Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 stycznia 2016 r.
16:23

Czytelnik chciał zapisać dziecko do lekarza. Termin wizyty: za pół roku

0 35 A A
- Publiczna służba zdrowia to fikcja - denerwuje się pan Tomasz z Lublina
- Publiczna służba zdrowia to fikcja - denerwuje się pan Tomasz z Lublina

W woj. lubelskim na wizytę u kardiologa dziecięcego trzeba czekać nawet dwanaście miesięcy. Na olbrzymie kolejki skarżą się rodzice

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Chciałem zapisać dziecko do kardiologa w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Pierwszy możliwy termin, to koniec czerwca. Publiczna służba zdrowia to fikcja – denerwuje się pan Tomasz z Lublina, tata rocznej Oli, który poinformował nas o sprawie. – Co ciekawe prywatna wizyta u specjalisty w Lublinie jest możliwa już w lutym, ale trzeba za nią zapłacić, nawet 250 zł. A co jeśli kogoś na to nie stać? – pyta nasz czytelnik.

Na Chodźki za rok

Poza wojewódzkim szpitalem przy al. Kraśnickiej w Lublinie, do kardiologa dziecięcego w naszym województwie można zapisać się w trzech poradniach specjalistycznych: w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie, szpitalu „papieskim” w Zamościu oraz wojewódzkim szpitalu w Białej Podlaskiej. W USD jest jeszcze gorzej niż na Kraśnickiej. Na wizytę trzeba tu czekać rok.

– Zaczęliśmy już zapisy na 2017 r. Do wszystkich lekarzy są na razie miejsca. Do jednego zapisy już się kończą i niebawem rozpoczniemy zapisy na 2018 rok – informuje Agnieszka Osińska, rzeczniczka USD w Lublinie. – To są jednak terminy przy przypadkach, które nie są pilne.

W sytuacjach, gdy jest zagrożenie życia, rodzic dostaje skierowanie do szpitala i dziecko jest przyjmowane na oddział. Co innego też jeśli mówimy o kontynuacji leczenia. Jeśli przy kolejnej wizycie lekarz uzna, że wyniki się pogorszyły, może sam wyznaczyć termin kolejnej wizyty. – Przypadek mojego dziecka w tej chwili może i nie jest pilny, ale przez pół roku stan zdrowia córki może się pogorszyć. Mam na to czekać? – pyta pan Tomasz.

Podobna sytuacja jest w szpitalu „papieskim” w Zamościu i wojewódzkim szpitalu w Białej Podlaskiej. – Pierwszy wolny termin to 13 maja tego roku. Jeśli jednak dziecko jest już leczone u konkretnego lekarza, to on decyduje o terminie kolejnej wizyty. Jeśli uzna, że przypadek jest pilny może ją przyśpieszyć – mówi Ryszard Pankiewicz, rzecznik zamojskiego szpitala.

– W stabilnych przypadkach czas oczekiwania na wizytę u kardiologa dziecięcego wynosi 23 dni. Lekarz może jednak wyznaczyć wcześniejszy termin – informuje Magdalena Us, rzecznik bialskiego szpitala.

Skąd tak olbrzymie kolejki?

– Przyczyną problemów jest m.in. zbyt mała liczba lekarzy specjalistów w dziedzinie kardiologii dziecięcej. W ramach zawartych umów, świadczenia w poradniach realizuje łącznie 10 lekarzy, w tym czterech lekarzy specjalistów w dziedzinie kardiologii dziecięcej oraz 6 lekarzy specjalistów w dziedzinie kardiologii posiadających równocześnie specjalizację z pediatrii – zaznacza Małgorzata Bartoszek, rzeczniczka lubelskiego NFZ. – Chodzi także o to, że rodzice chcą zapisać dziecko do konkretnego lekarza. Mimo że do innych lekarzy, którzy pracują w tej samej poradni, nie ma kolejek lub są one krótsze – dodaje.

Bartoszek zapewnia, że lubelski NFZ świadczenia związane z leczeniem dzieci traktuje priorytetowo. – Z roku na rok staramy się kierować do tych poradni coraz większe pieniądze.

