Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 kwietnia 2008 r.
13:22
Edytuj ten wpis

Definitywny koniec lubelskiej cukrowni

0 10 A A

Nie ma możliwości demontażu innego zakładu. Taką odpowiedź otrzymali dziś od zarządu Krajowej Spółki Cukrowej pracownicy cukrownii "Lublin”

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Szefowie KSC powołują się na wiążącą opinię Agencji Rynku Rolnego. To oznacza, że nie ma prawnych możliwości zmiany decyzji o likwidacji cukrowni "Lublin”.

- Zamiana naszego zakładu na inny, który już nie pracuje była jedyną szansa, żeby uratować cukrownię w Lublinie - mówi Grzegorz Ryczek z KOC. - Jesteśmy załamani, straciliśmy resztki nadziei. Upadł nasz ostatni argument. Co nam zostaje? Pilnować zakładu i szykować się do rozmów z zarządem KSC. Chcemy uratować przynajmniej centrum logistyczne, czyli silos, pakownię i terminal wysyłkowy. Ich wyburzenie byłoby katastrofą.

Podobne wieści przyszły dwa dni wcześniej z Brukseli. Posłowie Parlamentu Europejskiego, którzy wstawali się za naszą cukrownią do Komisji Europejskiej otrzymali odpowiedź, że nie ma możliwości odstąpienia od likwidacji.

Decyzja o zamknięciu lubelskiego zakładu zapadła w grudniu 2007 roku. Podjęły ją władze Krajowej Spółki Cukrowej. W lutym zaakceptowała ją Agencja Rynku Rolnego, a przypieczętowała Komisja Europejska. Likwidacji zakładu stanowczo sprzeciwił się Minister Skarbu, Minister Rolnictwa oraz parlamentarzyści z Lubelszczyzny. Okazało się jednak, że jest za późno na zmianę dokumentów.

- Przegraliśmy z czasem - mówił Krzysztof Żuk, wiceminister skarbu.

Załoga cukrowni wciąż prowadzi akcję protestacyjną. Cukrownicy nie wydają cukru i melasy oraz powstrzymują się od pracy. (MAG)

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jozek46 / 12 kwietnia 2008 o 07:52
0
Najpierw złodzieje skasowali bank cukrownictwa,a teraz wzięli się za cukrownie.Tak się dzieje z naszym przemysłem w całym kraju.Zostaniemy rynkiem zbytu i z 15 milionową ludnością.Pytanie co z resztą?"Rząd i tak sie wyżywi"-to powiedzia kiedyś Urban,a solidarnościowcy wcielają to w Zycie>
Avatar
j / 12 kwietnia 2008 o 01:18
0
Prawda jest niestety taka, że Lublin i Lubelszczyzna nie zyskała wiele po wejściu do UE. Likwidacja cukrowni, niebotyczne kolejki na granicy wschodniej, załamanie handlu przygranicznego. Rosnące dysproporcje w stosunku do centralnych i zachodnich województw. Podobno mają nadejść jakieś inwestycje, ale chyba wcześniej ten region się wyludni.
Avatar
Rozmus / 11 kwietnia 2008 o 21:02
0
Jak tak patrzę na to co się dzieje to brak mi słów.... biedny ten kraj i ta lubelszczyzna, rozwalają nam cały przemysł. Najpierw Daewoo (FSC), URSUS jedna z nowocześniejszych odlewni w Europie teraz rentowna Cukrownia co będzie dalej.... może rozp.. Bogdankę , Azoty w Puławach, Cementownię w Chełmie... czemu nie jak jechać to wszystko jak leci... i potem płacz że bezrobocie wysokie... w ostateczności zostanie nam spakować się i wyjechać pracować na zachód a sami złodzieje zostaną i w końcu nie będą mieli co rozwalać , sprzedawać i okradać może to jest jedyne rozwiązanie (tylko gdzie wtedy ta biedna Unia będzie pchała swoje towary heh) niestety bycie Polakiem to już żaden powód do dumy chyba tylko sie wstydzić pozostaje za takie rządzenie i takie idiotyczne decyzje.. Życzę nam wszystkim lepszej przyszłości może kiedyś ktoś w tym kraju tego dożyje....
Jak tak patrzę na to co się dzieje to brak mi słów.... biedny ten kraj i ta lubelszczyzna, rozwalają nam cały przemysł. Najpierw Daewoo (FSC), URSUS jedna z nowocześniejszych odlewni w Europie teraz rentowna Cukrownia co będzie dalej.... może rozp.. Bogdankę , Azoty w Puławach, Cementownię w Chełmie... czemu nie jak jechać to wszystko jak leci... i potem płacz że bezrobocie wysokie... w ostateczności zostanie nam spakować się i wyjechać pracować na zachód a sami złodzieje zostaną i w końcu nie będą mieli co rozwalać , sprzedawać i okradać ... rozwiń
Avatar
Żelazny / 11 kwietnia 2008 o 19:28
0
Każdy kto śledzi trzy miesięczne zmagania lubelskich cukrowników z nie
odpowiedzialną decyzją zarządu pana Kowy , każdy który zna wyniki
ekonomiczne lubelskiej cukrowni ,każdy który rozumie los 300 rodzin
i kilku tysięcy plantatorów buraka cukrowego powie że powyższa
decyzja o likwidacji lubelskiej fabryki cukru jest przestępstwem
gospodarczym . Szanowni Państwo trzeba sobie zadać pytanie kto za
taką decyzją stoi . Grupa ludzi dyrektorów mających się dobrze
funkcjonujących to tej pory w szeregu byłego prezesa Kowy w KSC w
Toruniu .

