Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 sierpnia 2017 r.
13:55

Czytelnik: Na zewnątrz upał, a w autobusie włączone ogrzewanie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 33 A A

Mimo 31 stopni na zewnątrz, miejski autobus woził pasażerów z włączonym ogrzewaniem. MPK Lublin przeprasza za incydent: to awaria

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na warunki panujące w miejskim autobusie poskarżył nam się jeden z pasażerów linii 6. Według jego relacji w autobusie włączone było ogrzewanie, chociaż temperatura w cieniu wynosi dziś w Lublinie 31 stopni Celsjusza. Wewnątrz pojazdu trudno było wytrzymać.

– Z przykrością muszę stwierdzić, że faktycznie, takie zdarzenie miało miejsce – potwierdza Weronika Opasiak, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. – Był to efekt awarii. Autobus marki jelcz M 121M zjechał już do zajezdni, w jego miejsce został wysłany autosan z klimatyzacją.

Dodajmy, że autobus, który jeździł z włączonym ogrzewaniem ma 18 lat i jest jednym ze starszych pojazdów w taborze MPK. Miejski przewoźnik nie rezygnuje z wysyłania ich w trasę, chociaż latem potrzeba znacznie mniej pojazdów do obsługi wakacyjnych rozkładów jazdy.

Pisaliśmy o tym niedawno. MPK tłumaczyło wówczas, że stare autobusy nie idą w odstawkę, bo nie ma pewności, czy pod dłuższym postoju ruszyłyby z miejsca. Przypomnijmy, że nowe, klimatyzowane autobusy zużywają paliwo nie tylko na jazdę, ale również na zapewnienie chłodu w pojeździe.

W swojej zajezdni MPK posiada aktualnie nieco ponad 100 autobusów z klimatyzacją. Jej praca idzie jednak na marne, jeśli pasażerowie otwierają okna, dlatego w wielu autobusach kierowcy muszą włączać głosowe komunikaty z prośbą o to, by nie otwierać okien, gdy włączona jest klimatyzacja.

Quiz: Jak dobrze znasz ulice Lublina?

Jak dobrze znasz ulice Lublina?