Wartość podpisanych umów w ubiegłym roku pomiędzy lubelskim oddziałem NFZ a poszczególnymi placówkami medycznymi w zakresie kardiologii dziecięcej wynosiła 1 mln 280 tys. zł. Oznacza to wzrost od 2013 roku o ponad 200 tys. zł – wyjaśnia. W tym roku wartość kontraktów jest na podobnym poziomie, co w ubiegłym.

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 lutego 2016 o 20:12
0
Jebać ten kraj, jebać ten system !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
esterja / 2 lutego 2016 o 10:55
0

Taką mam POlszę po 8 latach nierządów

Pisowska macioro po gimnazjum nie pamiętasz co było 10 lat temu jak pis rządził i dwóch karłów? Do tej pory miał byś już rosyjski paszport jak by nie PO! 

Avatar
Gość / 2 lutego 2016 o 10:53
0
Pisowskie łajno się szerzy. Za PO to dało się dostać po znajomości albo za dodatkową opłatą, a za pisowskiego ścierwa ludzie umierają bo poważnie chory człowiek kilkanaście miesięcy czekał nie będzie.
Avatar
pisland / 1 lutego 2016 o 17:02
0

Taką mam POlszę po 8 latach nierządów

A będzie jeszcze gorzej. :ph34r:

Avatar
Misiek / 31 stycznia 2016 o 15:46
0

Gdzie idzie  kasa z NFZ ??? Już odpowiadam..    Bardzo mało mam do czynienia ze służbą zdrowia ale ostatnio sprawdzilem sobie mój ZIP (zintegrowany informator pacjenta) . W ciągu ostatnich 3 lat  mam 5 wpisów w tym wszystkie 100% są naciągane!! Tzn faktycznie wizyta była ale np zwykla wizyta prywatna u dentysty - wpisane z nfz i to jeszcze jakaś narkoza i kanałowe , wizyta konsultacyjna - wpisane zdjęcia RTG .  Kwoty wyłudzeń nie są wielkie ale w takim razie co się dzieje w szpitalach i tam gdzie idzie duża kasa??? Nikt tego nie kontroluje i każdy kradnie ile może.  Tym na końcu łańcucha pokarmowego niewiele już zostaje. 

Gdzie idzie  kasa z NFZ ??? Już odpowiadam..    Bardzo mało mam do czynienia ze służbą zdrowia ale ostatnio sprawdzilem sobie mój ZIP (zintegrowany informator pacjenta) . W ciągu ostatnich 3 lat  mam 5 wpisów w tym wszystkie 100% są naciągane!! Tzn faktycznie wizyta była ale np zwykla wizyta prywatna u dentysty - wpisane z nfz i to jeszcze jakaś narkoza i kanałowe , wizyta konsultacyjna - wpisane zdjęcia RTG .  Kwoty wyłudzeń nie są wielkie ale w takim razie co się dzieje w szpitalach i tam gdzie idzie duża kasa??... rozwiń

Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 13:43
0
W czerwcu zeszłego roku chciałem zapisać 1,5 roczne dziecko do lekarza alergologa, skutek brak wolnych miejsc do końca roku. Do specjalisty prywatnie termin bez łachy w ciągu dwóch tygodni, cena 100 zł. W dalszej części zlecone badania krwi za które oczywiście musieliśmy zapłacić bo skierowanie od lekarza prywatnego nie jest refundowane, pediatra nie może wystawić skierowania na badania z alergenami bo może tylko alergolog. Koszt badań 120 zł i kolejna wizyta za 100 zł. Wiec po kiego uja nam ta cholerna państwowa służba zdrowia skoro i tak jesteśmy zmuszeni korzystać z prywatnych wizyt i badań. W polsce rzeczywiście bardziej opłaca się pracować całkowicie na czarno, wykupić prywatne ubezpieczenie, zapłacić prywatnie za abonament w Luxmedzie i raz że będzie nas to mniej kosztowało niż w zusie to jeszcze wszystko co potrzebujemy mamy niemal od ręki na niebo lepszych zasadach niż ''państwowo''. Nasze ''państwo'' wręcz zmusza nas do szarej strefy a potem biadoli jaki to przez tą strefę mają kłopot.
W czerwcu zeszłego roku chciałem zapisać 1,5 roczne dziecko do lekarza alergologa, skutek brak wolnych miejsc do końca roku. Do specjalisty prywatnie termin bez łachy w ciągu dwóch tygodni, cena 100 zł. W dalszej części zlecone badania krwi za które oczywiście musieliśmy zapłacić bo skierowanie od lekarza prywatnego nie jest refundowane, pediatra nie może wystawić skierowania na badania z alergenami bo może tylko alergolog. Koszt badań 120 zł i kolejna wizyta za 100 zł. Wiec po kiego uja nam ta cholerna państwowa służba zdrowia skoro i tak j... rozwiń
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 11:26
0
W luxmed abonament miesięczny do wszystkich lekarzy to koszt ok 50zł/m-c . Za te pieniądze możemy bez limitu chodzić do lekarzy specjalistów i robić większość badań (za 100zl mamy już full opcję) wszystko bez kolejek , na jutro i na konkretną godzinę przez internet. I teraz jak to jest że za 50zł/m-c prywatnie się opłaca a za 300-400zł/m-c składki na NFZ można co najwyżej iść do lekarza od kataru któremu NFZ płaci ok 12-15 zl za wizyte. Moim zdaniem obywatele powinni wytaczać prywatne pozwy państwu za uszczerbek na zdrowiu jeśli płacą na NFZ a nie mogą otrzymać świadczenia.
W luxmed abonament miesięczny do wszystkich lekarzy to koszt ok 50zł/m-c . Za te pieniądze możemy bez limitu chodzić do lekarzy specjalistów i robić większość badań (za 100zl mamy już full opcję) wszystko bez kolejek , na jutro i na konkretną godzinę przez internet. I teraz jak to jest że za 50zł/m-c prywatnie się opłaca a za 300-400zł/m-c składki na NFZ można co najwyżej iść do lekarza od kataru któremu NFZ płaci ok 12-15 zl za wizyte. Moim zdaniem obywatele powinni wytaczać prywatne pozwy państwu za uszczerbek na zdrowiu jeśli płacą na NF... rozwiń
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 08:33
0
Chciałam zapisać dziecko do kardiologa, nie wiem czy śmiać się czy płakać, bo w styczniu w DSK mnie poinformowali, że na ROK 2016 (MAMY STYCZEŃ!!!!!!!!) NIE MAJĄ MIEJSC, TO CYRK, KAŻDEMU RODZICOWI PROPONUJĘ NAPISAĆ OFICJALNĄ SKARGĘ DO NFZ I DSK BO INNEJ DROGI NIE MA, PAŃSTWOWO BRAKUJE LEKARZY, ALE PRYWATNIE JAK NAJBARDZIEJ SĄ
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 06:33
0
Taką mam POlszę po 8 latach nierządów
Avatar
J / 26 stycznia 2016 o 10:54
0