Mimo sprzeciwu władz lokalnych wojewódzkich Lublina , Ministra
Sawickiego ,Ministra Grada , Komisji Sejmowych , polityków przeciwko
likwidacji Cukrowni Lublin grupa przeciętnych osób z zarządu KSC
zagrała wszystkim na nosie .

Proszę Państwa postawmy sobie pytanie gdzie w tej sytuacji kończy się
prawo a zaczyna prywata

Panów Krzysztofa Kowy ,Poniatowicza ,Olenderka ,Sypki ,Kazimierczka , Lubasia
i paru innych specjalistów z KSC z TORUNIA rodem z Kujaw ?

Działalność tych panów w KSC nosi znamię przestępstwa gospodarczego
i kwalifikuje się pod lupę prokuratora .

Polecam Państwu poczytać stronę Komitetu Obrony Cukrowni Lublin a
wszystko wam się w głowach rozjaśni .

Odpowiedzi szukajcie na stronie i w swoich sumieniach .

Obejrzyjcie film o cukrowni lublin jest na stronie

www.cukrownialublin.republika.pl/

W dziale „O cukrowni lublin”

Tytuł „Z kamerą po cukrowni”.

Film jest z rozszerzeniem flv

Link do playera

www.idg.pl/ftp/pc_11975/FLV.Player.1.3.3.html
W dziale Informacje Bieżące są ciekawe artykuły
Każdy kto śledzi trzy miesięczne zmagania lubelskich cukrowników z nie
odpowiedzialną decyzją zarządu pana Kowy , każdy który zna wyniki
ekonomiczne lubelskiej cukrowni ,każdy który rozumie los 300 rodzin
i kilku tysięcy plantatorów buraka cukrowego powie że powyższa
decyzja o likwidacji lubelskiej fabryki cukru jest przestępstwem
gospodarczym . Szanowni Państwo trzeba sobie zadać pytanie kto za
taką decyzją stoi . Grupa ludzi dyrektorów mających się dobrze
funkcjonujących to tej pory w szere... rozwiń
Avatar
Fang / 11 kwietnia 2008 o 16:59
0
Panie Zuk czy już złożył Pan doniesienie do prokuratury na osoby które według informacji prasowych doprowadziły do likwidacji najbardziej efektywnego zakładu produkcyjnego w przemyśle cukrowniczym.Jeżeli już nic się nie da zrobić przed Unią to niech odpowiedzą za szkodę na rzecz własnej spółki przed polskim wymiarem sprawiedliwości.Oczekujemy na informację prasową w podjętych przez Pana krokach w tej sprawie.Mam też nadzieję że w tym przypadku nie przegra Pan z czasem.
Avatar
ppczuby / 11 kwietnia 2008 o 16:08
0
Tak polskiego frajerskiego rządu
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2008 o 15:10
0
ppczuby napisał:
Zniszczyć do reszty i zburzyć to co jeszcze w tym mieście zostało to polityka polskiego rządu.



