Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 stycznia 2016 r.
21:40

Dlaczego kobieta zmarła na porodówce? Są wyniki sekcji

0 12 A A
Szpital SPSK4 przy ul. Jaczewskiego w Lublinie (fot. Maciej Kaczanowski)
Szpital SPSK4 przy ul. Jaczewskiego w Lublinie (fot. Maciej Kaczanowski)

Znamy przyczynę śmierci 34-letniej kobiety, która pod koniec października ubiegłego roku zmarła na porodówce w SPSK4 w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

 – Przyczyną zgonu kobiety była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa w następstwie powikłań krwotocznych związanych z wydaleniem łożyska – informuje Beata Syk-Jankowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Teraz będziemy ustalać, czy cały proces hospitalizacyjny przebiegał prawidłowo.

Nie ma jeszcze wyników sekcji zwłok dziecka kobiety, które zmarło na początku grudnia. Po urodzeniu dziewczynka przebywała w SPSK4. – W tej sprawie potrzebna jest również opinia biegłych oraz przesłuchanie wszystkich lekarzy, którzy brali udział w hospitalizacji dziecka. Na razie przesłuchano tylko część z nich – zaznacza Syk-Jankowska.

Kobieta trafiła na porodówkę SPSK4 w Lublinie po przewiezieniu ze szpitala w Biłgoraju. – Sekcja zwłok nie dała podstaw do jednoznacznego stwierdzenia, co było przyczyną śmierci kobiety. Biegli z Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego muszą porównać dokumentację medyczną ze szpitali w Lublinie i Biłgoraju z obrazem autopsji – mówił w połowie listopada Maciej Maćkowski, szef Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ.