Przecież jak my tyle wg Was zarabiamy zaraz spłacamy swoje wykształcenie w podatkach. W wszyscy Ci którzy uzyskali wykształcenie za darmo socjolodzy/pedagodzy/"myśliciele" itp itd i pracują teraz w całej UE co oddają państwu ? Lekarzy nie ma wcale wielu młodych, którzy wyjeżdżają, ale biorąc pod uwagę zarobki młodego lekarza 2100 na rękę, opłaty kursów, zakwaterowania, książek z własnej kieszeni, to wszystko się zmieni. Ja też długo tu nie posiedzę, za co ? za 2100 ? Zakwaterowanie na 2 tygodniowy kurs w Warszawie/Katowicach/Krakowie za co mam zapłacić ? A gdzie koszty życia, wynajem pokoju bo gdzie tu marzyć o mieszkaniu ? Na opłaty czasami nie wystarcza, a na kursy trzeba po tylu latach nauki prosić rodziców o pomoc! To jest wstyd. A co mają powiedzieć Ci, których rodziców nie stać pomóc ? To jest totalna porażka. Dla rezydenta wynagrodzenie powinno wynosić 2 średnie krajowe, wcale nam wiele nie zostanie z tego, ale przynajmniej będziemy dobrze wykształceni. Chyba Wam pacjentom też należy się kompetentny lekarz, a nie taki którego państwo wykształciło po kosztach. Ja jestem w stanie przez miesiąc opanować książkę powiedzmy 800-1000str, ale za co mam ją kupić? Dobra książka, pozycja tłumaczona kosztuje nawet do 1000 zł. Nie stać nas na to, a przez to cierpicie i Wy. Jeszcze raz podkreślam, 2 średnie krajowe, a przy opłaceniu wszystkich kursów, do tego podnoszących kwalifikacje dodatkowych nie zostałoby z tego wynagrodzenia za wiele.

A co ty jako rezydent potrafisz? 2100 to i tak ładne pieniądze. Zapytaj ile zarabiają po studiach absolwenci prawa w trakcie aplikacji, którzy nie mają rodzinnych tradycji ani znajomości. A przecież chyba chcesz mieć kompetentnych prawników. Nauczycieli dla swoich dzieci chyba też?

Biednych lekarzy nie ma. Ty przecierpisz te 3-4 lata i zaraz nie będziesz wiedzieć w co kasę ładować. Jakby tak nie było, to nie pchaliby lekarze swoich dzieci na medycynę. Kropka.

A co ty jako rezydent potrafisz? 2100 to i tak ładne pieniądze. Zapytaj ile zarabiają po studiach absolwenci prawa w trakcie aplikacji, którzy nie mają rodzinnych tradycji ani znajomości. A przecież chyba chcesz mieć kompetentnych prawników. Nauczycieli dla swoich dzieci chyba też?

Biednych lekarzy nie ma. Ty przecierpisz te 3-4 lata i zaraz nie będziesz wiedzieć w co kasę ładować. Jakby tak nie było, to nie pchaliby lekarze swoich dzieci na medycynę. Kropka.

rozwiń
Avatar
Gość / 2 lutego 2016 o 20:12
0
Jebać ten kraj, jebać ten system !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
esterja / 2 lutego 2016 o 10:55
0

Taką mam POlszę po 8 latach nierządów

Pisowska macioro po gimnazjum nie pamiętasz co było 10 lat temu jak pis rządził i dwóch karłów? Do tej pory miał byś już rosyjski paszport jak by nie PO! 

Avatar
Gość / 2 lutego 2016 o 10:53
0
Pisowskie łajno się szerzy. Za PO to dało się dostać po znajomości albo za dodatkową opłatą, a za pisowskiego ścierwa ludzie umierają bo poważnie chory człowiek kilkanaście miesięcy czekał nie będzie.
Avatar
pisland / 1 lutego 2016 o 17:02
0

Taką mam POlszę po 8 latach nierządów

A będzie jeszcze gorzej. :ph34r:

Avatar
Misiek / 31 stycznia 2016 o 15:46
0

Gdzie idzie  kasa z NFZ ??? Już odpowiadam..    Bardzo mało mam do czynienia ze służbą zdrowia ale ostatnio sprawdzilem sobie mój ZIP (zintegrowany informator pacjenta) . W ciągu ostatnich 3 lat  mam 5 wpisów w tym wszystkie 100% są naciągane!! Tzn faktycznie wizyta była ale np zwykla wizyta prywatna u dentysty - wpisane z nfz i to jeszcze jakaś narkoza i kanałowe , wizyta konsultacyjna - wpisane zdjęcia RTG .  Kwoty wyłudzeń nie są wielkie ale w takim razie co się dzieje w szpitalach i tam gdzie idzie duża kasa??? Nikt tego nie kontroluje i każdy kradnie ile może.  Tym na końcu łańcucha pokarmowego niewiele już zostaje. 