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
MA / 14 sierpnia 2017 o 11:59
0
Przypomnijmy, że nowe, klimatyzowane autobusy zużywają paliwo nie tylko na jazdę, ale również na zapewnienie chłodu w pojeździe[/quote]
qz napisał:
I to jest prawdziwy powód dlaczego na miasto MPK wysyła 18 letnie jelcze, zamiast autobusów z klimatyzacją. A to:
[quote]MPK tłumaczyło wówczas, że stare autobusy nie idą w odstawkę, bo nie ma pewności, czy pod dłuższym postoju ruszyłyby z miejsca.
qz napisał:
jest zwyka ściema dla "ciemnego ludu". Bo "jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze", a MPK (ponoć najlepsze Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w kraju - buhaha!) tylko i wyłącznie oto chodzi. Aby zaoszczędzić te kilkaset złotych dziennie, a "komfort pasażerów"? Dla tej firmy coś takiego nie istnieje, ZTM przecież nic Im nie zrobi, Urząd Miejski też nie, Bo w końcu MPK Lublin, to spółka miejska, i tak to się kręci w tym grajdole. Nikt nie "zrobi krzywdy" MPK, bo nikt (z UM, ani ZTM) nie ma ku temu żadnych powodów.
 No własnie a szkoda ,że nie pomyslą jak zarobic kilka tys wiecej. Tu trzeba poprawic opinie o jakosci usług bo kierowca klimatyzowanego auta po czyms takim nie zechce ryzykowac, i dojechac do pracy spocony jak..... MPK musi zapracować na lepsza opinię a to tylko może sprawić poprawa jakosci usług i to bez takich wpadek
 No własnie a szkoda ,że nie pomyslą jak zarobic kilka tys wiecej. Tu trzeba poprawic opinie o jakosci usług bo kierowca klimatyzowanego auta po czyms takim nie zechce ryzykowac, i dojechac do pracy spocony jak..... MPK musi zapracować na lepsza opinię a to tylko może sprawić poprawa jakosci usług i to bez takich wpadek rozwiń
Avatar
Al Paczino / 11 sierpnia 2017 o 15:13
0
Do mojego wcześniejszego wpisu: W świetle definicji zawartej w art. 2 pkt 30 ustawy pod pojęciem postoju należy rozumieć „unieruchomienie pojazdu niewynikające z warunków lub przepisów ruchu drogowego, trwające dłużej niż 1 minutę”. Nie ulega zatem wątpliwości, że dyspozycja wspomnianego przepisu art. 60 ust. 2 pkt 3 ustawy odnosi się do każdej sytuacji, w której pojazd znajduje się na postoju, tzn. nie pozostaje w ruchu z przyczyn niewymuszonych przez przepisy ruchu drogowego. Jeżeli kierujący takim pojazdem, znajdującym się na obszarze zabudowanym, pozostawia pracujący silnik przez czas dłuższy niż 1 minuta, spełnia znamiona wykroczenia określonego w ustawie. To jak to w Warszawie autobusiki mogą sobie parkotać 30 minut przed odjazdem na pętli a w Lublinie to jest wielkie wykroczenie.
Do mojego wcześniejszego wpisu: W świetle definicji zawartej w art. 2 pkt 30 ustawy pod pojęciem postoju należy rozumieć „unieruchomienie pojazdu niewynikające z warunków lub przepisów ruchu drogowego, trwające dłużej niż 1 minutę”. Nie ulega zatem wątpliwości, że dyspozycja wspomnianego przepisu art. 60 ust. 2 pkt 3 ustawy odnosi się do każdej sytuacji, w której pojazd znajduje się na postoju, tzn. nie pozostaje w ruchu z przyczyn niewymuszonych przez przepisy ruchu drogowego. Jeżeli kierujący takim pojazd... rozwiń
Avatar
Al Paczino / 11 sierpnia 2017 o 14:59
0
