Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 grudnia 2015 r.
18:50

Deptak w Lublinie do przebudowy. Ratusz pokazał jak ma wyglądać

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 46 A A
Wizualizacja deptaka
Wizualizacja deptaka

Tak w 2018 r. może wyglądać deptak Krakowskiego Przedmieścia. Ten termin podał we wtorek Ratusz pokazując koncepcję przebudowy głównej ulicy. Mowa w niej o nawierzchni z granitu, nowych latarniach i zieleni. Swoje opinie możemy zgłaszać przez miesiąc

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Inaczej, a jednak podobnie wyglądać ma deptak po przebudowie. – Środkiem bruk ciemny, a po obu stronach żółte płyty – mówi architekt Jacek Ciepliński, autor koncepcji. Różnica tkwi w materiałach, bo teraz mamy tu przebrzmiałą betonową kostkę oraz betonowe płyty, a plany są takie, że wszystko zastąpi granit. Ciemna nawierzchnia będzie z kamiennej kostki o gładkich krawędziach, a ta jasna będzie rzadziej przedzielana ciemną.

Latarnie urosną

Wymiana czeka latarnie. Ich szpalery stoją teraz po obu stronach, ale tak ma być już tylko na odcinku od Świętoduskiej do Ratusza. Oprawy będą nowe, a jako źródło światła planuje się diody. Natomiast nie po dwóch, ale tylko po jednej stronie (parzystej) stać mają latarnie między Świętoduską a placem przed pedetem. Będą znacznie wyższe od innych latarń, a światło z nich padać ma tak, by oświetlały równomiernie całą szerokość deptaka. Naprzeciw nich pojawią się nowe drzewka.

13 wiśni

Nie będą to już robinie, ale wytrzymalsze wiśnie osobliwe w kulistej odmianie, a zamiast 15 drzewek planuje się tu 13. Każde z nich otaczać ma murek z siedziskami z egzotycznego drewna, gniazdami do ładowania komórek, wbudowanymi reflektorami i przyłączem do okazjonalnych iluminacji. Dolna krawędź murków ma być obwiedziona świetlnymi taśmami LED.

To jedyne drzewa, które uda się posadzić wprost do gruntu. Donice (otaczane drewnianymi siedziskami) planuje się w rejonie pl. Łokietka: po jednym z obu stron schodów Ratusza, trzy wzdłuż Lubartowskiej i trzy przed frontem kamienicy na rogu placu Łokietka i Królewskiej.

Zero krawędzi

Ale to nie donice mają się tu najbardziej rzucać w oczy, tylko nawierzchnia. Cała z szarego granitu i na chodniku, i na jezdni, która będzie na tym samym poziomie co chodnik. Żadnych krawężników, tylko kamienne słupki wzdłuż jezdni, choć architekt wolałby bez słupków.

I jeszcze jeden detal w tym rejonie: po obu stronach Koziej (i z jednej strony za Królewską) mają stać gabloty do różnych wystaw, w sumie 18 sztuk, każda dwustronna i podświetlana.

Takie są założenia pokazanej wczoraj koncepcji, którą przygotowała pracownia Idea prowadzona przez małżeństwo Cieplińskich. To oni mają prawa autorskie do ingerowania w deptak w obecnym kształcie (został otwarty 18 lat temu), ponieważ oni go zaprojektowali.

Cena?

Ile kosztowaćma przebudowa? – Szacujemy, że około 7 milionów zł – mówi Tadeusz Dziuba, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta. Choćby część kosztów Ratusz chce pokryć dotacją, o ile skądś ją dostanie. Prezydent zapewnia, że jeśli dotacji nie będzie, to miasto samo sfinansuje prace. Przebudowę planuje na rok 2018, czyli już po jubileuszu miasta w roku 2017. – W trakcie jubileuszu nie chcemy rozkopywać deptaka – wyjaśnia Krzysztof Żuk.

