Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 grudnia 2015 r.
19:30

DART nie zacznie kursować z Lublina razem z nowym rozkładem jazdy

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 25 A A

Spółka PKP Intercity odebrała od producenta pierwszy z dwudziestu zamówionych pociągów typu Dart. Ale nie ma co liczyć na to, że taki pociąg zacznie kursować z Lublina wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pierwszy z Dartów miał od 14 grudnia jeździć jako pociąg Roździeński z Lublina przez Warszawę do Katowic i to w kategorii InterCity. Ale zamiast niego pojawi się stary skład wagonowy, a pociąg pojedzie w kategorii TLK. Różnica jeśli chodzi o komfort jest kolosalna, ale jeśli chodzi o cenę żadna, bo bilety na TLK i IC kosztują tyle samo.

Podobnie będzie z innymi połączeniami, które zaplanowano w kolejowym rozkładzie dla nowych pojazdów. – Później będzie o tyle miło, że będziemy te składy zamieniać na Darty – mówi Beata Czemerajda z PKP Intercity.

W nocy ze środy na czwartek spółka odebrała od producenta dopiero pierwszy z zamówionych pociągów. Nie oznacza to jeszcze, że pojazd ten od razu może zacząć wozić podróżnych. – Musi być jeszcze wdrożony w nasze struktury, musimy przeszkolić ludzi, jak też nieco go „rozjeździć” – wyjaśnia Czemerajda. „Rozjeżdżanie” polega na przejechaniu określonego dystansu, który w tym przypadku wynosi około 2 tys. kilometrów.

Ale nawet to, że jeden pociąg przejdzie te procedury nie oznacza też, że od razu zostanie wysłany w trasę z pasażerami. – Żeby obsługiwać rozkład jazdy nowymi pociągami musimy mieć ich przynajmniej kilka, bo część musi być w rezerwie – przyznaje Czemerajda. Sęk w tym, ze pociąg na razie jest jeden. – Przyjęliśmy go bez uwag. W kolejnych dniach będziemy przyjmować następne. To wymagający proces, bo sprawdza się każdy zakamarek.

Jak długo potrwa wprowadzanie Dartów do ruchu? – Zakładamy, że cały proces zakończy się wiosną, kiedy dojdziemy do skali 16 pociągów w ruchu – dodaje rzeczniczka. I wyjaśnia, że chodzić może raczej o kwiecień niż marzec.

Docelowo pociągi typu Dart mają obsługiwać pięć połączeń z Lublina. Będą to kursy do Warszawy, przez Warszawę do Katowic i przez Warszawę do Wrocławia.

Składy mają wyciszone wnętrze, gniazdka elektryczne przy każdym fotelu, przedział barowy, jak też klimatyzację.

Czytaj więcej o:

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 grudnia 2015 o 08:47
0

Czy nie ma bezpośredniego połączenia z lublina do wrocławia, katowic tylko wszystko jedzie przez warszawe? przecież to co najmniej 2-3 godziny zmarnowane na jazde okrężną drogą...

Chodzi o to, że wkrótce skasuje się odcinek Warszawa - Lublin i w ten prosty sposób stolica zyska dodatkowe połączenia ze Śląskiem

Avatar
gs / 7 grudnia 2015 o 17:33
0

A teraz zgodnie z "tradycją" lubelscy kolejarze zmienią rozkład jazdy i podejmą strajk.Jak to w święta bywa.Później będzie Wielkanoc-też strajk.Wcześniej wyjazd na zimowiska-również kolejarze zaczną strajkować.... JUż prawie nie ma kas biletowych,polikwidowano posterunki ruchu na szlakach,nie ma zadaszonych przystanków.A jest jeszcze wiele kolejowych budynków które są zabite dechami i straszą ptrzejezdnych. Weźmy dla przykładu Rozwadów.Kiedyś byla tam spora stacja "węzłowa".Pociągów co niemiara.Była też poczciwa parowozownia i wagonownia.Był ogromny budynek stacyjny.Teraz rozwala sie,straszy podróżnych

Za to lubelscy kolejarze byli najlepszy w walce z komuną. Czy aby na pewno musisz jeżdzić pociągami?