Do kolegi 3 komentarze wyżej. Nie wiem jak jest w Warszawie ale w Lublinie są skargi od pasażerów odnośnie tego że autobusy są odpalone na postoju dotyczy to między innymi ul. Hempla, Zbożowa, Choiny, Paderewskiego, Nałkowskich itd. Ludzie skarżą się że autobusy hałasują i zanieczyszcają powietrze, istnieje nawet zapis w kodeksie ruchu drogowego (jeżeli się mylę niech ktoś poprawi) iż postój pojazdu z uruchomionym silnikiem możliwy jest do 1 minuty oczywiście jeżeli nie wynika on z warunków ruchu drogowego. Nikomu nie da się dogodzić. A to że 20 letni Jelczyk sobie grzał w upale raz na jakiś czas można wytrzymać, przecież i tak zjechał zaraz a jak widać kręcić afere zaraz trzeba. Moim zdaniem najgorszy w autobusie jes pan żul świerzak takiego pokroju że stojąc przy nim już można oślepnąć wtedy to nie ma odważnych żeby go wyprosić większość ucieka tam gdzie mniej śmierdzi albo w krzyk do kierowcy. Wydaję mi się że przydałaby się jakaś kampania społeczna żeby nauczyć ludzi korzystania ze środków transportu publicznego bo jak widzę co się dzieje to aż serce boli. Brak umiejętności korzystania z tzw. ciepłego guzika aby otworzyć sobie drzwi, brak umiejętności korzystania z biletomatu, kupowanie biletów u kierowcy za wysokie kwoty(wydawanie dużej reszty) co wiąże się ze stratą czasu i opóźnieniem, otwieranie okien gdy klima włączona, powolne wchodzenie i wychodzenie z autobusu, nie trzymanie się podczas jazdy, wchodzenie i wychodzenie po sygnale gdy drzwi się zamykają, starsze babcie co idą przez cały autobus żeby tylko wcisnąć się w te swoje ukochane najwęższe drzwi, cała rzesza melomanów co ich nie stać na słuchawki i wszystkich raczą swoją muzyką, ci co zawracają głowę kierowcy licznymi pytaniami (gdzie to jedzie jak jedzie czy dojedzie gdzie ma wysiąść ile bilet jak ulga na bilet) wszystkie te informacje są zamieszczone w autobusie na tablicach informacyjnych. A ten człowiek co prowadzi ma mieć spokój robi swoje i tyle rozmowa z kierowcą podczas jazdy jest zabroniona, są pasażerowie ich można pytać są rozkłady, mapy, internet, można się przygotować do jazdy a nie zabierac czas innym swoją niewiedzą. A jak coś to taxi i jest wygoda. Ale referat wyszedł sam nie wiem po co.
Do kolegi 3 komentarze wyżej. Nie wiem jak jest w Warszawie ale w Lublinie są skargi od pasażerów odnośnie tego że autobusy są odpalone na postoju dotyczy to między innymi ul. Hempla, Zbożowa, Choiny, Paderewskiego, Nałkowskich itd. Ludzie skarżą się że autobusy hałasują i zanieczyszcają powietrze, istnieje nawet zapis w kodeksie ruchu drogowego (jeżeli się mylę niech ktoś poprawi) iż postój pojazdu z uruchomionym silnikiem możliwy jest do 1 minuty oczywiście jeżeli nie wynika on z warunków ruchu drogowego. Nikomu nie da się dogodzić. A to ż... rozwiń
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2017 o 14:15
0
No tak 6. Rano przed 7.00 autobus z klimą, po 15.00 kiedy najbardziej gorąco stare gruchoty w trasie. Na dodatez 6 zawsze spóźniona.
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2017 o 12:46
0
Te upały mnie wykończą, niech już będzi jesień.
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2017 o 10:39
0
Do @Al Paczino@, wybierz się do Warszawy kolego. Zima autobus podjedzie na pętlę 30min wcześniej włączy grzanie i jak wsiadasz do autobusu jest ciepło, w lecie włącza klimatyzację też przed rozpoczęciem trasy. Rozumiem, że są linie które obstawione są starym taborem, ale to jest Lublin grzanie autobusu w lecie nie jest niczym nowym! Później się człowiek dowiaduje, że zamawiają NOWE autobusy "po biedności" bez klimy (było tak kilka lat temu), więc mnie już nic nie dziwi.
Avatar
Marek68 / 11 sierpnia 2017 o 09:54
0
@Al Paczino Nic dodać - nic ująć... Popieram w 100%
Avatar
kubuś / 11 sierpnia 2017 o 01:02
0