Ty o deptaku

Do 15 stycznia Urząd Miasta ma czekać (adres mailowy to deptak@lublin.eu) na uwagi co do koncepcji deptaka, a na 11 stycznia (Ratusz, godz. 17) zapowiada otwarte dla wszystkich chętnych spotkanie z architektem. Spotkań ma być więcej, osobne planowane jest dla restauratorów.

Zielona też

Opinie Ratusz ma zbierać nie tylko w sprawie deptaka, ale i zmian na ulicach przyległych, choćby ul. Zielonej, która może być zamieniona w tzw. woonerf, czyli przestrzeń wspólną dla pieszych, rowerów i aut, ale podporządkowaną pieszym. Na taką przemianę nalega miejski radny Michał Krawczyk (PO). – Dwie osoby nie mogą się tam minąć – mówi radny. – Zwyczajnie mi tej ulicy szkoda – dodaje. A prezydent deklaruje, że od lipca 2016 r. ul. Zielona może być niedostępna dla parkujących.

Grodzka poczeka

Mimo znacznie wcześniejszych zapowiedzi przebudowa nie obejmie ciągu od Bramy Krakowskiej do Bramy Grodzkiej. – Nie ma w tej chwili możliwości sfinansowania – wyjaśnia prezydent.

Dłuższy deptak

Jeszcze przed przebudową istniejącej już części deptaka urządzona ma być nowa: od Kapucyńskiej do 3 Maja, co nastąpić ma w ramach przebudowy pl. Litewskiego, której finał zapowiadany jest na kwiecień 2017 r.

Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 31 października 2016 o 14:31
0
A wie ktoś co z Lubartowską od bramy krakowskiej w doł do novej ? tego też miała być przebudowa ??
Avatar
Nie zadowolony / 10 października 2016 o 15:23
0
Najlepiej wszystkie drogi pozamykać i porobić place i deptaki - Krakowskie Przedmieście jest już całkiem puste nawet sieciówki się z niego wynoszą teraz czas na plac Litewski - co jeszcze- zróbcie jeszcze z 2 lub więcej galerii handlowych to już nikogo nie będzie na mieście a zapomniałem jeszcze dodać parkingi płatne strefa 0 -100 zł za godzinę (zapraszamy na deptak tylko po co ???) :)
Avatar
Gość / 5 stycznia 2016 o 13:08
0
Pomysł przebudowy Placu Litewskiego i deptaku.1Multimedialna fontanna głupota za duże pieniądze.Projekt,który nam został przedstawiony jest nieciekawy :ani reprezentacyjny,ani nie bardzo można przy tym się ochłodzić.2 Podobno prowadzimy politykę prorodzinną ,a zabieramy jeden z niewielu placów zabaw w Lublinie.A wyłożenie placu do organizacji imprez drewnem oj będzie co sprajować. 3 Co do wymiany wszystkich nawierzchni na wyżej wymienionym placu zgroza po co wymieniać wszystko za nasze pieniądze na granit bardzo śliski na mrozie i deszczu ,a wiec niebezpieczny (skandynawów stać na podgrzewanie kamienia nas nie ). Przedłużenie deptaka do ul.3 maja po co? to znacznie utrudni komunikację i tak utrudnioną.Co zrobią osoby starsze i niepełnosprawne (ludność miasta się starzeje), odległość między przystankami będzie zbyt duża.4.Nowe urządzenie zieleni to ostatnio w Lublinie wsadzanie biednych drzew do jakichś szkaradnych i nieodpowiednich dla drzew betonowych walców.Wycinanie tego co stare , żeby wsadzić w to miejsce badyle byle jakie jakościowo sadzonki (bez ładu i składu). a można posiać przyzwoity gatunek trawy i po prostu o nią dbać.Nie dla leżaków na placu litewskim.jak niby ma wstać z takiego leżaka mój chory na parkinsona ojciec,a to powinna być przestrzeń nie wyłącznie dla młodych,którzy są często przyjezdni.Przecież leżaki są na dachu galerii tarasy zamkowe to niedaleko od placu litewskiego, na taki leżak połozy się bezdomny idący z ulicy Zielonej.Odnowienie fasad pałaców znajdujących przy Pl.Litewskim byłoby właściwszą ozdobą.Jedynym właściwym pomysłem o ile to będzie funkcjonalne i nieszpetne może być budynek nowego szaletu na P.Litewskim.
Pomysł przebudowy Placu Litewskiego i deptaku.1Multimedialna fontanna głupota za duże pieniądze.Projekt,który nam został przedstawiony jest nieciekawy :ani reprezentacyjny,ani nie bardzo można przy tym się ochłodzić.2 Podobno prowadzimy politykę prorodzinną ,a zabieramy jeden z niewielu placów zabaw w Lublinie.A wyłożenie placu do organizacji imprez drewnem oj będzie co sprajować. 3 Co do wymiany wszystkich nawierzchni na wyżej wymienionym placu zgroza po co wymieniać wszystko za nasze pieniądze na granit bardzo śliski na mrozie i deszczu ... rozwiń
Avatar
Gość / 31 grudnia 2015 o 11:57
0
ZŁy pomysł.
Avatar
Robuś / 24 grudnia 2015 o 08:10
0
Wydawanie 7 mln zł, żeby żulnia mogła pić na granicie wydaje się trochę bez sensu. Niestety, w ostatnich latach deptak stał się prawie wyłącznie pijalnią wódy i piwa. Bardziej "ekskluzywana" klientela oblega knajpy z tanią wódką i zakąską, a ci mniej wybredni korzystają z nocnych monopolowych i chlają na ulicy. Ten piękny obraz dopełnia klub go-go z miłym i naganiaczkami. Zamiast wydawać pieniądze należałoby wpierw zrobić tam porządek.
Avatar
Ja / 17 grudnia 2015 o 09:19
0
To jakieś widzi mi się prezydenta miasta. Jest tyle innych potrzeb, tym bardziej, że ten projekt ma dużo błędów. To już lepiej niech opłaci ciężarówkom przejazdy obwodicą. Latem te zmiany i tak są zasłonięte ogródkami. Może pomyśleć o przewodniku po lublinie na komórki, który w zależności od miejsca, gdzie by się było opowiadałby o ciekawostkach dotyczących miasta. Może rozbudowa roweru miejskiego. Pomysłów jest sporo i każdy mógłby dodać jakiś własny.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2015 o 20:05