Prokuraturę zawiadomił mąż kobiety. – Wszczęto postępowanie w kierunku narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia oraz nieumyślne spowodowanie śmierci w związku z podejmowanymi działaniami medycznymi – informował Maćkowski.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 10:50
0
Nie chce nikogo bronić. Rozumiem że masz prawo mieć żal... zwłaszcza skoro wygrałeś sprawę to mogło coś być na rzeczy. Ale musisz wiedzieć, że nie każda rana wymaga szycia, a nawet jeśli to można ją zaszyć do 5 godzin po urazie. Nie przez to masz problemy. Nie znam Twojego przypadku i nie zamierzam o nim rozmawiać na forum. Operacja złamania również nie musi być wykonana natychmiast. Czasem po prostu na sali operacyjnej trwa inny zabieg ratujący życie i trzeba poczekać. Jesli wygrałeś sprawę to znaczy, że jednak to lekarskie środowisko nie jest takim dnem, bo biegli musieli zobaczyć winę lekarza. Swoją drogą często jest tak, że Pacjent chce pozwać pogotowie, szpital, jednego czy drugiego lekarza, natomiast nie ma pretensji do kogoś, kto spowodował bezpośrednio uraz. Znam przypadek gdy pijanego potrącił inny pijany. Lekarze w powiecie operowali 10h, dali chłopu nową szansę, a on ich po roku pozwał, że kuleje... P.S. skoro wygrałeś proces to nie uprawnia Cię do szargania nazwiskiem. Swoim poprzednim wpisem oceniasz cały Szpital. Pamiętaj , że pracuje tam cała masa ludzi i wielu z nich naprawdę świetnie się stara. Czasem warto pomyśleć czy winni są ludzie czy chory system.
Nie chce nikogo bronić. Rozumiem że masz prawo mieć żal... zwłaszcza skoro wygrałeś sprawę to mogło coś być na rzeczy. Ale musisz wiedzieć, że nie każda rana wymaga szycia, a nawet jeśli to można ją zaszyć do 5 godzin po urazie. Nie przez to masz problemy. Nie znam Twojego przypadku i nie zamierzam o nim rozmawiać na forum. Operacja złamania również nie musi być wykonana natychmiast. Czasem po prostu na sali operacyjnej trwa inny zabieg ratujący życie i trzeba poczekać. Jesli wygrałeś sprawę to znaczy, że jednak to lekarskie środowisko nie j... rozwiń
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 09:54
0
To powiedz mi dlaczego niezszyto mi glowy skoro mam wpisane w karcie rana tluczona? A ciśnienie mialem 70/40? Zamiast poskladac mi nogę w innym przypadku serwowali mi morfinę. Zaluje ze wtedy trafiłem na dr.wojtowicza kuleje juz 3 rok zrobil ze mnie wrak i po tymzajsciu nie pogram a gralem w motorze zrobiłem mu sprawę cywilna i dostałem odszkodowanie ale pieniadze nie zwroca mi zdrowia.
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 09:15
0
Haha, na kraśnickiej nie było chirurga... no coś takiego!?! A nie pomyślałeś że w tym czasie lekarz pracujący na chirurgiczno- urazowej stronie był zajęty, bo np. miał ciężkiego Pacjenta, któremu drenował klatkę piersiową, albo go reanimował? Pracuje tam i nigdy nie było sytuacji żeby nie było lekarza. Tylko niektórzy Pacjenci nie rozumieją zasad działania SOR-u. Zamiast pisać kłamstwa o braku lekarza mogłeś zgłosić to do nfz, ale tego nie zrobiłeś, bo by Cię wyśmiano. Tam są kamery i jest to do sprawdzenia. Ale Ty wolisz wylewać swoje dziwne żale... na Szpital. U rodzinnego jak Ci rano powiedzą, że przyjmą za 2 dni to siedzisz cicho. Jak jesteś w ZUS lub US i Pani ma przerwę na kanapkę to też jest spoko. Tylko lekarz z kraśnickiej jest be. Pozdrawiam wszystkich odwalających kawał dobrej roboty w SOR WSS Leszek 3
Haha, na kraśnickiej nie było chirurga... no coś takiego!?! A nie pomyślałeś że w tym czasie lekarz pracujący na chirurgiczno- urazowej stronie był zajęty, bo np. miał ciężkiego Pacjenta, któremu drenował klatkę piersiową, albo go reanimował? Pracuje tam i nigdy nie było sytuacji żeby nie było lekarza. Tylko niektórzy Pacjenci nie rozumieją zasad działania SOR-u. Zamiast pisać kłamstwa o braku lekarza mogłeś zgłosić to do nfz, ale tego nie zrobiłeś, bo by Cię wyśmiano. Tam są kamery i jest to do sprawdzenia. Ale Ty wolisz wylewać swoje dziwn... rozwiń
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 07:56
0
Nie mogę narzekać na szpital na Jaczewskiego bo tam jest dobra opieka. Z domu z os. Skarpa zabrali mnie na kraśnicka i okazalo się nieczynny jest tomograf i niema chirurga na sorze a z głowy lala się krew jak mnie zawieźli do spsk4 od razu się mną zajeli juz w drodze zaslablem takie są konowaly na krasnickich stwierdzenie i to nie tylko moje ze tam jest umieralnia. Ze zlamaniem otwartym nogi czekałem aż 5.5 godziny zanim się mną zajęli ma krasnickich a zabrali mnie po wypadku pogotowie. Tam jest paranoja
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 07:29
0
Śmierć w szpitalu jest zawsze podejrzana. Chodzą opinie, że pacjentów 70+ tak naprawdę się nie leczy, bo szkoda pieniędzy. Zaledwie 3 lata po przejściu na emeryturę wg nowych przepisów przestajesz być człowiekiem, a stajesz się zawadą. Kobieta w ciąży patologicznej to też pacjent lekarzom "śmierdzący". Każdy trudniejszy przypadek to dla nich problem. Należałoby zrewidować programy studiów medycznych, żeby jednak nie uważali się za Bogów, tylko brali się do roboty - z szacunkiem do życia każdego pacjenta, czy to małego dziecka, czy ciężarnej, czy seniora.
Śmierć w szpitalu jest zawsze podejrzana. Chodzą opinie, że pacjentów 70+ tak naprawdę się nie leczy, bo szkoda pieniędzy. Zaledwie 3 lata po przejściu na emeryturę wg nowych przepisów przestajesz być człowiekiem, a stajesz się zawadą. Kobieta w ciąży patologicznej to też pacjent lekarzom "śmierdzący". Każdy trudniejszy przypadek to dla nich problem. Należałoby zrewidować programy studiów medycznych, żeby jednak nie uważali się za Bogów, tylko brali się do roboty - z szacunkiem do życia każdego pacjenta, czy to małego dziecka, czy ... rozwiń
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 07:08
0
A czy Wam czasami przychodzi do głowy, że ludzie w szpitalach mogą umrzeć mimo wszelkich starań??? Kiedyś zgony przy porodzie to nie było coś wyjątkowego a teraz mimo wszystko tez się zdarzają... jakby miała urodzić normalnie to już w Biłgoraju by urodziła... Ale oczywiście na 100% lekarze ja zabili, jest zgon i winnego trzeba znaleźć... to medycyna i nawet mimo starań i poświęcenia ktoś niestety umiera, lekarze nie są Bogami ciekawe czy mimo wszystko, mimo starań i takiego wyniku ktoś powiedział lekarzowi "dziękuję za Twoja prace wiem ze zrobiłeś wszystko"...
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 06:12
0
Taaa.... wiadomo co tam było. Nawet jeśli było niedopatrzenie pielęgniarek czy lekarza to przecież komisja (też lekarska) kolegi nie skrzywdzi...
Avatar
Bożena / 7 stycznia 2016 o 05:11
0