Polskiego?
Avatar
ppczuby / 11 kwietnia 2008 o 15:02
0
Zniszczyć do reszty i zburzyć to co jeszcze w tym mieście zostało to polityka polskiego rządu.
Avatar
arek / 11 kwietnia 2008 o 13:58
0
TAK się robi w Polsce, likwiduje się to co produkuje, a później sprowadza to co się produkowało
Avatar
Sprinter / 11 kwietnia 2008 o 13:53
0
Wycofa się Pan panie ministrze z władzy i polityki, czy potraktuje tę "przegraną z czasem" tylko jako jako porażkę kibiców?
Decyzja o likwidacji Cukrowni Lublin nie zapadła z dnia na dzień. bez konsultacji uzgodnień itp.
A jeżeli zapadła nagle to z pogwałceniem szeregu Ustaw i zasad wolnorynkowych. Zwróci Pan pobierane w tym czsie uposażenia czy jak zwykle cenę zapłaci bezbronne społeczeństwo?
Avatar
jozek46 / 12 kwietnia 2008 o 07:52
0
Najpierw złodzieje skasowali bank cukrownictwa,a teraz wzięli się za cukrownie.Tak się dzieje z naszym przemysłem w całym kraju.Zostaniemy rynkiem zbytu i z 15 milionową ludnością.Pytanie co z resztą?"Rząd i tak sie wyżywi"-to powiedzia kiedyś Urban,a solidarnościowcy wcielają to w Zycie>
Avatar
j / 12 kwietnia 2008 o 01:18
0
Prawda jest niestety taka, że Lublin i Lubelszczyzna nie zyskała wiele po wejściu do UE. Likwidacja cukrowni, niebotyczne kolejki na granicy wschodniej, załamanie handlu przygranicznego. Rosnące dysproporcje w stosunku do centralnych i zachodnich województw. Podobno mają nadejść jakieś inwestycje, ale chyba wcześniej ten region się wyludni.
Avatar
Rozmus / 11 kwietnia 2008 o 21:02
0
Jak tak patrzę na to co się dzieje to brak mi słów.... biedny ten kraj i ta lubelszczyzna, rozwalają nam cały przemysł. Najpierw Daewoo (FSC), URSUS jedna z nowocześniejszych odlewni w Europie teraz rentowna Cukrownia co będzie dalej.... może rozp.. Bogdankę , Azoty w Puławach, Cementownię w Chełmie... czemu nie jak jechać to wszystko jak leci... i potem płacz że bezrobocie wysokie... w ostateczności zostanie nam spakować się i wyjechać pracować na zachód a sami złodzieje zostaną i w końcu nie będą mieli co rozwalać , sprzedawać i okradać może to jest jedyne rozwiązanie (tylko gdzie wtedy ta biedna Unia będzie pchała swoje towary heh) niestety bycie Polakiem to już żaden powód do dumy chyba tylko sie wstydzić pozostaje za takie rządzenie i takie idiotyczne decyzje.. Życzę nam wszystkim lepszej przyszłości może kiedyś ktoś w tym kraju tego dożyje....
Jak tak patrzę na to co się dzieje to brak mi słów.... biedny ten kraj i ta lubelszczyzna, rozwalają nam cały przemysł. Najpierw Daewoo (FSC), URSUS jedna z nowocześniejszych odlewni w Europie teraz rentowna Cukrownia co będzie dalej.... może rozp.. Bogdankę , Azoty w Puławach, Cementownię w Chełmie... czemu nie jak jechać to wszystko jak leci... i potem płacz że bezrobocie wysokie... w ostateczności zostanie nam spakować się i wyjechać pracować na zachód a sami złodzieje zostaną i w końcu nie będą mieli co rozwalać , sprzedawać i okradać ... rozwiń
Avatar
Żelazny / 11 kwietnia 2008 o 19:28
0
Każdy kto śledzi trzy miesięczne zmagania lubelskich cukrowników z nie
odpowiedzialną decyzją zarządu pana Kowy , każdy który zna wyniki
ekonomiczne lubelskiej cukrowni ,każdy który rozumie los 300 rodzin
i kilku tysięcy plantatorów buraka cukrowego powie że powyższa
decyzja o likwidacji lubelskiej fabryki cukru jest przestępstwem
gospodarczym . Szanowni Państwo trzeba sobie zadać pytanie kto za
taką decyzją stoi . Grupa ludzi dyrektorów mających się dobrze
funkcjonujących to tej pory w szeregu byłego prezesa Kowy w KSC w
Toruniu .