0
najważniejsza jest chytrze sporzadzona umowa, która gwarantuje projektantom dożywotnie dochody za nic
Avatar
Gość / 16 grudnia 2015 o 15:46
0
Jeżeli mamy wydać miliony złotych na przebudowę a potem ma to być zastawione ogródkami kawiarni to nie ma sensu. Co do ulicy zielonej to trzeba coś zaproponować w zamian ludziom do parkowania. Budowa miejsc parkingowych na obrzeżach śródmieścia na początku a dopiero potem zamykanie kolejnych ulic. Już teraz w weekendy zaparkowanie jest niemożliwe . Mogę skorzystać z taxi ale jeśli ktoś mieszka bliżej. Bardzo dużo osób przyjeżdża do centrum daleko z poza Lublina ...to oni mają szukać MPK w środku nocy...jest szpital na Staszica gdzie mają parkować odzwiedzający chorych? Nie remontujemy wiaduktów bo kasy nie ma a tu na przebudowę jest..dziwne!
Jeżeli mamy wydać miliony złotych na przebudowę a potem ma to być zastawione ogródkami kawiarni to nie ma sensu. Co do ulicy zielonej to trzeba coś zaproponować w zamian ludziom do parkowania. Budowa miejsc parkingowych na obrzeżach śródmieścia na początku a dopiero potem zamykanie kolejnych ulic. Już teraz w weekendy zaparkowanie jest niemożliwe . Mogę skorzystać z taxi ale jeśli ktoś mieszka bliżej. Bardzo dużo osób przyjeżdża do centrum daleko z poza Lublina ...to oni mają szukać MPK w środku nocy...jest szpital na Staszica gdzie mają ... rozwiń
Avatar
Gość / 16 grudnia 2015 o 12:18
0
firmy zakłady jakieś powinniście otworzyć a nie deptaki za miliony będziecie robić ludzie nie mają gdzie pracować po co im deptak ,deptak im jeść nie da
Avatar
Gość / 16 grudnia 2015 o 11:32
0
według mnie to miasto potrzebuje wielu innych rzeczy niż zmiany ładnie wyglądającego deptaka.
Avatar
Gość / 31 października 2016 o 14:31
0
A wie ktoś co z Lubartowską od bramy krakowskiej w doł do novej ? tego też miała być przebudowa ??
Avatar
Nie zadowolony / 10 października 2016 o 15:23
0
Najlepiej wszystkie drogi pozamykać i porobić place i deptaki - Krakowskie Przedmieście jest już całkiem puste nawet sieciówki się z niego wynoszą teraz czas na plac Litewski - co jeszcze- zróbcie jeszcze z 2 lub więcej galerii handlowych to już nikogo nie będzie na mieście a zapomniałem jeszcze dodać parkingi płatne strefa 0 -100 zł za godzinę (zapraszamy na deptak tylko po co ???) :)
Avatar
Gość / 5 stycznia 2016 o 13:08
0
Pomysł przebudowy Placu Litewskiego i deptaku.1Multimedialna fontanna głupota za duże pieniądze.Projekt,który nam został przedstawiony jest nieciekawy :ani reprezentacyjny,ani nie bardzo można przy tym się ochłodzić.2 Podobno prowadzimy politykę prorodzinną ,a zabieramy jeden z niewielu placów zabaw w Lublinie.A wyłożenie placu do organizacji imprez drewnem oj będzie co sprajować. 3 Co do wymiany wszystkich nawierzchni na wyżej wymienionym placu zgroza po co wymieniać wszystko za nasze pieniądze na granit bardzo śliski na mrozie i deszczu ,a wiec niebezpieczny (skandynawów stać na podgrzewanie kamienia nas nie ). Przedłużenie deptaka do ul.3 maja po co? to znacznie utrudni komunikację i tak utrudnioną.Co zrobią osoby starsze i niepełnosprawne (ludność miasta się starzeje), odległość między przystankami będzie zbyt duża.4.Nowe urządzenie zieleni to ostatnio w Lublinie wsadzanie biednych drzew do jakichś szkaradnych i nieodpowiednich dla drzew betonowych walców.Wycinanie tego co stare , żeby wsadzić w to miejsce badyle byle jakie jakościowo sadzonki (bez ładu i składu). a można posiać przyzwoity gatunek trawy i po prostu o nią dbać.Nie dla leżaków na placu litewskim.jak niby ma wstać z takiego leżaka mój chory na parkinsona ojciec,a to powinna być przestrzeń nie wyłącznie dla młodych,którzy są często przyjezdni.Przecież leżaki są na dachu galerii tarasy zamkowe to niedaleko od placu litewskiego, na taki leżak połozy się bezdomny idący z ulicy Zielonej.Odnowienie fasad pałaców znajdujących przy Pl.Litewskim byłoby właściwszą ozdobą.Jedynym właściwym pomysłem o ile to będzie funkcjonalne i nieszpetne może być budynek nowego szaletu na P.Litewskim.