Sekcja zwłok nie dała podstaw do jednoznacznego stwierdzenia, co było przyczyną śmierci kobiety i prosze , bedzie ze nie stwierdzono winy personelu, a komus przez brak odpowiedniej reakcji usmiercono przez to zone ten kraj to ku***

Popieram

Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 03:48
0
Do mojej mojej mamy pogotowie z ul. Słwińskiego w Lublinie jechało ponad dwie i pół godziny. W międzyczasie byłem tam osoboście trzy razy - rowerem Huragan. Mama konała z bólu. Następnego dnia wdało się zapalenie otrzewnej i wystąpił zawał serca. Czy była szansa? To było 09.09.1970 roku. 10.09.1970 roku mama odeszła do innej rzeczywistości. Wtedy nie mogłeś pytać o nic. Dzisiaj też nie możesz. Przecież z człeniem można w RP zrobić co się chce. Zawsze i wciąż. Pamiętajmy, że lekarze nie mają ani radarów na cito w swych ciałach ani labolatoriów przy sobie, by zbadać krew. Do mojego brata rodzonego przyjechał 'Rudy'-lekarz z pogotowia. Odmówił pomocy. Brat umierał, ale był przytomny. Bydle nie zabrało mojego brata do szpitala. Brejdak wkrórce zmarł. Mogłem 'Rudemu' na kant. I teraz też mogę mu na kant. I w przyszłości na kant kindybała naskoczyć również nie będę mógł. Podskocz, to ci pokażą Twoje miejsce. A dlaczego? Brak jest wdzięczności w relacjach człowiek-człowiek. Jednakże bardzo rzadko winien jest lekarz. 'rudy' działał na rzecz firmy pogrzebowej.
Do mojej mojej mamy pogotowie z ul. Słwińskiego w Lublinie jechało ponad dwie i pół godziny. W międzyczasie byłem tam osoboście trzy razy - rowerem Huragan. Mama konała z bólu. Następnego dnia wdało się zapalenie otrzewnej i wystąpił zawał serca. Czy była szansa? To było 09.09.1970 roku. 10.09.1970 roku mama odeszła do innej rzeczywistości. Wtedy nie mogłeś pytać o nic. Dzisiaj też nie możesz. Przecież z człeniem można w RP zrobić co się chce. Zawsze i wciąż. Pamiętajmy, że lekarze nie mają ani radarów na cito w swych ciałach ani labolatorió... rozwiń
Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 23:09
0
Wniosek będzie taki, że zmarła, bo się źle poczuła.Ale czy to coś wnosi do sprawy? Zawsze niemal umiera się z powodu niewydolności krążeniowo-oddecowej, niezależnie jaka była pierwotna przyczyna. Źle się poczuła w szpitalu i tam liczyła na pomoc.
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 10:50
0
Nie chce nikogo bronić. Rozumiem że masz prawo mieć żal... zwłaszcza skoro wygrałeś sprawę to mogło coś być na rzeczy. Ale musisz wiedzieć, że nie każda rana wymaga szycia, a nawet jeśli to można ją zaszyć do 5 godzin po urazie. Nie przez to masz problemy. Nie znam Twojego przypadku i nie zamierzam o nim rozmawiać na forum. Operacja złamania również nie musi być wykonana natychmiast. Czasem po prostu na sali operacyjnej trwa inny zabieg ratujący życie i trzeba poczekać. Jesli wygrałeś sprawę to znaczy, że jednak to lekarskie środowisko nie jest takim dnem, bo biegli musieli zobaczyć winę lekarza. Swoją drogą często jest tak, że Pacjent chce pozwać pogotowie, szpital, jednego czy drugiego lekarza, natomiast nie ma pretensji do kogoś, kto spowodował bezpośrednio uraz. Znam przypadek gdy pijanego potrącił inny pijany. Lekarze w powiecie operowali 10h, dali chłopu nową szansę, a on ich po roku pozwał, że kuleje... P.S. skoro wygrałeś proces to nie uprawnia Cię do szargania nazwiskiem. Swoim poprzednim wpisem oceniasz cały Szpital. Pamiętaj , że pracuje tam cała masa ludzi i wielu z nich naprawdę świetnie się stara. Czasem warto pomyśleć czy winni są ludzie czy chory system.
Nie chce nikogo bronić. Rozumiem że masz prawo mieć żal... zwłaszcza skoro wygrałeś sprawę to mogło coś być na rzeczy. Ale musisz wiedzieć, że nie każda rana wymaga szycia, a nawet jeśli to można ją zaszyć do 5 godzin po urazie. Nie przez to masz problemy. Nie znam Twojego przypadku i nie zamierzam o nim rozmawiać na forum. Operacja złamania również nie musi być wykonana natychmiast. Czasem po prostu na sali operacyjnej trwa inny zabieg ratujący życie i trzeba poczekać. Jesli wygrałeś sprawę to znaczy, że jednak to lekarskie środowisko nie j... rozwiń
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 09:54
0