Za to lubelscy kolejarze byli najlepszy w walce z komuną. Czy aby na pewno musisz jeżdzić pociągami?

rozwiń
Avatar
Muffin / 7 grudnia 2015 o 13:23
0

Moja babka jechała Lubin -Jelenia Góra 12godzin ,moja matka tak samo i ja mając. prawie 60 l też będę jechać 12godz.! CIEMNOGRODZIE kiedy się skończysz ?

Rozwiązanie zagadki jest takie, że Ty razem z matką i babką jechaliście wczoraj z Lublina do Jeleniej Góry te wasze 12 godzin.

Jeśli się mylę to napisz kiedy babka jechała z Lublina do Jeleniej Góry? Pewnie przed wojną (tylko po co jechała do Hirschberg im Riesengebirge ??? i czy aby nie 112 godzin???)

Rozwiązanie zagadki jest takie, że Ty razem z matką i babką jechaliście wczoraj z Lublina do Jeleniej Góry te wasze 12 godzin.

Jeśli się mylę to napisz kiedy babka jechała z Lublina do Jeleniej Góry? Pewnie przed wojną (tylko po co jechała do Hirschberg im Riesengebirge ??? i czy aby nie 112 godzin???)

rozwiń
Avatar
Gość / 7 grudnia 2015 o 13:00
0

2 tys. km "rozjeżdzania"? Bez pasażerów? WTF? Kto zapłaci za prąd?

Avatar
Mmmm / 5 grudnia 2015 o 19:25
0
Pojedzie jesli bedzie mu godzina pasowała. Sam jezdzilem nocnym Lublin Warszawa Wrocław Szklarska Poręba. Niestety przez takie kółka bilet jest droższy.
Avatar
tellchar / 5 grudnia 2015 o 19:12
0

Czy nie ma bezpośredniego połączenia z lublina do wrocławia, katowic tylko wszystko jedzie przez warszawe? przecież to co najmniej 2-3 godziny zmarnowane na jazde okrężną drogą...

Są bezpośrednie do Katowic o 8:14 i 12:20 przez Kielce oraz o 9:58 przez Warszawę, pociąg przez Warszawę jedzie 2h dłużej. Jeżeli chodzi o Wrocław to pociągi są o 8:14 i 12:20 przez Kielce oraz o 13:46 przez Warszawę i Łódź, różnica w czasie to tylko 40 min. Chodzi o to, że zamiast dwóch relacji Warszawa - Katowice i Lublin-Warszawa tworzy się jedną Lublin-Katowice.

I tak nikt normalny nie pojedzie tym pociągiem na całej trasie, ale jeżeli ktoś z Lublina chce dojechać do Piotrkowa Trybunalskiego czy Częstochowy, to nie ma innego pociągu bezpośredniego

Są bezpośrednie do Katowic o 8:14 i 12:20 przez Kielce oraz o 9:58 przez Warszawę, pociąg przez Warszawę jedzie 2h dłużej. Jeżeli chodzi o Wrocław to pociągi są o 8:14 i 12:20 przez Kielce oraz o 13:46 przez Warszawę i Łódź, różnica w czasie to tylko 40 min. Chodzi o to, że zamiast dwóch relacji Warszawa - Katowice i Lublin-Warszawa tworzy się jedną Lublin-Katowice.

I tak nikt normalny nie pojedzie tym pociągiem na całej trasie, ale jeżeli ktoś z Lublina chce dojechać do Piotrkowa Trybunalskiego czy Częstochowy, to ni... rozwiń