Pomysł przebudowy Placu Litewskiego i deptaku.1Multimedialna fontanna głupota za duże pieniądze.Projekt,który nam został przedstawiony jest nieciekawy :ani reprezentacyjny,ani nie bardzo można przy tym się ochłodzić.2 Podobno prowadzimy politykę prorodzinną ,a zabieramy jeden z niewielu placów zabaw w Lublinie.A wyłożenie placu do organizacji imprez drewnem oj będzie co sprajować. 3 Co do wymiany wszystkich nawierzchni na wyżej wymienionym placu zgroza po co wymieniać wszystko za nasze pieniądze na granit bardzo śliski na mrozie i deszczu ... rozwiń
Avatar
Gość / 31 grudnia 2015 o 11:57
0
ZŁy pomysł.
Avatar
Robuś / 24 grudnia 2015 o 08:10
0
Wydawanie 7 mln zł, żeby żulnia mogła pić na granicie wydaje się trochę bez sensu. Niestety, w ostatnich latach deptak stał się prawie wyłącznie pijalnią wódy i piwa. Bardziej "ekskluzywana" klientela oblega knajpy z tanią wódką i zakąską, a ci mniej wybredni korzystają z nocnych monopolowych i chlają na ulicy. Ten piękny obraz dopełnia klub go-go z miłym i naganiaczkami. Zamiast wydawać pieniądze należałoby wpierw zrobić tam porządek.
Avatar
Ja / 17 grudnia 2015 o 09:19
0
To jakieś widzi mi się prezydenta miasta. Jest tyle innych potrzeb, tym bardziej, że ten projekt ma dużo błędów. To już lepiej niech opłaci ciężarówkom przejazdy obwodicą. Latem te zmiany i tak są zasłonięte ogródkami. Może pomyśleć o przewodniku po lublinie na komórki, który w zależności od miejsca, gdzie by się było opowiadałby o ciekawostkach dotyczących miasta. Może rozbudowa roweru miejskiego. Pomysłów jest sporo i każdy mógłby dodać jakiś własny.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2015 o 20:05
0
najważniejsza jest chytrze sporzadzona umowa, która gwarantuje projektantom dożywotnie dochody za nic
Avatar
Gość / 16 grudnia 2015 o 15:46
0
Jeżeli mamy wydać miliony złotych na przebudowę a potem ma to być zastawione ogródkami kawiarni to nie ma sensu. Co do ulicy zielonej to trzeba coś zaproponować w zamian ludziom do parkowania. Budowa miejsc parkingowych na obrzeżach śródmieścia na początku a dopiero potem zamykanie kolejnych ulic. Już teraz w weekendy zaparkowanie jest niemożliwe . Mogę skorzystać z taxi ale jeśli ktoś mieszka bliżej. Bardzo dużo osób przyjeżdża do centrum daleko z poza Lublina ...to oni mają szukać MPK w środku nocy...jest szpital na Staszica gdzie mają parkować odzwiedzający chorych? Nie remontujemy wiaduktów bo kasy nie ma a tu na przebudowę jest..dziwne!
Jeżeli mamy wydać miliony złotych na przebudowę a potem ma to być zastawione ogródkami kawiarni to nie ma sensu. Co do ulicy zielonej to trzeba coś zaproponować w zamian ludziom do parkowania. Budowa miejsc parkingowych na obrzeżach śródmieścia na początku a dopiero potem zamykanie kolejnych ulic. Już teraz w weekendy zaparkowanie jest niemożliwe . Mogę skorzystać z taxi ale jeśli ktoś mieszka bliżej. Bardzo dużo osób przyjeżdża do centrum daleko z poza Lublina ...to oni mają szukać MPK w środku nocy...jest szpital na Staszica gdzie mają ... rozwiń
Avatar
Gość / 16 grudnia 2015 o 12:18
0
firmy zakłady jakieś powinniście otworzyć a nie deptaki za miliony będziecie robić ludzie nie mają gdzie pracować po co im deptak ,deptak im jeść nie da
Avatar
Gość / 16 grudnia 2015 o 11:32
0
według mnie to miasto potrzebuje wielu innych rzeczy niż zmiany ładnie wyglądającego deptaka.
Zobacz wszystkie komentarze 46