To powiedz mi dlaczego niezszyto mi glowy skoro mam wpisane w karcie rana tluczona? A ciśnienie mialem 70/40? Zamiast poskladac mi nogę w innym przypadku serwowali mi morfinę. Zaluje ze wtedy trafiłem na dr.wojtowicza kuleje juz 3 rok zrobil ze mnie wrak i po tymzajsciu nie pogram a gralem w motorze zrobiłem mu sprawę cywilna i dostałem odszkodowanie ale pieniadze nie zwroca mi zdrowia.
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 09:15
0
Haha, na kraśnickiej nie było chirurga... no coś takiego!?! A nie pomyślałeś że w tym czasie lekarz pracujący na chirurgiczno- urazowej stronie był zajęty, bo np. miał ciężkiego Pacjenta, któremu drenował klatkę piersiową, albo go reanimował? Pracuje tam i nigdy nie było sytuacji żeby nie było lekarza. Tylko niektórzy Pacjenci nie rozumieją zasad działania SOR-u. Zamiast pisać kłamstwa o braku lekarza mogłeś zgłosić to do nfz, ale tego nie zrobiłeś, bo by Cię wyśmiano. Tam są kamery i jest to do sprawdzenia. Ale Ty wolisz wylewać swoje dziwne żale... na Szpital. U rodzinnego jak Ci rano powiedzą, że przyjmą za 2 dni to siedzisz cicho. Jak jesteś w ZUS lub US i Pani ma przerwę na kanapkę to też jest spoko. Tylko lekarz z kraśnickiej jest be. Pozdrawiam wszystkich odwalających kawał dobrej roboty w SOR WSS Leszek 3
Haha, na kraśnickiej nie było chirurga... no coś takiego!?! A nie pomyślałeś że w tym czasie lekarz pracujący na chirurgiczno- urazowej stronie był zajęty, bo np. miał ciężkiego Pacjenta, któremu drenował klatkę piersiową, albo go reanimował? Pracuje tam i nigdy nie było sytuacji żeby nie było lekarza. Tylko niektórzy Pacjenci nie rozumieją zasad działania SOR-u. Zamiast pisać kłamstwa o braku lekarza mogłeś zgłosić to do nfz, ale tego nie zrobiłeś, bo by Cię wyśmiano. Tam są kamery i jest to do sprawdzenia. Ale Ty wolisz wylewać swoje dziwn... rozwiń
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 07:56
0
Nie mogę narzekać na szpital na Jaczewskiego bo tam jest dobra opieka. Z domu z os. Skarpa zabrali mnie na kraśnicka i okazalo się nieczynny jest tomograf i niema chirurga na sorze a z głowy lala się krew jak mnie zawieźli do spsk4 od razu się mną zajeli juz w drodze zaslablem takie są konowaly na krasnickich stwierdzenie i to nie tylko moje ze tam jest umieralnia. Ze zlamaniem otwartym nogi czekałem aż 5.5 godziny zanim się mną zajęli ma krasnickich a zabrali mnie po wypadku pogotowie. Tam jest paranoja
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 07:29
0
Śmierć w szpitalu jest zawsze podejrzana. Chodzą opinie, że pacjentów 70+ tak naprawdę się nie leczy, bo szkoda pieniędzy. Zaledwie 3 lata po przejściu na emeryturę wg nowych przepisów przestajesz być człowiekiem, a stajesz się zawadą. Kobieta w ciąży patologicznej to też pacjent lekarzom "śmierdzący". Każdy trudniejszy przypadek to dla nich problem. Należałoby zrewidować programy studiów medycznych, żeby jednak nie uważali się za Bogów, tylko brali się do roboty - z szacunkiem do życia każdego pacjenta, czy to małego dziecka, czy ciężarnej, czy seniora.
Śmierć w szpitalu jest zawsze podejrzana. Chodzą opinie, że pacjentów 70+ tak naprawdę się nie leczy, bo szkoda pieniędzy. Zaledwie 3 lata po przejściu na emeryturę wg nowych przepisów przestajesz być człowiekiem, a stajesz się zawadą. Kobieta w ciąży patologicznej to też pacjent lekarzom "śmierdzący". Każdy trudniejszy przypadek to dla nich problem. Należałoby zrewidować programy studiów medycznych, żeby jednak nie uważali się za Bogów, tylko brali się do roboty - z szacunkiem do życia każdego pacjenta, czy to małego dziecka, czy ... rozwiń
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 07:08
0
A czy Wam czasami przychodzi do głowy, że ludzie w szpitalach mogą umrzeć mimo wszelkich starań??? Kiedyś zgony przy porodzie to nie było coś wyjątkowego a teraz mimo wszystko tez się zdarzają... jakby miała urodzić normalnie to już w Biłgoraju by urodziła... Ale oczywiście na 100% lekarze ja zabili, jest zgon i winnego trzeba znaleźć... to medycyna i nawet mimo starań i poświęcenia ktoś niestety umiera, lekarze nie są Bogami ciekawe czy mimo wszystko, mimo starań i takiego wyniku ktoś powiedział lekarzowi "dziękuję za Twoja prace wiem ze zrobiłeś wszystko"...
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 06:12
0
Taaa.... wiadomo co tam było. Nawet jeśli było niedopatrzenie pielęgniarek czy lekarza to przecież komisja (też lekarska) kolegi nie skrzywdzi...
Avatar
Bożena / 7 stycznia 2016 o 05:11
0