Gdzie idzie  kasa z NFZ ??? Już odpowiadam..    Bardzo mało mam do czynienia ze służbą zdrowia ale ostatnio sprawdzilem sobie mój ZIP (zintegrowany informator pacjenta) . W ciągu ostatnich 3 lat  mam 5 wpisów w tym wszystkie 100% są naciągane!! Tzn faktycznie wizyta była ale np zwykla wizyta prywatna u dentysty - wpisane z nfz i to jeszcze jakaś narkoza i kanałowe , wizyta konsultacyjna - wpisane zdjęcia RTG .  Kwoty wyłudzeń nie są wielkie ale w takim razie co się dzieje w szpitalach i tam gdzie idzie duża kasa??... rozwiń

Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 13:43
0
W czerwcu zeszłego roku chciałem zapisać 1,5 roczne dziecko do lekarza alergologa, skutek brak wolnych miejsc do końca roku. Do specjalisty prywatnie termin bez łachy w ciągu dwóch tygodni, cena 100 zł. W dalszej części zlecone badania krwi za które oczywiście musieliśmy zapłacić bo skierowanie od lekarza prywatnego nie jest refundowane, pediatra nie może wystawić skierowania na badania z alergenami bo może tylko alergolog. Koszt badań 120 zł i kolejna wizyta za 100 zł. Wiec po kiego uja nam ta cholerna państwowa służba zdrowia skoro i tak jesteśmy zmuszeni korzystać z prywatnych wizyt i badań. W polsce rzeczywiście bardziej opłaca się pracować całkowicie na czarno, wykupić prywatne ubezpieczenie, zapłacić prywatnie za abonament w Luxmedzie i raz że będzie nas to mniej kosztowało niż w zusie to jeszcze wszystko co potrzebujemy mamy niemal od ręki na niebo lepszych zasadach niż ''państwowo''. Nasze ''państwo'' wręcz zmusza nas do szarej strefy a potem biadoli jaki to przez tą strefę mają kłopot.
W czerwcu zeszłego roku chciałem zapisać 1,5 roczne dziecko do lekarza alergologa, skutek brak wolnych miejsc do końca roku. Do specjalisty prywatnie termin bez łachy w ciągu dwóch tygodni, cena 100 zł. W dalszej części zlecone badania krwi za które oczywiście musieliśmy zapłacić bo skierowanie od lekarza prywatnego nie jest refundowane, pediatra nie może wystawić skierowania na badania z alergenami bo może tylko alergolog. Koszt badań 120 zł i kolejna wizyta za 100 zł. Wiec po kiego uja nam ta cholerna państwowa służba zdrowia skoro i tak j... rozwiń
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 11:26
0
W luxmed abonament miesięczny do wszystkich lekarzy to koszt ok 50zł/m-c . Za te pieniądze możemy bez limitu chodzić do lekarzy specjalistów i robić większość badań (za 100zl mamy już full opcję) wszystko bez kolejek , na jutro i na konkretną godzinę przez internet. I teraz jak to jest że za 50zł/m-c prywatnie się opłaca a za 300-400zł/m-c składki na NFZ można co najwyżej iść do lekarza od kataru któremu NFZ płaci ok 12-15 zl za wizyte. Moim zdaniem obywatele powinni wytaczać prywatne pozwy państwu za uszczerbek na zdrowiu jeśli płacą na NFZ a nie mogą otrzymać świadczenia.
W luxmed abonament miesięczny do wszystkich lekarzy to koszt ok 50zł/m-c . Za te pieniądze możemy bez limitu chodzić do lekarzy specjalistów i robić większość badań (za 100zl mamy już full opcję) wszystko bez kolejek , na jutro i na konkretną godzinę przez internet. I teraz jak to jest że za 50zł/m-c prywatnie się opłaca a za 300-400zł/m-c składki na NFZ można co najwyżej iść do lekarza od kataru któremu NFZ płaci ok 12-15 zl za wizyte. Moim zdaniem obywatele powinni wytaczać prywatne pozwy państwu za uszczerbek na zdrowiu jeśli płacą na NF... rozwiń
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 08:33
0
Chciałam zapisać dziecko do kardiologa, nie wiem czy śmiać się czy płakać, bo w styczniu w DSK mnie poinformowali, że na ROK 2016 (MAMY STYCZEŃ!!!!!!!!) NIE MAJĄ MIEJSC, TO CYRK, KAŻDEMU RODZICOWI PROPONUJĘ NAPISAĆ OFICJALNĄ SKARGĘ DO NFZ I DSK BO INNEJ DROGI NIE MA, PAŃSTWOWO BRAKUJE LEKARZY, ALE PRYWATNIE JAK NAJBARDZIEJ SĄ
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 06:33
0
Taką mam POlszę po 8 latach nierządów
Avatar
J / 26 stycznia 2016 o 10:54
0