Ale delikatne to nasze jaśnie państwo przykład....... jedzie taka stara lampucera z drugą 2 przystanki a czeka 20 minut na autobus  z buta spokojnie zajeło by to 10 min. i z torbami pełnymi z MOPRU czy inego PCK wpada na swój socjalny kwadrat w pełni klimatyzowany,zaszczany ,zapluty ale im się należy bo choroba społeczna .....czyli alkolizm, 2 lewe rączki bo za takie pieniądze to nawet Kiepski Ferdek z jego wykształceniem nie ma ofert pracy ale do...ć komuś czy to kierowcy lub kasjerce  to jedni z pierwszych. TU postawiłem kropkę. znam wiele osób z socjalek którzy pracują może za marną kasę ale jednak żeby wyrwać się z tego białego getta i Oni są OK ......doceniają pracę innych.a A najgorsze  ścierwo ma najwięcej żądań ZA NASZĄ KASĘ  I  CO NA TO WSZECH POLACY?
Ale delikatne to nasze jaśnie państwo przykład....... jedzie taka stara lampucera z drugą 2 przystanki a czeka 20 minut na autobus  z buta spokojnie zajeło by to 10 min. i z torbami pełnymi z MOPRU czy inego PCK wpada na swój socjalny kwadrat w pełni klimatyzowany,zaszczany ,zapluty ale im się należy bo choroba społeczna .....czyli alkolizm, 2 lewe rączki bo za takie pieniądze to nawet Kiepski Ferdek z jego wykształceniem nie ma ofert pracy ale do...ć komuś czy to kierowcy lub kasjerce  to jedni z pierwszych. TU postawiłem kropkę. znam wiele... rozwiń
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2017 o 23:54
0
Są wakacje, a co się z tym wiąże na drogi wyjeżdża mniej autobusów zaś nowego taboru, dość dużo zakupiono. Dziwi mnie jedno, dlaczego nowe autobusy stoją w zajezdni, a na trasy w takie upały wyjeżdżają gruchoty bez klimatyzacji. W cywilizowanej Europie było by,nie do pomyślenia.
Avatar
oppoop / 10 sierpnia 2017 o 22:16
0
undefined napisał:
mimo 35 stopni kobity chodzą  w czarnych kalesonach
bo cipki muszą mieć dogrzane aby dawać dla 500+, a wy jak idioci bierzecie je, pomimo zapachu wydalającego przy takiej temperaturze
Avatar
MA / 14 sierpnia 2017 o 11:59
0
Przypomnijmy, że nowe, klimatyzowane autobusy zużywają paliwo nie tylko na jazdę, ale również na zapewnienie chłodu w pojeździe[/quote]
qz napisał:
I to jest prawdziwy powód dlaczego na miasto MPK wysyła 18 letnie jelcze, zamiast autobusów z klimatyzacją. A to:
[quote]MPK tłumaczyło wówczas, że stare autobusy nie idą w odstawkę, bo nie ma pewności, czy pod dłuższym postoju ruszyłyby z miejsca.
qz napisał:
jest zwyka ściema dla "ciemnego ludu". Bo "jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze", a MPK (ponoć najlepsze Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w kraju - buhaha!) tylko i wyłącznie oto chodzi. Aby zaoszczędzić te kilkaset złotych dziennie, a "komfort pasażerów"? Dla tej firmy coś takiego nie istnieje, ZTM przecież nic Im nie zrobi, Urząd Miejski też nie, Bo w końcu MPK Lublin, to spółka miejska, i tak to się kręci w tym grajdole. Nikt nie "zrobi krzywdy" MPK, bo nikt (z UM, ani ZTM) nie ma ku temu żadnych powodów.
 No własnie a szkoda ,że nie pomyslą jak zarobic kilka tys wiecej. Tu trzeba poprawic opinie o jakosci usług bo kierowca klimatyzowanego auta po czyms takim nie zechce ryzykowac, i dojechac do pracy spocony jak..... MPK musi zapracować na lepsza opinię a to tylko może sprawić poprawa jakosci usług i to bez takich wpadek
 No własnie a szkoda ,że nie pomyslą jak zarobic kilka tys wiecej. Tu trzeba poprawic opinie o jakosci usług bo kierowca klimatyzowanego auta po czyms takim nie zechce ryzykowac, i dojechac do pracy spocony jak..... MPK musi zapracować na lepsza opinię a to tylko może sprawić poprawa jakosci usług i to bez takich wpadek rozwiń
Avatar
Al Paczino / 11 sierpnia 2017 o 15:13
0