Avatar
Gość / 5 grudnia 2015 o 12:58
0
A teraz zgodnie z "tradycją" lubelscy kolejarze zmienią rozkład jazdy i podejmą strajk.Jak to w święta bywa.Później będzie Wielkanoc-też strajk.Wcześniej wyjazd na zimowiska-również kolejarze zaczną strajkować.... JUż prawie nie ma kas biletowych,polikwidowano posterunki ruchu na szlakach,nie ma zadaszonych przystanków.A jest jeszcze wiele kolejowych budynków które są zabite dechami i straszą ptrzejezdnych. Weźmy dla przykładu Rozwadów.Kiedyś byla tam spora stacja "węzłowa".Pociągów co niemiara.Była też poczciwa parowozownia i wagonownia.Był ogromny budynek stacyjny.Teraz rozwala sie,straszy podróżnych
A teraz zgodnie z "tradycją" lubelscy kolejarze zmienią rozkład jazdy i podejmą strajk.Jak to w święta bywa.Później będzie Wielkanoc-też strajk.Wcześniej wyjazd na zimowiska-również kolejarze zaczną strajkować.... JUż prawie nie ma kas biletowych,polikwidowano posterunki ruchu na szlakach,nie ma zadaszonych przystanków.A jest jeszcze wiele kolejowych budynków które są zabite dechami i straszą ptrzejezdnych. Weźmy dla przykładu Rozwadów.Kiedyś byla tam spora stacja "węzłowa".Pociągów co niemiara.Była też poczciwa parowozow... rozwiń
Avatar
Gość / 5 grudnia 2015 o 12:09
0
Mówimy tu o pociągach Dart...a ja mam pytanie - dlaczego w nowym rozkladzie jazdy nie ma żadnego zwykłgo dziennego pociągu Lublin -Dorohusk ,czyzby granica unii europejskiej konczyła się w Chełmie.Pozostał tylko pospieszny do Kijowa który przyjeżdza do dorohuska tuz przed pólnocą .To czyste kpiny z pasażerów.
Avatar
mf / 5 grudnia 2015 o 10:33
0

Firma Marcel jest firmą poważną, znaną na Podkarpaciu z nowoczesnym taborem.To dobrze że wreszcie odblokuje trase Rzeszów  Lublin. Nie zmienia to faktu że wyeliminowanie Polskiego Busa jest skandalem.Miasta Lublin i Rzeszów zamieszkuje ponad 550 000   mieszkanców .Miasta muszą współpracowac  i wspierac się we wszystkich dziedzinach . Dogodny transport to podstawa.

Avatar
Gość / 5 grudnia 2015 o 09:43
0

Nie przwada !! Za zgodą marszałka uruchomiono kolejne dwie pary połaczeń Lublin - Rzeszów obsługiwanych busami firmy Marcel !!! Więc niech plebs milczy, marszałek dba o dobro psażerów !!

Marszałek szczególnie dba o busiarzy , to nic że przez całą Polskę wożą nas ciasnymi busami zamiast autobusami jak np Polski Bus.

Jak internauci zrzucili się na bilety dla marszałka żeby doznał przyjemności jako oferuje podróż 5 godz.do Krakowa busem , marszałek oczywiście odmówił i wysłać miał innego urzędnika .media już o tym nie wspominały.

Przejazdy przez Warszawę powinny być zbojkotowane a urzędnicy którzy podjęli tak beznadziejne decyzje pociągnąć do odpowiedzialności !!!

Marszałek szczególnie dba o busiarzy , to nic że przez całą Polskę wożą nas ciasnymi busami zamiast autobusami jak np Polski Bus.

Jak internauci zrzucili się na bilety dla marszałka żeby doznał przyjemności jako oferuje podróż 5 godz.do Krakowa busem , marszałek oczywiście odmówił i wysłać miał innego urzędnika .media już o tym nie wspominały.

Przejazdy przez Warszawę powinny być zbojkotowane a urzędnicy którzy podjęli tak beznadziejne decyzje pociągnąć do odpowiedzialności !!!

rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2015 o 08:47
0

Czy nie ma bezpośredniego połączenia z lublina do wrocławia, katowic tylko wszystko jedzie przez warszawe? przecież to co najmniej 2-3 godziny zmarnowane na jazde okrężną drogą...

