Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 listopada 2015 r.
15:31

Krzyczeli, grozili, chcieli pobić konduktora. Powrót pociągiem z chuliganami (list)

0 66 A A

- W przedziale spożywany był alkohol, wznoszone były rasistowskie hasła w stylu "Cały wagon śpiewa z nami, wyp*******ć z uchodźcami" czy "Je**ć islam je**ć" ale także inne, pociąg był także dewastowany, z przedziału dobiegały odgłosy kopania, uderzania w szyby i ściany wrzaski, krzyki i przekleństwa, a przejście było zablokowane rzeczami wyrzuconymi z przedziału - tak podróż z Warszawy do Lublina wspomina nasz Czytelnik.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Witam, przesyłam list jaki wysłałem do spółki PKP intercity w sprawie pociągu z Warszawy do Lublina, którym podróżowałem w dniu 11 listopada i zajść jakie miały w nim miejsce:

Witam, na wstępie pragnę zaznaczyć, że poniższa sprawa ma na celu troskę o rozwój i jakość Polskich Kolei, a nie jakąkolwiek próbę zdyskredytowania przewoźnika. Otóż drodzy państwo, miałem przyjemność podróżować w dniu wczorajszym (11.11.2015) pociągiem relacji Warszawa Centralna - Lublin o numerze 52103 w wagonie 11, którego godzina odjazdu z Warszawy Centralnej to 19:52.

Od samego początku wystąpiły problemy z agresywną grupą młodzieży, która skonfrontowała się w wagonie 11 z kobietą, w której stronę padły wyzwiska i przekleństwa, nie jestem pewien czy nie doszło do rękoczynów oraz jak sytuacja się zakończyła. Odjeżdżając można było zaobserwować, że przed wagonem policja spisywała paru młodzian. Jednak nie tego dotyczy opisany przeze mnie przypadek, a sytuacji, która miała miejsce nieco później, co nie oznaczy, że powyższa nie wymaga uwagi.

Po zatrzymaniu pociągu w Warszawie Wschodniej do pociągu wsiadło paru mężczyzn głośno i niestosownie się zachowujących. Dołączyli oni do grupy z przedziału z numeracją 80. bądź 90. nie jestem tego w stanie stwierdzić. Z rozmów prowadzonych przez re osoby można wywnioskować, że zamieszkują Lublin, między innymi ulicę Kunickiego, a także Świdnik. W przedziale spożywany był alkohol, wznoszone były rasistowskie hasła w stylu "Cały wagon śpiewa z nami, wyp*******ć z uchodźcami" czy "Je**ć islam je**ć" ale także inne,  pociąg był także dewastowany,  z przedziału dobiegały odgłosy kopania, uderzania w szyby i ściany wrzaski, krzyki i przekleństwa, a przejście było zablokowane rzeczami wyrzuconymi z przedziału.

Sytuacja uległa zaostrzeniu gdy do przedziału wkroczył konduktor w celu sprawdzenia biletów, których jak wynikało z rozmowy część z podróżujących nie posiadała. Doszło do kłótni pomiędzy konduktorem, który był zaczepiany przez towarzyszących tym osobom, a w jego stronę kierowane groźby o treści: "Pan konduktor zostanie wyrzucony przez okno" czy "nas jest tutaj sześciu, jak się zbierzemy to będzie solo" co oznacza bójkę w języku chuligańskim. Były to także stwierdzenia w stylu: "My nie chcemy pana konduktora bić ale będziemy musieli". Konduktor prosił o okazanie biletów kilkakrotnie, powiadomił także podróżujących, że nagrywa ich na dyktafon. Ta deklaracja spotkała się z wyzwiskami i obelgami ze strony pasażerów. Konduktor odpuścił sprawdzanie biletów, do naszego przedziału położonego, 2 lub 3 dalej już nie zajrzał nikt.

Podczas postoju na jednej ze stacji do wagonu nr. 11 wkroczyła Straż Ochrony Kolei (dokładnie nie pamiętam która stacja, prawdopodobnie Dęblin lub stacja następna). Z relacji współpasażerów, którzy widzieli zajście nie nastąpiła interwencja, jedyne co to nagranie zachowania tej grupy. Po jakimś czasie SOKiści oddalili się pozostawiając grupę, która poczuła się jeszcze pewniej i do końca podróży do Lublina towarzyszyły nam rozmaite hasła skandowane przez pasażerów tego przedziału dotyczące konduktora, imigrantów itd.