Do mojego wcześniejszego wpisu: W świetle definicji zawartej w art. 2 pkt 30 ustawy pod pojęciem postoju należy rozumieć „unieruchomienie pojazdu niewynikające z warunków lub przepisów ruchu drogowego, trwające dłużej niż 1 minutę”. Nie ulega zatem wątpliwości, że dyspozycja wspomnianego przepisu art. 60 ust. 2 pkt 3 ustawy odnosi się do każdej sytuacji, w której pojazd znajduje się na postoju, tzn. nie pozostaje w ruchu z przyczyn niewymuszonych przez przepisy ruchu drogowego. Jeżeli kierujący takim pojazdem, znajdującym się na obszarze zabudowanym, pozostawia pracujący silnik przez czas dłuższy niż 1 minuta, spełnia znamiona wykroczenia określonego w ustawie. To jak to w Warszawie autobusiki mogą sobie parkotać 30 minut przed odjazdem na pętli a w Lublinie to jest wielkie wykroczenie.
Do mojego wcześniejszego wpisu: W świetle definicji zawartej w art. 2 pkt 30 ustawy pod pojęciem postoju należy rozumieć „unieruchomienie pojazdu niewynikające z warunków lub przepisów ruchu drogowego, trwające dłużej niż 1 minutę”. Nie ulega zatem wątpliwości, że dyspozycja wspomnianego przepisu art. 60 ust. 2 pkt 3 ustawy odnosi się do każdej sytuacji, w której pojazd znajduje się na postoju, tzn. nie pozostaje w ruchu z przyczyn niewymuszonych przez przepisy ruchu drogowego. Jeżeli kierujący takim pojazd... rozwiń
Avatar
Al Paczino / 11 sierpnia 2017 o 14:59
0
Do kolegi 3 komentarze wyżej. Nie wiem jak jest w Warszawie ale w Lublinie są skargi od pasażerów odnośnie tego że autobusy są odpalone na postoju dotyczy to między innymi ul. Hempla, Zbożowa, Choiny, Paderewskiego, Nałkowskich itd. Ludzie skarżą się że autobusy hałasują i zanieczyszcają powietrze, istnieje nawet zapis w kodeksie ruchu drogowego (jeżeli się mylę niech ktoś poprawi) iż postój pojazdu z uruchomionym silnikiem możliwy jest do 1 minuty oczywiście jeżeli nie wynika on z warunków ruchu drogowego. Nikomu nie da się dogodzić. A to że 20 letni Jelczyk sobie grzał w upale raz na jakiś czas można wytrzymać, przecież i tak zjechał zaraz a jak widać kręcić afere zaraz trzeba. Moim zdaniem najgorszy w autobusie jes pan żul świerzak takiego pokroju że stojąc przy nim już można oślepnąć wtedy to nie ma odważnych żeby go wyprosić większość ucieka tam gdzie mniej śmierdzi albo w krzyk do kierowcy. Wydaję mi się że przydałaby się jakaś kampania społeczna żeby nauczyć ludzi korzystania ze środków transportu publicznego bo jak widzę co się dzieje to aż serce boli. Brak umiejętności korzystania z tzw. ciepłego guzika aby otworzyć sobie drzwi, brak umiejętności korzystania z biletomatu, kupowanie biletów u kierowcy za wysokie kwoty(wydawanie dużej reszty) co wiąże się ze stratą czasu i opóźnieniem, otwieranie okien gdy klima włączona, powolne wchodzenie i wychodzenie z autobusu, nie trzymanie się podczas jazdy, wchodzenie i wychodzenie po sygnale gdy drzwi się zamykają, starsze babcie co idą przez cały autobus żeby tylko wcisnąć się w te swoje ukochane najwęższe drzwi, cała rzesza melomanów co ich nie stać na słuchawki i wszystkich raczą swoją muzyką, ci co zawracają głowę kierowcy licznymi pytaniami (gdzie to jedzie jak jedzie czy dojedzie gdzie ma wysiąść ile bilet jak ulga na bilet) wszystkie te informacje są zamieszczone w autobusie na tablicach informacyjnych. A ten człowiek co prowadzi ma mieć spokój robi swoje i tyle rozmowa z kierowcą podczas jazdy jest zabroniona, są pasażerowie ich można pytać są rozkłady, mapy, internet, można się przygotować do jazdy a nie zabierac czas innym swoją niewiedzą. A jak coś to taxi i jest wygoda. Ale referat wyszedł sam nie wiem po co.
Do kolegi 3 komentarze wyżej. Nie wiem jak jest w Warszawie ale w Lublinie są skargi od pasażerów odnośnie tego że autobusy są odpalone na postoju dotyczy to między innymi ul. Hempla, Zbożowa, Choiny, Paderewskiego, Nałkowskich itd. Ludzie skarżą się że autobusy hałasują i zanieczyszcają powietrze, istnieje nawet zapis w kodeksie ruchu drogowego (jeżeli się mylę niech ktoś poprawi) iż postój pojazdu z uruchomionym silnikiem możliwy jest do 1 minuty oczywiście jeżeli nie wynika on z warunków ruchu drogowego. Nikomu nie da się dogodzić. A to ż... rozwiń