Chodzi o to, że wkrótce skasuje się odcinek Warszawa - Lublin i w ten prosty sposób stolica zyska dodatkowe połączenia ze Śląskiem

Avatar
gs / 7 grudnia 2015 o 17:33
0

A teraz zgodnie z "tradycją" lubelscy kolejarze zmienią rozkład jazdy i podejmą strajk.Jak to w święta bywa.Później będzie Wielkanoc-też strajk.Wcześniej wyjazd na zimowiska-również kolejarze zaczną strajkować.... JUż prawie nie ma kas biletowych,polikwidowano posterunki ruchu na szlakach,nie ma zadaszonych przystanków.A jest jeszcze wiele kolejowych budynków które są zabite dechami i straszą ptrzejezdnych. Weźmy dla przykładu Rozwadów.Kiedyś byla tam spora stacja "węzłowa".Pociągów co niemiara.Była też poczciwa parowozownia i wagonownia.Był ogromny budynek stacyjny.Teraz rozwala sie,straszy podróżnych

Za to lubelscy kolejarze byli najlepszy w walce z komuną. Czy aby na pewno musisz jeżdzić pociągami?

Za to lubelscy kolejarze byli najlepszy w walce z komuną. Czy aby na pewno musisz jeżdzić pociągami?

rozwiń
Avatar
Muffin / 7 grudnia 2015 o 13:23
0

Moja babka jechała Lubin -Jelenia Góra 12godzin ,moja matka tak samo i ja mając. prawie 60 l też będę jechać 12godz.! CIEMNOGRODZIE kiedy się skończysz ?

Rozwiązanie zagadki jest takie, że Ty razem z matką i babką jechaliście wczoraj z Lublina do Jeleniej Góry te wasze 12 godzin.

Jeśli się mylę to napisz kiedy babka jechała z Lublina do Jeleniej Góry? Pewnie przed wojną (tylko po co jechała do Hirschberg im Riesengebirge ??? i czy aby nie 112 godzin???)

Rozwiązanie zagadki jest takie, że Ty razem z matką i babką jechaliście wczoraj z Lublina do Jeleniej Góry te wasze 12 godzin.

Jeśli się mylę to napisz kiedy babka jechała z Lublina do Jeleniej Góry? Pewnie przed wojną (tylko po co jechała do Hirschberg im Riesengebirge ??? i czy aby nie 112 godzin???)

rozwiń
Avatar
Gość / 7 grudnia 2015 o 13:00
0

2 tys. km "rozjeżdzania"? Bez pasażerów? WTF? Kto zapłaci za prąd?

Avatar
Mmmm / 5 grudnia 2015 o 19:25
0
Pojedzie jesli bedzie mu godzina pasowała. Sam jezdzilem nocnym Lublin Warszawa Wrocław Szklarska Poręba. Niestety przez takie kółka bilet jest droższy.
Avatar
tellchar / 5 grudnia 2015 o 19:12
0

Czy nie ma bezpośredniego połączenia z lublina do wrocławia, katowic tylko wszystko jedzie przez warszawe? przecież to co najmniej 2-3 godziny zmarnowane na jazde okrężną drogą...

Są bezpośrednie do Katowic o 8:14 i 12:20 przez Kielce oraz o 9:58 przez Warszawę, pociąg przez Warszawę jedzie 2h dłużej. Jeżeli chodzi o Wrocław to pociągi są o 8:14 i 12:20 przez Kielce oraz o 13:46 przez Warszawę i Łódź, różnica w czasie to tylko 40 min. Chodzi o to, że zamiast dwóch relacji Warszawa - Katowice i Lublin-Warszawa tworzy się jedną Lublin-Katowice.

I tak nikt normalny nie pojedzie tym pociągiem na całej trasie, ale jeżeli ktoś z Lublina chce dojechać do Piotrkowa Trybunalskiego czy Częstochowy, to nie ma innego pociągu bezpośredniego

Są bezpośrednie do Katowic o 8:14 i 12:20 przez Kielce oraz o 9:58 przez Warszawę, pociąg przez Warszawę jedzie 2h dłużej. Jeżeli chodzi o Wrocław to pociągi są o 8:14 i 12:20 przez Kielce oraz o 13:46 przez Warszawę i Łódź, różnica w czasie to tylko 40 min. Chodzi o to, że zamiast dwóch relacji Warszawa - Katowice i Lublin-Warszawa tworzy się jedną Lublin-Katowice.