W Lublinie, ku mojemu zdziwieniu nie czekała policja, która przeprowadziłaby kontrolę wagonu przed wypuszczeniem z niego pasażerów i podejrzani prawdopodobnie udali się do domów bez opłaty za przejazd i zatrzymania.

Podsumowując, w pociągu doszło do bezprecedensowej sytuacji naruszenia prawa, dóbr osobistych, nietykalności funkcjonariusza publicznego, kierowania gróźb karalnych pod adresem funkcjonariusza publicznego, nawoływania do nienawiści, niestosownego zachowania w miejscu publicznym, spożywania alkoholu w środkach transportu publicznego, a także podróżowania bez stosownego dokumentu potwierdzającego wniesienie opłaty za przejazd w postaci biletu.

Rozczarowującym jest bierność osób, które powinny zapewnić w pociągu bezpieczeństwo i pozwolenie na delikatnie mówiąc terroryzowanie pasażerów,  którzy bali się reagować na sytuację i wychodzić np. do toalety, przez grupę agresywnych osób pod wpływem alkoholu, które powinny zostać zatrzymane i ukarane za łamanie przepisów prawa. Dlaczego nie wezwano Policji, która mogłaby zatrzymać pociąg na stacji i aresztować podejrzanych? Dlaczego pozwolono na naruszenie dobrego imienia spółki PKP Intercity?

Mam nadzieję, że spółka podejmie zdecydowane działania w tym przypadku, a także zadba o podniesienie standardów bezpieczeństwa i egzekwowanie opłat od takich pasażerów lub ich usuwanie. Czy jest to uczciwe wobec reszty pasażerów, którzy nabywają bilet i płacą za przejazd? Zdecydowanie nie. Należałoby współpracować w tej kwestii z policją i doprowadzić do ukarania winnych rozboju i przeszkolenie personelu jak w takich sytuacjach się zachować.

Proszę mi wierzyć, zależy mi na jak najlepszej opinii o waszej spółce, ale także o egzekwowania prawa w państwie prawa bo za takie się mamy. Chciałbym aby PKP razem z pasażerami zaaranżowało kampanię na rzecz zwiększenia świadomości i poinformowania co w takich sytuacjach robić, a także, aby personel nie bał się reagować zdecydowanie. Należałoby przemyśleć czy konduktorzy nie powinni być wyposażeni w dozwolone wyposażenie służące do obezwładniania agresywnych napastników.

Mam nadzieję, że sprawa zostanie nagłośniona i wspólnie doprowadzimy do zwiększenia bezpieczeństwa w pociągach waszej spółki. Powiedzmy zero tolerancji dla chamstwa i chuligaństwa. Pozdrawiam.
Czytaj więcej o:

Komentarze 66

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
folkatka / 13 listopada 2015 o 22:37
0

A mnie zastanawia jedno. Otóż liderzy tzw RUCHU NARODOWEGO organizatora Marszu Niepodległości czyli panowie Winnicki & Bosak mają już po trzydziestce a nawet nie mają dziewczyn o normalnej rodzinie nie wspominając (wiadomo: chłopak i dziewczyna normalna rodzina). Natomiast ich lider mentalny czyli Dmowski szlajał się po burdelach.... 

Winnicki jest żonaty od niedawna.

Avatar
Gość / 13 listopada 2015 o 20:40
0
Nie wiem czy Pan który to pisał wie o czym mówi. Ciekaw jestem dlaczego nie pomógł konduktorowi skoro domaga się sprawiedliwości.Od porządku w pociągu Sokiści ale jak wiadomo Ci chowają się po kątach ...a z resztą czego się spodziewać po tej grupie jak to stare dziadki...
Avatar
Gość / 13 listopada 2015 o 16:22
0

Pan który to pisze powinien pójść na wykład z prawa karnego. Żadnego rozboju tam nie było. Proszę poczytać, a następnie się wypowiadać. Znieważenia też nie było. Szanowny Panie to co Pan napisał, owszem może się podobać w odczycie, ale mija się Pan z prawdą celowo lub nieumyślnie, nie mając po prostu elementarnej wiedzy z prawa wykroczeń i prawa karnego. Pozdrawiam

To wszystko co jest napisane to prawda, i nie ma tu żadnych przeinaczeń.