Przecież jak my tyle wg Was zarabiamy zaraz spłacamy swoje wykształcenie w podatkach. W wszyscy Ci którzy uzyskali wykształcenie za darmo socjolodzy/pedagodzy/"myśliciele" itp itd i pracują teraz w całej UE co oddają państwu ? Lekarzy nie ma wcale wielu młodych, którzy wyjeżdżają, ale biorąc pod uwagę zarobki młodego lekarza 2100 na rękę, opłaty kursów, zakwaterowania, książek z własnej kieszeni, to wszystko się zmieni. Ja też długo tu nie posiedzę, za co ? za 2100 ? Zakwaterowanie na 2 tygodniowy kurs w Warszawie/Katowicach/Krakowie za co mam zapłacić ? A gdzie koszty życia, wynajem pokoju bo gdzie tu marzyć o mieszkaniu ? Na opłaty czasami nie wystarcza, a na kursy trzeba po tylu latach nauki prosić rodziców o pomoc! To jest wstyd. A co mają powiedzieć Ci, których rodziców nie stać pomóc ? To jest totalna porażka. Dla rezydenta wynagrodzenie powinno wynosić 2 średnie krajowe, wcale nam wiele nie zostanie z tego, ale przynajmniej będziemy dobrze wykształceni. Chyba Wam pacjentom też należy się kompetentny lekarz, a nie taki którego państwo wykształciło po kosztach. Ja jestem w stanie przez miesiąc opanować książkę powiedzmy 800-1000str, ale za co mam ją kupić? Dobra książka, pozycja tłumaczona kosztuje nawet do 1000 zł. Nie stać nas na to, a przez to cierpicie i Wy. Jeszcze raz podkreślam, 2 średnie krajowe, a przy opłaceniu wszystkich kursów, do tego podnoszących kwalifikacje dodatkowych nie zostałoby z tego wynagrodzenia za wiele.

A co ty jako rezydent potrafisz? 2100 to i tak ładne pieniądze. Zapytaj ile zarabiają po studiach absolwenci prawa w trakcie aplikacji, którzy nie mają rodzinnych tradycji ani znajomości. A przecież chyba chcesz mieć kompetentnych prawników. Nauczycieli dla swoich dzieci chyba też?

Biednych lekarzy nie ma. Ty przecierpisz te 3-4 lata i zaraz nie będziesz wiedzieć w co kasę ładować. Jakby tak nie było, to nie pchaliby lekarze swoich dzieci na medycynę. Kropka.

A co ty jako rezydent potrafisz? 2100 to i tak ładne pieniądze. Zapytaj ile zarabiają po studiach absolwenci prawa w trakcie aplikacji, którzy nie mają rodzinnych tradycji ani znajomości. A przecież chyba chcesz mieć kompetentnych prawników. Nauczycieli dla swoich dzieci chyba też?

Biednych lekarzy nie ma. Ty przecierpisz te 3-4 lata i zaraz nie będziesz wiedzieć w co kasę ładować. Jakby tak nie było, to nie pchaliby lekarze swoich dzieci na medycynę. Kropka.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 0

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 2 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 4

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 2 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 6 4

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 25 9

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 12 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!