I tak nikt normalny nie pojedzie tym pociągiem na całej trasie, ale jeżeli ktoś z Lublina chce dojechać do Piotrkowa Trybunalskiego czy Częstochowy, to ni... rozwiń

Avatar
Gość / 5 grudnia 2015 o 12:58
0
A teraz zgodnie z "tradycją" lubelscy kolejarze zmienią rozkład jazdy i podejmą strajk.Jak to w święta bywa.Później będzie Wielkanoc-też strajk.Wcześniej wyjazd na zimowiska-również kolejarze zaczną strajkować.... JUż prawie nie ma kas biletowych,polikwidowano posterunki ruchu na szlakach,nie ma zadaszonych przystanków.A jest jeszcze wiele kolejowych budynków które są zabite dechami i straszą ptrzejezdnych. Weźmy dla przykładu Rozwadów.Kiedyś byla tam spora stacja "węzłowa".Pociągów co niemiara.Była też poczciwa parowozownia i wagonownia.Był ogromny budynek stacyjny.Teraz rozwala sie,straszy podróżnych
A teraz zgodnie z "tradycją" lubelscy kolejarze zmienią rozkład jazdy i podejmą strajk.Jak to w święta bywa.Później będzie Wielkanoc-też strajk.Wcześniej wyjazd na zimowiska-również kolejarze zaczną strajkować.... JUż prawie nie ma kas biletowych,polikwidowano posterunki ruchu na szlakach,nie ma zadaszonych przystanków.A jest jeszcze wiele kolejowych budynków które są zabite dechami i straszą ptrzejezdnych. Weźmy dla przykładu Rozwadów.Kiedyś byla tam spora stacja "węzłowa".Pociągów co niemiara.Była też poczciwa parowozow... rozwiń
Avatar
Gość / 5 grudnia 2015 o 12:09
0
Mówimy tu o pociągach Dart...a ja mam pytanie - dlaczego w nowym rozkladzie jazdy nie ma żadnego zwykłgo dziennego pociągu Lublin -Dorohusk ,czyzby granica unii europejskiej konczyła się w Chełmie.Pozostał tylko pospieszny do Kijowa który przyjeżdza do dorohuska tuz przed pólnocą .To czyste kpiny z pasażerów.
Avatar
mf / 5 grudnia 2015 o 10:33
0

Firma Marcel jest firmą poważną, znaną na Podkarpaciu z nowoczesnym taborem.To dobrze że wreszcie odblokuje trase Rzeszów  Lublin. Nie zmienia to faktu że wyeliminowanie Polskiego Busa jest skandalem.Miasta Lublin i Rzeszów zamieszkuje ponad 550 000   mieszkanców .Miasta muszą współpracowac  i wspierac się we wszystkich dziedzinach . Dogodny transport to podstawa.

Avatar
Gość / 5 grudnia 2015 o 09:43
0

Nie przwada !! Za zgodą marszałka uruchomiono kolejne dwie pary połaczeń Lublin - Rzeszów obsługiwanych busami firmy Marcel !!! Więc niech plebs milczy, marszałek dba o dobro psażerów !!

Marszałek szczególnie dba o busiarzy , to nic że przez całą Polskę wożą nas ciasnymi busami zamiast autobusami jak np Polski Bus.

Jak internauci zrzucili się na bilety dla marszałka żeby doznał przyjemności jako oferuje podróż 5 godz.do Krakowa busem , marszałek oczywiście odmówił i wysłać miał innego urzędnika .media już o tym nie wspominały.

Przejazdy przez Warszawę powinny być zbojkotowane a urzędnicy którzy podjęli tak beznadziejne decyzje pociągnąć do odpowiedzialności !!!

Marszałek szczególnie dba o busiarzy , to nic że przez całą Polskę wożą nas ciasnymi busami zamiast autobusami jak np Polski Bus.

Jak internauci zrzucili się na bilety dla marszałka żeby doznał przyjemności jako oferuje podróż 5 godz.do Krakowa busem , marszałek oczywiście odmówił i wysłać miał innego urzędnika .media już o tym nie wspominały.

Przejazdy przez Warszawę powinny być zbojkotowane a urzędnicy którzy podjęli tak beznadziejne decyzje pociągnąć do odpowiedzialności !!!

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 2 0

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 4 0

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 0

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 10 10

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 5 12

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 2 7

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 4 9

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 12

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 25 14

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 51 5

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 5 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 8

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 2 17

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!