Mało tego dwóch kolegów tego szanownego towarzystwa wsiadajac w Warszawie Centralnej, uznało że nie będzie czekać aż podróżni wysiądą, tylko oni wsiadają i już. Żeby podkreślić swoją wolę, pobili chłopaka który jednak chciał wysiąść. Trudno powiedzieć, czy tylko zwrócił im uwagę że jeszcze pasażerowie wysiadają, czy coś innego, ale pobili go nieźle. Najgorsze było to, że nikt ze służb porządkowych za specjalnie nie był zainteresowany interwencją, nawet jak napaść była zgłoszona przez świadków. Dopiero po fakcie przy zdecydowanej postawie świadków i pobitego, policja wkroczyła do pociągu i wyprowadziła bojowych podróżników.

Dalszy przebieg podóży został opisany w artykule. Konduktor nie dotarł żeby sprawdzić bilety, bo podpici panowie grozili mu. Strażnicy Ochrony Kolei weszli w Dęblinie lub Puławch, byli przy nich może 30 sek, i poszli sobie. Nic się nie zmieniło.

Taka grupa powinna zostać spacyfikowana na pierwszej stacji przez SOK i Policję i wysadzona z pociągu.  Czym dotrą do domu? Zastanowiliby się nad tym do rana, na komisariacie albo po prostu na peronie.

Ps. To były leszcze które wypiły po 2-3 piwa. Spuszczone ze smyczy,szpanowali jeden przed drugim. SOK z Policją spacyfikowali by ich i kolegów 3-4 przedziały dalej, w jakieś 20-30 sek, nawet by nie wiedzieli co sie dzieje.

To wszystko co jest napisane to prawda, i nie ma tu żadnych przeinaczeń.

Mało tego dwóch kolegów tego szanownego towarzystwa wsiadajac w Warszawie Centralnej, uznało że nie będzie czekać aż podróżni wysiądą, tylko oni wsiadają i już. Żeby podkreślić swoją wolę, pobili chłopaka który jednak chciał wysiąść. Trudno powiedzieć, czy tylko zwrócił im uwagę że jeszcze pasażerowie wysiadają, czy coś innego, ale pobili go nieźle. Najgorsze było to, że nikt ze służb porządkowych za specjalnie nie był zainteresowany interwencją,... rozwiń

Avatar
Gość / 13 listopada 2015 o 14:49
0
Chyba policja powinna zająć się niektórymi komentarzami na tym forum coś mi się wydaje....
Avatar
Gość / 13 listopada 2015 o 14:25
0
Podaj nazwisko, Kapusto!
Avatar
Gość / 13 listopada 2015 o 13:57
0
powiedzmy sobie szczerze że w obecnej chwili nie ma odpowiedniego prawa i odpowiedniej kary. Nie może być sytuacji ze policjant czy też inny stróż prawa boi się interweniować, bo jak kogoś uderzy to od razy obdukcja i policjant jest tym najgorszym. Po to jest policja aby mieć możliwość użycia innych środków niż zwykły obywatel. Jeśli ktoś jest normalny i nie ma nic do ukrycia to żadne prawo nie będzie mu straszne. Po to służby mają broń i pały aby jej używać. W USA policjant ma szacunek, bo każdy wie że jak coś przeskrobie to po ludzku mówiąć dostanie wpie*dol. Społeczeństwo to organizm, jeśli organizm łapie wirusa to musi z nim walczyć już w zarodku, musi go zniszczyć, inaczej infekcja doprowadzi do jego śmierci.
powiedzmy sobie szczerze że w obecnej chwili nie ma odpowiedniego prawa i odpowiedniej kary. Nie może być sytuacji ze policjant czy też inny stróż prawa boi się interweniować, bo jak kogoś uderzy to od razy obdukcja i policjant jest tym najgorszym. Po to jest policja aby mieć możliwość użycia innych środków niż zwykły obywatel. Jeśli ktoś jest normalny i nie ma nic do ukrycia to żadne prawo nie będzie mu straszne. Po to służby mają broń i pały aby jej używać. W USA policjant ma szacunek, bo każdy wie że jak coś przeskrobie to po ludzku mówią... rozwiń
Avatar
Gość / 13 listopada 2015 o 12:26
0
To są chamy i prostaki, którzy uważaja się za patriotów w czasie modnego teraz "patriotyzmu". Tak naprawde przynoszą wstyd dla Polski, a swoim chamstwem i brakiem umiejerności zachowania sie w miejscach publicznych, powoduja tylko niecheć ludzi do samych siebie. Dresiarstwo - Wielcy "Polacy" i "Patrioci", któży nie szanują własnego narodu.
Avatar
Gość / 13 listopada 2015 o 11:22
0
Wracałem tego dnia z W-wy dwie godziny wcześniej. Jechała z nami grupa tzw. narodowców, ale było znacznie spokojniej... pewnie alkohol jeszcze nie zadziałał. A tak serio - Policję i SOK było widać wszędzie, no ale jak już trzeba zainterweniować to nie ma komu. Utwierdzam się w przekonaniu, że rządzi bezprawie i banda debili bez wyższych uczuć, indywidualne zera mocne tylko w grupie.
Avatar
Gość / 13 listopada 2015 o 10:50
0
Bezprawie rządzi. I zapowiada się, że będzie coraz gorzej i coraz mniej czuję się bezpieczna w moim kraju.
Avatar
Gość / 13 listopada 2015 o 10:10
0
Prawdziwi Polacy
Avatar
folkatka / 13 listopada 2015 o 22:37
0

