Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 marca 2016 r.
20:48

"Detektyw" Rutkowski robi show w Lublinie. Policja studzi emocje (wideo)

75 22 A A

– Jesteśmy szantażowani i zastraszani – skarżą się przedsiębiorcy ze Świdnika i proszą o pomoc Krzysztofa Rutkowskiego. Ten krytykuje zajmujących się sprawą policjantów. Mundurowi nie zostawiają jednak na tych zarzutach suchej nitki.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Na miejscu komendanta spaliłbym się ze wstydu, że mając takie dowody nie zatrzymałem sprawców – grzmiał podczas środowej konferencji prasowej Krzysztof Rutkowski. Prezentował przy tym wieniec pogrzebowy, który szantażyści mieli zostawić bratu i jednocześnie wspólnikowi Małgorzaty Pokrop – właścicielki hurtowni budowlanej.

O sprawie pisaliśmy w środowym Dzienniku Wschodnim. Wieniec ozdobiono szarfą z hasłem „Od przyjaciół z Warszawy”. W nocy z 7 na 8 lutego ktoś zostawił go przed domem brata pani Małgorzaty. Parę dni wcześniej nieznani sprawy wybili szyby w dwóch mercedesach zaparkowanych przed jej domem w Świdniku.

– Dzień później mój partner dostał SMS-a z informacją, że to dopiero początek. Przed domem brata ustawiono również znicze – zgłosiliśmy sprawę na policję – mówi poszkodowana.

Zdaniem Małgorzaty Pokrop i jej partnera Tomasza Snopka (są razem w życiu i w biznesie – red.), policjanci działają w tej sprawie zbyt wolno i nieskutecznie. Poprosili więc o pomoc Krzysztofa Rutkowskiego, właściciela firmy detektywistycznej. Ten przekonuje, że wraz ze swoimi klientami wytypowali potencjalnych sprawców i przekazali dowody policji.

– Powinno już dojść do zatrzymania – ocenia Rutkowski. – Wcześniej policjanci nie zabezpieczyli właściwie dowodów. Działają wolno, mało dynamicznie. Jeśli policja nic nie zrobi, to sami doprowadzimy do zatrzymania szantażystów.

Adresaci pogróżek nie chcą mówić o swoich podejrzeniach. Nie zdradzają też, dlaczego ktoś miałby im grozić. Twierdzą jedynie, że ma to podłoże „obyczajowo-biznesowe”.

Sprawę wyjaśniają policjanci ze Świdnika pod nadzorem kolegów z komendy wojewódzkiej. Postępowanie wszczęto 8 lutego. Właściciele zniszczonych aut powiadomili mundurowych o incydencie. Starty wyceniono na ok. 20 tys. zł. W zawiadomieniu nie wspomniano o pogróżkach.

– Policjanci podejrzewali, że może to być coś więcej niż chuligański wybryk. Ponownie wezwali i przesłuchali pokrzywdzoną – wyjaśnia nadkom. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik prasowy lubelskiej policji. – Dopiero wtedy kobieta przyznała się do otrzymywania pogróżek.

W sprawie przesłuchano kolejnych świadków, w tym brata pokrzywdzonej, który dostał wieniec pogrzebowy. Mundurowi zapewniają również, że zabezpieczyli „wszystkie potrzebne dowody”.

– Informacje przekazane nam przez pana Rutkowskiego nie były nowe i nie przyniosły jakiegokolwiek przełomu – dodaje nadkom. Laszczka-Rusek. – Prowadzimy w tej sprawie cały szereg czynności operacyjnych. Konferencja prasowa nie wystarczy, by postawić komukolwiek zarzuty.

Mundurowi dodają, że jeśli adresaci pogróżek czują się zagrożeni, mogą wystąpić o policyjną ochronę.

Krzysztof Rutkowski (z aktami), jego klienci i wieniec pogrzebowy, który im ktoś podrzucił (fot. Wojciech Nieśpiałowski)
Krzysztof Rutkowski (z aktami), jego klienci i wieniec pogrzebowy, który im ktoś podrzucił (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 października 2016 o 20:25
0
SHOW MEN Z NIEGO NIEZŁY ZATRUDNIĘ GO W TEATRZE
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2016 o 20:41
0
policjanci są władzą WYKONAWCZĄ, prawa nie tworzą, tworzą go nasi ustawodawcy wspaniali, i w pewnych momentach policja tez rozkłada ręce bo nie ma mocy prawnej, na podstawie której można by było danego delikwenta zatrzymać....... i koło się kręci, a niektórzy czują się bezkarni
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 16:03
0
Kompromitacja nie robów z Lsw haha...
Avatar
ss / 31 marca 2016 o 15:02
0

skoro policja zabezpieczyła wszystkie dowody w sprawie to co robi tu ten wieniec?

pewnie rutkowski dolaczyl go do swoich akt sprawy i bedzie teraz jeździl po wszystkich kwiaciarniach aby ustalic ktora ten wieniec wykonala.maly krok dla ludzkości wielki dla rutkowskiego.

Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 12:12
0

skoro policja zabezpieczyła wszystkie dowody w sprawie to co robi tu ten wieniec?

Policja czasem patrząc na dowody nie widzi przestępstwa.... (patrz wyżej komentarz o złodziejach paliwa) - to co sie dziwić....? Smerfy skapcianiały w tym kraju.

Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 12:10
0

 


ooooooooo to nie siedzi Rutkowski?? co celi dla niego zabrakło??

Stary, w tym kraju siedzą z reguły niewinni wojownicy ujawniający machloje bandziorów przy stołkach. Rutkowski to równy gość, który wyręczał policję nie raz (patrz sprawa zamordowanej dwuletniej Madzi w Sosnowcu) - Więc te bandziory ich skazują by nie mieszali i nie przeszkadzali w robieniu interesów.

Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 12:07
0
Wierzę Rutkowskiemu. Dlaczego? Bo oglądałem np. materiał o policji gdzie było w TVN-ie jak właściciel ciągnika zamontował kamerę by sfilmowac złodziei paliwa. Zrobił to - zaniósł na policję film, a policja, że to nie dowód aby zatrzymać. Kurwa - wymiękłem.....
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 11:15
0
skoro policja zabezpieczyła wszystkie dowody w sprawie to co robi tu ten wieniec?
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 10:15
0
ooooooooo to nie siedzi Rutkowski?? co celi dla niego zabrakło??
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 08:37
0
krzysiu, zjedz snikersa
Avatar
Gość / 19 października 2016 o 20:25
0
SHOW MEN Z NIEGO NIEZŁY ZATRUDNIĘ GO W TEATRZE
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2016 o 20:41
0
policjanci są władzą WYKONAWCZĄ, prawa nie tworzą, tworzą go nasi ustawodawcy wspaniali, i w pewnych momentach policja tez rozkłada ręce bo nie ma mocy prawnej, na podstawie której można by było danego delikwenta zatrzymać....... i koło się kręci, a niektórzy czują się bezkarni
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 16:03
0
Kompromitacja nie robów z Lsw haha...
Avatar
ss / 31 marca 2016 o 15:02
0

skoro policja zabezpieczyła wszystkie dowody w sprawie to co robi tu ten wieniec?

pewnie rutkowski dolaczyl go do swoich akt sprawy i bedzie teraz jeździl po wszystkich kwiaciarniach aby ustalic ktora ten wieniec wykonala.maly krok dla ludzkości wielki dla rutkowskiego.

Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 12:12
0

skoro policja zabezpieczyła wszystkie dowody w sprawie to co robi tu ten wieniec?

Policja czasem patrząc na dowody nie widzi przestępstwa.... (patrz wyżej komentarz o złodziejach paliwa) - to co sie dziwić....? Smerfy skapcianiały w tym kraju.

Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 12:10
0

 


ooooooooo to nie siedzi Rutkowski?? co celi dla niego zabrakło??

Stary, w tym kraju siedzą z reguły niewinni wojownicy ujawniający machloje bandziorów przy stołkach. Rutkowski to równy gość, który wyręczał policję nie raz (patrz sprawa zamordowanej dwuletniej Madzi w Sosnowcu) - Więc te bandziory ich skazują by nie mieszali i nie przeszkadzali w robieniu interesów.

Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 12:07
0
Wierzę Rutkowskiemu. Dlaczego? Bo oglądałem np. materiał o policji gdzie było w TVN-ie jak właściciel ciągnika zamontował kamerę by sfilmowac złodziei paliwa. Zrobił to - zaniósł na policję film, a policja, że to nie dowód aby zatrzymać. Kurwa - wymiękłem.....
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 11:15
0
skoro policja zabezpieczyła wszystkie dowody w sprawie to co robi tu ten wieniec?
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 10:15
0
ooooooooo to nie siedzi Rutkowski?? co celi dla niego zabrakło??
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 08:37
0
krzysiu, zjedz snikersa
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 55 7

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 3 1

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 10 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 3

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!