Sekcja zwłok nie dała podstaw do jednoznacznego stwierdzenia, co było przyczyną śmierci kobiety i prosze , bedzie ze nie stwierdzono winy personelu, a komus przez brak odpowiedniej reakcji usmiercono przez to zone ten kraj to ku***

Popieram

Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 03:48
0
Do mojej mojej mamy pogotowie z ul. Słwińskiego w Lublinie jechało ponad dwie i pół godziny. W międzyczasie byłem tam osoboście trzy razy - rowerem Huragan. Mama konała z bólu. Następnego dnia wdało się zapalenie otrzewnej i wystąpił zawał serca. Czy była szansa? To było 09.09.1970 roku. 10.09.1970 roku mama odeszła do innej rzeczywistości. Wtedy nie mogłeś pytać o nic. Dzisiaj też nie możesz. Przecież z człeniem można w RP zrobić co się chce. Zawsze i wciąż. Pamiętajmy, że lekarze nie mają ani radarów na cito w swych ciałach ani labolatoriów przy sobie, by zbadać krew. Do mojego brata rodzonego przyjechał 'Rudy'-lekarz z pogotowia. Odmówił pomocy. Brat umierał, ale był przytomny. Bydle nie zabrało mojego brata do szpitala. Brejdak wkrórce zmarł. Mogłem 'Rudemu' na kant. I teraz też mogę mu na kant. I w przyszłości na kant kindybała naskoczyć również nie będę mógł. Podskocz, to ci pokażą Twoje miejsce. A dlaczego? Brak jest wdzięczności w relacjach człowiek-człowiek. Jednakże bardzo rzadko winien jest lekarz. 'rudy' działał na rzecz firmy pogrzebowej.
Do mojej mojej mamy pogotowie z ul. Słwińskiego w Lublinie jechało ponad dwie i pół godziny. W międzyczasie byłem tam osoboście trzy razy - rowerem Huragan. Mama konała z bólu. Następnego dnia wdało się zapalenie otrzewnej i wystąpił zawał serca. Czy była szansa? To było 09.09.1970 roku. 10.09.1970 roku mama odeszła do innej rzeczywistości. Wtedy nie mogłeś pytać o nic. Dzisiaj też nie możesz. Przecież z człeniem można w RP zrobić co się chce. Zawsze i wciąż. Pamiętajmy, że lekarze nie mają ani radarów na cito w swych ciałach ani labolatorió... rozwiń
Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 23:09
0
Wniosek będzie taki, że zmarła, bo się źle poczuła.Ale czy to coś wnosi do sprawy? Zawsze niemal umiera się z powodu niewydolności krążeniowo-oddecowej, niezależnie jaka była pierwotna przyczyna. Źle się poczuła w szpitalu i tam liczyła na pomoc.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mateusz Dziemba (MKS Start Lublin): Nie ma żadnych limitów, ale wskazana jest pokora