A mnie zastanawia jedno. Otóż liderzy tzw RUCHU NARODOWEGO organizatora Marszu Niepodległości czyli panowie Winnicki & Bosak mają już po trzydziestce a nawet nie mają dziewczyn o normalnej rodzinie nie wspominając (wiadomo: chłopak i dziewczyna normalna rodzina). Natomiast ich lider mentalny czyli Dmowski szlajał się po burdelach.... 

Winnicki jest żonaty od niedawna.

Avatar
Gość / 13 listopada 2015 o 20:40
0
Nie wiem czy Pan który to pisał wie o czym mówi. Ciekaw jestem dlaczego nie pomógł konduktorowi skoro domaga się sprawiedliwości.Od porządku w pociągu Sokiści ale jak wiadomo Ci chowają się po kątach ...a z resztą czego się spodziewać po tej grupie jak to stare dziadki...
Avatar
Gość / 13 listopada 2015 o 16:22
0

Pan który to pisze powinien pójść na wykład z prawa karnego. Żadnego rozboju tam nie było. Proszę poczytać, a następnie się wypowiadać. Znieważenia też nie było. Szanowny Panie to co Pan napisał, owszem może się podobać w odczycie, ale mija się Pan z prawdą celowo lub nieumyślnie, nie mając po prostu elementarnej wiedzy z prawa wykroczeń i prawa karnego. Pozdrawiam

To wszystko co jest napisane to prawda, i nie ma tu żadnych przeinaczeń.

Mało tego dwóch kolegów tego szanownego towarzystwa wsiadajac w Warszawie Centralnej, uznało że nie będzie czekać aż podróżni wysiądą, tylko oni wsiadają i już. Żeby podkreślić swoją wolę, pobili chłopaka który jednak chciał wysiąść. Trudno powiedzieć, czy tylko zwrócił im uwagę że jeszcze pasażerowie wysiadają, czy coś innego, ale pobili go nieźle. Najgorsze było to, że nikt ze służb porządkowych za specjalnie nie był zainteresowany interwencją, nawet jak napaść była zgłoszona przez świadków. Dopiero po fakcie przy zdecydowanej postawie świadków i pobitego, policja wkroczyła do pociągu i wyprowadziła bojowych podróżników.

Dalszy przebieg podóży został opisany w artykule. Konduktor nie dotarł żeby sprawdzić bilety, bo podpici panowie grozili mu. Strażnicy Ochrony Kolei weszli w Dęblinie lub Puławch, byli przy nich może 30 sek, i poszli sobie. Nic się nie zmieniło.

Taka grupa powinna zostać spacyfikowana na pierwszej stacji przez SOK i Policję i wysadzona z pociągu.  Czym dotrą do domu? Zastanowiliby się nad tym do rana, na komisariacie albo po prostu na peronie.

Ps. To były leszcze które wypiły po 2-3 piwa. Spuszczone ze smyczy,szpanowali jeden przed drugim. SOK z Policją spacyfikowali by ich i kolegów 3-4 przedziały dalej, w jakieś 20-30 sek, nawet by nie wiedzieli co sie dzieje.

To wszystko co jest napisane to prawda, i nie ma tu żadnych przeinaczeń.