Mimo sprzeciwu władz lokalnych wojewódzkich Lublina , Ministra
Sawickiego ,Ministra Grada , Komisji Sejmowych , polityków przeciwko
likwidacji Cukrowni Lublin grupa przeciętnych osób z zarządu KSC
zagrała wszystkim na nosie .

Proszę Państwa postawmy sobie pytanie gdzie w tej sytuacji kończy się
prawo a zaczyna prywata

Panów Krzysztofa Kowy ,Poniatowicza ,Olenderka ,Sypki ,Kazimierczka , Lubasia
i paru innych specjalistów z KSC z TORUNIA rodem z Kujaw ?

Działalność tych panów w KSC nosi znamię przestępstwa gospodarczego
i kwalifikuje się pod lupę prokuratora .

Polecam Państwu poczytać stronę Komitetu Obrony Cukrowni Lublin a
wszystko wam się w głowach rozjaśni .

Odpowiedzi szukajcie na stronie i w swoich sumieniach .

Obejrzyjcie film o cukrowni lublin jest na stronie

www.cukrownialublin.republika.pl/

W dziale „O cukrowni lublin”

Tytuł „Z kamerą po cukrowni”.

Film jest z rozszerzeniem flv

Link do playera

www.idg.pl/ftp/pc_11975/FLV.Player.1.3.3.html
W dziale Informacje Bieżące są ciekawe artykuły
Każdy kto śledzi trzy miesięczne zmagania lubelskich cukrowników z nie
odpowiedzialną decyzją zarządu pana Kowy , każdy który zna wyniki
ekonomiczne lubelskiej cukrowni ,każdy który rozumie los 300 rodzin
i kilku tysięcy plantatorów buraka cukrowego powie że powyższa
decyzja o likwidacji lubelskiej fabryki cukru jest przestępstwem
gospodarczym . Szanowni Państwo trzeba sobie zadać pytanie kto za
taką decyzją stoi . Grupa ludzi dyrektorów mających się dobrze
funkcjonujących to tej pory w szere... rozwiń
Avatar
Fang / 11 kwietnia 2008 o 16:59
0
Panie Zuk czy już złożył Pan doniesienie do prokuratury na osoby które według informacji prasowych doprowadziły do likwidacji najbardziej efektywnego zakładu produkcyjnego w przemyśle cukrowniczym.Jeżeli już nic się nie da zrobić przed Unią to niech odpowiedzą za szkodę na rzecz własnej spółki przed polskim wymiarem sprawiedliwości.Oczekujemy na informację prasową w podjętych przez Pana krokach w tej sprawie.Mam też nadzieję że w tym przypadku nie przegra Pan z czasem.
Avatar
ppczuby / 11 kwietnia 2008 o 16:08
0
Tak polskiego frajerskiego rządu
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2008 o 15:10
0
ppczuby napisał:
Zniszczyć do reszty i zburzyć to co jeszcze w tym mieście zostało to polityka polskiego rządu.



Polskiego?
Avatar
ppczuby / 11 kwietnia 2008 o 15:02
0
Zniszczyć do reszty i zburzyć to co jeszcze w tym mieście zostało to polityka polskiego rządu.
Avatar
arek / 11 kwietnia 2008 o 13:58
0
TAK się robi w Polsce, likwiduje się to co produkuje, a później sprowadza to co się produkowało
Avatar
Sprinter / 11 kwietnia 2008 o 13:53
0
Wycofa się Pan panie ministrze z władzy i polityki, czy potraktuje tę "przegraną z czasem" tylko jako jako porażkę kibiców?
Decyzja o likwidacji Cukrowni Lublin nie zapadła z dnia na dzień. bez konsultacji uzgodnień itp.
A jeżeli zapadła nagle to z pogwałceniem szeregu Ustaw i zasad wolnorynkowych. Zwróci Pan pobierane w tym czsie uposażenia czy jak zwykle cenę zapłaci bezbronne społeczeństwo?
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 14 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 463 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!