Mateusz Dziemba (MKS Start Lublin): Nie ma żadnych limitów, ale wskazana jest pokora 0 0

Rozmowa z Mateuszem Dziembą, koszykarzem Startu Lublin

Grają w piłkę na rolkach. Reprezentacja Polski w rollballu zaprezentowała się w Lublinie
galeria

Grają w piłkę na rolkach. Reprezentacja Polski w rollballu zaprezentowała się w Lublinie 0 0

Pokaz rollballu w Centrum Handlowym E. Leclerc Tomasza Zana. W sobotę zaprezentowała się drużyna, która uczestniczyła w ostatnich mistrzostwach świata w tej dyscyplinie w Indiach.

Koncert "Idą Święta. Inkluzja w tańcu" w DK LSM
9 grudnia 2019, 18:00

Koncert "Idą Święta. Inkluzja w tańcu" w DK LSM 0 0

We wtorek, 9 grudnia o godz. 18 w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprezentowane zostanie muzyczno-taneczne widowisko "Idą Święta" w wykonaniu Formacji Tańca Towarzyskiego Gamza.

Wrażenia, wzruszenia i uniesienia. Jazz zahipnotyzował Lublin
galeria

Wrażenia, wzruszenia i uniesienia. Jazz zahipnotyzował Lublin 3 0

W weekend ściany Centrum Kultury wypełniła muzyka jazzowa. Ta, w klasycznym rozumieniu i nowa, eksperymentalna. Koncerty zachwycały, wzruszały, a nawet hipnotyzowały.

Jak zdrowo oddychać. Zielony wolontariat w "Paderewskim"
Magazyn
galeria

Jak zdrowo oddychać. Zielony wolontariat w "Paderewskim" 0 0

Kupili aparat do mierzenia jakości powietrza i prowadzą codzienne pomiary. Mowa o uczniach Szkoły Podstawowej nr 43 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Lublinie, którzy są laureatami naszego ekologicznego konkursu

Niewygodni rywale i mile widziani sąsiedzi. Polska poznała rywali, z którymi będzie grała podczas Euro 2020
Magazyn

Niewygodni rywale i mile widziani sąsiedzi. Polska poznała rywali, z którymi będzie grała podczas Euro 2020 0 0

30 listopada odbyło się losowanie grup przyszłorocznych mistrzostw Europy, które po raz pierwszy w historii nie będą mieć jednego lub dwóch państw gospodarzy, a mecze będą rozsiane po całej Europie. Jakie szanse na przyszłorocznym czempionacie kadra narodowa prowadzona przez Jerzego Brzęczka i kogo najbardziej należy się obawiać?

Orszak św. Mikołaja przeszedł ulicami Lublina [zdjęcia]
galeria

Orszak św. Mikołaja przeszedł ulicami Lublina [zdjęcia] 8 5

Orszak św. Mikołaja jest dla mieszkańców Lublina okazją, by się rozerwać. Pełni też funkcję edukacyjną. Dzieci - oprócz tego, że dostaną prezenty - dowiadują się kim był święty Mikołaj.

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 [zdjęcia]
galeria

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 [zdjęcia] 0 0

Na zakończenie pierwszej rundy sezonu zasadniczego Krispol 1. Ligi Siatkarzy LUK Politechnika Lublin pokonała Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:2

5. urodziny dziecięcej oparzeniówki w Łęcznej [zdjęcia]
galeria

5. urodziny dziecięcej oparzeniówki w Łęcznej [zdjęcia] 7 1

– Odwróciłam się dosłownie na kilka sekund i wtedy córka zrzuciła na siebie kubek z gorącą herbatą. Byłam w szoku – opowiada Agnieszka Niewęgłowska z Radzynia Podlaskiego. Jej trzyletnia córka Amelia z poważnym oparzeniem brzucha trafiła w ubiegłym roku do „oparzeniówki” w Łęcznej. – Córka była w szpitalu niecały tydzień, na szczęście wszystko się dobrze zagoiło.