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2017 o 14:15
0
No tak 6. Rano przed 7.00 autobus z klimą, po 15.00 kiedy najbardziej gorąco stare gruchoty w trasie. Na dodatez 6 zawsze spóźniona.
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2017 o 12:46
0
Te upały mnie wykończą, niech już będzi jesień.
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2017 o 10:39
0
Do @Al Paczino@, wybierz się do Warszawy kolego. Zima autobus podjedzie na pętlę 30min wcześniej włączy grzanie i jak wsiadasz do autobusu jest ciepło, w lecie włącza klimatyzację też przed rozpoczęciem trasy. Rozumiem, że są linie które obstawione są starym taborem, ale to jest Lublin grzanie autobusu w lecie nie jest niczym nowym! Później się człowiek dowiaduje, że zamawiają NOWE autobusy "po biedności" bez klimy (było tak kilka lat temu), więc mnie już nic nie dziwi.
Avatar
Marek68 / 11 sierpnia 2017 o 09:54
0
@Al Paczino Nic dodać - nic ująć... Popieram w 100%
Avatar
kubuś / 11 sierpnia 2017 o 01:02
0
Ale delikatne to nasze jaśnie państwo przykład....... jedzie taka stara lampucera z drugą 2 przystanki a czeka 20 minut na autobus  z buta spokojnie zajeło by to 10 min. i z torbami pełnymi z MOPRU czy inego PCK wpada na swój socjalny kwadrat w pełni klimatyzowany,zaszczany ,zapluty ale im się należy bo choroba społeczna .....czyli alkolizm, 2 lewe rączki bo za takie pieniądze to nawet Kiepski Ferdek z jego wykształceniem nie ma ofert pracy ale do...ć komuś czy to kierowcy lub kasjerce  to jedni z pierwszych. TU postawiłem kropkę. znam wiele osób z socjalek którzy pracują może za marną kasę ale jednak żeby wyrwać się z tego białego getta i Oni są OK ......doceniają pracę innych.a A najgorsze  ścierwo ma najwięcej żądań ZA NASZĄ KASĘ  I  CO NA TO WSZECH POLACY?
Ale delikatne to nasze jaśnie państwo przykład....... jedzie taka stara lampucera z drugą 2 przystanki a czeka 20 minut na autobus  z buta spokojnie zajeło by to 10 min. i z torbami pełnymi z MOPRU czy inego PCK wpada na swój socjalny kwadrat w pełni klimatyzowany,zaszczany ,zapluty ale im się należy bo choroba społeczna .....czyli alkolizm, 2 lewe rączki bo za takie pieniądze to nawet Kiepski Ferdek z jego wykształceniem nie ma ofert pracy ale do...ć komuś czy to kierowcy lub kasjerce  to jedni z pierwszych. TU postawiłem kropkę. znam wiele... rozwiń
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2017 o 23:54
0
Są wakacje, a co się z tym wiąże na drogi wyjeżdża mniej autobusów zaś nowego taboru, dość dużo zakupiono. Dziwi mnie jedno, dlaczego nowe autobusy stoją w zajezdni, a na trasy w takie upały wyjeżdżają gruchoty bez klimatyzacji. W cywilizowanej Europie było by,nie do pomyślenia.
Avatar
oppoop / 10 sierpnia 2017 o 22:16
0
undefined napisał:
mimo 35 stopni kobity chodzą  w czarnych kalesonach
bo cipki muszą mieć dogrzane aby dawać dla 500+, a wy jak idioci bierzecie je, pomimo zapachu wydalającego przy takiej temperaturze
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 1 0

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 41 6

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 15 0

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 38 55

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 15 14

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 5 9

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 1

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 3 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0