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo 1 0

Największe triumfy święcił w latach 70. i na stałe wpisał się do annałów światowej siatkówki. Tomasz Wójtowicz świętował swoje 65. urodziny w hali Globus razem z kibicami podczas meczu Asseco Resovii Rzeszów z Cerrad Czarnymi Radom.

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie 0 0

W najbliższą niedzielę 130 terytorialsów złoży przysięgę na placu Zamkowym w Lublinie, w przededniu 100. rocznicy urodzin patrona mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Ceremonia rozpocznie się w samo południe.

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski"

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski" 35 12

O godz. 14 swoje pomysły dla osób niepełnosprawnych ogłosili kandydaci ruchu miejskiego. – Musimy zadbać o to, żeby nasze miasto było faktycznie dostępne – mówi Magdalena Długosz, kandydatka na prezydenta. – Musimy zadbać o tych, którzy w tym momencie nie są w stanie dotrzeć do oferty miasta i do usług publicznych.

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty 39 9

„Podłożyć od kogoś, czy będziemy się szarpać?” – miał zapytać swojego rozmówcę lekarz weterynarii. Chodziło o próbkę krwi od świni z rejonu zagrożonego ASF. Weterynarz sądził, że rozmawia z rolnikiem, ale przez pomyłkę zadzwonił do dziennikarza

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy
galeria

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy 0 1

W każdej sekundzie do internetu podłączana jest setka urządzeń. Nasze mózgi w ciągu roku przetwarzają tyle danych, co mózgi naszych dziadków w ciągu całego życia. Materiały przyszłości to te, które można dalej przetwarzać i łatwo utylizować. A po autach elektrycznych, napędzanych wodorem, na drogi wyjechały samochody bez kierowcy.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września 5 0

Najbliższy weekend to przede wszystkim rewanżowy mecz o awans do żużlowej ekstraligi. Speed Car Motor musi odrobić aż 14 punktów straty do ROW Rybnik. Po porażce z Hutnikiem Kraków 3:5 chcą się także zrehabilitować piłkarze Motoru

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo]
aktualizacja
galeria
film

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo] 28 54

Na plac Litewski w Lublinie przyszli zwolennicy i przeciwnicy wicepremier Beaty Szydło. Nad tłumem latały na zmianę okrzyki: Beata, złodzieje, dobra zmiana, oddaj kasę.

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat 2 7

26-letni motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Uściąż w powiecie opolskim. Mężczyzna nie miał prawa jazdy

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami?

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami? 0 4

W Janowie Podlaskim Marcin Gortat z Alicją Bachleda-Curuś pojawili się jakiś czas temu. Znany koszykarz sprezentował ukochanej dwa konie arabskie. Co stanie się z piękną klaczą i ogierem, po tym jak para się rozstała?

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego
28 września 2018, 18:00

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Galerii Krańcowej DDK Bronowice (ul. Krańcowa 106) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mieczysława Maławskiego.

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej?
galeria
film

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej? 41 57

O udostępnienie kserokopii książki wyjść pracowników urzędu marszałkowskiego proszą marszałka radni Prawa i Sprawiedliwości. I pytają, czy urzędnicy zostali zmuszeni do uczestnictwa w pikiecie w trakcie konferencji prasowej ich ugrupowania i czym tym, którzy odmówili, grożą konsekwencje służbowe.

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje"

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje" 13 1

To jedyne bezimienne przedszkole w Świdniku, ale to niedługo się zmieni, o ile radni dadzą zgodę. Przedszkole nr 4 ma nosić imię Kaprala Niedźwiedzia Wojtka. To „miś” przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach?

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach? 1 15

Komitet Kukiz'15 w Białej Podlaskiej zawiadomił prokuraturę. Zdaniem pełnomocnika doszło do przywłaszczenia dokumentów wyborczych.

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego 0 4

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przygotowują się do drugiego sparingowego sprawdzianu, tym razem w Toruniu. Warto jednak skupić się na tym, co zobaczyliśmy podczas pierwszych spotkań towarzyskich w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.