Mało tego dwóch kolegów tego szanownego towarzystwa wsiadajac w Warszawie Centralnej, uznało że nie będzie czekać aż podróżni wysiądą, tylko oni wsiadają i już. Żeby podkreślić swoją wolę, pobili chłopaka który jednak chciał wysiąść. Trudno powiedzieć, czy tylko zwrócił im uwagę że jeszcze pasażerowie wysiadają, czy coś innego, ale pobili go nieźle. Najgorsze było to, że nikt ze służb porządkowych za specjalnie nie był zainteresowany interwencją,... rozwiń

Avatar
Gość / 13 listopada 2015 o 14:49
0
Chyba policja powinna zająć się niektórymi komentarzami na tym forum coś mi się wydaje....
Avatar
Gość / 13 listopada 2015 o 14:25
0
Podaj nazwisko, Kapusto!
Avatar
Gość / 13 listopada 2015 o 13:57
0
powiedzmy sobie szczerze że w obecnej chwili nie ma odpowiedniego prawa i odpowiedniej kary. Nie może być sytuacji ze policjant czy też inny stróż prawa boi się interweniować, bo jak kogoś uderzy to od razy obdukcja i policjant jest tym najgorszym. Po to jest policja aby mieć możliwość użycia innych środków niż zwykły obywatel. Jeśli ktoś jest normalny i nie ma nic do ukrycia to żadne prawo nie będzie mu straszne. Po to służby mają broń i pały aby jej używać. W USA policjant ma szacunek, bo każdy wie że jak coś przeskrobie to po ludzku mówiąć dostanie wpie*dol. Społeczeństwo to organizm, jeśli organizm łapie wirusa to musi z nim walczyć już w zarodku, musi go zniszczyć, inaczej infekcja doprowadzi do jego śmierci.
powiedzmy sobie szczerze że w obecnej chwili nie ma odpowiedniego prawa i odpowiedniej kary. Nie może być sytuacji ze policjant czy też inny stróż prawa boi się interweniować, bo jak kogoś uderzy to od razy obdukcja i policjant jest tym najgorszym. Po to jest policja aby mieć możliwość użycia innych środków niż zwykły obywatel. Jeśli ktoś jest normalny i nie ma nic do ukrycia to żadne prawo nie będzie mu straszne. Po to służby mają broń i pały aby jej używać. W USA policjant ma szacunek, bo każdy wie że jak coś przeskrobie to po ludzku mówią... rozwiń
Avatar
Gość / 13 listopada 2015 o 12:26
0
To są chamy i prostaki, którzy uważaja się za patriotów w czasie modnego teraz "patriotyzmu". Tak naprawde przynoszą wstyd dla Polski, a swoim chamstwem i brakiem umiejerności zachowania sie w miejscach publicznych, powoduja tylko niecheć ludzi do samych siebie. Dresiarstwo - Wielcy "Polacy" i "Patrioci", któży nie szanują własnego narodu.
Avatar
Gość / 13 listopada 2015 o 11:22
0
Wracałem tego dnia z W-wy dwie godziny wcześniej. Jechała z nami grupa tzw. narodowców, ale było znacznie spokojniej... pewnie alkohol jeszcze nie zadziałał. A tak serio - Policję i SOK było widać wszędzie, no ale jak już trzeba zainterweniować to nie ma komu. Utwierdzam się w przekonaniu, że rządzi bezprawie i banda debili bez wyższych uczuć, indywidualne zera mocne tylko w grupie.
Avatar
Gość / 13 listopada 2015 o 10:50
0
Bezprawie rządzi. I zapowiada się, że będzie coraz gorzej i coraz mniej czuję się bezpieczna w moim kraju.
Avatar
Gość / 13 listopada 2015 o 10:10
0
Prawdziwi Polacy
Zobacz wszystkie komentarze 66

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 2 5

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 1

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 10 5

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 15 3

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 4

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 16

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 1

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 17 15

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 0 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

MKS Perła Lublin już trenuje
galeria

MKS Perła Lublin już trenuje 2 1

Superliga piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin ma za sobą pierwszy trening. W poniedziałek w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich ćwiczyło 14 zawodniczek. Walentyna Nieściaruk i Gabriela Besen na razie trenowały indywidualnie

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę 43 5

Recydywista z Łęcznej zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę. Wpadł w szał po tym, jak wymieszał alkohol z lekami – wynika z akt sprawy. Ofiara przeżyła tylko dzięki interwencji świadka i policjantów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.