy kurs w Warszawie/Katowicach/Krakowie za co mam zapłacić ? A gdzie koszty życia, wynajem pokoju bo gdzie tu marzyć o mieszkaniu ? Na opłaty czasami nie wystarcza, a na kursy trzeba po tylu latach nauki prosić rodziców o pomoc! To jest wstyd. A co mają powiedzieć Ci, których rodziców nie stać pomóc ? To jest totalna porażka. Dla rezydenta wynagrodzenie powinno wynosić 2 średnie krajowe, wcale nam wiele nie zostanie z tego, ale przynajmniej będziemy dobrze wykształceni. Chyba Wam pacjentom też należy się kompetentny lekarz, a nie taki którego państwo wykształciło po kosztach. Ja jestem w stanie przez miesiąc opanować książkę powiedzmy 800-1000str, ale za co mam ją kupić? Dobra książka, pozycja tłumaczona kosztuje nawet do 1000 zł. Nie stać nas na to, a przez to cierpicie i Wy. Jeszcze raz podkreślam, 2 średnie krajowe, a przy opłaceniu wszystkich kursów, do tego podnoszących kwalifikacje dodatkowych nie zostałoby z tego wynagrodzenia za wiele.

A co ty jako rezydent potrafisz? 2100 to i tak ładne pieniądze. Zapytaj ile zarabiają po studiach absolwenci prawa w trakcie aplikacji, którzy nie mają rodzinnych tradycji ani znajomości. A przecież chyba chcesz mieć kompetentnych prawników. Nauczycieli dla swoich dzieci chyba też?

Biednych lekarzy nie ma. Ty przecierpisz te 3-4 lata i zaraz nie będziesz wiedzieć w co kasę ładować. Jakby tak nie było, to nie pchaliby lekarze swoich dzieci na medycynę. Kropka.

A co ty jako rezydent potrafisz? 2100 to i tak ładne pieniądze. Zapytaj ile zarabiają po studiach absolwenci prawa w trakcie aplikacji, którzy nie mają rodzinnych tradycji ani znajomości. A przecież chyba chcesz mieć kompetentnych prawników. Nauczycieli dla swoich dzieci chyba też?

Biednych lekarzy nie ma. Ty przecierpisz te 3-4 lata i zaraz nie będziesz wiedzieć w co kasę ładować. Jakby tak nie było, to nie pchaliby lekarze swoich dzieci na medycynę. Kropka.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 0

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 2 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 4

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 2 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 6 4

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 25 9

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 12 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.